Connect with us

Economy

Południe Przegląd / Gospodarka, banki centralne, polityka

Published

on

Południe Przegląd DJ / Biznes, banki centralne, polityka

Najważniejsze wydarzenia i raporty dotyczące gospodarki, banków centralnych i polityki z Dow Jones Newswires

Niemiecki eksport spadł w sierpniu o 1,2 proc.

Pasmo wzrostów eksportu w gospodarce niemieckiej przerwało się po 15 miesiącach. Według Federalnego Urzędu Statystycznego (Destatis) w sierpniu eksporterzy wyrównani kalendarzowo i sezonowo sprzedali za granicą o 1,2 proc. mniej niż w poprzednim miesiącu. Z kolei ekonomiści ankietowani przez Dow Jones Newswires spodziewali się wzrostu o 0,5 proc. W porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku eksport wzrósł o 14,4%.

VP Bank: Eksport cierpi z powodu braku materiałów

Według Thomasa Getzela, głównego ekonomisty VP Bank w Liechtensteinie, spadek niemieckiego eksportu w sierpniu był spowodowany brakiem materiałów. Getzel napisał w komentarzu: „To tylko kwestia czasu, zanim trafi na eksport. Jeśli mniej wyprodukowano z powodu braku materiałów, po pewnym czasie mniej można było wyeksportować. Ten punkt został osiągnięty w sierpniu”. .

DIHK postrzega dane dotyczące eksportu jako „rozczarowujące oczekiwania”

Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (DIHK) postrzega najnowsze dane dotyczące eksportu z Federalnego Urzędu Statystycznego jako oznakę spowolnienia gospodarczego. „Niskie dane dotyczące eksportu oraz produkcja przemysłowa osłabiają oczekiwania na dalsze ożywienie w międzynarodowym biznesie” – powiedział Volker Trier, dyrektor ds. handlu zagranicznego w DIHK. „Biorąc pod uwagę spadek liczby zamówień, jest mało prawdopodobne, aby niemiecka gospodarka odrobiła straty z zeszłego roku w czwartym kwartale.”

BDI spodziewa się trudnego upadku dla niemieckiej gospodarki

Federalne Stowarzyszenie Przemysłu Niemieckiego (BDI) ostrzega przed trudnymi miesiącami dla niemieckiej gospodarki w świetle najnowszych danych o eksporcie opublikowanych przez Federalny Urząd Statystyczny. „Niemiecka gospodarka musi przygotować się na trudną jesień” – powiedział Joachim Lang, dyrektor zarządzający BDI. „Problemy w globalnych łańcuchach dostaw, wysokie koszty logistyczne i nierozwiązane spory handlowe zaciemniają gospodarcze niebo iw rezultacie mają ogromny wpływ na eksport”.

READ  Republika Mołdawii, Polska, Belgia, Włochy | FR | 16 07 2021 | 18:20

Branża hotelarska w Niemczech wychodzi z kryzysu koronowego

Niemiecki sektor hotelowy znacznie wychodzi z kryzysu Corona. Według Federalnego Urzędu Statystycznego (Destatis) w sierpniu w obiektach noclegowych odnotowano 56,1 mln noclegów gości krajowych i zagranicznych. To o 13,4 proc. więcej niż rok temu i o 3,1 proc. mniej niż w sierpniu roku przedkryzysowego 2019. Oznacza to, że branża „prawie ponownie osiągnęła poziom sprzed kryzysu” – ogłosił Destatis.

Commerzbank zmienia perspektywy wzrostu, inflacji i Europejskiego Banku Centralnego

Commerzbank zmienił swoje prognozy wzrostu dla Niemiec i strefy euro oraz prognozy inflacji na 2022 rok. Według głównego ekonomisty Jörga Kramera analitycy zmienili również swoje prognozy dotyczące polityki pieniężnej Europejskiego Banku Centralnego (EBC).

Wifo: austriacka gospodarka wzrośnie o 4,4% w 2021 r.

Według badaczy ekonomii ożywienie gospodarcze w Austrii jest bardzo niejednorodne pod względem sektorowym, ale generalnie jest bardzo silne. Austriacki Instytut Badań Ekonomicznych (Wifo) przewiduje, że w 2021 r. PKB wzrośnie o 4,4%. W następnym roku powinien nieznacznie przyspieszyć do 4,8%.

Mueller: Chaos wyborczy w Berlinie bez wpływu na wynik wyborów

Według rządzącego burmistrza Michaela Mullera (SPD) chaos wyborczy w Berlinie nie miał wpływu na wyniki wyborów. Mueller powiedział dziennikarzom w stolicy, że błędy z 26 września nie były związane ze stanem lub były oszustwem wyborczym. Dlatego nie jest potrzebne nowe głosowanie.

Maas wezwał Polskę do przestrzegania unijnych przepisów

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas wezwał Polskę do przestrzegania europejskich przepisów. „Jeżeli jakiś kraj politycznie zdecyduje się być częścią Unii Europejskiej, musi również zapewnić pełne wdrożenie uzgodnionych zasad” – powiedział Maas gazetom Funke Media Group. Pośrednio groził konsekwencjami, jeśli tak się nie stanie.

Francja ostro krytykuje decyzję sądu w Polsce

Francja ostro skrytykowała orzeczenie polskiego sądu o pierwszeństwie prawa unijnego nad prawem krajowym. „To atak na Unię Europejską” – powiedział BFMTV francuski minister stanu UE Clement Bonn. „Istnieje realne ryzyko wyjścia (z Unii Europejskiej)” – powiedział Bonn. Decyzja sądu jest „częścią długiej listy prowokacji”.

READ  Firma jest niewypłacalna po ponad 120 latach

Asselborn ostrzega przed „rozbiciem” UE przez Polskę

Dwa europejskie państwa założycielskie, Francja i Luksemburg, z przerażeniem zareagowały na decyzję polskiego Trybunału Konstytucyjnego o nadawaniu pierwszeństwa prawu krajowemu przed prawem UE. Minister spraw zagranicznych Luksemburga Jean Asselborn ostrzegł przed „rozłamem” w Unii Europejskiej. Francuski minister stanu ds. Europy Clément Bonn mówił o „ataku na Unię Europejską”.

Von der Leyen chce bronić unijnego prawa przed Polską

W sporze prawnym z Polską przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen chce za wszelką cenę bronić rządów prawa europejskiego. W Brukseli zapowiedziała, że ​​komisja wkrótce podejmie decyzję o „dalszych krokach” przeciwko Polsce. Traktaty UE są jasne: „prawo UE ma pierwszeństwo przed prawem krajowym, w tym przepisami konstytucyjnymi”.

Morawiecki: Polska chce pozostać częścią społeczeństwa pomimo orzekania wbrew prawu UE

Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego Polska powinna pozostać częścią społeczeństwa pomimo przełomowego orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego przeciwko praworządności Unii Europejskiej. „Miejsce Polski jest i pozostanie w europejskiej rodzinie narodów” – powiedział Morawiecki na Facebooku. „Wejście Polski i krajów Europy Środkowej do Unii Europejskiej to jeden z kamieni milowych ostatnich dziesięcioleci.”

Apele o pomoc z wysp Pacyfiku przed negocjacjami klimatycznymi w Glasgow

Trzy tygodnie przed rozpoczęciem konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu w Glasgow w Szkocji szefowie rządów Pacyfiku zaapelowali do społeczności międzynarodowej o zgodność z celami klimatycznymi Paryża z 2015 r. Premier Fidżi Frank Bainimarama powiedział na szczycie internetowym z Unią Europejską, że małe narody Użyje „pełnej siły” swojego „autorytetu moralnego” przeciwko przestępcom środowiskowym, którzy nie podejmą „mocnych zobowiązań” w Glasgow.

Pokojowa Nagroda Nobla trafia do dziennikarzy Muratowa i Rysa

Tegoroczną Pokojową Nagrodę Nobla otrzymali dziennikarze Maria Ressa z Filipin i Dimitri Morato z Rosji. Szefowa norweskiego Komitetu Noblowskiego Berit Reiss-Andersen powiedziała w Oslo, że obaj będą „odważnie” walczyć o wolność słowa w swoich krajach. Wolność słowa jest „warunkiem wstępnym demokracji i trwałego pokoju”.

READ  Oferty kosztują teraz znacznie więcej

DJG / DJN / AFP / apo

(koniec) Dow Jones Newswires

08 października 2021, 07:30 ET (11:30 GMT)

Prawa autorskie (c) 2021 przez Dow Jones & Company, Inc.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Baywie grozi niewypłacalność – przeglądy prasy i podstawowe informacje o sytuacji

Published

on

Baywie grozi niewypłacalność – przeglądy prasy i podstawowe informacje o sytuacji

Firma zajmująca się handlem produktami rolnymi Baywa AG stoi w obliczu kryzysu. Od czasu publikacji raportu restrukturyzacyjnego cena akcji spadła. Rolnicy odczuwają skutki jako klienci i inwestorzy. Informacje zwrotne i tło:

Niedziela, 21 lipca 2024 o 9:51

Czas czytania: 6 minut

Baywa AG opublikowała w piątkowy wieczór po zamknięciu giełdy specjalny komunikat, w którym zwróciła się o sporządzenie raportu restrukturyzacyjnego. W rezultacie w poniedziałek rano akcje Baywy tymczasowo spadły o około 35%. Następnie we wtorek akcje ponownie spadły i rano spadły do ​​najniższego poziomu od 2009 roku.

Zatrudniająca około 24 000 pracowników monachijska spółka zajmująca się handlem produktami rolno-energetycznymi ogłosiła, że ​​raport restrukturyzacyjny ma na celu poprawę „napiętej sytuacji finansowej”.

Komentatorzy w gazetach i portalach giełdowych widzą zmowę ze strony wyższej kadry kierowniczej. Trudna sytuacja finansowa stała się już jasna. Wybór dźwięków:

FAZ: Rockweed powinien zasiadać w radzie nadzorczej Baywy

the Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Komentarze na temat kryzysu pod tytułem „Baiwa House of Cards”. Zaledwie 15 miesięcy temu dyrektor generalny Klaus Lutz pożegnał się z Baywa AG bilansem otoczonym złotem. Lutz w dalszym ciągu „rozbudowuje” spółkę Green AG, dotychczas ograniczającą się do lokalnego handlu produktami rolnymi, w międzynarodową grupę o obrotach rzędu 27 miliardów euro, która sfinansowała ekspansję pożyczkami. Jego następca i wieloletni towarzysz Marcus Bollinger wspierał go „najlepiej, jak mógł”. „W czasach rosnących stóp procentowych firma założona w 1923 roku wygląda jak domek z kart w środku burzy” – napisał FAZ. Rada nadzorcza, w której zasiadają prezes rolników Joachim Rockwed i europosłanka CSU Monika Hollmayr, „biernie obserwuje, co się dzieje”. Musi działać teraz, ocenia FAZ. Nowy początek na czele Rady wydaje się nieunikniony.

DSW: Dotknięci rolnicy jako klienci i inwestorzy

Wiceprezes Niemieckiego Towarzystwa Ochrony Kolekcjonerów Papierów Wartościowych (DSW), prawniczka Daniela Bergholt z Monachium, szczególnie zaniepokojona jest inwestorami z sektora rolnego. „BayWa jest firmą prywatną: wielu tamtejszych rolników jest zarówno klientami, jak i akcjonariuszami. Akcje BayWa często stanowią ważną część oszczędności emerytalnych” – powiedziała. W komunikacie prasowym.

READ  Strajki - Weiterstadt - Lider lewicy: Kierowcy ciężarówek prowadzący strajk głodowy pilnie płacą - Gospodarka

Towarzystwo Opiekuńcze uruchomiło zatem serwis informacyjny dla wszystkich akcjonariuszy i obligatariuszy. Możesz bezpłatnie zarejestrować się w kancelarii prawnej Bergdolt jako regionalnym biurze DSW w Bawarii, a będziesz informowany o bieżących wydarzeniach i środkach. W tym celu należy wysłać e-mail na adres [email protected] lub zadzwonić pod numer 089/38665430.

Handelsblatt: Lutz rządzi

the Handelsblatt Dociekał przyczyn niedoli: w 2023 roku BayWa musiała ogłosić pierwszą w historii grupy porażkę. Szczególnym problemem ze względu na wysokie stopy procentowe jest wysoki poziom zadłużenia. Ponadto nie doszła do skutku planowana sprzedaż przynoszącej straty działalności w zakresie handlu energią słoneczną.

Długi te wynikają w dużej mierze z kadencji byłego dyrektora generalnego Klausa Josefa Lutza, który do wiosny 2023 roku kierował spółką ograniczającą się do handlu produktami rolnymi i przekształcił ją w konglomerat. Menedżer rozwijał się na całym świecie dzięki kredytowi, a przede wszystkim zbudował biznes energii odnawialnej jako drugi filar grupy.

Ale za kadencji Lutza Baiwa dokonywała również wykupów w branży rolnej: firma stała się większościowym właścicielem dużych nowozelandzkich plantatorów jabłek Turners and Growers, którzy prowadzą jej gospodarstwa na całym świecie.

W walce o władzę z Lutzem, która obejmowała także podejrzenia dotyczące potencjalnych naruszeń zasad compliance, zwyciężył obecny dyrektor generalny Markus Bollinger, ponieważ ufają mu właściciele spółdzielni. „Ale rada nadzorcza dała jasno do zrozumienia, że ​​oczekuje od Bollingera postępów w restrukturyzacji w tym roku” – napisał Handelsblatt.

SZ: To są najwięksi wierzyciele

the Gazeta południowoniemiecka Spojrzał na wierzycieli Baiwy. Największymi posiadaczami są DZ Cooperative Bank, Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) i Unicredit, które pozyskały kredyt konsorcjalny o wartości 2 miliardów euro, którego termin spłaty przypada na wrzesień 2025 roku.

Monachium Mercur: kilka kryzysów jednocześnie

Zdaniem grupy przyczyną słabej działalności jest przede wszystkim spadek cen w branży modułów fotowoltaicznych Monachium Merkury. Ceny zostałyby obniżone o połowę w 2023 r. Nadwyżka mocy produkcyjnych w produkcji ogniw słonecznych w Chinach doprowadziła do globalnego nadmiaru, a następnie spadków cen.

Rolnictwo w dalszym ciągu boryka się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, kontynuuje Mercur, powołując się na wcześniejsze informacje z BayWa. Straty w zbiorach i składki ubezpieczeniowe naliczone, zwłaszcza w Nowej Zelandii, w wyniku huraganu Gabriel, zmniejszyłyby wynik. Warunki pogodowe spowodowały także straty w handlu zbożem. Dodatkowo niższe ceny nawozów będą miały negatywny wpływ na działalność rolniczą w 2023 roku. Niższe ceny zbóż w efekcie taniego importu z Ukrainy przełożyły się na niższy popyt na nawozy.

Dodatkowo, po podwyżce stóp procentowych prawdopodobnie nastąpi załamanie w budownictwie mieszkaniowym w Niemczech. Spadek liczby pozwoleń na budowę od 24 miesięcy z rzędu przekłada się wyraźnie na spadek popytu na materiały budowlane. Według Stephena Mechtera, generalnego przedstawiciela i szefa działu konstrukcyjnego monachijskiej firmy BayWa AG, największy kryzys w branży budowlanej od 50 lat można przezwyciężyć jedynie poprzez transformację – twierdzi gazeta.

Finanz.net: Analitycy zawieszają rekomendację

W poniedziałek inwestorzy sprawili, że ich akcje spadły aż o 35%. Na koniec notowań pozostało około -28%. Pisze Finanzen.net. Gazeta traci teraz 7,39% do 15,04 euro za pośrednictwem XETRA. Analitycy z Warburg Research i prywatnego banku Metzler zawiesili teraz swoją ocenę.

Fakt, że grupa powołała do zarządu eksperta ds. restrukturyzacji, będzie prawdopodobnie zauważalny w codziennej działalności, powiedział finanzen.net ekspert z Warburga, Oliver Schwarz. Na przykład wyprzedaż Solar Trade może zakończyć się nagle. Ponadto dostawcy mogą nalegać na płatność z góry, a refinansowanie może stać się droższe.

Borsenzitung: Teraz kolej na banki-wierzycieli

the Gazeta Al Borsa Uważa, że ​​„Baiwa znajduje się w kryzysie egzystencjalnym”. Wraz z publikacją raportu o restrukturyzacji mocno zadłużona grupa handlu rolnego Baywa zrzekła się sterów przedsiębiorstwa, jak podała gazeta Börsenzeitung, prosząc o dalsze komentarze. Teraz kolej na banki-wierzycieli. Raport restrukturyzacyjny opublikowany przez zadłużoną grupę handlu rolnego jest przyznaniem, że zarząd osiągnął swoje granice, jeśli chodzi o restrukturyzację spółki. Jak podaje gazeta „Porsenszeitung”, instytucje kredytowe obawiają się, że członek Monachium SDax wkrótce nie będzie w stanie terminowo spłacać swoich zobowiązań.

Rozwiązanie 3: Baywa jest „zbyt duża, aby upaść”

Nieprzyjemne konsekwencje czekają na akcjonariuszy i wierzycieli Redakcja 3. Może wystąpić ryzyko obniżenia kapitału, w tym podwyższenia kapitału lub restrukturyzacji strony pasywnej. Ale jasne jest również, że Baywa jest „zbyt duża, aby upaść” – mówi komentator Stock3. Z pewnością będzie to kontynuowane, ale w jaki sposób w perspektywie krótkoterminowej pozostaje dużym znakiem zapytania.

Mówi się, że do końca 2023 r. Baiwa będzie zadłużona na 5,5 miliarda euro. Stało się to problemem w związku ze wzrostem stóp procentowych. Po poniedziałkowym ogłoszeniu cena akcji spadła o jedną trzecią, do poziomu pomiędzy 13,80 a 14,90 euro. Największym akcjonariuszem jest Bayerische Raiffeisen-Beteiligungs-AG z 33,8%, a za nim plasuje się państwowa spółka zależna Volks- und Raiffeisenbanken. Spółka nie ujawniła początkowo tożsamości biegłego ani terminu udostępnienia raportu restrukturyzacyjnego. Według kręgów finansowych ma to być firma konsultingowa Roland Berger.

ogłoszenie:

Aby w pełni wykorzystać możliwości tej witryny, włącz JavaScript w swojej przeglądarce

Aby przeczytać ten artykuł, potrzebujesz najwyższej subskrypcji agrar

O naszych subskrypcjach

Continue Reading

Economy

Producent popełnia ogromny błąd – produkt sprzedawany jest w Edece i Rewe

Published

on

Producent popełnia ogromny błąd – produkt sprzedawany jest w Edece i Rewe
  1. tz
  2. konsument

Naciska

Piwo bezalkoholowe to idealne rozwiązanie na ugaszenie pragnienia. Jednak jeden z producentów ostrzega obecnie przed jednym ze swoich napojów. W sześciopakach znajdują się fałszywe butelki.

Kassel – Szczególnie w gorące letnie dni zimne piwo jest szczególnie popularne po treningu, na zakończenie dnia lub w towarzyskim gronie przy grillu. Jeśli wolisz unikać alkoholu, możesz zdecydować się na wersję bezalkoholową, ponieważ w supermarkecie jest duży wybór.

Konsumenci muszą jednak obecnie zachować ostrożność: alkohol przedostaje się do rzekomo bezalkoholowego napoju. Producent udostępnia informacje nt On pamięta Ostrzega wcześniej.

Pilne wycofanie piwa bezalkoholowego: Nieprawidłowa zawartość w produkcie bezalkoholowym

Dotknięte piwo nosi nazwę „Hirsch Non-Alcoholic” i pochodzi z firmy HirschBrauer Honer GmbH z siedzibą w Wurmlingen w Badenii-Wirtembergii. Firma pisze w A komunikat prasowy: „Niektóre sześciopaki oznaczone jako „Hirsch Alcohol Free” mogą zawierać butelki piwa zawierającego alkohol lub nasz produkt „Hirsch Hefe Weisse” z datą przydatności do spożycia 25 stycznia 2025 r.”.

Dotyczy następującego produktu:

Hirsch biały bezalkoholowy
Honor browaru Hirsch
25.01.2025
Sześciopakowe pudełka

Browar Hirsch informuje klientów o wycofaniu piwa – butelki, których to dotyczy, są również sprzedawane w supermarketach

Konsumenci powinni zwracać uwagę na reklamy umieszczone na butelkach podczas otwierania pudełek zawierających sześciopaki. „Możesz wymienić nieprawidłowo zapakowane butelki na zewnętrzne opakowanie alkoholu bezalkoholowego Hirsch na nowy towar w sklepie, w którym produkt został zakupiony, lub zwrócić cenę sprzedaży.”

Piwo sprzedawane jest w sklepie internetowym Hirsch Brewery Honer. Można go również dostać w wielu sklepach z napojami, zwłaszcza w Badenii-Wirtembergii. Nawet w dużych sieciach supermarketów, m.in edicanetto i RoyJest na półce.

Producent informuje o pilnym wycofaniu piwa. Napój bezalkoholowy, który nieprawidłowo zawiera alkohol. (Awatar) © Svetlana Iakusheva/Imago

Inne produkty, których nie dotyczy wycofanie

Producent udziela pełnej aprobaty dla innych produktów: „Pojedyncze butelkowane butelki z asortymentu „Hirsch Hefe Weisse” (z alkoholem) nadają się do spożycia lub mają typową jakość, a deklaracja pojedynczej butelki odpowiada również zawartości butelki .” Jedynie opakowanie zewnętrzne z napisem „Hirsch Alcohol Free” zawiera podrobione butelki.

READ  Strajki - Weiterstadt - Lider lewicy: Kierowcy ciężarówek prowadzący strajk głodowy pilnie płacą - Gospodarka

Aktualnie jest też pilny Zadzwoń do kiełbasek w Edece, w najgorszych przypadkach istnieje ryzyko zatrucia krwi. Konsumenci powinni również: Kupując ser, należy zachować ostrożność: producent ostrzega, że ​​w jednym z produktów znajdują się bakterie. (Progresywny)

Continue Reading

Economy

Czy Smart Roadster powróci jako samochód elektryczny?

Published

on

Czy Smart Roadster powróci jako samochód elektryczny?

Adelmann, oficjalny dyrektor generalny Smart Europe, powiedział Autocar, że opcją jest ożywienie małego Smart Roadstera jako samochodu elektrycznego w celu poszerzenia gamy modeli marki. „Jeśli zbudujemy roadstera, możecie być pewni, że będzie on bardzo kompaktowy – na pewno dwumiejscowy” – powiedział.

W Europie Smart sprzedaje obecnie E-SUV nr 1 i powiązane z nim SUV-y coupe nr 3 – oto nasz aktualny raport dotyczący napędu tego modelu. Większy model SUV-a nr 5 ma zostać wypuszczony na rynek w przyszłym roku, jego badanie pokazano na kwietniowym salonie Auto China, a wstępne zdjęcia i dane dotyczące wersji seryjnej stały się znane w czerwcu. Smart nadal pracuje nad elektrycznym następcą oryginalnego Smarta – Fortwo. Aby obniżyć koszty w segmencie małych samochodów, Smart twierdzi, że będzie musiał dzielić platformę z innym producentem.

Gdy ta podstawowa gama modeli elektrycznych będzie już dostępna, marka będzie mogła zacząć „przekierowywać uwagę na bardziej dynamiczne i smuklejsze oferty” – stwierdził Autocar w raporcie. Wielkie ale: w przypadku tak kompaktowych pojazdów ceny i marże są zwykle tak niskie, że zyski (lub nawet próg rentowności) można osiągnąć tylko w dużych ilościach – problem, z którym Smart już się boryka w przypadku następcy Fortwo. Modele specjalistyczne dla entuzjastów ekonomii są bardzo trudne w realizacji, zwłaszcza w segmencie minivanów i minivanów.

Sam Smart również wie to ze swojej historii: zaledwie po trzech latach budowy Smart Roadster pierwszej generacji nie był sukcesem ekonomicznym ówczesnego DaimlerChrysler AG. Wysokie ceny, minimalne rabaty i nieprzekonująca motywacja doprowadziły do ​​spadku popytu. Do końca produkcji na początku listopada 2005 roku wyprodukowano 43 000 egzemplarzy, z czego około 11 000 nie zostało wówczas jeszcze sprzedanych.

To, że Adelmann jest w dalszym ciągu tak otwarty na pomysł nowego Roadstera, może wynikać także z jego „bardzo emocjonalnego związku z tym samochodem”, jak sam mówi – Smart Roadster był kiedyś pierwszym samochodem jego firmy.

READ  Pamiętaj: Zakażenie trującym grzybem makaronu może być niebezpieczne dla układu nerwowego

autocar.co.uk, Archive.org (Artykuł o zakończeniu produkcji w 2005 roku)

Continue Reading

Trending