Connect with us

Economy

Unia Europejska rozpoczyna walkę o cel OZE

Published

on

Europa (znowu) spiera się o odnawialne źródła energii

Większość krajów UE opowiada się za celem 40% udziału energii odnawialnej do 2030 r. — co jest dalekie od 45% zaproponowanych przez Komisję Europejską i zatwierdzonych przez zdecydowaną większość na początku 2022 r. w odpowiedzi na wtargnięcie Rosji przez Parlament Europejski. I dlatego Fryderyk Szymon 28 grudnia 2022 r euroactiv.com.

Dachy fotowoltaiczne w Górnej Bawarii – Zdjęcie © Gerhard Hofmann, Future Agency, dla Solarify

Komisarz UE ds. energii Kadri Simson powiedziała 19 grudnia 2022 r. na posiedzeniu Rady ds. Energii UE, że przyspieszenie ekspansji energii odnawialnej jest „kluczowym elementem naszego programu wycofywania rosyjskich paliw kopalnych” i izolacji Moskwy. Dodała, że ​​51 gigawatów zainstalowanej energii wiatrowej i słonecznej do 2022 r. pomogłoby Unii Europejskiej zaoszczędzić około 10 miliardów metrów sześciennych gazu, podkreślając wkład energii odnawialnej w niezależność energetyczną Europy.

Parlament Europejski jest podobnego zdania. we wrześniu Zgoda Posłowie w przeważającej większości popierają cel 45%. Opinie posłów do PE mają znaczenie, ponieważ Parlament ma takie samo zdanie jak państwa członkowskie UE, jeśli chodzi o stanowienie prawa UE. Jednak tylko 27 unijnych ministrów ds. energii może uzyskać za to większość Znajdź cel 40 proc, który został zaproponowany przez kierownictwo UE rok przed rosyjską inwazją, powtarzając stanowisko, które wyrazili na wcześniejszym spotkaniu w czerwcu. Teraz, gdy stanowisko Rady zostało formalnie przyjęte, mogą teraz odbywać się tzw. rozmowy trójstronne między Komisją Europejską, Radą i Parlamentem w celu osiągnięcia kompromisu. Ponieważ stanowiska wciąż są od siebie odległe, nadal istnieje potrzeba dyskusji.

Parlament Unii Europejskiej popiera cel 45% dla OZE do 2030 roku

Parlament UE głosował dopiero 14 września 2022 r. za celem 45 procent energii odnawialnej w miksie energetycznym UE do 2030 r., co, jak miał wówczas nadzieję, utoruje drogę do negocjacji z 27 państwami członkowskimi w celu uzupełnienia tekstu przed końcem 2022 roku. Ale nie będzie. Coś z tego wynika. Ponieważ UE podzieliła się (ponownie) na dwa obozy: na grudniowym posiedzeniu Rady ds. Energii wiele państw członkowskich UE było sceptycznie nastawionych do podniesienia celu UE w zakresie energii odnawialnej.

READ  Problem z parkietem: Stowarzyszenie Konsumentów chce pozwać platformę randkową

Główne kraje, takie jak Francja, odmówiły poparcia celu 45%. Anna Moskowa, polska minister ds. klimatu i środowiska, była jedną z osób, które namawiały UE do trzymania się uzgodnionego w czerwcu celu 40 proc. „Wszyscy jesteśmy ambitni, jeśli chodzi o energię odnawialną”, powiedziała polska minister swoim kolegom, „ale to nie znaczy, że musimy zmieniać cel z dnia na dzień – dlatego chcemy utrzymać uzgodnione cele od.” Wezwanie tych, którzy dążą do wyższych celów, do ich realizacji na szczeblu krajowym.

Poparły go Bułgaria i Słowacja, a także węgierski minister, który nalegał na utrzymanie „ogólnego unijnego celu w zakresie energii odnawialnej na poziomie 40 proc.”. Rumunia powtórzyła ten pogląd, mówiąc, że cel 45 procent doprowadzi do „większej niepewności” dla państw członkowskich UE co do osiągnięcia ich celów.

Jednak inni mieli odmienne zdanie

Tak stwierdziło we wspólnym oświadczeniu osiem krajów Unii Europejskiej – Austria, Dania, Estonia, Niemcy, Grecja, Luksemburg, Portugalia i Hiszpania – opowiedziały się za celem 45 proc. i wezwały do ​​”większych ambicji” w nadchodzących rozmowach z Parlamentem Europejskim i Komisją w celu sfinalizowania ustawy.

Claude Tormes, minister energii Luksemburga, powiedział, że kraje UE „nierozsądnie” zaakceptowałyby niższy cel. „Jeśli chcemy odnieść sukces w walce ze zmianami klimatycznymi i zmniejszeniu naszej zależności od paliw kopalnych, musimy wyznaczyć wyższe cele w zakresie energii odnawialnej” – powiedział. Federalny minister energii Robert Habeck zgodził się. „Musimy zmienić cel” – powiedział, popierając żądania swoich kolegów z Portugalii i Luksemburga, którzy opowiadają się za celem 45 procent energii odnawialnej.

Podczas spotkania Tormes prowadził kampanię na rzecz wspólnego oświadczenia na rzecz celu 45-procentowego, wspieranego przez osiem państw członkowskich UE. Na koniec rozmowy powiedział: „Jeśli dodamy te stany do siebie, będziemy mieli niepełnosprawną mniejszość”.

READ  Polska chce zacieśnienia relacji gospodarczych z Rumunią – Euractiv DE

Chorwacja i Irlandia głosowały za 40-procentowym celem w tekście kompromisowym zaproponowanym przez czeską prezydencję UE, ale wyraziły gotowość do rozważenia wyższego celu w nadchodzących rozmowach z Parlamentem w celu sfinalizowania ustawy. Finlandia zapowiedziała, że ​​poprze cel 45 proc., jeśli chodzi o kolejny etap negocjacji. Ze swojej strony Holandia stwierdziła, że ​​„nie może się doczekać” bardziej ambitnego celu, ale może pracować z zakresem zaproponowanym przez Danię wynoszącym od 40 do 45 procent.

Francja była jedynym znaczącym krajem UE, który zachował milczenie w tej sprawie. Minister Agnès Bagnier-Ronacher powiedziała tylko, że Paryż „naturalnie” wspiera rozwój energetyki odnawialnej w Europie. Dodała jednak, że Francja wspiera „wszystko, co pomaga” w dekarbonizacji gospodarki i wycofaniu paliw kopalnych – a tym samym energii jądrowej.

Ostateczne rozmowy po zakończeniu roku

Dyrektywa w sprawie odnawialnych źródeł energii wchodzi obecnie w ostatnią fazę przyjmowania. Po zakończeniu roku pod szwedzką prezydencją w Radzie odbędą się trójstronne rozmowy między krajami UE, Komisją i Parlamentem. Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rady komisarz Simpson nie kryła rozczarowania decyzją ministrów o poparciu celu 40 proc. „Oczywiście pierwotna propozycja komisji była dużo bardziej ambitna” – przyznała. – W praktyce widzimy, że jest szansa na osiągnięcie celu powyżej 40 proc. dla OZE – dodał Simson, wyrażając nadzieję, że państwa UE podniosą swoje ambicje w rozmowach z Parlamentem Europejskim.

Kiedy dyrektywa UE w sprawie energii odnawialnej była ostatnio aktualizowana w 2018 r., instytucje UE miały podobne szanse, spierając się między 30 a 35 procent. Ostatecznie zgodzili się w połowie na 32,5 proc.

-> Źródło: euractiv.de/eu-starts-in-the-bitwa-o-cel-odnawialny

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Dzień Giełdy Środa, 15 maja 2024 r

Published

on

Dzień Giełdy Środa, 15 maja 2024 r

We wtorek na europejskich giełdach nie było spójnego trendu. the Dax Udało jej się utrzymać o 0,1 proc. do 18 716 pkt. MDAX I SDAX Jednak znacznie wzrosła. Jednak i oni czerpali korzyści głównie z wybranych akcji pojedynczych spółek. „Generalnie strategie rynkowe są niewłaściwe” – stwierdził jeden z uczestników rynku. „To jest rynek selekcji akcji” – dodał.

Obecnie istnieje kompletny program dla indeksu DAX. the Pięć gospodarek pozować z Wiosenny raport Ich nowe Prognozy gospodarcze dla Niemiec zanim. Zgromadzenie Ekspertów zakłada na razie wzrost PKB na poziomie 0,7 proc. Rząd federalny spodziewa się na przykład wzrostu jedynie o 0,3 proc.

Dax
Dax 18716,42

Widok rozciąga się także na Ocean Atlantycki. the Rząd Stanów Zjednoczonych Publikuje dane Rozwój inflacji w kwietniu. W marcu ceny konsumpcyjne wzrosły o 3,5 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Jeśli inflacja spadnie, wzrasta prawdopodobieństwo, że Fed obniży stopy procentowe w tym roku.

Sezon raportowy w pełni. the Commerzbanku Opublikuje wyniki za I kwartał 2024 r. Po skoku zysków w 2023 r. analitycy zwracają szczególną uwagę na to, jak bank będzie zachowywał się pod względem wyniku odsetkowego w świetle oczekiwanej zmiany stóp procentowych z Europejskiego Banku Centralnego . Eksperci ankietowani przez tę instytucję finansową oczekiwali niedawno, że zysk przed rezerwami na ryzyko w pierwszym kwartale wyniesie 2,74 miliarda euro. Należy także skupić się na perspektywach na cały rok.

Również w centrum uwagi ThyssenKruppa. Największa niemiecka grupa stalowa raportuje wyniki za drugi kwartał roku obrotowego 2023/24. Thyssenkrupp boryka się z rosnącymi kosztami surowców i energii. Szczególną uwagę inwestorzy zwrócą zapewne na planowane wspólne przedsięwzięcie stalowe, program oszczędnościowy Apex oraz potencjalną sprzedaż dywizji morskiej.

Dwa największe niemieckie koncerny energetyczne RWE I Czas Publikuj raporty z postępów. Po ostatnim roku boomu muszą uporać się ze stratami. Prezes RWE Markus Kreber i jego kolega z Eon Leonard Birnbaum postrzegają siebie jako siłę napędową transformacji energetycznej. Dostawcy pracują nad rozwojem swojej działalności w dziedzinie zielonej energii elektrycznej dzięki inwestycjom wartym miliard dolarów.

READ  Polska chce zacieśnienia relacji gospodarczych z Rumunią – Euractiv DE

Grupa Farmaceutyczna i Technologiczna Merck KGaA Podaje także dane kwartalne. Analitycy oczekują średnio, że skorygowany zysk operacyjny (EBITDA) spadnie do 1,36 miliarda euro po 1,6 miliarda w tym samym okresie ubiegłego roku. Jednak dyrektor generalny Belén Garrijo przewidział, że firma Merck chce ponownie rosnąć w 2024 r. Niedawno ogłosiła, że ​​sprzedaż i skorygowane wyniki operacyjne powinny wzrosnąć organicznie od lekkiego do umiarkowanego.

Możesz znaleźć przegląd pełnego harmonogramu na ten tydzień Tutaj.

Continue Reading

Economy

Firma produkująca żywność ogłasza upadłość – dotyczy to popularnych produktów dm i Müller

Published

on

Firma produkująca żywność ogłasza upadłość – dotyczy to popularnych produktów dm i Müller
  1. ruhr24
  2. praca
Teraz także producent żywności z Niemiec musiał ogłosić upadłość. © Schöning/Imago, Bihlmayerfotografie/Imago, kolaż: RUHR24

Coraz więcej firm musi ogłosić upadłość w Niemczech. Teraz dotknięte jest to także tradycyjne przedsiębiorstwo, które walczy o swoją przyszłość.

Dortmund – W związku z rosnącymi kosztami i spadającą sprzedażą fala bankructw trwa i nie kończy się na branży spożywczej. Niedawno ogłoszono, że jeden z dostawców Aldi stał się niewypłacalny, co ma wpływ na napoje i rozprzestrzenia się na dyskont. Teraz w jego ślady poszedł tradycyjny producent żywności.

Firma produkująca żywność ogłasza upadłość – dotyczy to popularnych produktów dm i Müller

Producent żywności dla dzieci Töpfer GmbH złożył pod koniec kwietnia wniosek o podjęcie działań restrukturyzacyjnych w ramach samorządu. Wynik: Rozpoczęto wstępne postępowanie upadłościowe i rozpoczęto sporządzanie raportów Wydawnictwo RWS. Głównymi powodami tego jest spadek sprzedaży oraz wzrost kosztów w obszarze energii i personelu w ostatnich latach (więcej aktualności o supermarketach i dyskontach RUHR24).

Tradycyjna firma powstała w 1911 roku i od tego czasu zajmuje się sprzedażą artykułów pielęgnacyjnych i żywieniowych dla niemowląt i dzieci. Od 2007 roku specjalizuje się także w naturalnych kosmetykach dla mam. Töpfer GmbH skupiła się na wysokiej jakości i zrównoważonym rozwoju produkcji. Produkty organiczne dostępne są w aptekach takich jak dm i Müller.

Tradycyjny Töpfer ogłosił upadłość – produkty dm i Müller są nadal dostępne

Aby ponownie przygotować firmę na przyszłość, realizowany jest proces restrukturyzacji. Plan zakłada wykorzystanie restrukturyzacji w celu lepszego dostosowania kosztów do sprzedaży i spłaty zadłużenia. Ponadto wg Wydawnictwo RWS Poszukuję silnego finansowo partnera jako inwestor dla firmy spożywczej.

Jakie są procedury restrukturyzacji samorządu?

Firmy muszą najpierw ogłosić upadłość. Restrukturyzacja z samorządem daje możliwość dalszego zbywania majątku pod nadzorem syndyka restrukturyzacyjnego, samodzielnego kontynuowania działalności firmy i uwolnienia się od pozostałych długów. W tym celu spółki muszą wystąpić o akceptację planu restrukturyzacyjnego. Plan restrukturyzacji określa sposób spłaty zadłużenia.

READ  Winterkorn i skandal z olejem napędowym: oskarżenia przeciwko byłemu szefowi Volkswagena krzywoprzysiężone

Źródło: Portal Usług Biznesowych

Töpfer GmbH sprzedaje żywność dla niemowląt i dzieci w Niemczech od ponad 100 lat

„Nasza działalność biznesowa jest kontynuowana” – wyjaśniła RWS-Verlag dyrektor generalna Susanna Gabler. Przeprowadziliśmy już wstępne rozmowy z naszymi klientami i partnerami biznesowymi, którzy wspierają kontynuację działalności. „W nadchodzących miesiącach opracujemy koncepcję restrukturyzacji, aby nasza firma była przygotowana na przyszłość.”

Oznacza to, że konsumenci mogą odetchnąć z ulgą. Produkty firmy Töpfer GmbH dla niemowląt i mam nadal można znaleźć w aptekach i supermarketach. Pozytywne wieści są także dla około 170 pracowników firmy. Tradycyjna spółka oświadczyła, że ​​pensje wszystkich pracowników są zabezpieczone na najbliższe trzy miesiące.

Continue Reading

Economy

Vaillant w Remscheid zwalnia pracowników – Nadrenia – Aktualności – WDR – Nadrenia – Aktualności

Published

on

Vaillant w Remscheid zwalnia pracowników – Nadrenia – Aktualności – WDR – Nadrenia – Aktualności

Jako powód podaje się konieczność nadążania za nową sytuacją popytową oraz przyszłymi wymaganiami rynku i klientów. W 2023 r. europejski rynek technologii grzewczych był o około dziesięć procent niższy od poziomu z roku poprzedniego. Rozwój ten był kontynuowany w tym roku.

17 500 pracowników na całym świecie

Redukcje zatrudnienia w Niemczech dotkną przede wszystkim centralę w Remscheid. Samotnie pracuje tam około 4300 osób, w większości na stanowiskach kierowniczych. „tak szybko, jak to możliwe” Rzecznik firmy powiedział, że konieczna będzie redukcja zatrudnienia. W Remscheid zniknie prawie 300 stanowisk kierowniczych. Tłem jest stagnacja w branży pomp ciepła.

Zdaniem Vaillanta należy unikać zwolnień ze względów operacyjnych. Obecnie planowane są między innymi programy wcześniejszych emerytur. Oferowany jest także program dobrowolnego odejścia z firmy. Nie należy obsadzać stanowisk, które zwolniły się.

Wielu pracowników już pracuje w skróconym wymiarze godzin

Od jesieni ubiegłego roku na krótko zatrudnionych jest około 100 pracowników, głównie na wydziale pomp ciepła. Pracownicy tymczasowi nie są już zatrudniani, a stanowiska tymczasowe nie zostały przedłużone. Teraz zmniejszono także etaty w administracji. Rzecznik Vaillanta powiedział, że jego reakcją na spadek sprzedaży była redukcja miejsc pracy. Jest jednak pewien, że popyt na pompy ciepła ponownie wzrośnie. IG Metall obawia się jednak, że zamówienia będą wówczas kierowane głównie do zagranicznych fabryk Vaillanta.

Sprzedaż firmy wzrosła

Sprzedaż Grupy wzrosła o trzy procent w 2023 roku. Działalność pomp ciepła w Niemczech wzrosła o ponad 100 procent. Vaylan jest zatem liderem rynku w Niemczech. „Jesteśmy dochodową firmą”Rzecznik powiedział.

Firma chce stać się wiodącym producentem elektrycznych pomp ciepła. Vaillant spodziewa się wzrostu popytu w przyszłości. Według rzecznika grupa to zrobi „Jesienią tego roku w naszej siedzibie głównej w Remscheid otworzymy między innymi nowy zakład produkcji komponentów elektronicznych”.

Vaylan zatrudnia 17 500 osób na całym świecie. W sierpniu Phelan wspomina 150 lat historii firmy.

READ  Ekspert od piwa wyjaśnia trend panujący w Monachium

nasz źródło:

Vaillant w Remscheid redukuje miejsca pracy
00:47 minuta.
Dostępne do 13 maja 2026 r

Continue Reading

Trending