Connect with us

Economy

Hamulce awaryjne: Aldi, Lidl, Rewe, Edeka – Co zmieni się w supermarketach w maju?

Published

on

Jakie zmiany w maju zależą od ewolucji liczb koronowych. Z częstości 100 tylko połowa ludzi może iść do supermarketu w tym samym czasie.

Monachium – supermarkety i dyskonty należą do sklepów, które zaspokajają codzienne potrzeby. Dlatego sklepy spożywcze takie jak Aldi, Lidl, Rewe and Co. Nawet otwarte z dużą liczbą wypadków. Jednak w przypadku częstości większej niż 100 odległości między klientami należy zwiększyć. Przy powierzchni sprzedaży 800 metrów kwadratowych dopuszczalny jest 1 klient na 20 metrów kwadratowych – łącznie 40.

W przypadku sklepów o powierzchni powyżej 800 metrów kwadratowych dozwolony jest 1 dodatkowy klient na każde 40 metrów kwadratowych. Na przykład typowe oddziały Liddell lub Aldi mają często 1200 mkw. Oprócz 40 dozwolonych klientów o powierzchni 800 metrów kwadratowych, prawdopodobnie wejdzie do niego dziesięciu kolejnych.

Stowarzyszenie branżowe ostrzegało wcześniej, że to ograniczenie może prowadzić do wydłużenia czasu oczekiwania – i miał rację: w soboty do supermarketów były czasami długie kolejki. Ale właśnie tych zgromadzeń ludzi nowe prawo musi unikać. Konsumenci będą więc musieli zaplanować więcej czasu na zakupy również w maju. Zwłaszcza, gdy wypadki są głośne. Nowa aplikacja powinna pomóc wcześniej ustalić, które duże sklepy są zatłoczone. Jeśli możesz, rób zakupy późnym rankiem lub wczesnym popołudniem, aby uniknąć godzin szczytu. Film pokazuje, na które święta konsumenci powinni zwrócić uwagę w maju:

Federalne hamulce awaryjne w supermarketach: dlaczego w rzeczywistości limit wynosi 800 metrów kwadratowych?

Po ponad rocznej pandemii znamy wiele pojęć. Każdy, od dzieci po dorosłych, może dziś wyjaśnić, co oznacza siedmiodniowa impreza i dowiedzieć się, co oznacza wartość R. Ale co dokładnie kryje się za limitem 800 metrów kwadratowych, który dotyczy również większych supermarketów?

READ  Od N26 do Parship: Eksperci przewidują te IPO w 2022 r. - Gospodarka

Aby wyjaśnić to pytanie, warto przyjrzeć się prawu. Ponieważ limit 800 metrów kwadratowych był znany z ogólnego kodeksu budowlanego jeszcze przed erą Korony. Budynki, które przekraczają ten limit, nazywane są konstrukcjami specjalnymi. Tak więc znaku 800 metrów kwadratowych nie można udowodnić faktami wirusowymi. Dlatego stowarzyszenie branżowe HDE mówi o arbitralnym ograniczeniu, które zakłóca konkurencję.

Jednak doświadczenie pokazuje, że w szczególności supermarkety przyciągają tłumy. Dlatego ekspert ds. Handlu detalicznego Peter Kenning uważa, że ​​ten ruch jest zrozumiały: „Ta ingerencja w konkurencję musi zostać zaakceptowana, aby zapewnić zdrowie ludzi”. W bardzo praktyczny sposób można by powiedzieć: granica musi gdzieś być. Jest to podobne do ograniczenia prędkości w mieście do 50 km / h. Ten limit chroni również ludzi i został ustalony arbitralnie. Można to realistycznie zweryfikować w kontekście czasu odpowiedzi. Ale mógł osiągnąć 49 km / h lub 51 km / h. Jest podobny do podstawy 800 metrów kwadratowych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Powrót Airbusa A380

Published

on

drdowolne wokół twarzy Lufthansa To wspaniały znak i znak tego, jak nieprzewidywalne są warunki zewnętrzne. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kierownictwo linii wielokrotnie potwierdzało, że duży Airbus A380 na stałe opuścił flotę. We wrześniu 2021 r. redakcja Technik und Motor była obecna na niezbędne ćwiczenia we Frankfurcie przed ostatnim lotem A po żegnaniu personelu Lufthansy nie jest to najpiękniejszy samolot na świecie, ale być może najbardziej zabawny dla pasażerów. W każdym razie należy przerwać pracę czterech nieopłacalnych i nieefektywnych grzejników, to były argumenty, które trudno było wymyślić.

Teraz, niespodziewanie, dyrektor generalny Carsten Spohr proponuje przywrócić A380, który nie tylko napędza fantazje fanów, ale także wpływa na cenę akcji. Dowiadujemy się: nieopłacalne i nieefektywne są względne. Najwyraźniej wiele rezerwacji odpowiada kilku samolotom szerokokadłubowym, w końcu Lufthansa, w obecnej trudnej sytuacji, uruchamia wiele używanych samolotów odrzutowych dalekiego zasięgu azjatyckiego pochodzenia. Inną kwestią jest to, jak długo A380 może po tym przetrwać. Są bardziej nowoczesne samoloty. i przeciwny ruch. Airbusa Poinformowano o pierwszym locie testowym A321XLR, samolotu odrzutowego krótkiego i średniego zasięgu, który dzięki ulepszeniom technicznym został przekształcony w użyteczny samolot długodystansowy z Frankfurtu do Calgary. Głównie z układem kabiny jak w Shuttle Mallorca. Koncepcja została dobrze przyjęta, otrzymano 500 zamówień, a regularne serwisy zaplanowano na 2024 r. Mimo całego entuzjazmu dla osiągnięć technicznych. Będziemy wiedzieć, gdzie preferować trasy długodystansowe.

READ  Kontynuacja szoku Fed: Lżejszy - DAX spada poniżej 15 200 punktów - Henkel reorganizuje sektor konsumencki - Apple zwiększa zarobki - Koncentracja na Just Eat, BMW, Robinhood, Visa, UniCredit | biuletyn Informacyjny
Continue Reading

Economy

Konferencja Ukraina na taśmie – w Lugano, walka o odbudowę Ukrainy

Published

on

READ  Stosunki z Rosją: wiele błędów Franka-Waltera Steinmeiera
Continue Reading

Economy

Wartość rynkowa poniżej wartości księgowej: Siemens na minusie: Siemens tnie o 2,8 miliarda euro na Siemens Energy | biuletyn Informacyjny

Published

on

Monachijska grupa technologiczna musi odpisać miliardy ze swoich udziałów, co znacząco wpłynie na wyniki w trzecim kwartale. Teraz Siemens może swobodnie zredukować swój udział z obecnych 35 procent.

Ponadto, 1 lipca grupa sfinalizowała sprzedaż swojej działalności pocztowo-paczkowej od Siemens Logistics o wartości projektu 1,15 miliarda euro, poinformował w piątek Siemens. Jednak przychody ze sprzedaży nie zostaną zaksięgowane w trzecim kwartale. Siemens Logistics zamierza w przyszłości skoncentrować się na logistyce lotniskowej.

W trzecim kwartale Siemens spodziewa się, że spadek będzie miał negatywny wpływ na zysk po opodatkowaniu w wysokości około 2,8 miliarda euro, ogłosiła grupa w czwartek wieczorem. Przy cenie zamknięcia 13,99 euro w czwartek wartość giełdowa Siemens Energy była „znacząco” poniżej wartości księgowej, jak podano powód. Siemens planuje opublikować dane za trzeci kwartał i skutki spadku oczekiwań 11 sierpnia.

Według raportu okresowego, 35-procentowy udział w księgach nadal wynosił około 6,3 miliarda euro w pierwszej połowie roku obrotowego 2021/22. Analityk Jefferies, Simon Toennessen, szacuje poprzednią wartość akcji na 23 do 25 euro za akcję. Późnym popołudniem udział Siemensa stracił około 1 proc. Papiery Siemens Energy początkowo spadły, ale w ciągu roku okazały się dodatnie i zyskały ponad 2 procent.

Siemens uruchomił swoją działalność w zakresie technologii energetycznych, w tym swoją spółkę zależną zajmującą się energią wiatrową Siemens Gamesa, i pod koniec września 2020 r. sprzedał większość udziałów. Zarząd zamierza dalej zmniejszać pozostały udział. Jednak prezes Siemensa, Roland Bosch, oświadczył, że nie chce sprzedawać tego „za mniej niż wartość księgową”. To może teraz utorować drogę, zgodnie z rozważaniami Toennessena.

Philip Buller z Banku Berenberg wspomina o stanie wydarzeń wokół joint venture z francuskim dostawcą samochodów Valeo w zeszłym roku, które Siemens zdewaluował do zera i sprzedał kilka kwartałów później. Uważa, że ​​podobny scenariusz jest możliwy w Siemens Energy. Opisał odpis jako nieunikniony.

READ  Morrisons: Bitwa licytacyjna o brytyjską sieć supermarketów

Cena Siemens Power znalazła się pod znaczną presją w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Powodem są ciągłe problemy w spółce zależnej Gamesa zajmującej się energią wiatrową, zwłaszcza w biznesie z turbinami wiatrowymi na ziemi. Gamesa musiała ostatnio wydać szereg ostrzeżeń o zarobkach. Firma boryka się nie tylko z aktualnie wymagającym otoczeniem rynkowym, ale także z problemami wewnętrznymi. Siemens Energy kilkakrotnie zastępował kierownictwo spółki notowanej na hiszpańskiej giełdzie. Teraz musi się nim zająć Jochen Eckholt, dyrektor ds. energii Siemensa. Krokiem w kierunku restrukturyzacji jest całkowite przejęcie Gamesy, w której Siemens Energy posiada około 67 proc.

Akcje Siemens Energy straciły w tym roku prawie 40 procent swojej wartości. Gazeta jest daleka od rekordowych poziomów 34 euro, które osiągnęły na początku zeszłego roku. Stawka jest również obecnie notowana znacznie poniżej końca rynku w wysokości 22 euro. Wartość rynku wynosi około dziesięciu miliardów euro.

Berenberg opuszcza Siemensa „kupuj” – cel to 176 euro

Prywatny bank Berenberg pozostawił ocenę Siemensa na poziomie „kupuj” z ceną docelową 176 euro, pomimo 1 miliarda dolarów odpisu akcji Siemens Energy. „W normalnych okolicznościach rynek zignorowałby coś takiego, ale w tej chwili nie jest to łatwe” – napisał analityk Philip Boehler w badaniu dostępnym w piątek. Sytuacja przypomniała mu o podobnym posunięciu w zeszłym roku, dotyczącym joint venture z Valeo. W tym czasie akcje zostały odpisane jako bezwartościowe, ale wkrótce potem ponownie zaksięgowano zysk.

Monachium (dpa-AFX)

Wybrane produkty dźwigowe na Siemens AGDzięki nokautom inwestorzy spekulacyjni mogą nieproporcjonalnie uczestniczyć w ruchach cenowych. Po prostu wybierz żądany żuraw, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty na Siemens AG

Dźwignia powinna wynosić od 2 do 20

Brak danych

Więcej wiadomości o Siemens AG

Źródła obrazu: MICHELE TANTUSSI/AFP // Getty Images, Siemens Energy AG

READ  Węgry i Polska podzielone między Rosję - EURACTIV.pl
Continue Reading

Trending