Connect with us

Economy

McDonald’s zrewolucjonizował proces zamawiania, w którym wszyscy klienci muszą używać tych samych słów

Published

on

McDonald’s zrewolucjonizował proces zamawiania, w którym wszyscy klienci muszą używać tych samych słów
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

U giganta fast foodów zawsze jest coś nowego. Ale nie zawsze chodzi o listę. W niektórych lokalizacjach McDonald’s, jeśli powiesz coś niewłaściwego, nie dostaniesz jedzenia.

Saiki – Wiele się zmieniło w przypadku „Golden M” na przestrzeni lat, i nie tylko cena. McDonald’s używa teraz ekologicznych pojemników kartonowych zamiast plastikowych, zamawianie komputerów zwykle pozwala uniknąć długich kolejek, a dzieci z lat 90. musiały przez jakiś czas zamawiać „Happy Meal”, jeśli chciały „torbę-wiadro”.

Jednak nie wszystkie innowacje są dobrze odbierane; Zdaniem jednego z klientów nowy burger wegetariański nie był potrzebny. W niektórych gałęziach sieci fast foodów dźwięk stał się tym, co tworzy muzykę. Klienci muszą używać tych samych słów przy realizacji swoich zamówień. Tu nie chodzi o „proszę”, nawet jeśli jest to zawsze właściwe.

Oddziały McDonald’s korzystają ze sztucznej inteligencji, rozumieją jedynie jasne polecenia

Luźne usta z pewnością nie są w ogóle skuteczne. Pozornie absurdalna zasada językowa McDonald’s ma szczególnie prostą historię: bez określonego sformułowania zamówienie nie może zostać zrealizowane. Ponieważ: Komputer to akceptuje i rozumie tylko jasne polecenia.

Według postu na Reddicie w barze McDonald’s testowana jest sztuczna inteligencja (AI). Pod głośnikiem znajduje się napis w języku angielskim, który informuje o tym. Aby ułatwić pracę wirtualnemu pracownikowi, klienci proszeni są o określone zachowanie.

 • Mów bardzo wyraźnie
 • Oznacz produkty według ich dokładnych nazw na liście
 • Odpowiadaj na pytania licznika od AI przed dodaniem kolejnych produktów
 • Zakończ słowami „To wszystko”.

Jeśli nie ufasz technologii, nie będziesz musiał wracać do domu głodny. Jeśli chcesz, możesz zostać obsłużony także przez pracownika z krwi i kości. Służy do tego polecenie: „Członek zespołu”.

Sztuczna inteligencja McDonald’s ma na celu poprawę obsługi klienta i została przetestowana tysiące razy na całym świecie

Nie wiadomo, który to oddział. Ale może to być w USA. McDonald’s ogłosił w notatce prasowej, że od 2024 roku planuje testować sztuczną inteligencję w tysiącach lokalizacji na całym świecie. Firma współpracuje w tym celu z Google. Technologia ta ma na celu usprawnienie procesów operacyjnych. „Ułatwi to prowadzenie restauracji, ale co ważniejsze, poprawi komfort naszych klientów i pracowników” – powiedział Brian Rice, wiceprezes McDonald’s.

READ  Wszczęcie ważnego wycofania napoju: Producent pilnie ostrzega przed spożyciem
W oddziale McDonald’s klienci muszą uzupełnić zamówienie wyraźnymi słowami, aby otrzymać jedzenie. (Awatar) © Christoph Schmidt/DPA

Jednak nie wszyscy wydają się tak optymistyczni, jeśli chodzi o nowe podejścia. Nie oznacza to, że sztuczna inteligencja jest często wykorzystywana w nikczemnych oszustwach. Portal z wiadomościami technologicznymi krawędź Obawia się, że w dłuższej perspektywie może to kosztować wielu pracowników utratę pracy. Nawet jeśli według szyldu na zdjęciu Reddit oddział McDonald’s w dalszym ciągu poszukuje pracowników. W Wielkiej Brytanii najważniejsza była siła robocza Jednym zamachem odwrócił się od firmy ma.

Cyberprzyszłość „Zamówiona na życzenie”: klienci kpią z innowacji AI McDonald’s

Ogłoszenie o pracę stało się również obiektem urazy wśród użytkowników Reddita. „Uważam, że sformułowanie «zatrudniamy» jest bardzo ironiczne” – napisała jedna z osób. Inni klienci również sceptycznie lub cynicznie reagują na innowacje AI. „Zabawne, jak ten samochód wygląda tak zaniedbany. Można by pomyśleć, że sztuczna inteligencja będzie prezentowana w postaci błyszczących robotów, a nie żałosnego znaku PowerPointa”. Inny sucho odpowiedział: „Żyjemy w cyberpunkowej dystopii, o którą prosił Wish”.

Niektórym użytkownikom przypomina się scena z hollywoodzkiej komedii „Stary, gdzie jest mój samochód” (2000). W tej scenie próba złożenia zamówienia w azjatyckiej restauracji na wynos doprowadza głównego bohatera do szału. Sprzedawca przy biurku na wszystko, co mówi, odpowiada: „A potem?” Nigdy nie mógł zobaczyć swojego jedzenia, bo ona po prostu nie pozwoliła mu dokończyć zamówienia. Jest więc możliwe, że sztuczna inteligencja McDonald’s uzyskała dane szkoleniowe z filmu i dlatego wyraźnie zażądała zakończenia współpracy. (Raku)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Usterka techniczna wpływa na ruch lotniczy w BER

Published

on

Usterka techniczna wpływa na ruch lotniczy w BER

Stan na: 19 lipca 2024 r. o 11:28

Rano na lotnisku Berlin Brandenburg były ogromne problemy. Tymczasem żaden samolot nie był w stanie wystartować ani wylądować. Jako przyczynę podaje się awarię techniczną.

 • W piątek rano ruch lotniczy na lotnisku BER był znacznie utrudniony
 • Powodem są problemy techniczne
 • Na całym świecie zgłaszano zakłócenia IT – najwyraźniej w związku z firmą programistyczną Microsoft
 • Oprócz lotnisk i linii lotniczych dotknięte zostały także media, banki i kliniki

Ogromne problemy techniczne zakłócają obecnie operacje lotnicze Lotnisko Berlin Brandenburgia (Niedźwiedź). Rzeczniczka lotniska powiedziała RBB, że rano ruch lotniczy w dużej mierze ustał. Tylko kilka samolotów zdołało wystartować.

Jak podaje lotnisko, operacje powinny zostać wznowione około godziny 10:00. Jednak początkowo na miejscu było niewiele oznak tego zjawiska. W samym BER personel poinformował pasażerów po godzinie 10:00, że loty nie powinny wylatywać przed godziną 14:00 – jak poinformował na miejscu reporter RBB. Rzeczniczka Niemieckiej Agencji Informacyjnej poinformowała również, że systemy zostaną uruchomione ponownie. „Stopniowo wracamy do normalnej działalności” – powiedziała dziś rano niemieckiej agencji informacyjnej.

Reporterzy RBB na miejscu zgłosili chaos: z samolotów ponownie wyładowano bagaż, a pasażerowie musieli go odebrać z wózków bagażowych i wrócić, aby się odprawić i zmienić rezerwację. Do kas ustawiały się długie kolejki.

Nowa ustawa ma na celu uregulowanie kwestii ochrony kluczowej infrastruktury

Sieci kolejowe, sieci energetyczne, wodociągi – wszystko to jest niezbędne do funkcjonowania społeczeństwa. Jako „infrastruktura kluczowa” wymaga szczególnej ochrony. Ale sposób, w jaki to się dzieje, nie został jeszcze odpowiednio uregulowany przez prawo. Autorzy: Susette Klein i Ute Barthelwięcej

Zakłócenia na całym świecie – spowodowane przez Microsoft i ITFirma ochroniarska przypuszczalny

Mówi się, że problemy są spowodowane awarią techniczną, która powoduje opóźnienie w przetwarzaniu. Według niepotwierdzonych informacji doszło do poważnej awarii serwera i podobno uruchomiono systemy awaryjne.

READ  Wygląda na to, że Rosja przenosi wiele wojsk do Siewgerodoniecka

W piątek rano ogłoszono, że zakłócenia dotknęły systemy komputerowe na całym świecie. Według doniesień mediów podejrzewano, że operator był błędem w aktualizacji oprogramowania opracowanej przez firmę Crowdstrike zajmującą się bezpieczeństwem IT. Media, takie jak serwis finansowy Bloomberg, poinformowały, że błąd w Crowdstrike doprowadził z kolei do wyłączenia oprogramowania Microsoft. Gigant oprogramowania zgłaszał już problemy ze swoją usługą w chmurze 365.

Zakłócenia IT mają wpływ na linie lotnicze, media i firmy telekomunikacyjne na całym świecie. Kanały informacyjne w Australii i Wielkiej Brytanii nie mogły nadawać kanałów telewizyjnych i radiowych.

Awatar: mężczyzna siedzący przed ekranami wyświetlającymi fałszywe programy hakerskie i programy do zdalnego usuwania. (Źródło: DPA/L. Mergeler)

Regiony przygotowują się na potencjalne sytuacje kryzysowe poprzez plany reagowania kryzysowego

Niedobory gazu, przerwy w dostawie prądu, powodzie, ataki piratów: władze powiatowe Brandenburgii Wschodniej przygotowują się na wiele różnych sytuacji kryzysowych, aby zapewnić ludności zaopatrzenie w żywność.więcej

bardzo Linie lotnicze i dotknięte lotniska

Globalny ruch lotniczy został poważnie dotknięty. Problemy IT zgłosiły także niemieckie linie lotnicze Lufthansa i Eurowings. „Wywoływanie profili i rezerwacje są obecnie możliwe jedynie w ograniczonym zakresie” – podała Lufthansa na swojej stronie internetowej. Ryanair również zgłosił problemy.

Wpłynęło to również na operacje lotnicze w Hamburgu, Düsseldorfie, Kolonii, Zurychu i Norymberdze. Największy niemiecki port lotniczy we Frankfurcie początkowo informował, że nie ma problemów informatycznych.

Według raportu CNN Federalna Administracja Lotnicza (FAA) uziemiła kilka lotów w USA. Mówi się, że były problemy z komunikacją, więc samoloty zmuszone były pozostać na ziemi. Holenderska linia lotnicza KLM tymczasowo zawiesiła działalność.

Transmisja: rbb24 Inforadio, 19 lipca 2024, 8:20

Continue Reading

Economy

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu

Published

on

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu
 1. ruhr24
 2. praca
Klienci powinni zwrócić uwagę na przywołanie aktualnych zacięć. © Yai Obrazy/Imago; ebner/imago; Wydział: RUHR24

Nowe wycofanie supermarketu: Konsumenci nie powinni jeść dżemu. Produkt sprzedawany jest w sklepach Edeka, Rewe i Kaufland.

Dortmund – Konsumenci powinni zwrócić uwagę na aktualne wycofanie. Tym razem jest to dżem od Lausitzer Fruitprocessing GmbH (10 lipca). W przypadku spożycia żywności istnieje ryzyko zakażenia.

Przypomnijmy z Ediki, Rio i Kauflandu: Pod żadnym pozorem nie jedzcie dżemu

W związku ze skargą firma Lausitzer Fruit Processing GmbH nakazała wycofanie swojego produktu „Lausitzer Cranberries – Light Sugar” w 340-gramowym słoiku.

Istnieje możliwość obecności ciał obcych w produkcie, zwłaszcza kamieni. Aby zapewnić bezpieczeństwo konsumentów, zdecydowanie odradza się spożywanie dotkniętego produktu – podobnie jak w przypadku obecnego wycofania sera.

Dżemy marek Edeka, Rewe i Kaufland objęte wycofaniem – informacja dla klientów

Dotyczy to wyłącznie produktów z datą przydatności do spożycia 18 kwietnia 2027 r. i numerem partii 24040379.

 • Produkt: Dzikie Jagody Łużyckie – Niska zawartość cukru, 340g/370ml w filiżance
  Najlepiej spożyć przed: 18 kwietnia 2027 r
  Partia: 24040379
  Numer EAN: 4012950100071
dżem
Wycofanie ma wpływ na dżem żurawinowy. © Lausitzer Fruit Processing GmbH

Konsumenci mogą zwrócić produkt w miejscu zakupu – m.in. w Rewe, Edeka i Kaufland – i otrzymać zwrot ceny zakupu nawet bez przedstawienia paragonu. Dalsze informacje można uzyskać w dziale obsługi klienta Lausitzer Fruchtverfahren GmbH, pisząc na adres e-mail [email protected].

Zacięcie wywołania spowodowane ciałem obcym: W sytuacjach awaryjnych natychmiast udzielić pierwszej pomocy

Jeśli przypadkowo zjesz obcy przedmiot, może dojść do obrażeń jamy ustnej, gardła i przełyku. Ryzyko jest szczególnie wysokie w przypadku cząstek o ostrych krawędziach. Federalny Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności powołuje się na informacje Niemieckiego Czerwonego Krzyża.

Ciała obce w żywności mogą również powodować ryzyko obrażeń lub zadławienia. Jeśli po połknięciu cząstki utkną w tchawicy lub przełyku, należy je natychmiast leczyć Pierwsza pomoc Jest podjęte. W przypadku wystąpienia obrażeń konsumenci powinni natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

READ  Eksplozja cen benzyny, ogrzewania i energii elektrycznej. Strach przed zmianami klimatycznymi.. Strach przed żółtymi kurtkami.. Polityka
Continue Reading

Economy

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”

Published

on

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”
 1. Strona główna
 2. Praca

Naciska

Bosch ogłosił dopiero w grudniu, że rozważa zwolnienie do 1500 pracowników w dziale silników. © Marijane Murad/DPA

Bosch był zmuszony zwolnić tysiące pracowników w swoim dziale motoryzacyjnym. Potencjał ulepszeń istnieje jednak także w innych obszarach przedsiębiorstwa. To słowa prezesa firmy Stefana Hartinga.

Gerlingen – dostawca samochodów Bosch zwolni w tym roku tysiące stanowisk pracy. Przesunięcie w kierunku Samochód elektryczny Niemieckiemu gigantowi z siedzibą w Gerlingen koło Stuttgartu sprawy nie układają się pomyślnie. W wywiadzie z Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Prezes firmy Stefan Hartung wyjaśnia, w jaki sposób firma chce się rozwijać w przyszłości i czego obecnie brakuje. Bush chce walczyć o rozwój każdego centymetra przestrzeni.

Problemy popytowe we wszystkich sektorach Bosch

W sumie Bosch planuje zwolnić 3200 pracowników w sektorze motoryzacyjnym, z czego 1500 w samym dziale pojazdów w Niemczech. Według Hartunga odejście od samochodów z silnikami spalinowymi na rzecz samochodów elektrycznych maleje, ponieważ coraz więcej osób woli samochód hybrydowy niż samochód w pełni elektryczny. Ponadto światowy popyt na samochody ogólnie spadł.

Zdaniem ekspertów jeszcze kilka lat temu przewidywano, że przejście na samochody elektryczne będzie kosztować około 20 proc. miejsc pracy. Jednakże biorąc pod uwagę, że firma Bosch zatrudnia na całym świecie około 429 400 pracowników, redukcje stanowisk pracy określa się jako stosunkowo niewielkie, jak wynika z raportu firmy Bosch. Codzienne wiadomości jest on nazywany.

Ale nie tylko przemysł motoryzacyjny cierpi z powodu braku popytu na produkty Bosch. To samo planuje firma także w segmencie gadżetów i sprzętu AGD Aby wyeliminować sto kolejnych stanowisk pracy. „Nasza firma celowo zajmuje szeroką pozycję na wielu produktach i rynkach” – wyjaśnia Hartung. wygrał-Wywiad: „Ale obecnie prawie wszędzie występują problemy z popytem”. Przykładem tego jest nadmierny popyt na pompy ciepła w Bosch w 2023 roku, który spowodował już spadek popytu oczekiwany w 2024 roku.

READ  Silne zyski cenowe: z weekendowym optymizmem

Bosch chce nadal się rozwijać, także za granicą

Hartung nie może zagwarantować, że w przyszłości nie będzie dalszych redukcji zatrudnienia. Jednak w dłuższej perspektywie postrzega pojazdy elektryczne jako obiecujący obszar biznesowy dla Boscha. Szczególnie istotna jest tutaj elektronika mocy, silniki i osie. Firma oczekuje, że do 2030 r. co trzeci samochód na świecie będzie w pełni elektryczny, a do 2035 r. co drugi samochód.

Ogólnie rzecz biorąc, celem Boscha jest uzyskanie w tym roku zwrotu od pięciu do siedmiu procent. Zdaniem Hartunga, aby osiągnąć ten cel, firma musi nadal walczyć i „wykorzystywać każdy centymetr przestrzeni na rozwój”. Bosch będzie mógł polegać nie tylko na rynku niemieckim, ale także… Ale musi także rozwijać się na arenie międzynarodowej. Firma inwestuje około 1 miliard euro w centrum rozwojowe w Chinach, a obecnie w Czechach budowany jest nowy ośrodek mobilności elektrycznej.

Continue Reading

Trending