Connect with us

Top News

Rowerem z Berlina do Poznania – „Wykonalne w jeden dzień”

Published

on

Rowerem z Berlina do Poznania – „Wykonalne w jeden dzień”

Rowerem po Polsce? To działa! Dowodzi tego długimi podróżami po kraju, Marcin Płachno, dyrektor Polskiego Biura Turystycznego w Wiedniu. W tym tygodniu wyjeżdża z Berlina do Poznania. Rozmawialiśmy z ekspertem ds. turystyki na temat jego kampanii.

Pan. Blagno, co Cię zainspirowało do wsiadania na rower?

Na co dzień jestem dyrektorem Polskiego Biura Turystycznego w Wiedniu. Biuro Turystyczne zajmuje się promocją Polski jako kierunku wypoczynku w Austrii i Szwajcarii. Myślałem o środkach mających na celu wyjaśnienie bliskości Polski ze Szwajcarami i Austriakami. Urzędnicy tacy jak ja zazwyczaj nie są kojarzeni z działalnością sportową. Właściwie nie jestem sportowcem. Dlatego wpadłem na pomysł przejechania rowerem ze Szwajcarii przez Austrię do Polski jako zwykły człowiek. Moim celem było pokazanie, czym jest Polska: krajem otwartym, aktywnym, kochającym sport, idealnym do jazdy na rowerze.

Marcina Blachno

do osoby

Marcina Blachno Dyrektor Polskiego Biura Turystycznego w Wiedniu. Studiował zarządzanie i marketing na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz studia podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Gdzie dokładnie poszedłeś?

W 2023 roku raz jechałem z Wiednia do Krakowa i raz z Zurychu do Wrocławia. Chciałem pokazać, jak blisko jest Polska. Z Wiednia do Bielska-Białej jest bliżej niż z Wiednia do Innsbrucka. Trasy te są bardzo interesujące dla rowerzystów. Co chcę pokazać w akcji: Każdy może wsiąść na rower i pojechać do Polski, niezależnie od tego, czy jest to sportowiec, urzędnik czy pracownik. Podczas moich podróży pokazuję nie tylko piękne trasy, ale i ciekawe miejsca.

Teraz jedziesz rowerem z Berlina do Poznania. Dlaczego Berlin-Possen?

Dla mnie przyjęcie kolejnego trzeciego kraju niemieckojęzycznego za punkt wyjścia było logicznym kolejnym wyzwaniem. W ciągu jednego dnia rowerem może pokonać 280 kilometrów. W podróży korzystam z aplikacji Komoot, która świetnie sprawdza się podczas pieszych i rowerowych wycieczek. Twórcy aplikacji mają siedzibę w Poczdamie. Zapraszam zatem wszystkich Niemców, aby wsiedli na rowery i pojechali do Polski.

READ  Oznacza to dla Polski Czarną Madonnę w Częstochowie

Polska i rower – czy to idzie w parze?

Tak, infrastruktura jest coraz lepsza, czy to polskie drogi, wydzielone ścieżki rowerowe na obrzeżach, czy ścieżki rowerowe w miastach. Wycieczki można połączyć z przejażdżkami po pięknych rezerwatach przyrody. Dzięki aplikacji Komoot możesz wybrać trasę, którą chcesz podróżować – niezależnie od tego, czy chcesz jechać szybciej, czy cieszyć się pięknem krajobrazu.

Czy jazda rowerem po Polsce jest bezpieczna?

Tak, zdecydowanie. Mogę mówić z własnego doświadczenia. Jazda po wiejskich drogach wydaje mi się bezpieczniejsza niż w mieście. Kultura rowerowa w Polsce stale ewoluuje. W zeszłym roku w Polsce powstało 13 000 kilometrów ścieżek rowerowych. Oznacza to wszystkie możliwe trasy rowerowe, w tym ścieżki jednopasmowe, czyli jednopasmowe drogi rowerowe. Powstało wiele nowych, ciekawych tras, zwłaszcza dla rowerzystów górskich. Trasy te zlokalizowane są głównie na południu Polski, w pobliżu gór i lasów. Nie musisz się martwić o nadjeżdżające pojazdy na jednym torze. Są piękne trasy pomiędzy Niemcami, Polską i Czechami. Miłośnicy rowerów górskich powinni wypróbować aplikację Trailforks. Jest więcej wskazówek Nasza strona główna.

A co z pozami? W Poznaniu było wiele placów budowy.

Nie są teraz. Rynek w Poznaniu jaśnieje nowym blaskiem i prace budowlane na nim dobiegły końca. Ale Poznań warto odwiedzić nie tylko ze względu na historyczne centrum miasta. Można wspaniale odpocząć nad Jeziorem Maltańskim, które znajduje się w zasadzie w centrum miasta. Szczególnie zapraszam wszystkich berlińczyków do odwiedzenia Poznania wiosną i latem.

Czy masz ulubione miejsce w Polsce?

Morze Bałtyckie i plaże są przepiękne. Pewnie widziałem gdzieś na południu Hiszpanii plaże dorównujące polskim plażom. Polecam także wizytę na Mazurach, krainie tysiąca jezior. Mazury to świetny teren dla miłośników jazdy na rowerze. Niemcy są dla nas, jako turystów, bardzo ważnymi partnerami. Łączy nas historia, granica. Mam więc nadzieję, że będziemy nadal rozwijać te linki. W Polsce każdy znajdzie coś dla siebie. Polska ma rzeki, jeziora, morze, niesamowite miasta, takie jak Kraków i Warszawa, ale także niesamowite górskie krajobrazy i szlaki turystyczne. Zapraszam wszystkich Niemców do skorzystania z oferty.

READ  Zmarł polski aktor Franciszek Pieczka

Czy masz jakieś uwagi? Napisz do nas! [email protected]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polityk AfD Höcke z powodu nazistowskich haseł w sądzie: zaskoczony publicznością

Published

on

Polityk AfD Höcke z powodu nazistowskich haseł w sądzie: zaskoczony publicznością

Lider AfD z Turyngii Björn Höcke musiał od poniedziałku ponownie odpowiadać przed sądem okręgowym w Halle. Powód: rzekomo używał zakazanego hasła SA w Jerze w 2023 r. Proces rozpoczął się od kilku wniosków obrony Höckego. Ale te zostały odrzucone.

W W drugim procesie przeciwko przywódcy AfD z Turyngii Björnowi Höcke w związku z nazistowskimi sloganami sąd odrzucił wnioski o immunitet. W poniedziałek na początku rozprawy przed Sądem Okręgowym w Halle prokuratorzy złożyli wniosek o zawieszenie postępowania. Według prezesa Sądu Najwyższego Johna Stengela nie doszło dotychczas do żadnych błędów proceduralnych ani przeszkód proceduralnych.

Zarzuty oskarżonego: Höcke był już wcześniej oskarżony

Dwóch prawników Höckego początkowo kwestionowało właściwość sądu okręgowego. Dodatkowo jego klient otrzymuje publiczną reprymendę. Mówi się, że z tego powodu nie można przeprowadzić uczciwego śledztwa. Medium to „ogień bębna”. Poniedziałkowa rozprawa była kilkakrotnie odraczana w celu omówienia wniosków obrońców.

The Zainteresowanie toczącymi się negocjacjami jest mniejsze niż pierwsze. Niektóre miejsca dla widzów pozostały puste. Treść ponownie dotyczy posługiwania się zakazanym nazistowskim hasłem. Prokuratura w Halle zarzuca politykowi świadome używanie hasła „Wszystko dla Niemiec” podczas wystąpienia AfD w Gerze w grudniu 2023 r. Było to zakazane hasło Sturmabteilung (SA), paramilitarnej organizacji nazistowskiej partii NSDAP.

Hawke zaczął śpiewać przed publicznością

Według prokuratorów Haagke wypowiedział pierwszą część skandowania „Wszystko za…”, a następnie gestami zachęcał publiczność do krzyku „Niemcy”. W tym czasie toczyło się już postępowanie przeciwko Höcke w związku z incydentem, który miał miejsce w Merseburgu w 2021 r. Prokurator stanowy Benedict Bernsen oświadczył w swoim akcie oskarżenia, że ​​jest świadomy odpowiedzialności karnej zawartej w raporcie.

Druga rozprawa w sprawie wyznaczona jest na 26 czerwca. Później zostanie przesłuchany historyk w charakterze biegłego i ogłoszony werdykt – poinformował rzecznik sądu.

Nazistowskie hasła: Pierwszy wyrok przeciwko Höcke w maju

Już W połowie maja Sąd Okręgowy w Halle nałożył na polityka karę w wysokości 13 000 euro za używanie nazistowskiego sloganu w Merseburgu. Strony złożyły odwołanie od tej decyzji. Sprawa trafia teraz do sądu federalnego; Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Na pierwszej rozprawie Hawke argumentował, że nawet jako były nauczyciel historii nie znał tego hasła. Incydent w Gerze należy najpierw zbadać łącznie ze sprawą w Merseburgu.

Urzędy polityczne Höckego nie miały żadnego znaczenia

Orzeczenie z połowy maja nie ma bezpośrednich konsekwencji dla jego kandydatury w wyborach stanowych w Turyngii, które odbędą się 1 września. Höcke grozi do trzech lat więzienia lub grzywna, jeśli zostanie uznany za winnego w drugiej sprawie sądowej, która właśnie się rozpoczęła.

Procesy w Halle nie były ostatnimi przeciwko Hadze. Sąd Okręgowy w Mühlhausen w Turyngii zatwierdził zarzuty postawione politykowi pod zarzutem nawoływania do nienawiści. W szczególności dotyczy to postu Höcke’a na Telegramie z 2022 r. na temat aktu przemocy w Ludwigshafen i zachowań wielu imigrantów. Terminy rozpraw nie zostały jeszcze wyznaczone.

Höcke został sklasyfikowany jako prawicowy ekstremista

Urząd Ochrony Konstytucji w Turyngii klasyfikuje Höckego, który jest szefem partii państwowej AfD i komisji parlamentarnej w niepodległym państwie. Jako prawicowi ekstremiści. Do zdecydowanie prawicowych ekstremistów zaliczają się także stowarzyszenia państwowe AfD w Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii.

Więcej o sprawach sądowych przeciwko politykowi AfD Höcke

DPA, MDR (Tanja Rice, Cynthia Seidel, Kalina Punk) | Pierwotnie opublikowano 29 maja 2024 r

Ten temat w projekcie:MDR Saksonia-Anhalt dzisiaj | 24 czerwca 2024 | 19:00

Continue Reading

Top News

Niemcy, Francja i Polska opracowują broń dalekiego zasięgu

Published

on

Niemcy, Francja i Polska opracowują broń dalekiego zasięgu

Ministrowie obrony Niemiec, Boris Pistorius, Francji, Sébastien Lecornu i Polski, Władysław Kociniak-Kamis (od lewej) na spotkaniu trójstronnym w Paryżu. (Picture Alliance / Hans Lucas / Amuri Cornu)

Pistorius powiedział, że deklaracja zamiaru opracowania tej broni zostanie podpisana na lipcowym szczycie NATO w Waszyngtonie. „Pokażemy w Waszyngtonie, jak mocno i wiarygodnie zaangażowani są Europejczycy”. Polityk SPD zwrócił uwagę, że 23 europejskich sojuszników, w tym Niemcy, osiągnęło już lub przekroczyło dwuprocentowy cel NATO w zakresie wydatków na obronę.

Niemcy, Francja i Polska ponownie wyraziły chęć, aby NATO odgrywało w przyszłości większą rolę we wspieraniu Ukrainy. Pistorius wyjaśnił o sojuszu około 50 państw wspierających Ukrainę. Oznacza to, że NATO nie stanie się stroną wojującą – dodał. Tydzień temu sojusz wojskowy ogłosił budowę kwatery głównej w Wiesbaden w Hesji, która będzie koordynować dostawy broni i działania szkoleniowe dla ukraińskich sił zbrojnych.

Co to jest „broń zatrzymująca”?

Według Encyklopedii Brockhausa tak zwana broń dystansowa to zdalnie kierowane lub samonaprowadzające rakiety oraz rakiety używane z powietrza na ziemię. Rakiety manewrujące mogą być odpalane na duże odległości od celu, co sprawia, że ​​samolot szturmowy odpalający broń dystansową nie musi penetrować obszaru systemów obrony powietrznej wroga.

Ta wiadomość została wysłana 24 czerwca 2024 roku w programie Deutschlandfunk.

READ  Zmarł polski aktor Franciszek Pieczka
Continue Reading

Top News

W Stuttgarcie: w tragicznym wypadku ginie towarzysz Orbana – nie żyje policjant | Aktualności

Published

on

W Stuttgarcie: w tragicznym wypadku ginie towarzysz Orbana – nie żyje policjant |  Aktualności

Stuttgart – [–>Schwerer Unfall in der Kolonne des ungarischen Präsidenten: Auf dem Weg zum Flughafen kam es in Stuttgart zu einem Zusammenstoß von Viktor Orbans (61) Eskorte, in den zwei Polizeimotorräder und ein Auto verwickelt waren. Ein Polizist starb, ein anderer ist schwer verletzt.

Das Unglück ereignete sich gegen 11.15 Uhr am Albplatz im Stuttgarter Stadtteil Degerloch, als eine 69-Jährige mit ihrem BMW die Absperrung für die Präsidenten-Kolonne übersah.

Die Frau fuhr in die Kreuzung Rubensstraße nach links in die Löffelstraße ein, erfasste dabei das Motorrad eines 61-jährigen Polizisten, der den Wagen Orbans begleitete.

Das zweite Motorrad wurde in die wartenden Autos an der Absperrung geschleudert. Dabei fing auslaufendes Benzin Feuer

Foto: 7aktuell.de/Andreas Werner

Durch die Wucht des Aufpralls wurde die Polizei-BMW auf die Dienst-Maschine eines weiteren Beamten (27) geschleudert, der mit ihm die Kreuzung für den Verkehr gesperrt hatte.

Polizist (61) starb im Krankenhaus

Beide Beamten wurden bei dem Unfall schwer verletzt. Der 61-Jährige starb kurz darauf im Krankenhaus.

Polizeipräsident Markus Eisenbraun: „Wir sind über den Unfall unserer Kollegen zutiefst erschüttert. Die tragischen Umstände des Todes unseres geschätzten Kollegen machen uns fassungslos und treffen die gesamte Stuttgarter Polizei ins Mark.“

Viktor Orban hält es im Stadion nicht auf dem VIP-Sitz aus, schaut sich das Spiel gegen Schottland teilweise im Stehen an

Viktor Orban hält es im Stadion nicht auf dem VIP-Sitz aus, schaut sich das Spiel gegen Schottland teilweise im Stehen an

Foto: IMAGO/Sebastian Frej

Viktor Orban hatte am Vorabend den Sieg der ungarischen Nationalmannschaft beim EM-Vorrundenspiel gegen Schottland in der Stuttgarter MHP-Arena gesehen. Er wollte um die Mittagszeit wieder nach Budapest starten. Rund acht Kilometer vor der Ankunft am Flughafen ereignete sich dann das Unglück.

READ  Ewakuowano dworzec główny w Stuttgarcie - SWR Aktuell

Damit die Unfall-Ermittlungen nicht von direkten Kollegen der Opfer geführt werden müssen, haben Beamte des Polizeipräsidiums Ludwigsburg sie übernommen. Sie suchen weitere Zeugen und bitten sie, sich bei der Verkehrsinspektion unter 0711-68 69 0 zu melden.

Drama um Ungarn-StarVon Tüchern umhüllt vom Platz getragen

Teaser-Bild

Quelle: Magenta TV

Continue Reading

Trending