Connect with us

science

„Nie spodziewaliśmy się tego” – rozszyfrowano wzór słońca, co pomogło zrozumieć pogodę kosmiczną

Published

on

„Nie spodziewaliśmy się tego” – rozszyfrowano wzór słońca, co pomogło zrozumieć pogodę kosmiczną
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Wysokoenergetyczne promienie gamma na Słońcu zaobserwowane przez należący do NASA Kosmiczny Teleskop Promieni Gamma Fermi. Żółty i pomarańczowy oznaczają obszary, w których promieniowanie gamma jest najbardziej skoncentrowane. © NASA Obserwatorium Dynamiki Słońca/Doberstein

Aktywność Słońca zmienia się regularnie i tworzy „pogodę kosmiczną”. Teraz zespół badawczy dokonał zaskakującego odkrycia.

Słońce to coś więcej niż tylko lampa grzewcza dla Ziemi. Nieustannie wyrzucają w naszą stronę strumienie cząstek słonecznych, a czasem potężne skupiska materiału słonecznego, które mogą wstrząsnąć naszą planetą. Teraz naukowcy odkryli kolejny element układanki, który może być przyczyną intensywnej aktywności słonecznej, która może zbombardować Ziemię i zakłócić naszą technologię. Według ostatnich badań brakujący element układanki może być powiązany z niezwykłymi wzorami wysokiej energii emanującej z powierzchni Słońca.

Przyzwyczailiśmy się słyszeć o promieniach ultrafioletowych słońca, przed którymi chronimy się stosując filtry przeciwsłoneczne. Słońce emituje również znacznie silniejsze promienie gamma, najbardziej energetyczne fale w widmie elektromagnetycznym. Każdy foton promieniowania gamma zawiera miliard razy więcej energii niż foton ultrafioletu.

Czytaj The Washington Post za darmo przez cztery tygodnie

Twój bilet jakości Washingtonpost.com: Zdobądź ekskluzywne badania i ponad 200 historii Cztery tygodnie za darmo.

Niektóre obszary Słońca emitują silniejsze promieniowanie gamma

Promienie gamma nie mają bezpośredniego wpływu na ludzi na powierzchni Ziemi, ponieważ fotony są pochłaniane przez atmosferę. Naukowcy badają jednak, czy niektóre z tych bardzo wysokoenergetycznych promieni są spowodowane aktywnością słoneczną, np. potężnymi rozbłyskami słonecznymi. Takie potężne zdarzenia mogą wytworzyć „pogodę kosmiczną”, która może uderzyć w Ziemię, unieruchomić satelity i zniszczyć kolej lub systemy energetyczne.

Przewidywanie ekstremalnych zdarzeń słonecznych stanowiłoby ogromny postęp w naszej wiedzy o Słońcu, podobnie jak przewidywanie trzęsienia ziemi, zanim ono nastąpi.

W niedawnym badaniu naukowcy odkryli, że niektóre obszary Słońca emitują silniejsze promieniowanie gamma niż inne, co jest zaskakującym odkryciem, ponieważ modele sugerowały wcześniej, że promieniowanie gamma powinno być jednolite na całym Słońcu. Najnowsze badania wykazały, że bieguny Słońca emitują największe promieniowanie w momentach, gdy odwracają się północne i południowe pola magnetyczne Słońca.

„Chodzi o posiadanie lepszych narzędzi do przewidywania aktywności słonecznej” – powiedział Bruno Arseoli, współautor i badacz na Uniwersytecie w Lizbonie i Uniwersytecie w Trieście. „Być może uda nam się wykorzystać te nowe informacje uzyskane z bardzo wysokich energii, aby pomóc naszym modelom przewidzieć zachowanie Słońca”.

READ  Pogoda w Niemczech z prognozą Eddy! Nieuchronna fala upałów - ale nastąpi kolejny punkt krytyczny

Naukowcy twierdzą, że logika naukowa stojąca za tym dziwnym ustawieniem pozostaje tajemnicą. Jednak pole magnetyczne Słońca prawdopodobnie odwróci się w ciągu najbliższego roku lub dwóch, umożliwiając naukowcom monitorowanie tego dziwnego zjawiska w czasie rzeczywistym i gromadzenie większej ilości danych w celu wyjaśnienia tego zjawiska.

Spójrz pod powierzchnię słońca

Promienie gamma są królami energii. Tworzą je najbardziej aktywne obiekty w naszym wszechświecie, m.in. B. Od eksplozji supernowych lub gwiazd neutronowych. Wybuchy nuklearne i błyskawice na Ziemi również mogą wytwarzać promienie gamma. Słońce może również emitować promienie gamma na różne sposoby. Kiedy erupcja Słońca wyrzuca ze swojej powierzchni gaz i plazmę, mogą zostać wyemitowane również promienie gamma, choć o stosunkowo niewielkiej ilości energii.

Największe źródło słonecznego promieniowania gamma występuje, gdy w Słońce uderzają wysokoenergetyczne cząstki emitowane przez supernowe i gwiazdy neutronowe we wszechświecie, zwane promieniami kosmicznymi. Kiedy naładowana cząstka kosmiczna uderza w Słońce, zostaje przekierowana przez pole magnetyczne Słońca i pojawia się ponownie. Po drodze zderza się z gazem na powierzchni Słońca i wzbudza cząsteczki słoneczne do postaci fotonów promieniowania gamma.

Obserwatorium Solar Dynamics Observatory NASA wykonało to zdjęcie rozbłysku słonecznego w 2014 roku. Rozbłysk słoneczny to jasny błysk światła na prawej krawędzi Słońca.  Bezpośrednio poniżej widać eksplozję materiału słonecznego wyciekającego w przestrzeń kosmiczną.
Obserwatorium Solar Dynamics Observatory NASA wykonało to zdjęcie rozbłysku słonecznego w 2014 roku. Rozbłysk słoneczny to jasny błysk światła na prawej krawędzi Słońca. Bezpośrednio poniżej widać eksplozję materiału słonecznego wyciekającego w przestrzeń kosmiczną. © NASA Obserwatorium Dynamiki Słońca

Według astrofizyka Tima Lindena ta konwersja promieni gamma zachodzi prawdopodobnie od 100 do 1000 kilometrów pod powierzchnią Słońca, gdzie pole magnetyczne jest wystarczająco silne, aby przekierować promienie kosmiczne. „Dzięki promieniowaniu gamma w Słońcu możemy zobaczyć kilka tysięcy kilometrów głębiej” – powiedziała Linden, astrofizyk z Uniwersytetu w Sztokholmie, który nie był zaangażowany w nowe badania. „To mogłoby nam dać wyobrażenie o tym, co dzieje się na dużych głębokościach pod powierzchnią Słońca”.

Zaskakujące odkrycie – „Nie spodziewaliśmy się tego”

Aktywność słońca nie jest stała. Co 11 lat nasza gwiazda macierzysta przechodzi zmianę kostiumu, gdy jej magnetyczne bieguny północne i południowe zamieniają się miejscami, co nazywa się cyklem słonecznym. Wraz ze zmianą biegunów zmienia się także aktywność na powierzchni Słońca. Na początku cyklu Słońce jest najmniej aktywne, co nazywa się minimum słonecznym, a w środku cyklu, kiedy bieguny magnetyczne formalnie się odwracają, jest najbardziej aktywne, zwane maksimum słonecznym. Oczekuje się, że w przyszłym roku słońce osiągnie swoją maksymalną intensywność.

READ  Czy czeka nas kolejna fala jesienna? Sanitariusz d klasyfikuje dzięcioły

W nowym badaniu naukowcy wykorzystali dane z należącego do NASA Kosmicznego Teleskopu Promieni Gamma Fermi do zbadania, jak zmienia się promieniowanie gamma Słońca w trakcie całego cyklu słonecznego. Odkryli, że promieniowanie gamma było najsilniejsze na biegunach Słońca, gdy aktywność słoneczna osiągnęła szczyt w trakcie cyklu, co zbiegło się z formalnym odwróceniem pól magnetycznych. „Nie spodziewaliśmy się tego” – mówi Arceoli. „To po prostu coś nowego, co odkrywamy na temat Słońca”.

Linden dodała, że ​​to odkrycie było zaskakujące, ponieważ faktyczna siła pola magnetycznego Słońca zmienia się niewiele w ciągu 11 lat. Podczas szczytowej aktywności pole magnetyczne Słońca staje się bardziej burzliwe, co prowadzi do większej aktywności, takiej jak rozbłyski i eksplozje na powierzchni, ale ogólna siła niekoniecznie ulega zmianie.

Nasze modele słońca wymagają przeglądu

„Nikt nie miał modelu, który mówiłby, że pewne części Słońca są jaśniejsze od innych w zależności od cyklu słonecznego” – stwierdziła Linden, ale poprzednie badania wykazały niezwykły wzór. Poprzednie badanie wykazało, że niektóre obszary słońca są jaśniejsze od innych, ale w nowym badaniu przeanalizowano tendencje bardziej szczegółowo.

Teraz modele i zrozumienie energii gamma naszego Słońca wymagają rewizji. Arseoli powiedział, że promienie gamma można powiązać ze składem i aktywnością magnetyczną Słońca, ponieważ ta wypaczona struktura pojawia się w czasie, gdy Słońce przechodzi swój cykl magnetyczny.

Elena Orlando, autorka badania i badaczka na uniwersytetach w Trieście i Stanford, powiedziała, że ​​dokładne wyjaśnienie pozostaje tajemnicą. Jednym z pomysłów może być to, że promienie kosmiczne uderzają w różne obszary podczas maksimum słonecznego. A może jest coś szczególnego w biegunach podczas maksimum słonecznego, co przyciąga więcej promieni kosmicznych. Ale może być też zupełnie inna interpretacja. „To sugeruje, że promienie gamma zawierają informacje o aktywności Słońca” – mówi Arseoli. „To otwiera nowy obszar badań dla tego stowarzyszenia”.

Potencjalne narzędzie do przewidywania aktywności słonecznej

Przewidywanie ekstremalnego zdarzenia słonecznego jest jak przewidywanie trzęsienia ziemi. Procesy podpowierzchniowe zaczynają się zmieniać i mogą prowadzić do aktywności na powierzchni, ale trudno dokładnie przewidzieć, kiedy i gdzie. „To badanie poszerza naszą wiedzę na temat dokładnego miejsca powstania promieni gamma na powierzchni Słońca” – mówi fizyk cząstek Mihr On Nisa, który nie był zaangażowany w badania. Poprzednie badania wskazywały, że promieniowanie gamma nie jest równomiernie rozłożone na Słońcu, ale jest to pierwsze badanie, które pokazuje zmianę podczas szczytowej aktywności słonecznej.

READ  Pandemia koronawirusa++ pogrążyła 77 milionów ludzi w skrajnym ubóstwie++

Orlando powiedział, że promieniowanie gamma może pomóc we wczesnym spojrzeniu na procesy zachodzące na powierzchni i dostarczyć wskazówek na temat ogólnego stanu Słońca. Zatem wzrost promieniowania gamma na biegunach może być oznaką zmiany pola magnetycznego Słońca i wzrostu aktywności słonecznej, co może prowadzić do większej liczby rozbłysków słonecznych, które mogą uderzyć w Ziemię.

Przyszłe badania mogłyby również zbadać, jak zmienia się promieniowanie gamma, zanim nastąpi duży rozbłysk słoneczny, powiedział Linden i być może wykorzystać te obserwacje jako narzędzie prognostyczne – podobnie jak warunki pogodowe są wykorzystywane do określenia, czy na Ziemi będzie padać deszcz.

„Te same pola magnetyczne odpowiedzialne za modulowanie cząstek wysokoenergetycznych wytwarzających promienie gamma są również odpowiedzialne za przypływy i odpływy pogody kosmicznej” – powiedziała Nyssa. „Bez względu na to, czy pogoda kosmiczna zakłóca życie, badanie fizyki naszej najbliższej gwiazdy jedynie poszerzy naszą wiedzę o naszym miejscu we wszechświecie.

O autorze

Kasia Patel Pisze cotygodniową kolumnę Ukryta Planeta, poruszającą tematy naukowe otaczające Ziemię, od naszego wewnętrznego jądra po burze kosmiczne zmierzające w stronę naszej planety. Raportuje także o pogodzie, klimacie i kwestiach środowiskowych.

Obecnie testujemy tłumaczenia maszynowe. Ten artykuł został automatycznie przetłumaczony z angielskiego na niemiecki.

Ten artykuł został po raz pierwszy opublikowany w języku angielskim 21 kwietnia 2024 r. na stronie „Washingtonpost.com” ukazało się w ramach współpracy, a teraz jest dostępne także w tłumaczeniu dla czytelników portali IPPEN.MEDIA.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Spanie w weekendy jest dobre dla zdrowia psychicznego

Published

on

Spanie w weekendy jest dobre dla zdrowia psychicznego
  1. 24vita
  2. ochrona

Naciska

Jeśli nie wysypiasz się regularnie, nie robisz nic dobrego dla swojego zdrowia. Być może jednak uda się zrekompensować brak snu w weekend. © Biblioteka obrazów naukowych/Imago

Jeśli nie wysypiasz się w tygodniu, w weekend będziesz chciał pospać trochę dłużej. Jest to zdrowe, jak sugerują najnowsze badania.

Na zdrowy sen składa się wiele czynników: niejedzenie zbyt późno, niejedzenie ciężkich potraw oraz ciemna i chłodna sypialnia mają kluczowe znaczenie dla dobrego snu. Jednak ważniejsze są regularne harmonogramy snu. Zasadniczo, jeśli codziennie kładziesz się spać i budzisz się o tej samej porze, prowadzisz zdrowszy tryb życia. Są jednak wyjątki – np. w weekendy – kiedy najlepszą alternatywą jest spanie bez budzika. Niedawne badanie przeprowadzone w Chinach wykazało, że spanie w weekendy może zmniejszyć ryzyko depresji. Wyniki opublikowano w czasopiśmie specjalistycznym Dziennik zaburzeń afektywnych opublikowany.

Nadrabianie zaległości w weekendzie: dobre dla zdrowia?

Chińscy uczeni Uniwersytet Południowo-Centralny Przeanalizuj to dla nich Zostań Dane od około 7330 osób biorących udział w badaniu. W kilku kwestionariuszach uczestnicy podali informacje na temat zachowań podczas snu i występowania objawów depresyjnych. Eksperci odkryli, że spanie zaledwie godzinę lub dwie w weekend może mieć pozytywny wpływ na stan psychiczny.

Naukowcy odkryli, że prawie połowa osób kompensowała utratę snu, dłużej pozostając w łóżku w weekendy. Dłuższy sen zmniejszył ryzyko wystąpienia objawów depresji, takich jak utrzymujące się uczucie smutku i brak zainteresowania zajęciami, o 46%. Dotyczy to osób, które w weekendy śpią godzinę lub dwie dłużej. Wyniki były szczególnie pozytywne w przypadku osób, które spały tylko sześć godzin w tygodniu lub mniej. Związek ten wydaje się również silniejszy wśród mężczyzn i osób poniżej 65. roku życia.

Więcej ekscytujących tematów zdrowotnych znajdziesz w naszym bezpłatnym biuletynie, na który możesz się zapisać tutaj.

Szczególnie ważny jest zdrowy rytm snu i odpowiednia ilość snu

Według naukowców sen ma kluczowe znaczenie dla dobrego zdrowia. Długość snu jest powiązana z występowaniem różnych problemów psychologicznych. Amerykanin Amerykanin Narodowa Fundacja Snu Na przykład zaleca się, aby nastolatki spały od ośmiu do dziesięciu godzin dziennie. Jeden jest obecnie w trakcie realizacji Metaanaliza Uniwersytetu Otago Jednak Nowa Zelandia wykazała, że ​​młodzi ludzie w wieku od 15 do 18 lat odpoczywają jedynie 7,4 godziny dziennie.

READ  Corona: Naukowcy odkryli przeciwciała, które mogą chronić przed wszystkimi wariantami

Chociaż naukowcy klasyfikują swoje odkrycia jako dodatkowy dowód epidemiologiczny na wpływ snu na objawy depresji, nieregularne wzorce snu mogą również negatywnie wpływać na zdrowie. Według amerykańskiego magazynu informacyjnego wcześniejsze badania wykazały, że „spanie w weekend” zwiększa ryzyko cukrzycy, chorób serca i otyłości. codzienna poczta wspomniany.

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Continue Reading

science

Małpy rezus są dla siebie milsze po huraganie

Published

on

Małpy rezus są dla siebie milsze po huraganie

Stan na: 25 czerwca 2024 r. o 9:19

Po klęskach żywiołowych ludzie często zbliżają się do siebie, aby sobie pomóc. Naukowcy odkryli podobne zachowanie u rezusów na Monkey Island w pobliżu Puerto Rico.

Autorytarny – tak opisuje się zachowanie rezusów (Macaca mulatta) wobec siebie. Istnieje ścisła hierarchia i niewielka tolerancja dla małp człekokształtnych niższej rangi, nawet jeśli żyją w tej samej grupie. Często objawia się to klapsami, ukąszeniami, wyrywaniem futra lub ciągnięciem ogona.

Tylko zwierzęta dominujące mają dostęp do zasobów, takich jak żywność i woda. Jeśli mężczyzna nie ma ochoty na tropikalny romantyczny związek, może czuć się nękany i raniony przez wysoką rangą kobietę.

Tornado oferuje badaczom niezwykły widok

W 2017 r. badacze ze Stanów Zjednoczonych przez pięć lat monitorowali rezusy na Cayo Santiago – znanej również jako Małpia Wyspa – niezamieszkanej przez ludzi wyspie u wybrzeży Portoryko. Następnie uderzył huragan Maria. W samym Portoryko zginęło 3000 osób, co oznacza, że ​​była to jedna z najgorszych klęsk żywiołowych w Stanach Zjednoczonych.

Dla badaczy była to również ciekawa okazja do zbadania, jak rezusy radzą sobie ze skutkami takiej burzy. W rzeczywistości przewidzieli, że agresywne zachowanie będzie się nasilać tylko wtedy, gdy po burzy zabraknie zasobów.

Małpy stały się dla siebie milsze – aby przetrwać

Jednak makaki zaskoczyły badaczy: stały się bardziej społeczne i tolerancyjne w stosunku do innych. Przede wszystkim byli bardziej tolerancyjni, jeśli w pobliżu znajdowała się inna małpa i przegoniliby ją przed burzą.

Naukowcy początkowo nie wiedzieli, dlaczego tak się dzieje, ale było to niewątpliwie ważne dla przetrwania. Ponieważ każde miejsce zajmowane przez małpę zwiększa jej szansę na przeżycie.

Małpy zyskały więcej przyjaciół

Z reguły rezusy mają wielu partnerów bliskości, jak nazywają je badacze, takich jak partnerzy z sąsiedztwa lub „siedzący przyjaciele”: inne małpy z grupy, które tolerują ich obecność w pobliżu. Gdyby ktoś inny usiadł obok nich, albo przegoniłyby małpę, albo same zostałyby przepędzone.

READ  Jak robić zdjęcia Diabelskiej Komety

Po huraganie wzrosła liczba siedzących przyjaciół – szczególnie wśród niektórych z wcześniej nielicznych małp człekokształtnych – a wraz z nią prawdopodobieństwo przeżycia. Jeśli po huraganie małpa miała około 13 przyjaciół, prawdopodobieństwo jej śmierci było o 40% mniejsze.

Efekt długoterminowy

Z dużej ilości danych, które badacze zebrali już przed huraganem, udało im się wywnioskować, że przed huraganem efekt ten nie występował. Posiadanie większej liczby przyjaciół nie było specjalną zaletą. Musiało to więc mieć związek z klęską żywiołową.

Naukowcy wykluczyli bezpośrednią reakcję na huragan, na przykład gromadzenie się małp po zniszczeniu ich siedliska, aby zapewnić grupie przetrwanie. Bo nawet pięć lat później Zostań Było już po wszystkim, a rezusy nadal były dla siebie miłe.

Małpy dzielą chłodny cień

Jak się okazało, rozwiązaniem zagadki był cień. Słońce na Cayo Santiago regularnie wznosi się do ponad 40 stopni Celsjusza. Jeśli spędzają zbyt dużo czasu na słońcu, rezusy umierają w wyniku szoku cieplnego.

Huragan Maria zniszczył dużą część drzew na wyspie, a tym samym dużą część zacienionego obszaru. Po burzy małpy musiały trzymać się blisko siebie, aby przetrwać intensywne popołudniowe upały.

Ale zmiana w zachowaniu nie ograniczała się tylko do rodzaju rozejmu, aby uciec przed upałem. Nawet w chłodne poranki, kiedy rezusy spędzają znacznie mniej czasu w cieniu, średnio tolerują więcej innych małp w swoim otoczeniu.

Cayo Santiago – znana również jako Małpia Wyspa – położona jest u wybrzeży Portoryko.

Makaki na wyspie

Naukowcy uważają, że przynajmniej w przypadku grup zamieszkujących Cayo Santiago zwiększenie tolerancji wydaje się lepszą taktyką niż polowanie na innych przedstawicieli gatunku i zagarnianie dla siebie cienia.

Może to być również spowodowane tym, że żyją na bardzo ograniczonej przestrzeni. Na kontynencie małpy miałyby możliwość rozproszenia się na większym obszarze, aby uzyskać dostęp do wcześniej nieużywanych zacienionych obszarów.

READ  Badacze Neuro-Covid: wirus uszkadzający mózg - nawet przy łagodnych cyklach

Nie jest jasne, jak stabilne będzie nowe zachowanie

Ponieważ jednak zachowanie wobec innych może zmienić się tak szybko, istnieje coś jeszcze, co może sprawić, że małpy ponownie staną się bardziej agresywne. Na przykład, jeśli choroba się rozprzestrzeni, małpom, które trzymają się z daleka od innych lub je przeganiają, może być lepiej.

Tak czy inaczej, to badanie pokazuje, jak elastyczne jest zachowanie naczelnych, aby dostosować się do szerokiego zakresu warunków. W szybko zmieniającym się środowisku może to być ogromna zaleta.

Continue Reading

science

Spanie w weekendy jest dobre dla zdrowia psychicznego

Published

on

Spanie w weekendy jest dobre dla zdrowia psychicznego
  1. 24vita
  2. ochrona

Naciska

Jeśli nie wysypiasz się regularnie, nie robisz nic dobrego dla swojego zdrowia. Być może jednak uda się zrekompensować brak snu w weekend. © Biblioteka obrazów naukowych/Imago

Jeśli nie wysypiasz się w tygodniu, w weekend będziesz chciał pospać trochę dłużej. Jest to zdrowe, jak sugerują najnowsze badania.

Na zdrowy sen składa się wiele czynników: niejedzenie zbyt późno, niejedzenie ciężkich potraw oraz ciemna i chłodna sypialnia mają kluczowe znaczenie dla dobrego snu. Jednak ważniejsze są regularne harmonogramy snu. Zasadniczo, jeśli codziennie kładziesz się spać i budzisz się o tej samej porze, prowadzisz zdrowszy tryb życia. Są jednak wyjątki – np. w weekendy – kiedy najlepszą alternatywą jest spanie bez budzika. Niedawne badanie przeprowadzone w Chinach wykazało, że spanie w weekendy może zmniejszyć ryzyko depresji. Wyniki opublikowano w czasopiśmie specjalistycznym Dziennik zaburzeń afektywnych opublikowany.

Nadrabianie zaległości w weekendzie: dobre dla zdrowia?

Chińscy uczeni Uniwersytet Południowo-Centralny Przeanalizuj to dla nich Zostań Dane od około 7330 osób biorących udział w badaniu. W kilku kwestionariuszach uczestnicy podali informacje na temat zachowań podczas snu i występowania objawów depresyjnych. Eksperci odkryli, że spanie zaledwie godzinę lub dwie w weekend może mieć pozytywny wpływ na stan psychiczny.

Naukowcy odkryli, że prawie połowa osób kompensowała utratę snu, dłużej pozostając w łóżku w weekendy. Dłuższy sen zmniejszył ryzyko wystąpienia objawów depresji, takich jak utrzymujące się uczucie smutku i brak zainteresowania zajęciami, o 46%. Dotyczy to osób, które w weekendy śpią godzinę lub dwie dłużej. Wyniki były szczególnie pozytywne w przypadku osób, które spały tylko sześć godzin w tygodniu lub mniej. Związek ten wydaje się również silniejszy wśród mężczyzn i osób poniżej 65. roku życia.

Więcej ekscytujących tematów zdrowotnych znajdziesz w naszym bezpłatnym biuletynie, na który możesz się zapisać tutaj.

Szczególnie ważny jest zdrowy rytm snu i odpowiednia ilość snu

Według naukowców sen ma kluczowe znaczenie dla dobrego zdrowia. Długość snu jest powiązana z występowaniem różnych problemów psychologicznych. Amerykanin Amerykanin Narodowa Fundacja Snu Na przykład zaleca się, aby nastolatki spały od ośmiu do dziesięciu godzin dziennie. Jeden jest obecnie w trakcie realizacji Metaanaliza Uniwersytetu Otago Jednak Nowa Zelandia wykazała, że ​​młodzi ludzie w wieku od 15 do 18 lat odpoczywają jedynie 7,4 godziny dziennie.

READ  Pogoda w Niemczech z prognozą Eddy! Nieuchronna fala upałów - ale nastąpi kolejny punkt krytyczny

Chociaż naukowcy klasyfikują swoje odkrycia jako dodatkowy dowód epidemiologiczny na wpływ snu na objawy depresji, nieregularne wzorce snu mogą również negatywnie wpływać na zdrowie. Według amerykańskiego magazynu informacyjnego wcześniejsze badania wykazały, że „spanie w weekend” zwiększa ryzyko cukrzycy, chorób serca i otyłości. codzienna poczta wspomniany.

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Continue Reading

Trending