Connect with us

Economy

Raport rynkowy: Pierwszy plus po trzech tygodniach strat na DAX

Published

on

Raport rynkowy: Pierwszy plus po trzech tygodniach strat na DAX


Raport rynkowy

Stan na: 26 kwietnia 2024 o 22:12

Na koniec tygodnia giełdy DAX i USA odrobiły już straty z dnia poprzedniego. Dobre nastroje wśród inwestorów poprawiły dobre dane z amerykańskich spółek technologicznych.

Po trzech tygodniach strat z rzędu optymistyczne dane kwartalne amerykańskich firm technologicznych dały głównemu niemieckiemu indeksowi DAX mocne tygodniowe wzrosty. W Nowym Jorku pogoda również dopisała. Po tym, jak Meta spowodowała wczoraj spadek cen, wzrost sprzedaży i zysków Alphabetu i Microsoftu, spółki-matki Google, podsycił nastrój zakupowy.

Indeks DAX zamknął się o 1,36 procent wyżej, osiągając 18 161 punktów. Tym samym indeks giełdowy zanotował tygodniowy wzrost o 2,4%. O rozczarowaniu nakazowymi prognozami zapomniano już, pisze zarządzający portfelem Thomas Altman z QC Partners. „Gwałtowna korekta, która miała miejsce w międzyczasie, należy już do przeszłości”. Uderzająco wysoka sprzedaż detaliczna wskazuje również, że wiele osób wykorzystywało je do zakupu nowych towarów.

Odbicie cen niekoniecznie było zaskoczeniem dla statystyków. Ponieważ trzy kolejne tygodnie z ujemnymi notowaniami są rzadkością w przypadku niemieckich akcji referencyjnych. Ponadto, po trzytygodniowej suszy strat, wyniki DAX wyniosły średnio 0,5%, jak stwierdzili w bieżącej analizie eksperci HSBC ds. technologii wykresów.

Alphabet, spółka matka Google, zyskała uznanie inwestorów zaskakująco wysokim wzrostem dywidendy, pierwszą w historii dywidendą i wykupem akcji. Akcje wzrosły do ​​rekordowego poziomu 174,71 dolarów. Tym samym wartość rynkowa przekroczyła próg dwóch bilionów dolarów. Microsoft przekroczył także oczekiwania inwestorów pod względem sprzedaży i zysków, w dużej mierze dzięki wprowadzeniu sztucznej inteligencji (AI) we wszystkich swoich usługach w chmurze.

Giełdy w USA również dzisiaj wzrosły. „Po upadku Meta właśnie tego potrzebowały rynki” – powiedział Johan Gavius, główny ekonomista SEB. Podczas gdy indeks Nasdaq 100, w którym dominowały spółki technologiczne, wzrósł o 1,65 proc. Na całym rynku indeks S&P 500 wzrósł o około jeden procent. Indeks Dow Jones zanotował stosunkowo umiarkowany wzrost o 0,4 proc. Przy poziomie 38 240 punktów główny amerykański indeks zyskał w ciągu tygodnia o około 0,7 procent.

Dzisiejszy sezon dobrych raportów i ponownej euforii w sektorze technologii przyćmił świadomość, że inflacja w USA pozostaje uparta. Inflacja cen tam, mierzona wskaźnikiem cen PCE, była w marcu wyższa od oczekiwań. Konstantin Loer z NordLB podkreślił, że dane mogły utwierdzić Fed w przekonaniu, że nie chce on zbyt szybko obniżać podstawowych stóp procentowych. Ale to odkrycie nie jest wcale nowe.

READ  Po nowym historycznym szczycie: DAX zamyka się powyżej 18 100 punktów - Wzrosty na giełdach w USA - Sukces IPO w Reddit - IPO Douglasa rozczarowuje - Skupienie się na Apple, Micron, Astera Labs, Li Auto i Tesli

Tymczasem amerykańscy konsumenci byli bardzo zadowoleni z marcowych wydatków, pomimo rosnącej inflacji. Zwiększyli swoje spożycie o 0,8 proc. w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Kurs euro w dalszym ciągu oscylował wokół poziomu 1,07 dolara. Ostatnio notowano dokładnie 1,07 dolara.

Jen japoński nadal tracił na wartości. Po decyzji Banku Japonii w sprawie stóp procentowych waluta ponownie spadła do najniższego poziomu od 1990 roku. Po raz pierwszy od 34 lat za jednego dolara trzeba było zapłacić ponad 156 jenów.

Ceny ropy naftowej dzisiaj nieznacznie spadły. Po lekkich wzrostach na początku handlu, po południu ceny zmieniły kolor na czerwony. Koszt baryłki (159 litrów) ropy Brent z Morza Północnego z dostawą w czerwcu wyniósł 88,85 dolarów. To o 16 centów mniej niż dzień wcześniej. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o 15 centów do 83,42 dolarów.

Krótko przed weekendem silniejszy dolar osłabił popyt i odbił się na cenach ropy. Ale sytuacja rosła z tygodnia na tydzień. Od poniedziałku cena ropy Brent wzrosła o około 2 dolary za baryłkę. Jednym z czynników mających na to wpływ jest niedawny rozwój zasobów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. Dane rządowe pokazały niedawno, że w zeszłym tygodniu te wskaźniki gwałtownie spadły.

Tematem dnia w przypadku niemieckich spółek indywidualnych było rozwiązanie problemu słabego działu stali Thyssenkrupp. Po miesiącach negocjacji firma zgodziła się dołączyć do spółki z czeskim miliarderem Danielem Kretinskim. Akcje Thyssenkrupp chwilowo wzrosły dwucyfrowo. Ostatecznie nastąpił wzrost o 6,6 proc. Thyssenkrupp odniósł największy zysk na MDAX.

Przejęcie Postbanku może mieć kosztowne konsekwencje dla Deutsche Banku. W sporze z byłymi akcjonariuszami przejętego przedsiębiorstwa dotyczącym adekwatności ceny przejęcia Wyższy Sąd Krajowy w Kolonii wskazał dziś, że część tych roszczeń może uznać za uzasadnioną w późniejszym postanowieniu, ogłosiła pod koniec roku spółka z siedzibą we Frankfurcie . wieczór. Nadal zdecydowanie nie można zgodzić się z taką oceną. Wypowiedzi sądu wpłynęły jednak na ocenę prawdopodobieństwa spłaty zobowiązań przez bank w przyszłości.

Monachium, producent samochodów BMW, chce wyposażyć swój zakład w chińskim mieście Shenyang kwotą o równowartości 2,5 miliarda euro na produkcję samochodów elektrycznych z rodziny modeli „Neue Klasse”. Podobną deklarację woli podpisały BMW i prowincja Liaoning, w której zlokalizowane są fabryki BMW. Większa część kwoty została przeznaczona dla fabryki w Dadong. Firma podała, że ​​planuje, aby pojazdy zjeżdżały z tamtejszej linii montażowej od 2026 r. Szef BMW Oliver Zipse powiedział, że „Neue Klasse” była niewątpliwie największą inwestycją w dotychczasowej historii jego firmy.

READ  Na szybkiej ścieżce: Pomimo malejących zysków akcje Tesli na giełdzie Nasdaq wciąż wyprzedzają konkurencję

Były Członek Zarządu SAP Michael Kleinmeier na stałe przewodniczy Radzie Nadzorczej firmy farmaceutyczno-chemicznej Merck. Jak ogłosił w Darmstadt DAX, po dorocznym walnym zgromadzeniu Merck 67-latek został wybrany na przewodniczącego komisji na czteroletnią kadencję. Absolwent Business Administration jest członkiem Rady Nadzorczej Merck od 2019 roku.

Producent pojazdów sportowych i terenowych Porsche rozpoczął nowy rok znacznie słabiej ze względu na odnowienie kilku modeli. Spółka podała, że ​​sprzedaż w okresie od stycznia do marca spadła o ponad dziesiątą rok do roku do 9,01 miliarda euro. Wyniki operacyjne grupy, wynoszące 1,28 miliarda euro, były o około 30 procent niższe w porównaniu z rokiem poprzednim.

Europejski inwestor finansowy CVC Capital Partners dokonał imponującego debiutu na giełdzie. Pierwsza cena akcji na giełdzie w Amsterdamie zanotowana została dziś na poziomie 17,34 euro. To o ponad jedną czwartą więcej niż cena emisyjna. Pierwsza oferta publiczna spółki inwestycyjnej, do której należy m.in. większość sieci perfum Douglas i dostawcy zakładów sportowych Tipico, będzie kosztować od 2,0 do 2,3 miliarda euro.

Producent chipów Siltronic nastawił się na bieżący rok bardziej pesymistycznie ze względu na utrzymujący się słaby popyt. Spółka spodziewa się dalszego opóźnienia w ożywieniu rynku, ponieważ klienci wolniej niż oczekiwano zmniejszają swoje wysokie zapasy. Dlatego Siltronic spodziewa się spadku sprzedaży w 2024 r. o około 10 procent. Oczekuje się, że marża Ebitda spadnie do 21–25 procent.

Prezes Bayeru, Bill Anderson, podczas swojego pierwszego publicznego spotkania musiał stawić czoła krytyce ze strony inwestorów; Firma inwestycyjna Decca nie chciała zwolnić Andersona. „Panie Anderson, przez pierwszy rok nie udało się panu zbudować zaufania do rynku kapitałowego” – poskarżył się Ingo Speich, ekspert Decca. Od ostatniego walnego zgromadzenia cena akcji spadła o 52 proc.

Amerykański koncern naftowo-gazowy Chevron osiągnął w pierwszym kwartale niższe zyski w porównaniu do roku ubiegłego. Dzięki niedawnym przejęciom grupa odniosła korzyści ze zwiększonego wydobycia ropy. Jednak niższe przychody z wytwarzanych produktów i niższe ceny gazu ziemnego zmniejszyły zyski do 5,5 miliarda dolarów. W zeszłym roku Chevron zarobił około 6,6 miliarda dolarów.

READ  Bagaż podręczny na rejsach: Linie lotnicze zaostrzyły przepisy

Amerykańskiej spółce zależnej Deutsche Telekom, T-Mobile US, udało się na początku roku pozyskać nieoczekiwaną liczbę klientów mobilnych. Liczba nowych klientów kontraktowych, po uwzględnieniu rezygnacji, wzrosła o 532 tys. Oznacza to, że T-Mobile w dalszym ciągu zostawia konkurencję w tyle.

W pierwszym kwartale Airbus, największy na świecie producent samolotów, musiał stawić czoła pogorszeniu wyników operacyjnych, po uwzględnieniu efektów specjalnych, takich jak wahania kursów walut, o jedną czwartą do 577 mln euro. Tłem tego jest m.in. plan zwiększenia udziału pracowników.

Dzięki dobremu biznesowi wokół marki HDI Grupa Talanx Insurance osiągnęła w pierwszym kwartale znacznie wyższe zyski niż w roku ubiegłym, czego oczekiwali eksperci. Zyski wzrosły o 35 procent do 572 milionów euro.

Wysokie ceny sprzedaży zapewniły na początku roku wzrost działalności VW w zakresie pojazdów użytkowych Traton. Firma podała, że ​​chociaż sprzedaż spadła o cztery procent do 81 100 pojazdów, sprzedaż i zyski operacyjne wzrosły. Cena akcji osiągnęła dziś tymczasowo nowy szczyt.

Broker internetowy FlatexDegiro nabrał nieco więcej optymizmu po mocnym początku roku i obecnie oczekuje, że wzrost sprzedaży i zysków będzie w górnej granicy prognozowanego przedziału. W związku z tym sprzedaż powinna wzrosnąć o 5 do 15 procent, a zyski o 25 do 50 procent.

Wczoraj wieczorem po zamknięciu amerykańskiej giełdy zarówno Google, jak i Microsoft podały dane kwartalne znacznie powyżej oczekiwań. Alphabet, spółka matka Google, zwiększyła swoje zyski do 23,66 miliardów dolarów z 15 miliardów dolarów w roku poprzednim. Działalność reklamowa Google jak dotąd z łatwością rzuciła wyzwanie rywalom ze sztucznej inteligencji, a przychody z reklam wzrosły o 13% do 61,7 miliarda dolarów.

Rywal Microsoft dał też wyraźny sygnał, że jego inwestycje w chmurę i sztuczną inteligencję procentują. Microsoft zwiększył swoją sprzedaż w trzecim kwartale, który zakończył się pod koniec marca, o 17 procent rok do roku, do prawie 62 miliardów dolarów. Zyski wzrosły o jedną piątą, do prawie 22 miliardów dolarów.

W branży internetowej wciąż napływają dobre wieści od Snapa; Chwilami cena akcji wzrosła o 29% do najwyższego poziomu od grudnia 2023 roku. Spółka-matka aplikacji fotograficznej Snapchat zaimponowała znacznym wzrostem sprzedaży w ostatnim kwartale. .

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Usterka techniczna wpływa na ruch lotniczy w BER

Published

on

Usterka techniczna wpływa na ruch lotniczy w BER

Stan na: 19 lipca 2024 r. o 11:28

Rano na lotnisku Berlin Brandenburg były ogromne problemy. Tymczasem żaden samolot nie był w stanie wystartować ani wylądować. Jako przyczynę podaje się awarię techniczną.

 • W piątek rano ruch lotniczy na lotnisku BER był znacznie utrudniony
 • Powodem są problemy techniczne
 • Na całym świecie zgłaszano zakłócenia IT – najwyraźniej w związku z firmą programistyczną Microsoft
 • Oprócz lotnisk i linii lotniczych dotknięte zostały także media, banki i kliniki

Ogromne problemy techniczne zakłócają obecnie operacje lotnicze Lotnisko Berlin Brandenburgia (Niedźwiedź). Rzeczniczka lotniska powiedziała RBB, że rano ruch lotniczy w dużej mierze ustał. Tylko kilka samolotów zdołało wystartować.

Jak podaje lotnisko, operacje powinny zostać wznowione około godziny 10:00. Jednak początkowo na miejscu było niewiele oznak tego zjawiska. W samym BER personel poinformował pasażerów po godzinie 10:00, że loty nie powinny wylatywać przed godziną 14:00 – jak poinformował na miejscu reporter RBB. Rzeczniczka Niemieckiej Agencji Informacyjnej poinformowała również, że systemy zostaną uruchomione ponownie. „Stopniowo wracamy do normalnej działalności” – powiedziała dziś rano niemieckiej agencji informacyjnej.

Reporterzy RBB na miejscu zgłosili chaos: z samolotów ponownie wyładowano bagaż, a pasażerowie musieli go odebrać z wózków bagażowych i wrócić, aby się odprawić i zmienić rezerwację. Do kas ustawiały się długie kolejki.

Nowa ustawa ma na celu uregulowanie kwestii ochrony kluczowej infrastruktury

Sieci kolejowe, sieci energetyczne, wodociągi – wszystko to jest niezbędne do funkcjonowania społeczeństwa. Jako „infrastruktura kluczowa” wymaga szczególnej ochrony. Ale sposób, w jaki to się dzieje, nie został jeszcze odpowiednio uregulowany przez prawo. Autorzy: Susette Klein i Ute Barthelwięcej

Zakłócenia na całym świecie – spowodowane przez Microsoft i ITFirma ochroniarska przypuszczalny

Mówi się, że problemy są spowodowane awarią techniczną, która powoduje opóźnienie w przetwarzaniu. Według niepotwierdzonych informacji doszło do poważnej awarii serwera i podobno uruchomiono systemy awaryjne.

READ  DAX powyżej 16 000 punktów: inwestorzy w nastroju do zakupów

W piątek rano ogłoszono, że zakłócenia dotknęły systemy komputerowe na całym świecie. Według doniesień mediów podejrzewano, że operator był błędem w aktualizacji oprogramowania opracowanej przez firmę Crowdstrike zajmującą się bezpieczeństwem IT. Media, takie jak serwis finansowy Bloomberg, poinformowały, że błąd w Crowdstrike doprowadził z kolei do wyłączenia oprogramowania Microsoft. Gigant oprogramowania zgłaszał już problemy ze swoją usługą w chmurze 365.

Zakłócenia IT mają wpływ na linie lotnicze, media i firmy telekomunikacyjne na całym świecie. Kanały informacyjne w Australii i Wielkiej Brytanii nie mogły nadawać kanałów telewizyjnych i radiowych.

Awatar: mężczyzna siedzący przed ekranami wyświetlającymi fałszywe programy hakerskie i programy do zdalnego usuwania. (Źródło: DPA/L. Mergeler)

Regiony przygotowują się na potencjalne sytuacje kryzysowe poprzez plany reagowania kryzysowego

Niedobory gazu, przerwy w dostawie prądu, powodzie, ataki piratów: władze powiatowe Brandenburgii Wschodniej przygotowują się na wiele różnych sytuacji kryzysowych, aby zapewnić ludności zaopatrzenie w żywność.więcej

bardzo Linie lotnicze i dotknięte lotniska

Globalny ruch lotniczy został poważnie dotknięty. Problemy IT zgłosiły także niemieckie linie lotnicze Lufthansa i Eurowings. „Wywoływanie profili i rezerwacje są obecnie możliwe jedynie w ograniczonym zakresie” – podała Lufthansa na swojej stronie internetowej. Ryanair również zgłosił problemy.

Wpłynęło to również na operacje lotnicze w Hamburgu, Düsseldorfie, Kolonii, Zurychu i Norymberdze. Największy niemiecki port lotniczy we Frankfurcie początkowo informował, że nie ma problemów informatycznych.

Według raportu CNN Federalna Administracja Lotnicza (FAA) uziemiła kilka lotów w USA. Mówi się, że były problemy z komunikacją, więc samoloty zmuszone były pozostać na ziemi. Holenderska linia lotnicza KLM tymczasowo zawiesiła działalność.

Transmisja: rbb24 Inforadio, 19 lipca 2024, 8:20

Continue Reading

Economy

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu

Published

on

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu
 1. ruhr24
 2. praca
Klienci powinni zwrócić uwagę na przywołanie aktualnych zacięć. © Yai Obrazy/Imago; ebner/imago; Wydział: RUHR24

Nowe wycofanie supermarketu: Konsumenci nie powinni jeść dżemu. Produkt sprzedawany jest w sklepach Edeka, Rewe i Kaufland.

Dortmund – Konsumenci powinni zwrócić uwagę na aktualne wycofanie. Tym razem jest to dżem od Lausitzer Fruitprocessing GmbH (10 lipca). W przypadku spożycia żywności istnieje ryzyko zakażenia.

Przypomnijmy z Ediki, Rio i Kauflandu: Pod żadnym pozorem nie jedzcie dżemu

W związku ze skargą firma Lausitzer Fruit Processing GmbH nakazała wycofanie swojego produktu „Lausitzer Cranberries – Light Sugar” w 340-gramowym słoiku.

Istnieje możliwość obecności ciał obcych w produkcie, zwłaszcza kamieni. Aby zapewnić bezpieczeństwo konsumentów, zdecydowanie odradza się spożywanie dotkniętego produktu – podobnie jak w przypadku obecnego wycofania sera.

Dżemy marek Edeka, Rewe i Kaufland objęte wycofaniem – informacja dla klientów

Dotyczy to wyłącznie produktów z datą przydatności do spożycia 18 kwietnia 2027 r. i numerem partii 24040379.

 • Produkt: Dzikie Jagody Łużyckie – Niska zawartość cukru, 340g/370ml w filiżance
  Najlepiej spożyć przed: 18 kwietnia 2027 r
  Partia: 24040379
  Numer EAN: 4012950100071
dżem
Wycofanie ma wpływ na dżem żurawinowy. © Lausitzer Fruit Processing GmbH

Konsumenci mogą zwrócić produkt w miejscu zakupu – m.in. w Rewe, Edeka i Kaufland – i otrzymać zwrot ceny zakupu nawet bez przedstawienia paragonu. Dalsze informacje można uzyskać w dziale obsługi klienta Lausitzer Fruchtverfahren GmbH, pisząc na adres e-mail [email protected].

Zacięcie wywołania spowodowane ciałem obcym: W sytuacjach awaryjnych natychmiast udzielić pierwszej pomocy

Jeśli przypadkowo zjesz obcy przedmiot, może dojść do obrażeń jamy ustnej, gardła i przełyku. Ryzyko jest szczególnie wysokie w przypadku cząstek o ostrych krawędziach. Federalny Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności powołuje się na informacje Niemieckiego Czerwonego Krzyża.

Ciała obce w żywności mogą również powodować ryzyko obrażeń lub zadławienia. Jeśli po połknięciu cząstki utkną w tchawicy lub przełyku, należy je natychmiast leczyć Pierwsza pomoc Jest podjęte. W przypadku wystąpienia obrażeń konsumenci powinni natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

READ  Strach przed niepowodzeniem dostaw w handlu i przemyśle: Nagle rośnie zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową
Continue Reading

Economy

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”

Published

on

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”
 1. Strona główna
 2. Praca

Naciska

Bosch ogłosił dopiero w grudniu, że rozważa zwolnienie do 1500 pracowników w dziale silników. © Marijane Murad/DPA

Bosch był zmuszony zwolnić tysiące pracowników w swoim dziale motoryzacyjnym. Potencjał ulepszeń istnieje jednak także w innych obszarach przedsiębiorstwa. To słowa prezesa firmy Stefana Hartinga.

Gerlingen – dostawca samochodów Bosch zwolni w tym roku tysiące stanowisk pracy. Przesunięcie w kierunku Samochód elektryczny Niemieckiemu gigantowi z siedzibą w Gerlingen koło Stuttgartu sprawy nie układają się pomyślnie. W wywiadzie z Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Prezes firmy Stefan Hartung wyjaśnia, w jaki sposób firma chce się rozwijać w przyszłości i czego obecnie brakuje. Bush chce walczyć o rozwój każdego centymetra przestrzeni.

Problemy popytowe we wszystkich sektorach Bosch

W sumie Bosch planuje zwolnić 3200 pracowników w sektorze motoryzacyjnym, z czego 1500 w samym dziale pojazdów w Niemczech. Według Hartunga odejście od samochodów z silnikami spalinowymi na rzecz samochodów elektrycznych maleje, ponieważ coraz więcej osób woli samochód hybrydowy niż samochód w pełni elektryczny. Ponadto światowy popyt na samochody ogólnie spadł.

Zdaniem ekspertów jeszcze kilka lat temu przewidywano, że przejście na samochody elektryczne będzie kosztować około 20 proc. miejsc pracy. Jednakże biorąc pod uwagę, że firma Bosch zatrudnia na całym świecie około 429 400 pracowników, redukcje stanowisk pracy określa się jako stosunkowo niewielkie, jak wynika z raportu firmy Bosch. Codzienne wiadomości jest on nazywany.

Ale nie tylko przemysł motoryzacyjny cierpi z powodu braku popytu na produkty Bosch. To samo planuje firma także w segmencie gadżetów i sprzętu AGD Aby wyeliminować sto kolejnych stanowisk pracy. „Nasza firma celowo zajmuje szeroką pozycję na wielu produktach i rynkach” – wyjaśnia Hartung. wygrał-Wywiad: „Ale obecnie prawie wszędzie występują problemy z popytem”. Przykładem tego jest nadmierny popyt na pompy ciepła w Bosch w 2023 roku, który spowodował już spadek popytu oczekiwany w 2024 roku.

READ  Złoto: Ceny złota zmierzają w kierunku rekordowego poziomu

Bosch chce nadal się rozwijać, także za granicą

Hartung nie może zagwarantować, że w przyszłości nie będzie dalszych redukcji zatrudnienia. Jednak w dłuższej perspektywie postrzega pojazdy elektryczne jako obiecujący obszar biznesowy dla Boscha. Szczególnie istotna jest tutaj elektronika mocy, silniki i osie. Firma oczekuje, że do 2030 r. co trzeci samochód na świecie będzie w pełni elektryczny, a do 2035 r. co drugi samochód.

Ogólnie rzecz biorąc, celem Boscha jest uzyskanie w tym roku zwrotu od pięciu do siedmiu procent. Zdaniem Hartunga, aby osiągnąć ten cel, firma musi nadal walczyć i „wykorzystywać każdy centymetr przestrzeni na rozwój”. Bosch będzie mógł polegać nie tylko na rynku niemieckim, ale także… Ale musi także rozwijać się na arenie międzynarodowej. Firma inwestuje około 1 miliard euro w centrum rozwojowe w Chinach, a obecnie w Czechach budowany jest nowy ośrodek mobilności elektrycznej.

Continue Reading

Trending