Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Wypływy złotowych funduszy ETF: Popyt na złoto dramatycznie spada – ale sztabki i monety złota są bardziej poszukiwane niż kiedykolwiek | Wiadomość

?? Duże przepływy złotych funduszy ETF

?? Popyt na złoto spadł w pierwszym kwartale
?? Odwrotna ewolucja fizycznego złota

Reklama

Handluj ropą, złotem i wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Czy możesz tylko za 100,00 ?? Zacznij handlować, aby skorzystać z wpływu kapitału 3000 €!

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Cena złota spadła o około sześć procent W pierwszym kwartale. Tak więc metal szlachetny nie był udaną inwestycją dla inwestorów w pierwszym kwartale roku.

Całkowity popyt na złoto spada

Jak stwierdziła Światowa Rada Złota przy Organizacji Przemysłu, inwestorzy na masową skalę wycofali pieniądze z papierów wartościowych zabezpieczonych złotem – wypływy z funduszy ETF wyniosły 177,8 ton w pierwszych trzech miesiącach 2021 r., Co organizacja spowodowała między innymi wzrostem stóp procentowych. na rynku kapitałowym obowiązującym w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W tym samym czasie międzynarodowe banki centralne kupiły również mniej złota w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, a łączne rezerwy złota władz monetarnych wzrosły o 95,5 tony – znaczną jego część przejął węgierski bank centralny, który kupił 63 tony złota. złoto w raportowanym okresie. Tymczasem Turcja ma mniejsze rezerwy złota po pierwszych trzech miesiącach, podała Światowa Rada Złota – sprzedano tu 31,5 tony metalu szlachetnego.

W wyniku tych wydarzeń całkowity popyt na złoto w pierwszym kwartale 2021 roku zmniejszył się o 23 procent do 815,7 ton w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku. Zatem popyt był mniej więcej na poziomie poprzedniego kwartału.

Fizyczne złoto jest bardziej poszukiwane

Chociaż popyt na złote papiery wartościowe był mniejszy niż wcześniej, zmiany w fizycznym złocie zapobiegły wyraźniejszemu załamaniu popytu na złoto. Obawy o ryzyko inflacji i niewielki spadek cen złota skłoniły wielu prywatnych inwestorów do zakupu sztabek i złotych monet w pierwszym kwartale. Światowa Rada Złota ogłosiła, że ​​popyt na oba produkty znacznie wzrósł w raportowanym okresie: wzrost o 36 procent do 339,5 ton, najlepszy kwartał od końca 2016 roku.

READ  Bank of America i Citigroup podwoiły swoje zyski | Firmy za granicą

Popyt na złotą biżuterię również znacznie wzrósł w pierwszym kwartale: w porównaniu z bardzo słabym kwartałem ubiegłego roku odnotowano odbicie o 52 procent do 477,4 ton.

W tym okresie wzrósł również popyt na sektor technologiczny. Światowa Rada Złota określiła wzrost popytu w tym obszarze na 11 procent, również dzięki odbiciu zaufania konsumentów. Według ekspertów zajmujących się złotem, popyt na poziomie 81,2 ton był nieco wyższy niż średnia z pięciu lat wynosząca 80,9 ton.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej informacji o cenie złota

Źródła zdjęć: adirekjob / Shutterstock.com, farbled / Shutterstock.com