Connect with us

Economy

Konkurencja w tyle: firma rodzinna detronizuje Bayera z farmaceutycznego tronu

Published

on

Konkurencja w tyle: firma rodzinna detronizuje Bayera z farmaceutycznego tronu

Konkurencja została w tyle
Rodzinna firma wypiera Bayera z farmaceutycznego tronu

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

W ubiegłym roku firma Boehringer Ingelheim odnotowała znaczny wzrost. Po uwzględnieniu różnic kursowych nastąpił wzrost o około dziesięć procent. W ten sposób rodzinna firma zastępuje Bayera jako największa firma farmaceutyczna w Niemczech.

Boehringer Ingelheim odnotował w ubiegłym roku znaczne zyski, zastępując Bayera jako największa niemiecka firma farmaceutyczna. Sprzedaż wzrosła o sześć procent do 25,6 miliarda euro w 2023 roku, ogłosiła rodzinna firma z Ingelheim am Rhein. Po uwzględnieniu różnic kursowych nastąpił wzrost o około dziesięć procent. Działalność związana z medycyną ludzką osiągnęła prawie 20,8 miliarda euro w porównaniu z 18,46 miliardami euro w 2022 roku. Oznacza to, że firma Boehringer osiągnęła lepsze wyniki niż Bayer: grupa z siedzibą w Leverkusen musiała stawić czoła sześcioprocentowemu spadkowi sprzedaży do 18,08 miliarda euro w sektorze Ostatnie leki. rok.

W firmie Boehringer Ingelheim sprzedaż dwóch najważniejszych leków – leku przeciwcukrzycowego Jardiance i leku na płuca Auviv – znacznie wzrosła. Od zeszłego roku produkcja kontraktów biofarmaceutycznych została również zintegrowana z dywizją farmaceutyczną, która wygenerowała sprzedaż na poziomie około 1 miliarda euro.

Ale nawet bez tego wkładu Boehringer jest obecnie największą niemiecką firmą farmaceutyczną pod względem sprzedaży. Oczekuje się, że w 2024 r. sprzedaż nieznacznie wzrośnie po uwzględnieniu wpływu walut. W przeciwieństwie do przeszłości firma Boehringer nie udostępnia już informacji o zarobkach. Grupa publikuje wyłącznie dane dotyczące sprzedaży i inwestycji. „Są to dla nas najważniejsze kluczowe wskaźniki mierzące nasz postęp i sukces” – powiedział dyrektor finansowy Michael Schmelmer.

Jej konkurent, firma Bayer, odnotowała w ubiegłym roku znaczny wzrost liczby nowych leków, takich jak lek przeciwnowotworowy Nubica i lek na nerki Kirindia. Jednak w wielu obszarach swojej działalności farmaceutycznej grupa nie rozwinęła się. W szczególności Bayer musiał porzucić swój wciąż najlepiej sprzedający się lek – antykoagulant Xarelto, którego patenty wygasają w połowie dekady. Trudności wynikały także z negatywnego wpływu kursu walutowego i słabej koniunktury w Chinach.

bawarski
bawarski 26.21

W ubiegłym roku firma Boehringer wygenerowała ponad 18 procent swojej sprzedaży produktów związanych ze zdrowiem zwierząt. Oddział wzrósł o 3,6 procent do 4,7 miliarda euro, głównie dzięki dobrym interesom w zakresie leczenia pcheł i kleszczy Nexgard. Celem grupy jest uruchomienie 20 dodatkowych rynków w zakresie zdrowia zwierząt do 2026 r.

Mam nadzieję, że lek odchudzający Survodutide

Oczekuje się, że do 2030 r. w sektorze leków stosowanych u ludzi na rynku pojawi się 25 nowych terapii. W 2023 r. firma Boehringer wyda około 5,8 miliarda euro na badania i rozwój, co oznacza wzrost o 14% w porównaniu z rokiem poprzednim. Ostatnio duże zamieszanie wywołały dane na temat leku odchudzającego Survodutid, który według Boehringera przyniósł „przełomowe” wyniki w badaniu II fazy dotyczącym leczenia niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby. Następnie wzrosły akcje duńskiego partnera rozwojowego Zeeland. Lek znajduje się na trzecim i ostatnim etapie rozwoju klinicznego w leczeniu otyłości. Boehringer ma nadzieję wprowadzić survodutid na rynek do 2027 r., powiedziała Paola Casarosa, członek zespołu zarządzającego firmy.

Podobnie jak zastrzyk odchudzający Wegovy firmy Novo Nordisk, Survodutid należy do klasy agonistów receptora GLP-1, o którym zrobiło się głośno. Nawet jeśli lek prawdopodobnie wejdzie na rynek kilka lat po produktach konkurencyjnej firmy Eli Lilly, Wegovy i Mounjaro, Boehringer nadal ma nadzieję, że będzie mógł mieć dobre zdanie w tej dziedzinie, ponieważ surwodyd naśladuje glukagon, a także jelita tłumiące głód. Hormon GLP-1 – a więc kolejny ważny hormon dla metabolizmu. „Uważamy, że jest to dyskryminacja” – stwierdził Casarosa.

READ  Klient waży paczkę z zawartością i bez – Aldi broni się przed jego podejrzeniami
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Usterka techniczna wpływa na ruch lotniczy w BER

Published

on

Usterka techniczna wpływa na ruch lotniczy w BER

Stan na: 19 lipca 2024 r. o 11:28

Rano na lotnisku Berlin Brandenburg były ogromne problemy. Tymczasem żaden samolot nie był w stanie wystartować ani wylądować. Jako przyczynę podaje się awarię techniczną.

 • W piątek rano ruch lotniczy na lotnisku BER był znacznie utrudniony
 • Powodem są problemy techniczne
 • Na całym świecie zgłaszano zakłócenia IT – najwyraźniej w związku z firmą programistyczną Microsoft
 • Oprócz lotnisk i linii lotniczych dotknięte zostały także media, banki i kliniki

Ogromne problemy techniczne zakłócają obecnie operacje lotnicze Lotnisko Berlin Brandenburgia (Niedźwiedź). Rzeczniczka lotniska powiedziała RBB, że rano ruch lotniczy w dużej mierze ustał. Tylko kilka samolotów zdołało wystartować.

Jak podaje lotnisko, operacje powinny zostać wznowione około godziny 10:00. Jednak początkowo na miejscu było niewiele oznak tego zjawiska. W samym BER personel poinformował pasażerów po godzinie 10:00, że loty nie powinny wylatywać przed godziną 14:00 – jak poinformował na miejscu reporter RBB. Rzeczniczka Niemieckiej Agencji Informacyjnej poinformowała również, że systemy zostaną uruchomione ponownie. „Stopniowo wracamy do normalnej działalności” – powiedziała dziś rano niemieckiej agencji informacyjnej.

Reporterzy RBB na miejscu zgłosili chaos: z samolotów ponownie wyładowano bagaż, a pasażerowie musieli go odebrać z wózków bagażowych i wrócić, aby się odprawić i zmienić rezerwację. Do kas ustawiały się długie kolejki.

Nowa ustawa ma na celu uregulowanie kwestii ochrony kluczowej infrastruktury

Sieci kolejowe, sieci energetyczne, wodociągi – wszystko to jest niezbędne do funkcjonowania społeczeństwa. Jako „infrastruktura kluczowa” wymaga szczególnej ochrony. Ale sposób, w jaki to się dzieje, nie został jeszcze odpowiednio uregulowany przez prawo. Autorzy: Susette Klein i Ute Barthelwięcej

Zakłócenia na całym świecie – spowodowane przez Microsoft i ITFirma ochroniarska przypuszczalny

Mówi się, że problemy są spowodowane awarią techniczną, która powoduje opóźnienie w przetwarzaniu. Według niepotwierdzonych informacji doszło do poważnej awarii serwera i podobno uruchomiono systemy awaryjne.

READ  Tych pięciu profesjonalistów uzyskało stopień naukowy

W piątek rano ogłoszono, że zakłócenia dotknęły systemy komputerowe na całym świecie. Według doniesień mediów podejrzewano, że operator był błędem w aktualizacji oprogramowania opracowanej przez firmę Crowdstrike zajmującą się bezpieczeństwem IT. Media, takie jak serwis finansowy Bloomberg, poinformowały, że błąd w Crowdstrike doprowadził z kolei do wyłączenia oprogramowania Microsoft. Gigant oprogramowania zgłaszał już problemy ze swoją usługą w chmurze 365.

Zakłócenia IT mają wpływ na linie lotnicze, media i firmy telekomunikacyjne na całym świecie. Kanały informacyjne w Australii i Wielkiej Brytanii nie mogły nadawać kanałów telewizyjnych i radiowych.

Awatar: mężczyzna siedzący przed ekranami wyświetlającymi fałszywe programy hakerskie i programy do zdalnego usuwania. (Źródło: DPA/L. Mergeler)

Regiony przygotowują się na potencjalne sytuacje kryzysowe poprzez plany reagowania kryzysowego

Niedobory gazu, przerwy w dostawie prądu, powodzie, ataki piratów: władze powiatowe Brandenburgii Wschodniej przygotowują się na wiele różnych sytuacji kryzysowych, aby zapewnić ludności zaopatrzenie w żywność.więcej

bardzo Linie lotnicze i dotknięte lotniska

Globalny ruch lotniczy został poważnie dotknięty. Problemy IT zgłosiły także niemieckie linie lotnicze Lufthansa i Eurowings. „Wywoływanie profili i rezerwacje są obecnie możliwe jedynie w ograniczonym zakresie” – podała Lufthansa na swojej stronie internetowej. Ryanair również zgłosił problemy.

Wpłynęło to również na operacje lotnicze w Hamburgu, Düsseldorfie, Kolonii, Zurychu i Norymberdze. Największy niemiecki port lotniczy we Frankfurcie początkowo informował, że nie ma problemów informatycznych.

Według raportu CNN Federalna Administracja Lotnicza (FAA) uziemiła kilka lotów w USA. Mówi się, że były problemy z komunikacją, więc samoloty zmuszone były pozostać na ziemi. Holenderska linia lotnicza KLM tymczasowo zawiesiła działalność.

Transmisja: rbb24 Inforadio, 19 lipca 2024, 8:20

Continue Reading

Economy

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu

Published

on

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu
 1. ruhr24
 2. praca
Klienci powinni zwrócić uwagę na przywołanie aktualnych zacięć. © Yai Obrazy/Imago; ebner/imago; Wydział: RUHR24

Nowe wycofanie supermarketu: Konsumenci nie powinni jeść dżemu. Produkt sprzedawany jest w sklepach Edeka, Rewe i Kaufland.

Dortmund – Konsumenci powinni zwrócić uwagę na aktualne wycofanie. Tym razem jest to dżem od Lausitzer Fruitprocessing GmbH (10 lipca). W przypadku spożycia żywności istnieje ryzyko zakażenia.

Przypomnijmy z Ediki, Rio i Kauflandu: Pod żadnym pozorem nie jedzcie dżemu

W związku ze skargą firma Lausitzer Fruit Processing GmbH nakazała wycofanie swojego produktu „Lausitzer Cranberries – Light Sugar” w 340-gramowym słoiku.

Istnieje możliwość obecności ciał obcych w produkcie, zwłaszcza kamieni. Aby zapewnić bezpieczeństwo konsumentów, zdecydowanie odradza się spożywanie dotkniętego produktu – podobnie jak w przypadku obecnego wycofania sera.

Dżemy marek Edeka, Rewe i Kaufland objęte wycofaniem – informacja dla klientów

Dotyczy to wyłącznie produktów z datą przydatności do spożycia 18 kwietnia 2027 r. i numerem partii 24040379.

 • Produkt: Dzikie Jagody Łużyckie – Niska zawartość cukru, 340g/370ml w filiżance
  Najlepiej spożyć przed: 18 kwietnia 2027 r
  Partia: 24040379
  Numer EAN: 4012950100071
dżem
Wycofanie ma wpływ na dżem żurawinowy. © Lausitzer Fruit Processing GmbH

Konsumenci mogą zwrócić produkt w miejscu zakupu – m.in. w Rewe, Edeka i Kaufland – i otrzymać zwrot ceny zakupu nawet bez przedstawienia paragonu. Dalsze informacje można uzyskać w dziale obsługi klienta Lausitzer Fruchtverfahren GmbH, pisząc na adres e-mail [email protected].

Zacięcie wywołania spowodowane ciałem obcym: W sytuacjach awaryjnych natychmiast udzielić pierwszej pomocy

Jeśli przypadkowo zjesz obcy przedmiot, może dojść do obrażeń jamy ustnej, gardła i przełyku. Ryzyko jest szczególnie wysokie w przypadku cząstek o ostrych krawędziach. Federalny Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności powołuje się na informacje Niemieckiego Czerwonego Krzyża.

Ciała obce w żywności mogą również powodować ryzyko obrażeń lub zadławienia. Jeśli po połknięciu cząstki utkną w tchawicy lub przełyku, należy je natychmiast leczyć Pierwsza pomoc Jest podjęte. W przypadku wystąpienia obrażeń konsumenci powinni natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

READ  Relaks na rynku energii: to przyczyny spadku cen gazu
Continue Reading

Economy

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”

Published

on

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”
 1. Strona główna
 2. Praca

Naciska

Bosch ogłosił dopiero w grudniu, że rozważa zwolnienie do 1500 pracowników w dziale silników. © Marijane Murad/DPA

Bosch był zmuszony zwolnić tysiące pracowników w swoim dziale motoryzacyjnym. Potencjał ulepszeń istnieje jednak także w innych obszarach przedsiębiorstwa. To słowa prezesa firmy Stefana Hartinga.

Gerlingen – dostawca samochodów Bosch zwolni w tym roku tysiące stanowisk pracy. Przesunięcie w kierunku Samochód elektryczny Niemieckiemu gigantowi z siedzibą w Gerlingen koło Stuttgartu sprawy nie układają się pomyślnie. W wywiadzie z Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Prezes firmy Stefan Hartung wyjaśnia, w jaki sposób firma chce się rozwijać w przyszłości i czego obecnie brakuje. Bush chce walczyć o rozwój każdego centymetra przestrzeni.

Problemy popytowe we wszystkich sektorach Bosch

W sumie Bosch planuje zwolnić 3200 pracowników w sektorze motoryzacyjnym, z czego 1500 w samym dziale pojazdów w Niemczech. Według Hartunga odejście od samochodów z silnikami spalinowymi na rzecz samochodów elektrycznych maleje, ponieważ coraz więcej osób woli samochód hybrydowy niż samochód w pełni elektryczny. Ponadto światowy popyt na samochody ogólnie spadł.

Zdaniem ekspertów jeszcze kilka lat temu przewidywano, że przejście na samochody elektryczne będzie kosztować około 20 proc. miejsc pracy. Jednakże biorąc pod uwagę, że firma Bosch zatrudnia na całym świecie około 429 400 pracowników, redukcje stanowisk pracy określa się jako stosunkowo niewielkie, jak wynika z raportu firmy Bosch. Codzienne wiadomości jest on nazywany.

Ale nie tylko przemysł motoryzacyjny cierpi z powodu braku popytu na produkty Bosch. To samo planuje firma także w segmencie gadżetów i sprzętu AGD Aby wyeliminować sto kolejnych stanowisk pracy. „Nasza firma celowo zajmuje szeroką pozycję na wielu produktach i rynkach” – wyjaśnia Hartung. wygrał-Wywiad: „Ale obecnie prawie wszędzie występują problemy z popytem”. Przykładem tego jest nadmierny popyt na pompy ciepła w Bosch w 2023 roku, który spowodował już spadek popytu oczekiwany w 2024 roku.

READ  Czy rajd będzie kontynuowany?: Nie oczekuje się dużej wyprzedaży: Inwestorzy są zbyt pesymistyczni według JPMorgan | biuletyn Informacyjny

Bosch chce nadal się rozwijać, także za granicą

Hartung nie może zagwarantować, że w przyszłości nie będzie dalszych redukcji zatrudnienia. Jednak w dłuższej perspektywie postrzega pojazdy elektryczne jako obiecujący obszar biznesowy dla Boscha. Szczególnie istotna jest tutaj elektronika mocy, silniki i osie. Firma oczekuje, że do 2030 r. co trzeci samochód na świecie będzie w pełni elektryczny, a do 2035 r. co drugi samochód.

Ogólnie rzecz biorąc, celem Boscha jest uzyskanie w tym roku zwrotu od pięciu do siedmiu procent. Zdaniem Hartunga, aby osiągnąć ten cel, firma musi nadal walczyć i „wykorzystywać każdy centymetr przestrzeni na rozwój”. Bosch będzie mógł polegać nie tylko na rynku niemieckim, ale także… Ale musi także rozwijać się na arenie międzynarodowej. Firma inwestuje około 1 miliard euro w centrum rozwojowe w Chinach, a obecnie w Czechach budowany jest nowy ośrodek mobilności elektrycznej.

Continue Reading

Trending