Connect with us

Economy

Koronawirus na świecie: Unia Europejska chce dać AstraZence czas – politykę

Published

on

Na krótko przed świętami Zielone Świątki kanclerz Austrii Sebastian Kurtz uważa, że ​​jego kraj zostanie usunięty z niemieckiej listy obszarów zagrożonych koronawirusem. „Mam nadzieję, że przepisy dotyczące kwarantanny zostaną wkrótce zniesione” – powiedział Kurz w rozmowie z Deutsche Presse-Agentur we wtorek przy okazji imprezy w Monachium. Jest „dość kontrowersyjne”, że zasady kwarantanny są konieczne, jeśli infekcja jest dziesięć lub dwadzieścia razy większa po jednej stronie granicy niż po drugiej. Jednak obecnie nie jest to uzasadnione.

Kurtz potwierdził, że jest przekonany, iż rząd federalny podejmie tutaj decyzję „opartą na faktach”. Z około 95 urazami przez siedem dni, liczba urazów w Austrii jest teraz niższa niż w Niemczech, bo we wtorek wynosiła 115. Austriacka gospodarka jest silnie uzależniona od dochodów z turystyki, a goście z Niemiec należą do najważniejszych grup turystów.

Zdaniem Curtisa fakt, że w Austrii – inaczej niż w Niemczech – ludzie mogą chodzić do restauracji lub na imprezy, które nie zostały przebadane po pierwszym szczepieniu, nie oznacza zwiększonego ryzyka dla bezpieczeństwa. „Najlepszym odzwierciedleniem ryzyka infekcji” jest występowanie siedmiu dni i liczba testów. Kraj może przetestować więcej niż Austria, więc liczba niezgłoszonych przypadków jest bardzo niska. Ponadto nie ma jasnych europejskich standardów oceny, kiedy dana osoba jest uważana za odpowiednio zaszczepioną. „Nie sądzę, żeby to był duży problem” – powiedział Curtis. Liczba zaszczepionych osób będzie stopniowo wzrastać w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Sama Austria zasadniczo zniesie swoje przepisy wjazdowe 19 maja, z wyjątkiem osób pochodzących z obszarów wysokiego ryzyka. W przypadku tak zwanego „zielonego paszportu” podróżni muszą przedstawić dowody szczepień lub testów koronowych. Kurtz wzywa do jak najszybszego przejścia przez Europę do Zielonego Korytarza. „Jesteśmy krajem bardzo międzynarodowym, nastawionym na eksport i turystycznym. Jesteśmy ściśle powiązani z naszymi sąsiadami. Swoboda podróżowania jest bardzo ważna dla naszych obywateli”. Na poziomie europejskim aplikacja będzie prawdopodobnie trwała do lata.

Unia Europejska chce dać Astra Zeneca więcej czasu

W sporze z Astra Zeneca o opóźnienie dostawy szczepionki Corona Unia Europejska chce dać brytyjsko-szwedzkiej firmie farmaceutycznej więcej czasu. Prawnik UE powiedział we wtorek w belgijskim sądzie, że Unia Europejska jest gotowa przedłużyć termin dostawy 300 milionów umownie uzgodnionych dawek szczepionek o trzy miesiące do końca września. Warunkiem wstępnym jest jednak to, że firma musi dostarczyć 120 milionów dawek przed upływem terminu do końca czerwca, a nie tylko 100 milionów dawek szczepionek, które zostały wcześniej przekazane.

READ  Rozprzestrzenia się fatalizm: w polityce jest obowiązek ufności – pomimo klimatu, korony i wojny

Unia Europejska pozwała Astra Zeneca za zmniejszenie ilości dostaw. Firma pierwotnie zgodziła się z Unią Europejską na dostarczenie 300 milionów dawek szczepionki do końca czerwca, ale jak dotąd dostarczono tylko 50 milionów dawek. Pierwsza runda operacji nie przyniosła zbliżenia pod koniec kwietnia. Sąd zamierza wydać orzeczenie w czerwcu.

Komisja Unii Europejskiej ogłosiła niedawno, że na razie nie przedłuży umowy na dostawy. Rzadkie występowanie zakrzepów krwi po szczepieniu utrudniało przyjęcie szczepionki w populacji. Unia Europejska podpisała z producentami Biontech i Pfizer dodatkowy kontrakt na do 1,8 miliarda dawek ich szczepionki Corona, który ma obowiązywać do 2023 roku.

Stany Zjednoczone zatwierdzają szczepionkę Biontech dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat

Amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła szczepionkę Corona dla dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 15 lat od niemieckiego producenta szczepionek Biontech i jego amerykańskiego partnera, firmy Pfizer. Amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków (FDA) ogłosiła w poniedziałek, że aktualne zatwierdzenie awaryjne dla osób powyżej 16 roku życia zostało odpowiednio dostosowane i rozszerzone.

Wcześniej Kanada była, między innymi, jednym z pierwszych krajów na świecie, które zatwierdziły szczepionkę dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Podobny wniosek złożono również do Europejskiej EMA. Test może potrwać do początku lub połowy czerwca. W Unii Europejskiej agent Biontech / Pfizer został dotychczas zatwierdzony tylko dla osób powyżej 16 roku życia. Prezes EMA, Emer Cooke, powiedział o tym wielu europejskim gazetom włącznie z HandelsblattI Jednak trwają próby przyspieszenia zatwierdzania i składania do końca maja.

WHO w Europie: Epidemia może prowadzić do otyłości u dzieci

Biuro Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Europe obawia się, że pandemia koronawirusa może również doprowadzić do wzrostu otyłości wśród dzieci. Biuro Regionalne w Kopenhadze uważa, że ​​zamykanie i zamykanie szkół może mieć negatywny wpływ na dietę i aktywność fizyczną dzieci, np. Brak dostępu do posiłków szkolnych i brak aktywności fizycznej. Urząd powiedział, że w związku z tym w czasie wybuchu epidemii należy priorytetowo potraktować środki ostrożności.

„Covid-19 może zaostrzyć jeden z najbardziej niepokojących trendów w europejskim regionie WHO – wzrost otyłości wśród dzieci” – powiedział dyrektor regionalny WHO Hans Kluge. Przyrost masy ciała i otyłość są bezpośrednio związane z chorobami zagrażającymi życiu, takimi jak choroby układu krążenia, cukrzyca i nowotwory. Aby zapewnić lepszą przyszłość dla przyszłych pokoleń, należy wdrożyć środki naukowe i oparte na danych, które mogą promować zdrową dietę i aktywność fizyczną, co może pomóc w zmniejszeniu otyłości u dzieci.

READ  Parlament Europejski rozpoczyna bezczynność przeciwko Komisji Unii Europejskiejمفوضية

Według opublikowanego we wtorek raportu WHO, jedno na troje dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat w niektórych krajach regionu ma nadwagę lub otyłość. Ten problem jest największy w krajach śródziemnomorskich, gdzie sytuacja powoli się poprawia: m.in. Grecja, Włochy, Portugalia i Hiszpania wykazują tendencję spadkową. Raport powstał w oparciu o najnowsze dostępne dane z 36 krajów za lata akademickie 2015/2016 i 2016/2017. Nie było wśród nich Niemiec.

Austria otwiera hotele, restauracje i obiekty rekreacyjne

W Austrii, około siedem miesięcy po wprowadzeniu ograniczeń Corona, restauracje, kawiarnie, hotele, obiekty kulturalne i rozrywkowe zostaną ponownie otwarte od 19 maja. Jednak obiekty mogą być odwiedzane tylko przez osoby, które zostały zaszczepione, przebadane lub wyzdrowiały z infekcji Corona. „Jako pozwolenie na wjazd opieramy się na zielonym pasie dojazdowym” – mówi konsultant Sebastian Curtis. Wewnątrz cztery osoby dorosłe i dzieci mogą siedzieć przy stole, na zewnątrz maksymalnie dziesięć osób dorosłych. Jednocześnie Austria znosi wymóg kwarantanny dla urlopowiczów z krajów o niskim poziomie zakażeń, w tym z Niemiec.

Szkoły powrócą do normalnej pracy 17 maja. Godzina policyjna zostanie zniesiona. Z drugiej strony nie będą możliwe duże imprezy, takie jak wesela czy imprezy klubowe. Najpóźniej w lipcu planowane jest dalsze otwarcie. Kurtz już zapowiedział otwarcie w kwietniu.

Jak ogłosiła agencja zdrowia AGES w poniedziałek, siedmiodniowy wskaźnik infekcji w Austrii spadł do 100 po raz pierwszy od siedmiu miesięcy. Ostatnia liczba nowych codziennych zakażeń koronawirusem spadła do 737 i również osiągnęła najniższy poziom od października. Curtis powiedział, że zadziałała strategia testów grupowych i regionalnych ograniczeń. „Mamy teraz niższe wskaźniki infekcji niż w Niemczech, chociaż Niemcy są w trudnej sytuacji od bardzo, bardzo długiego czasu” – powiedział konserwatywny kanclerz, odnosząc się do wskaźnika zakażeń w Niemczech wynoszącego 119.

Zarejestruj się tutaj, aby otrzymywać nasz bezpłatny biuletyn dla Austrii.

Szef EMA przeciwko wydaniu patentu na szczepionki

W dyskusji na temat możliwości wydania patentu na szczepionki Corona szef Europejskiej Agencji Leków (EMA) Imer Koc wypowiedział się przeciwko temu pomysłowi. To nie rozwiązuje poważnych problemów ani nie tworzy środowiska dla innowacji, którym powinna zawdzięczać szczepionka, powiedział Cook w wywiadzie dla brytyjskiego The Guardian. Handelsblatt I inne europejskie media. W zamian wszystko, co pożyteczne, przyczynia się do międzynarodowej produkcji i współpracy. Prezydent USA Joe Biden zaczął niedawno omawiać zatwierdzenie patentu. Jest to jednak szczególnie niedopuszczalne w Unii Europejskiej.

Cook był sceptyczny co do debaty na temat zniesienia ograniczeń i całkowitej wolności dla zaszczepionych osób. „Wiem, że nie można po prostu powiedzieć:„ Jeśli masz dwie szczepionki, możesz się swobodnie poruszać ”- powiedział szef EMA. „Gdyby na początku potraktowano nas (Covid) wystarczająco poważnie, moglibyśmy być w innej sytuacji. Więc nie chcę, żebyśmy znowu popełnili ten sam błąd”.

READ  Fabryka Bosch w Dreźnie: oto, co nowy kierownik budowy mówi o swojej pracy

Wykluczyła również szybki powrót do normalności: „Musimy zachować czujność i dowiedzieć się więcej o tym, jak radzić sobie z wirusem, bez względu na to, jakie jest nowe normalne życie”.

Światowa Organizacja Zdrowia: indyjski typ wirusa „alarmujący”

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaklasyfikowała mutację koronawirusa, która pojawiła się w Indiach, jako „niepokojącą zmienną”. Wybitna naukowiec WHO Maria Van Kerkhove ogłosiła w poniedziałek wieczorem. Jak dotąd tylko agencja Narodów Zjednoczonych w Genewie nazwał w ten sposób tak zwane warianty brytyjskie, południowoafrykańskie i brazylijskie.

W Indiach codziennie setki tysięcy osób jest zarażonych wirusem. Od początku epidemii w kraju odnotowano 22,6 mln infekcji. Van Kerkhove powiedział, że dostępne informacje wskazują na zwiększoną przenośność indyjskiego wariantu z oznaczeniem B.1.617. Zgodnie z wynikami wstępnych badań, ludzki układ odpornościowy może również słabiej reagować na tę zmienną.

Światowa Organizacja Zdrowia dzieli warianty Covid na dwie kategorie: warianty kontrolowane („zmienne zainteresowania”), które są szeroko rozpowszechnione, oraz zmienne wzbudzające obawy („zmienne wzbudzające obawy”). Ta ostatnia jest bardziej zaraźliwa lub trudniejsza do zwalczania lub prowadzi do cięższych przebiegów choroby. Van Kerkhove powiedział, że nadal nie ma dowodów na to, że testy na wirusy, leki lub szczepionki są mniej skuteczne w stosunku do indyjskiej alternatywy.

Restauracje w Czechach będą otwierać swoje przestrzenie zewnętrzne od 17 maja

W Czechach restauracje po raz pierwszy w tym roku będą mogły otwierać usługi cateringowe na świeżym powietrzu od 17 maja. O tym oświadczył minister przemysłu Karel Havlicek. Po sześciu miesiącach zamknięcia pozostałe sklepy zostały ponownie otwarte od poniedziałku. Ponadto wszyscy uczniowie szkół podstawowych wracają teraz ponownie na zajęcia, ale tylko raz w tygodniu.

Sytuacja koronawirusa w kraju poprawiła się teraz dramatycznie. Według aktualnych danych 101 na 100 000 mieszkańców zostało zarażonych w ciągu siedmiu dni. Kampania szczepień robi ogromne postępy. Rząd w Pradze ogłosił, że każdy, kto ukończył 45 lat, będzie mógł zarejestrować się na spotkanie od wtorku. W państwie członkowskim Unii Europejskiej, w którym mieszka około 10,7 miliona ludzi, ponad 1 milion osób zostało już w pełni zaszczepionych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Powrót Airbusa A380

Published

on

drdowolne wokół twarzy Lufthansa To wspaniały znak i znak tego, jak nieprzewidywalne są warunki zewnętrzne. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kierownictwo linii wielokrotnie potwierdzało, że duży Airbus A380 na stałe opuścił flotę. We wrześniu 2021 r. redakcja Technik und Motor była obecna na niezbędne ćwiczenia we Frankfurcie przed ostatnim lotem A po żegnaniu personelu Lufthansy nie jest to najpiękniejszy samolot na świecie, ale być może najbardziej zabawny dla pasażerów. W każdym razie należy przerwać pracę czterech nieopłacalnych i nieefektywnych grzejników, to były argumenty, które trudno było wymyślić.

Teraz, niespodziewanie, dyrektor generalny Carsten Spohr proponuje przywrócić A380, który nie tylko napędza fantazje fanów, ale także wpływa na cenę akcji. Dowiadujemy się: nieopłacalne i nieefektywne są względne. Najwyraźniej wiele rezerwacji odpowiada kilku samolotom szerokokadłubowym, w końcu Lufthansa, w obecnej trudnej sytuacji, uruchamia wiele używanych samolotów odrzutowych dalekiego zasięgu azjatyckiego pochodzenia. Inną kwestią jest to, jak długo A380 może po tym przetrwać. Są bardziej nowoczesne samoloty. i przeciwny ruch. Airbusa Poinformowano o pierwszym locie testowym A321XLR, samolotu odrzutowego krótkiego i średniego zasięgu, który dzięki ulepszeniom technicznym został przekształcony w użyteczny samolot długodystansowy z Frankfurtu do Calgary. Głównie z układem kabiny jak w Shuttle Mallorca. Koncepcja została dobrze przyjęta, otrzymano 500 zamówień, a regularne serwisy zaplanowano na 2024 r. Mimo całego entuzjazmu dla osiągnięć technicznych. Będziemy wiedzieć, gdzie preferować trasy długodystansowe.

READ  Wiadomość DHL „Nie mogliśmy dostarczyć paczki” może kosztować 700 euro
Continue Reading

Economy

Konferencja Ukraina na taśmie – w Lugano, walka o odbudowę Ukrainy

Published

on

READ  Drobne zyski: mniej obaw o inflację na Wall Street
Continue Reading

Economy

Wartość rynkowa poniżej wartości księgowej: Siemens na minusie: Siemens tnie o 2,8 miliarda euro na Siemens Energy | biuletyn Informacyjny

Published

on

Monachijska grupa technologiczna musi odpisać miliardy ze swoich udziałów, co znacząco wpłynie na wyniki w trzecim kwartale. Teraz Siemens może swobodnie zredukować swój udział z obecnych 35 procent.

Ponadto, 1 lipca grupa sfinalizowała sprzedaż swojej działalności pocztowo-paczkowej od Siemens Logistics o wartości projektu 1,15 miliarda euro, poinformował w piątek Siemens. Jednak przychody ze sprzedaży nie zostaną zaksięgowane w trzecim kwartale. Siemens Logistics zamierza w przyszłości skoncentrować się na logistyce lotniskowej.

W trzecim kwartale Siemens spodziewa się, że spadek będzie miał negatywny wpływ na zysk po opodatkowaniu w wysokości około 2,8 miliarda euro, ogłosiła grupa w czwartek wieczorem. Przy cenie zamknięcia 13,99 euro w czwartek wartość giełdowa Siemens Energy była „znacząco” poniżej wartości księgowej, jak podano powód. Siemens planuje opublikować dane za trzeci kwartał i skutki spadku oczekiwań 11 sierpnia.

Według raportu okresowego, 35-procentowy udział w księgach nadal wynosił około 6,3 miliarda euro w pierwszej połowie roku obrotowego 2021/22. Analityk Jefferies, Simon Toennessen, szacuje poprzednią wartość akcji na 23 do 25 euro za akcję. Późnym popołudniem udział Siemensa stracił około 1 proc. Papiery Siemens Energy początkowo spadły, ale w ciągu roku okazały się dodatnie i zyskały ponad 2 procent.

Siemens uruchomił swoją działalność w zakresie technologii energetycznych, w tym swoją spółkę zależną zajmującą się energią wiatrową Siemens Gamesa, i pod koniec września 2020 r. sprzedał większość udziałów. Zarząd zamierza dalej zmniejszać pozostały udział. Jednak prezes Siemensa, Roland Bosch, oświadczył, że nie chce sprzedawać tego „za mniej niż wartość księgową”. To może teraz utorować drogę, zgodnie z rozważaniami Toennessena.

Philip Buller z Banku Berenberg wspomina o stanie wydarzeń wokół joint venture z francuskim dostawcą samochodów Valeo w zeszłym roku, które Siemens zdewaluował do zera i sprzedał kilka kwartałów później. Uważa, że ​​podobny scenariusz jest możliwy w Siemens Energy. Opisał odpis jako nieunikniony.

READ  Parlament Europejski rozpoczyna bezczynność przeciwko Komisji Unii Europejskiejمفوضية

Cena Siemens Power znalazła się pod znaczną presją w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Powodem są ciągłe problemy w spółce zależnej Gamesa zajmującej się energią wiatrową, zwłaszcza w biznesie z turbinami wiatrowymi na ziemi. Gamesa musiała ostatnio wydać szereg ostrzeżeń o zarobkach. Firma boryka się nie tylko z aktualnie wymagającym otoczeniem rynkowym, ale także z problemami wewnętrznymi. Siemens Energy kilkakrotnie zastępował kierownictwo spółki notowanej na hiszpańskiej giełdzie. Teraz musi się nim zająć Jochen Eckholt, dyrektor ds. energii Siemensa. Krokiem w kierunku restrukturyzacji jest całkowite przejęcie Gamesy, w której Siemens Energy posiada około 67 proc.

Akcje Siemens Energy straciły w tym roku prawie 40 procent swojej wartości. Gazeta jest daleka od rekordowych poziomów 34 euro, które osiągnęły na początku zeszłego roku. Stawka jest również obecnie notowana znacznie poniżej końca rynku w wysokości 22 euro. Wartość rynku wynosi około dziesięciu miliardów euro.

Berenberg opuszcza Siemensa „kupuj” – cel to 176 euro

Prywatny bank Berenberg pozostawił ocenę Siemensa na poziomie „kupuj” z ceną docelową 176 euro, pomimo 1 miliarda dolarów odpisu akcji Siemens Energy. „W normalnych okolicznościach rynek zignorowałby coś takiego, ale w tej chwili nie jest to łatwe” – napisał analityk Philip Boehler w badaniu dostępnym w piątek. Sytuacja przypomniała mu o podobnym posunięciu w zeszłym roku, dotyczącym joint venture z Valeo. W tym czasie akcje zostały odpisane jako bezwartościowe, ale wkrótce potem ponownie zaksięgowano zysk.

Monachium (dpa-AFX)

Wybrane produkty dźwigowe na Siemens AGDzięki nokautom inwestorzy spekulacyjni mogą nieproporcjonalnie uczestniczyć w ruchach cenowych. Po prostu wybierz żądany żuraw, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty na Siemens AG

Dźwignia powinna wynosić od 2 do 20

Brak danych

Więcej wiadomości o Siemens AG

Źródła obrazu: MICHELE TANTUSSI/AFP // Getty Images, Siemens Energy AG

READ  Produkcja samochodów elektrycznych w Niemczech ponownie spadła
Continue Reading

Trending