Connect with us

Top News

Sektor turystyczny oczekuje większych inwestycji i większej liczby odwiedzających z Niemiec

Published

on

Sektor turystyczny oczekuje większych inwestycji i większej liczby odwiedzających z Niemiec

Berlin. Z 15,5 mln noclegów w pierwszym kwartale 2022 r. polski sektor turystyczny potroił swoją produkcję w tym samym okresie ubiegłego roku. Jednak sektor hotelarski również doznał ogromnego spadku w 2021 i 2020 r. z powodu Corony.

Czytaj więcej po reklamie

Czytaj więcej po reklamie

„Wracamy do normy” – powiedział niemieckiej Editorial Network (RND) Konrad Gulden, dyrektor Polskiego Towarzystwa Turystycznego w Berlinie.

Ważną rolę odgrywają tu goście z Niemiec. Stanowią przecież najliczniejszą grupę turystów przyjeżdżających do Polski z zagranicy. W 2019 r. prawie 2,9 mln Niemców odwiedziło sąsiedni kraj na wschodzie przez co najmniej dwa dni, ale liczba ta spadła do 2,4 i 1,9 mln odpowiednio w latach pandemii 2020 i 2021.

„Dużo zainwestowaliśmy w infrastrukturę, nowe mariny, drogi, szlaki rowerowe i piesze, a teraz to się opłaca” – mówi Gulden, powołując się na uzdrowisko i portowe miasto Kolberg w województwie zachodniopomorskim, oddalone o trzy godziny jazdy. z Berlina.

Czytaj więcej po reklamie

Czytaj więcej po reklamie

Największą popularnością wśród niemieckich turystów cieszy się polskie wybrzeże Bałtyku, następnie Mazury i dolina Hirschberg, gdzie w XIX wieku pruska arystokracja budowała wspaniałe pałace i parki.

W pierwszych tygodniach roku, według Guldena, wyglądało na to, że branża ustanowi nowy rekord na 2022 rok, ale potem nastąpił atak Rosji na Ukrainę 24 lutego, a wraz z nim spadek rezerwacji.

Prezerwatywy, szelki, sex zabawki: o czym zapominają goście w apartamentach nad Morzem Bałtyckim

Niektórzy goście wyjeżdżają, następni przyjeżdżają, a sprzątacze zapewniają czyste zakwaterowanie wakacyjne w międzyczasie. Sprzątaczki i panowie byli zdziwieni.

„Ludzie nie tylko przestali rezerwować, ale także odwołali podróże, które już zarezerwowali”. Polski menedżer turystyki określił sytuację jako prawdziwą panikę.

Od maja buduje się fala nowych rezerwacji, więc branża z optymizmem patrzy teraz na późne lato i jesień. „Nasz atut to dobry stosunek jakości do ceny, co przekonuje również turystów w strefie uzdrowiskowej lub sportów wodnych” – mówi Gulden. Są tu doskonałe hotele i dobre restauracje z rozsądnymi ofertami.

Czytaj więcej po reklamie

Niemcy to bardzo ważny rynek dla polskiej turystyki, większość gości przyjeżdża z sąsiednich krajów związkowych: Saksonii, Turyngii, Brandenburgii, Meklemburgii-Pomorza Przedniego i Berlina, który Gulden żartobliwie nazywa „naszymi sojusznikami z NRD”.

Ale Nadrenia Północna-Westfalia również odgrywa ważną rolę ze swoją liczną społecznością polską. Za nimi podążają goście z Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka też wielu Polaków, a na trzecim miejscu są Czechy, kraj śródlądowy, który nie może zaoferować swoim wczasowiczom żadnych plaż.

Wielu Rosjan przybyło na polskie tereny wakacyjne, ale skończyło się to inwazją na Ukrainę. „Wojna bardzo niszczy” – powiedział Gulden.

Kierownik nadal przegląda inwentarz Sport zimowy, który teraz koncentruje się na ofertach dla niemieckich narciarzy biegowych oraz w turystyce konferencyjnej.

Dużego impulsu oczekuje się od 61. Międzynarodowego Kongresu Turystycznego (ICCA) pod hasłem „Razem możemy”, który odbędzie się w Krakowie w dniach 6-9 listopada. Centrum Międzynarodowej Kultury, Sztuki i Nauki oczekuje około 1000 delegatów z branży turystycznej i eventowej z całego świata.

Najnowszy przykład niemiecko-polskiego pomostu jest starszy Przejazd kolejowy przez Odrę między Sieckierki (Sackerick) na Pomorzu Zachodnim a Neurodnitz w Brandenburgii. Po dziesięcioleciach nieużywania most został naprawiony i oficjalnie otwarty dla transgranicznej turystyki rowerowej i pieszej pod koniec czerwca.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Mannheim: Policja zastrzeliła mężczyznę z nożem w bibliotece uniwersyteckiej | Regionalny

Published

on

Mannheim: Policja zastrzeliła mężczyznę z nożem w bibliotece uniwersyteckiej |  Regionalny

Mannheim (Baden-Württemberg) – [–>Schock an der Mannheimer Uni! Die Polizei schoss am Dienstagabend auf einen Randalierer (31) – der Mann starb!

Zum Zeitpunkt der Attacke gegen 17.30 Uhr in der Bibliothek der wirtschaftswissenschaftlichen Fakultät am Mannheimer Schloss waren mehrere Studenten dort, sie sollen aber nicht in Gefahr gewesen sein.

Die Polizei sichert vor Ort Spuren

Foto: Priebe/pr-video

Polizei und Staatsanwaltschaft teilten am Abend mit: „Nach derzeitigem Ermittlungsstand soll ein 31-Jähriger bewaffneter Mann im Bereich der Universitätsbibliothek der Universität Mannheim aufgefallen sein.“ Gegen den Mann gab es nach aktuellen Erkenntnissen bereits ein Hausverbot für die Bibliothek, weil er sich schon mehrfach negativ verhalten habe.

Als die Beamten eintrafen, hielt er laut Polizei eine Machete in der Hand, hatte kurz zuvor eine Bibliotheks-Angestellte angegriffen. Dann bedrohte er auch die Beamten – sie schossen! Der mutmaßliche Randalierer wurde mit Schussverletzungen zunächst in ein Krankenhaus eingeliefert. Dort starb er kurz danach.

Nach der Tat liegen sich zwei Menschen an der Uni in den Armen – mehrere Studenten bekamen den Angriff des mutmaßlichen Randalierers mit

Nach der Tat liegen sich zwei Menschen an der Uni in den Armen – mehrere Studenten bekamen den Angriff des mutmaßlichen Randalierers mit

Foto: Priebe/pr-video

Kampf mit ObdachlosenPolizei schießt auf Angreifer

Polizei schießt auf Angreifer

Quelle: TV7News; privat

Laut Polizei handelt es sich bei dem Toten um einen geborenen Saarbrücker, der in Mannheim wohnt. Der Deutsche war bereits polizeibekannt. Unklar ist, aus welchem Motiv er handelte.

Die Kriminaltechnik untersucht nun den Hergang und sichert Spuren, außerdem werden Zeugen vernommen. Wegen des Schusswaffen-Einsatzes der Polizei ermittelt jetzt auch das Landeskriminalamt.

READ  Polska wyprzedziła Stany Zjednoczone jako trzeci co do wielkości dostawca dla Niemiec
Continue Reading

Top News

1 maja 2024 we Frankfurcie nad Odrą: Tak miasto partnerskie świętuje 20-lecie Polski w UE

Published

on

1 maja 2024 we Frankfurcie nad Odrą: Tak miasto partnerskie świętuje 20-lecie Polski w UE

Polska przystąpiła do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku. Był to powód do świętowania zarówno we Frankfurcie nad Odrą, jak i w Słubicach, a w 2024 roku dzień ten będzie obchodził swoje 20. urodziny. Miasto partnerskie chce w tym roku godnie uczcić święto.

Planowany jest „europejski festiwal” – mówi Tomasz Pilarski, szef działu marketingu miasta w Messe-und Veranstaltungs GmbH (MuV). Z pewnością stanie się to w Słubicach, a dokładniej „przed Koloseum Polonicum i deptakiem”.

2000 kilometrów na rowerze – co definiuje obszar przygraniczny

1 maja 2024 r. w Collegium Polonicum w Słubicach

Nie zabraknie sceny z muzyką na żywo. Zaproszeni muzycy z jednej strony mają za zadanie wykonać covery znanych przebojów ostatnich lat, z drugiej jednak strony zaprezentują publiczności własne utwory. Pilarski zapowiada, że ​​gośćmi będzie grupa muzyczna Me & Mrs. Jacobs. Według ich własnych wypowiedzi muzycy skupieni wokół wokalistki Leny Jacobs wskrzeszają brzmienie lat 60. i 70.

Z drugiej strony zwiedzający mogą spodziewać się „rynku europejskiego z wieloma inicjatywami”. Dotyczy inicjatyw finansowanych ze środków UE lub Euroregionu Pro Europa Viatrina Frankfurt nad Odrą lub o tematyce europejskiej lub unijnej. Niemiecko-polski Geopark Łuk Mużakowski. Dzieci też powinny zarabiać pieniądze. Na przykład zaplanowano kilka stoisk, na których młodzi ludzie będą mogli pobawić się rękodziełem i makijażem. Początek o godzinie 11:00 na scenie i arenie.

Oprócz atrakcji plenerowych planowana jest także oficjalna ceremonia w Collegium Pologne, zorganizowana wspólnie przez miasta partnerskie i która odbędzie się w godzinach od 16:00 do 17:00. Podczas wydarzenia przemawiać będą Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński, Premier Brandenburgii Dietmar Voytke i Burmistrz René Wilke. Ma się tam także pojawić obecny prezydent Słubic Mariusz Olejniczak. Wystąpienia są tłumaczone symultanicznie na inne języki.

Nie ma festiwalu bez instrumentu: 1 maja 2024 roku Brandenburska Orkiestra Państwowa we Frankfurcie przejmie stery pod kierunkiem swojego byłego generalnego dyrektora muzycznego Howarda Griffithsa i młodego artysty Macieja Smoląga ze Słubic na fortepianie.

Udział jest możliwy wyłącznie na podstawie biletu wstępu, ale dla mieszkańców Miast Bliźniaczych wejściówki są bezpłatne. W kasie Polsko-Niemieckiego Centrum Informacji Turystycznej (Oder) we Frankfurcie, Groß Oderstrasse 29 oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Słubicach (Smok), ul. 1 Maja 1. Na osobę wydawane są maksymalnie cztery karty.

Wirtuoz ze Słubic podbija z fortepianem sceny Europy

Wirtuoz ze Słubic podbija z fortepianem sceny Europy

Beerbach i Sikorsky przyjeżdżają do Miast Bliźniaczych

Festiwalowi nie zabraknie również mostu miejskiego łączącego Polskę i Niemcy. Zdaniem Pilarskiego organizatorzy, który w zeszłym roku przyciągnął 18 tys. gości, nie chcieli konkurować z festiwalem brydżowym, lecz uzupełnili go własną ofertą. Tego dnia most ozdobią flagi europejskie i flagi krajów UE, a obrazy dokumentujące „wspólny rozwój obu miast” na przestrzeni dziesięcioleci zostaną wystawione publicznie – powiedział Pilarski.
1 maja spodziewani są także znani goście. W obu miastach gościć będą Minister Spraw Zagranicznych Annalena Berbach i Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski. Idealny plan dla obu stron nie został jeszcze ustalony.

READ  Lider CDU: Merz wzywa do zawieszenia reformy prawa dotyczącego obywatelstwa
-->

Co miał do powiedzenia mieszkańcom Frankfurtu

Joachima Kocka (Odra) we Frankfurcie

Co miał do powiedzenia mieszkańcom Frankfurtu

Wraz ze świętem brydżowym i obchodami rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej na 1 maja już po raz czwarty zaplanowano spotkanie samochodów zabytkowych w Słubicach. Wystawa pojazdów rozpoczyna się o godzinie 13:00 w Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji (Sosir). Około godziny 17:30 rozpocznie się parada zabytkowych samochodów ulicami Słubic. Udział dla widzów jest bezpłatny; Festiwal brydżowy we Frankfurcie rozpoczyna się o godzinie 11:00 w Holzmarkt i obejmuje programy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Maj rozpoczyna się w Twin Cities bardzo obfitując w wydarzenia.

Continue Reading

Top News

Oficjalne ostrzeżenie pogodowe w północnej Hesji – ekspert ostrzega przed „eksplozji arktycznej”.

Published

on

Oficjalne ostrzeżenie pogodowe w północnej Hesji – ekspert ostrzega przed „eksplozji arktycznej”.
  1. Strona główna
  2. Gazal

Naciskać

Tydzień będzie pełen słońca, deszczu i mroźnych nocy. Opady śniegu należy spodziewać się zwłaszcza na terenach pagórkowatych.

Kassel – W Hesji mieszkańcy mają do czynienia ze zmienną pogodą w górach, ze słońcem, deszczem i śniegiem. Niemiecka służba pogodowa (DWD) spodziewa się w poniedziałek (22 kwietnia) izolowanych burz i lekkich opadów deszczu, które w górach mogą zamienić się w śnieg. Oczekuje się, że zachmurzenie opadnie we wtorek wieczorem (23 kwietnia), ale nadal będzie mroźno, a temperatury będą wahać się od minus jednego do minus czterech stopni. Meteorolog z Wetter.net, Dominik Jung, opisał niedawno początek zimy w Hesji jako „arktyczny wybuch” – który będzie z nami jeszcze przez kilka dni.

Oficjalne ostrzeżenie przed mrozem obowiązuje od godziny 22:00 w poniedziałek do 9:00 we wtorek. Oczekuje się lekkiego mrozu od minus jednego do minus czterech stopni Celsjusza, a pogodnie będzie do minus sześciu stopni. Umiarkowany mróz minus siedem stopni przy ziemi. W razie potrzeby wzywa się ludzi do podjęcia środków ochrony przed zamarzaniem.

Na płatkach przebiśniegów tworzą się kryształki lodu, a w porannym słońcu na trawie wiszą pierwsze krople śniegu. (miniatura) © Pia Bayer/dpa

Zmienna pogoda w północnej Hesji: od słońca po śnieg

Wtorek będzie pochmurny z okazjonalnymi przelotnymi opadami deszczu, a temperatura wyniesie od ośmiu do jedenastu stopni. W środę (24 kwietnia) początkowo będzie sucho, zanim nad ranem z północnego zachodu ponownie zbiorą się chmury, przynosząc w górach deszcz i śnieg. Temperatury w nocy wahają się od jednego do minus dwóch stopni.

Środa będzie częściowo pochmurna z częstymi przelotnymi opadami deszczu, a maksymalna temperatura wyniesie od ośmiu do dwunastu stopni. Na większych wysokościach możliwe są opady śniegu przy temperaturze pięciu stopni. W czwartkową noc (25 kwietnia) może nastąpić więcej deszczu lub śniegu, a temperatura ponownie spadnie do minus jednego do minus dwóch stopni, a przy ziemi możliwy jest przymrozek.

READ  Aborcja w Polsce: czy Tusk dotrzymuje słowa?

Według meteorologów czwartek będzie częściowo pochmurny, z opadami deszczu, miejscami mżawki i opadów śniegu na wzgórzach. Temperatury wahają się od siedmiu do jedenastu stopni i pięciu stopni na większych wysokościach. (sprawa)

Continue Reading

Trending