Connect with us

Economy

Ile dzisiaj kosztuje litr oleju opałowego?

Published

on

Ile dzisiaj kosztuje litr oleju opałowego?

Berlin. Ceny oleju opałowego w ostatnim czasie spadają. Czy ten trend utrzyma się również dzisiaj (8 maja)? Aktualne ceny w skrócie.

Dobra wiadomość dla konsumentów korzystających z oleju opałowego: Średnia Ceny oleju opałowego W Niemczech ostatnio znacząco spadła i osiągnęła najniższy poziom od początku roku. Czy ten trend będzie kontynuowany? W naszym zestawieniu przedstawiono aktualne ceny oleju opałowego na dzień dzisiejszy (8 maja).

Ceny oleju opałowego w dniu 8 maja: Aktualne ceny za litr na dzień dzisiejszy

W zależności od dostawcy ceny oleju opałowego mogą się nieznacznie różnić. Istnieją również różne rodzaje oleju opałowego – za olej premium trzeba zapłacić więcej niż za wersję standardową. Istnieją jednak średnie wartości, które konsumenci powinni znać, aby porównać. Tabela pokazuje ceny na litr Różni usługodawcy i portale porównawcze. Ale to samo dotyczy tutaj: ceny oleju opałowego zmieniają się regularnie. Codziennie aktualizujemy harmonogram.

Tucson esyolej
Ceny oleju opałowego od 2 maja 1,02 euro 0,99 euro
Ceny oleju opałowego na dzień 3 maja 1,02 euro 0,98 euro
Ceny oleju opałowego na dzień 6 maja 1,01 euro 0,98 euro
Ceny oleju opałowego na dzień 7 maja 1,01 euro 0,98 euro
Ceny oleju opałowego na dzień 8 maja 1,01 euro 0,98 euro

nadaje się do: Ceny oleju opałowego do 3 maja

Po dużym skoku cen – od początku kwietnia średnie ceny oleju opałowego w Niemczech spadły o około osiem centów za litr – poziom cen utrzymuje się obecnie na stabilnym poziomie. Ani Texon, ani Easy Oil nie odnotowały w środę znaczącej różnicy w porównaniu do dnia poprzedniego. Staje się to jednak jasne, gdy spojrzymy w przyszłość na rok 2023: dokładnie rok temu litr oleju opałowego był dostępny za około dziesięć centów taniej.

Przeczytaj także: Ceny oleju opałowego 2024 – znawcy branży podają pierwszą prognozę

Ceny oleju opałowego w Niemczech: rankingi ekspertów – kto powinien zareagować

Klaus Bergmann powiedział w swoim przemówieniu: „Ceny oleju opałowego zaczęły dziś ponownie rosnąć po cudownym spadku trwającym prawie miesiąc i podążają za wytycznymi światowych giełd”. Skomentuj „Easywell”. Dlatego ekspert radzi konsumentom: „Jeśli chcesz bezpieczeństwa, kupuj natychmiast”.

projekt cena
amerykańska ropa naftowa 77,52 dolarów za baryłkę
Ropa z Morza Północnego 82,27 dolarów za baryłkę
Olej napędowy (olej napędowy) 744,00 USD za tonę
1 euro = 1,07 dolara

Dane pochodzą z HeizOel24 (stan na 8 maja 2024 r.)

Ceny oleju opałowego w skrócie: prognoza i rozwój – na to warto już teraz zwrócić uwagę

Przewidywanie cen paliw grzewczych jest trudne – zwłaszcza, że ​​trudno jest obliczyć międzynarodowe kryzysy i czynniki cenowe. Orientacją są ceny oleju opałowego w ostatnich miesiącach i latach. Olej opałowy jest zwykle droższy w chłodniejszych miesiącach, ponieważ jest wtedy duże zapotrzebowanie. Wiosną i latem dostępne są tanie oferty dla konsumentów z ogrzewaniem olejowym. W poniższej tabeli mamy średnie Ceny oleju opałowego W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

data Ceny oleju opałowego za litr
2023
15 lutego 1,05 euro
15 Marca 0,98 euro
15 kwietnia 0,97 euro
15 maja 0,87 euro
15 czerwca 0,89 euro
15 lipca 0,91 euro
15 sierpnia 1,05 euro
15 września 1,15 euro
15 października 1,15 euro
15 listopada 1,09 euro
15 grudnia 1,05 euro
2024
15 stycznia 1,02 euro
15 lutego 1,05 euro
15 Marca 1,01 euro
15 kwietnia 1,04 euro

Oprócz czasu zamówienia ważną rolę odgrywa również dostawca. Wielu właścicieli domów i… gospodarz Zapytaj swojego stałego agenta – często powodem jest bliskość domu. Ale porównanie jest opłacalne, zwłaszcza w czasach niestabilnych cen energii. Pomocne mogą być porównywarki takie jak „esyoil”. Najtańsza oferta jest ustalana na podstawie informacji takich jak kod pocztowy i zamawiana ilość. Oprócz kosztów oleju opałowego należy zawsze zwracać uwagę na potencjalne koszty dodatkowe, takie jak stała cena za kilometr.

READ  Dlaczego wydawca jest obecnie najcenniejszą firmą w Polsce

Najczęściej zadawane pytania dotyczące cen oleju opałowego

Jakie czynniki wpływają na cenę oleju opałowego?

Na ceny oleju opałowego wpływają różne czynniki – są to m.in.:

 • Światowe ceny ropy naftowej
 • Współczynnik konwersji
 • Podaż i popyt
 • Warunki pogodowe, takie jak upał
 • Wydarzenia polityczne, takie jak konflikt na Ukrainie

Dlaczego ceny oleju opałowego się zmieniają?

Ceny oleju opałowego mogą ulegać znacznym wahaniom – także dlatego, że są ściśle powiązane z cenami ropy naftowej na rynkach międzynarodowych. Na te z kolei duży wpływ mogą mieć wydarzenia globalne, takie jak niestabilność polityczna, warunki pogodowe, zmiany w polityce finansowej i zmiany popytu.

Jak obniżyć koszty ogrzewania?

Opcji jest kilka – m.in.:

 • Poprawa efektywności energetycznej domu – na przykład poprzez izolację
 • Używaj energooszczędnych urządzeń i lamp
 • Regularna konserwacja systemu grzewczego
 • Świadome obchodzenie się z temperaturą pokojową

Kiedy najlepiej zamówić olej opałowy?

Generalnie latem ceny oleju opałowego są często niższe. W tych miesiącach zapotrzebowanie jest zwykle niższe niż zimą. Należy jednak pamiętać, że na tę ogólną tendencję mogą mieć wpływ inne czynniki, takie jak wydarzenia geopolityczne lub zmiany w wydobyciu ropy naftowej.

Gdzie mogę znaleźć aktualną cenę oleju opałowego?

Aktualne ceny oleju opałowego można znaleźć na różnych portalach porównywalnych. Informacji mogą także udzielić lokalni sprzedawcy oleju opałowego. Uwaga: Informacje są zawsze aktualne i mogą ulec zmianie.

Czy zamawianie większych ilości oleju opałowego ma sens?

Hurtowy zakup oleju opałowego może często skutkować niższą ceną. Ponieważ wielu dostawców oferuje zniżki ilościowe. Należy jednak wziąć pod uwagę również pojemność magazynu i zużycie.

Jak wahania kursów walut wpływają na ceny oleju opałowego?

Ponieważ na rynku światowym ropa naftowa jest generalnie sprzedawana w dolarach amerykańskich, wahania kursów walut mogą mieć wpływ na ceny oleju opałowego. Dla odbiorców oleju opałowego oznacza to: jeśli euro umocni się w stosunku do dolara amerykańskiego, może to spowodować, że olej opałowy stanie się tańszy dla konsumentów w strefie euro – i odwrotnie.

Jak uchronić się przed rosnącymi cenami oleju opałowego?

Niektórzy sprzedawcy detaliczni oleju opałowego oferują umowy, w ramach których konsumenci mogą zgodzić się na stałą cenę za określoną ilość dostawy w określonym terminie. Może to uchronić przed przyszłymi podwyżkami cen, ale niesie także ryzyko konieczności płacenia wyższej kwoty, jeśli ceny oleju opałowego ponownie spadną. Ponadto wydajne systemy grzewcze i dobra izolacja mogą zmniejszyć zużycie, a tym samym koszty paliwa.

READ  Przegląd prasy / zainteresowanie, gospodarka, rynki kapitałowe, sektory

Jak przydatne są internetowe porównywarki cen oleju opałowego?

Porównania cen oleju opałowego online mogą być bardzo przydatne, ponieważ pozwalają uzyskać przegląd aktualnych cen u różnych dostawców. Pozwalają znaleźć najtańszą ofertę i sprawdzić, czy ceny w danym regionie odpowiadają ogólnej tendencji rynkowej. Jednak oprócz ceny należy wziąć pod uwagę także jakość oleju opałowego i niezawodność dostawcy. Czasami mogą wystąpić dodatkowe koszty, takie jak opłaty za dostawę, które nie zawsze są wliczone w pierwotną cenę.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę zamawiając olej opałowy?

Klienci oleju opałowego powinni przy składaniu zamówienia wziąć pod uwagę kilka punktów, a mianowicie:

 1. Aktualne ceny oleju opałowego i możliwe zmiany cen
 2. Oczekiwane zużycie i pojemność magazynowania
 3. Jakość oleju opałowego Jakość oleju opałowego – musi spełniać wymagania systemu grzewczego
 4. Mogą obowiązywać dodatkowe koszty, takie jak dodatkowe opłaty za dostawę.
 5. Dostawca musi mieć dobrą reputację, a proces dostawy musi przebiegać sprawnie – ważne jest dobre przygotowanie

Jak cena dwutlenku węgla wpływa na ceny oleju opałowego?

Cena certyfikatów CO2 jest istotnym czynnikiem wpływającym na cenę paliw kopalnych – w tym oleju opałowego. Jeśli przedsiębiorstwa muszą płacić za emisję dwutlenku węgla, prowadzi to do wyższych kosztów produkcji i dostawy oleju opałowego. Firmy zazwyczaj przerzucają te dodatkowe koszty na konsumentów. Dlatego też wzrost cen dwutlenku węgla może skutkować także wzrostem cen oleju opałowego dla właścicieli domów. Alternatywą mogą być ekonomiczne systemy grzewcze lub systemy całkowicie odnawialne, takie jak pompa ciepła.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Lider transformacji energetycznej niewypłacalny – dotknięte 130 pracowników

Published

on

Lider transformacji energetycznej niewypłacalny – dotknięte 130 pracowników
 1. Strona główna
 2. Praca

Naciska

Firma opracowała kiedyś najmniejszy na świecie falownik, co uczyniło ją głównym graczem w transformacji energetycznej. Teraz jednak firma składa wniosek o upadłość.

FRANKFURT – Szok dla świata energii słonecznej: Jak ogłoszono w piśmie do inwestorów pod koniec tygodnia (22 i 23 czerwca 2024 r.), firma Solarnative GmbH zajmująca się energią słoneczną podjęła decyzję o ogłoszeniu upadłości. Według doniesień medialnych przyczyną upadłości jest brak kapitału potrzebnego spółce do rozwijania swoich innowacji.

Firma fotowoltaiczna z kraju związkowego Hesja jest niewypłacalna: poszukiwani byli inwestorzy

Henk Oldenkamp, ​​dyrektor generalny Solarnative GmbH, twierdzi, że opracował najmniejszy na świecie falownik, który jest niezbędny w systemach energii słonecznej. Firma opracowała także inteligentny system energetyczny w 2024 r. Chociaż zarówno systemy fotowoltaiczne, jak i inteligentne systemy energetyczne przeżywają obecnie rozkwit, założona w 2019 r. spółka nie była jeszcze w stanie wzbudzić wystarczającego zainteresowania inwestorów. Ponadto firma, podobnie jak wielu innych graczy w Europie, skarży się obecnie na dumpingowe ceny z Chin, które uniemożliwiają im prowadzenie interesów.

Układ słoneczny na dachu © IMAGO/H. Bizmana

Podobnie jak około 130 pracowników w trzech lokalizacjach Hess (Zamek, Creftela I Hofheim) Obecnie kontynuacja upadłości zależy od przebiegu upadłości. W związku z faktem, że Przesył energii Tak naprawdę to dopiero się zaczęło, można być pozytywnym. Dzięki nowej stolicy marzenie założycieli obu firm o tanim i szybkim montażu instalacji fotowoltaicznych na dachach każdego może się spełnić.

Solarnative GmbH bankrutuje: wiele firm zajmujących się energią słoneczną znajduje się pod presją

Jednak Solarnative nie jest jedyną firmą zajmującą się energią słoneczną znajdującą się obecnie pod presją. Firmy w Niemczech od miesięcy biją na alarm, zwłaszcza że chińscy dostawcy wchodzą na rynek z tanimi produktami dotowanymi w ich kraju. Chińskie jednostki nie są gorszej jakości od marek europejskich – ale niemieccy dostawcy często po prostu nie nadążają za wojną cenową.

READ  Finansowy koszmar kultowej marki: bankructwo firmy po ponad 120 latach

To już wpędziło w kłopoty niektóre firmy zajmujące się energią słoneczną: na przykład szwajcarska firma Meyer Berger wycofała się z Niemiec; Solarwatt zaprzestał także produkcji modułów w Dreźnie, aby zamiast tego skupić się na innych regionach. Komisja Europejska rozważa obecnie nałożenie karnych ceł na produkty pochodzące z Chin w związku z wojną cenową. Stany Zjednoczone ogłosiły już coś podobnego.

Continue Reading

Economy

Zapobiega stanom zapalnym i wzmacnia układ odpornościowy: Naukowcy polecają ten produkt mleczny

Published

on

Zapobiega stanom zapalnym i wzmacnia układ odpornościowy: Naukowcy polecają ten produkt mleczny

Twój układ odpornościowy czerpie ogromne korzyści z codziennego spożywania jogurtu. Bakterie probiotyczne zawarte w jogurcie wspierają zdrową florę jelitową, która jest kluczowa dla silnego układu odpornościowego. Bakterie te wytwarzają kwas mlekowy, który zwalcza szkodliwe zarazki. Badania takie jak te przeprowadzone w Centrum Helmholtza w Brunszwiku pokazują, że bakterie te uelastyczniają powierzchnię jelit, co działa odprężająco i wzmacniająco na układ odpornościowy.

Przeciwzapalne działanie jogurtu

Szczególnie osoby z nadwagą często cierpią na przewlekłe, ciche stany zapalne, które mogą prowadzić do poważnych chorób, takich jak cukrzyca typu 2, choroby układu krążenia czy zapalenie stawów. Bakterie kwasu mlekowego występujące w jogurcie działają przeciwzapalnie ze względu na wysoką zawartość witamin B5 i B12. Badanie przeprowadzone w 2020 roku na Uniwersytecie w Lancaster sugeruje, że codzienne spożywanie jogurtu może chronić przed niektórymi rodzajami nowotworów, takimi jak rak piersi.

Zdrowie serca i jogurt

Codzienne spożywanie jogurtu może również chronić serce. Według badania przeprowadzonego w 2018 roku na Uniwersytecie Oksfordzkim regularne spożywanie może zmniejszyć ryzyko zawału serca o 20 procent u mężczyzn i 30 procent u kobiet. Bakterie kwasu mlekowego zawarte w jogurcie wiążą nadmiar soli i pomagają regulować ciśnienie krwi.

Mocne kości i lśniące zęby

Wapń to kolejny cenny produkt bakterii kwasu mlekowego występujących w jogurcie. Jest niezbędny dla mocnych kości i zdrowych zębów. 250-gramowa filiżanka jogurtu pokrywa około jednej trzeciej dziennego zapotrzebowania osoby dorosłej na wapń. Szczególnie nastolatki, kobiety w ciąży i osoby starsze odnoszą korzyści z wyższego zapotrzebowania na wapń. Witaminy z grupy B znajdujące się w jogurcie wspierają również dziąsła, co przyczynia się do jasnego uśmiechu.

Więcej korzyści zdrowotnych

Kobiety mogą zmniejszyć ryzyko infekcji pochwy, jedząc co najmniej trzy porcje jogurtu tygodniowo. Jednakże osoby z nietolerancją laktozy powinny zachować ostrożność, ponieważ spożywanie jogurtu może powodować biegunkę i ból brzucha.

READ  Burger King sprawia wiele kłopotów żartem Wesena: „Lody takie cienkie ...”
Continue Reading

Economy

Wiele skarg na Bavina

Published

on

Wiele skarg na Bavina
 1. Strona główna
 2. Praca

Naciska

Republika Handlowa jest obecnie poddawana krytyce. Użytkownicy opisują usługę Neobroker jako katastrofę. Tymczasem Federalna Komisja Nadzoru Finansowego (BaFin) może monitorować spółkę. Chodzi o to.

Berlinie – to Komercyjna firma zajmująca się technologią finansową W ostatnich latach przeszedł długą drogę: uzyskał licencję bankową, wprowadził kartę płatniczą, a wkrótce planuje zaoferować rachunek bieżący. Jednakże w ostatnim czasie nasiliły się skargi klientów na świadczący pełen zakres usług berliński bank. Krytykowano zwłaszcza obsługę klienta, ale w zeszłym tygodniu płatności również były opóźnione o kilka dni. Użytkownicy nazywają to kompletną katastrofą i wydaje się, że Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin) również zabrał głos.

„Republika Handlowa to obecnie katastrofa” – użytkownicy wypowiadają się na temat X

Ekran telefonu komórkowego z logo Republiki Handlowej. Użytkownicy opisują usługę Neobroker jako katastrofę. Tymczasem Federalna Komisja Nadzoru Finansowego (BaFin) może monitorować spółkę. Chodzi o to. © Thomas Trotschl/Imago

Firma handlowa nowego brokera zarządza około czterema milionami użytkowników i aktywami o wartości około 35 miliardów euro. Firma fintech jest szczególnie popularna ze względu na warunki: oprocentowanie 3,75% w skali roku, niskie koszty transakcyjne i bezpłatne plany oszczędnościowe. Dzięki planowanemu wprowadzeniu rachunku bieżącego firma może konkurować z tradycyjnymi bankami w Niemczech Handelsblatt.

Jednak media społecznościowe pokazują obecnie inny obraz wartej miliard dolarów firmy. Słowo „katastrofa” jest tu coraz częściej używane w odniesieniu do republiki handlowej. Oto, co użytkownik pisze na X na prośbę korespondenta finansowego świat:

Wielu innych użytkowników skarży się również na słabą obsługę klienta i niewypłacanie wygranych. Wielu użytkowników pisało na X, że czekali na swoje zarobki od tygodnia. „Możesz zapomnieć o obsłudze klienta” – skomentował inny. Poza tym na platformie zawsze pojawiają się problemy techniczne: „Na początku logowanie nie działa, a teraz od początku miesiąca nie otrzymałem żadnych wypłaconych zysków i nie ma już danych na temat moich realizacji transakcji”, jeden użytkownik napisał. Porada finansowa.

Trade Republic wyjaśnia opóźnienia poprzez dostosowania systemu

Zapytano osoby, których to dotyczy Interesuje się handlem Zwłaszcza wypłaty dywidend od spółek finansowych DWS i producenta samochodów Porsche. Jednak według użytkowników brakowało również płatności od Microsoft, Realty Income i 3M. Trade Republic usprawiedliwia również opóźnienia w płatnościach spowodowane zmianami systemowymi:

READ  IG Metall bije na alarm: Rolls-Royce zwiększa wydajność – w obliczu utraty tysięcy miejsc pracy

„Ze względu na zmiany w systemie niektóre zarobki zostały opublikowane dopiero kilka dni po wypłacie. […] Wszystkie dywidendy zostaną wypłacone w ustawowym terminie” – poinformował fintech .

Krytyka braku komunikacji firmy

Użytkownicy szczególnie narzekają na brak komunikacji Trade Republic. Niektórzy zastanawiają się, dlaczego firma nie została poinformowana o zmianach systemowych w zeszłym tygodniu. „To naprawdę źle w kontekście zaufania klientów” – stwierdził jeden z użytkowników X.

Inwestorzy kryptowalut znaleźli się na początku czerwca w podobnej sytuacji. W piątek 7 czerwca użytkownicy otrzymali powiadomienie, że od niedzieli nie będzie już można handlować ich monetami. Powodem demonetyzacji była zbliżająca się wymiana dotkniętych walut na nowe waluty ASI, które nie zostały odpowiednio zareklamowane. Jak stwierdziła później spółka Commercial Republic, według raportu opublikowanego przez Tydzień pracyZostali poinformowani przez animatora rynku kryptowalut dopiero w czwartkowe popołudnie i poinformowali swoich klientów tak szybko, jak to możliwe.

Wydaje się, że Bavin bada problemy nowego medium

Marka Marka Handelsblatt Rzeczniczka organu nadzoru finansowego BaFin powiedziała, że ​​w ostatnim czasie wzrosła liczba skarg na Trade Republic. Problemy są zgłaszane do BaFin i badane. Jeden z użytkowników poinformował o odpowiedzi, którą otrzymał od BaFin, że Trade Republic skomentowała tę decyzję oraz że BaFin w dalszym ciągu monitoruje obecnie sytuację. Wczoraj otrzymał należną mu dywidendę. Być może „katastrofa” została już opanowana.

Continue Reading

Trending