Connect with us

Top News

Dokument FDP ws. emerytur i pieniędzy obywateli – potencjalne konsekwencje dla 250 tys. emerytów

Published

on

Dokument FDP ws. emerytur i pieniędzy obywateli – potencjalne konsekwencje dla 250 tys. emerytów
  1. Strona główna
  2. Handlowy

Naciskać

FDP chce nałożyć surowsze sankcje na tych, którzy w 63 roku odmawiają wypłaty pieniędzy obywateli i rezygnują z emerytur. Ale jakie faktycznie będą skutki tych działań?

Berlin – FDP Nowy projekt uchwały Zarządu Partii wznowił dyskusję na temat polityki społecznej partii Sojusz na temat sygnalizacji świetlnej sprowokowany W projekcie partia postulowała surowe kary w świadczeniu obywatelskim dla tzw. „całkowitych odmawiających” i położenie kresu tzw. „emeryturze w wieku 63 lat”. Sekretarz Generalny T SPD Plany wyjaśnił w wywiadzie dla Codzienne lustro Jako „obrazę personelu”.

Rekomendacje FDP: Obniżki świadczeń obywatelskich dla totalnej opozycji

Plany FDP dotyczą pieniędzy obywateli i „emerytury w wieku 63 lat”. „Kto na przykład nie dopełnia obowiązku współdziałania w interesie obywateli, bez uzasadnionej przyczyny odmawia rozsądnej pracy, zostanie natychmiast obniżony o 30 procent zasiłku” – czytamy w tekście pierwotnego artykułu. Zgłoszone przez Niedzielne zdjęcie zgłoszone. W dokumencie wyraźnie wymieniono „tzw. miejsca pracy za jedno euro” jako pracę uczciwą.

Prezydium FDP w dalszym ciągu domaga się wyczerpania możliwości stosowania dotkliwych sankcji „aż do całkowitego anulowania świadczeń”. Ponadto wysokość świadczeń nie powinna początkowo dalej wzrastać, a politycy nie powinni decydować się na żadne nowe świadczenia socjalne przez co najmniej trzy lata.

Przewodniczący federalny FDP Christian Lindner przemawia na 77. Zwyczajnym Kongresie Partii Państwowej FDP Nadrenia Północna-Westfalia. © Roberto Pfeil/dpa

FDP wypowiadała się przeciwko możliwości przejścia na emeryturę w wieku 63 lat, powołując się na niedobór wykwalifikowanych pracowników. Niemcy nie mogą wcześniej przejść na emeryturę. Zamiast tego liberałowie opowiadają się za środkami uatrakcyjniającymi wiek emerytalny poprzez eliminację składek pracodawcy na ubezpieczenie na wypadek bezrobocia po osiągnięciu ustalonego progu pracy. Ponadto FDP ponawia swój apel o lepsze opodatkowanie pracy w godzinach nadliczbowych.

Przechodzenie na emeryturę w wieku 63 lat: każdego roku 250 000 osób przechodzi na wcześniejszą emeryturę

Liczba „całkowitych niedowiarków” jest bardzo mała. Z całą pewnością można spekulować na temat konsekwencji propozycji FDP, gdyż obecnie jest mało prawdopodobne, że zostaną one wprowadzone w życie z taką intensywnością, jakiej domagają się liberałowie. Jeśli jednak chodzi o cięcia dla osób otrzymujących świadczenia obywatelskie, ze statystyk wynika, że ​​dotyczy to bardzo niewielu osób. Nowe dane agencji zatrudnienia, zgłoszone przez Editorial Network Germany (RND), pokazują, że tylko 0,4 procent wszystkich beneficjentów świadczeń obywatelskich może zostać dotkniętych obniżkami świadczeń z powodu odmowy pracy. Podobne liczby ustalano w przeszłości: odsetek osób uznawanych za „całkowicie odmawiających przyjęcia” waha się od 0,8 do dwóch procent.

READ  Jarmark Bożonarodzeniowy w Polsce 2023: Ile kosztują szaszłyki i pierogi w Słupisie?

Te drastyczne obniżki świadczeń nie mają rzeczywistego znaczenia dla codziennego życia osób otrzymujących świadczenia cywilne.

Zniesienie tzw. „emerytury po 63. roku życia” odzwierciedla inną sytuację. O rentę z tytułu ubezpieczenia długoterminowego mogą się ubiegać osoby, które przez 45 lat opłacały składki na fundusz emerytalny. Każdy, kto opłacał składki przez tak długi okres, może otrzymać emeryturę bez potrąceń przed osiągnięciem standardowego wieku emerytalnego. Zatem w 2023 roku będzie to około 256,5 tys. osób.

o godzinie pierwszej Zniesienie „emerytury po 63. roku życia”. Można sobie wyobrazić różne scenariusze. Niewielka liczba z 250 000 osób korzystających z wcześniejszej emerytury prawie na pewno będzie pracować do osiągnięcia standardowego wieku emerytalnego. Inna część prawdopodobnie zamiast tego zgodzi się na ulgi i poprzestanie na niższej emeryturze. Nie jest zatem jasne, czy inicjatywa FDP faktycznie doprowadzi do zatrudnienia większej liczby osób. Możliwe jest również, że w wyniku niższych emerytur w późniejszych latach więcej osób popadnie w ubóstwo w starszym wieku. Tutaj często występuje kombinacja dwóch scenariuszy.

Z treścią z AFP

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Published

on

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Na początku roku Kaufland ogłosił, że rynek zmierza do Polski i Austrii.

Reklama

Daty rozpoczęcia zostały już ustalone. Wyrusza 7 sierpnia Rynek Cofflanda Pod domeną Kaufland.pl rezyduje w Polsce. 4 września Kaufland.at będzie kontynuowany w Austrii. W blokach startowych znajduje się już ponad 2000 dealerów.

Oczekiwania wśród traderów A my jesteśmy dorośli. W bardzo krótkim czasie szybko rozwinęliśmy się w Czechach i na Słowacji i już jesteśmy jednym z czołowych graczy na rynku w obu krajach. Teraz zaczynamy od powiązanych ambicji w Austrii i Polsce. Wraz z ekspansją jesteśmy reprezentowani w pięciu krajach, tzw Idealna lokalizacja dla sprzedawców detalicznych każdej wielkościAby stworzyć swój własny tak szybko i bez długiego procesu, jak to możliwe Zasoby należy rozwijać zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym– mówi Gerald Schönbucher, członek zarządu Kaufland E-Commerce.

Ekspansja daje sprzedawcom detalicznym nowe możliwości merchandisingu

Coffland Global Marketplace oferuje obecnie dostęp do pięciu rynków dla sprzedawców internetowych w kraju i za granicą. Detaliści mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at, docierając do 81 milionów klientów online. Już 11 000 sprzedawców detalicznych sprzedaje na Kaufland Global Marketplace Dotrzyj do ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów kart Kaufland w krajach rynkowych, a także do milionów klientów online. Są wspierani wieloma usługami. Kaufland zapewnia na przykład listę ofert w odpowiednich wielokanałowych kanałach marketingowych, przetwarzanie płatności w odpowiedniej walucie lokalnej lub bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Sprzedawcy rozpoczynający działalność z Kauflandem na nowych rynkach w Polsce i Austrii otrzymają specjalną ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowej platformie Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzyma przez trzy miesiące opłatę podstawową za Kaufland Global Marketplace. Przez pierwsze trzy miesiące od uruchomienia danego rynku bez prowizji od sprzedaży. Ponadto dystrybutorzy również otrzymują Rabat 1200 euro na reklamy produktów sponsorowanychAby ich oferta była jeszcze ważniejsza dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

READ  Limbecker Flats w Essen zostało ponownie otwarte

Handel internetowy napędza trend: Kaufland.de zwiększa sprzedaż o 3%

Do 2023 roku rynek Kaufland w Niemczech wzrośnie do ok Wzrost sprzedaży w GMV (Ilość całkowitego towaru) Przy 3% W porównaniu do roku poprzedniego, w otoczeniu rynkowym Federalne Stowarzyszenie Handlu Elektronicznego i Sprzedaży Wysyłkowej Niemiec (PEVH) oblicza spadek sprzedaży towarów w handlu elektronicznym w ostatnim roku kalendarzowym o 11,8%.

Głównymi motorami wzrostu w Niemczech w ostatnich miesiącach są kategorie kuchnia i dom (+16% w porównaniu z rokiem poprzednim), życie i dekoracje (+13%) oraz elektronika (+8%). W ubiegłym roku liczba dealerów przekroczyła 11 000. Kaufland.de posiada obecnie 45 milionów produktów z ponad 6400 kategorii. Coffland Market odwiedza 32 miliony odwiedzających miesięcznie. (Cofflanda)

Continue Reading

Top News

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku | NDR.de – Aktualności

Published

on

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku |  NDR.de – Aktualności

Stan na: 19 lipca 2024 r., godzina 11:21

Krótko po rozpoczęciu wakacji w Hamburgu wiele osób wybiera się na wakacje. Oczekuje się, że szczególnie dzisiaj będzie duży ruch. Globalne problemy informatyczne powodują również czas oczekiwania na lotnisku.

Czy to samolotem, pociągiem czy samochodem: podróż w piątkowe wakacje w Hamburgu staje się grą cierpliwości. Globalne problemy z systemami komputerowymi zakłócają również przyloty i odloty na lotnisku w Hamburgu w sam raz na wakacje na północy. Rzeczniczka lotniska powiedziała, że ​​awaria dotyczy czterech lotów do Hamburga. Są to Eurowings, Ryanair, Vueling, Turkish Airlines. Linie lotnicze będą początkowo wystawiać bilety ręcznie.

Więcej informacji

W Hamburgu dotyczy to głównie ruchu lotniczego. Służby wewnętrzne twierdzą, że nie ma poważnych zakłóceń. Dalej

Loty do Berlina zostały już zawieszone

Rzecznik powiedział, że wszystkie systemy na lotnisku działają. W Berlinie mocno ucierpiało lotnisko BER w stolicy Schönefeld. Żaden samolot nie mógł tu rano wystartować ani wylądować. Usługi lotnicze zostały zawieszone. Ogółem lotnisko w Hamburgu spodziewa się dziś około 55 000 pasażerów oraz do 400 startów i lądowań.

Więcej informacji

Pasażerowie ustawiają się w kolejce przed punktem kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Hamburgu.  © Image Alliance/dpa Zdjęcie: Bodo Marks

NDR.de pokazuje średni czas opóźnień na lotnisku Fuhlsbüttel na początku wakacji w Hamburgu. Dalej

Pasażerowie oczekujący na odprawę.  © NTR Zdjęcie: Zrzut ekranu

W trzech północnych krajach rozpoczynają się wakacje – a lotnisko w hanzeatyckim mieście przygotowuje się na gorączkę, szczególnie w piątek. Dalej

Wysokie wykorzystanie i ograniczenia na kolei

W piątek podróżujący pociągami w Hamburgu mają kilka problemów: wiele pociągów dalekobieżnych na południe rozpoczyna trasę dopiero w Hamburgu. Ponadto kolej odnotowuje bardzo duże wykorzystanie przepustowości wielu pociągów – dlatego należy spodziewać się dużej liczby pasażerów na peronie. Na odcinkach między Hamburgiem a Kilonią kursuje tylko jedna usługa zastępstwa pociągów. Firma spedycyjna Aida zorganizowała własne alternatywne połączenie z Hamburga do Kilonii.

ADAC spodziewa się, że ulice i autostrady będą pełne

Według prognozy ruchu ADAC od piątku kierowcy powinni przygotować się na poważne utrudnienia. Tło jest takie, że z wyjątkiem Badenii-Wirtembergii i Bawarii wszystkie kraje związkowe mają wakacje szkolne. Według ADAC głównymi korkami w Hamburgu i jego okolicach są autostrady A1 i A7.

Więcej informacji

Korki na A2 w pobliżu Corbsen przy pięknej letniej pogodzie © NDR Zdjęcie: Manfred Herrmann

Wakacje rozpoczęły się w Hamburgu, a dziś jest ostatni dzień szkoły w Szlezwiku-Holsztynie i Meklemburgii-Pomorzu Przednim. ADAC ostrzega przed korkami. Dalej

Korek przed tunelem pod Łabą w Hamburgu © dpa-Bildfunk Fot. Bodo Marks

Korki, place budowy, ostrzeżenia o zagrożeniach i blokady dróg – aktualna sytuacja na drogach w Hamburgu i okolicach. Dalej

Ten temat w projekcie:

NTR 90,3 | NDR 90.3 Aktualny | 19 lipca 2024 | 11:00 wieczorem

logo NTR
Continue Reading

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  19-letnia Kezhia, która zniknęła z Klötze, nie żyje
Continue Reading

Trending