Connect with us

science

Ulga w koronie: co obowiązuje od poniedziałku w Bawarii

Published

on

W poniedziałek w Bawarii będzie więcej luzowania. Tak zdecydował bawarski gabinet. Czy to podczas prywatnych spotkań, zakupów czy uprawiania sportu: staje się to o wiele łatwiejsze. Premier Bawarii Markus Söder daje mieszkańcom Bawarii nadzieję – „na więcej radości życia i powrót do normalności”.

W przeszłości Soder wielokrotnie wzywał do ostrożności w radzeniu sobie z pandemią korony i wzywał wszystkich obywateli do „rozsądku i ostrożności”. Teraz mówi o „umyśle i radości”, o „dniu odpoczynku”. Mieszkańcy Bawarii powinni korzystać ze swobód, które mają teraz, ale nie przesadzać z nimi.

Bawarski sposób specjalny الطريقة

Jeśli wskaźnik infekcji przekracza 100, federalny hamulec bezpieczeństwa będzie nadal stosowany. Istnieje jednak teraz oddzielna bawarska droga, która ma „rozległe stopnie otwarcia”. Według bawarskiego gabinetu jest to możliwe, ponieważ sytuacja Corona w Bawarii znacznie się poprawiła. Występowanie 7 dni Spadł poniżej 30 w całym kraju. Żadne miasto ani powiat nie ma obecnie wartości zachorowalności większej niż 100. Ponadto wzrasta liczba zaszczepionych osób. Według Sodera 50 procent dorosłych w wieku co najmniej 16 lat w Bawarii jest obecnie zaszczepionych raz, a 20 procent jest w pełni chronionych przez szczepienie.

Ze względu na spokojniejszą sytuację, Bawaria wycofa katastrofę od poniedziałku. Oznacza to między innymi, że regiony i miasta nie potrzebują już środków łagodzących potwierdzonych przez bawarskie Ministerstwo Zdrowia.

Złagodzenie ograniczeń komunikacyjnych

Od poniedziałku możesz ponownie spotkać więcej przyjaciół i krewnych. Przy wystąpieniu 7 dni mniej niż 50, w przyszłości będzie mogło spotkać dziesięć osób, bez względu na to, do ilu rodzin należą. W przypadku od 50 do 100 zdarzeń dozwolonych jest również do dziesięciu osób, ale tylko z trzech gospodarstw domowych. A jeśli jest ich więcej niż 100, uruchamiany jest federalny hamulec bezpieczeństwa. Wtedy rodzina musi ponownie spotkać tylko jedną osobę. Tak jak poprzednio, nie liczy się dzieci poniżej 14 roku życia, a także tych, które zostały zaszczepione i wyzdrowiały.

Dotyczy to osób prywatnych

Nawet zaplanowane uroczystości specjalne, takie jak śluby, urodziny czy chrzciny, można ponownie celebrować na większą skalę. Jeśli 7-dniowa infekcja jest mniejsza niż 50, 100 osób może przy specjalnych okazjach przebywać na zewnątrz i 50 osób w pomieszczeniach (z maską, ale bez obowiązkowych badań). Jeśli infekcja wynosi od 50 do 100, zgodnie z nowymi zasadami, 50 osób może spotkać się na świeżym powietrzu na uroczystości, a do 25 osób w pomieszczeniu – ale oba wymagają testów. Nie liczą się tu również osoby zaszczepione lub pionki oraz dzieci poniżej 14 roku życia.

READ  W trzech turach umieść trzy kwadraty zamiast czterech

Zrelaksuj się w sektorze kultury

W przyszłości w zewnętrznych wydarzeniach kulturalnych będzie mogło uczestniczyć 500 zwiedzających zamiast dotychczasowych 250. „Wszystko ma maskę i siedzi” – wyjaśnił Sodder. Tutaj również, jeśli zachorowalność jest większa niż 50, wymagany jest test. Jednocześnie Sodder wskazywał na możliwość dalszego luzowania: „Jeśli do końca czerwca sprawy będą się rozwijać lepiej, to może stać się więcej”.

Zachowane są poprzednie zasady nabożeństw, ale w przyszłości śpiew – z maską – jest dozwolony. Dla muzyków amatorów próby mogą być prowadzone na zewnątrz bez limitu liczby uczestników, w pomieszczeniach w zależności od wielkości sali. Istnieją również środki łagodzące dla klubów: „Życie klubów ulegnie znacznej normalizacji, gdy do 50 członków ponownie się zbierze”, powiedział bawarski minister gospodarki Hubert Ewinger (Wolni Wyborcy).

Nie ma limitu grupowego na zajęcia sportowe

Podobny relaks przewidziany jest dla sportu i wydarzeń kulturalnych. Nawet 500 osób może oglądać wydarzenia sportowe w plenerze, w masce i na stałym siedzeniu. Jeśli infekcja jest większa niż 50, potrzebujesz również ujemnego testu koronowego.

Nawet ci, którzy aktywnie chcą się ćwiczyć, od poniedziałku znów będą mieli więcej opcji: zaczynając od wartości wystąpienia mniejszej niż 100, nie ma już żadnych ograniczeń co do wielkości grup. Oznacza to, że gracze zespołowi i piłkarze mogą znowu normalnie trenować. Relaks wpływa na kontakt i uprawianie sportu, niezależnie od tego, czy wykonywany jest na siłowni, czy w plenerze. Jedyne ograniczenie: jeśli infekcja wynosi od 50 do 100, konieczne jest wykonanie ujemnego testu koronowego. Nie ma to zastosowania, jeśli obrażenia są mniejsze niż 50.

14 000 widzów na meczach Mistrzostw Europy w Monachium

Podjęto również decyzję dotyczącą zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej: naraz musi wziąć udział około 14 000 widzów Gry na EM w Monachium Ona może odwiedzać. Musi mu towarzyszyć ścisła koncepcja higieny i bezpieczeństwa. Koncepcja higieny opracowana przez Ministerstwo Zdrowia i Miasto Monachium przewiduje testowanie, noszenie masek oraz regulację wejść i wyjść na stadion.

READ  Mars: łazik NASA odkrywa „zwierzę” – w ogóle nie powinno ono istnieć

Soder powiedział, że na tle koncepcji bezpieczeństwa MSW za zasadne uznają „dopuszczenie do 20 proc. społeczeństwa”. Oznacza to każdorazowo około 14 000 odwiedzających stadion Allianz. – Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to dla nas sytuacja szczególna – powiedział prezes CSU. Mecze Mistrzostw Europy w Monachium mogą być „próbą i testem” innych sportów zawodowych w Niemczech. Zapewnią „doskonały przypadek testowy”. „Bylibyśmy złym gospodarzem, gdybyśmy nie dopuścili tylu widzów” – dodał Ewinger.

Doradca rządu Brinkman sceptycznie podchodzi do meczów piłki nożnej

Jednak eksperci widzą to zdecydowanie. Na przykład wirusolog Melanie Brinkman uważa, że ​​w obecnym przypadku Corony można zrezygnować z meczów piłki nożnej z widzami. „O tak, mecze piłki nożnej. Nie mamy żadnych innych obaw?” Opowiedziała „Rheinische Post” w Düsseldorfie (wydanie sobotnie). O wiele ważniejsze jest, aby dzieci mogły znowu chodzić do szkoły i uprawiać sport, a ludzie nie tracili pracy.

„Nadal jestem w zespole zdrowych zmysłów i rozwagi – im mniej wypadków, najlepiej mniej niż dziesięć, tym bardziej możemy cieszyć się latem” – powiedział gazecie doradca rządu. Nawet gdyby mecze piłki nożnej odbywały się na zewnątrz, gdzie ryzyko zakażenia wirusem Corona jest mniejsze, obecnie istnieją inne priorytety, powiedział wirusolog z Centrum Braunschweig-Helmholtz: „Kontynuacja postępów w zakresie szczepień była logiczna”.

Jadalnia wewnątrz może być ponownie serwowana

Kolejny relaks związany z wnętrzem jadalni: każdy, kto czekał na to, by w końcu znów usiąść wygodnie w restauracji, może się na niego spodziewać. Bo już od poniedziałku restauratorzy będą mogli zabierać gości do pomieszczeń, jeśli zachorowalność jest poniżej 100 – do północy. Potem godzina policyjna. W przyszłości będzie to dotyczyć również ogródków piwnych i terenów zewnętrznych kawiarni. Wcześniej musieli zamykać o 22.00. Istnieją spójne pojęcia o czystości wewnątrz i na zewnątrz. Oznacza to między innymi, że jeśli uraz wynosi od 50 do 100, musisz wykazać ujemny wynik testu koronowego.

READ  Atakujący wirusolog z Frankfurtu o wzroście zachorowań na wirusy: „Zrelaksowaliśmy się cztery tygodnie przedwcześnie” | hessenschau.de

Z drugiej strony dyskoteki i kluby są nadal zamknięte. Ale Ewinger daje im nadzieję. Jeśli sytuacja będzie się nadal poprawiać, wkrótce mogą ponownie otworzyć się dyskoteki i kluby.

Firmy takie jak solaria, sauny, kryte baseny i parki rozrywki mogą być otwarte od poniedziałku, jeśli wskaźnik infekcji wynosi mniej niż 100. Jeśli infekcja jest większa niż 50, odwiedzający muszą zostać przetestowani. W parkach rozrywki obowiązuje również zasada: maskę należy nosić tylko w pomieszczeniach, a nie na zewnątrz.

Zakupy bez umówionego spotkania, koniec „kliknij i poznaj”

Jeśli lubisz robić zakupy w handlu detalicznym, nie musisz już umawiać się na wizytę, jeśli wskaźnik infekcji wynosi mniej niż 100. Bawarski minister gospodarki jest również zadowolony. Ponieważ zgodnie z branżą klienci nie korzystali z koncepcji „kliknij i poznaj”. Wymóg maski pozostaje w sklepach, podobnie jak liczba klientów powiązana z wielkością sklepu. Klienci nie muszą już testować z wynikiem negatywnym, jeśli infekcja jest mniejsza niż 100.

Dotyczy to szkół i żłobków

Jeśli chodzi o szkoły, rząd chce nieco złagodzić ostrożność. W końcu istnieje obowiązkowa edukacja, więc trzeba zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczniów. W: Częstość występowania u dzieci i młodzieży była znacząco wysoka w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Dlatego rząd stanowy pozostawił to zasadom do 21 czerwca, ogłoszony w połowie maja: Poniżej 50 lat istnieje możliwość bezpośredniego uczenia się dla każdego, naprzemiennie nauczanie w przypadku zdarzeń między 50 a 165 oraz kształcenie na odległość, gdy jest powyżej 165.

Od 21 czerwca będzie ulga: po tym, jeśli wartość wystąpienia jest mniejsza niż 100, wszyscy uczniowie będą mogli ponownie uczęszczać na lekcje klasowe. Zazwyczaj jest ponad 100 naprzemiennych klas. Federalny system hamowania awaryjnego nadal zapewnia edukację na odległość ponad 165 osobom.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

Spis ludności 2022: Uważaj na oszustów

Published

on

READ  Księżyc: tlen dla 8 miliardów ludzi na powierzchni
Continue Reading

science

Dowody wskazują na związek między Covid-19 a ryzykiem choroby Parkinsona

Published

on

Kilka lat po wybuchu epidemii hiszpańskiej grypy w 1918 roku lekarze na całym świecie zaczęli zauważać wzrost zachorowań na chorobę Parkinsona. Ten związek między infekcją wirusową a ryzykiem rozwoju choroby Parkinsona nadal wprawia w zakłopotanie naukowców. Jasne jest jednak, że kontakt nie ogranicza się tylko do wirusa grypy H1N1, który spowodował pandemię grypy hiszpańskiej w 1918 r. Różne inne infekcje wirusowe są powiązane z ryzykiem rozwoju choroby Parkinsona. Naukowcy znaleźli teraz nowe dowody na to, że związek ten występuje również w przypadku SARS-CoV-2.

Związek między infekcją wirusową a ryzykiem rozwoju choroby Parkinsona

Już na początku 2020 roku, kiedy nowy koronawirus zaczął wisieć na świecie, naukowcy ostrzegali przed wzrostem chorób neurodegeneracyjnych w nadchodzących latach. Około pięć lat po pandemii z 1918 r. diagnoza choroby Parkinsona prawie się potroiła. Jeśli spojrzysz na charakterystykę wirusa SARS-CoV-2, możesz spodziewać się dziesiątek milionów dodatkowych diagnoz choroby Parkinsona w ciągu najbliższych 10 lat.

W nowym badaniu naukowcy z Thomas Jefferson University i New York University próbowali odkryć, w jakim stopniu SARS-CoV-2 wpływa na indywidualne ryzyko rozwoju choroby Parkinsona. Według Richarda Smyne’a, pierwszego autora badania, obecna najbardziej prawdopodobna hipoteza jest taka, że ​​infekcja wirusowa nie prowadzi bezpośrednio do chorób neurodegeneracyjnych, ale raczej czyni mózg bardziej podatnym na inne czynniki ryzyka, które mogą prowadzić do takich chorób. „Rozważamy hipotezę „wielokrotnego trafienia” choroby Parkinsona – sam wirus nie zabija neuronów, ale czyni je bardziej podatnymi na „drugie trafienie”, takie jak toksyna, bakteria, a nawet leżąca u ich podstaw mutacja genetyczna.Powiedział Sameen.

Kierowanie na SARS-CoV-2

W poprzednim badaniu Smeyne odkrył, że myszy zakażone H1N1 były bardziej narażone na wystąpienie objawów po ekspozycji na cząsteczkę MPTP, która jest stosowana w modelach zwierzęcych do wywoływania neurodegeneracji podobnej do choroby Parkinsona.

READ  Obniżanie ciśnienia krwi bez leków w pięciu krokach – praktyka uzdrawiania

W nowym badaniu naukowcy przeanalizowali nowy model myszy, w którym zwierzęta mają specyficzne ludzkie receptory, które pozwalają im na zakażenie SARS-CoV-2. Zwierzęta poddano działaniu dawki wirusa w przybliżeniu odpowiadającej łagodnej infekcji Covid-19 u ludzi. Wtedy zwierzęta miały możliwość wyzdrowienia z ostrej infekcji. Miesiąc później myszom wstrzyknięto niewielką dawkę MPTP. Ta dawka była tak niska, że ​​zdrowe zwierzęta w grupie kontrolnej nie wykazywały degeneracji neuronów.

Jednak w grupie zakażonej SARS-CoV-2 dawka ta była wystarczająca do spowodowania uszkodzenia neuronów z grubsza zgodnego z degeneracją w przypadku choroby Parkinsona.

Połączenie nie jest jasno ustalone

ten badania pokazuje możliwy związek między infekcją SARS-CoV-2, ale nie potrafi wyjaśnić, w jaki sposób to połączenie wystąpiło. Ogólnie rzecz biorąc, nadal dyskutuje się, czy objawy neurologiczne związane z nowym koronawirusem są bezpośrednim wynikiem działania wirusa w komórkach mózgowych.

Wcześniejsze badania nad H1N1 wykazały, że wirus nie wpływa bezpośrednio na neurony w ośrodkowym układzie nerwowym, ale zwiększa ryzyko rozwoju choroby Parkinsona. W nowym badaniu naukowcy odkryli podwyższony poziom tak zwanego mikrogleju w zwojach podstawy myszy zarażonych koronawirusem. Są to komórki odpornościowe w mózgu, które mogą powodować uszkodzenia, gdy są nienormalnie aktywne.

Smeyne i współpracownicy stawiają więc hipotezę, że wywołane wirusem reakcje komórek mózgowych czynią komórki bardziej podatnymi na przyszłe ataki, zwiększając ryzyko rozwoju choroby Parkinsona. Jednak naukowcy wciąż wahają się, jeśli chodzi o przeniesienie tych odkryć na ludzi. „Przede wszystkim jest to praca przedkliniczna. Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy zobaczymy to samo u ludzi, biorąc pod uwagę, że wydaje się, że między jakimikolwiek zmianami w klinicznych objawach choroby Parkinsona u ludzi upływa 5-10 lat. Jeśli COVID-19 okaże się zwiększać ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona, będzie to ogromne obciążenie dla naszego społeczeństwa i systemu opieki zdrowotnej. Możemy jednak przewidzieć to wyzwanie, zwiększając naszą wiedzę na temat potencjalnych „drugich wyników” i strategii łagodzeniaPowiedział Sameen.

READ  Mars: łazik NASA odkrywa „zwierzę” – w ogóle nie powinno ono istnieć

przez Uniwersytet Thomasa Jeffersona

Udostępnij artykuł lub wesprzyj nas przekazując darowiznę.

Wpłać PayPalAmazon robi zakupy za darowizny
Continue Reading

science

Nie, NASA nie znalazła tajemniczych drzwi na Marsie

Published

on


Na Marsie wciąż czeka na rozwiązanie wiele tajemnic. Tajemnicze drzwi na dachu nie należą do nich. ten NASA Wydali nowe zdjęcie, które wydaje się przedstawiać wejście w Red Rock. Ale interpretacja jest zupełnie inna.

Ludzie lubią widzieć rzeczy, które nie istnieją

Przez dekadę sonda Curiosity NASA dostarczała fascynujących przebłysków Marsa i znacznie poszerzyła naszą wiedzę o Czerwonej Planecie. W dniu Marsa 3466 – 7 maja 2022 na Ziemi – główna kamera łazika była skierowana na wzgórze zwane East Cliff. Celem było stworzenie nagrania, które z pewnością wzbudziłoby zdziwienie wśród naukowców i obserwatorów na Ziemi. Zdjęcie pokazuje coś, co wydaje się być małymi drzwiami w jednym obszarze.
30 cm wysokości i 40 cm szerokości: „Wrota Marsa”

Gdyby takie obrazy szybko rozprzestrzeniły się poza społeczność naukową jako sensacja, której można by uniknąć, NASA nie pozostawiłaby miejsca na dzikie spekulacje. Tak więc kopiec, który jest częścią większej struktury Mount Sharp, ma wiele naturalnie występujących otwartych pęknięć. „W tym takie, które ma ok. 30 cm wysokości, 40 cm szerokości i jest wielkości psich drzwi” – ​​powiedzieli naukowcy w swoim wystąpieniu. preparaty. Następnie pojawia się oczywista klasyfikacja: „Tego typu otwarte pęknięcia są powszechne w skałach pierwotnych zarówno na Ziemi, jak i na Marsie”.
Ciekawość łazika NASA Wschodni klif Jebel Sharp: pojawiające się drzwi są naturalne

zjawisko wzoru

W odpowiednim wątku na Twitterze zespół Curiosity próbuje również przedstawić jasną klasyfikację: „Może wyglądać jak małe drzwi, ale w rzeczywistości jest to naturalna cecha geologiczna”. Tu też następuje odniesienie do zjawiska, co tłumaczy, dlaczego wielu widzów od razu chce rozpoznać rzekomo sztuczną konstrukcję.

Pareidolia odnosi się do faktu, że znajome wzory wydają się być rozpoznawane w innych organizmach. To dzieje się teraz na Marsie znowu i znowu.

READ  Mars: łazik NASA odkrywa „zwierzę” – w ogóle nie powinno ono istnieć

Zobacz też:


NASA, Mars, łazik, ciekawość, T
NASA, Mars, łazik, ciekawość, R, gleba marsjańska
NASA

Continue Reading

Trending