Connect with us

Top News

„Maischberger”: „Nawet jeśli Jens Spahn pojedzie do Rwandy, ludzie przyjdą” – powiedział Kuhle.

Published

on

„Maischberger”: „Nawet jeśli Jens Spahn pojedzie do Rwandy, ludzie przyjdą” – powiedział Kuhle.

DZidentyfikował nową kontrowersyjną kwestię rządu centralnego: planowanie budżetu na 2025 rok. Podczas gdy pakiet reform emerytalnych jest nadal przedmiotem dyskusji, rząd federalny odłożył niedawno decyzję, a najmniejszy z trzech partnerów koalicji, FDP, zaproponował 5. Program punktowy dla gospodarki w poniedziałek, który już budzi kontrowersje.

W planie liberałowie kwestionują wydatki na emerytury, świadczenia obywatelskie i pomoc rozwojową. W Sandrze Maischberger dwóch zastępców liderów grup parlamentarnych swoich partii, Konstantin Kuhle (FDP) i Jens Spahn (CDU), debatowało nad kontrowersjami w rządzie i sytuacją gospodarczą.

O pogarszającej się sytuacji gospodarczej i planowanym przez rząd federalny drugim pakiecie emerytalnym rozmawiali także były redaktor naczelny „Bilda” Guy Diekmann oraz dziennikarki Anja Kohl (ekspert ds. giełdy ARD) i Sonja Zekri („Süddeutsche Zeitung”). Gościem drugiej części programu był autor Salman Rushdie.

Czytaj

Inwestycje w infrastrukturę

Kiedy Maischberger zaczął go wypytywać o nowe kontrowersje, polityk FDP Constantin Kuhle powiedział, że stanowisko rządu federalnego nie jest ważne. Zamiast tego powinniśmy mówić o sytuacji gospodarczej. Spann, polityk opozycji, odpowiedział bez ogródek: „Tak, to bardzo ważne”.

„Jesteśmy teraz tak samo niepewnym kierunkiem inwestycji, jak Wielka Brytania po brexicie” – narzekał Spahn. Ma to wiele wspólnego z ciągłą walką. „Punkt zwrotny, punkt zwrotny w gospodarce, punkt zwrotny w rodzinie. Najlepszym punktem zwrotnym jest koniec sygnalizacji świetlnej” – rymował.

Spahn powiedział, że istnieją duże podobieństwa między związkiem zawodowym a FDP „w kwestiach, które czynią Niemcy tak atrakcyjnymi miejscem”. Ale pięciopunktowy plan na nic się nie zda, jeśli nie pociągnie za sobą konsekwencji politycznych: „Nic się nie stanie. Nie ma porozumienia w sprawie sygnalizacji świetlnej” – powiedział były minister zdrowia Unii.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Niezbędna jest Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ zgoda ta jest wymagana jako osoba trzecia przez dostawcę osadzonych treści, aby wyświetlić osadzone treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

W swoim nowym artykule liberałowie wzywają do Zniesienie emerytury w 63. SPD jest temu zdecydowanie przeciwna. Na pytanie Maischbergera, dlaczego wniosek znalazł się w planie, Kuhle odpowiedział kontrpytaniem: „Dlaczego prezydent przechadza się dziś po republice, żądając płacy minimalnej w wysokości 15 euro, wie, że nie da się tego zrealizować z FDP. Chcę panu powiedzieć: ponieważ to różne partie.

READ  Robert Habeck domaga się pieniędzy na ulgę

Jens Spahn nie postrzega tej palącej kwestii jako kwestii emerytalnej. Raczej powinno chodzić o wzrost gospodarczy. „Wzrost jest warunkiem wstępnym wszystkiego innego” – stwierdził. „Dlatego nie potrzebujemy debaty na temat emerytur w wieku 63 lat, ale raczej debaty na temat tego, jak przywrócić wzrost gospodarczy i uczynić Niemcy atrakcyjnymi” – powiedział później FDP:

Jeśli chodzi o nielegalną migrację, Wielka Brytania zaczęła już zezwalać na procedurę azylową w Rwandzie. Jensowi Spahnowi „najwyraźniej podoba się” model Rwandy, powiedział w Maischberger i wspomniał o „bezpiecznym kraju trzecim”. Skrytykował jednak przyjęte w środę nowe unijne przepisy azylowe. „Europejskie rozwiązanie, na które się dzisiaj zdecydowaliśmy, to biała maść. Nie dotyczy to nawet jednej trzeciej osób, które do nas przychodzą. To nie rozwiązuje problemu.”

Trzeba pozbyć się komunikatu „jeśli jakimś cudem dostanę się do Europy, mogę zostać, cokolwiek się stanie dalej”. „Nie ma prawa wyboru kraju docelowego. Jednak naszym obowiązkiem jako społeczności międzynarodowej jest umożliwienie bezpieczeństwa. Rwanda jest krajem, który chce być w tym partnerem.

Czytaj

Za dużo pracy nie jest tego warte

„Nawet jeśli Jens Spahn pojedzie do Rwandy, ludzie przyjdą” – powiedział agresywnie Constantin Kuhle. Zamiast tego odniósł się do zaostrzonych przepisów azylowych przyjętych tego samego dnia przez parlament UE. Zgodnie z tym należy m.in. wprowadzić jednolite procedury na granicach zewnętrznych, aby można było szybko rozpoznać wnioski o azyl jako bezpodstawne i szybko i bezpośrednio deportować uchodźców.

Następnie Jens Spahn udzielił Kuhle kilku rad. Nalegał, aby FDP „natychmiast” opuściła rząd. „To obowiązuje natychmiast” – stwierdził polityk CDU, nawiązując do słynnych słów gangstera Schabowskiego z 1989 r., gdy ogłaszał on możliwość wyjazdu z NRD.

Gościem honorowym Mishbergera był indo-brytyjski pisarz Salman Rushdie. Obecnie przeniósł się do Niemiec i w poniedziałek podpisał się w złotej księdze Hamburga. Rozmawiał z Maischbergerem o ataku nożem w sierpniu 2022 r. dokonanym przez podejrzanego o zabójcę islamistę.

Od tego czasu Rushdie stracił wzrok na prawe oko. W studiu nosił okulary przyciemniane z prawą soczewką. „Kiedy zbliżasz się do śmierci i wracasz, masz silną świadomość wartości każdego dnia w swoim życiu” – powiedziała 76-latka.

Już w 1989 roku ówczesny irański przywódca rewolucyjny ajatollah Chomeini nawoływał do zamordowania autora w związku z powieścią „Szatańskie wersety”. Do dziś Rushdie twierdzi, że nie żałuje, że napisał tę książkę. „Ludzie nigdy tej książki nie czytali” – powiedział o Chomeinim i protestujących, którzy wyszli wówczas na ulice, żądając jego śmierci. Rushdiego żałował jedynie, że ludzie wykorzystali tę książkę jako pretekst do sprawiania kłopotów.

O usiłowaniu morderstwa napisał książkę „Nóż – myśli po próbie morderstwa”. W zeszłym roku Salman Rushdie został uhonorowany Nagrodą Pokojową Niemieckiego Handlu Książkami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Specjalne dania i gwiazdy zachwycą Cię

Published

on

Specjalne dania i gwiazdy zachwycą Cię
 1. ruhr24
 2. NRW
W Oberhausen odbywa się duży polski festiwal. © H. Tschanz-Hofmann/Imago; Zoonar/Imago; Źródło: RUHR24

Specjalny festiwal przyciąga ludzi do NRW w dniu Pięćdziesiątnicy. Chodzi o polską kulturę.

Dortmund – Zagłębie Ruhry jest „wielokulturowe” i tak jest niemal od chwili jego istnienia. Wkrótce przybyli pracownicy z sąsiednich krajów, a część z nich została. Wiele osób w Nadrenii Północnej-Westfalii ma powiązania rodzinne z kulturą Europy Wschodniej. Podczas weekendu Zesłania Ducha Świętego odbędzie się specjalny festiwal, który przybliży do Westfalii polski styl życia.

Polski festiwal XXL zawita do NRW: wyjątkowe dania i gwiazdy przyciągają

Chodzi o „Letni Festiwal Boloński” w Oberhausen. Przez trzy dni (17-19 maja) to nie tylko tyski z beczki, polskie dania typu pikos czy zabikanki oraz typowo ludowa muzyka. To wydarzenie powinno być świętem całej rodziny.

Lokalizacja znajduje się na otwartej przestrzeni w Hali Turbin. Jeśli pogoda nie dopisze, impreza zostanie przeniesiona do hali (więcej aktualności z NRW na RUHR24).

„Letni festiwal w Bolonii” w Oberhausen: To są gwiazdy

W ciągu trzech dni ci polscy muzycy zaprezentują różnorodne występy na żywo:

17 maja:

 • Placha 2115
 • Zbuku
 • Libera i Mezo

18 maja:

 • Łzy
 • Michał Wiśniewski z zespołu I Troje
 • Marcin Czerwiński – Brokat
 • Channa
 • Zespół Wisełka

19 maja:

 • Ronniego Ferrariego
 • Wymowa
 • M.I.G
 • Piękni i Młodzi Dawid Narożny

Festiwal Big Poland zawita do Oberhausen: muzyka, jedzenie i zabawa

O dobrą atmosferę pomiędzy występami dba polski zespół DJ-ski. Festiwal Polonia rozpoczyna się w piątek o 15:00 i w sobotę i niedzielę o 13:00. Dzieci do lat 15 mają wstęp bezpłatny. Dorośli płacą w Internecie od 30 do 50 euro, w zależności od dnia. Bilet weekendowy kosztuje około 60 euro. NRW oferuje w tym roku wiele okazji do odwiedzenia festiwali.

Continue Reading

Top News

Dzień Nakby: Zakazane hasła i materiały pirotechniczne – Policja bada doniesienia o protestach palestyńskich

Published

on

Dzień Nakby: Zakazane hasła i materiały pirotechniczne – Policja bada doniesienia o protestach palestyńskich
Niemcy Dzień Nakby

Zakaz śpiewów i materiałów pirotechnicznych – Policja bada doniesienia o palestyńskim proteście

Demonstracja palestyńska przemieszcza się przez Berlin – uczestnicy wykazują oznaki poparcia dla Hamasu

Tysiące ludzi ponownie zebrało się w Berlinie, aby uczcić Dzień Pamięci o Palestyńskiej Nakbie. Policja powiedziała WELT, że w wydarzeniu weźmie udział około 2000 osób.

W sobotę tysiące propalestyńskich demonstrantów przemaszerowało w Berlinie przez centrum miasta, aby upamiętnić tzw. Dzień Nakby. Zgromadziło się około 500 policjantów. Policja zarejestrowała 25 skarg dotyczących wybuchów petard i wybuchów bomb.

DW sobotę tysiące ludzi zebrało się ponownie w Berlinie, aby uczcić Dzień Pamięci o Palestyńskiej Nakbie. Policja powiedziała WELT, że w wydarzeniu weźmie udział około 2000 osób.

Pod hasłem „Palestyna będzie wolna” ludzie przeszli z Oranienplatz w Kreuzbergu do Czerwonego Ratusza. Według ich własnych informacji, w sobotę na miejscu pracowało 500 służb ratowniczych. Rzecznik policji powiedział w sobotnie popołudnie, że część uczestników została aresztowana w celu ustalenia ich tożsamości. W stronę policji rzucono także petardy.

„To jest czerwony trójkąt” – czytamy na sztandarze marszu po angielsku. Czerwony trójkąt jest używany w kontekście antyizraelskich protestów jako symbol wsparcia dla organizacji terrorystycznej Hamas. Sam Hamas używał w przeszłości tego symbolu w odniesieniu do swoich wrogów.

Marsz protestacyjny na B1 w pobliżu Spitalmarkt w Berlinie

Źródło: AFP/RALF HIRSCHBERGER

Inne banery i znaki zawierały słowa „ludobójstwo” nawiązujące do teorii spiskowej mówiącej, że Izrael popełnia ludobójstwo w Gazie. Oprócz flag palestyńskich widziano także członków lewicowych partii ekstremistycznych oraz tablice z napisem „Drugi dla Palestyny”.

Czytaj

Zrzut ekranu 2024-05-13 17:57:35

Komentarz „Tłuszcze dla wolnej Palestyny”

Policja podała, że ​​marsz protestacyjny był kilkakrotnie przerywany z powodu odpalenia materiałów pirotechnicznych lub wznoszenia zakazanych haseł. Rozwieszono transparenty i otwierano parasole, aby utrudnić policji dostarczanie dokumentów.

Policja bada 25 skarg dotyczących przestępstw. Ponadto, jak poinformował w niedzielę rano rzecznik, w 25 przypadkach policja zastosowała środki „ograniczające wolność”, m.in. w celu ustalenia danych osobowych.

Zabrania się wzywania policji z użyciem przemocy

Jak zwykle przed protestem policja postawiła pewne warunki. Zabronione jest na przykład nawoływanie do aktów przemocy lub wulgaryzmów. Zakazane są flagi i symbole organizacji terrorystycznych takich jak Hamas czy Samitoun, którym zakazano działalności w Niemczech od czasu masakry z 7 października 2023 r., a także wypowiedzi propagujące zniszczenie Państwa Izrael.

Według policji, z ciężarówki z megafonem wykrzykiwano zakazany slogan „Od rzeki do morza”. Jak poinformowała policja, samochód został usunięty.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest konieczna, ponieważ zgoda ta jest wymagana przez dostawców zewnętrznych, aby dostawcy treści osadzonych mogli wyświetlać treści osadzone. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

Polityk FDP Caroline Preisler również sprzeciwiła się demonstracji jako samotna kontrdemonstrantka. W ostatnich tygodniach wielokrotnie widywano go na marginesie antyizraelskich protestów. Miał zdjęcia ofiar Hamasu.

Polityk Caroline Preisler (FDP) wystąpiła przeciwko tłumowi. Trzymała fotografię zamordowanej Shani Louk

Polityk Caroline Preisler (FDP) wystąpiła przeciwko tłumowi. Trzymała fotografię Shani Lauk, która została zamordowana

Źródło: Image Alliance/dpa/Fabian Sommer

Według rzecznika policji Breisler skorzystał z prawa do przyłączenia się do tłumu i wyrażenia przeciwnej opinii, nie powodując zamieszania. Ponieważ niektórzy demonstranci stali się agresywni w obecności Preislera, otoczyło ich maksymalnie dziesięciu funkcjonariuszy.

Ci ludzie maszerowali także przez Berlin

Protestujący owinięci folią

Źródło: Jan Aleksander Casper

DSCF2039

Źródło: Jan Aleksander Casper

Palestyńczycy gromadzą się solidarnie z okazji 76. rocznicy "Nakba"w Berlinie

Parasole w kształcie arbuza: Owoc stał się symbolem jedności, ponieważ jego kolory odpowiadają palestyńskiej fladze.

Źródło: REUTERS

Według policyjnych raportów do zarejestrowanego punktu końcowego wiecu przybyło 2500 uczestników. Dzień Pamięci Nakby obchodzony jest 15 maja i upamiętnia wysiedlenie setek tysięcy Palestyńczyków podczas pierwszej wojny na Bliskim Wschodzie od czasu powstania państwa Izrael w 1948 roku.

Zamieszanie po środowej demonstracji

W środę wieczorem około 600 osób demonstrowało w Charlottenburgu z okazji Dnia Pamięci o Nakbie. W Newcoln zapanowało zamieszanie. Według policji zgromadziło się tam około 200 demonstrantów. Niektórzy z nich podpalili kosze na śmieci, odpalili petardy i ogień bengalski. Ludzie rzucali na ulice w różnych miejscach przedmioty takie jak rowery, kosze na śmieci itp.

Czytaj

W pobliżu stacji metra Wilmersdorfer Strasse w Berlinie

Demonstracja „Nakby” w Berlinie

Od czasu ataku terrorystycznego Hamasu na Izrael w Berlinie odbywają się cotygodniowe demonstracje. Według własnych danych berlińska prokuratura ma dotychczas około 1040 spraw (stan na 17 maja) w kontekście wojny w Gazie.

Działania związane z około 210 incydentami przestępczymi popełnionymi podczas demonstracji w związku z konfliktami na Bliskim Wschodzie, powiedział na żądanie rzecznik władz. Często obejmuje to podżeganie do nienawiści, niszczenie mienia, znieważanie lub używanie symboli organizacji niekonstytucyjnych i terrorystycznych.

READ  Prezydent Polski poleca Dudzie Morawieckiemu utworzenie rządu
Continue Reading

Top News

Powiernik Putina Miedwiediew grozi utworzeniem w Polsce strefy buforowej

Published

on

Powiernik Putina Miedwiediew grozi utworzeniem w Polsce strefy buforowej

Rosja zwiększa swoje groźby w związku z możliwymi atakami rakietowymi zachodniej broni. Teraz nawet kraj NATO wkrótce stanie się rosyjskim protektoratem.

Polityk SPD Joe Weingarten zaproponował w sobotę rozmieszczenie niemieckich jednostek patriotycznych na granicy Ukrainy, aby lepiej chronić przestrzeń powietrzną na zachodniej Ukrainie. „Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby uratować Ukrainę przed rosyjskim atakiem” – powiedział „Spiegelowi” członek komisji obrony Bundestagu. Wydaje się, że zachodnie rakiety coraz bardziej wytrącają z równowagi Rosję, tego samego dnia, w którym powiernik Putina wypowiadał się w zjadliwy sposób.

Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji, a obecnie wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa, grozi utworzeniem strefy buforowej, która miałaby chronić jego kraj przed atakami. „Jeśli reżim kijowski rozmieścił rakiety Storm Shadow/SCALP-EG o zasięgu co najmniej 550 km i zasięgu Biełgorod–Kijów 429 km, nietrudno obliczyć prawie cały centralny i znaczący obszar. [russischen] Zachód jest niszczony” – napisał w „Telegramie” wpływowy rosyjski polityk. Kremlowski dyktator Putin mówił już o strefie bezpieczeństwa, którą chce utworzyć pod Charkowem.

Ale Miedwiediew grozi teraz rozszerzeniem tego poza Ukrainę. „Jeśli tak się stanie, gwarantowana strefa buforowa będzie na granicy Polski lub już w Polsce” – zagroził rosyjski polityk w swoim poście na Telegramie. Gdzie Weingarten naprawdę chce zakładać organizacje patriotyczne. Miedwiediew określił niestrategiczną broń nuklearną jako „niejasną koncepcję”.

Zełenski skarży się na ograniczenia dotyczące rakiet

Oprócz wypowiedzi zachodnich polityków o możliwości rozmieszczenia wojsk na Ukrainie, tłem zagrożeń może być także dostarczenie rakiet dalekiego zasięgu. Najnowsze modele amerykańskich ATACMS-ów teoretycznie mogą latać na terytorium Rosji.

Kanclerz Olaf Scholz dotychczas odmawiał dostarczenia niemieckim rakietom Taurus, ponieważ teoretycznie mogłyby one dotrzeć na terytorium Rosji. Nie brakuje jednak także krytyków podejścia rządu, m.in. ze strony polityka Zielonych Antona Hofreitera i przedstawicielki FDP Marie-Agnes Strack-Zimmermann w komisji obrony.

Continue Reading

Trending