Connect with us

Tech

Aktualizuj teraz! Luka Zeroday ponownie w przeglądarce Google Chrome, dostępny exploit

Published

on

Aktualizuj teraz!  Luka Zeroday ponownie w przeglądarce Google Chrome, dostępny exploit

W ubiegły piątek Google wydał awaryjną aktualizację przeglądarki Chrome w związku z pojawieniem się nieznanej wcześniej luki w zabezpieczeniach. To samo powtórzyło się we wtorek wieczorem: Google wydało awaryjną aktualizację, która załatała lukę w przeglądarce Chrome, dla której wykryto exploit na wolności.

reklama

W Programiści Google piszą ogłoszenie o wydaniuże luka polega na tym, że osoby atakujące mogą wywołać możliwy dostęp do zapisu poza zamierzonymi limitami pamięci w silniku Javascript V8 (CVE-2024-4761, nie ma jeszcze wartości CVSS, co według Google stanowi ryzyko)wysokiGoogle nie podaje żadnych dalszych szczegółów, ale po prostu stwierdza: „Google ma świadomość, że exploit CVE-2024-4761 istnieje w środowisku naturalnym”.

Chociaż Google nie podaje żadnych dodatkowych informacji, luki te są często wykorzystywane do wstawiania i wykonywania złośliwego kodu. Wystarczy, że obejrzysz starannie przygotowaną stronę internetową. Biorąc pod uwagę pilność, jaką wydaje się dostrzegać Google, można stwierdzić, że tak jest w tym przypadku.

Luka została usunięta wraz z dostępnymi już wersjami Chrome 24.0.6367.179 dla Androida, 124.0.6367.207 dla Linuksa (również nowa wersja dla Extended Stable Releases) i 124.0.6367.207/.208 dla macOS i Windows.

Okno dialogowe Wersja pokazuje, czy przeglądarka internetowa jest już aktualna. Otwiera się to po kliknięciu menu Ustawienia, znajdującego się za ikoną z trzema ułożonymi kropkami po prawej stronie paska adresu przeglądarki i dalszej części Pomocy – Informacje o Google Chrome.

Okno wersji przeglądarki Google Chrome

Okno dialogowe Wersja przeglądarki Google Chrome wyświetla aktualnie aktywną wersję oprogramowania. Jeśli to możliwe, rozpocznie również aktualizację i poprosi o ponowne uruchomienie.

(Zdjęcie: zrzut ekranu/DMK)

Jeśli nadal brakuje aktualizacji, rozpocznie się proces aktualizacji. W systemie Linux użytkownicy zwykle muszą uruchomić Menedżera oprogramowania dla używanej dystrybucji i sprawdzić dostępność aktualizacji. Na urządzeniach mobilnych możesz sprawdzić dostępność aktualizacji w odpowiednim sklepie z aplikacjami. Ponieważ luka została wykryta w przeglądarce Chromium, dotknięte zostały także inne przeglądarki internetowe oparte na niej, takie jak Microsoft Edge. Jeśli aktualizacje są dostępne, użytkownicy powinni je szybko zainstalować.

W ubiegły piątek Google zamknęła lukę typu zero-day w przeglądarce Chrome. Miał wpływ na element wizualny przeglądarki i uzyskał ocenę ryzyka „Wysoki”.


(twoja krew)

Do strony głównej

READ  Face ID: iOS 15 usuwa luki w rozpoznawaniu twarzy Apple
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Nowa gra pojawi się dopiero jesienią 2025 roku

Published

on

Nowa gra pojawi się dopiero jesienią 2025 roku

Akcje Take-Two spadają

19 maja 2024 r

Czas czytania: około 1 minuty

Fani i giełda rozczarowani: wyczekiwana z niecierpliwością kolejna gra z serii „Grand Theft Auto” ukaże się dopiero jesienią 2025 roku.

„Grand Theft Auto V” zostało zakupione ponad 200 milionów razy. Teraz fani i giełda z niecierpliwością czekają na nowe wydawnictwo.

Zdjęcie: Melanie Voisin

Firma gier Weź dwa interaktywne Obecnie nazywa się go nieco dokładniejszym okresem, wcześniej ogólnie odnoszącym się jedynie do roku kalendarzowego 2025. Nie tylko fani liczyli na wcześniejszą datę premiery: po ogłoszeniu cena akcji spadła o dobre 2% w notowaniach po godzinach pracy .

Jak dotąd, w grudniu ubiegłego roku, wypuszczono jedynie półtoraminutowy zwiastun gry. Lokalizacja „Świetnie kradzież „Auto VI” to fikcyjna wersja amerykańskiego miasta Miami. Zwiastun przedstawia przejażdżki szybkimi samochodami, łodziami motorowymi, plaże, broń, krokodyle i kilka postaci, w tym bohaterkę o imieniu Lucia.

Tutaj znajdziesz treści zewnętrzne z youtube.com oferta.
Korzystając z Treści, wyrażasz na to zgodę Ochrona danych
Z youtube.com do.

Poprzednią edycję zakupiono ponad 200 milionów razy

Świetnie kradzież „Auto V” zostało wydane w 2013 roku. Według Take-Two grę kupiono już 200 milionów razy. Strona internetowa z grami Kotaku Pod koniec marca poinformowano, że programiści nadal potrzebują czasu i że najbardziej prawdopodobną datą jest jesień 2025 r., chociaż deweloper Rockstar wstępnie planował premierę na początku roku. W raporcie wskazano, że administracja obawia się opóźnienia do 2026 r.

Continue Reading

Tech

Tak powstaje Strefa Prywatna

Published

on

Tak powstaje Strefa Prywatna

W systemie Android 15 dostępna jest nowa funkcja zwana po niemiecku „PrivateSpace”. Od premiery Androida 15 Beta 2 użytkownicy mogą testować tę nową funkcję. Co to w ogóle jest? Możesz wtedy ukryć tam wrażliwe aplikacje i dane, czyli rzeczy, które nie powinny być widoczne bezpośrednio na Twoim smartfonie.

Oczywiście sam musisz przekonać się, jak przydatne jest korzystanie ze wszystkiego. Bo dobrze chroniony smartfon to tak naprawdę obszar prywatny. Sam Google również zaleca, aby użytkownik prawdopodobnie nie korzystał z tej funkcji ze swojego istniejącego konta Google, ale raczej z nowego.

Kilka aplikacji jest już preinstalowanych do użytku prywatnego, np. Aparat Google, Chrome, aplikacja Kontakty i pliki oraz Sklep Play. W każdej chwili możesz także zainstalować dodatkowe aplikacje dla swojego prywatnego profilu.

Jak stworzyć prywatną przestrzeń? W Ustawieniach w obszarze Ochrona danych i bezpieczeństwo znajdziesz odpowiednią pozycję „Przestrzeń prywatna”.

W przyszłości Google będzie udzielać pomocy na żywo, jak to wszystko skonfigurować i o czym należy pamiętać. Podczas procesu konfiguracji możesz wejść na swoje drugie konto Google i zdecydować, w jaki sposób chcesz otworzyć własne:

W końcu nie jest to fizyka rakietowa i można ją wykonać w kilka chwil. Wreszcie masz specjalny obszar na dole szuflady aplikacji, do którego możesz otworzyć, aby uzyskać do niego dostęp.

Pokazane na zrzucie ekranu: preinstalowane aplikacje i możliwość przypięcia już zainstalowanych aplikacji do obszaru prywatnego. Warto zaznaczyć, że jeśli posiadasz dwa konta Google, wystarczy przejść normalny proces ponownej instalacji poprzez Sklep Play w Przestrzeni PrivateSpace. Możliwe również: Usuń region w ustawieniach. Przy okazji: jeśli chcesz, możesz także użyć swojego istniejącego konta Google do zainstalowania aplikacji, które nie powinny pojawiać się w zwykłej szufladzie aplikacji.

Przejrzystość: ten artykuł zawiera linki partnerskie. Klikając na niego, przejdziesz bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tam zakupu, otrzymamy niewielką prowizję. Nic nie zmienia ceny dla Ciebie. Linki partnerskie nie mają wpływu na nasze raporty.

READ  Nowa funkcja jest dostępna na PS5 od dziś


Continue Reading

Tech

Wydarzenie integracyjne IT: już teraz zdobądź bezpłatny bilet na konferencję online

Published

on

Wydarzenie integracyjne IT: już teraz zdobądź bezpłatny bilet na konferencję online

Bezpłatny okres próbny zostanie udostępniony 25 czerwca 2024 r Konferencja online „Modernizacja nie jest celem samym w sobie” zamiast. Wydarzenie organizowane przez akademię heise i firmę konsultingową Opitz Consulting koncentruje się na integracji nowoczesnego IT jako podstawy udanej transformacji cyfrowej.

reklama

Modernizacja środowiska IT jest strategicznym imperatywem utrzymania konkurencyjności, zaspokojenia potrzeb klientów i zapewnienia bezpieczeństwa.

Wiele firm boryka się obecnie z zaległościami modernizacyjnymi, które narastały przez lata i miały znaczący wpływ na ich krajobraz IT. Skutkuje to m.in. brakiem elastyczności we wdrażaniu nowych wymagań, niewystarczającym bezpieczeństwem, wysokimi kosztami utrzymania i wzmożonymi wysiłkami w zakresie dalszego rozwoju systemów.

Aspekty modernizacji IT są często ze sobą powiązane: wymiana lub modernizacja starszych systemów, architektura mikrousług, kontenerów, modernizacja danych, poprawa bezpieczeństwa i zarządzania oraz umożliwienie wykorzystania sztucznej inteligencji.

Oprócz wyzwań technologicznych, firmy muszą stawić czoła także wyzwaniom organizacyjnym i kulturowym.

W przypadku Firmy dzielą się swoimi doświadczeniami Z projektami integracji IT, obejmującymi następujące wykłady:

  • Zmodernizuj hurtownię danych za pomocą Microsoft Fabric
  • Zmiana oparta na danych – nowoczesna kultura danych w Congstar
  • Modernizuj za pomocą AWS, wychodząc poza system wind i transportu

Wymagany jest jedynie udział w konferencji Bezpłatna rejestracja z góry niezbędny. Podczas wydarzenia uczestnicy mogą zadawać pytania za pośrednictwem czatu i wymieniać się pomysłami z innymi. Otrzymasz wtedy nieograniczony dostęp do wszystkich filmów i materiałów.


(Rzymski)

Do strony głównej

READ  Jaka jest różnica między Playstation 5 a Xbox Series X?
Continue Reading

Trending