Connect with us

Tech

Windows 11 dla programistów: aplikacje na Androida, zestaw gier i pakiet Windows SDK

Published

on

Nowo ogłoszony system operacyjny Windows 11 umożliwia uruchamianie aplikacji na Androida bezpośrednio w systemie Windows. W zamian system operacyjny otrzymuje podsystem Windows dla Androida, który jest rozwinięciem poprzedniego Podsystemu Windows dla Linuksa (WSL). W przyszłości aplikacje na Androida można będzie instalować w systemie Windows 11 za pośrednictwem zmienionego sklepu Windows App Store.

W tym celu Microsoft współpracuje z Amazon Appstore. Aplikacje na Androida można uruchamiać i zarządzać nimi jak natywnymi aplikacjami Windows. Technicznie działają na maszynie wirtualnej; Native Proxy App zapewnia pomost między modelami aplikacji Android i Windows. Microsoft podąża za przykładem ChromeOS, który jest oddalony o pięć lat. Użytkownicy systemu Windows mają wszystkie opcje wprowadzania danych (klawiatura, mysz, dotyk i pióro) w aplikacji na Androida. Microsoft chce też obsługiwać słuchawki Bluetooth.

Firma Microsoft ogłosiła już w maju 2020 r., że rozszerzy WSL oparty na konsoli, aby uwzględnić aplikacje z graficznym interfejsem użytkownika. To rozszerzenie było początkowo dostępne tylko dla niejawnych testerów systemu Windows pod akronimem WSLg w kwietniu. Pierwsze wskaźniki Androida w systemie Windows Już pod koniec 2020 roku.

Nowy sklep Microsoft Powinien być otwarty dla wszystkich typów aplikacji, a nie jak wcześniej tych, które mogą być dystrybuowane za pośrednictwem procesu instalacji MSIX lub jako progresywne aplikacje internetowe (PWA). Oprócz typów aplikacji Win32, UWP, WinUI i .NET opartych na technologiach Microsoft, Microsoft wyraźnie wspomniał również o aplikacjach opartych na Javie, aplikacjach React Native i Electron w czwartkowej transmisji na żywo.

W ramach wprowadzenia do Windows 11 odbyła się prezentacja skierowana konkretnie do deweloperów.

Microsoft coraz częściej również zajmuje się tematem PWA: producent dostarcza teraz „PWABuilder”, który został po raz pierwszy opublikowany w 2015 roku, a następnie przestarzały. 3. wersja rozszerzona. Microsoft nazywa „Popup Store” nową opcją integracji sklepu Microsoft Store z innymi witrynami internetowymi, aby producenci oprogramowania mogli łatwo zintegrować sprzedaż własnych aplikacji w witrynie internetowej firmy.

READ  GTA: The Trilogy: Rockstar obiecuje łatkę, powrót klasyków

Sprzedaż oprogramowania za pośrednictwem „Popup” Sklepu Windows

(Zdjęcie: Microsoft)

Do tej pory firma Microsoft zarobiła 12 procent na grach i 15 procent na inne oprogramowanie na całej sprzedaży w sklepie Microsoft Store. W przyszłości dostawcy oprogramowania powinni mieć również możliwość zintegrowania innych systemów płatności z nowym sklepem, ponieważ Microsoft nie chce twierdzić, że ma jakiekolwiek zaangażowanie finansowe.

Następnym systemem Windows będzie nowoczesna aplikacja do wprowadzania poleceń „Windows Terminal”, która wcześniej była dostępna jako rozszerzenie systemu Windows 10, a także Element WebView2-Browsersteuer w wersji „Evergreen” Dołączone jako integralna część. Oznacza to, że aplikacje hybrydowe, które można zaprogramować za pomocą Blazor Desktop w .NET 6, działają w systemie Windows 11 bez dodatkowego dostarczania WebView2.

Microsoft zapowiedział również podczas pokazu Aplikacje Windows SDK Ostateczna nazwa projektu, wcześniej znana jako Reunion, została ogłoszona w celu ujednolicenia interfejsów programistycznych Windows32 i Windows Runtime. Centralnym składnikiem zestawu Windows Apps SDK jest biblioteka Windows UI Library 3 (WinUI3), którą firma Microsoft pozycjonuje jako wspólnego następcę uniwersalnych aplikacji systemu Windows (UWP) i Windows Presentation Foundation (WPF). Za pomocą kontrolek w przestrzeni nazw WinUI3 Microsoft.UI.Xaml firma Microsoft chce zaprojektować nowy interfejs użytkownika w systemie Windows 11 z zaokrąglonymi narożnikami, a także nowymi ikonami i czcionkami (Segoe UI Variable i Segoe Fluid Icons) oraz nowymi animacjami dla systemu Windows 11 o nazwie Mikrointerakcje optymalnie.

Sterowanie powiększeniem w systemie Windows UI3 w systemie Windows 11 .

(Zdjęcie: Microsoft)

Wersja 0.8, wcześniej opublikowana jako podgląd, została zaktualizowana przez zespół programistów i ogłoszona jako gotowa do produkcji. W wersji o numerze 0.8 firma Microsoft oświadcza, że ​​nie obejmuje jeszcze wszystkich planowanych funkcji, Gdy mapa drogowa pojawia się na GitHub. Podobnie jak Windows 11, wersja 1.0 pakietu Windows Apps SDK powinna pojawić się do końca 2021 r. Należy zauważyć, że Osoby w Visual Studio Marketplace Wersja 0.8 do pobrania nadal nazywa się Reunion.

Twórcom gier firma Microsoft oferuje zestaw Game Development Kit (GDK), który wcześniej był dostępny tylko dla licencjonowanych partnerów. Teraz dostępne dla wszystkich na GitHub w. Zawiera narzędzia do tworzenia gier, biblioteki i dokumentację, które są już używane w wielu grach komputerowych. Jednak GDK dotyczy tylko gier na PC; Twórcy gier na konsolę Xbox nadal będą potrzebować licencji Enhanced GDKX.


(rme)

do strony głównej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

Kompozycja z korektą słońca — pomiary pierwiastków korygują rozbieżność między spektrografem a nauką o słońcu

Published

on

Zaskakująco inaczej: nasze Słońce zawiera więcej tlenu, krzemu i neonu niż wcześniej sądzono — a proporcja wszystkich ciężkich pierwiastków jest o 26% wyższa niż w obecnych modelach, odkryli astronomowie. To nie tylko rzuca nowe światło na strukturę i skład naszej gwiazdy, ale nowe wartości ilustrują również rozbieżność między danymi spektroskopowymi a pomiarami heliograficznymi, która była zdumiewająca od dziesięcioleci.

Aby dowiedzieć się, jakie pierwiastki zawiera gwiazda, taka jak nasze słońce, astronomowie używają Spektroskopia: Ciemne linie w tęczy widma światła pokazują, gdzie i jakie części promieniowania są pochłaniane przez atomy. W latach dwudziestych astrofizycy odkryli również, że siła tych linii spektralnych pozwala również na wyciągnięcie wniosków na temat temperatur u ich źródła. Od tego czasu widmo słoneczne stanowiło ważną podstawę dla modeli budowy i ewolucji Słońca i innych gwiazd.

Subtelne ciemne linie widma słonecznego ujawniają jego pierwiastek.© M. Bergemann / MPIA / NARVAL @ TBL

zaskakująca sprzeczność

Jeszcze bardziej szokujące było to, że kilka lat temu astronomowie zdali sobie sprawę, że te dane i modele były niezgodne z wynikami nauka o słońcu pasować. Dzięki tej stosunkowo nowej metodzie pomiarowej naukowcy wykorzystują drobne oscylacje Słońca i jego powierzchni do wyciągania wniosków na temat procesów i formowania się wewnątrz. Jednak obserwacje heliosmu odbiegają od tradycyjnych modeli opartych na danych spektroskopowych w kilku kluczowych punktach.

Jedna ze sprzeczności polega na tym, że warstwa na Słońcu utworzona przez prądy konwekcyjne musi być znacznie większa niż przewidują modele. Prędkość fal dźwiękowych w dolnej części obszaru konwekcji, całkowita ilość helu i uwalnianie neutrin słonecznych również wykazują wyraźne różnice w porównaniu z modelami spektroskopowymi. Przez lata astronomowie zbijali z tropu i debatowali nad tą fundamentalną sprzecznością, którą nazwano „kryzysem słonecznej obfitości”.

Jak wyjaśnić tę rozbieżność między dwiema podstawowymi i ugruntowanymi metodami badań Słońca? Niektórzy badacze wysunęli dość dziwne hipotezy, w których mówi się, że nasza gwiazda połykała ubogi w metale gaz we wczesnych latach lub ciemna materia jest ukryta we wnętrzu Słońca.

READ  The Elder Scrolls VI: Phil Spencer proponuje ekskluzywny Xbox

Nowa ocena widma słonecznego

Jednak astronomowie kierowani przez Ekaterinę Mag z Instytutu Astronomii im. Maxa Plancka w Heidelbergu wybrali inne podejście. Dotychczas modele oparte na danych spektroskopowych zakładały głównie lokalną równowagę termiczną (LTE) we wnętrzu Słońca. Następnie energia w każdym regionie gwiezdnej atmosfery osiąga równowagę, która określa lokalną temperaturę. Jednak ostatnie dane wskazują, że ta równowaga termiczna nie jest osiągana w wielu atmosferach gwiezdnych – a zatem model jest nadmiernie uproszczony.

Dlatego Mag i jej zespół wykorzystali dane z widm słonecznych o wysokiej rozdzielczości, aby dokładniej obliczyć oddziaływanie promieniowania z materią w fotosferze słonecznej przy użyciu tak zwanych obliczeń innych niż LTE. Na podstawie tych obliczeń odtworzyli związek między siłą linii widmowych a obfitością odpowiedniego pierwiastka – i w ten sposób uzyskali nowe dane dotyczące składu chemicznego Słońca.

Słońce jest bogate w minerały bardziej niż oczekiwano

Zaskakujący wynik: nowe odkrycia znacznie odbiegają od obecnych modeli w przypadku wielu ważnych komponentów. Słońce najwyraźniej zawiera więcej tlenu, krzemu i neonu, niż wcześniej zakładano. „Wartość nasycenia tlenem była o około 15 procent wyższa niż w poprzednich badaniach”, mówi Mag. Ogólnie rzecz biorąc, udział pierwiastków cięższych od helu w Słońcu jest o 26 procent wyższy niż wcześniej sądzono – więc Słońce jest znacznie bogatsze w minerały niż poprzednie założenia.

Co najważniejsze, te nowe wartości rozwiązują „kryzys obfitości słońca”: wprowadzając wartości pierwiastków spektralnych do modeli budowy i ewolucji Słońca, znika zagadkowa rozbieżność z pomiarami sejsmicznymi Słońca. „Po raz pierwszy standardowe modele Słońca oparte na wynikach spektroskopii mogą odtworzyć wewnętrzną strukturę Słońca, która została określona technikami helioscience” – mówi zespół badawczy.

Lepszy sposób na modele energii słonecznej

Badania torują zatem drogę nowym modelom struktury Słońca i gwiazdy, które są zgodne z obserwacjami spektroskopowymi i heliosmologią. „Nowe modele Słońca, oparte na nowych wartościach składu chemicznego, które zidentyfikowaliśmy, stają się bardziej realistyczne niż kiedykolwiek: tworzą model Słońca, który pasuje do wszystkich informacji, jakie posiadamy o strukturze Słońca dzisiaj. — dźwięk fale, neutrina, jasność i promień Słońca — bez konieczności korzystania z Dziwnej fizyki wewnątrz Słońca” — mówi Maria Bergmann, koleżanka z magazynu.

READ  GTA: The Trilogy: Rockstar obiecuje łatkę, powrót klasyków

Kolejną zaletą jest to, że nowe modele można również lepiej zastosować do gwiazd innych niż Słońce. Stawia to przyszłe analizy chemii gwiazd, a tym samym rekonstrukcję chemicznej ewolucji naszego wszechświata, na coraz solidniejszym fundamencie. (Astronomia i Astrofizyka, 2022; doi: 10.1051/0004-6361/202142971)

Źródło: Instytut Astronomii im. Maxa Plancka

Continue Reading

Tech

EOS R7 i EOS R10 plus dwa nowe obiektywy do kolekcji

Published

on

Canon wprowadził dwa aparaty bezlusterkowe APS-C, EOS R7 i EOS R10. Istnieją również soczewki zaprojektowane specjalnie do samochodów. W przypadku firmy Canon jest to pierwsza linia aparatów bezlusterkowych, w których zastosowano APS-C ze współczynnikiem kadrowania wynoszącym 1,6x do pełnej klatki. Najsilniejszym konkurentem w tym segmencie jest Sony. Obiektywy zaczynają się od RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM i RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM. Więcej do obserwowania. Ponadto obiektywy z serii EF i EF-S mogą być używane w aparatach R – czasami z ograniczeniami i adapterami; Tymczasem w EF-M pojawia się pytanie o przyszłość.

Aparat EOS R7 i R10

EOS R7 i EOS R10 są w zasadzie bardzo podobne i istnieje kilka różnic w korpusie. Najpierw przyjrzyj się czujnikowi: EOS R7 ma czujnik 32,5 MP, a EOS R10 powinien mieć czujnik 24,2 MP. Ta różnica wyznacza również podstawy dla obu modeli: EOS R7 generuje 30 klatek na sekundę przy użyciu elektronicznej migawki, a EOS R10 generuje 23 klatki na sekundę. Oba modele z mechaniczną migawką wykonują 15 klatek na sekundę. R7 zamyka się o 1/8000; R10 z 1/16000. Współdzieląc technologię Dual Pixel CMOS AF II, EOS R7 jest wyposażony w kontroler Multi AF i pokrętło sterowania polem, które zapewniają łatwiejszą i dokładniejszą obsługę. Warto również pozyskać klientów ze środowiska lustrzanek cyfrowych, zwłaszcza EOS 7D.

Jeśli chcesz robić filmy za pomocą aparatu i masz pewne wymagania, otrzymasz najbardziej wszechstronny pakiet z EOS R7. Oba mogą robić 4K UHD przy 60 klatkach na sekundę z teoretycznie nieograniczoną długością klipów; R7 ma tryb przycinania, canon log 3, kinowy łańcuch i gniazdo słuchawkowe, a także bardziej wyrafinowany stabilizator obrazu z IBIS do IS. Posiada również dwa gniazda kart UHS-II. Na szczęście obie kamery mają w pełni funkcjonalną gorącą stopkę, dzięki której mikrofony mogą komunikować się bez oplotu kabla.

READ  (08.11.21) Amazon – Smartwatch i urządzenia do noszenia we wczesnych ofertach w Czarny piątek

Aparaty są podobne, ale w torbie zachowują niezbędną odległość od siebie, co jest również widoczne w wadze: przy 612 gramach R7 jest nieco cięższą siostrą niż R10 przy 429 gramach. Oba są dość lekkie w porównaniu. Zgubione lusterko nie tylko oszczędza wagę, ale także zgubioną wbudowaną lampę błyskową.

2 soczewki RF-S

Wraz z dwoma aparatami firma Canon wprowadza również dwa nowe obiektywy RF-S, które uzupełniają istniejącą gamę RF-S. Jak wspomniano na początku, aparaty mogą korzystać z samych 26 pełnoformatowych obiektywów RF oraz obiektywów EF (-S) do aparatów DLSR. Ale to nie działa w drugą stronę: obiektywy RF-S nie są kompatybilne z lustrzankami cyfrowymi i EOS-M i dają 1,6-krotne przycięcie na pełnoklatkowej lustrzance cyfrowej. Dwa nowe obiektywy zostały zapowiedziane przez Canona jako obiektywy kitowe, są więc dostępne (i prawdopodobnie głównie) z korpusem.

Jest model RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM (29-72mm), który Canon ocenia jako wielofunkcyjne zastosowanie w codziennej fotografii i który dzięki swoim kompaktowym wymiarom nie powinien być uciążliwy podczas podróży. W międzyczasie RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM (29-240mm) obejmuje znacznie większy zasięg i będzie rzadko zmieniany, ale także pozostaje kompaktowy ze względu na zasięg.

Podobnie jak w przypadku modeli EF-S, w obrazie dominuje plastik, w tym na bagnecie. Tworzywa sztuczne pomagają w ustalaniu ceny i wagi; 18-45 waży tylko 124 gramy; 18-150-305 gramów Jest uchwyt filtra z 49 mm lub 55 mm, ale nie ma uszczelniacza ani osłony przeciwsłonecznej. Oba mają pierścień powiększenia i pierścień ostrości.

Ceny pozostają takie same: R7 kosztuje 1499 euro, a w zakresie 18-150 mm 1889 euro. R10 kosztuje 979 euro, w połączeniu z 18-55 1099 euro, z 18-150 1369 euro. 18-45 mm kosztuje 349 euro, a 18-150 mm 569 euro. Opakowanie zawiera baterię, ładowarkę i pasek, a także soczewkę do wyświetlaczy zestawu.

READ  GTA: The Trilogy: Rockstar obiecuje łatkę, powrót klasyków
Continue Reading

Tech

Podgląd Findera ze spacją wciąż jest wadliwy ›ifun.de

Published

on

Apple nadal nie jest w stanie zmierzyć się z problemami funkcji Findera „Przeglądaj” pod kontrolą. Ta funkcja nie może być również niezawodnie używana w systemie macOS 12.4. Zamiast wyświetlać podgląd dużego pliku, naciśnięcie spacji powoduje wyświetlenie tylko okna z miniaturą wybranego pliku.

Biorąc pod uwagę fakt, że błąd – niezależnie od poprzednich wersji beta – był znany od czasu wydania macOS Monterey siedem miesięcy temu, a Apple nie naprawił problemu z siedmioma aktualizacjami wydanymi dla macOS Monterey od tego czasu, można by prawie uwierzyć, że jest to nieoficjalnie obsługiwana funkcja. Wręcz przeciwnie, Apple aktywnie promuje opcję naciśnięcia spacji, aby wyświetlić szybki podgląd pliku w pełnym rozmiarze i poświęca osobny rozdział opcji znajdującej się w podręczniku macOS Monterey.

Kategoria Przeglądaj i edytuj pliki za pomocą Quick Look na Macu Przewodnik Apple wyjaśnia opcje związane z szybkim podglądem, a także zwraca uwagę na mniej znane. Na przykład można wybierać, przeglądać i edytować różne obiekty lub odtwarzać pliki wideo.

Napraw błędy podglądu macOS

Problem zwykle występuje, gdy komputer Mac nie uruchamia się ponownie przez długi czas. Zamiast dużego okna podglądu po naciśnięciu spacji wyświetlana jest tylko miniatura lub ogólna ikona pliku.

Apple Alt Escape

Alternatywą dla ponownego uruchomienia komputera może być również wymuszone ponowne uruchomienie Findera. Aby to zrobić, użyj wbudowanej funkcji macOS ”Zakończ natychmiast’, odpowiednie okno można również otworzyć za pomocą skrótu klawiaturowego Command-Alt-Esc.

Inną opcją byłoby to Monitor aktywności mactutaj możesz użyć podstawowego procesu „QuickLookService” za pośrednictwem Kliknij myszą przycisk zatrzymania Zacząć od nowa.

READ  Pokémon Go: maj 2022 hack wyszukiwania - z Alola
Continue Reading

Trending