Connect with us

science

Ekspert o nowej rekomendacji – Czy informacyjne RNA może uszkodzić serce?

Published

on

Osoby poniżej 30 roku życia nie powinny w przyszłości otrzymywać szczepionki Corona firmy Moderna z powodu problemów z sercem. Zaleca to Stały Komitet ds. Szczepień. W ten sposób eksperci klasyfikują ryzyko.

Wiadomo, że jest tymczasowo związany z Szczepienie koronoweI Tam, gdzie wstrzykiwano szczepionki mRNA firm Biontech i Moderna, rzadko dochodzi do zapalenia mięśnia sercowego (zapalenie mięśnia sercowego), a czasem także osierdzia.

Ale ile przypadków miało miejsce do tej pory i co skłoniło Stały Komitet ds. Szczepień (Sticco) do ograniczenia szczepionki Moderna? Spójrz na studium przypadku.

Zapalenie mięśnia sercowego po szczepieniu koronowym

Według raportu bezpieczeństwa Instytutu Paula Ehrlicha (PEI) z października 2021 r. przypadki najczęściej występują u nastolatków płci męskiej i młodych dorosłych do 29 roku życia – według innych danych międzynarodowych, głównie z Izraela i USA.

Większość problemów z sercem diagnozowano w ciągu 14 dni, często po drugiej dawce szczepionki mRNA.

zapalenie mięśnia sercowego Jest to zbiorcze określenie na choroby zapalne mięśnia sercowego. Rozróżnia się ostre i przewlekłe postacie zapalenia mięśnia sercowego, w których ostre zapalenie mięśnia sercowego może przekształcić się w przewlekłe zapalenie. Wiele przypadków zapalenia mięśnia sercowego przebiega bezobjawowo lub towarzyszą im niespecyficzne objawy. Może również zagrażać życiu Niemiarowość Efekty.

Steco: Szczepionka Biontech tylko przez mniej niż 30 sekund

W obecnym zaleceniu Stiko zaleca, aby szczepionkę mRNA firmy Biontech stosować wyłącznie u osób poniżej 30 roku życia. Organ szczepień opiera się na ocenie danych przeprowadzonych przez Wyspę Księcia Edwarda, zgodnie z którą zapalenie mięśnia sercowego obserwowano częściej u młodych ludzi – zarówno chłopców, jak i dziewcząt – po szczepieniu preparatem Moderna niż po szczepieniu preparatem Biontec.

Zalecenie dotyczy zarówno szczepień podstawowych, jak i przypominających dla osób poniżej 30 roku życia. To nowe zalecenie nie dotyczy osób powyżej 30 roku życia.

READ  Kredowe zęby dzieci: NRW jest smutnym liderem

Jednocześnie Stiko podkreśla, że ​​ostry przebieg zapalenia mięśnia sercowego lub osierdzia po szczepieniu Covid-19 jest w większości łagodny, zgodnie z dostępnymi do tej pory raportami o bezpieczeństwie.

Kardiolog ostrzega: Jeśli nie jesteś zaszczepiony, jesteś narażony na duże ryzyko

Potwierdził to również prof. dr hab. środkowy. Thomas Voigtländer, prezes zarządu Niemieckiej Fundacji Serca: „Te bardzo rzadkie i zwykle łagodne przypadki zapalenia mięśnia sercowego lub osierdzia – mówimy o pięciu przypadkach opartych na 100 000 szczepionek – leczą prawie we wszystkich przypadkach i nie powinny w żaden sposób być powodem dla siebie, aby zdecydować się na szczepienie przeciwko Covid-19 – zwłaszcza, że ​​istnieje możliwość przejścia na szczepionkę mRNA Comirnaty (Biontech – przyp. red.).”

Kto nie jest przeciwko niemu? COVID-19 Jeśli jest zaszczepiony, jego ryzyko jest znacznie wyższe ze względu na poważne ryzyko związane z COVID-19, takie jak uszkodzenie narządów, a nawet śmierć. Dotyczy to zwłaszcza osób przewlekle chorych i osób starszych” – ostrzega kardiolog – „Jednak pacjenci, a także lekarze i pracownicy służby zdrowia powinni zwracać uwagę na pewne objawy zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia po szczepieniu przeciwko koronawirusowi”.

Jak się czuje zapalenie mięśnia sercowego?

Według German Heart Foundation objawy zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia to:

  • Szczególnie duszność i duszność.
  • Ciężkie bicie serca, które może być nieregularne
  • tak zwane kołatanie serca (palpitacje serca, przyspieszenie bicia serca),
  • ból w klatce piersiowej (szczególnie przy zapaleniu osierdzia),
  • niewytłumaczalne zmęczenie,
  • Zmęczenie i słabość fizyczna.

Jak wysokie jest szacowane ryzyko?

Nie ma pewności co do dokładnej częstości występowania zapalenia mięśnia sercowego i/lub zapalenia osierdzia po szczepieniu mRNA, ponieważ nie ma badań epidemiologicznych (populacyjnych). Jednak wszystkie dane wskazują, że zapalenie mięśnia sercowego po szczepieniu mRNA jest na ogół bardzo rzadkie.

READ  Zdiagnozowano chorobę Alzheimera na podstawie elektroencefalogramu? Szybki, mobilny test, który pokazuje wczesne oznaki demencji w falach mózgowych

ponad 92 milionów dawek szczepionki Biontech i Moderna, które według PEI zostały zaszczepione w Niemczech do końca września, zgłoszono łącznie 1243 zgłoszenia podejrzenia zapalenia mięśnia/osierdzia – niezależnie od związku przyczynowego ze szczepionką, o której mowa.

Według PEI najwyższy wskaźnik zgłaszania dotyczył chłopców w wieku 12-17 lat i młodzieży poniżej 30 roku życia. Zgłoszony wskaźnik zapalenia mięśnia sercowego/zapalenia osierdzia po szczepieniach Covid-19 wynosi odpowiednio około pięciu przypadków na 100 000 szczepionki Biontech i około 11 przypadków na 100 000 szczepionki Moderna dla dzieci poniżej 30 roku życia.

ważna uwaga: Informacje w żaden sposób nie zastępują profesjonalnej porady lub leczenia przez przeszkolonych i uznanych lekarzy. Zawartość t-online nie może i nie powinna być wykorzystywana do samodzielnego postawienia diagnozy lub rozpoczęcia leczenia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Badanie udowadnia bardzo wysoką ochronę przed koronami za pomocą masek FFP2

Published

on

NSOto powszechny obraz w dzisiejszych czasach: większość ludzi nosi maski FFP2, ale klips na nos zagina się zbyt wysoko i zbyt ciasno przylega do nosa, aby opierać się na obudowie, ale pozostawia nad nosem przestrzeń do oddychania. Prawie niweluje efekt maski. Zgodnie z najnowszymi wynikami badania Instytutu Dynamiki i Samoorganizacji Maxa Plancka (MPI) w Getyndze jest to zbyt dużo, jeśli siedzenie jest ustawione prawidłowo.

Hej kompleksowo

Korespondent polityczny w Berlinie, odpowiedzialny za Education Worlds.

jako dyrektor MPI Eberhard Bodenschitz w The American National Chronicle Akademia Nauk Zgłoszono, że ryzyko infekcji przy prawidłowo założonej masce FFP2 wynosi zaledwie 0,1%, jeśli osoba zarażona i osoba zdrowa spotykają się w pomieszczeniu zamkniętym przez dwadzieścia minut w niewielkiej odległości.

„Maska może idealnie dopasowywać się do kształtu twarzy, jeśli przed jej założeniem zgięcie jej metalowy wspornik w okrągły kształt litery W”, mówi Bodenschatz, dzięki czemu zakaźne cząsteczki aerozolu nie mogą już przedostać się przez maskę, a okulary nie są już zamglone. nad głową.

Z drugiej strony, przy źle dopasowanej masce ryzyko infekcji, według obliczeń badaczy z Getyngi, wynosi około czterech procent. W przypadku maski chirurgicznej wystarczy dobre dopasowanie, aby zmniejszyć ryzyko infekcji maksymalnie o dziesięć procent. Maska uszczelniająca FFP2 chroni nos i policzki 75 razy lepiej niż maska ​​dopasowana chirurgicznie.

Continue Reading

science

Ciągłe wapowanie ma wpływ na potencję – MANN.TV

Published

on

Badanie dotyczące e-papierosów: „vapery” częściej cierpią na zaburzenia erekcji W nowym badaniu na temat e-papierosów i „vapingu” zbadano możliwe powiązania między zaburzeniami erekcji u mężczyzn, którzy palą tytoń przy użyciu nietradycyjnych metod. Można wykazać, że użytkownicy e-papierosów są bardziej narażeni na rozwój zaburzeń erekcji niż użytkownicy e-papierosów.

W badaniu przeprowadzono wywiady z ponad 13 000 mężczyzn w wieku powyżej 20 lat. Codzienne „dzienniki” wykazywały 2,2 razy więcej zaburzeń erekcji niż mężczyźni, którzy nie używali e-papierosów – niezależnie od tego, czy faktycznie na tych mężczyzn miały wpływ inne czynniki ryzyka. Również u uczestników badania, którzy nigdy nie byli dotknięci chorobą sercowo-naczyniową, stwierdzono:

Continue Reading

science

Koronawirus w Berlinie: wskaźnik infekcji spada do 351,4 – Większe obłożenie łóżek intensywnej opieki medycznej – Berlin

Published

on

W Brandenburgii brakuje szczepionek – minister: szczepień może być znacznie więcej

w Brandenburgii Wzrasta liczba chętnych do szczepienia, Ale wciąż brakuje szczepionki. Zdaniem minister zdrowia Ursuli Nunemacher (Zieloni) rozwój liczby szczepień jest zachęcający. „Niestety widzimy w wielu kampaniach szczepień Aby więcej osób zainteresowanych mogło zostać zaszczepionych, gdyby więcej szczepionek było dostępnych lokalniepowiedziała w piątek. Rząd federalny powinien udostępnić więcej dawek szczepionki, zwłaszcza od Biontech/Pfizer. aktualny Legalizacja tej szczepionki to „prawdziwy problem szczepień”, Zakonnice też. Dostępne są wystarczające ilości szczepionki Moderna.

Rzecznik ministerstwa, Gabriel Hess, powiedział, że szczepionki Biontech będą prawdopodobnie dostępne w racjonowaniu w nadchodzących tygodniach.

Brandenburger Hartmann-Bund skrytykował dystrybucję i legalizację szczepionki Biontech przez rząd federalny. „Najważniejszą rzeczą jest teraz szybkość i ci, którzy nie są jeszcze zaszczepieni” – powiedział przewodniczący Hanjo Pohle. Lekarz zaszczepił się w swojej klinice i musiał odwołać dwa semestry z powodu braku szczepionki. ten Częstość występowania infekcji u osób młodych jest obecnie znacznie wyższa niż u osób starszych, zachować ostrożność. Musisz być teraz zaszczepiony Ale do tego potrzebna jest szczepionka Biontech, Nawet Polak. Z Moderną, zgodnie z zaleceniami Komitetu Stałych Szczepień (Stiko), szczepienia są możliwe tylko dla osób powyżej 30 roku życia.

ten Według Ministerstwa Zdrowia liczba szczepień przeciwko Coronie w kraju stale rośnie. W ciągu ostatnich siedmiu dni podano ponad 142 000 szczepionek przeciwko koronawirusowi. Oferta szczepień jest obecnie poszerzana w całym kraju.

Niezależne miasto Frankfurt nad Odrą otworzyło w piątek na terenie targów lokalne centrum szczepień. Teltow-Fläming w środę (1 grudnia) otworzył Centrum Szczepień Luckenwalde we Fläminghalle, a okręg Dahme-Spreewald otworzył ponadregionalne centrum szczepień na byłym lotnisku Schönefeld.

w Obecnie 62,4 proc. Brandenburgii jest w pełni zaszczepionych. kraj w Porównanie krajowe jest przedostatnie w rankingu. W grupie wiekowej od 12 do 17 lat 34,3% zostało w pełni zaszczepionych, 65,6% w grupie wiekowej od 18 do 59 lat i 81,8% w grupie wiekowej powyżej 60 lat. Według danych około 320 000 osób otrzymało już szczepienie przypominające. (dpa)

READ  Tylko AIDS i hiszpanka są bardziej śmiertelne niż Corona

Continue Reading

Trending