Connect with us

Top News

Aktualne informacje policyjne, ostatnie oznaki życia, teorie

Published

on

Aktualne informacje policyjne, ostatnie oznaki życia, teorie
 1. Strona główna
 2. Niemcy

Naciskać

Wciąż zaginęła mała Ariane z Bremervoort. Policja prowadzi dochodzenie po tygodniowych intensywnych poszukiwaniach. Tutaj możesz zobaczyć harmonogram z ostatnich kilku dni.

Bremervörde – Wygląda, jakby zostało połknięte przez ziemię. Codziennie przez tydzień 1200 służb ratowniczych poszukiwało maleńkiej Ariane. Jednak sześcioletni chłopiec z Bremervoord na północy Dolnej Saksonii zaginął.

Rzecznik policji powiedział w czwartek (2 maja), że otrzymano setki wskazówek od obywateli. Nie ma jeszcze nowych potencjalnych klientów. Rodzina Arian będzie pod obserwacją policji do końca tygodnia. „To powoli dobiega końca” – powiedział rzecznik. Tam też kiedyś trzeba się pożegnać.

Zaginiony Arrian: Eksperci przedstawiają nowe teorie

Naukowcy zastosowali bardzo nietypowe środki, aby stwierdzić, że autystyczny chłopiec jest bardziej kreatywny. Arian powinien być pod wrażeniem. Służby ratunkowe poinformowały o emocjonujących momentach. 30 kwietnia zakończono aktywne poszukiwania, co również spotkało się z krytyką. Sprawą zajął się już pięcioosobowy zespół śledczy.

Ale co by się stało z chłopcem? W spotkaniu uczestniczył ekspert ds. zaginięć, Peter Zameen IPPEN.MEDIA W końcu nic nie ma znaczenia. Podobnie jak były detektyw z wydziału zabójstw Axel Petermann porusza kwestię możliwego porwania. Peterman nie chce jednak wykluczać wypadku. Powiedział naszej redakcji: „Z jakiegoś powodu śledczy zwrócą uwagę na przestępcę zainteresowanego dziećmi, ale oczywiście nie powinni ignorować środowiska rodzinnego: szukajcie więc wskazówek w domu. To już się wydarzyło i sprawdźcie, samochód” – powiedział Peterman.

Uchwyciło go nagranie z monitoringu: kluczowy element układanki w sprawie Ariona

„Zespół dochodzeniowy Arion” ocenia obecnie wskazówki i poszlaki oraz próbuje opracować hipotezy dotyczące tego, co mogło się wydarzyć w dniu zaginięcia i jakie jest to prawdopodobne. Częścią układanki jest z pewnością nagranie z kamery monitoringu z dnia zaginięcia w poniedziałek, 22 kwietnia. Znajdziesz to: beztroski ostatni znak życia zaginionego Ariona.

Kalendarium Arriana dotyczące sprawy zaginionej osoby z Elm w Bremervoord:

Udało nam się namierzyć najważniejsze dane w sprawie zaginionej osoby, które trzymają Niemcy w niepewności od końca kwietnia 2024 r., w porządku chronologicznym.

The zniknie z ariański

 • W poniedziałek 22 kwietnia około godziny 19:15: Arian Arnold zniknęła ze swojego domu przy ulicy Ofeldring w Elm. Z postu na Facebooku wynika, że ​​chłopiec oglądał telewizję. Na nagraniu z prywatnej kamery monitoringu Ariane wychodzi samotnie z domu rodziców. Według doniesień, szybko szedł w stronę lasu i bawił się kijem na drodze.
 • W poniedziałek 22 kwietnia około godziny 19:30: Około trzy minuty po tym, jak rodzice zauważyli zaginięcie Arian, ojciec zadzwonił na policję. Ariane prawdopodobnie opuściła dom. Arian niedawno nauczyła się otwierać zamknięte drzwi. Wkrótce stało się jasne, że sześcioletni chłopiec jest autystyczny i nie potrafi wyrażać się werbalnie. Nawet jeśli mówi, nie odpowiada. Tylko Ariane jest lekko ubrana. Ostatnio widziano go ubranego w pomarańczowy, długi sweter, czarne spodnie dresowe we wzór smoka i skarpetki. Nie buty.
 • Wtorkowa noc Termometr spada poniżej zera stopni Celsjusza. Niemniej jednak setki służb ratowniczych, w tym policja, straż pożarna i Niemiecki Czerwony Krzyż, a także wolontariusze, nadal poszukują zaginionego chłopca. Wykorzystuje się także psy poszukiwawcze, drony i łodzie.

The Szukaj Po ariański

 • Środa, 24 kwietnia: W środę na rzece Oste pełnią służbę łodzie policyjne z sonarem i płetwonurkami. Po południu media podały, że w pobliżu rzeki znaleziono ślady stóp. Na prośbę rodziców służby ratunkowe wieszają balony i słodycze. To są rzeczy, które Arian uwielbia. Uważa się, że to go przyciągnie. W lesie zainstalowano także kamery przyrodnicze, które pozwolą na śledzenie chłopca.
 • W Czwartkowy wieczór, 25 kwietnia, służący odpalili petardy, aby zwrócić na siebie uwagę Arian. Odkryto także ślady Ariona. Ślady stóp były wyraźnie widoczne. „Psy wyczuły zapach” – mówi rzecznik policji. Prowadzą do stawu. Arian tak bardzo kocha wodę, że policja przeszukuje staw.
 • Osoby proszone są o poszukiwanie Ariane na własnej posesji. Pokrywy włazów i pojemniki na śmieci są podnoszone i otwierane. System Bundesware obsługuje także wyszukiwanie. Przyjeżdża około 250 żołnierzy z 31 Pułku Spadochronowego. Według policji są to siły zbrojne z gminy Seedorf w Dolnej Saksonii. Podczas poszukiwań ratownicy wykorzystali drony, helikopter i samolot Tornado, którzy wykonywali zdjęcia lotnicze kamerą termowizyjną.
 • W Piątkowy wieczór, 26 kwietniaPolicja zdecydowała się na kolejny zaskakujący ruch: odtwarzała dziecięce piosenki i korzystała ze skybeamerów, czyli reflektorów rzucających w niebo stożek światła (patrz zestaw zdjęć).
 • Czy Ariane mogła leżeć w gorącym koszu na śmieci? Przynajmniej śledczy tego nie wykluczyli, dlatego wywóz śmieci odbywa się w dzielnicy Bremervoort-Elm. piątkowy poranek Odwołany.
 • piątkowe popołudnie Policja ogłasza strategiczną korektę. „Ponownie wyznaczyliśmy nowe trasy poszukiwań i prowadzimy tam poszukiwania, ale nie z udziałem policji ani długich łańcuchów ludzi, ale w małych grupach” – wyjaśnia rzecznik policji Heiner van der Werb. Śledczy rozszerzają poszukiwania na system kanałów. Ekspert z Federalnej Agencji Pomocy Technicznej (THW) przeszukał okolicę w poszukiwaniu ewentualnych kryjówek, zwłaszcza rowów w kanałach i na polach.
 • W Sobotni wieczór, 27 kwietnia, strategie nocne również zostaną naprawione. Tzw. „strategia spokoju” była omawiana m.in. ze specjalistą od autyzmu – dodała rzeczniczka policji.
 • Służby ratunkowe będą… Weekend Przygotuj się na tę chwilę, odnajdując zaginionego Ariona. Nie należy dotykać sześciolatka, należy natomiast zająć się nim pogotowie lub położyć się obok chłopca i wyraźnie i spokojnie powiedzieć Arianowi: „Zabieram Cię do domu/do mamy! „
 • Oprócz policji w akcję zaangażowani są pomocnicy z Niemieckiego Stowarzyszenia Ratowników Życia, Niemieckiego Czerwonego Krzyża i Organizacji Pomocy Technicznej. Przedstawiciel dowództwa Bundeswehry w Dolnej Saksonii poinformował w sobotę, że w ciągu dnia w poszukiwaniach pomaga obecnie około 400 strażników mienia i ekspertów ds. logistyki. Każdego wieczoru gra około 60 graczy.
 • Na Sobotnia noc Smartfony dzwonią. Powiadomienie o niebezpieczeństwie za pośrednictwem aplikacji ostrzegawczej Katwarn zachęca rolników z miasta Bremervörde i sąsiednich miast w promieniu 15 km, aby nie kosili swoich pól i łąk. Sześcioletni chłopiec mógł ukrywać się na polu.
 • W Niedzielny wieczór, 28 kwietniaśledczy ponownie zastosowali „cichą strategię”. bezskutecznie. W ciągu dnia bezprecedensowe poszukiwania osiągają swój szczyt. Od 9:00 do zmierzchu 1200 zwolenników maszeruje w ludzkim łańcuchu o długości 1,5 km z północy w kierunku Elm. Akcja XXL władz poszukujących Ariona. Oprócz tego przesunięto łodzie, dziesięć dronów, jednostki kawalerii i psy poszukiwawcze. Policja stwierdziła jednak, że jeśli nie ma więcej śladów stóp, pozostawiono je „z pustymi rękami”.

The Aktywne wyszukiwanie Po ariański Wycofane – powody

 • Jest późno Poniedziałkowe popołudnie, 29 kwietniapolicja ogłasza zakończenie intensywnych poszukiwań. odległy Wtorek Już cię tam nie będzie. Wyszukiwanie zostanie przeprowadzone wyłącznie na podstawie wydarzenia. Teraz rozpoczyna się faza dochodzenia w sprawie zniknięcia Arian. Pięcioosobowa komisja tworzy obecnie „Aryjski zespół dochodzeniowy”, składający się z ekspertów w sprawach zaginięć.
 • Wtorek, 30 kwietnia: Policja kieruje się jednocześnie kilkoma zasadami. „Zawsze bardzo ważne jest, aby nie skupiać się zbytnio w jednym kierunku i nie patrzeć na coś innego” – powiedział we wtorek rzecznik policji. Ale wciąż jesteśmy na początku.
 • środa, 1 maja: Odkąd zaginął sześcioletni Arian, policja otrzymała setki wskazówek. Zostaną one teraz sprawdzone przez służby ratunkowe i uwzględnione w dochodzeniu. Jednak na razie nie ukazały się żadne nowe utwory.
 • Czwartek, 2 maja: Tragiczna sprawa z pewnością będzie tematem rozmów w Elm, Bremervoort i okolicach. Mieszkaniec powiedział, że nie jest łatwo odłożyć na bok coś takiego. „Najgorsze jest to, że nie ma zamknięcia” – wyjaśnia inny.
Gdzie jest mały Arian? Chociaż główna obława została odwołana, policja nadal prowadzi dochodzenie.
Gdzie jest mały Arian? Chociaż główna obława została odwołana, policja nadal prowadzi dochodzenie. © Policja/DPA

Poszukiwania są nadal bardziej złożone. Ponieważ Arian jest autystyczny, rodzina poprosiła: „Proszę, nie szukajcie Ariana na własną rękę”. Głośne dźwięki wydawane przez grupy poszukiwawcze i spacerowiczów lub dobrze wykonane działania mające na celu przyciągnięcie chłopca. Ukrywanie się sprawi, że wyjdzie, zamiast go przestraszyć. Przeciwny efekt można osiągnąć poprzez kampanie w sieci wyszukiwania. Jak Zdjęcie Rzecznik policji van der Werb również powiedział, że poszukiwania chłopca nie zostały zabronione. Ale: „Jeśli rodzina tego chce, ludzie powinni to zaakceptować”.

Może zdarzy się cud i pojawi się Arian. Jak Joe w pokrywie studzienki osiem dni później Znaleziono żywego.

READ  Koniec pandemii – i wszystkie interwencje? Skąd teraz wielkie nieporozumienie?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polityk AfD Höcke z powodu nazistowskich haseł w sądzie: zaskoczony publicznością

Published

on

Polityk AfD Höcke z powodu nazistowskich haseł w sądzie: zaskoczony publicznością

Lider AfD z Turyngii Björn Höcke musiał od poniedziałku ponownie odpowiadać przed sądem okręgowym w Halle. Powód: rzekomo używał zakazanego hasła SA w Jerze w 2023 r. Proces rozpoczął się od kilku wniosków obrony Höckego. Ale te zostały odrzucone.

W W drugim procesie przeciwko przywódcy AfD z Turyngii Björnowi Höcke w związku z nazistowskimi sloganami sąd odrzucił wnioski o immunitet. W poniedziałek na początku rozprawy przed Sądem Okręgowym w Halle prokuratorzy złożyli wniosek o zawieszenie postępowania. Według prezesa Sądu Najwyższego Johna Stengela nie doszło dotychczas do żadnych błędów proceduralnych ani przeszkód proceduralnych.

Zarzuty oskarżonego: Höcke był już wcześniej oskarżony

Dwóch prawników Höckego początkowo kwestionowało właściwość sądu okręgowego. Dodatkowo jego klient otrzymuje publiczną reprymendę. Mówi się, że z tego powodu nie można przeprowadzić uczciwego śledztwa. Medium to „ogień bębna”. Poniedziałkowa rozprawa była kilkakrotnie odraczana w celu omówienia wniosków obrońców.

The Zainteresowanie toczącymi się negocjacjami jest mniejsze niż pierwsze. Niektóre miejsca dla widzów pozostały puste. Treść ponownie dotyczy posługiwania się zakazanym nazistowskim hasłem. Prokuratura w Halle zarzuca politykowi świadome używanie hasła „Wszystko dla Niemiec” podczas wystąpienia AfD w Gerze w grudniu 2023 r. Było to zakazane hasło Sturmabteilung (SA), paramilitarnej organizacji nazistowskiej partii NSDAP.

Hawke zaczął śpiewać przed publicznością

Według prokuratorów Haagke wypowiedział pierwszą część skandowania „Wszystko za…”, a następnie gestami zachęcał publiczność do krzyku „Niemcy”. W tym czasie toczyło się już postępowanie przeciwko Höcke w związku z incydentem, który miał miejsce w Merseburgu w 2021 r. Prokurator stanowy Benedict Bernsen oświadczył w swoim akcie oskarżenia, że ​​jest świadomy odpowiedzialności karnej zawartej w raporcie.

Druga rozprawa w sprawie wyznaczona jest na 26 czerwca. Później zostanie przesłuchany historyk w charakterze biegłego i ogłoszony werdykt – poinformował rzecznik sądu.

Nazistowskie hasła: Pierwszy wyrok przeciwko Höcke w maju

Już W połowie maja Sąd Okręgowy w Halle nałożył na polityka karę w wysokości 13 000 euro za używanie nazistowskiego sloganu w Merseburgu. Strony złożyły odwołanie od tej decyzji. Sprawa trafia teraz do sądu federalnego; Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Na pierwszej rozprawie Hawke argumentował, że nawet jako były nauczyciel historii nie znał tego hasła. Incydent w Gerze należy najpierw zbadać łącznie ze sprawą w Merseburgu.

Urzędy polityczne Höckego nie miały żadnego znaczenia

Orzeczenie z połowy maja nie ma bezpośrednich konsekwencji dla jego kandydatury w wyborach stanowych w Turyngii, które odbędą się 1 września. Höcke grozi do trzech lat więzienia lub grzywna, jeśli zostanie uznany za winnego w drugiej sprawie sądowej, która właśnie się rozpoczęła.

Procesy w Halle nie były ostatnimi przeciwko Hadze. Sąd Okręgowy w Mühlhausen w Turyngii zatwierdził zarzuty postawione politykowi pod zarzutem nawoływania do nienawiści. W szczególności dotyczy to postu Höcke’a na Telegramie z 2022 r. na temat aktu przemocy w Ludwigshafen i zachowań wielu imigrantów. Terminy rozpraw nie zostały jeszcze wyznaczone.

Höcke został sklasyfikowany jako prawicowy ekstremista

Urząd Ochrony Konstytucji w Turyngii klasyfikuje Höckego, który jest szefem partii państwowej AfD i komisji parlamentarnej w niepodległym państwie. Jako prawicowi ekstremiści. Do zdecydowanie prawicowych ekstremistów zaliczają się także stowarzyszenia państwowe AfD w Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii.

Więcej o sprawach sądowych przeciwko politykowi AfD Höcke

DPA, MDR (Tanja Rice, Cynthia Seidel, Kalina Punk) | Pierwotnie opublikowano 29 maja 2024 r

Ten temat w projekcie:MDR Saksonia-Anhalt dzisiaj | 24 czerwca 2024 | 19:00

Continue Reading

Top News

Niemcy, Francja i Polska opracowują broń dalekiego zasięgu

Published

on

Niemcy, Francja i Polska opracowują broń dalekiego zasięgu

Ministrowie obrony Niemiec, Boris Pistorius, Francji, Sébastien Lecornu i Polski, Władysław Kociniak-Kamis (od lewej) na spotkaniu trójstronnym w Paryżu. (Picture Alliance / Hans Lucas / Amuri Cornu)

Pistorius powiedział, że deklaracja zamiaru opracowania tej broni zostanie podpisana na lipcowym szczycie NATO w Waszyngtonie. „Pokażemy w Waszyngtonie, jak mocno i wiarygodnie zaangażowani są Europejczycy”. Polityk SPD zwrócił uwagę, że 23 europejskich sojuszników, w tym Niemcy, osiągnęło już lub przekroczyło dwuprocentowy cel NATO w zakresie wydatków na obronę.

Niemcy, Francja i Polska ponownie wyraziły chęć, aby NATO odgrywało w przyszłości większą rolę we wspieraniu Ukrainy. Pistorius wyjaśnił o sojuszu około 50 państw wspierających Ukrainę. Oznacza to, że NATO nie stanie się stroną wojującą – dodał. Tydzień temu sojusz wojskowy ogłosił budowę kwatery głównej w Wiesbaden w Hesji, która będzie koordynować dostawy broni i działania szkoleniowe dla ukraińskich sił zbrojnych.

Co to jest „broń zatrzymująca”?

Według Encyklopedii Brockhausa tak zwana broń dystansowa to zdalnie kierowane lub samonaprowadzające rakiety oraz rakiety używane z powietrza na ziemię. Rakiety manewrujące mogą być odpalane na duże odległości od celu, co sprawia, że ​​samolot szturmowy odpalający broń dystansową nie musi penetrować obszaru systemów obrony powietrznej wroga.

Ta wiadomość została wysłana 24 czerwca 2024 roku w programie Deutschlandfunk.

READ  Po zamieci i minus 20 stopniach następuje wielki przełom
Continue Reading

Top News

W Stuttgarcie: w tragicznym wypadku ginie towarzysz Orbana – nie żyje policjant | Aktualności

Published

on

W Stuttgarcie: w tragicznym wypadku ginie towarzysz Orbana – nie żyje policjant | Aktualności

Stuttgart – [–>Schwerer Unfall in der Kolonne des ungarischen Präsidenten: Auf dem Weg zum Flughafen kam es in Stuttgart zu einem Zusammenstoß von Viktor Orbans (61) Eskorte, in den zwei Polizeimotorräder und ein Auto verwickelt waren. Ein Polizist starb, ein anderer ist schwer verletzt.

Das Unglück ereignete sich gegen 11.15 Uhr am Albplatz im Stuttgarter Stadtteil Degerloch, als eine 69-Jährige mit ihrem BMW die Absperrung für die Präsidenten-Kolonne übersah.

Die Frau fuhr in die Kreuzung Rubensstraße nach links in die Löffelstraße ein, erfasste dabei das Motorrad eines 61-jährigen Polizisten, der den Wagen Orbans begleitete.

Das zweite Motorrad wurde in die wartenden Autos an der Absperrung geschleudert. Dabei fing auslaufendes Benzin Feuer

Foto: 7aktuell.de/Andreas Werner

Durch die Wucht des Aufpralls wurde die Polizei-BMW auf die Dienst-Maschine eines weiteren Beamten (27) geschleudert, der mit ihm die Kreuzung für den Verkehr gesperrt hatte.

Polizist (61) starb im Krankenhaus

Beide Beamten wurden bei dem Unfall schwer verletzt. Der 61-Jährige starb kurz darauf im Krankenhaus.

Polizeipräsident Markus Eisenbraun: „Wir sind über den Unfall unserer Kollegen zutiefst erschüttert. Die tragischen Umstände des Todes unseres geschätzten Kollegen machen uns fassungslos und treffen die gesamte Stuttgarter Polizei ins Mark.“

Viktor Orban hält es im Stadion nicht auf dem VIP-Sitz aus, schaut sich das Spiel gegen Schottland teilweise im Stehen an

Viktor Orban hält es im Stadion nicht auf dem VIP-Sitz aus, schaut sich das Spiel gegen Schottland teilweise im Stehen an

Foto: IMAGO/Sebastian Frej

Viktor Orban hatte am Vorabend den Sieg der ungarischen Nationalmannschaft beim EM-Vorrundenspiel gegen Schottland in der Stuttgarter MHP-Arena gesehen. Er wollte um die Mittagszeit wieder nach Budapest starten. Rund acht Kilometer vor der Ankunft am Flughafen ereignete sich dann das Unglück.

READ  Corona: Troston sceptycznie odnosi się do przydziału szczepionek w Niemczech – „Możesz szczepić się przeciwko infekcji”

Damit die Unfall-Ermittlungen nicht von direkten Kollegen der Opfer geführt werden müssen, haben Beamte des Polizeipräsidiums Ludwigsburg sie übernommen. Sie suchen weitere Zeugen und bitten sie, sich bei der Verkehrsinspektion unter 0711-68 69 0 zu melden.

Drama um Ungarn-StarVon Tüchern umhüllt vom Platz getragen

Teaser-Bild

Quelle: Magenta TV

Continue Reading

Trending