Connect with us

Economy

Frankfurt: Tradycyjny Leder-Stoll musi zostać zamknięty na zawsze po 101 latach

Published

on

  • zKatarzyna Rosendorf

    Blisko

Joachim Stoll jest czwartym pokoleniem, które kieruje Leader Stoll. Ale 101 lat po otwarciu w 1920 roku sklep w centrum Frankfurtu został zamknięty z powodu Corony. W czwartek rusza pierwsza oficjalna wyprzedaż.

Frankfurt nad Menem – Jako małe dziecko Joachim Stoll uwielbiał bawić się w sklepie farbami do skóry i skrawkami skóry. “Jednym z moich pierwszych wspomnień w sklepie jest to, jak mój tata i dziadek sprzedawali tu połówki skorup motocyklowych. Produkty te były wtedy bardzo popularne i były częścią naszej kolekcji” – wyjaśnia 59-latek. Stoll to czwarte pokolenie prowadzące rodzinną firmę w centrum Frankfurtu. Zanim cokolwiek powie, zawsze zatrzymuje się na kilka sekund i zastanawia się, jak najlepiej wyrazić swoje myśli.

Na pierwszym piętrze sklepu przy Schäfergasse 50 wisi na ścianie stary czarno-biały obraz sklepu z galanterią skórzaną, który jego pradziadek otworzył na tej samej ulicy w 1920 roku. Sklep przeniósł się dwukrotnie. Ale teraz 101 lat później tradycyjna działalność Leder Stoll dobiegła końca. Już w najbliższy czwartek (26 sierpnia) pierwszy dzień sprzedaży rozpocznie się odprawą celną. Pod koniec września sklep jest zamknięty na zawsze.

Od prawie 30 lat rodzina Stoll ma we Frankfurcie dwie filie

Podczas wywiadu Stoll siedzi przy stoliku na dole, gdzie grał dokładnie jako dziecko. Jego komputer jest przed nim. Jeszcze 15 lat temu istniał tu popularny niegdyś dział rękodzieła i napraw. Teraz to tylko magazyn. Stoll twierdzi, że w ostatnich latach prawie nie sprzedawał skóry. „Obecnie co najmniej 60 procent to tworzywa sztuczne”. Na parterze na torbach, plecakach, torbach roboczych i torbach sportowych w różnych kolorach zawisły już czerwone banery rabatowe. Wynajął już swoje biuro w tym samym budynku.

Od blisko 30 lat rodzina ma dwie filie: przy ulicy Schweizer w Sachsenhausen, a później przy ulicy Leipziger w Bockenheim. Pod koniec 2012 roku jako ostatni zamknięto oddział w Bockenheim.

READ  Ubezpieczyciel VIG w pierwszej połowie roku wraz ze wzrostem szkód sztormowych - gospodarka -

„Wcale nie jestem smutny” – mówi Joachim Stoll.

Jak źle jest teraz zamknąć swój flagowy sklep? „Wcale mi się nie smuci”, mówi Stoll, który od 2012 roku jest również wiceprezesem stowarzyszenia handlowego Hessen-Süd. Mieliśmy już wcześniej niepowodzenia i to wszystko Korona wirus. Kiedy pieniądze się skończą, stajesz się mniej emocjonalny. „Taka decyzja buduje się powoli.” I była to jedyna decydująca.” Ponieważ nawet z jego sklepem internetowym Suitcase 24, ostatecznie, z powodu pandemii, nie generuje już wystarczającej sprzedaży.

„Już sprzedałem prawa do znaków towarowych. Nowy właściciel otworzył nowy sklep internetowy.” Dziewięć lat temu Stoll odwrócił nazwę sklepu „Leder Stoll”: Od tego czasu „Koffer24” również jest w czołówce sklepu. „W ostatnich latach zarobiliśmy ponad dwie trzecie naszej sprzedaży za pośrednictwem naszego sklepu internetowego”.

Suitcase 24 był pierwszym sklepem internetowym dla branży galanterii skórzanej w Niemczech

Już w 1998 roku, kiedy jego ojciec skończył 65 lat i przejął zarządzanie sklepem, Stoll otworzył sklep internetowy: „Jako pierwsi w Niemczech robiliśmy galanterię skórzaną. Na początku robiliśmy jedną transakcję dziennie”, mówi. To się szybko zmieniło. Skąd wziął się jego wczesny instynkt handlu online? “Przez rok studiowałem w Trenton w stanie New Jersey. Kontaktując się z innymi byłymi studentami w Stanach Zjednoczonych, wcześniej niż inne widziałem rozwój handlu online.”

Zapytany, czy jako młody człowiek wolałby coś innego niż kontynuowanie rodzinnej tradycji, odpowiedział: „Nie, to zawsze było jasne”. Stoll urodził się w klinice uniwersyteckiej. Ma dwie młodsze siostry, które nie są w „biznesie”. Rodzina mieszkała w Rodgau do drugiej klasy i zrobiła maturę w Freiherr-von-Stein-Schule w Sachsenhausen.

Aby mógł kontynuować współpracę z Lederem Stollem, musiał jeszcze bardziej zmniejszyć rozmiar

W Sparkasse w 1822 ukończył praktykę bankową, wstąpił do sił zbrojnych, studiował zarządzanie biznesem i uzyskał doktorat na Uniwersytecie Goethego. Podczas studiów poznał swoją żonę. „Ona jest sprzedawcą”. Podczas wywiadu córka wysyła mu wiadomości na smartfona. „Nikt tak dużo nie pisze”. 21-latka właśnie ukończyła studia licencjackie. co studiowałeś? „Oczywiście zarządza firmą. Podobnie jak jej rodzice” – mówi Stoll i śmieje się. Jego 18-letni syn nadal chodzi do szkoły.

Tradycyjny sklep firmy przy Schäfergasse 40, kopia fotografii z ok. 1920 roku.

© Rinat Hoyer

Stoll mówi, że musiałby jeszcze bardziej zredukować personel, aby utrzymać biznes. Ale na podstawie prawa pracy z takimi pracownikami długo nie było to możliwe. W sklepie i sklepie internetowym pracowało 25 pracowników. “Teraz zostało dwóch sprzedawców. Jeden na pewno znajdzie dobre nowe miejsce, drugi prawdopodobnie dostanie emeryturę zwolnioną ze zniżek.”

READ  Zbliża się wycofywanie niemieckiej broni jądrowej - ale teraz pojawia się nowy opór

Lider Stoll: „Kilka nóg zostało zdemontowanych na dyski”

Wpadki obejmowały również fakt, że główni klienci, tacy jak linie lotnicze Air Berlin i Alitalia, rozdzielili się po ich bankructwie. „Do Corony w sklepie było co najmniej 50 procent turystów z Azji”. Brakuje ich do dziś. Potem była sprzedaż swojej dotychczas najsilniejszej marki, Rimowa, luksusowej grupie LVMH, która od tego czasu opiera się wyłącznie na własnej sprzedaży. Stoll nie był w stanie sprzedawać takich toreb Rimowa od roku.

„W ten sposób zdemontowano kilka nóg”. Jego pradziadek, przedsiębiorca Friedrich Stoll, rozpoczął handel skórami dla Schumachera w 1920 roku. Później dodano wyroby skórzane i odzież skórzaną.

Od jakiegoś czasu w ofercie Leder Stoll dostępna jest również odzież skórzana

„Widać, że zawsze się dostosowywaliśmy. Po II wojnie światowej sprzedawano kurtki motocyklowe i hełm półskorupowy. Bo wtedy nie było wielu samochodów. Odzież skórzana, która przeżywała boom w latach 70. i 80. , po kurtkach motocyklowych. Sprzedawaliśmy też skórzane krawaty i spodenki”.

“Również z tego zrezygnowaliśmy w pewnym momencie. Kiedy zaczęła się szybka moda”.

Reprodukcja wizerunku nowego budynku Leder Stoll po II wojnie światowej, ok. 1950 r.

© Rinat Hoyer

A co ze sklepem? „Jestem pewien, że znajdziemy dobrego nowego najemcę z produktami, których szukają klienci we Frankfurcie.” A co z tym samym? „Jako jednoosobowa firma przekażę swoją wiedzę na temat e-commerce i zrównoważonych toreb byłym klientom biznesowym i Amazonowi”.

Joachim Stoll nadal jest wiceprezesem Stowarzyszenia Handlu Hessen Sud

Od lat nie miał żadnych hobby. „Moje hobby to polityka stowarzyszeniowa”. I tak pozostanie. Ponieważ chce zachować stanowisko wiceprzewodniczącego związku zawodowego Hessen-Süd. Chce również dalej przekazywać swoją wiedzę na temat e-commerce i małych firm w Berlinie i Brukseli. Stoll właśnie przemawiał na spotkaniu Unii Europejskiej. “Rzadko się tak pocę. Dopiero w ostatniej chwili dowiedziałem się, że nie tylko składam oświadczenie, ale że jestem również dostępny na pytania i odpowiedzi dotyczące wniosku legislacyjnego w systemie wideo UE z kilkoma tłumaczami. Mam nadzieję być w Brukseli w przyszłym roku. Będzie fajnie.” (Katherine Rosendorf)

READ  46% ochrony: Biontech z 15% szansą

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Unia Europejska po Merkel: kryzysy, rozliczenia i wizje

Published

on

Począwszy od: 26.09.2021 4:14 AM

Merkel jest najdłużej urzędującym premierem Unii Europejskiej – a główny dyrektor ds. kryzysu przechodzi przez niepewne czasy. Europejczycy mają bardzo różne nadzieje na swojego następcę.

Napisane przez Veronique Gantenberg, ARD-Studio Bruksela

W fizyce istnieją prawa naturalne, które opisują prawidłowości w zachowaniu rzeczywistych układów. Być może prawo natury Merkel polegało na tym, że najpotężniejsza kobieta w Europie przez 16 lat radziła sobie z kryzysem po kryzysie – pod warunkiem, że była to pilna sprawa, której nie da się uniknąć.

HP em, który przychodzi do Merkel-_SEG.mxf

Magazyn europejski o godzinie 12:45, 26 września 2021 r.

Jeśli upadnie euro, upadnie Europa.

Los Merkel ujawnił jej oświadczenie w sprawie kryzysu euro w 2010 roku: odwróciła wówczas równowagę, próbując zjednoczyć niemieckie i europejskie interesy. Pieniądze dla dotkniętych krajów: Tak, ale tylko przy ścisłych środkach oszczędnościowych. Potem pojawiły się zarzuty ze strony samej partii. Złość na Merkel i jej europejską politykę oszczędnościową wzrosła nie tylko w Grecji. Dla jednych była bardzo mało europejska, dla innych bardzo słabo reprezentowała interesy niemieckie.

Od lata uchodźców do „Twierdzy Europy”

Robimy to.

Pięć lat później: tak zwany kryzys uchodźczy. Do Europy przybyły miliony ludzi szukających ochrony. Zdanie Merkel, małe zdanie, stało się programem – także w Brukseli. Ale dzisiaj nadal nie ma jednego europejskiego rozwiązania problemu imigracji. Zamiast tego niektóre prawa człowieka są łamane na zewnętrznych granicach UE, a krytycy mówią o „ufortyfikowanej Europie”.

Nierozwiązany kryzys Merkel

Liczy się dla mnie to, że w końcu się zebraliśmy.

Pięć lat później: kryzys Corona. Na ostatnich kilku metrach Merkel zrobiła zwrot w lipcu 2020 roku: opowiedziała się za wspólnym zadłużeniem, a po dniach negocjacji namówiła też innych.

READ  46% ochrony: Biontech z 15% szansą

Fakt, że Merkel odpowiada za status quo, ma swoje konsekwencje. „Moim zdaniem, przy wszystkich osiągnięciach, kanclerz odegrała kluczową rolę w zapewnieniu dalszego postępu kryzysu praworządności w UE” – mówi politolog Jana Puglierin. Merkel nie wyznaczyła granic dla Węgier i Polski wystarczająco wcześnie i dobitnie.

Amal Orbán w „Merkel 2.0”

Podczas gdy premier Węgier Viktor Orban demontuje wolność prasy i rządy prawa w swoim kraju, a podobny obraz rozwija się w Polsce i innych krajach Europy Wschodniej, Merkel wydaje się nie zwracać uwagi na kryzys.

Węgierska dziennikarka Katalin Hallmay jest pewna: Viktor Orban chciałby, żeby tak pozostało. „Ale węgierskie społeczeństwo obywatelskie oczekuje poważnej zmiany kursu Niemiec w zakresie rządów prawa, demokracji i stosunku do Polski i Węgier” – mówi.

Oto ona: Merkel odwiedza Orbana w Berlinie. Merkel wydaje się być mało zainteresowana erozją praworządności w Polsce i na Węgrzech.

Zdjęcie: Clemence Bilan/EPA-EFE/REX/SHOT

Holandia oczekuje „niemieckiej gospodarki”

Jeśli chodzi o pieniądze, Niemcy zawsze darzyły Unię dużym zaufaniem – ale pandemia koronawirusa i kryzys klimatyczny również skłaniają do jeszcze głośniejszej zmiany paradygmatu. Wspólny dług wobec Europejskiego Funduszu Naprawy? Nie, dziękuję. Sprzeciwiły się temu Austria, Szwecja, Dania, a przede wszystkim Holandia, nazywając to „Czwórką i Gospodarką”.

Holenderski rząd ma również nadzieję na dobrze prosperujące Niemcy w przyszłości, mówi dziennikarka Clara van de Wel: „Niemcy zawsze były sojusznikiem Holandii, jeśli chodzi o narzucanie ścisłego budżetu. A Holendrzy tego oczekują – bez względu na to, kto Stoi za tym niemiecka gospodarka”.

Co do polityki europejskiej, holenderski premier Mark Rutte i kanclerz Merkel w dużej mierze się zgodzili.

Włochy mają nadzieję, że Berlin będzie gotowy do współpracy

Z drugiej strony Włochy liczą na hojność Niemiec, mówi włoski dziennikarz Lorenzo Robustelli. Zwłaszcza jeśli chodzi o gospodarkę, inwestycje i udzielanie kredytów: „Włochy oczekują, że nowy niemiecki rząd wesprze restrukturyzację przepisów finansowych w Europie – które zostały zawieszone w takiej czy innej formie z powodu kryzysu koronowego”. Choć ufa włoskiemu premierowi Mario Draghiemu w kwestii negocjacji, potrzebuje także Niemiec, które mogą iść na ustępstwa.

READ  TIG 20: Potencjał na Wiśle - to jest w Warsaw Leading Index - 15.06.21

Zmiany poczyniły niewielkie postępy w przypadku Merkel. Politolog Jana Puglierin uważa, że ​​musi się to zmienić teraz: potrzebujemy śmielszych wizji, większego przywództwa z przodu i jaśniejszej reklamy. Bo bez względu na to, kto podąża za Merkel – zadania na poziomie europejskim są ogromne.

Być może stamtąd można wyciągnąć optymizm najdłużej urzędującej szefowej unijnego rządu: „Obiecuję, jak tylko dojdziemy do porozumienia, będę bardziej rozmowna” – powiedziała na specjalnym posiedzeniu Rady UE 21 lutego. 2020, który dotyczył wieloletnich ram finansowych. W tym względzie łączy nas zasada nadziei”.

Więcej na ten temat dowiecie się w niedzielę 26 września 2021 w „Europamagazin” o godzinie 12.45 w Das Erste.

Continue Reading

Economy

Ochrona eksperta: czy historia Lehmana się powtórzy? W ten sposób analitycy oceniają bałagan informacyjny Evergrande

Published

on

Evergrande nie działa na nerwy inwestorów

Obudziły się wspomnienia bankructwa Lehmanna
Analitycy nie spodziewają się drugiego kryzysu finansowego

Gigant nieruchomości z zadłużeniem w wysokości 300 miliardów dolarów i niezdolny do obsługi odsetek od pożyczek: chińska grupa Evergrande nie wywiązała się z płatności i wywołała wstrząs w systemie bankowym tego kraju. Giełdy były również wrażliwe na informacje o drugim co do wielkości deweloperze w Chinach – wielu inwestorów budziło wspomnienia upadku Lehman Brothers.

Około 13 lat temu bankructwo amerykańskiego banku spowodowało zamieszanie na międzynarodowych rynkach finansowych. Instytut padł ofiarą kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w wyniku nienormalnie rozwijającego się rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Ale czy Evergrande stanowi podobne zagrożenie dla światowej gospodarki i rynków akcji?

Barclays widzi różne warunki rynkowe

Analitycy brytyjskiego banku Barclays nie wierzą, że konsekwencje ewentualnego upadku Evergrande będą podobne do konsekwencji upadku Lehman Bank w 2008 roku.

“Tak, Evergrande jest dużą firmą zajmującą się nieruchomościami. I tak, mogą wystąpić (potencjalne) efekty uboczne w sektorze nieruchomości w Chinach z konsekwencjami gospodarczymi. I tak, nadchodzi w czasie, gdy chiński wzrost naprawdę zaczyna rozczarowywać “. powiedział. W notatce dla inwestorów znajduje się „MarketWatch”. Jednak moment Lehmana to „kryzys o zupełnie innym wymiarze” – kontynuowali eksperci.

Warunki rynkowe są inne niż 13 lat temu. Aby niedorozwój Great Evergrande przekształcił się w kryzys podobny do Lehmana, musi zostać spełnionych szereg innych warunków, w tym gwałtowny wzrost niedoborów kredytów poza sektorem nieruchomości, odmowa banków na rynku finansowania międzybankowego i poważne błędy w polityce w odpowiedzi do kryzysu ze strony władz chińskich.

Analitycy Citi formułują możliwości wejścia na rynek

Podobnie analitycy Citi oceniają bieżące wydarzenia wokół Evergrande. W notatce podkreślili, że decydenci prawdopodobnie będą wytrwale unikać ryzyka systemowego, aby zyskać czas na rozwiązanie ryzyka związanego z zadłużeniem, a mając to na uwadze, prawdopodobnie będą zachęcać do nieznacznego złagodzenia ogólnego środowiska kredytowego.

READ  46% ochrony: Biontech z 15% szansą

Dlatego analityk Judy Zhang nie widzi momentu Lehman dla Chin, nawet jeśli ostrzega przed zagrożeniami dla całego chińskiego systemu finansowego. Tymczasem analiza banku udzielającego pożyczek firmom budowlanym wysokiego ryzyka wykazała, że ​​ryzyko kredytowe jest wyższe w przypadku China Minsheng Banking Corp. i Ping An Bank Co. i China Everbright Bank Co. Tymczasem Bank of Nanjing, Chongqing Rural Commercial Bank i China Postal Savings Bank są mniej narażone i „każdą deprecjację kursu będziemy postrzegać jako dobrą okazję do zakupu wysokiej jakości akcji” – cytował ekspert. z Bloomberg m.in.

Socit Gnrale: Jak dotąd tylko kilka efektów transferowych

Wei Yao i Michael Lam, analitycy Societe Generale, widzą niewielkie oznaki rozprzestrzenienia się kryzysu poza sektor nieruchomości. Według analityków w komunikacie prasowym opublikowanym przez MarketWatch, efekty zewnętrzne na rynku obligacji były jak dotąd w dużej mierze ograniczone do kilku deweloperów o wysokiej stopie zwrotu. Ekonomiści zauważają, że najwięksi kredytodawcy Evergrande są pod presją na rynku akcji, ale ich koszty finansowania zewnętrznego pozostają niezmienione. Chińskie rynki pieniężne są stosunkowo spokojne, chociaż pojawiają się wczesne oznaki załamania się gotówki.

Jeśli chodzi o rynek obligacji, wydaje się, że inwestorzy „rozróżniają bezpiecznych i ryzykownych pożyczkobiorców i oczekują na razie ograniczonego wkroczenia na szerszy rynek finansowy”, twierdzą eksperci.

Jefferies poleca kupno akcji Bank of China

Tymczasem Chen Shujen Chen, analityk z Jefferies Financial Group, trzyma się swojego poglądu na chińskie akcje. Jego zdaniem z Evergrande emanuje tylko „niewielka szansa na ryzyko systemowe”. W oświadczeniu skierowanym do inwestorów inwestorzy zalecają, według Bloomberga, kupowanie akcji banków, gdy ceny spadają. Jednocześnie udzielił Pocztowemu Bankowi Oszczędnościowemu rekomendacji zakupu i dodał ją do „Best Choices”. China Construction Bank Corp. Bank of Ningbo Co. pozostał członkiem selekcji najlepszych rekomendacji firmy analitycznej.

READ  Ubezpieczyciel VIG w pierwszej połowie roku wraz ze wzrostem szkód sztormowych - gospodarka -

JPMorgan widzi w kryzysie szansę

Eksperci z amerykańskiego banku JPMorgan są nieco ostrożnymi optymistami. Cytowano analityków Reutersa, którzy powiedzieli, że jego obciążony długiem budżet sprawia, że ​​Evergrande jest niewątpliwie kruchy. To, że sytuacja tak szybko się pogorszyła, przyspieszyły decyzje polityczne. Eksperci wyraźnie nazwali „trzema czerwonymi liniami” wprowadzonymi przez chiński rząd, co było reakcją na ogromny wzrost cen nieruchomości w Chinach. W celu powstrzymania dalszego zadłużania się branży wprowadzono przepisy regulujące stosunek zobowiązań do aktywów, zadłużenie netto oraz stosunek środków płynnych do zobowiązań krótkoterminowych firm.

Doprowadziło to do presji na płynność w całym sektorze, a wielu mniejszych deweloperów z potrzebami krótkoterminowego refinansowania już wykazuje oznaki niepokoju. Eksperci twierdzą, że „Na podstawie naszych szacunków w tym roku może być 11 awarii o łącznej wartości 30 miliardów dolarów (lub 23-procentowy wskaźnik awaryjności dla sektora)”.

Dla Marko Kolanovic, szefa badań ilościowych w amerykańskim banku JPMorgan, kryzys jest szansą także z punktu widzenia inwestora. Pomimo kryzysu Evergrande, był uparty na akcjach i czasami widzi duże spadki cen jako okazję do zakupu. Niezależnie od ostatnich wydarzeń uważa, że ​​indeks S&P 500 podskoczy do 4700 do końca roku.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej informacji o chińskiej grupie Evergrande

Bildkelin: hxdbzxy/Shutterstock.com, Kirsty Wigglesworth/AP

Continue Reading

Economy

Eksplodujące ceny gazu ziemnego: równowaga między kwestiami klimatyczno-społecznymi niesie ze sobą materiały wybuchowe dla koalicji – Polityka

Published

on

W 2021 r. cena gazu wzrosła trzykrotnie do poziomu z lat poprzednich. Na krótko przed wyborami powszechnymi wielu obywateli uświadomiło sobie społeczne koszty transformacji energetycznej.

Partie starały się nie straszyć wyborców tą przerażającą kwestią – także dlatego, że istnieje potencjalny punkt rozłamu w sojuszu SPD (lub Unii) z Zielonymi.

Zieloni postrzegają politykę klimatyczną jako szansę i obawiają się powstania u swojej bazy, jeśli nie zapewnią większej spójności. Dla Olafa Schultza to ryzyko. Rosnące ceny energii stały się wybuchowym czynnikiem, który może obalić jego potencjalny sojusz.

Ceny energii elektrycznej rosną w całej Europie, we Włoszech i Polsce o około 40 proc., w Hiszpanii kilkakrotnie. Brytyjscy dostawcy energii są zagrożeni bankructwem.

Strach przed protestami żółtych kamizelek

Od Grecji, przez Europę Środkowo-Wschodnią, po Półwysep Iberyjski, rządy obawiają się fal protestów w stylu żółtych kamizelek we Francji. Niektórzy zawieszają podatki energetyczne, aby złagodzić inflację. Narasta sceptycyzm wobec celów klimatycznych UE, podatków od dwutlenku węgla i handlu uprawnieniami do emisji.

Dodatkowy koszt klimatu nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na cenę gazu ziemnego. Puste magazyny po kryzysie koronawirusa, zwiększony popyt spowodowany celowym odejściem od węgla i wąskie gardła w dostawach w Rosji to czynniki sprzyjające.

Najważniejsze artykuły Tagesspiegel dotyczące wyborów federalnych w 2021 r.:

Co do ostatniego punktu, nie jest jasne, czy Władimir Putin wykorzystałby taką dźwignię, aby wymusić działanie gazociągu Nord Stream 2. Ceny gazu wpływają również na cenę energii elektrycznej w elektrowniach gazowych.

Ale ten proces daje wgląd w przyszłe debaty klimatyczne. Na pierwszy plan wysuwa się kwestia społeczna.

READ  Niebo nad otchłanią Toro | Sachsische.de

[Wenn Sie aktuelle Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Jak dotąd w Niemczech poświęca się mu mniej uwagi niż w krajach ubogich. Tutaj w dyskusji dominują zajęcia, ponieważ nie powstają wysokie ceny energii, dodatkowe koszty życia i brak konieczności korzystania z samochodu. Banery protestacyjne, takie jak „klimat nie podlega negocjacji”, tworzą aurę politycznego braku alternatyw.

Energia musi stać się droższa, aby spadła konsumpcja, a tym samym emisje. To jest ta strona. Jednak rządy muszą kierować tym rozwojem i dyskursem publicznym w taki sposób, aby wyższe ceny energii nie budziły obaw egzystencjalnych i nie chroniły spójności społecznej.

W przeciwnym razie może się okazać, że tam też nie ma co negocjować. Jeśli większa część ludności odejdzie, a rządy stracą poparcie większości, nie będą miały siły przetargowej i upadną: w kadencji ustawodawczej lub w następnych wyborach. Równoważenie kwestii klimatycznych i społecznych stało się nowym priorytetem w negocjacjach koalicyjnych.

Continue Reading

Trending