Connect with us

Tech

Kup PS5: Expert bez nowych konsol – kiedy nadejdą dostawy?

Published

on

 • doJonas Dirks

  Blisko

Fani wciąż z niecierpliwością czekają na zakup Sony PS5 w sklepach internetowych. Czy ekspert może pomóc wkrótce przy nowych konsolach?

Aktualizacja z 07.06.2021: W Expert, podobnie jak wielu innych sprzedawców detalicznych, jest spadek. Po gwałtownych spadkach PS5 w ciągu ostatnich kilku tygodni, wydaje się, że teraz spada. W tej chwili nie wygląda na to, żeby na horyzoncie pojawiły się konsole PlayStation 5. W tej chwili wszystkie oczy są zwrócone na oczekiwany remont 12 000 konsol na Amazon.

Nazwa konsoli PlayStation 5 (PS5)
twórca Sony Interactive Entertainment (SIE)
Pisze Naprawiono konsolę do gier
Pokolenie 09. Generacja konsoli
średnia pamięć Blu ray
Wydanie 19. Listopad 2020

Ekspert został ostatnio zauważony przez bardzo wczesne spadki. Te trafiły do ​​sklepu internetowego około 7 rano, prawdopodobnie dlatego wielu fanów dosłownie przesypia PS5. Dlatego mówi się tutaj dwukrotnie: „Ptak łapie robaka”. Więc jeśli chcesz mieć szansę na PlayStation 5 w Expert, wstań wcześnie.

Aktualizacja z 21 czerwca 2021 r.: Jak już wspomniano w ostatniej aktualizacji, w Ekspercie panuje prawdziwy zastój w porównaniu z PS5 firmy Sony. Chociaż główni sprzedawcy, tacy jak Amazon, Saturn i Media Markt, świętowali premierę Ratchet & Clank: Rift Apart z nowym pakietem, sklep internetowy Expert jest obecnie wciąż pusty. Jednak z tego powodu media i branża gier widzą dobre karty właśnie dlatego, że niemiecki sprzedawca może je odnowić ponownie w tym tygodniu.

Nadzieja opiera się na niedawno wydanym pakiecie Ratchet & Clank wraz z PS5. Jak wspomniano, w zeszłym tygodniu sprzedało go kilka sklepów. Jednak nowego pakietu nie znaleziono w Ekspercie, co wygląda nieco nietypowo. Nie wiadomo, czy w końcu tak się stanie. Jeśli jednak pojawi się nowy spadek PS5, oczywiście natychmiast Cię o tym poinformujemy. Jeśli w międzyczasie chcesz mieć oko na inne sklepy, po prostu zapoznaj się z naszym artykułem o stanie sprzedaży PS5.

READ  W manekinie iPhone'a 13 Pro Max powinny pojawić się nowe i większe aparaty

PS5 KUP: Fani czekają na konsole Expert – sklep internetowy z powodu opóźnień w dostawach

Aktualizacja z 20.06.2021: rozczarowanie na całej planszy. Kilku fanów przyjęło nowe konsole dla Experta w 24. tygodniu kalendarza. Ale ciasto francuskie. W sklepie internetowym z Langenhagen w ostatnich dniach nastąpiła cisza. Podczas gdy Amazon, Saturn i Media Markt prowadziły przede wszystkim pakiety PS5 z Ratchet & Clank: Rift Apart, Expert wciąż zasługuje na kolejną konsolę.

Ponieważ Sony wydaje się wydawać mnóstwo nowych konsol na wyłączność PS5, zdecydowanie jest nadzieja na przyszły tydzień. Ostatnia sprzedaż sieci elektrycznej nie miała miejsca tak dawno, ale przeszłość pokazała, że ​​Expert był zwykle zaangażowany w dwa lub trzy duże spadki. Dlatego miej oko na obecność serialu online w dniach 21-25 czerwca.

Aktualizacja z 13.06.2021: Obecnie nowe dashboardy są wprowadzane praktycznie codziennie. Ostatnio para PS5 była dostępna do kupienia w pakiecie z Ratchet & Clank Rift Apart na Amazon w piątek. Gra akcji ewoluuje, stając się prawdziwym dostawcą systemów, więc prawdopodobnie nie spodziewa się nowych pakietów z grą w Expert. Sieć sklepów z elektroniką rozpoczęła sprzedaż 2 czerwca.

Jeśli jednak Expert oferuje nowe konsole lub pakiety PS5, ta oferta prawdopodobnie nie zostanie wprowadzona w niedzielę. Ogólnie rzecz biorąc, niedziela to niepopularny dzień na publikację nowej konsoli. Łańcuchy prawdopodobnie zostaną przyłapane na zamknięciu w niedziele. Jednak w przyszłym tygodniu warto mieć oko na ekspertów. Wielu dostawców prawdopodobnie włączy do swojej oferty PS5 z nowym pakietem.

Aktualizacja z 4 czerwca 2021 r.: W środę rano o bardzo wczesnej godzinie Expert ponownie wprowadził PS5. Wielu fanów może spodziewać się nowych jednostek i zabezpieczyć jedną z wielu konsol. W niektórych landach czwartek był świętem państwowym, więc nowych konsol nie spodziewano się jeszcze dla graczy. W rzeczywistości magazyn ekspertów znajduje się w Dolnej Saksonii, gdzie pracownicy nie mogą cieszyć się dniem wolnym. Tak wielu szczęśliwych łowców konsol może spodziewać się nadejścia swojego PS5.

READ  Czarna dziura zjada gwiazdę neutronową - pierwsze fale grawitacyjne od gwiazdy neutronowej zderzającej się z czarną dziurą

Aktualizacja z 2 czerwca 2021 r.: Odnowienie z Expert jest obecne, ale w tym czasie nikogo nie było na liście. Dziś rano około 7:15 aktywowano konsole PS5, które były już w systemie wczoraj. W międzyczasie konsole znów się wyprzedały, jak zawsze, sprawy potoczyły się szybko.

Pomimo dziwnego wczesnego i nieprzyjaznego czasu dla klientów, najwyraźniej wybranego, aby uniknąć przeciążenia Expert.de, witryna dość często się załamywała. Częściowo niedostępny, bardzo trudno było zabezpieczyć jedną z konsol. Możesz wybierać między wersją płytową PS5 za 559,98 euro a wersją cyfrową za 459,98 euro – każda z drugim kontrolerem PS5 DualSense.

Pierwsze sprawozdanie z 1 czerwca 2021 r.: Langenhagen – Ekspert jest obecnie u progu nowej fali wyprzedaży PS5. Wiadomości są obecnie krążone na Twitterze. Niektórzy zrobili to w sieci społecznościowej PS5- KontaKto specjalizował się w poszukiwaniu pożądanej konsoli, zwrócił twoją uwagę na fakt, że obecnie w sklepie internetowym jest jakiś ruch. Zaradni użytkownicy to zrozumieli Nowe pakiety konsoli zostały włączone do systemu.

Kup PS5: Eksperci wymieniają nowe konsole w sklepie — sprzedaż może rozpocząć się w dowolnym momencie

Obecnie w sklepie internetowym nie ma oficjalnego oświadczenia Experta na temat nowych konsol. Można jednak z dużym prawdopodobieństwem założyć, że nowo wystawione pakiety zostaną również sprzedane, jeśli ktoś w Expert ma problem z wprowadzeniem ich do systemu. Ale kiedy dokładnie tak jest, pozostaje kluczowe pytanie. Teoretycznie sprzedaż może rozpocząć się w dowolnym momencie. Gdybyśmy mieli pisać, szukalibyśmy w środku tygodnia. W przeszłości wielu sprzedawców sprzedawało swoje udziały na konsolach PS5 w środy. Dlaczego więc nie być ekspertem? Dlatego radzimy mieć oko na sklep internetowy w najbliższej przyszłości. Dodatkowo, ponieważ nie ma oficjalnych informacji o nowo wystawionych pakietach, trudno oszacować, ile nowych konsol pojawi się w nadchodzącej wyprzedaży. Obecnie oczekujemy średniej wielkości kwoty. Poza tym zawsze udzielamy informacji o aktualnym stanie PS5.

READ  NASA naprawia Hubble'a: Teleskop Weteranów znów jest online

Kup PS5: Expert chce utrudnić skalpowanie – Captcha co 30 sekund

Jednym z najbardziej irytujących problemów związanych z ciągłym wysychaniem PS5 jest wzrost liczby spekulantów. Innymi słowy osoby, które profesjonalnie i przy pomocy botów kupują duże partie konsol PS5. Są one następnie odsprzedawane za pośrednictwem znanych portali, takich jak eBay, po wygórowanych cenach. Sugerowana cena detaliczna dla Sony Jest znacznie wyprzedzony na tym wtórnym rynku PS5. Wydaje się, że wraz z nową falą sprzedaży ze strony ekspertów chcą w jak największym stopniu zapobiegać takiemu zachowaniu. Aby upewnić się, że tylko prawdziwi gracze mogą cieszyć się nową dostawą konsol PS5, witryna ekspertów prosi o captcha co 30 sekund.

Kup PS5: Ekspert przygotowuje zapasy – spekulacje nie powinny mieć szans

© Sony / Ekspert

Jeśli nie zdasz cyfrowego testu Turinga, system zostanie rozpoznany jako robot, a eksperci zostaną sprzedani, by kupić PS5. Jednocześnie liczba konsol PS5, które można kupić na klienta, jest ograniczona do jednej konsoli. Zlecenia zbiorowe powinny zostać zakazane, a denerwujący spekulanci powstrzymani. Inne sklepy są bardziej kreatywne w radzeniu sobie z problemem skalpowania. Na przykład, aby chronić swoich użytkowników przed wtórnymi sprzedawcami, sprzedawca zastępczy poprosił o list motywacyjny do zakupu PS5. Jako dodatkowy środek w późniejszym czasie na PS5 odbyła się wielka loteria, na którą zainteresowane bilety można zdobyć poprzez subskrypcje i posty w mediach społecznościowych. Kolejna wyprzedaż PS5 może tylko pokazać, jak skuteczne są środki ostrożności podjęte przez eksperta. Zakładamy jednak, że w następnej fali boty rzeczywiście otrzymają złe karty.

Rubiklistenbild: © Sony / Expert

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

macOS (12) Monterey: nowy system operacyjny Apple dla komputerów Mac i MacBook gotowy

Published

on

Firma Apple ogłosiła, że ​​macOS „Monterey” dla komputerów Mac i MacBook został ukończony. Bezpłatna aktualizacja wprowadzona w czerwcu jest nieco nieśmiała w porównaniu z poprzednim rokiem, który przyniósł natywne wsparcie dla SoC ARM serii M firmy Apple z systemem macOS 11 Big Sur. Nazywa się jednak macOS 12. Zostanie wydany 25 października.

Wersja skacze nawet bez remontu

Przejście z macOS 10.x na 11 w Big Sur było nie tylko spowodowane mnóstwem poważnych zmian, w tym obsługą ARM, ale wydaje się, że Apple co roku odlicza co roku do przecinka. Jednak producent dopiero od lat podawał do publicznej wiadomości nazwę systemu operacyjnego.

To są główne innowacje

Z systemem macOS „Monterey”, nazwanym na cześć Nadmorskie miasto w KaliforniiApple chce lepiej łączyć Maca (Booka) i iPadOS. Dzięki Universal Control użytkownicy mają możliwość kontrolowania iPada za pomocą klawiatury i myszy komputera Mac lub MacBook — w tym wymiany danych.

Już na WWDC 2021 firma Apple zaprezentowała z jednej strony, jak za pomocą gładzika MacBooka przesuwano wskaźnik myszy na znajdującym się obok iPadzie, zamykano aplikacje i przeciągano plik z tabletu na laptopa. Ale łańcuch może się przedłużyć: plik można przenieść z iPada za pośrednictwem MacBooka do iMaca znajdującego się po prawej stronie laptopa; W tym przypadku był obsługiwany za pomocą myszy.

W takim przypadku urządzenia wejściowe zawsze wysyłają swoje dane wejściowe do tego samego systemu, macOS 12 Monterey przekazuje dane wejściowe do innego komputera z systemem macOS lub iPada z iPadOS 15. Na przykład w przeciwieństwie do Logitech Flow urządzenie wejściowe nie zmienia Bluetooth gospodarz.

Następujące urządzenia peryferyjne obsługują macOS Universal Control:

 • MacBook Pro (2016 i nowsze)
 • MacBook (2016 i nowsze)
 • MacBook Air (2018 i nowsze)
 • iMac (2017 i nowsze)
 • iMac (5K Retina 27-calowy, koniec 2015 r.)
 • iMac Pro i Mac mini (2018 r. i nowsze)
 • Mac Pro (2019)
 • iPada Pro
 • iPad Air (3. generacji i nowsze)
 • iPad (6. generacji i nowsze)
 • iPad mini (5. generacji i nowsze)
READ  NASA naprawia Hubble'a: Teleskop Weteranów znów jest online

Safari nie jest tak kompaktowe, jak planowano

Dzięki macOS Monterey przeglądarka Safari otrzymała nową metamorfozę, a jej elementy sterujące powinny się cofnąć, aby zrobić więcej miejsca w witrynie. Jednak na początku wersji beta Apple porzucił pierwszy pomysł: adres URL i pasek wyszukiwania zostały początkowo umieszczone po prawej stronie aktywnej karty na pasku kart, czyli w stale zmieniającej się pozycji. W ostatecznej wersji domyślnie pojawiają się ponownie dwa znajome paski.

W ten sposób pasek kart nie pojawia się już w ostatecznej wersji (Zdjęcie: Apple)

Monterey otrzymuje nowe mapy Apple i VRR

Inne innowacje w macOS Monterey są związane z uniwersalnymi aplikacjami, które są również dostępne na iOS i iPadOS. Zmiany, które Apple planuje wprowadzić w FaceTime, iMessage, nowych Apple Maps lub Centrum powiadomień z SharePlay, Share i Focus można znaleźć w wiadomościach o ogłoszeniu iOS 15 oraz w raporcie iOS 15: Nowe mapy Apple to ogromny krok naprzód. Monterey obsługuje również zmienną częstotliwość odświeżania na monitorach Adaptive Sync.

Pełny przegląd wszystkich innowacji, w tym nowy pasek kart w Safari, który w końcu nie został wdrożony, Już połączono z Apple.

Komputery Mac i MacBooki otrzymają tę aktualizację

Apple wprowadza również macOS Monterey jako bezpłatną aktualizację dla niektórych już bardzo starych systemów. Najstarszym obsługiwanym komputerem Mac jest Mac Pro 2013. Aktualizacja będzie dostępna we wszystkich zgodnych systemach 25 października.

 • iMac (koniec 2015 i nowsze)
 • Mac Pro (koniec 2013 i nowsze)
 • iMac Pro (2017 i nowsze)
 • Mac mini (koniec 2014 r. i nowsze)
 • MacBook Air (początek 2015 r. i nowsze)
 • MacBook (początek 2016 r. i nowsze)
 • MacBook Pro (początek 2015 r. i nowsze)
Continue Reading

Tech

BSI ostrzega: nowe ataki SMS na smartfony

Published

on


Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Informacji ostrzega o kilku nowych wariantach ataków nadchodzących za pośrednictwem wiadomości SMS.

Federalny Urząd Bezpieczeństwa Informacji

(BSI) ostrzega
nowych ataków przez SMS. Podstawowa zasada tych ataków była znana od dawna (podczas blokady była to szczególnie fałszywa

Powiadomienia o paczkach
Przyszedł przez SMS: SMS zawiera łącza, które odbiorca musi kliknąć. Złośliwe oprogramowanie czai się na odpowiednich stronach internetowych i jest pobierane na smartfony. Lub wiadomości SMS służą do próby szpiegowania danych osobowych odbiorcy. Ten rodzaj ataku nazywany jest „smishingiem” – słowem utworzonym z pojęć SMS i Phishing. Jednak od jesieni 2021 r. napastnicy próbują wykorzystywać nowe formy SMS-ów.

Teraz zły SMS informuje odbiorców, że jest dla nich wiadomość głosowa. Lub SMS ostrzega, że ​​smartfon jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. Następnie linki w wiadomości SMS obiecują „instrukcje pobrania wiadomości głosowej” lub instalację „domniemanej aktualizacji zabezpieczeń”. Ale pobierając pliki, dostajesz złośliwe oprogramowanie na swój smartfon.

Inną obecną metodą ataku jest to, że SMS fałszuje odbiorców, że ich prywatne zdjęcia wyciekły, ponieważ złośliwe oprogramowanie jest podobno na telefonie komórkowym. Również w tym przypadku odbiorcy powinni zainstalować rzekomą aktualizację zabezpieczeń. To oczywiście znowu złośliwe oprogramowanie. Poniżej przedstawiamy bardziej szczegółowo ten schemat ataków, który krążył kilka dni temu:

Atak SMS – Malware infekuje urządzenia z Androidem.

Jak się chronić

 • Nie klikaj linków w SMS-ie, jeśli nie masz całkowitej pewności co do pochodzenia wiadomości.

 • Nigdy nie pobieraj plików z nieznanych źródeł

 • Pobieraj aplikacje tylko z App Store lub Google Play

 • Natychmiast usuń podejrzane SMS-y

Ostrzeżenie policji: SMS z niebezpiecznymi linkami atakującymi androidy

READ  Samsung Galaxy S22 Plus: najlepszy smartfon, który rozczaruje Cię baterią
Continue Reading

Tech

Sonda kosmiczna “Lucy” w drodze do trojanów – misja NASA po raz pierwszy odwiedzi asteroidy na orbicie Jowisza

Published

on

W sobotę sonda kosmiczna NASA Lucy wyruszyła na misję z niezwykłym celem. Sonda ma po raz pierwszy odwiedzić Jowisza – trojany – asteroidy krążące wokół Jowisza. W przeciwieństwie do części pasa asteroid, trojany te pochodzą z zewnętrznych obszarów Układu Słonecznego. Tak więc badanie ich może dostarczyć fascynujących informacji na temat wczesnej ewolucji tego odległego regionu oraz sposobów, w jakie asteroidy i komety wnikają do układu wewnętrznego.

Po zakończeniu formowania się planet w Układzie Słonecznym duża część pozostałych części połączyła się ze szczątkami wczesnej kolizji w Asteroidngürtel Między Marsem a Jowiszem. Zawiera głównie jałowe kamienne asteroidy, które powstały we wnętrzu dawnego Pierwotnego Obłoku. Natomiast kule z bogatych w lód regionów Mgławicy Pierwotnej zbierały się na zewnątrz. Te komety, planety karłowate i asteroidy znajdują się głównie w Kuipergürtel poza Neptunem.

Pozycja i ruch Jowisza Trojana.© Instytut Astronomii Chińskiej Akademii Nauk / Peter Cherish

Trojany – starożytne kawałki na orbicie Jowisza

Ale są też asteroidy, które krążą między planetami zewnętrznego Układu Słonecznego lub nawet bezpośrednio na ich orbicie – te ostatnie określane są mianem trojanów. Dziesiątki tysięcy tych kawałków o wielkości do 250 kilometrów są skupione w dwóch miejscach przed i za planetą w pobliżu Jowisza. W tak zwanych punktach Lagrange’a siły przyciągania Słońca i Jowisza są zrównoważone. Pozwala to obiektom obracać się wokół tych punktów po stabilnych orbitach.

Na Jowiszu dwa duże obłoki tych asteroid są wyśrodkowane wokół punktów Lagrange’a 4 i 5, które znajdują się 60 stopni przed i za planetą i podążają za nią po orbicie wokół Słońca. Badacze planetarni uważają, że wiele z tych elementów już tam było Wzrost Młody Jowisz został schwytany z zewnętrznej krawędzi pierwotnego obłoku na jego obecnej orbicie. Mogą więc pozostać w dużej mierze niezmienionymi śladami tego regionu.

READ  W manekinie iPhone'a 13 Pro Max powinny pojawić się nowe i większe aparaty

„To sprawia, że ​​’kapsuły czasowe’ są bardzo ekscytujące dla bardziej szczegółowych badań”, wyjaśnia Stefano Mottola z Instytutu Badań Planetarnych w Niemieckim Centrum Lotniczym (DLR). „Mamy nadzieję zdobyć ważną nową wiedzę o wczesnych czasach Układu Słonecznego i powstawaniu planet”. Jednocześnie dane mogą dostarczyć więcej informacji na ten temat Jakie sposoby I przez nią ciała niebieskie wchodzą do wnętrza zewnętrznego Układu Słonecznego.

Pierwsza wizyta sondy kosmicznej

Sonda kosmiczna NASA Lucy odwiedzi Jowisza po raz pierwszy i dokładnie zbada te trojany. Ze względu na dużą odległość od Ziemi, niewielkie rozmiary i niską jasność trudno go zobaczyć przez teleskopy. Dlatego sonda kosmiczna, która została wystrzelona z portu kosmicznego na Przylądku Canaveral 16 października 2021 roku, była w stanie po raz pierwszy odkryć podstawowe właściwości tych pierwotnych reliktów.

W tym celu ma na pokładzie trzy instrumenty naukowe, za pomocą których może spektralnie badać chemiczne i fizyczne właściwości asteroid. Nagrania z kamer powinny również bardziej szczegółowo przedstawiać powierzchnię i strukturę niektórych określonych trojanów. „Dokładny kształt asteroid pochodzi z danych z kamer nawigacyjnych” – wyjaśnia Mottola. Ponadto niewielkie przesunięcia częstotliwości fal radiowych, które Lucy wysyła na Ziemię, powinny dostarczyć informacji o wewnętrznej strukturze i masie trojanów.

Ścieżka Lucy
Tor lotu sondy kosmicznej Lucy (na zielono).© Instytut Badawczy Południowo-Zachodni

Długie i kręte podejście

Jednak minie kilka lat, zanim tak się stanie. Ponieważ aby dotrzeć do dwóch chmur trojańskich w punktach Lagrange’a Jowisza, sonda kosmiczna NASA musi przelecieć kilka pierścieni. Przede wszystkim nabierze rozpędu do swojej podróży na orbitę Jowisza w dwóch orbiterach i dotrze do pasa asteroid w 2025 roku. Tam minie główny pas asteroid 52246) DonaldJohansson przed kontynuowaniem.

W 2027 r. sonda kosmiczna po raz pierwszy dotrze do roju trojanów Jowisza, który pędzi naprzód na planecie w punkcie L4 Lagrange’a. Jej celami są asteroida Eurybates z księżycem Queta, a także asteroidy Polymele, Leucus i Orus. Po tym, jak Lucy przerobi tę „listę przebojów” do listopada 2028 r., zostanie skierowana z powrotem do wewnętrznego Układu Słonecznego z powrotem na Ziemię – nowość w historii podróży kosmicznych.

READ  Czarna dziura zjada gwiazdę neutronową - pierwsze fale grawitacyjne od gwiazdy neutronowej zderzającej się z czarną dziurą

Powód tego: tylko przez ten duży pierścień i obracające się ślizganie Ziemi, sonda kosmiczna może zmienić swoją orbitę, aby później mogła również skierować się do tylnej chmury trojańskiego Jowisza. Lucy dotrze do tych obiektów krążących wokół punktu Lagrange’a L5 w marcu 2033 roku. Podwójna asteroida (617) Patroclus jest w trakcie programu badań przesiewowych.

Potem nominalna misja sondy kosmicznej dobiega końca, ale jeśli jest wystarczająco dużo paliwa i zasobów do działania misji, misja może zostać przedłużona, a Lucy i inne trojany zbadają orbitę Jowisza.

Źródło: NASA, Niemieckie Centrum Lotnicze (DLR)

Continue Reading

Trending