Connect with us

Economy

Święto Pięćdziesiątnicy: te zasady dotyczące festynów obowiązują teraz w Austrii, Włoszech, Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Co.

Published

on

W świetle malejących wskaźników infekcji w Europie wiele krajów ma nadzieję na nowy start w turystyce. Jakie zasady obowiązują turystów, co wczasowicze powinni wiedzieć już teraz.

BERLIN – Każdy, kto po wszystkich trudnych miesiącach koronacji pyta przyjaciół i znajomych, czego najbardziej pragną po możliwym zakończeniu epidemii, często otrzymuje trzy odpowiedzi: na koniec ponownie spotkaj się z przyjaciółmi i rodziną, ćwicz – i wakacje.

Trwają przygotowania. W obliczu spadku liczby wypadków wiele krajów europejskich przygotowuje się do wznowienia potencjalnej turystyki. Ale na jakich warunkach można spędzić wakacje w Austrii, Włoszech czy Chorwacji? Jakie obowiązki testowe dotyczą strony, od kiedy zaczyna obowiązywać ewentualny relaks i czy wczasowicze wracają po powrocie Niemcy Może w kwarantannie? Odpowiedzi można znaleźć w obszernym przeglądzie najpopularniejszych niemieckich celów podróży, od Danii, Francji lub Włoch po Chorwację, Hiszpanię i Turcję.

Dania

Sklepy są w środku Dania * Otwórz ponownie dawno temu. Kawiarnie, restauracje i bary ponownie mogą obsługiwać klientów – jednak w pomieszczeniach tylko wtedy, gdy goście mogą wykazać negatywny wynik testu na koronawirusa, pełne szczepienie lub infekcję osoby, która przeżyła za pośrednictwem aplikacji. Siłownia jest ponownie otwarta. Liczba nowych zakażeń jest stabilna, a wskaźnik zakażeń przez siedem dni od tygodni wynosi mniej niż 100. Dania jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, który na stałe powstrzymał się od stosowania szczepionki Astrazeneca, a lek Johnson & Johnson ma teraz został odwołany.

Niemcom, którzy zostali w pełni zaszczepieni przeciwko Covid-19 i wielu innym osobom z Unii Europejskiej i krajów Schengen – w tym turystom – pozwolono wrócić do Danii od 1 maja. W przeciwieństwie do innych podróżników, nie muszą wykazywać żadnych negatywnych testów koronowych ani powodów, aby wejść, takich jak odwiedzający partnerzy, i nie muszą przeprowadzać testów i poddawać kwarantannie po przylocie. Warunkiem jest, aby kraj podróżujących był co najmniej „pomarańczowym stanem”, więc sytuacja koronowa nie jest tam tak zła i nie ma żadnych niepokojących zmiennych dla szerzącego się wirusa Corona. Niemcy są obecnie uważane za pomarańczowe.

Francja

W poniedziałek sąsiedni kraj nieco złagodził środki. Ludzie mogą teraz przemieszczać się dalej niż dziesięć kilometrów od swoich domów bez ważnego powodu – podróżowanie po kraju znów jest możliwe. Od 19:00 obowiązuje cisza nocna, która ma zostać przełożona na 21:00 od 19 maja. Następnie należy pozwolić na ponowne otwarcie restauracji, sklepów i instytucji kulturalnych.

Do środowego wieczoru około jedna czwarta całej populacji kraju otrzymała przynajmniej jedną szczepionkę przeciwko koronie. Niedawno w ciągu jednego tygodnia w całym kraju zliczono prawie 224 nowe infekcje koronawirusem na 100 000 osób. Liczba spada od tygodni.

READ  Banken - Frankfurt nad Menem - Polnische Kredite belasten Commerzbank: dennoch Gewinn? - Wirtschaft

Przy wjeździe do Francji należy przedstawić negatywny test PCR, który nie powinien przekraczać 72 godzin. Pasażerowie muszą również wypełnić przepustkę potwierdzającą np., Że nie mają objawów Covid-19. Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych podróżni z Europy mogą wjeżdżać do Francji bez „siły wyższej”. Obecnie nie obowiązują przywileje osób, które zostały zaszczepione.

Grecja

Od poniedziałku kawiarnie, bary i puby mogą otwierać swoje zewnętrzne tereny w Grecji pod pewnymi warunkami – dla wszystkich gości, niezależnie od tego, czy zostali zaszczepieni, czy nie. Jednak jedzenie zamykane jest o 22.45, po 23:00 obowiązuje wieczorny zakaz wyjścia. Podróżowanie po Grecji nie jest możliwe bez ograniczeń – ale ten wymóg zostanie zniesiony 15 maja.

Z niemieckiego punktu widzenia Grecja jest obecnie nadal obszarem ryzyka, ale sytuacja zarażenia słabnie. Odwiedzający muszą wprowadzić swoje dane online przed wjazdem do kraju. Przy przyjęciu należy przedłożyć pełne szczepienie lub test PCR nie starsze niż 72 godziny. Pełne szczepienie oznacza tutaj, że drugie szczepienie było co najmniej 14 dni temu. Nie ma już zobowiązania do kwarantanny. Jednak turyści powinni zawsze znać dokładny cel podróży. Na przykład niedawno ponownie wprowadzono lokalną blokadę na wyspie Kalymnos ze względu na dużą liczbę przypadków.

Włochy

Kraj śródziemnomorski znalazł się ostatnio na ścieżce stopniowego łagodzenia skutków. Kiedy liczby koronowe są umiarkowane, restauracje i bary mogą również podawać wieczorem przy stolikach na zewnątrz. Po 22:00 nadal obowiązuje zakaz wyjazdu. Muzea i kina w tzw. Żółtych strefach są już otwarte. Od 1 czerwca ludzie powinni mieć możliwość siedzenia w pomieszczeniach. Włochy planują oficjalne rozpoczęcie sezonu letniego na drugi czerwiec. Nie jest do końca jasne, jak będą wyglądać przepisy dotyczące migrantów, w tym zaszczepionych, w czerwcu. Ostatnio liczby koronowe systematycznie spadały. Ponad 25 procent populacji zostało przynajmniej raz zaszczepione przeciwko koronowi.

Zasadniczo wakacje we Włoszech są możliwe, ale kraj nadal wymaga pięciodniowej kwarantanny przy wjeździe. Ponadto stosuje się wiele testów – z testem PCR lub szybkim testem antygenowym przed i po wejściu. Niniejsze rozporządzenie obowiązuje do połowy maja. Następnie zostanie zaprezentowana krajowa „zielona karta szczepień”, aby ludzie mogli swobodnie podróżować po kraju.

Chorwacja

W Chorwacji hotele i restauracje mogą przyjmować gości za granicą. Obowiązują warunki. Noszenie maski jest obowiązkowe w miejscach publicznych wewnątrz i na zewnątrz, gdzie nie można zachować odległości 1,5 metra. Do 3 maja 17,5% populacji otrzymało wstępne szczepienie.

Ci, którzy spełniają warunki wstępne, mogą pojechać na wakacje do Chorwacji. Aby wjechać do kraju, Niemcy potrzebują negatywnego testu PCR lub negatywnego testu na przeciwciała nie starszego niż 48 godzin, potwierdzenia, że ​​przeżyli Covid-19 lub dowodu pełnego szczepienia (drugie szczepienie musi mieć co najmniej 14 dni) Nie ma innych wymagań dotyczących badań podczas pobytu, a przywileje osób zaszczepionych mają zastosowanie tylko przy wjeździe do kraju.

READ  Benzyna i olej napędowy: tyle możesz przechowywać w domu

Austria

19 maja dopuszczono do ponownego otwarcia restauracje, hotele, sceny i obiekty sportowe. Kontrole dostępności są zapewniane jako środek ostrożności. Dozwolone są imprezy na zewnątrz do 3000 osób i wewnątrz do 1500 osób. Prawie jedna trzecia populacji w wieku 16 lat lub starsza otrzymała już co najmniej jedną dawkę szczepionki. Zachorowalność przez okres od 7 do 140 dni jest na tym samym poziomie, co w Niemczech.

Wraz z pierwszymi krokami powinna spaść również kwarantanna wczasowiczów z Niemiec. Szczepienia, testy i wyzdrowienie Covid-19 są dozwolone w kraju. Rząd planuje uniemożliwić ludziom wykonywanie testów trzy tygodnie po pierwszym szczepieniu. Jednak z niemieckiego punktu widzenia Austria pozostaje niebezpiecznym regionem. Planowany jest test i co najmniej pięć dni kwarantanny podczas lotu powrotnego.

Portugalia

Portugalia, dawny punkt zapalny epidemii, miała najniższe wskaźniki infekcji w Europie po Islandii, a wraz z nią Finlandii. Dziś, w sobotę, stan wyjątkowy przestał przedłużać stan wyjątkowy w Coronie po raz pierwszy od około pięciu i pół miesiąca. Restauracje, kawiarnie i bary, a także kina, teatry i inne obiekty kulturalne i rozrywkowe mogą pozostać otwarte do 22:30 w weekendy. Jak dotąd w Portugalii w weekendy obowiązywała bardzo wczesna godzina policyjna, która zaczynała się o 13:00. Ponadto, oprócz innych środków łagodzących, ponownie otwarto granicę lądową z Hiszpanią.

Nieistotne podróże turystyczne z krajów, w których występuje więcej niż 150 dni w okresie 14-dniowym, w tym z Niemiec, są nadal niedozwolone. W kraju liczącym 10,3 miliona ludzi podano już około 3,5 miliona dawek szczepionek. Nadal nie ma świadczeń dla osób zaszczepionych lub wyleczonych w Portugalii.

Szwajcaria

Każda osoba podróżująca do Szwajcarii musi przedstawić negatywny wynik testu na koronę nie później niż 72 godziny. Jeśli przyjeżdżasz samochodem, autobusem lub pociągiem, nie musisz. Kwarantannie powinni poddawać się tylko podróżni z obszarów zagrożonych. Niemcy do nich nie należą, z wyjątkiem Saksonii i Turyngii. Hotele są otwarte, podobnie jak muzea, sklepy, teatry, kina, ogrody zoologiczne i parki rozrywki. Jedzenie i picie jest dozwolone na tarasach restauracji. Maksymalne liczby wszędzie dotyczą gości, zasad dotyczących odległości i wymagań dotyczących masek. Nie ma godziny policyjnej. Nie ma specjalnych przywilejów dla osób wykonujących szczepienia.

Pomimo pierwszych kroków liczba zgłaszanych infekcji obecnie spada. Wskaźnik zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni wyniósł około 289 nowych zakażeń na 100 000 populacji, w porównaniu z 315 w poprzednim tygodniu. Około 11 procent populacji jest w pełni zaszczepionych.

READ  Nieco inna hybryda: Renault Scenic ma zapasy wodoru

Hiszpania

Zapadalność siedmiodniowa jest znacznie niższa niż w Niemczech, a ostatnio wynosiła tylko dobre 87. W niektórych obszarach wakacyjnych, takich jak Walencja (około 17 lat) lub Baleary (nieco poniżej 28 lat) z Majorką, sytuacja jest bardziej relaksująca. . W różnych regionach niektóre surowe ograniczenia nadal obowiązują w czwartek, ale prawie wszystkie z nich skończą się w weekend, gdy skończy się sześciomiesięczny kryzys Corona. Tymczasem wiele regionów chce utrzymać wyłączenie na noc. Ponadto wymagania dotyczące masek zewnętrznych powinny na razie obowiązywać.

Wjazd do Hiszpanii ze wszystkich krajów Unii Europejskiej i strefy Schengen jest generalnie możliwy. Obowiązuje jednak obowiązek testowania wjazdu ze strefy zagrożenia z zagranicy (w tym z Niemiec). Około 12,4 miliona obywateli – 26 procent wszystkich Hiszpanów – otrzymało już co najmniej pierwszą dawkę szczepionki, z czego ponad pięć milionów zostało w pełni zaszczepionych. Jednak nadal nie ma świadczeń dla osób zaszczepionych lub wyleczonych w Hiszpanii.

indyk

W Turcji nadal jest zamknięta do 17 maja: otwarte są tylko sklepy z artykułami codziennego użytku, a ludzie mogą wychodzić tylko z ważnych zadań. Turyści są zwolnieni z tych ograniczeń wjazdu i mogą się swobodnie poruszać. Liczba nowych infekcji w kraju każdego dnia utrzymuje się na wysokim poziomie. W prowincjach turystycznych Antalya, Mugla i Izmir wskaźnik zapadalności przez siedem dni wynosił około 200 przypadków na 100 000 osób w ciągu ostatnich kilku tygodni. Około 17 procent populacji otrzymało dotychczas co najmniej jedną dawkę szczepionki, a pierwszeństwo mają pracownicy sektora turystycznego. Przy wjeździe do Turcji należy przedstawić negatywny test PCR, który nie powinien przekraczać 72 godzin.

Wjazd do Niemiec

Spośród wymienionych krajów Estonia, Francja, Litwa, Niderlandy, Polska, Turcja i Cypr są obecnie klasyfikowane przez Niemcy jako obszary o wysokiej zachorowalności, a inne kraje jako obszary ryzyka. Według Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych podróżni powracający z obszarów zagrożonych generalnie muszą przejść kwarantannę na dziesięć dni i zarejestrować się online przed przybyciem do Niemiec. Po pięciu dniach kwarantannę można zakończyć przedwcześnie negatywnym wynikiem testu Corona.

W przypadku podróży powrotnej z obszarów o wysokiej infekcji obowiązują dodatkowe, bardziej rygorystyczne zasady: w takim przypadku podróżni muszą udowodnić, że nie są zarażeni koronawirusem, na przykład negatywny wynik testu. Ten dowód nie może mieć więcej niż 48 godzin. (dpa / utz) *24 Hamburg To jest pokaz IPPEN.MEDIA.

Lista rankingowa: © Imago

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Powrót Airbusa A380

Published

on

drdowolne wokół twarzy Lufthansa To wspaniały znak i znak tego, jak nieprzewidywalne są warunki zewnętrzne. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kierownictwo linii wielokrotnie potwierdzało, że duży Airbus A380 na stałe opuścił flotę. We wrześniu 2021 r. redakcja Technik und Motor była obecna na niezbędne ćwiczenia we Frankfurcie przed ostatnim lotem A po żegnaniu personelu Lufthansy nie jest to najpiękniejszy samolot na świecie, ale być może najbardziej zabawny dla pasażerów. W każdym razie należy przerwać pracę czterech nieopłacalnych i nieefektywnych grzejników, to były argumenty, które trudno było wymyślić.

Teraz, niespodziewanie, dyrektor generalny Carsten Spohr proponuje przywrócić A380, który nie tylko napędza fantazje fanów, ale także wpływa na cenę akcji. Dowiadujemy się: nieopłacalne i nieefektywne są względne. Najwyraźniej wiele rezerwacji odpowiada kilku samolotom szerokokadłubowym, w końcu Lufthansa, w obecnej trudnej sytuacji, uruchamia wiele używanych samolotów odrzutowych dalekiego zasięgu azjatyckiego pochodzenia. Inną kwestią jest to, jak długo A380 może po tym przetrwać. Są bardziej nowoczesne samoloty. i przeciwny ruch. Airbusa Poinformowano o pierwszym locie testowym A321XLR, samolotu odrzutowego krótkiego i średniego zasięgu, który dzięki ulepszeniom technicznym został przekształcony w użyteczny samolot długodystansowy z Frankfurtu do Calgary. Głównie z układem kabiny jak w Shuttle Mallorca. Koncepcja została dobrze przyjęta, otrzymano 500 zamówień, a regularne serwisy zaplanowano na 2024 r. Mimo całego entuzjazmu dla osiągnięć technicznych. Będziemy wiedzieć, gdzie preferować trasy długodystansowe.

READ  Annalena Barbock opiera się na zasadzie Angeli Merkel w Unii Europejskiej w Polsce
Continue Reading

Economy

Konferencja Ukraina na taśmie – w Lugano, walka o odbudowę Ukrainy

Published

on

READ  Banken - Frankfurt nad Menem - Polnische Kredite belasten Commerzbank: dennoch Gewinn? - Wirtschaft
Continue Reading

Economy

Wartość rynkowa poniżej wartości księgowej: Siemens na minusie: Siemens tnie o 2,8 miliarda euro na Siemens Energy | biuletyn Informacyjny

Published

on

Monachijska grupa technologiczna musi odpisać miliardy ze swoich udziałów, co znacząco wpłynie na wyniki w trzecim kwartale. Teraz Siemens może swobodnie zredukować swój udział z obecnych 35 procent.

Ponadto, 1 lipca grupa sfinalizowała sprzedaż swojej działalności pocztowo-paczkowej od Siemens Logistics o wartości projektu 1,15 miliarda euro, poinformował w piątek Siemens. Jednak przychody ze sprzedaży nie zostaną zaksięgowane w trzecim kwartale. Siemens Logistics zamierza w przyszłości skoncentrować się na logistyce lotniskowej.

W trzecim kwartale Siemens spodziewa się, że spadek będzie miał negatywny wpływ na zysk po opodatkowaniu w wysokości około 2,8 miliarda euro, ogłosiła grupa w czwartek wieczorem. Przy cenie zamknięcia 13,99 euro w czwartek wartość giełdowa Siemens Energy była „znacząco” poniżej wartości księgowej, jak podano powód. Siemens planuje opublikować dane za trzeci kwartał i skutki spadku oczekiwań 11 sierpnia.

Według raportu okresowego, 35-procentowy udział w księgach nadal wynosił około 6,3 miliarda euro w pierwszej połowie roku obrotowego 2021/22. Analityk Jefferies, Simon Toennessen, szacuje poprzednią wartość akcji na 23 do 25 euro za akcję. Późnym popołudniem udział Siemensa stracił około 1 proc. Papiery Siemens Energy początkowo spadły, ale w ciągu roku okazały się dodatnie i zyskały ponad 2 procent.

Siemens uruchomił swoją działalność w zakresie technologii energetycznych, w tym swoją spółkę zależną zajmującą się energią wiatrową Siemens Gamesa, i pod koniec września 2020 r. sprzedał większość udziałów. Zarząd zamierza dalej zmniejszać pozostały udział. Jednak prezes Siemensa, Roland Bosch, oświadczył, że nie chce sprzedawać tego „za mniej niż wartość księgową”. To może teraz utorować drogę, zgodnie z rozważaniami Toennessena.

Philip Buller z Banku Berenberg wspomina o stanie wydarzeń wokół joint venture z francuskim dostawcą samochodów Valeo w zeszłym roku, które Siemens zdewaluował do zera i sprzedał kilka kwartałów później. Uważa, że ​​podobny scenariusz jest możliwy w Siemens Energy. Opisał odpis jako nieunikniony.

READ  Kolej - Küstriner Vorland - Kamień węgielny położony pod węglowy most kolejowy nad Odrą - Gospodarka

Cena Siemens Power znalazła się pod znaczną presją w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Powodem są ciągłe problemy w spółce zależnej Gamesa zajmującej się energią wiatrową, zwłaszcza w biznesie z turbinami wiatrowymi na ziemi. Gamesa musiała ostatnio wydać szereg ostrzeżeń o zarobkach. Firma boryka się nie tylko z aktualnie wymagającym otoczeniem rynkowym, ale także z problemami wewnętrznymi. Siemens Energy kilkakrotnie zastępował kierownictwo spółki notowanej na hiszpańskiej giełdzie. Teraz musi się nim zająć Jochen Eckholt, dyrektor ds. energii Siemensa. Krokiem w kierunku restrukturyzacji jest całkowite przejęcie Gamesy, w której Siemens Energy posiada około 67 proc.

Akcje Siemens Energy straciły w tym roku prawie 40 procent swojej wartości. Gazeta jest daleka od rekordowych poziomów 34 euro, które osiągnęły na początku zeszłego roku. Stawka jest również obecnie notowana znacznie poniżej końca rynku w wysokości 22 euro. Wartość rynku wynosi około dziesięciu miliardów euro.

Berenberg opuszcza Siemensa „kupuj” – cel to 176 euro

Prywatny bank Berenberg pozostawił ocenę Siemensa na poziomie „kupuj” z ceną docelową 176 euro, pomimo 1 miliarda dolarów odpisu akcji Siemens Energy. „W normalnych okolicznościach rynek zignorowałby coś takiego, ale w tej chwili nie jest to łatwe” – napisał analityk Philip Boehler w badaniu dostępnym w piątek. Sytuacja przypomniała mu o podobnym posunięciu w zeszłym roku, dotyczącym joint venture z Valeo. W tym czasie akcje zostały odpisane jako bezwartościowe, ale wkrótce potem ponownie zaksięgowano zysk.

Monachium (dpa-AFX)

Wybrane produkty dźwigowe na Siemens AGDzięki nokautom inwestorzy spekulacyjni mogą nieproporcjonalnie uczestniczyć w ruchach cenowych. Po prostu wybierz żądany żuraw, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty na Siemens AG

Dźwignia powinna wynosić od 2 do 20

Brak danych

Więcej wiadomości o Siemens AG

Źródła obrazu: MICHELE TANTUSSI/AFP // Getty Images, Siemens Energy AG

READ  Nieco inna hybryda: Renault Scenic ma zapasy wodoru
Continue Reading

Trending