Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Leclanché zwiększa sprzedaż Szwajcaria Corporation

(AWP) Francusko-szwajcarski producent akumulatorów Leclanché (LECN 0.97 + 2,11%) W roku fiskalnym 2020 odnotował silny wzrost, ale nadal przynosił znaczne straty. Przede wszystkim duże inwestycje w badania i produkcję mają wpływ na wyniki.

Dochód operacyjny Leclanché wzrósł o 46% do 23,9 milionów franków szwajcarskich w 2020 roku, zgodnie z poniedziałkowym ogłoszeniem. W szczególności rozwijał się sektor transportu elektronicznego, który dostarczał baterie do sześciu statków norweskiej firmy Kongsberg Maritime.

Z kolei pozostałe dwa działy, Fixed Storage Solutions i Special Batteries, odnotowały w minionym roku niewielki spadek sprzedaży.

duża strata

Jednak firma jest zalana dogłębnie: straty operacyjne (Ebitda) wyniosły 61,0 mln franków szwajcarskich po deficycie 58,9 mln franków szwajcarskich w poprzednim roku. Końcowy wynik wyniósł 78,2 mln, po minus 83,4 mln.

Straty finansowe wynikają przede wszystkim z wysokich inwestycji w rozwój innowacji, a także techniczne i przemysłowe możliwości produkcyjne, pisze Leclanché.

Restrukturyzacja bilansu

Liczby przedstawione w poniedziałek nie zostały jeszcze zweryfikowane. Leclanché został zmuszony do podjęcia działań w celu reorganizacji bilansu, prosząc w ten sposób operatora giełdy SIX o przedłużenie terminu publikacji numerów z 2020 roku.

SIX zgodził się przedłużyć termin składania ostatecznych numerów do 9 czerwca 2021 r. Panel zażądał jednak pierwszych głównych numerów do poniedziałku.

Bilans spółki frankofońskiej został zrestrukturyzowany poprzez pozyskanie kapitału. Pod koniec 2020 r. Kapitał własny na minusie wyniósł 15,5 mln franków szwajcarskich. Sytuacja ta została następnie rozwiązana poprzez akcję firmy na kwotę 33,8 mln franków szwajcarskich, która została zrealizowana pod koniec marca 2021 roku.

Potwierdzono cel sprzedaży

Patrząc w przyszłość, Leclanché chce dalej się rozwijać, a cele w tym zakresie zostały potwierdzone. Oczekuje się, że w 2021 roku sprzedaż prawie się podwoi. Lucanci mówi, że inwestycje się opłacą. Inni nabywcy baterii zostaną ogłoszeni wkrótce, jak się nazywają.

READ  Eurojackpot dzisiaj: piątkowe zwycięskie numery (16.04.2021)