Connect with us

Top News

Brakujące płatności: pieniądze na łóżka na OIOM-ie szpitale zaczynają dziesiątki przypadków

Published

on

iToczy się łącznie 46 postępowań sądowych prowadzonych przez niemieckie szpitale przeciwko czterem rządom stanowym w związku z finansowaniem nowo powstałych łóżek intensywnej opieki medycznej podczas infekcji koronowych. Pochodzi z ankiety WELT przeprowadzonej przez ministerstwa zdrowia krajów.

Najbardziej godna uwagi jest sytuacja w Nadrenii Północnej-Westfalii: jest łącznie 27 spraw, z których jedenaście zostało zakończonych. Kontrowersyjna kwota na bardziej otwarte operacje to około 6,4 mln euro.

Czytaj więcej

Rzecznik stanowego ministerstwa zdrowia powiedział, że szpitale rutynowo pozywają rząd stanowy za „zawiadomienia o częściowej lub odmowie” w kontekście finansowania łóżek intensywnej opieki. „Szczególny wzrost liczby terapii intensywnej opieki jest często wątpliwy”. Mówiąc prostym językiem: Szpitale nie mogą udowodnić, że faktycznie zakupiły niektóre zatwierdzone łóżka do intensywnej opieki medycznej z odpowiednim sprzętem – teraz skarżą się, że żądane koszty nie są zwracane.

Zarys: W marcu 2020 r. rząd federalny nazwał ustawę o eksmisji Govt-19. Szpitale otrzymają między innymi premię w wysokości 50 000 euro za każde łóżko do intensywnej terapii, które stworzą lub zastąpią z istniejącego łóżka. Powinno to zapobiec potencjalnym blokadom na oddziale intensywnej terapii. Fundusze te są finansowane z przepływów pieniężnych kasy chorych.

Czy łóżka były kiedykolwiek pościelone?

Do połowy marca i końca września Federalny Urząd Ubezpieczeń Społecznych przekazał do krajów związkowych 6686,1 mln. W kategoriach czysto matematycznych prowadzi to do 13 722 nowych łóżek intensywnej opieki. Ale do dziś nie jest jasne, czy wszystkie łóżka zostały kiedykolwiek ustawione – i jaką mieli opcję wentylacji. Środki wygasają we wrześniu 2020 r.

W trakcie, dwanaście szpitali złożyło pozwy przeciwko lokalnemu ministerstwu zdrowia. Według Departamentu Zdrowia bezpłatne szpitale rządowe muszą być zaopatrzone w „dokumenty uzasadniające opłaty, które pokazują, że dokonano inwestycji”. Do tej pory doszło do pozasądowego porozumienia z pięcioma szpitalami: przychodnie złożyły niezbędne dokumenty uzasadniające opłaty, a następnie otrzymały pieniądze.

Tutaj znajdziesz treści stron trzecich

Aby komunikować się lub wyświetlać treści stron trzecich, potrzebujemy Twojej zgody.

Hesja jest również ścigana w procesie zatwierdzania trzech dodatkowych łóżek intensywnej opieki; Sporna kwota to 150 000 euro. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Dolna Saksonia dokonuje obecnie przeglądu dokumentacji szpitalnej dotyczącej zainstalowanych wentylatorów. Egzamin jest ukończony w 70 procentach. Na chwilę obecną ma zostać wycofanych 26 sum o wartości 1,3 mln.

I idzie dalej: w różnych sądach administracyjnych w Bawarii toczy się obecnie sześć spraw w szpitalach; Całkowita kwota przedmiotu sporu wynosi 1,6 mln euro.

Tutaj również Ministerstwo Zdrowia stwierdza, że ​​przychodnie powoda nie chcą udowadniać kosztów inwestycji na zakup wentylatorów: uważają, że odpowiednie prawo nie przewiduje takiego obowiązku i muszą zapłacić, co jest uważane za „premię”. niezależne od kosztów inwestycji”.

Pomieszanie definicji: Co to jest łóżko do intensywnej terapii?

Aby skorygować zamieszanie, pojawia się inny problem: pytanie, jak zdefiniować łóżko do intensywnej terapii. Zgodnie ze słowami prawa, od zeszłego roku ustawa o ulgach rządowych 19 została przyznana tylko dla „opcji wentylacji mechanicznej”, która nie jest sprecyzowana. Ale co oznacza ta formuła, nadal nie jest jasne. Istnieją dwa sposoby wentylacji: nieinwazyjna, na przykład przy użyciu aparatu tlenowego, lub inwazyjna, na przykład poprzez infiltrację przez usta lub nos.

W zeszłym roku każdy kraj związkowy tłumaczył prawo według własnej interpretacji i do jakich łóżek dotuje – nie. Federalne Ministerstwo Zdrowia (PMG) wyjaśniło później poprzez „Opcję wentylacji mechanicznej”, że jest to otwarta wentylacja penetrująca.

Czytaj więcej

Co poszło nie tak na niemieckim oddziale intensywnej terapii?

Ale wtedy było już za późno: wiele krajów związkowych już zatwierdziło i sfinansowało niezawodowe wentylowane łóżka intensywnej opieki medycznej. Weźmy na przykład Bawarię: według Ministerstwa Zdrowia sprzeniewierzenie środków w ocenie BMG dotyczy około 50 łóżek intensywnej opieki.

Bawaria do dziś trzyma się swojej definicji. Ministerstwo Zdrowia w Monachium uzasadnia, że ​​pod pewnymi warunkami nieinwazyjna wentylacja mechaniczna jest wystarczająca do poprawy stanu zdrowia pacjenta. Stwarza to mniejsze ryzyko leczenia dla ofiar, na przykład, niż infiltracja przez rurkę.

Czytaj więcej

Archiwum - 20 kwietnia 2021, Dolna Saksonia, Brunszwik: Pielęgniarka intensywnej terapii opiekuje się pacjentem z chorobą Govit-19 na oddziale intensywnej terapii.  (Osoby w podeszłym wieku określane jako DPA „Pacjenci przychodni rządowej”) Zdjęcie: Ole Spoda / DPA +++ DPA-Builtfunk +++

Brema do tej pory interpretowała prawo inaczej niż Federalne Ministerstwo Zdrowia: z przyjętych słów nie można wywnioskować, że w łóżkach intensywnej opieki powinna być stosowana tylko agresywna wentylacja. „Nawet z perspektywy klinicznej nie zauważono szczególnego skupienia się na łóżkach intensywnej opieki z agresywną wentylacją, ponieważ przebieg choroby z Govit-19 czasami bardzo się różni”, mówi tutaj.

Ale czy rządy stanowe powinny teraz zwrócić część pieniędzy zatwierdzonych przez kliniki rządowi federalnemu? Ministerstwo Zdrowia w Bawarii ogłosiło: „W zależności od wyniku sprawy może nadal być”. Centralne Ministerstwo Zdrowia zostało odpowiednio poinformowane.

Czytaj więcej

Jens Span (CDU):

Czytelnicy WELT pytają Ministra

Czytaj więcej

Federalny minister zdrowia Jens Spaun chce, aby wskaźnik hospitalizacji stał się kluczowym wskaźnikiem

Tymczasem krytyka zamieszania wokół finansowania łóżek intensywnej opieki pochodzi z FDP. Carsten Klein, ekspert ds. budżetu i przewodniczący bawarskiego komitetu regionalnego grupy parlamentarnej FDP, powiedział, że budowanie zdolności jest konieczne i powinno odbywać się tak szybko i nieoficjalnie, jak to możliwe podczas kryzysu koronowego.

„Jednak nadal istnieje potrzeba wyjaśnienia liczby łóżek bardziej intensywnej opieki po roku, a ich zalety wskazują na powtarzający się podział zadań między rządami federalnymi i stanowymi. Kryzys nie jest odpowiednio kontrolowany”, mówi Klein Weld. Należy tu dokonać ulepszeń na przyszłość, aby zapobiec ponownemu „pomieszaniu umiejętności i pomyłkom komunikacyjnym”. Rząd federalny, a przede wszystkim prezydent Angela Merkel (CDU) nie wyjaśniły tej kwestii na licznych konferencjach premierów.

READ  Po katastrofie kolejowej: Ruch kolejowy zaczął się w większości normalny | NDR.de - Aktualności
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Czy Hendrik Vost nie jest następcą Lashetta?

Published

on

Według doniesień medialnych Hendrik Vost Zainaugurowany jako nowy premier Nadrenii Północnej-Westfalii. Teraz sekretarz generalny CDU zaprzecza państwu.

CDU Nadrenii Północnej-Westfalii zdementowało medialne doniesienia o następcy Armina Lacheta na stanowisku premiera i głowy państwa CDU. Pojawiły się spekulacje, że władze stanowe CDU „jednogłośnie” wyraziły w poniedziałek wieczorem zainteresowanie tym, by po nim przyszedł minister transportu NRW Hendrik Vost.

Sekretarz generalny NRW-CDU Joseph Hoenzergen zaprzeczył temu we wtorek w Düsseldorfie i potwierdził w oświadczeniu procedurę stosowaną przez administratora stanu: „Witając ofertę administratora państwa Armina Lachetta, komisja parlamentarna ds. nadchodzącej reorganizacji przeprowadzi w tym tygodniu niezbędne rozmowy i dalej.”

Mapa drogowa do renowacji

Istnieje harmonogram restrukturyzacji treści i personelu. Nowa władza państwowa zostanie wybrana na konwencji partii państwowej 23 października w Peelfeld. Lashett „dużo wcześniej” przedłoży państwowemu komitetowi wykonawczemu plan pracowniczy, który zagwarantuje sukces NRW-CDU również w przyszłości.

Herbert Reul, minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii, ostrzegł przed podjęciem nadzwyczajnej decyzji w sprawie następcy. „Myślę, że łamanie karty do głosowania na kandydata powyżej kolana jest złe” – powiedział we wtorek Colner Stat-Answer. Partia jako całość musi stać za wspólnym rozwiązaniem. Jeśli lubieżny spadkobierca zostanie uznany za pilny, kandydaci opozycji na październikowej konwencji partii państwowej powinni się obawiać.

W okresie poprzedzającym wybory federalne Lacet ogłosił, że pojedzie do Berlina „bez biletu powrotnego” – nawet jeśli nie będzie prezydentem. Oczekuje się, że pozostanie premierem do 26 października sesji Bundestagu.

Według Niemieckiej Agencji Prasowej na posiedzeniu zarządu państwowego pojawiły się nazwiska niektórych następców – najprawdopodobniej Van Vost

READ  Procesy przeciwko klanowi Miri w Nadrenii Północnej-Westfalii: szef klanu rezygnuje
Continue Reading

Top News

Granica z Białorusią: Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy

Published

on

Stan na: 27.09.2021 20:36

Od miesięcy ludzie wjeżdżają nielegalnie do UE przez Białoruś. Polska obwinia za to białoruskiego władcę Łukaszenkę. Rząd w Warszawie chce przedłużyć stan wyjątkowy wzdłuż granicy.

Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy na Białorusi, zewnętrznej granicy UE, o 60 dni. Wynika to z nielegalnych imigrantów z sąsiedniego kraju. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział w Warszawie, że zaproponuje rządowi zwrócenie się do prezydenta o przedłużenie. Sytuacja na granicy jest tragiczna. „Doszło do wielu prowokacyjnych incydentów z udziałem umundurowanych sił białoruskich i prób naruszenia integralności naszej granicy” – powiedział Kaminsky.

Polski rząd oskarża białoruskiego władcę Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowane sprowadzanie uchodźców z obszarów objętych kryzysem na zewnętrzną granicę UE. Oprócz Polski na wzmożony napływ migrantów z granicy z Białorusią, zwłaszcza z Bliskiego Wschodu, narzekają także Litwa i Łotwa.

Polska próbowała 9400 przepraw

Polski parlament musi zgodzić się na przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy. Kamiński mówi, że od początku sierpnia próbował ponad 9400 nielegalnych przejść. Transfer został zablokowany w około 8200 przypadkach. Około 1200 uchodźców zostało aresztowanych i wywiezionych do obozów bezpieczeństwa. Z grupy 200 imigrantów 50 miało powiązania z organizacjami islamskimi lub przestępczymi. „Są to młodzi, wyszkoleni na wojnie mężczyźni, którzy brali udział w organizacjach zbrojnych na Bliskim Wschodzie” – powiedział Kamiński.

2 września Polska ogłosiła na 30 dni graniczny stan wyjątkowy o szerokości 3 km i długości 418 km. Zakaz wstępu mają m.in. dziennikarze i organizacje pomocowe. Minister obrony Polski Mariusz Błaszczyk powiedział, że można wysłać więcej żołnierzy na granicę. Obecnie na służbie jest 2500 żołnierzy, 4000 funkcjonariuszy straży granicznej i 600 policjantów.

Białoruś reaguje na sankcje

Łukaszenka zapowiedział pod koniec maja, że ​​Białoruś nie będzie blokować dalszej imigracji do Unii Europejskiej. Zareagował na zaostrzenie zachodnich sankcji wobec swojego kraju. Unia Europejska (UE), Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nałożyły sankcje na represje Łukaszenki po kontrowersyjnej reelekcji w sierpniu 2020 roku. Unia Europejska oczekuje teraz odwetu białoruskich władców. Uważa się, że władze białoruskie sprowadzały ludzi do kraju i przemycały przez granice krajów wschodnich UE.

READ  Mały ruch graniczny rozpoczął się cicho | M.D.R.T.E.

„Bardzo niekorzystna sytuacja”

Łukaszenka zaprzeczył oskarżeniu. Imigranci korzystali z ruchu bezwizowego na Białoruś, aby podróżować do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Łukaszenko powiedział, że jego kraj dobrze traktował imigrantów i zapewnił im ubrania, drewno na opał i szalik. „Ale zimą zamarzają na śmierć”. Na granicy dochodzi do katastrofy humanitarnej.

Łukaszenka powiedział, że sytuację pogorszyły działania straży granicznej w sąsiednich krajach. Mówił o “bardzo niekorzystnej sytuacji” na granicy UE. Sąsiadujące państwa popadły w konflikt z Białorusią. Według niego, Białoruś od dwóch miesięcy opiekuje się 32 migrantami, którzy utknęli na granicy. „Nie chcesz zostać na Białorusi. Nalegasz na wyjazd do Niemiec” – powiedział Łukaszenka.

Organizacje pozarządowe ostrzegają przed kryzysem humanitarnym

Kościół katolicki w Polsce wezwał do zwrócenia większej uwagi na sytuację uchodźców. „Trudna sytuacja tych ludzi jest naszym losem” – powiedział abp Wojciech z Gwinei. „Nawet jeśli nadal są brutalnie wykorzystywane w walce politycznej, nie możemy przestać traktować ich jak naszych braci”.

Organizacje pozarządowe ostrzegały niedawno przed kryzysem humanitarnym na obszarach przygranicznych spowodowanym spadającymi temperaturami. Oskarżają też rząd w Warszawie o uniemożliwienie ludziom ubiegania się o azyl z naruszeniem prawa międzynarodowego. Co najmniej sześciu migrantów zginęło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na granicach UE z Białorusią.

Continue Reading

Top News

Po rezygnacji z CDU – były lider partii Rehberg przejmuje NDR.de – Aktualności – McLenberg – Zachodniopomorskie

Published

on

Status: 27.09.2021 19:50

Po „katastrofalnym” wieczorze dla CDU w wyborach stanowych w MV Michael Zack i Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali z funkcji lidera partii i sekretarza generalnego. Eckhardt Rehberg jest tymczasowo odpowiedzialny i gotowy do wznowienia współpracy rządowej.

Po przegranej w wyborach landowych CDU w Meklemburgii-Pomorzu Przednim będzie musiało zająć kilka czołowych miejsc. Prezydent stanu Michael Zack oraz były przewodniczący komisji parlamentarnej i sekretarz generalny Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali ze swoich stanowisk dzień po wyborach. W niedzielę CDU uzyskało najgorszy wynik w wyborach stanowych w kraju – 13,3 proc.

Przyszłość państwowej CDU jest otwarta

W osobistym oświadczeniu Zack powiedział, że wyniki wyborów mówią jasnym językiem. On jest odpowiedzialny za koniec. W swoim oświadczeniu Zack mówi o nowym początku pod względem kadrowym i właściwym trendzie politycznym w nadchodzących wyborach federalnych. Zach wróci do Vorpommern-Greifswald jako starosta.

Rehberg: CDU jest gotowe do rządu

Przez pewien czas były przywódca stanu Eckhard Rehberg przejmie stanowisko głowy państwa po odejściu z mody. Mimo osobistej niepewności CDU będzie gotowa do wznowienia współpracy rządu z SPD. Według Rehberga, rozszerzony szef partii w poniedziałek wieczorem przemawiał za zbadaniem rozmów z socjaldemokratami, a SPD powinna przekazać je CDU.

Dodatkowe informacje

Michael Zack, przewodniczący stanowej CDU, rezygnuje po podjęciu decyzji o porażce wyborczej. Sekretarz generalny CDU Wolfgang Waltmல்லller również ustępuje. Dalej

Dzień po wyborach federalnych premier Berlina i McLeanberg-Pomorza Zachodniego Manuela Svesick (SPD) wystąpi na scenie w Willy Brand House.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Brita Peterson

Premier Swazik SPD jest w najlepszej formie od 2002 roku. Z drugiej strony CDU uległo awarii. Dalej

Olaf Scholes, minister finansów i kandydat SPD na prezydenta, jedzie samochodem po rundzie ZDF w Berlinie Top Candidates w wyborach federalnych w 2021 roku.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Wolfgang Kumm

Według wstępnej oficjalnej decyzji SPD będzie silną siłą. Ale CDU i CSU pracują nad utworzeniem rządu. Dalej

Stół barowy i urna wyborcza przed flagą Meklemburgii-Pomorza Przedniego.  Ot Fotolia.com, iStockphoto Zdjęcie: Martina Berg, ericsphotography

Wiadomości, informacje ogólne, analizy i portrety: W naszym dokumencie zbieramy wszystkie raporty dotyczące Roku Superwyborczego w MV. Dalej

Ten temat w projekcie:

NDR 1 Radio SN | 27.09.2021 | 8:00.

Logo NTR
READ  Trasa lotnicza zmieniła się po obawach: Dimonowska leci do Polski przez Wiedeń
Continue Reading

Trending