Connect with us

Top News

Uczniowie liceum Wilds w wymianie cyfrowej z Polską, Portugalią i Włochami

Published

on

Uczniowie liceum Wilds w wymianie cyfrowej z Polską, Portugalią i Włochami

Kontynuuj projekt „Erasmus +” cyfrowo: uczniowie szkół średnich Paula Debeller i Nikita Wagner oraz nauczyciele Andy Grootsmaker i Tanja Grunge (po lewej).

© hri

Licealiści z Wildshowsen udowadniają, że wymiana międzynarodowa jest możliwa również cyfrowo. Zamiast makaronu we Włoszech był teraz makaron przed ekranem.

Pizza i makaron przed ekranem odbyły się bezpośrednio w Kampanii. Paula Depler, Nikita Wagner i jej koledzy z Wilderness School of Grammar wyobrazili sobie zupełnie inny projekt spotkania z włoską młodzieżą w gimnazjum „Pietro Paulo Parsons” w Ariano Irbina. Trzeci tydzień wyjazdu zaplanowano na połowę kwietnia ze szkołami partnerskimi projektu w Warszawie (Polska) i Almadzie (Portugalia) we Włoszech w ramach unijnego programu „Erasmus +”.

Ale po wizytach w Strasburgu i Portugalii spotkanie musiało zostać przeniesione do Internetu z powodu epidemii koronowej. Debeler i Wagner należą do grupy 30 licealistów z miasta powiatowego, którzy od września 2019 roku poświęcają część swojego wolnego czasu projektowi UE „Footprints – Where We Came From Gdzie idziemy? ”(Ślad – skąd przybywamy? Dokąd idziemy?).

Tydzień włoski miał teraz odbywać się cyfrowo i był całkowicie zdominowany przez zwyczaje żywieniowe krajów uczestniczących. Ponadto w pierwszym dniu młodzież otrzymywała regularne posiłki z rodzinnych krajów. Polscy uczniowie wymieniali bajgle (pierogi nadziewane mięsem i kapustą) i bułeczki portugalskie w samouczkach wideo, uczniowie Wildshos High School trzeciego dnia podawali z regionalnej kuchni placki ziemniaczane, szparagi i jarmuż. Chociaż chciała spróbować swojego ulubionego dania we Włoszech, Paula Depler była zachwycona oryginalnym przepisem na włoską lasagne i chce go wkrótce spróbować.

Wymiana kulinarna z pewnością ma poważne podłoże. „Celem projektu było rzucenie światła na przeszłe, obecne i przyszłe nawyki żywieniowe oraz uświadomienie sobie różnic kulturowych” – wyjaśniło dwóch autorów nadzorujących, Thanja Grunge i Andy Grootsmaker.

Studenci studiowali również historię żywności. „Rzymianie znali już coś w rodzaju„ ulicznego jedzenia ”- mówi Nikita Wagner. „Niedawno archeolodzy odkryli go podczas wykopalisk w Pompejach” – powiedział 18-letni licealista.

READ  W Kanale Gliwickim znaleziono kilka martwych ryb

Tym razem oczy Groatsmaker’a zabłysły. Łaciński ekspert wyjaśnia: „Wizyta w Pompejach byłaby jedną z głównych atrakcji naszej podróży. Ariano Irbino znajduje się kilka kilometrów na wschód od miejsca w Zatoce Neapolitańskiej, gdzie Pompeje i Herkulanum zostały pochowane podczas erupcji Wezuwiusza w 79 roku naszej ery.

Kronke i Grootsmaker chwalili zaangażowanie uczniów i nabyte umiejętności cyfrowe. „Aranżacje do wideokonferencji po prostu nie muszą być całkowicie haniebne w porównaniu do spotkań w świecie zawodowym i cyfrowym” – wyjaśnił Grunge. „Ta manipulacja mediami cyfrowymi jest idealnym produktem do życia zawodowego” – podkreślił Grootsmaker.

Oczywiście były też kontakty osobiste dla uczniów szkół średnich. Nikita Wagner miał szczęście, że na początku projektu pojechał do Portugalii. 18-latek z radością powiedział: „Udało mi się pogłębić przyjaźń, którą tam zawarłem”. Laura Depler odkryła ekscytujące podobieństwo podczas wymiany. „Wszyscy pochodzimy z różnych krajów i jesteśmy do siebie bardzo podobni” – powiedział 15-latek.

Kolejne spotkanie w maju będzie gospodarzem Wildshower, które powinno być cyfrowe. Mamy nadzieję, że wszyscy będą mogli ponownie spotkać się osobiście na gali zamykającej w Polsce w październiku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  Ciężkie warunki pogodowe w NRW – dzisiaj: DWD Thundershower, ostrzeżenie przed ulewnym deszczem i gradem
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Top News

Zatrzymanie w Würselen: Pielęgniarka rzekomo próbowała zabić pacjentów – Aktualności – WDR – Aktualności

Published

on

Zatrzymanie w Würselen: Pielęgniarka rzekomo próbowała zabić pacjentów – Aktualności – WDR – Aktualności

Z ustaleń policji i prokuratury wynika, że ​​w wyniku usiłowania zabójstwa nie zginął żaden pacjent. Urzędnicy nie udzielają informacji, ile jest takich przypadków. Wobec 43-latka w kilku przypadkach wydano nakaz aresztowania. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie. Początkowo mężczyzna był podejrzany o morderstwo i rzekomo zabijał pacjentów.

Podejrzany pracuje w klinice od kilku lat

Jak poinformowała prokuratura, mężczyzna przez kilka lat, aż do maja, pracował jako pielęgniarz w klinice Varcelon na oddziale opieki paliatywnej. W ciągu ostatnich kilku dni śledztwo było kontynuowane i przesłuchano wielu świadków. Śledczy nie chcą na razie ujawniać żadnych dodatkowych informacji.

Aresztowanie w Würselen: Pielęgniarka rzekomo próbowała zabić pacjentów
00:46 Przynajmniej
Dostępne do 17 lipca 2026 r

Nieprawidłowości w kontrolach wewnętrznych

Rhein-Maas-Klinikum pisemnie poinformowało, że w trakcie audytu wewnętrznego wykryto nieprawidłowości. Clinique faktycznie napisała:

Po tym, jak wewnętrzne dochodzenie ujawniło oznaki nieprawidłowości, podjęliśmy natychmiastowe działania i natychmiast zawiesiliśmy poszkodowaną pielęgniarkę, zakazali jej wstępu do lokalu i złożyliśmy skargę karną. Obecnie ściśle i poufnie współpracujemy z Biurem Prokuratora Stanowego, aby zapewnić dokładne dochodzenie.
Również dla Rain-Mass-Clinic

Nasze zasoby:

  • Prokuratura Krajowa w Aachen
  • Policja w Akwizgranie
  • Raport Rhein-Maas-Klinikum
  • Agencja informacyjna DPA

WDR wyemituje ten temat w WDR 2 17 lipca 2024 r.

READ  Polskie żądania reparacji są politycznie niepoprawne
Continue Reading

Trending