Connect with us

Economy

TIG 20: Potencjał na Wiśle – to jest w Warsaw Leading Index – 15.06.21

Published

on

Podczas trwających obecnie mistrzostw Europy w piłce nożnej nadzieje Polski zależały od celności napastnika Roberta Lewandowskiego. Wielu inwestorów chciałoby widzieć ofensywną siłę porównywalną z warszawskim Leading Index WIG 20. Choć w ostatnich latach okazał się bardzo silny – podobnie jak cała polska gospodarka – obecny WIG 20 nadal jest dla Lewandowskiego światowej klasy graczem ofensywnym. daleki płacz. Napisane przez gościa autora Markusa C. Zschaber

Dla inwestorów z perspektywą długoterminową indeks i zawarte w nim wartości mogą nadal oferować ciekawe perspektywy.

Polska gospodarka jest ogólnie uważana za stosunkowo silną, a kraj Europy Wschodniej jest jedynym krajem UE, który nie popadł w recesję podczas kryzysu finansowego i gospodarczego 2008/2009. Obecne dane również robią wrażenie: głównie dzięki silnej produkcji przemysłowej PKB wzrósł o 1,1 proc. nawet w targanym kryzysem pierwszym kwartale 2021 r. A: Ponieważ PMI dla przemysłu, bardzo ceniony kluczowy wskaźnik, wzrósł do rekordowego poziomu w maju, pozytywny trend wzrostowy może się utrzymać.

Bank Światowy również z ufnością patrzy w przyszłość: ekonomiści Instytutu spodziewają się wzrostu PKB o 3,8 procent w tym roku i 4,5 procent w 2022. A przy stopie bezrobocia wynoszącej 3,1 procent pod koniec kwietnia szósta co do wielkości gospodarka Europy również zajmuje pierwsze miejsce na świecie Unia Europejska. Dla porównania: w Unii Europejskiej stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 7,3%. Tymczasem polska produkcja przemysłowa wzrosła w kwietniu o 44,5 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Nie jest więc przypadkiem, że często mówi się o „cudzie gospodarczym nad Wisłą”.

Polska gospodarka powinna również skorzystać z hojnych środków z Funduszu Odbudowy Korony. Na przykład do Warszawy trafią 24 mld euro dotacji i 34 mld euro pożyczek. Pieniądze powinny płynąć na infrastrukturę, cyfryzację, poprawę systemu opieki zdrowotnej i rozwój energii odnawialnej. To, w połączeniu z ciągłymi sukcesami w walce z epidemią oraz działaniami banku centralnego na rzecz wsparcia gospodarki w ramach polityki podatkowej i pieniężnej, a także utrzymującą się silną konsumpcją krajową Polaków, może dać polskiemu indeksowi WIG 20 wiatr w ogon.

READ  United Airlines zamawia 270 nowych samolotów od Boeinga i Airbusa - wiele 737 samolotów Max

TIG 20 z miejscem na ulepszenia

Jak dotąd jednak wskaźnik giełdowy nie okazał się szczególnie skuteczny w krótkim, średnim, a nawet długim okresie w porównaniu z innymi wskaźnikami. Choć wartość WIG20 od początku roku wzrosła o ok. 10 proc., inne wskaźniki były bardziej ofensywne i nadal wspinały się na nowe maksima. Nawet od rekordowego poziomu 3940 w 2007 roku, do WIG 20 jest jeszcze daleko i wynosi obecnie około 2200 metrów. Mając to na uwadze, WIG 20 może jeszcze wiele nadrobić.

TIG 20. Grawitacja rośnie

Dobrze wymieszany zestaw może również obsługiwać wskaźnik. Tym samym pod parasolem WIG 20 znajdują się spółki z branży energetyki i zaopatrzenia, bankowości, surowców, telekomunikacji, informatyki, technologii medycznej, handlu obuwiem i odzieżą oraz sieć supermarketów. Również w dużej mierze niezauważony przez inwestorów, polski rynek akcji w 2018 r. był ostatnim z 25 rynków międzynarodowych, które zostały przeniesione ze statusu „rynków wschodzących” do grupy rozwiniętych rynków kapitałowych przez dostawców indeksów FTSE Russell i Stoxx.

Opcja dla inwestorów długoterminowych

Wobec silnej gospodarki i zrównoważonego wzrostu, dobrze wyszkolonych wykwalifikowanych pracowników, rosnącej ekspansji polskich firm, silnej konsumpcji krajowej, możliwości inwestycyjnych płynących z funduszy unijnych oraz zaawansowanej cyfryzacji, WIG 20 i jego wartości z pewnością mogą być długoterminowe. możliwość bycia inwestorem. Oczywiście nie ma gwarancji, że WIG 20 odniesie taki sukces, jak światowej klasy napastnik Robert Lewandowski. Ale reprezentant Polski również nie stał się wybitnym napastnikiem z dnia na dzień. Rozwój jakości wymaga czasu.

Proszę zanotować Zrzeczenie się.

Markus C. Zschaber jest bardzo doświadczonym CFO i założycielem VMZ Vermögensverwaltungsgesellschaft, która od 26 lat opiekuje się aktywami inwestorów prywatnych i instytucjonalnych. Otrzymał już wiele nagród jako menedżer portfela, a większość inwestorów zna jego twarz od 1998 roku za pośrednictwem kanału informacyjnego n-tv, gdzie ekspert udziela regularnych wywiadów. W czasie kryzysu finansowego i trwającego kryzysu koronowego jest również dostępny dla organów politycznych jako doradca zewnętrzny i uczestniczy w wielu dyskusjach na temat długu państwowego, inflacji i polityki Europejskiego Banku Centralnego. Dla Börse Online, asset manager z Kolonii wyjaśnia interesujące tematy związane z inwestowaniem i rynkiem kapitałowym. Więcej informacji na temat VMZ Vermögensverwaltungsgesellschaft można znaleźć tutaj: https://zschaber.de/

READ  Bilans Grupy Greiner jako lustro dla Corony
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

AstraZeneca zarabia miliardy na sprzedaży (ale bez zysku) ze szczepionki przeciw Covid

Published

on

Brytyjska Szwedzka Firma Farmaceutyczna AstraZeneca W pierwszej połowie 2021 roku zarobiła 1,2 miliarda dolarów ze sprzedaży swojej szczepionki. Firma poinformowała, że ​​do ponad 170 krajów dostarczono około 319 milionów paczek, w tym około 97 milionów w Unii Europejskiej. AstraZeneca sprzedaje szczepionkę po kosztach – bez zysku.

AstraZeneca opracowała swoją szczepionkę we współpracy z Uniwersytetem Oksfordzkim i jest jednym z wiodących producentów na świecie. Całkowite przychody firmy wzrosły o około jedną czwartą do 15,5 miliarda dolarów w pierwszej połowie 2021 roku Wielka Brytania Szczepionka miała kluczowe znaczenie dla kampanii szczepień, która została szybko wdrożona.

AstraZeneca planuje również osiągnąć długoterminowy wzrost poprzez przejęcie amerykańskiej firmy biotechnologicznej Alexion. Ten „kamień milowy” umożliwi firmie lepszą pozycję w dziedzinie immunologii i chorób rzadkich, mówi prezes firmy Pascal Soriot. AstraZeneca sfinalizowała przejęcie Alexion o wartości 39 miliardów dolarów kilka dni temu, co czyni ją największym przejęciem w historii firmy farmaceutycznej.

Jednak zwiększone wydatki i dobrowolne zobowiązanie grupy do niezarabiania na szczepionce na koronawirusa wywierają presję na marże. W sumie zyski spadły z 756 milionów dolarów w zeszłym roku do 550 milionów dolarów. Analitycy mieli niższą sprzedaż na poślizgu, ale spodziewali się wyższych zysków.

Wraz z zamknięciem wielomiliardowego przejęcia Alexion w lipcu, AstraZeneca również zaktualizowała swoje cele na bieżący rok, zgodnie z oczekiwaniami. W związku z tym sprzedaż w bieżącym roku powinna wzrosnąć w niskim przedziale dwudziestu procent. Zysk na akcję skorygowany o efekty specjalne powinien wzrosnąć wyraźniej: w tym przypadku planowany jest wzrost z 5,05 USD do 5,40 USD.

READ  Signature Edition z 800 PS: Audi RS6-R - na cześć założyciela Abt
Continue Reading

Economy

Odżywianie – Teterow – Schlachthof Teterow: operatorzy inwestują miliony więcej – Ekonomia

Published

on

Teterow (dpa/mv) – Firma przetwórstwa mięsnego Danish Crown będzie nadal inwestować w jedyną dużą ubojnię w Meklemburgii-Pomorzu Przednim w Teterowie (powiat Rostock). Dyrektor zarządzający Danish Crown Teterower Fleisch GmbH powiedział w czwartek, że na nadchodzący rok podatkowy zostanie przeznaczonych 2,5 miliona euro. Duńczycy, uważani za jednych z największych europejskich rzeźników bydła, przejęli Teterow w 2017 roku. Od tego czasu zainwestowano 10 milionów euro, powiedział Rohlov. W 2019 r. zaprzestano uboju trzody chlewnej ze względu na koszty.

„Chcemy pozycjonować się szerzej w Tetero” – powiedział Rohlov. W chlewniach, które stały się puste, mięso zwierząt gospodarskich jest krojone i dzielone znacznie częściej niż wcześniej. „Teraz sami przetwarzamy około 70 procent wołowiny, w 2017 roku było to tylko 20 procent”. W efekcie około 200 mężczyzn i kobiet będzie nadal zatrudnionych. Nie ma już umów o pracę. Na przykład współpracują z siecią steków, aby zapewnić, że skóry Uckermärker są przetwarzane na skóry ze świadectwem pochodzenia.

Obecnie Teterower ubija i przetwarza około 110 000 sztuk bydła rocznie, w tym duże ilości do standardów ekologicznych. Zwierzęta pochodzą od rolników z Saksonii-Anhalt, Brandenburgii, Meklemburgii-Pomorza Przedniego i Polski. Towary mrożone są eksportowane do Francji, Hiszpanii, Włoch, Chin itp. Powiedziała, że ​​oddzielenie od sekcji świń, które jest powszechne w rzeźni, nie wpływa na eksport wołowiny do Chin. Po pojawieniu się afrykańskiego pomoru świń Chiny przestały importować wieprzowinę z Niemiec.

© dpa-infocom, dpa: 210729-99-591922 / 2

READ  United Airlines zamawia 270 nowych samolotów od Boeinga i Airbusa - wiele 737 samolotów Max
Continue Reading

Economy

Nadpodaż: Volkswagen może kupić Europcar

Published

on

Stan: 28.07.2021 22:11

Wypożyczalnia samochodów powinna wkrótce ponownie stać się częścią imperium Volkswagena: Volkswagen odkupuje Europcar za 2,5 miliarda euro. Wieczorem francuska firma przyjęła ofertę z Wolfsburga.

Prezes Volkswagena, Herbert Diess, faktycznie chciał zmniejszyć i zmniejszyć grupę z jej dwunastoma markami. Firma z Wolfsburga porzuciła niedawno większość luksusowej marki Bugatti.

Nieznacznie zwiększono szerokość opętania

Ale teraz Diess chce ponownie rozszerzyć imperium VW – o wypożyczalnię samochodów. W ramach konsorcjum z zarządzającym aktywami Atestor i największym importerem VW w Holandii, Pon Holdings, VW nabywa Europcar. Oferta została zwiększona o jeden cent do 50 centów na akcję. Odpowiada to około 2,5 miliarda euro.

Obie strony zgodziły się teraz na umowę. Wieczorem Europcar ogłosił, że przyjmie ofertę. Rada Nadzorcza VW zatwierdziła transakcję.

Z Europcar do wiodącego dostawcy mobilności

Umowa ma sens również z punktu widzenia Volkswagena. Prezes VW Diess ogłosił, że Europcar powinien odgrywać kluczową rolę w tworzeniu platformy dla mobilności. Wiodąca europejska wypożyczalnia samochodów posiada rozległą sieć terminali na lotniskach, dworcach kolejowych i w centrach miast. „Zarządzając swoją nowoczesną flotą i rozległą siecią stacji, Europcar pomoże Volkswagenowi szybciej osiągnąć ambitne cele w zakresie rozszerzania usług mobilności” – wyjaśnił Dies. Klienci coraz częściej korzystają z formularzy subskrypcji i car-sharingu jako alternatywy dla własnego samochodu.

Volkswagen jest już zaangażowany w car sharing pod marką WeShare i oferuje usługi ride-hailing z Moia. Praca ta zostanie rozszerzona w ciągu najbliższych kilku lat. Grupa chce przekształcić się z producenta klasycznych samochodów w konglomerat technologiczny, który oprócz pojazdów zarabia na oprogramowaniu i usługach cyfrowych.

Ożenił się ponownie po rozwodzie 15 lat temu

Europcar był już własnością Volkswagena pod koniec lat 90-tych. W 2006 roku firma z Wolfsburga sprzedała wypożyczalnię samochodów, ponieważ nie była już odpowiednia dla jej podstawowej działalności. Podczas pandemii Corona Europcar wszedł w najgorszy kryzys w swojej historii. Francja i Hiszpania musiały pomóc w pożyczkach awaryjnych. Główny akcjonariusz Europcar Eurazeo odszedł. Aby przetrwać, wypożyczalnia samochodów zmniejszyła swoją flotę pojazdów o prawie połowę.

READ  Komentarz: Kto tu pracuje inaczej?

Continue Reading

Trending