Connect with us

Economy

113 milionów euro! Gracz wygrywa główną wygraną w EuroMillions – Ekonomia

Published

on

Eurobot pęknięty! Gracz EuroMillionen miał na swoim bilecie „5 plus 2 integer” i jest teraz bogatszy o 113,1 miliona euro.

W piątek, 13 sierpnia, jeden gracz z Hiszpanii miał szczęście po swojej stronie i wygrał loterię EuroMillions w Europocie. Szczęściarz zgarnął jackpota i zabrał do domu 113,1 miliona euro za „5 plus 2 prawo”.

W losowaniu Euromillions wylosowano następujące zwycięskie liczby: 06, 12, 44, 47, 49 Koło gwiazdy: 8, 12. Austria Numer potwierdzenia otrzymania nagrody: 6657811750.

Ustalenie zysków doprowadziło do następującego wyniku:

1 x 5 + 2 za 113 156128,00 euro.

5 razy 5 + 1 za 221 900,20 euro za sztukę.

3 razy 5 + 0 za 86 436,20 euro za sztukę.

44 razy 4 + 2 za 1835,60 euro za sztukę.

935 razy 4 + 1 po 159,10 euro za sztukę.

2008 razy 3 + 2 za 78,30 euro za sztukę.

2148 razy 4 + 0 po 51,40 euro za sztukę.

30 340 razy 2 + 2 po 18,20 euro za sztukę.

45411 razy 3 + 1 po 13,50 euro za sztukę.

108.054 razy 3 + 0 po 10,60 euro za sztukę.

164.079 razy 1 + 2 za 8,40 euro za sztukę.

698.112 razy 2 + 1 za 6,20 euro za sztukę.

1697705 razy 2 + 0 po 4,10 euro za sztukę.

Kolejne losowanie we wtorek wyniesie 17,0 mln euro w Eurobot.

Euro Jackpot

Oprócz wygrania ogromnego jackpota w EuroMillions, trafiono również w Eurojackpot. Dwóch graczy z Finlandii i Polski spotkało się w piątek 13 z pierwszorzędnymi wygranymi w Eurojackpot i każdy z nich wygrał 45 milionów euro.

W Helsinkach wyłoniono zwycięskie liczby 4, 31, 39, 43 i 46 oraz euroliczby 1 i 4. Dwóch graczy z Finlandii i Polski było w stanie poprawnie przewidzieć wszystkie siedem liczb i podzielić jackpot. Andreas Cotter, dyrektor generalny Eurojackpot, gratuluje:

„Piątek 13 ma być pechowym dniem. Ale nikt nie może tego udowodnić. Wręcz przeciwnie: ten dzień może również przynieść dużo szczęścia, w tym wygranych w Eurojackpot. Cieszymy się więc z dwóch nowych milionerów. 45 razy Gratulacje!

Konto nawigacyjne czerwony, biada czas| Działać:
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Niemieckie pióro wieczne: Mitsubishi przejmuje Lamy

Published

on

Niemieckie pióro wieczne: Mitsubishi przejmuje Lamy

Te wieczne pióra były i być może można je znaleźć w każdym szkolnym piórniku: a teraz producent przyborów do pisania z Heidelbergu, Lamy, został sprzedany.

Lamy to prawdopodobnie jedna z firm, o której wiedzą wszystkie dzieci i rodzice w wieku szkolnym. Pióra wieczne producenta przyborów do pisania Heidelberg można znaleźć w prawie każdym piórniku. Teraz rodzinny biznes przejmuje japońska firma Mitsubishi Pencil.

Jak ogłosiła w środę firma, rodzina królewska szukała kupca w złożonym procesie. Proces zakończy się sukcesem sprzedażą wszystkich udziałów w spółce. Rzeczniczka Lamy na żądanie nie przekazała żadnych informacji na temat ceny sprzedaży.

Lamy's prowadzony był przez trzecie pokolenie

Powiedziała, że ​​Lamy szukała silnego partnera, który mógłby dalej rozwijać rozwijającą się dziedzinę cyfrowego pisania i zwiększać sprzedaż międzynarodową.

Ta rodzinna firma, założona w 1930 roku, jest jedną z wiodących marek projektowych w branży artykułów piśmienniczych. Według własnych informacji zatrudnia ponad 340 osób i posiada punkty sprzedaży w ponad 80 krajach. Od niedawna Lamy obsługuje już trzecie pokolenie.

READ  Bielefeld, Open Innovation City 2022, 1000 € za Twój ekologiczny pomysł, Gütsel Online, OWL live
Continue Reading

Economy

Dotyczy to wszystkich oddziałów: To się teraz zmienia w Aldi Süd | Polityka

Published

on

Dotyczy to wszystkich oddziałów: To się teraz zmienia w Aldi Süd |  Polityka

Wundern Sie sich nicht, wenn Sie das nächste Mal bei Aldi Süd einkaufen gehen. Der Lebensmitteldiscounter hat in seinen rund 2000 Filialen etwas Entscheidendes verändert – die klassischen Preisschilder sind plötzlich verschwunden!

Stattdessen gibt es ab sofort digitale Anzeigen an den Regalen. Die gelben und (bei Sonderangeboten) roten Papier-Preisschilder haben ausgedient.

Was das soll? Mit der Neuerung wolle man die „Abläufe in den Filialen so einfach und effizient wie möglich“ machen, teilte der Konzern aus Mülheim an der Ruhr mit. „Vor allem für unsere Kolleginnen und Kollegen vor Ort bringen die digitalen Preisschilder eine große Vereinfachung mit sich“, sagte Aldi Süd-Geschäftsführer Ralf Buchczyk. Bisher mussten alle Preisschilder in den Filialen zuvor ausgedruckt, ausgeschnitten und für jeden Artikel einzeln ausgetauscht werden.

Das neue digitale Preisschild bei Aldi Süd – auf diesem Pressefoto ist allerdings der Preis nicht zu sehen

Foto: privat

Damit ist jetzt Schluss – die Daten kommen über WLAN in den Filialen direkt aus der Unternehmens-Datenbank. Dazu kommen weitere Infos zu den Produkten – zum Beispiel, ob es sich um Bio-Obst oder ein Sonderangebot handelt.

Auch Aldi Nord, Konkurrent Lidl und Netto testen bereits digitale Preisschilder. Gerade für die Günstig-Supermärkte sind die digitalen Preisschilder von Vorteil: Sie sind zwar in der Anschaffung teurer, dafür können die Konzerne – ähnlich wie bei den Preistafeln der Tankstellen – schnell auf Preisänderungen bei der Konkurrenz reagieren.

Wie viel Geld die neuen Preisschilder Aldi Süd kosten – das verrät der Konzern nicht.

READ  Bielefeld, Open Innovation City 2022, 1000 € za Twój ekologiczny pomysł, Gütsel Online, OWL live

Continue Reading

Economy

Protest rolników: Polscy rolnicy blokują autostradę między Berlinem a Warszawą

Published

on

Protest rolników: Polscy rolnicy blokują autostradę między Berlinem a Warszawą

W niedzielę polscy rolnicy rozpoczęli zamykanie głównego przejścia granicznego z Niemcami. Według RBB zawiesili go Od 500 do 700 pojazdów rolniczych Polska droga A2 w pobliżu miasta Słubice, która bezpośrednio graniczy z Frankfurtem nad Odrą. Autostrada A2, która w Niemczech stała się A12, łączy Warszawę z… Berlin Jest zwykle używany między innymi przez wiele ciężarówek.

Rzeczniczka polskiej policji powiedziała: „Blokada rozpoczęła się zgodnie z planem o godzinie pierwszej po południu, a oba pasy autostrady A2 zostały zamknięte”. Rolnicy pierwotnie chcieli zamknięcia przejścia granicznego na 25 dni. Po rozmowach z mieszkańcami i lokalnymi przedsiębiorstwami zrezygnowano z tego długoterminowego projektu. Dariush Froebel, jeden z organizatorów protestu, powiedział, że blokada „prawdopodobnie zostanie ponownie zniesiona w poniedziałek”.

Rolnicy protestują w całej Europie

Polscy rolnicy oceniają obecne regulacje UE dotyczące ochrony środowiska jako „niedopuszczalne”. Blokadą protestują także przeciwko importowi produktów rolnych z krajów trzecich, które nie spełniają unijnych wymogów.

Rolnicy w całej Europie od tygodni protestują przeciwko unijnym przepisom dotyczącym ochrony środowiska i ochronie przed konkurencją z krajów trzecich. W poniedziałek ministrowie rolnictwa UE będą omawiać w Brukseli potencjalne reformy. Porządek spotkania w Brukseli obejmuje dyskusję na temat „szybkich i strukturalnych reakcji na obecny kryzys w sektorze rolnym”. W imieniu rządu federalnego w spotkaniu uczestniczy minister rolnictwa Cem Ozdemir (Partia Zielonych).

Na spotkaniu, które odbędzie się w Brukseli, wysocy rangą politycy omówią m.in. propozycje Komisji Unii Europejskiej dotyczące złagodzenia cierpień rolników. Po intensywnych – a czasem gwałtownych – protestach europejskich rolników, politycy znaleźli się pod rosnącą presją. W wielu krajach UE rolnicy wychodzą na ulice, aby protestować między innymi przeciwko unijnym umowom handlowym, biurokracji i przepisom dotyczącym ochrony środowiska. W poniedziałek do protestów wezwały także różne organizacje rolnicze. Policja i firmy transportowe spodziewają się poważnych niepokojów w stolicy Belgii.

Po odpowiedzi na żądania rolników i podjęciu działań łagodzących Komisja Europejska przedstawiła w czwartek dodatkowe plany pomocy. Między innymi przedsiębiorstwa powinny podlegać kontroli organów krajowych tylko w połowie w mniejszym stopniu niż dotychczas. Ponadto uproszczone zostaną niektóre standardy mające na celu zapewnienie dobrej kondycji rolnej i środowiskowej regionów. Rolnicy muszą przestrzegać tych standardów, aby móc korzystać z wielomiliardowych dotacji rolnych UE. Kraje Unii Europejskiej wzywa się obecnie do zajęcia stanowiska w sprawie tych propozycji.

Continue Reading

Trending