Connect with us

Economy

Koronawirus na świecie: Unia Europejska chce dać AstraZence czas – politykę

Published

on

Na krótko przed świętami Zielone Świątki kanclerz Austrii Sebastian Kurtz uważa, że ​​jego kraj zostanie usunięty z niemieckiej listy obszarów zagrożonych koronawirusem. „Mam nadzieję, że przepisy dotyczące kwarantanny zostaną wkrótce zniesione” – powiedział Kurz w rozmowie z Deutsche Presse-Agentur we wtorek przy okazji imprezy w Monachium. Jest „dość kontrowersyjne”, że zasady kwarantanny są konieczne, jeśli infekcja jest dziesięć lub dwadzieścia razy większa po jednej stronie granicy niż po drugiej. Jednak obecnie nie jest to uzasadnione.

Kurtz potwierdził, że jest przekonany, iż rząd federalny podejmie tutaj decyzję „opartą na faktach”. Z około 95 urazami przez siedem dni, liczba urazów w Austrii jest teraz niższa niż w Niemczech, bo we wtorek wynosiła 115. Austriacka gospodarka jest silnie uzależniona od dochodów z turystyki, a goście z Niemiec należą do najważniejszych grup turystów.

Zdaniem Curtisa fakt, że w Austrii – inaczej niż w Niemczech – ludzie mogą chodzić do restauracji lub na imprezy, które nie zostały przebadane po pierwszym szczepieniu, nie oznacza zwiększonego ryzyka dla bezpieczeństwa. „Najlepszym odzwierciedleniem ryzyka infekcji” jest występowanie siedmiu dni i liczba testów. Kraj może przetestować więcej niż Austria, więc liczba niezgłoszonych przypadków jest bardzo niska. Ponadto nie ma jasnych europejskich standardów oceny, kiedy dana osoba jest uważana za odpowiednio zaszczepioną. „Nie sądzę, żeby to był duży problem” – powiedział Curtis. Liczba zaszczepionych osób będzie stopniowo wzrastać w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Sama Austria zasadniczo zniesie swoje przepisy wjazdowe 19 maja, z wyjątkiem osób pochodzących z obszarów wysokiego ryzyka. W przypadku tak zwanego „zielonego paszportu” podróżni muszą przedstawić dowody szczepień lub testów koronowych. Kurtz wzywa do jak najszybszego przejścia przez Europę do Zielonego Korytarza. „Jesteśmy krajem bardzo międzynarodowym, nastawionym na eksport i turystycznym. Jesteśmy ściśle powiązani z naszymi sąsiadami. Swoboda podróżowania jest bardzo ważna dla naszych obywateli”. Na poziomie europejskim aplikacja będzie prawdopodobnie trwała do lata.

Unia Europejska chce dać Astra Zeneca więcej czasu

W sporze z Astra Zeneca o opóźnienie dostawy szczepionki Corona Unia Europejska chce dać brytyjsko-szwedzkiej firmie farmaceutycznej więcej czasu. Prawnik UE powiedział we wtorek w belgijskim sądzie, że Unia Europejska jest gotowa przedłużyć termin dostawy 300 milionów umownie uzgodnionych dawek szczepionek o trzy miesiące do końca września. Warunkiem wstępnym jest jednak to, że firma musi dostarczyć 120 milionów dawek przed upływem terminu do końca czerwca, a nie tylko 100 milionów dawek szczepionek, które zostały wcześniej przekazane.

READ  Porażka byłego prezydenta: kurczą się aktywa Trumpa

Unia Europejska pozwała Astra Zeneca za zmniejszenie ilości dostaw. Firma pierwotnie zgodziła się z Unią Europejską na dostarczenie 300 milionów dawek szczepionki do końca czerwca, ale jak dotąd dostarczono tylko 50 milionów dawek. Pierwsza runda operacji nie przyniosła zbliżenia pod koniec kwietnia. Sąd zamierza wydać orzeczenie w czerwcu.

Komisja Unii Europejskiej ogłosiła niedawno, że na razie nie przedłuży umowy na dostawy. Rzadkie występowanie zakrzepów krwi po szczepieniu utrudniało przyjęcie szczepionki w populacji. Unia Europejska podpisała z producentami Biontech i Pfizer dodatkowy kontrakt na do 1,8 miliarda dawek ich szczepionki Corona, który ma obowiązywać do 2023 roku.

Stany Zjednoczone zatwierdzają szczepionkę Biontech dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat

Amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła szczepionkę Corona dla dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 15 lat od niemieckiego producenta szczepionek Biontech i jego amerykańskiego partnera, firmy Pfizer. Amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków (FDA) ogłosiła w poniedziałek, że aktualne zatwierdzenie awaryjne dla osób powyżej 16 roku życia zostało odpowiednio dostosowane i rozszerzone.

Wcześniej Kanada była, między innymi, jednym z pierwszych krajów na świecie, które zatwierdziły szczepionkę dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Podobny wniosek złożono również do Europejskiej EMA. Test może potrwać do początku lub połowy czerwca. W Unii Europejskiej agent Biontech / Pfizer został dotychczas zatwierdzony tylko dla osób powyżej 16 roku życia. Prezes EMA, Emer Cooke, powiedział o tym wielu europejskim gazetom włącznie z HandelsblattI Jednak trwają próby przyspieszenia zatwierdzania i składania do końca maja.

WHO w Europie: Epidemia może prowadzić do otyłości u dzieci

Biuro Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Europe obawia się, że pandemia koronawirusa może również doprowadzić do wzrostu otyłości wśród dzieci. Biuro Regionalne w Kopenhadze uważa, że ​​zamykanie i zamykanie szkół może mieć negatywny wpływ na dietę i aktywność fizyczną dzieci, np. Brak dostępu do posiłków szkolnych i brak aktywności fizycznej. Urząd powiedział, że w związku z tym w czasie wybuchu epidemii należy priorytetowo potraktować środki ostrożności.

„Covid-19 może zaostrzyć jeden z najbardziej niepokojących trendów w europejskim regionie WHO – wzrost otyłości wśród dzieci” – powiedział dyrektor regionalny WHO Hans Kluge. Przyrost masy ciała i otyłość są bezpośrednio związane z chorobami zagrażającymi życiu, takimi jak choroby układu krążenia, cukrzyca i nowotwory. Aby zapewnić lepszą przyszłość dla przyszłych pokoleń, należy wdrożyć środki naukowe i oparte na danych, które mogą promować zdrową dietę i aktywność fizyczną, co może pomóc w zmniejszeniu otyłości u dzieci.

READ  Federacja Rosyjska rozpowszechnia kłamstwa na temat rzekomych przygotowań Ukrainy do ataku terrorystycznego w Humaniu - Komitet Ochrony Dziennikarzy | Wiadomości robota

Według opublikowanego we wtorek raportu WHO, jedno na troje dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat w niektórych krajach regionu ma nadwagę lub otyłość. Ten problem jest największy w krajach śródziemnomorskich, gdzie sytuacja powoli się poprawia: m.in. Grecja, Włochy, Portugalia i Hiszpania wykazują tendencję spadkową. Raport powstał w oparciu o najnowsze dostępne dane z 36 krajów za lata akademickie 2015/2016 i 2016/2017. Nie było wśród nich Niemiec.

Austria otwiera hotele, restauracje i obiekty rekreacyjne

W Austrii, około siedem miesięcy po wprowadzeniu ograniczeń Corona, restauracje, kawiarnie, hotele, obiekty kulturalne i rozrywkowe zostaną ponownie otwarte od 19 maja. Jednak obiekty mogą być odwiedzane tylko przez osoby, które zostały zaszczepione, przebadane lub wyzdrowiały z infekcji Corona. „Jako pozwolenie na wjazd opieramy się na zielonym pasie dojazdowym” – mówi konsultant Sebastian Curtis. Wewnątrz cztery osoby dorosłe i dzieci mogą siedzieć przy stole, na zewnątrz maksymalnie dziesięć osób dorosłych. Jednocześnie Austria znosi wymóg kwarantanny dla urlopowiczów z krajów o niskim poziomie zakażeń, w tym z Niemiec.

Szkoły powrócą do normalnej pracy 17 maja. Godzina policyjna zostanie zniesiona. Z drugiej strony nie będą możliwe duże imprezy, takie jak wesela czy imprezy klubowe. Najpóźniej w lipcu planowane jest dalsze otwarcie. Kurtz już zapowiedział otwarcie w kwietniu.

Jak ogłosiła agencja zdrowia AGES w poniedziałek, siedmiodniowy wskaźnik infekcji w Austrii spadł do 100 po raz pierwszy od siedmiu miesięcy. Ostatnia liczba nowych codziennych zakażeń koronawirusem spadła do 737 i również osiągnęła najniższy poziom od października. Curtis powiedział, że zadziałała strategia testów grupowych i regionalnych ograniczeń. „Mamy teraz niższe wskaźniki infekcji niż w Niemczech, chociaż Niemcy są w trudnej sytuacji od bardzo, bardzo długiego czasu” – powiedział konserwatywny kanclerz, odnosząc się do wskaźnika zakażeń w Niemczech wynoszącego 119.

Zarejestruj się tutaj, aby otrzymywać nasz bezpłatny biuletyn dla Austrii.

Szef EMA przeciwko wydaniu patentu na szczepionki

W dyskusji na temat możliwości wydania patentu na szczepionki Corona szef Europejskiej Agencji Leków (EMA) Imer Koc wypowiedział się przeciwko temu pomysłowi. To nie rozwiązuje poważnych problemów ani nie tworzy środowiska dla innowacji, którym powinna zawdzięczać szczepionka, powiedział Cook w wywiadzie dla brytyjskiego The Guardian. Handelsblatt I inne europejskie media. W zamian wszystko, co pożyteczne, przyczynia się do międzynarodowej produkcji i współpracy. Prezydent USA Joe Biden zaczął niedawno omawiać zatwierdzenie patentu. Jest to jednak szczególnie niedopuszczalne w Unii Europejskiej.

Cook był sceptyczny co do debaty na temat zniesienia ograniczeń i całkowitej wolności dla zaszczepionych osób. „Wiem, że nie można po prostu powiedzieć:„ Jeśli masz dwie szczepionki, możesz się swobodnie poruszać ”- powiedział szef EMA. „Gdyby na początku potraktowano nas (Covid) wystarczająco poważnie, moglibyśmy być w innej sytuacji. Więc nie chcę, żebyśmy znowu popełnili ten sam błąd”.

READ  Daimler dzieli się wiadomością: Daimler nabiera tempa

Wykluczyła również szybki powrót do normalności: „Musimy zachować czujność i dowiedzieć się więcej o tym, jak radzić sobie z wirusem, bez względu na to, jakie jest nowe normalne życie”.

Światowa Organizacja Zdrowia: indyjski typ wirusa „alarmujący”

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaklasyfikowała mutację koronawirusa, która pojawiła się w Indiach, jako „niepokojącą zmienną”. Wybitna naukowiec WHO Maria Van Kerkhove ogłosiła w poniedziałek wieczorem. Jak dotąd tylko agencja Narodów Zjednoczonych w Genewie nazwał w ten sposób tak zwane warianty brytyjskie, południowoafrykańskie i brazylijskie.

W Indiach codziennie setki tysięcy osób jest zarażonych wirusem. Od początku epidemii w kraju odnotowano 22,6 mln infekcji. Van Kerkhove powiedział, że dostępne informacje wskazują na zwiększoną przenośność indyjskiego wariantu z oznaczeniem B.1.617. Zgodnie z wynikami wstępnych badań, ludzki układ odpornościowy może również słabiej reagować na tę zmienną.

Światowa Organizacja Zdrowia dzieli warianty Covid na dwie kategorie: warianty kontrolowane („zmienne zainteresowania”), które są szeroko rozpowszechnione, oraz zmienne wzbudzające obawy („zmienne wzbudzające obawy”). Ta ostatnia jest bardziej zaraźliwa lub trudniejsza do zwalczania lub prowadzi do cięższych przebiegów choroby. Van Kerkhove powiedział, że nadal nie ma dowodów na to, że testy na wirusy, leki lub szczepionki są mniej skuteczne w stosunku do indyjskiej alternatywy.

Restauracje w Czechach będą otwierać swoje przestrzenie zewnętrzne od 17 maja

W Czechach restauracje po raz pierwszy w tym roku będą mogły otwierać usługi cateringowe na świeżym powietrzu od 17 maja. O tym oświadczył minister przemysłu Karel Havlicek. Po sześciu miesiącach zamknięcia pozostałe sklepy zostały ponownie otwarte od poniedziałku. Ponadto wszyscy uczniowie szkół podstawowych wracają teraz ponownie na zajęcia, ale tylko raz w tygodniu.

Sytuacja koronawirusa w kraju poprawiła się teraz dramatycznie. Według aktualnych danych 101 na 100 000 mieszkańców zostało zarażonych w ciągu siedmiu dni. Kampania szczepień robi ogromne postępy. Rząd w Pradze ogłosił, że każdy, kto ukończył 45 lat, będzie mógł zarejestrować się na spotkanie od wtorku. W państwie członkowskim Unii Europejskiej, w którym mieszka około 10,7 miliona ludzi, ponad 1 milion osób zostało już w pełni zaszczepionych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Kod identyfikacyjny badania koncepcyjnego: VW oferuje SUV-y z funkcjonalnością poziomu 4 wyłącznie na terenie Chin

Published

on

Kod identyfikacyjny badania koncepcyjnego: VW oferuje SUV-y z funkcjonalnością poziomu 4 wyłącznie na terenie Chin

Volkswagen, producent samochodów z Wolfsburga, zaprezentuje futurystyczny wygląd na wystawie samochodowej w Pekinie „SUV zupełnie nowej generacji”. ID.Code, opracowany wspólnie przez zespoły w Chinach i Europie, to „Witamy chińskich klientów Volkswagena”, Spółka ogłosiła 24 kwietnia 2024 r. Studium koncepcyjne już istnieje „Konsekwentnie zaprojektowany do w pełni zautomatyzowanej jazdy na poziomie 4”. VW chce także do 2027 roku wprowadzić na rynek w Chinach pięć modeli submarki ID.UX.


Volkswagen znalazł się w Chinach pod presją ze względu na rosnącą konkurencję ze strony chińskich dostawców, szczególnie w obszarze samochodów elektrycznych. „Ceny stale spadają, a konkurencja staje się coraz trudniejsza”.Ralf Brandstätter, który kieruje chińskim oddziałem Volkswagena, powiedział niemieckiej agencji informacyjnej DPA na krótko przed rozpoczęciem salonu samochodowego w Pekinie. Chiński BYD sprzedaje obecnie w swoim kraju więcej samochodów elektrycznych i hybrydowych niż Volkswagen.

Logiczne wydaje się zatem, że Volkswagen chciałby w większym stopniu odpowiadać na pragnienia klientów w Chinach poprzez design i technologię. Prace nad konwencjonalnymi samochodami z silnikami spalinowymi są w dalszym ciągu zarezerwowane dla Volkswagena „Bardzo opłacalne” On jest. Jednak jeśli chodzi szczególnie o samochody elektryczne, Chińczycy preferują lokalnych dostawców lub Teslę.

Mnóstwo cyfrowych dzwonków i gwizdków

Nic więc dziwnego, że ID.Code ma wiele cyfrowych wodotrysków. Samochód koncepcyjny to pierwszy samochód Volkswagena, „Ten, kto komunikuje się i wchodzi w pełną interakcję ze swoim otoczeniem poprzez swój wygląd zewnętrzny”.. Ponieważ ID.Code jest zrozumiały „Nie tylko jako samochód, ale także jako cyfrowy awatar, który wchodzi w interakcję z innymi użytkownikami dróg i zapewnia właścicielom bogactwo informacji i opinii”..
READ  Panie, nie kupiłbyś mi Mercedes-Benz


Podczas Salonu Samochodowego w Pekinie Volkswagen prezentuje studium koncepcyjne dedykowane chińskim klientom. (Zdjęcie: Volkswagen) [1/9]

ID.Code jest właściwie zaprojektowany do jazdy autonomicznej na poziomie 4. (Zdjęcie: Volkswagen) [2/9]

VW nazywa ID.Code SUV-em, ale wygląda bardziej płasko niż kombi. (Zdjęcie: Volkswagen) [3/9]

ID.Code ma elektrycznie sterowane drzwi bez uchwytów i cyfrowe lusterka zewnętrzne. (Zdjęcie: Volkswagen) [4/9]

Dachowy moduł fotowoltaiczny ma za zadanie zaspokoić zapotrzebowanie pojazdu elektrycznego na energię elektryczną. (Zdjęcie: Volkswagen) [5/9]

Żeton identyfikacyjny musi mieć niski opór powietrza. (Zdjęcie: Volkswagen) [6/9]

Kompaktowy robot próżniowy Lupo będzie dostępny dla kodu ID. (Rysunek: Volkswagen) [7/9]

To powinno wyczyścić samochód w trybie czyszczenia. (Rysunek: Volkswagen) [8/9]

Volkswagen zaproponował także wersję GTI. (Rysunek: Volkswagen) [9/9]


Symbol identyfikacyjny na przedniej części wyposażony jest w inteligentny system oświetlenia. Volkswagen nazywa ten typ chmur świetlnych 3D Interactive Eyes „Wiązka światła pod przednią osłoną”. Obejmuje to również wyświetlacz LED w częściowo przezroczystej części przedniej. Kiedy zbliża się kierowca lub autoryzowany użytkownik, ID.Code zaczyna działać „Wizualny i dźwiękowy scenariusz powitalny, który bezpośrednio dostarcza kierowcy i gościom aktualnej prognozy pogody na najbliższe dwie godziny”..

Największą innowacją jest jednak jazda autonomiczna z automatyzacją poziomu 4.


Continue Reading

Economy

Dlaczego może to stać się problemem

Published

on

Dlaczego może to stać się problemem
  1. Strona główna
  2. życie
  3. pieniądze

Naciska

Wypłata pieniędzy z supermarketu jest wygodna i nieskomplikowana oraz cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów. Może to stanowić problem dla rynków.

Wypłata pieniędzy podczas zakupów staje się coraz bardziej popularna. Coraz więcej klientów korzysta z usług nie tylko supermarketów, ale także aptek i sklepów z artykułami metalowymi. Korzyść jest oczywista: oszczędzisz sobie wizyty w bankomacie i będziesz mógł przechowywać gotówkę podczas zakupów.

Z reguły można wypłacić do 200 euro. Jedyną rzeczą, która różni się w zależności od sprzedawcy, jest wartość zakupu, po której oferowana jest usługa. O ile w 2019 r. rynki wypłaciły klientom około 2,23 mld euro, o tyle w 2023 r. przekroczyły one już 12,3 mld euro. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Handlowych EHI.

Klienci otrzymują płatność, mimo że płacą kartą

Paradoksalny może wydawać się fakt, że coraz więcej klientów wypłaca pieniądze podczas zakupów. Przecież ludzie coraz mniej płacą monetami i banknotami. „Popyt rośnie również ze względu na zmniejszenie liczby bankomatów” – wyjaśnia niemieckiej agencji informacyjnej DPA Horst Rutter, autor badania EHI. Ponadto w Niemczech nadal jest wielu miłośników gotówki, którzy nie chcą płacić kartą. Z raportów wynika, że ​​szczególnie na obszarach wiejskich, gdzie wiele banków zamknęło swoje oddziały i zlikwidowało bankomaty, coraz ważniejsze staje się wypłacanie pieniędzy z supermarketów. skupiać się Cytat z działów korporacji.

Możesz używać koloru żółtego w sklepach spożywczych, takich jak Rewe i Edeka, w aptekach, takich jak dm i Rossmann, a także w sklepach z artykułami żelaznymi. © Funke Photo Services/Imago

Klientom łatwiej jest znaleźć miejsce, w którym można otrzymać gotówkę. Usługa jest także wolna od dodatkowych opłat – w przeciwieństwie do bankomatów innych banków. Portal potwierdza, że ​​banki oszczędzają pieniądze, kontynuując demontaż maszyn i tym samym zmniejszając koszty eksploatacji maszyn. Finanse.net. Usługa jest przydatna także dla sprzedawców detalicznych. Zwiększasz sprzedaż, pozyskujesz nowych klientów i wzmacniasz swój wizerunek. Badanie potwierdza jednak, że w dłuższej perspektywie usługa ta może wpędzić rynki w kłopoty Instytut Badań Handlowych EHI.

Brak wystarczających środków w kasie rynkowej

Jeśli więcej osób będzie nadal wypłacać pieniądze, a jednocześnie mniej klientów będzie płacić gotówką, „w niektórych przypadkach sprzedawcom detalicznym będzie trudno w pełni utrzymać tę usługę i zaspokoić popyt” – wyjaśnia autor badania Horst Rutter: „Wtedy będzie trzeba Kupowanie gotówki od dostawców.” Udział gotówki w całkowitej sprzedaży spadł o dwa punkty procentowe do 35,5 proc. w 2023 r. Jednocześnie sprzedaż płatności kartami wzrosła do 61,8 proc., czyli 300 mld euro, czyli – jak wynika z badania – krytycznego limitu zostaje osiągnięty, gdy wskaźnik obrotu gotówkowego spadnie poniżej 25%.

READ  Waszą wielką nadzieją pozostaje nowe życie w Niemczech!

Może to oznaczać, że sklepy nie zawsze są w stanie to zrobić, szczególnie rano, gdy punkty kasowe są puste. Wydawanie pieniędzy klientommówi Horst Rutter. Do tego dochodzą opłaty transakcyjne. Za każdą wypłatę rynki muszą zapłacić od 0,1 do 0,2 procent kwoty wypłacanej bankom. W 2023 roku firmy zapłaciły bankom 17,23 mln euro, co oznacza wzrost o 25,7 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

Klienci mogą spotkać się z ograniczeniami

„Handel nie uważa tej rekompensaty za uzasadnioną, ponieważ obsługa gotówkowa oznacza ulgę dla sektora bankowego. Daje mu to możliwość demontażu większej liczby bankomatów i obniżenia kosztów”. Niemieckie Stowarzyszenie Handlowe W zeszłorocznym oświadczeniu. Horst Rutter spodziewa się, że w przyszłości usługa będzie podlegać ograniczeniom dla klientów. Jedną z możliwości jest na przykład ustalenie dolnego górnego limitu kwot wypłat. Sami handlowcy nie widzą jeszcze żadnego problemu. A oni nadal krytykują.

Chcesz cennych wskazówek, jak zaoszczędzić pieniądze?

W biuletynie „Clever Save” Merkur.de w każdy czwartek znajdziesz najlepsze wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy.

Rossman na przykład nie widzi ograniczeń w podaży, ale nie chce kupować dodatkowej gotówki. Z drugiej strony konkurencyjny DM „byłby z radością, gdyby banki zniosły opłatę za pobranie kwoty płatności”. Brama Finanse.net Podejrzewa się, że dużym dyskontom i sieciom supermarketów uda się zakończyć model opłatowy. Docelowo w interesie banków leży zmniejszenie liczby bankomatów. Niezależnie od tego, co stanie się dalej, jest mało prawdopodobne, aby sprzedawcy detaliczni zaprzestali oferowania w przyszłości.

Continue Reading

Economy

W sądzie: Adidas i Nike kłócą się o trzy paski | regionalny

Published

on

W sądzie: Adidas i Nike kłócą się o trzy paski |  regionalny

Düsseldorf – [–>Den Kampf um die deutsche Nationalmannschaft hat Adidas gegen Nike verloren. Jetzt schlägt das Drei-Streifen-Imperium zurück! Adidas klagt gegen Klamotten von Nike, die auch Streifen haben. Die Anwälte brachten zur Verstärkung eine Puppe mit!

Schauplatz: Oberlandesgericht Düsseldorf. Corpus Delikti: fünf Hosen einer Billig-Linie von Nike, die an der Seite Streifen haben. Mal zwei, aber sogar auch mal drei Streifen – allerdings farblich unterschiedlich oder auch unterschiedlich breit.

Drei Streifen sind aber DAS Markenzeichen von Adidas. Adidas-Anwalt Dr. Christian Rassmann in scharfem Ton: „Das ist ein gezielter Angriff auf die berühmte Marke Adidas und ihre drei Streifen.“ Zu viele Streifenhosen würden den Markenkern der deutschen Sportikone verwässern.

Um diese fünf Streifenhosen von Nike geht es in dem Verfahren. Drei haben zwei Streifen an der Seite, zwei drei. Die weiße Hose, von dem Pariser Sportclub PSG, hat drei gleich breite Streifen in zwei Farben. Richter Schüttpelz: „Mit ihr tun wir uns am schwersten“

Foto: David Young

Der Anwalt: „Funktioniert meine Marke noch, wenn ein Wettbewerber anfängt, in großer Menge ähnliche Produkte auf den Markt zu bringen?“

Um zu zeigen, wie erfolgreich Adidas vor Gericht schon war, breiteten die 4 (!) Anwälte Klamotten auf dem Saalboden aus: Hier, alles Hosen, gegen die wir vor anderen Gerichten erfolgreich geklagt haben.

Als Höhepunkt der Präsentation schleppte die Adidas-Seite eine Puppe in den Saal. Sie hat sogar einen Namen. John trug Adidas-Langarmshirt, Nike-Hose, Adidas-Schuhe. Aber John war so geheim, dass kein Fotograf ihn knipsen sollte. Schnell warf ein Adidas-Anwalt seine Robe über Drei-Streifen-John.

READ  Zagraj w Karuna Therapeutics: Wall Street odpoczywa przed świętami Bożego Narodzenia

Der bizarre Streifen-Streit hat übrigens seine Vorgeschichte. 2005 setzte sich Adidas gegen Nike durch. Die Amerikaner durften danach keine Zwei-Streifen-Hosen mehr verkaufen. 2019 unterlag Adidas vor dem Gericht der Europäischen Union. Es entschied, dass die drei Streifen von Adidas nicht in jeder Form markenrechtlich geschützt sind.

Im aktuellen Fall will das Gericht über jede Hose, über jeden einzelnen Streifen entscheiden. Das Urteil soll am 28. Mai verkündet werden. Zwei Wochen später beginnt die Europameisterschaft. Deutschland spielt noch in Adidas. Wie es sich gehört in drei Streifen.

Continue Reading

Trending