Connect with us

science

Wynik konferencji klimatycznej: „Jako naukowiec jestem rozczarowany”

Published

on

Wynik konferencji klimatycznej: „Jako naukowiec jestem rozczarowany”


wywiad

Stan: 20.11.2022 15:31

Niewystarczająco, zbyt niejasno i zbyt wolno: klimatolog Pörtner jest rozczarowany wynikami konferencji klimatycznej. Powiedział, że cel 1,5 stopnia nie jest już osiągalny Tagesshaw 24-wywiad.

tagesschau.de: Prawie cały czas byłem w Egipcie na konferencji klimatycznej. Z akademickiego punktu widzenia: Jak bardzo jesteś zadowolony z pracy końcowej?

Hansa Otto Portnera: Jestem w pewnym stopniu zadowolony z niektórych aspektów. W końcowym dokumencie wyraźnie cytowane są raporty Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPPC). Cel 1,5° jest również określany jako wspólny cel. Nie osiągnięto jednak przełomu w tym sensie, że cel ten powinien być realizowany z wysokim priorytetem. Zamiast tego wspomina się o tajemniczych formułach, które umożliwiają wyjście. Odzwierciedla to również dyskusje z ostatnich kilku dni i niezmienione strategie niektórych aktorów w ciągu ostatnich kilku lat. Zwłaszcza ci, którzy chcą sprzedawać paliwa kopalne i ci, którzy uważają, że rozwój gospodarczy daje im prawo do wykorzystywania paliw kopalnych na dużą skalę.

tagesschau.de: Pożegnanie z ropą i gazem nie zostało wyraźnie wspomniane w oświadczeniu końcowym. Czy to oznacza, że ​​w tej dziedzinie również nic się nie działo?

porter: Oczywiście jest to rodzaj krucjaty. Mówi się, że emisje muszą drastycznie spaść i że do 2030 r. musimy osiągnąć redukcję emisji o 45 do 50 procent. Ale ropa i gaz nie są wymienione wprost. Nazywa się to węglem, choć wszyscy wiedzą, że mówiąc o emisjach, mamy na myśli głównie emisje z paliw kopalnych. Oczywiście nie możemy zapominać o tych, którzy pracują w rolnictwie i leśnictwie.

W ten sposób instalowane są luki, które utrudnią pracę przez kilka następnych lat – a to znowu wszystko opóźni. Najważniejsze pytanie brzmi: czy możemy zwiększyć prędkość, aby nadal osiągać 1,5 stopnia? Nie możemy tego zrobić przy naszych obecnych wysiłkach.

tagesschau.de: Czy jako klimatolog jesteś sfrustrowany faktem, że cel 1,5 stopnia został ustalony na papierze, ale jest prawie niemożliwy do osiągnięcia?

porter: Tak to jest. Istnieje jeszcze jedna luka między celami a realizacją. Oczywiście trzeba też pozytywnie ocenić, że znaleziono jakiś mechanizm lub podejście. Dyskutowano także np. o pokrywaniu szkód i finansowaniu adaptacji. To wszystko są ważne aspekty.

Ale mamy luki wdrożeniowe. Inicjatywa UE, która żegna dawny pogląd, że np. Chiny nadal są uważane za kraj rozwijający się jako największy światowy emitent, ale oczywiście Chiny również ponoszą odpowiedzialność, powinna zostać pozytywnie nagłośniona.

Mnie jako naukowcowi trudno jest zrozumieć, kiedy polityka osłabia ten bardzo oczywisty związek przyczynowy, ponieważ ostatecznie jako ludzkość ponosimy wspólną odpowiedzialność za zmiany klimatyczne. Nie ma dobrych emitentów ani złych emitentów, ale wszyscy jesteśmy wezwani do ograniczenia naszych emisji tak aktywnie i ambitnie, jak to tylko możliwe. Bo czas ucieka. Okno czasowe, w którym możemy jeszcze ograniczyć ocieplenie do 1,5 stopnia, domyka się. A im bardziej będą się zamykać, tym bardziej niektóre stany będą domagać się zwolnień dla siebie. To właśnie robią rynki wschodzące i ci, którzy sprzedają paliwa kopalne.

„Igrasz z przyszłością przyszłych pokoleń”.

tagesschau.de: Co konkretnie się stanie, jeśli nie uda nam się utrzymać 1,5 stopnia? Być może dla wielu osób nadal nie jest to jasne …

porter: Nawet przy tak wielu politykach głębsze zrozumienie, że chodzi o naturalny fundament naszego życia, wydaje się niewystarczające. Kiedy temperatura wzrośnie do 1,5 stopnia, wiele zagrożeń możemy nadal utrzymywać na umiarkowanym poziomie. Ponadto wkraczamy w okresy wysokich stawek. Dotyczy to utraty życia ludzkiego w wyniku zdarzeń ekstremalnych. Widzimy już setki tysięcy osób dotkniętych chorobą, zwłaszcza gdy zastosowano nieodpowiednie środki zaradcze.

Poniesiemy stratę w przyrodzie. W tropikach już teraz dochodzi do utraty siedlisk. Tracimy koralowce ciepłowodne na całej płycie i ten trend będzie się utrzymywał. Jako ludzie jesteśmy częścią natury. Sposób, w jaki w końcu zostaliśmy wychowani, należy do królestwa zwierząt. Dla nas również początkowo stracimy siedlisko w tropikach z powodu upałów, ekstremalnych warunków, suszy i utraty pożywienia. Są też powodzie. Poziom mórz podniesie się ponad metr. Wszystkie rzeczy, o które nie warto walczyć. To powinno być jasne dla wszystkich. A tam nie można iść na ustępstwa, bo igra się z przyszłością następnych pokoleń.

READ  Grożą dreszcze owiec: czy 30-stopniowa fala jest sygnałem startu lata? Meteorologia

tagesschau.de: Co chciałbyś, aby zawierał ten papier?

porter: Bardziej logiczne było wdrażanie wyników z nauki jeden na jeden, a nie pisanie niejasnych formuł i dobrych intencji. Niestety czasem jest to wynikiem szukania kompromisów w negocjacjach. Powinniśmy byli wprowadzać siedmioprocentowe redukcje emisji każdego roku od 2020 r. – daleko nam do tego. Tak czy inaczej, i to jest najnowsza wizja Grupy Roboczej III Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu, powinniśmy iść masowo na rzecz redukcji emisji do 2025 roku. I to był naprawdę kompromis z rzeczywistością. I trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć, że ilościowa specyfikacja nauki musi być realizowana w ten sposób, inaczej nie byłoby to możliwe. Politycy muszą też zrozumieć, że naprawdę musi tu przewodzić doświadczenie i że trzeba też ustalić zasady przewodnie.

„fałszywe ustępstwa”

tagesschau.de: Konferencja Klimatyczna 27 dobiegła końca. Czy jesteś rozczarowany tym wynikiem, ponieważ z naukowego punktu widzenia nie wydarzyło się wystarczająco dużo?

porter: Jako naukowiec jestem rozczarowany. Ponieważ widzę, że nie ma wystarczającego zrozumienia faktów naukowych i dlatego, że nie są one właściwie stosowane. I oczywiście jestem bardzo rozczarowany jako osoba, jako ojciec, jako dziadek, bo widzę, że stawką jest przyszłość przyszłych pokoleń – w imię krótkoterminowych korzyści.

I jest jedna zasadnicza wada: prawa do rozwoju domagają się zwłaszcza ci, którzy wykorzystują lub sprzedają paliwa kopalne. Nikt nie będzie kwestionował tego prawa do rozwoju, rozwoju gospodarczego. Ale tutaj musi zostać ustanowione wyraźne powiązanie, aby rozwój był możliwy tylko przy pomocy odnawialnych źródeł energii, a tempo po obu stronach musi być odpowiednio dostosowane. Z jednej strony to, co Chiny robią w tej chwili, jest imponujące. Być może żaden inny kraj na Ziemi nie jest tak ambitny w rozwoju energii odnawialnej. Ale to samo dzieje się po stronie paliw kopalnych, a ludzkość strzela do siebie. Jest to więc kolejny jaskrawy przykład błędnej kalkulacji i wynikających z niej opóźnień.

READ  Dbaj o komórki wątroby — zdrowie i odżywianie

„Potrzebujemy punktu zwrotnego”

tagesschau.de: Czy Pana zdaniem jest jakiś plus tego szczytu klimatycznego?

porter: Inicjatywa UE, która sprawia, że ​​wszyscy główni emitenci, w tym Chiny, są pozytywni. Żaden kraj nie może już twierdzić, że jesteśmy krajem rozwijającym się, a tym samym mieć pozwolenie na emisję większych emisji niż inne, a wtedy inni ponoszą koszty wyrządzanych przez nas szkód. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości ten dylemat zostanie rozwiązany. To jeszcze nie koniec dyskusji. Jest sposób.

Pozytywne są również partnerstwa energetyczne mające na celu pomoc krajom rozwijającym się w jak najszybszym wycofaniu się z paliw kopalnych. Pozytywne jest to, że istnieje również potrzeba działań w zakresie adaptacji i czynione są starania o sformułowanie globalnego celu w zakresie adaptacji. Były też modyfikacje. Weźmy powodzie w Pakistanie, które spowodowały poważne zniszczenia. Następnie bierzemy Bangladesz, gdzie środki adaptacyjne skutecznie ograniczyły szkody, ludzkie życie i utratę życia. Wzrosło więc znaczenie adaptacji.

Oczywiście ważne są też kwestie finansowe. Tutaj również pojawiają się oznaki, że sprawy mogą zmierzać we właściwym kierunku. Ale ogólna ocena szczytu klimatycznego musi być: niedostateczna, tempo realizacji, przełom jeszcze nie osiągnięty, a my po prostu nie możemy już dłużej zwlekać. Potrzebujemy punktu zwrotnego, aby zająć się tym, co powiedział kanclerz Olaf Scholz. I nie tylko w odniesieniu do Rosji, świat doświadczył punktu zwrotnego w prawdziwie zrównoważonej przyszłości.

Wywiad przeprowadziła Anja Martini, tagesschau.de i tagesschau24. Edytowany dla wersji pisemnej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

24 objawy u dzieci i dorosłych

Published

on

24 objawy u dzieci i dorosłych
  1. Gazeta Fulda
  2. doradca

Rak może objawiać się różnymi objawami, które często są błędnie interpretowane. Czy wiesz, jakie objawy należy potraktować poważnie?

FRANKFURT – Gdy wirusy dostaną się do organizmu, zwykle reagują natychmiast. Objawy takie jak katar, ból gardła i ogólne osłabienie są oznakami, że organizm walczy z najeźdźcami. U zdrowych ludzi przeciwciała mobilizowane przez układ odpornościowy mogą skutecznie walczyć z większością powszechnych chorób.

Jednak mechanizmy obronne naszego organizmu nie zawsze są wystarczające. Kiedy komórki ulegają zniszczeniu i mutują, może nastąpić wzrost tkanki złośliwej. Jeśli guzy te są złośliwe, leczenie należy przeprowadzić szybko. W zależności od tego, gdzie występują w organizmie, nazywane są inaczej Rodzaje nowotworówJak Rak płuc, Rak trzustki, raka prostaty lub raka piersi. W przypadku wszystkich rodzajów nowotworów obowiązuje zasada: im wcześniej zostaną wykryte, tym większe są szanse na wyleczenie. Gdy nowotwory rozprzestrzenią się po całym organizmie, leczenie staje się bardziej złożone. On pisze fr.de.

Należy zgłosić się do lekarza w celu wykonania badań przesiewowych w kierunku raka

Problem z wieloma rodzajami nowotworów polega na tym, że pozostają one niewykryte przez długi czas. Pojawiają się albo poprzez niespecyficzne objawy, które można przypisać także innym chorobom. Lub nie powoduje żadnych objawów przez długi czas. Dlatego ogromne znaczenie mają regularne badania przeprowadzane przez lekarza w celu wczesnego wykrycia nowotworu.

Mammografię wykorzystuje się do badania kobiecych piersi pod kątem raka piersi. © Hannibal Hanschke/DPA

Objawy raka często pojawiają się dopiero wtedy, gdy guz rośnie, naciska na nerwy lub narządy lub tworzy przerzuty do innych obszarów ciała. Dlatego też agresywne i szybko rosnące nowotwory częściej powodują objawy w krótkim czasie. Te objawy raka są często nieco niespecyficzne i prowadzą do podejrzeń, że przyczyną jest inna choroba. Na przykład gorączkę interpretuje się jako oznakę infekcji wirusowej.

READ  Mamut znaleziony w Ameryce Północnej: „Jest idealny i piękny”

Objawy, które mogą wskazywać na raka u dorosłych

ubezpieczenie zdrowotne OK Należy pamiętać, że u dorosłych następujące objawy powinny zostać zbadane przez lekarza, jeśli pojawią się ponownie i nie ustąpią lub nawet się nasilają:

  • Gorączka
  • Nocne poty
  • Ekstremalna bladość
  • Zmęczenie i zmęczenie
  • Problemy trawienne, takie jak zaparcia i biegunka Lub zmiana stolca
  • Ból podczas oddawania moczu
  • Krew w stolcu, flegmie lub moczu
  • Krwawienie z pochwy poza miesiączką
  • Utrata apetytu, ból brzucha, nudności, wymioty
  • Nieuzasadniona utrata wagi
  • Zaburzenia połykania
  • ból głowy
  • Pojawienie się widocznych guzków w piersi lub innych częściach ciała
  • Uporczywy kaszel i chrypka
  • Zmiany w jamie ustnej, takie jak wrzody
  • Zmiany skórne, takie jak pojawienie się krwawiących grudek lub nowych lub zmieniających się pieprzyków
  • Nowy ból bez wyraźnej przyczyny
  • Zażółcenie oczu lub skóry
  • Nieprawidłowości neurologiczne, takie jak zaburzenia mowy, problemy z koordynacją lub problemy ze wzrokiem

Rak u dzieci: jakie są możliwe wczesne objawy?

Wiele nowotworów u dzieci rozwija się szybko, tak jak ten Badanie przeprowadzone w monachijskiej klinice po prawej stronie Isary. Lekarze powinni znać objawy ostrzegawcze nowotworu u dzieci, ponieważ w miarę postępu choroby konieczne jest intensywniejsze leczenie, co może prowadzić do nasilenia działań niepożądanych i długoterminowych konsekwencji. „Najczęstszymi objawami ostrzegawczymi są ból kości, bladość, gorączka, ból głowy i wymioty, a także obrzęk tkanek miękkich lub węzłów chłonnych” – stwierdzili autorzy badania w specjalistycznym czasopiśmie. Miesięcznik pediatryczny. „Sztuka polega na tym, aby wśród powszechnych, pozornie banalnych objawów znaleźć rzadkie i poważne rozpoznania różnicowe” – dodają.

Autorzy badania i portalu Informacje o nowotworach u dzieci Podsumowanie możliwych objawów raka u dzieci, które powinny zostać sprawdzone przez lekarza:

  • Ból kości
  • Miejscowy obrzęk i ból (taki jak obrzęk węzłów chłonnych w chłoniakach i bóle głowy w przypadku guzów mózgu)
  • Gorączka
  • bladość
  • Wymioty
  • Zmęczenie i brak chęci do zabawy
  • Brak koncentracji
  • Opóźniony wzrost i rozwój
  • Utrata wagi
  • Problemy ze wzrokiem
  • Zaburzenia świadomości, paraliż i drgawki
READ  Grożą dreszcze owiec: czy 30-stopniowa fala jest sygnałem startu lata? Meteorologia

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Niestety nasi redaktorzy nie mogą odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Continue Reading

science

Eksperci przewidują najdłuższy dzień

Published

on

Eksperci przewidują najdłuższy dzień
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Po fazie zwiększania prędkości obrót Ziemi prawdopodobnie ulegnie spowolnieniu do końca 2025 r. Konsekwencje mogą jednak mieć negatywny wpływ na technologię.

FRANKFURT – Powszechnie znany jest negatywny wpływ zmian klimatycznych na naszą planetę. Oprócz ekstremalnych warunków pogodowych bezpośrednimi konsekwencjami są rosnące temperatury i podnoszący się poziom mórz. W Europie zmiany klimatyczne są coraz bardziej odczuwalne w postaci susz. Jednak niewiele osób wie, że globalne ocieplenie wydaje się również wpływać na prędkość obrotu Ziemi, co również zmienia długość dnia.

Według informacji otrzymanych od Czas i data Zmiana ta była zauważalna już w 2023 r. W tym roku, po siedmiu latach, w których Ziemia obraca się szybciej, ponownie zmierzono wzrost średniej długości dnia. Podobnie jak badanie, które przeprowadził Międzynarodowa usługa obrotu Ziemi i systemów odniesienia IERS wyjaśnia, że ​​marzec 2025 r. może być najdłuższym dniem od 2019 r.

Według badań długość dnia się zmienia, co może mieć wpływ na technologię

Prędkość obrotu Ziemi zwykle zmienia się na przestrzeni lat. Około 100 milionów lat temu doba na naszej planecie trwała zaledwie 23 godziny, a 1,4 miliona lat temu tylko 18 godzin. To spowolnienie jest spowodowane grawitacją Księżyca, która delikatnie spowalnia obrót Ziemi.

Jednak, jak pokazują najnowsze badania, na prędkość Ziemi wpływa nie tylko siła grawitacji Księżyca. Ruch jądra Ziemi, oceanów, a także atmosfery wpływa również na obrót Ziemi. Nick Stamatakos, członek zespołu badawczego IERS, powiedział, że stale zmieniające się czynniki utrudniają przewidywanie: „Trudno nam prognozować z wyprzedzeniem większym niż sześć miesięcy lub rok”. Czas i data.

W miarę jak Ziemia obraca się coraz wolniej, dni stają się coraz dłuższe. © imago/Blecwinkle

Jednak w ostatnich latach zaobserwowano przyspieszenie obrotu Ziemi. Precyzyjny pomiar za pomocą zegarów atomowych ujawnił, że w czerwcu 2022 r. najkrótszy dzień odnotowano. Jednak od tego czasu tendencja ta uległa odwróceniu. W 2023 r. po raz pierwszy od siedmiu lat odnotowano wzrost długości dnia. Oczekuje się, że spowolnienie to utrzyma się do końca 2025 r. Aktualne prognozy wskazują, że w marcu 2025 r. długość dnia może wzrosnąć o 1,63 milisekundy.

READ  Ból podczas połykania: co robić?

Chociaż na pierwszy rzut oka milisekunda lub dwie mogą wydawać się nieistotne, mogą mieć znaczący wpływ na technologię. Przyspieszenie obrotu Ziemi może spowodować, że dane o pozycji z satelitów GPS będą niedokładne, chyba że uwzględni się zmieniającą się prędkość obrotu Ziemi.

Badania pokazują, że globalne ocieplenie może być odpowiedzialne za wolniejszą rotację Ziemi

Raport opublikowany w czasopiśmie branżowym Natura Opublikowana rzuca nowe światło na skutki zmian klimatycznych na Ziemi. Dlatego wzmożone topnienie czap lodowych na Grenlandii i Antarktydzie prowadzi do przywrócenia równowagi masy Ziemi, co z kolei wpływa na rotację naszej planety. Ponadto zmiany w płynnym jądrze Ziemi przyczyniają się do wahań prędkości obrotowej.

Od 1972 roku prędkość obrotowa ciekłego jądra Ziemi stale maleje, co skutkuje równomiernym wzrostem prędkości obrotowej pozostałej części Ziemi. Taka sytuacja oznaczałaby konieczność dostosowania uniwersalnego czasu koordynowanego (UTC) do 2029 r. Gdyby nie przyspieszające topnienie polarnych czap lodowych, problem ten pojawiłby się trzy lata wcześniej.

Wyniki te pokazują, że globalne ocieplenie już ma zauważalny wpływ na globalny pomiar czasu. Oprócz zbliżającej się korekty czasu ludzie muszą wziąć pod uwagę inne negatywne konsekwencje, ale są pewne rzeczy, które każdy może zrobić, aby przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych. (CG)

Continue Reading

science

Nieleczona alergia na pyłki może ostatecznie wpłynąć na serce

Published

on

Nieleczona alergia na pyłki może ostatecznie wpłynąć na serce
  1. 24vita
  2. Choroby

Naciska

Alergia na pyłki jest nie tylko irytująca, ale nieleczona może być również niebezpieczna. Ponieważ może prowadzić do astmy i na dłuższą metę może wywierać nacisk na serce.

Alergia na pyłki, zwana także katarem siennym, to najczęstszy rodzaj alergii, na który w Niemczech cierpi około dwanaście milionów osób. Chorzy często, szczególnie wiosną, cierpią na katar, podrażnienie oczu i ataki kichania. Wiele osób cierpiących na alergię na pyłki czuje się także osłabionych i nie produktywnych podczas liczenia pyłków. Ważne jest, aby alergie były rozpoznawane i właściwie leczone. Jeśli stan zapalny nie będzie leczony, może rozprzestrzenić się na głębokie drogi oddechowe i prowadzić do długotrwałych problemów z sercem.

Nieleczony katar sienny: Podejrzenie alergii zawsze zostaje wyjaśnione

Wiele osób cierpi na katar sienny. Aby uniknąć chorób współistniejących, należy je leczyć (obraz symboliczny). © Panthermedia/Imago

W przypadku kataru siennego rozpuszczalne w wodzie białka pyłku powodują objawy w przypadku kontaktu z błonami śluzowymi. Białka te są w zasadzie nieszkodliwe, jednak osoby z alergią są na nie niezwykle wrażliwe, a ich układ odpornościowy wywołuje reakcję zapalną. Uwalniająca się histamina powoduje wzmożone wydzielanie (katar), swędzenie i kichanie, a także zaczerwienienie i obrzęk błon śluzowych. Napady suchego kaszlu i choroby skóry, takie jak neurodermit, mogą być również spowodowane alergią na pyłki Europejska Fundacja Badań nad Alergią (ECARF) wytłumaczyć.

Więcej ekscytujących tematów zdrowotnych znajdziesz w naszym bezpłatnym biuletynie, na który możesz się zapisać tutaj.

Pierwsze objawy kataru siennego można początkowo pomylić z przeziębieniem. Istnieją wyraźne różnice:

  • Przeziębienie zwykle ustępuje po dziesięciu dniach, natomiast objawy alergii utrzymują się przez cały sezon pylenia
  • Wydzielina z nosa przy katarze siennym jest wodnista, natomiast przy przeziębieniu jest zwykle całkowicie żółta
  • Swędzenie oczu nie jest typowym objawem przeziębienia, ale często występuje w przypadku alergii
READ  Fuzja jądrowa przebiega pomyślnie z borem i protonami w gwieździe

Jeśli nie jesteś pewien, powinieneś wyjaśnić objawy swojemu lekarzowi. Test skórny lub badanie krwi mogą zapewnić tutaj jasność. W przypadku braku jednoznacznego wyniku można wykonać próbę prowokacyjną, a w przypadku trudności w oddychaniu badanie czynności płuc.

Nieleczony katar sienny może być szkodliwy dla serca

Ważne jest, aby alergia na pyłki była prawidłowo zdiagnozowana, a następnie leczona, w przeciwnym razie stan zapalny może z czasem ulec tzw. przesunięciu poziomu i przenieść się z górnych dróg oddechowych (nos) do dolnych dróg oddechowych (płuca). Może to prowadzić do alergicznej astmy oskrzelowej z ciężkimi napadami duszności. Dotyczy to około jednej na trzy osoby z alergią na pyłki.

Ostrzega, że ​​zwężenie dróg oddechowych nie tylko prowadzi do duszności, ale w pewnym momencie może również wpłynąć na pracę serca Niemiecka Fundacja Serca. W miarę pogrubiania się błony śluzowej płuc w wyniku stanu zapalnego wzrasta ciśnienie w naczyniach krwionośnych, a serce jest zmuszone pompować krew, stawiając czoła większemu oporowi. Powoduje to pogrubienie mięśnia sercowego i zmniejszenie zdolności narządu do pompowania krwi. Szwedzki Zostań W tym kontekście był nawet w stanie wykazać zwiększone ryzyko migotania przedsionków spowodowanego astmą.

Ponadto histamina, przekaźnik alergii, ma również wpływ na wielkość tętnic wieńcowych. W przypadku nietolerancji histaminy może wystąpić szybkie bicie serca i kołatanie serca. Według kardiologów niektórzy pacjenci cierpią również na silne kołatanie serca.

Leki mogą złagodzić objawy alergii

Jeśli lekarz zdiagnozuje alergię na pyłki, można ją leczyć lekami, w tym lekami przeciwhistaminowymi i kortyzonem, takimi jak: Niemieckie Stowarzyszenie Alergii i Astmy (DAAB) Zostałem poinformowany. Najważniejszy etap leczenia alergii, czyli unikanie alergenu (tzw. unikanie alergenu), nie jest możliwy w przypadku uczulenia na pyłki. Jednak leki jedynie łagodzą objawy alergii, a nie leczą przyczyny.

Dobra wiadomość: w przypadku kataru siennego można również leczyć przyczynę, czyli nadwrażliwość. Niewielkie ilości alergenu podaje się wielokrotnie przez okres od trzech do pięciu lat w postaci tabletek, kropli lub we wstrzyknięciu. Występuje rodzaj efektu przyzwyczajenia; Układ odpornościowy powoli buduje tolerancję na białka pyłku, które błędnie uważa się za szkodliwe.

READ  W ten sposób Twoje oczy ostrzegają Cię o zawale serca

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Continue Reading

Trending