Connect with us

Economy

Prezentacja bilansu: Stawka Meta wciąż zwyżkowa: podstawowe platformy Meta zarabiają mniej | biuletyn

Published

on

Liczba użytkowników w grupie Meta na Facebooku ponownie znacznie wzrosła na początku roku po stagnacji pod koniec 2021 roku. W pierwszym kwartale tego roku 1,96 miliarda użytkowników korzystało codziennie z Facebooka – o około 30 milionów więcej niż trzy miesiące wcześniej.

W minionym kwartale dzienna liczba użytkowników spadła po raz pierwszy o 1 mln do 1,929 mld. Mimo niewielkiego spadku zostało to zinterpretowane jako sygnał alarmowy. W tamtym czasie Meta uznała rosnącą konkurencję ze strony krótkiej aplikacji wideo Tiktok jako główny powód. Wtedy akcje straciły jedną czwartą swojej wartości w ciągu jednego dnia, a potem spadły jeszcze bardziej.

Założyciel i prezes Mark Zuckerberg potwierdził teraz sukces wewnętrznej wersji Tiktok firmy Reels. Na przykład w aplikacji Meta Instagram użytkownicy obejrzeli filmy Reels pięć razy, powiedział podczas telekonferencji z analitykami. Na Facebooku filmy stanowią połowę czasu użytkowania — a Reels również tam odnotował wzrost. Meta wciąż pracuje nad odpowiednim formatem reklamowym.

Tiktok stał się popularny dzięki pomysłowi, aby oprogramowanie wybierało krótkie filmy dla użytkowników na podstawie ich zainteresowań. Algorytmy zwracają między innymi uwagę na to, ile czasu spędzasz z filmem przed kontynuowaniem przewijania.

Zuckerberg chce teraz wykorzystać taką sztuczną inteligencję nie tylko do personalizacji krótkich filmów. Powiedział, że powinien polecać użytkownikom wszelkiego rodzaju treści na różnych platformach Meta. „Myślę, że w przyszłości ludzie będą coraz częściej korzystać z maszyn do odkrywania opartych na sztucznej inteligencji, aby bawić, uczyć ich i łączyć z ludźmi o podobnych zainteresowaniach”. Byłoby to odejście od pierwotnej zasady Facebooka, zgodnie z którą użytkownicy wybierają osoby, firmy lub organizacje do naśladowania.

Pod koniec zeszłego roku Zuckerberg ogłosił, że skupi się na przyszłym cyfrowym świecie – Metaverse – i tym samym zmienił nazwę firmy z Facebook na Meta. Potem nadszedł szok Tiktoka. Zuckerberg potwierdził teraz, że poprzednie serwisy, takie jak Facebook i Instagram, będą musiały zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby sfinansować rozwój nowej platformy. Kluczem do tego powinien być krótki film.

Zajmuje się tym dział Meta Reality Labs, który obejmuje również pracę z goglami do oglądania wirtualnej rzeczywistości. Dzięki tym urządzeniom Reality Labs wygenerowało w zeszłym kwartale 695 milionów dolarów sprzedaży. Jednocześnie wykazali stratę operacyjną w wysokości 2,96 miliarda dolarów z powodu kosztów opracowania Metaverse.

Ogólnie rzecz biorąc, sprawy nie idą tak gładko dla grupy, jak kiedyś. Przychody rok do roku w pierwszym kwartale wzrosły tylko o 7 procent do 27,9 miliarda dolarów. To bardzo niski wzrost dla grupy – a Meta nie spełniła oczekiwań analityków. Najważniejsze jest to, że zyski spadły o dobrą piątą, do 7,465 miliardów dolarów.

READ  Tooru: Negocjacje z Czechami znów się nie powiodły?

W bieżącym kwartale Meta odnotowała sprzedaż od 28 do 30 miliardów dolarów. Przy ubiegłorocznej wartości 29 miliardów dolarów po raz pierwszy może nastąpić spadek sprzedaży.

Grupa odnotowuje m.in. osłabienie biznesu z powodu agresywnej wojny Rosji z Ukrainą. Wynika to nie tylko z zaprzestania działalności platformy reklamowej w Rosji, ale także z powodu obaw o ekonomiczne konsekwencje wojny, które ogólnie spowalniają aktywność klientów reklamowych. Mike Proulx z firmy analitycznej Forrester Research podkreślił, że presja na przychody utrudnia wdrożenie planu finansowania rozwoju Metaverse z poprzednimi pracami.

Rosyjskie władze nałożyły blokadę na Facebook i Instagram z powodu „działań ekstremistycznych” w kraju. Zauważyli, że Meta condone wzywa do przemocy wobec rosyjskich sił okupacyjnych na Ukrainie. Technicznie rzecz biorąc, Rosjanie mogą obejść zakaz za pomocą narzędzi, takich jak tunele VPN. Meta spodziewa się jednak, że liczba aktywnych użytkowników miesięcznie w Europie zmniejszy się w bieżącym kwartale z powodu utraty wielu użytkowników w Rosji. Może to również doprowadzić do spadku liczby użytkowników na całym świecie, powiedział dyrektor finansowy Dave Weiner.

Co najmniej jedna aplikacja z grupy meta – w tym WhatsApp i Instagram – była ostatnio używana przez 2,87 miliarda użytkowników dziennie. W ostatnich trzech miesiącach było to 2,82 mld.

Grupa zapowiedziała też, że w tym roku obniży koszty. Do tej pory wydatki szacowano na 90-95 miliardów dolarów. Meta oczekuje teraz przedziału od 87 miliardów do 92 miliardów dolarów.

Orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości: rzecznicy konsumentów mogą pozwać Facebook

W przypadku naruszeń ochrony danych przez gigantów internetowych, stowarzyszenia konsumenckie mogą wystąpić do sądu zamiast zainteresowanych użytkowników. Zgodnie z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z czwartku, stowarzyszenia mają prawo pozwać, nawet jeśli nie mają konkretnego nakazu od poszkodowanych.

Europejski Trybunał Sprawiedliwości musiał zająć się tą kwestią, ponieważ niemiecki Federalny Trybunał Sprawiedliwości (BGH) nie był pewien, czy sytuacja prawna jest niezgodna z europejskim ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO). Organizacja patronacka Centrów Konsumenckich skrytykowała fakt, że Facebook naruszył ochronę danych w „App Center”, gdzie oferowane są bezpłatne gry od dostawców zewnętrznych. Przynajmniej w wersji 2012 użytkownicy automatycznie wyrażali zgodę na przesyłanie różnych danych do programu uruchamiającego grę, klikając „Zagraj teraz”. Udzielili też pozwolenia na publikowanie aplikacji — „aktualizacje statusu, zdjęcia i nie tylko”.

READ  Dax kontynuuje sprzedaż z minusem ponad 600 punktów - testowany lead 15 000 punktów

„Dzisiejsza decyzja kończy nudną debatę na temat prawa stowarzyszeń konsumenckich do składania pozwów o ochronę danych” – powiedziała Jutta Gorkman, prezes Federalnej Federacji Centrów Konsumenckich (vzbv), w oświadczeniu w czwartek. Teraz jest jasne: „Oprócz organów nadzorczych organizacje społeczeństwa obywatelskiego, takie jak vzbv, mogą również w bardzo dużym stopniu karać naruszenia RODO”. Orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości stwarza pewność prawa.

W konkretnej sprawie Sąd Okręgowy i Sąd Apelacyjny w Berlinie nakazały już Facebookowi zaprzestanie działalności. Sąd Apelacyjny w Berlinie orzekł w 2017 r., że sieć nie dostarcza wystarczających informacji o tym, jakie dane są przekazywane i co się z nimi dzieje. Sprawa ostatecznie zakończyła się w Federalnym Trybunale Sprawiedliwości w maju 2020 r. Tam sędzia BGH Thomas Koch zauważył stosunkowo wyraźne naruszenie przez Facebooka przepisów o ochronie danych. Koch powiedział w maju 2020 r., że użytkownik nadal nie jest pewien, co dzieje się z jego danymi, jednak pytanie, czy stowarzyszenia takie jak vzbv są uprawnione do pozwania, nadal pozostaje otwarte.

W swoich działaniach Facebook przyjął pogląd, że RODO upoważnia jedynie urzędników ds. ochrony danych do karania naruszeń. Prawnik Facebooka powiedział BGH, że w ten sposób prawodawca UE chciał zapewnić firmom pewność prawa. Charakterystyki narodowe były z tym sprzeczne.

Europejskie Stowarzyszenie Konsumentów (Beuc) również było usatysfakcjonowane czwartkowym orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. „Ogólne rozporządzenie o ochronie danych jest ważnym aktem prawnym, który chroni dane osobowe osób w Unii Europejskiej” – powiedziała w oświadczeniu zastępca dyrektora generalnego Ursula Pashel. Ważne jest, aby była ona lepiej wdrażana i by przyczyniały się do tego decyzje, takie jak obecna decyzja Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Zmarła matka Facebooka przewidziała cykl fajerwerków

W czwartek akcjonariusze cierpiący na spółkę matkę Facebooka, Meta, odczuli znaczną ulgę po zaprezentowaniu danych kwartalnych. Ponieważ liczba użytkowników ponownie wzrosła dramatycznie na początku roku po recesji pod koniec 2021 r., gazeta tej firmy zajmującej się mediami społecznościowymi wzrosła w handlu Nasdaq o 17,59 procent do 205,73 USD. Od środy spadł do najniższego od dwóch lat poziomu 169 USD.

Skokowi kursu akcji Meta towarzyszy również silne ożywienie przed wejściem na rynek w całej branży technologicznej. Amerykański indeks NASDAQ 100, który obejmuje akcje spółek technologicznych, jest obecnie wyceniany przez brokera IG na 2,5 proc., co oznacza, że ​​był tak niski, jak dzień wcześniej pod koniec marca ubiegłego roku. Istotną rolę odegrały obawy, że bardziej znaczące i szybsze zaostrzenie polityki monetarnej przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych (Fed) może zagrozić wzrostowi przemysłu. Akcje technologii również znacznie odbiły w czwartek w Azji i Europie.

READ  DAX z rabatami - Azjatycka giełda głównie na czerwono - Daimler ze skokiem zysków - Bitcoin po raz pierwszy od początku marca poniżej 50 000 USD - Intel przekracza oczekiwania - RWE w centrum uwagi

Według stratega rynku kapitałowego Jürgena Molnara z biura maklerskiego RoboMarkets, pozytywne wiadomości z Meta mogą pomóc Nasdaqowi dotrzeć do dna. Również branża technologiczna odczuła ulgę ze względu na mocne dane z QUALCOMM. Silna pozycja na rynku smartfonów dała firmie chipowej, zorientowanej na sektor telekomunikacyjny, szybki wzrost w ostatnim kwartale.

Według Molnara, Meta udało się ponownie przekonać swoich inwestorów dzięki wzrostowi liczby użytkowników, nawet jeśli nadal występowały problemy po stronie sprzedażowej. „Nie tylko przychody w pierwszym kwartale były poniżej oczekiwań, przy wzroście o siedem procent, grupa ostrzega przed niższą sprzedażą w bieżących trzech miesiącach” – podkreślił ekspert. Obecnie pojawiają się podobnie sprzeczne sygnały od dostawcy usług płatniczych PayPal.

Według analityka Evercore ISI, Marka Mahaneya, Meta to wysokiej jakości akcje, które są teraz nieco zboczone. Zwrócił uwagę, że tylko od początku roku ceny spadły o około 50 proc. Od rekordowego poziomu 384 dolarów we wrześniu cena papieru spadła o 56 procent. „Klasyfikacja jest teraz całkowicie absurdalna” – napisał Mahaney. W końcu jest to wiodąca na świecie platforma mediów społecznościowych.

Odpowiednio, DZ Bank zrezygnował z poprzedniego orzeczenia dotyczącego sprzedaży Meta dziś rano. Analityk Ingo Wehrmann zareagował na gwałtowne spadki cen w ciągu ostatnich czterech miesięcy i uaktualnił papier do „trzymaj”. Twierdził również, że słaby wzrost sprzedaży i zysków został przyćmiony przez wzrost liczby użytkowników na Facebooku. Opisał skok cen jako „marsz z ulgą”. Uważa on, że wysokie ryzyko związane z restrukturyzacją grupy w kierunku „Metaversum” teraz adekwatnie odzwierciedla stosunkowo niską wycenę udziału Meta w porównaniu branżowym.

Redakcja finanzen.net / dpa-AFX

Zdefiniowane produkty lewarowania na platformach meta (np. Facebook)Dzięki nokautom inwestorzy spekulacyjni mogą nieproporcjonalnie uczestniczyć w ruchach cenowych. Wystarczy wybrać pożądaną dźwignię, a my pokażemy Ci odpowiednie produkty na platformach Meta (np. Facebook)

Dźwignia powinna wynosić od 2 do 20

Brak danych

Więcej wiadomości o platformach Meta (np. Facebook)

Źródła obrazu: Valeriya Zankovych / Shutterstock.com, rafapress / Shutterstock.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Media Markt i Saturn: pełne przejęcie nastąpi w przyszłym miesiącu

Published

on

Media Markt i Saturn zostaną w pełni przejęte już w przyszłym miesiącu. W ten sposób spółka dominująca Ceconomy staje się jedynym udziałowcem sprzedawcy elektroniki.

Detalista elektroniki Ceconomy sfinalizował pełne przejęcie Media-Saturn-Holding (MSH) wcześniej niż oczekiwano. Firma ogłosiła we wtorek w Düsseldorfie, że spodziewa się, że transakcja Convergenta, która ma na celu uproszczenie struktury akcjonariatu, zostanie sfinalizowana na początku czerwca.

Po jej zakończeniu Ceconomy stanie się wyłącznym udziałowcem największej niemieckiej sieci sklepów z elektroniką MediaMarktSaturn. W zamian były akcjonariusz mniejszościowy MediaMarktSaturn Convergenta stanie się głównym udziałowcem Ceconomy. W tym celu przewiduje się konwersję akcji uprzywilejowanych na akcje zwykłe pod koniec maja.

Media Markt i Saturn: Ceconomy przewiduje te korzyści z pełnego przejęcia

Media Markt i Saturn: Ceconomy będą wyłącznym współpracownikiem od początku czerwca.
Media Markt i Saturn: Ceconomy będą wyłącznym współpracownikiem od początku czerwca.

Zdjęcie: Armin Weigel / dpa

„To ważny krok dla naszej firmy i cieszymy się, że teraz szybko się rozwija” – powiedział zgodnie z zapowiedzią prezes Ceconomy Karsten Wildberger. Po długim okresie tarć, kwietniowe walne zgromadzenie utorowało drogę do porozumienia, a następnie Ceconomy dążyło do jego zakończenia „najpóźniej do końca września”.

Według własnych informacji, struktura przyszłych udziałowców pozwoli Grupie m.in. na redukcję kosztów administracyjnych i wykorzystanie przeniesionych strat podatkowych. Powiedziała, że ​​transakcja będzie miała pozytywny wpływ na wyniki finansowe na początku tego roku. Grupa spodziewa się dalszego wzrostu synergii podatkowych w kolejnych latach.

Inni czytelnicy są również zainteresowani:

Szybki przegląd wszystkich nowości CHIP .

 • Źródło: Google

  Nie przegap żadnych nowości

  Po prostu kliknij przycisk i Google „Kontynuuj”, aby nie przegapić żadnych wiadomości z CHIP.

READ  Tooru: Negocjacje z Czechami znów się nie powiodły?
Continue Reading

Economy

Surowce jako broń: najnowsze osiągnięcia

Published

on

Najnowsze osiągnięcia

Komisja Europejska chce nałożyć na Rosję embargo na ropę. Kraje G7 również chcą zrezygnować z rosyjskiej ropy. Może to mieć poważne konsekwencje. Czemu?

Najnowsze osiągnięcia:

 • Według fińskiej firmy energetycznej Gasum, w sobotę rano Rosja zaprzestała dostaw gazu do Finlandii. Poinformował o tym Gazprom Export w piątek po południu (20 maja), podał w Espoo fiński koncern energetyczny Gasum. Fińska grupa wcześniej zapowiadała, że ​​nie zaakceptuje żądań Gazprom Export o zapłatę w rublach. Firma zapowiedziała, że ​​gaz z innych źródeł będzie dostępny dla klientów w okresie letnim. Przejdź do artykułu
 • Katar chce transportować LNG do Niemiec do 2024 roku. Minister gospodarki Robert Habeck i emir szejk Kataru Tamim bin Hamad Al Thani zdecydowali się na podobne partnerstwo energetyczne.
  Więcej na ten temat: Katar chce dostarczać LNG do Niemiec do 2024 roku.
 • Węgry zażądały pieniędzy na energię słoneczną w zamian za embargo UE na rosyjską ropę. „Węgry chcą inwestować w energię słoneczną, co jest w zasadzie dobre, ale musimy jeszcze porozmawiać o wielkości inwestycji” – powiedziała w czwartek wieczorem (19 maja) przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na antenie ZDF. – A potem będzie widać, czy jest poważne zainteresowanie, czy też jest prowadzona polityka – dodał szef komisji. Węgry dotychczas sprzeciwiały się embargo na ropę, ale do tego działania potrzebny jest konsensus w Unii Europejskiej.
 • Unia Europejska podjęła decyzję o napełnieniu zbiorników gazowych do minimum przed zimą. Ma to na celu zabezpieczenie zasilania. Przedstawiciele krajów UE i Parlamentu Europejskiego przyjęli odpowiednią ustawę w czwartek (19 maja). Przewiduje, że zbiorniki gazu będą napełnione w 80 proc. do 1 listopada br. i 90 proc. w tym samym terminie w kolejnych latach. Zobowiązanie powinno wygasnąć z końcem 2025 r. – zapowiedziały państwa Rady Unii Europejskiej.
 • Aby uniezależnić się od rosyjskiej energii, Komisja Europejska chce zainwestować do 300 mld euro do 2030 roku. Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen przedstawiła w środę (18 maja) plan rozmów kwalifikacyjnych, którego celem jest również przyspieszenie transformacji energetycznej. Wymaga to poważnych inwestycji i reform. „Zbieramy na to do 300 miliardów euro”. Plan pomoże oszczędzać energię, przyspieszyć wycofywanie paliw kopalnych i stymulować inwestycje. „To rozpali nasz europejski „zielony ład”” – powiedziała von der Leyen. Celem nie jest kupowanie większej ilości energii od Rosji w ciągu dekady.
  Przeczytaj więcej na ten temat tutaj: Droga do niezależności energetycznej Rosji: W przyszłości Komisja Europejska chce instalować ogniwa słoneczne w każdym nowym budynku.
READ  Analina Burbuk: Strategowie Unii Europejskiej są zaskoczeni kandydatem zielonego kanclerza

Continue Reading

Economy

Niekontrolowane problemy z płatnościami: gigantyczne pliki elektroniki po bankructwie

Published

on

Kolejne bankructwo na rynku elektronicznym: producent Onkyo złożył teraz wniosek o upadłość, ponieważ nie można było rozwiązać problemów z płatnościami. Podsumowujemy tutaj najważniejsze informacje na ten temat.

Onkyo Home Entertainment, japoński producent urządzeń audio, musi ogłosić upadłość. Jak „Nikkei Azja” wzmiankowanypodobny wniosek został złożony w sądzie w Osace. Firma od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi.

Przyczyna trudności prawdopodobnie leży w zmieniających się nawykach słuchowych użytkowników. Podczas gdy systemy stereo, które kiedyś były podstawową działalnością Onkyo, miały w przeszłości ogromne znaczenie, teraz muzyka jest coraz częściej konsumowana za pośrednictwem smartfona. Wydaje się, że firmie nie udało się nadążyć za tym rozwojem.

Gigant elektroniki ogłasza upadłość: jaka przyszłość czeka Onkyo?

Onkyo, producent sprzętu audio, ogłosił upadłość.
Onkyo, producent sprzętu audio, ogłosił upadłość.

Obrazy

Onkyo został już wycofany z giełdy w sierpniu 2021 r. Ponadto dwie jego spółki zależne złożyły wniosek o upadłość w marcu ubiegłego roku. Według wniosku o ogłoszenie upadłości Onkyo jest winne około 24 milionów dolarów.

Nie przewiduje się jednak całkowitego zniknięcia marki Onkyo z rynku. Firma sprzedała swój biznes w zakresie sprzętu audiowizualnego firmom Sharp i Voxx International. Oczekuje się, że spółka joint venture będzie nadal używać nazwy Onkyo.

Inni czytelnicy są również zainteresowani:

Szybki przegląd wszystkich nowości CHIP .

 • Źródło: Google

  Nie przegap żadnych nowości

  Po prostu kliknij przycisk i Google „Kontynuuj”, aby nie przegapić żadnych wiadomości z CHIP.

READ  Giełda rusza we wtorek 22 lutego 2022 r.
Continue Reading

Trending