Connect with us

Top News

Polska: Nowy polski rząd rozwiązał media publiczne

Published

on

Polska: Nowy polski rząd rozwiązał media publiczne
Za granicą Radykalna restrukturyzacja

Nowy polski rząd formalnie rozwiązał media publiczne

Donald Tusk stoi na czele nowego polskiego rządu

Donald Tusk stoi na czele nowego polskiego rządu

Źródło: dpa/Czarek Sokołowski

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest konieczna, ponieważ zgoda ta jest wymagana przez dostawców zewnętrznych, aby dostawcy treści osadzonych mogli wyświetlać treści osadzone. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

W Polsce konflikt proeuropejskiego rządu z prezydentem Andrzejem Dudą wkracza w nową rundę. Media państwowe zostaną formalnie rozwiązane, aby umożliwić „restrukturyzację”. Należy chronić miejsca pracy.

Ja jestemNowy rząd zdecydował się na radykalną przebudowę mediów publicznych w Polsce. Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz zapowiedział w środę wieczorem, że telewizja państwowa, rozgłośnia publiczna i agencja informacyjna PAP zostaną formalnie rozwiązane i zlikwidowane. To powinno umożliwić „Resetowanie”. Tydzień wcześniej ministerstwo zwolniło już całą kadrę kierowniczą polskich mediów państwowych, które przez lata uchodziły za rzecznika poprzedniego rządu prawicowo-nacjonalistycznego.

Sienkiewicz wyjaśniał w X, że oficjalna likwidacja mediów powinna zachować ich „funkcjonowanie i restrukturyzację”, a jednocześnie miejsca pracy. Stan likwidacji może zostać w każdej chwili odwołany przez „właściciela”, czyli państwo polskie.

Decyzja ta oznacza, że ​​konflikt pomiędzy nowym proeuropejskim rządem premiera Donalda Tuska a sojusznikiem poprzedniego rządu prezydentem Andrzejem Dudą wkracza w nową rundę. W zeszłym tygodniu Duda zapowiedział zawetowanie nowej ustawy budżetowej rządu, która blokuje planowane finansowanie mediów publicznych o wartości 690 mln euro.

Duda uzasadnił swoje weto stwierdzeniem, że dotowanie mediów jest niezgodne z konstytucją i stanowi naruszenie zasad konstytucyjnych. Duda domagał się „przywrócenia legalności mediów publicznych” w celu zwolnienia szefów stacji.

Po zwolnieniu szefa mediów państwowych w budynku telewizji publicznej, jak wynika z własnych wypowiedzi, w obronie „pluralizmu mediów” zajęli także politycy byłej rządzącej partii PiS. Nowy rząd nawiązał jednak do uchwały podjętej wcześniej przez nowo wybrany parlament, mającej na celu przywrócenie „bezstronności” mediów publicznych.

Rząd PiS, który został obalony w październiku, był wielokrotnie oskarżany przez opozycję i organizacje pozarządowe o coraz większe ograniczanie wolności mediów w Polsce podczas ośmioletnich rządów, przeznaczanie znacznych środków finansowych na media państwowe i ich zastępowanie. Jako rzecznik prawicowo-nacjonalistycznej propagandy rządowej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Ticker drugiej tury wyborów OB w Darmstadt ➤ Wstępne wyniki końcowe dwóch obwodów wyborczych | hessenschau.de
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  Christina Dimonovska chce wystartować jako kraj emigracji do Polski – mieszanka sportowa
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending