Connect with us

Economy

Firma produkująca żywność ogłasza upadłość – dotyczy to popularnych produktów dm i Müller

Published

on

Firma produkująca żywność ogłasza upadłość – dotyczy to popularnych produktów dm i Müller
 1. ruhr24
 2. praca
Teraz także producent żywności z Niemiec musiał ogłosić upadłość. © Schöning/Imago, Bihlmayerfotografie/Imago, kolaż: RUHR24

Coraz więcej firm musi ogłosić upadłość w Niemczech. Teraz dotknięte jest to także tradycyjne przedsiębiorstwo, które walczy o swoją przyszłość.

Dortmund – W związku z rosnącymi kosztami i spadającą sprzedażą fala bankructw trwa i nie kończy się na branży spożywczej. Niedawno ogłoszono, że jeden z dostawców Aldi stał się niewypłacalny, co ma wpływ na napoje i rozprzestrzenia się na dyskont. Teraz w jego ślady poszedł tradycyjny producent żywności.

Firma produkująca żywność ogłasza upadłość – dotyczy to popularnych produktów dm i Müller

Producent żywności dla dzieci Töpfer GmbH złożył pod koniec kwietnia wniosek o podjęcie działań restrukturyzacyjnych w ramach samorządu. Wynik: Rozpoczęto wstępne postępowanie upadłościowe i rozpoczęto sporządzanie raportów Wydawnictwo RWS. Głównymi powodami tego jest spadek sprzedaży oraz wzrost kosztów w obszarze energii i personelu w ostatnich latach (więcej aktualności o supermarketach i dyskontach RUHR24).

Tradycyjna firma powstała w 1911 roku i od tego czasu zajmuje się sprzedażą artykułów pielęgnacyjnych i żywieniowych dla niemowląt i dzieci. Od 2007 roku specjalizuje się także w naturalnych kosmetykach dla mam. Töpfer GmbH skupiła się na wysokiej jakości i zrównoważonym rozwoju produkcji. Produkty organiczne dostępne są w aptekach takich jak dm i Müller.

Tradycyjny Töpfer ogłosił upadłość – produkty dm i Müller są nadal dostępne

Aby ponownie przygotować firmę na przyszłość, realizowany jest proces restrukturyzacji. Plan zakłada wykorzystanie restrukturyzacji w celu lepszego dostosowania kosztów do sprzedaży i spłaty zadłużenia. Ponadto wg Wydawnictwo RWS Poszukuję silnego finansowo partnera jako inwestor dla firmy spożywczej.

Jakie są procedury restrukturyzacji samorządu?

Firmy muszą najpierw ogłosić upadłość. Restrukturyzacja z samorządem daje możliwość dalszego zbywania majątku pod nadzorem syndyka restrukturyzacyjnego, samodzielnego kontynuowania działalności firmy i uwolnienia się od pozostałych długów. W tym celu spółki muszą wystąpić o akceptację planu restrukturyzacyjnego. Plan restrukturyzacji określa sposób spłaty zadłużenia.

READ  Szansa kupna?: Te akcje ucierpiały podczas wyprzedaży i mają duży potencjał do odbicia | biuletyn Informacyjny

Źródło: Portal Usług Biznesowych

Töpfer GmbH sprzedaje żywność dla niemowląt i dzieci w Niemczech od ponad 100 lat

„Nasza działalność biznesowa jest kontynuowana” – wyjaśniła RWS-Verlag dyrektor generalna Susanna Gabler. Przeprowadziliśmy już wstępne rozmowy z naszymi klientami i partnerami biznesowymi, którzy wspierają kontynuację działalności. „W nadchodzących miesiącach opracujemy koncepcję restrukturyzacji, aby nasza firma była przygotowana na przyszłość.”

Oznacza to, że konsumenci mogą odetchnąć z ulgą. Produkty firmy Töpfer GmbH dla niemowląt i mam nadal można znaleźć w aptekach i supermarketach. Pozytywne wieści są także dla około 170 pracowników firmy. Tradycyjna spółka oświadczyła, że ​​pensje wszystkich pracowników są zabezpieczone na najbliższe trzy miesiące.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Powrót ukraińskich poborowych zaszkodzi polskiej gospodarce – Media | Wiadomości robota

Published

on

Powrót ukraińskich poborowych zaszkodzi polskiej gospodarce – Media | Wiadomości robota

To jest maszynowe tłumaczenie artykułu z Portal elektroniczny Korrespondent.net. Tłumaczenie nie zostało poddane korekcie ani redakcji, a pisownia nazw i nazw geograficznych nie jest zgodna z nazwami zwyczajowymi Wiadomości z Ukrainy Stosowane konwencje.

W Polsce są setki tysięcy Ukraińców, a ich utrata będzie miała wpływ na gospodarkę kraju.

Magazyn Forbes podał, że wsparcie polskich władz w powrocie poborowych do ojczyzny może mieć negatywny wpływ na polską gospodarkę.

Być może tysiące obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce będzie musiało porzucić pracę i wstąpić do wojska, co będzie miało wpływ na gospodarkę kraju.

Rosną także obawy, że duża ich część będzie próbowała opuścić Polskę, aby uniknąć poboru do wojska.

Warto zauważyć, że spośród ponad miliona Ukraińców, którzy przybyli do Polski od początku zakrojonej na szeroką skalę rosyjskiej inwazji w lutym 2022 roku, 371 tys. mężczyzn w wieku służby wojskowej może zgodnie z prawem podlegać poborowi.

Ministerstwo Obrony Narodowej już wcześniej informowało, że Warszawa może pomóc Ukrainie w repatriacji poborowych.

Ambasador RP na Ukrainie Jarosław Gozy powiedział, że ukraińscy mężczyźni w wieku poborowym nie będą przymusowo repatriowani z Polski, ale Warszawa nie podjęła jeszcze decyzji, co z nimi zrobić.

W Polsce jest mniej ukraińskich uchodźców – As-Safir

tłumacz: Głębokie l – Słowa: 229

Spodobał Ci się artykuł? Może powinieneś taki dostać Prezent Brać pod uwagę.
Dyskusje na temat tego artykułu i innych tematów można również znaleźć pod adresem forum.

Powiadomienia o nowych wpisach dostępne są poprzez Facebook, wiadomości Google, Mastodont, kabel, X (dawniej Twitter), VK, RSS Codziennie lub co tydzień e-mail.

READ  Klient Aldi kpi z szalonej szybkości kasjera przy klipie - program rabatowy reaguje natychmiast
Continue Reading

Economy

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa dla Bawarii i Hesji

Published

on

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa dla Bawarii i Hesji
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Konsumenci, uważajcie: popularne produkty, takie jak bułeczki czekoladowe Backhaus Bickert, są wycofywane ze względu na możliwe wióry metalowe.

Kassel – Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa wypieków zyskuje obecnie coraz większą popularność wśród klientów Bawaria I Hess paragon. To wiadomość od słynnej firmy Backhaus Bickert z siedzibą w Großostheim w dzielnicy Aschaffenburg. Wiele wypieków, które były dostępne w dniach 10–15 maja 2024 r., zostało obecnie wycofanych.

Wycofanie wypieków z Hesji i Bawarii: Ostrzeżenie dotyczące żywności dla firmy Kornspitz, bułek czekoladowych i jej partnerów

Wycofanie dotyczy wielu popularnych wypieków. To zawiera:

 • Ciasto czekoladowe
 • Ciasto herbaciane
 • Szmaragd
 • Ciastka żytnie
 • Kornspitz
 • Muffiny wieloziarniste
 • Napisane Spitz

Powód wycofania: Nie można wykluczyć obecności wiórów metalicznych w produktach

Powodem wycofania jest możliwa obecność wiórów metalicznych we wspomnianych produktach. „Ze względu na usterkę techniczną układu czyszczącego nie można wykluczyć obecności wiórów metalowych na następujących produktach zakupionych w okresie od piątku 10 24 maja do środy 15 maja 24 maja” – czytamy w komunikacie prasowym spółki.

Ewentualne opiłki metalu spowodowały wycofanie wypieków z Bawarii i Hesji. (Awatar) © Imago Images

Te wióry metalowe stanowią poważne zagrożenie dla konsumentów, ponieważ stwarzają poważne zagrożenie dla zdrowia. Istnieje szczególne ryzyko zakażenia jamy ustnej, gardła i przewodu pokarmowego. Jeszcze kilka miesięcy temu w całym kraju doszło do wycofania wypieków od dużego producenta.

Gorzki smak dla konsumentów: kawałek metalu występujący w bułkach z rodzynkami

Klient miał raporty nt main-echo.de Według niego, w piątek 10 maja kupiłem bułkę z rodzynkami w oddziale w Hesji. Kiedy go zjadł, znalazł w nim metalowy odłamek.

Klient zwrócił rolkę dopiero po czterech dniach od zakupu we wtorek (14 maja). Po konsultacjach z Bawarskim Urzędem Nadzoru ds. Bezpieczeństwa Żywności w Kulmbach oraz wewnętrznym zarządzaniem kryzysowym i higieną firma zdecydowała się rozpocząć kampanię wycofania.

READ  Fabryka chipów w Dortmundzie: rząd federalny może chcieć zakazać chińskich przejęć

„W ramach środków ostrożności postanowiliśmy wycofać wszystkie produkty zakupione w jednym z naszych oddziałów w dniach 10–15 maja” – powiedział Thomas Ruhlmann, autoryzowany przedstawiciel firmy Beckert. main-echo.de.

Przypomnienia w branży spożywczej: Zalecany sposób postępowania dla klientów

Klienci, którzy kupili te wypieki, których dotyczy problem, powinni pilnie unikać ich spożywania. Zamiast tego proszeni są o zwrot produktów do oddziału Backhaus Bickert GmbH & Co. KG, gdzie otrzymają gwarancję pełnego zwrotu pieniędzy.

Wycofania produktów ze względów bezpieczeństwa nie są rzadkością w branży spożywczej. Niedawno wycofano oliwy z oliwek i produkty czekoladowe od kilku sprzedawców detalicznych, takich jak Aldi, Edeka i Kaufland. Bezpieczeństwo konsumentów jest zawsze w centrum uwagi. (dpa/ls)

Continue Reading

Economy

Pilne wycofanie trzech rodzajów oliwy z oliwek

Published

on

Pilne wycofanie trzech rodzajów oliwy z oliwek
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

W trzech partiach marki oliwy z oliwek wykryto pestycyd zakazany w Unii Europejskiej. Producent wydał wycofanie.

Kassel – W dzisiejszych czasach często trzeba zainwestować dużo pieniędzy, aby kupić oliwę z oliwek. Te dodatkowe koszty często trzeba zaakceptować, choć niechętnie. Ponieważ do niektórych przepisów niezbędny jest popularny olej kuchenny. Jeśli jednak posiadasz w swojej szafce kuchennej produkty określonej marki, powinieneś zachować ostrożność. Zawierają one jedną resztę w Unia Europejska Sprawdzone, nieautoryzowane pestycydy. W związku z tym producent zainicjował wycofanie produktu. Eksperci ostrzegają, że obchodzenie się z tym pestycydem jest „niezwykle niebezpieczne”. Owoce sprzedawane w Rewe również niedawno zostały wycofane z rynku ze względu na skażenie pestycydami.

Wycofanie dotyczy trzech rodzajów oliwy z oliwek marki „Gaea”. © Importhaus Wilms/Impuls GmbH & Co. KG

Producent przypomina oliwę z oliwek – pestycyd zakazany w Unii Europejskiej, który wykryto podczas kontroli

Wycofanie dotyczy trzech rodzajów oliwy z oliwek marki GAEA. Dom importowy Wilms został ukończony foodwarning.eu Stwierdzono, że badanie trzech partii produktów wykazało przekroczenie maksymalnej dopuszczalnej zawartości chloropiryfosu. Ten środek owadobójczy jest zakazany w Unii Europejskiej od 2020 roku.

Wycofanie dotyczy następujących oliw z oliwek:

 • GAEA CLASSIC 500ml – Partia L4008 / Najlepiej spożyć przed: 8 lipca 2025 r.
 • GAEA SELECT 500ml – partia L4010 / Najlepiej spożyć przed: 10 lipca 2025 r.
 • Olej sałatkowy GAEA 500ml – partia L4009 / Najlepiej spożyć przed: 9 lipca 2025 r.

Producent ostrzega, że ​​długotrwałe, wysokie spożycie pestycydów może prowadzić do chorób. W komunikacie potwierdza się: „Ze względów ostrożności w celu ochrony konsumenta nie zaleca się spożywania powyższych partii”. Klienci, którzy zakupili produkt z dotkniętych partii, mogą zwrócić go do supermarketów bez okazywania paragonu i otrzymać zwrot ceny zakupu.

Pamiętaj o oliwie z oliwek: narażenie na pestycydy może spowodować uszkodzenie mózgu

Sieć Akcji Pestycydowej ma taką ogłoszenie Wyjaśnił, że chloropiryfos jest bardzo niebezpieczny. Istnieją mocne dowody na to, że insektycyd ma negatywny wpływ na rozwój układu nerwowego i może prowadzić między innymi do obniżenia IQ, utraty pamięci roboczej i problemów z koncentracją.

Chociaż ta substancja chemiczna jest zakazana w ponad 40 krajach na całym świecie, insektycyd jest nadal stosowany w wielu krajach, mimo że istnieją już bezpieczne alternatywy dla środowiska i rolno-środowiskowe. Wysoki poziom pestycydów jest prawie zawsze przyczyną wycofania produktów, w tym produktów z kurczaka.

READ  Ford Saarlouis: Poczta wewnętrzna od prezesa Ford Europe
Continue Reading

Trending