Connect with us

Tech

Nowa aplikacja przynosi te korzyści

Published

on

Nowa aplikacja przynosi te korzyści

Do tej pory każdy, kto chciał korzystać z ChatGPT, zazwyczaj korzystał z interfejsu internetowego lub korzystał z aplikacji na smartfony na Androida i iOS. Jeszcze przed prezentacją OpenAI kilka dni temu krążyła plotka, że ​​pracują także nad aplikacją na komputery stacjonarne, a dokładniej na Maca. Wkrótce potem taka aplikacja została wprowadzona i opublikowana.

Jednak OpenAI wdraża aplikację tylko kawałek po kawałku. Na szczęście mamy już dostęp i mogliśmy przekonać się, co potrafi aplikacja i jakie są różnice w interfejsie WWW. Wyjaśniamy także, co OpenAI planuje zrobić w najbliższej przyszłości.

Co może ChatGPT zrobić na Macu?

Po zainstalowaniu, uruchomieniu aplikacji i zalogowaniu się na konto OpenAI interfejs aplikacji na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie do interfejsu internetowego. Istnieje również możliwość wyboru jednego z modeli językowych, wprowadzenia tekstu lub interakcji z ChatGPT za pomocą głosu.

(Zrzut ekranu: t3n)

To nie przypadek, że aplikacja na Maca przypomina także aplikację na iPhone’a: ​​infrastruktura jest prawdopodobnie bardzo podobna, jeśli nie identyczna. Kolejnym tego przejawem jest fakt, że aplikacja działa wyłącznie na komputerach Mac z chipami Apple M, na których może uruchamiać aplikacje na iOS bez konieczności dokonywania większych modyfikacji.

Ale na drugi rzut oka widać różnice między aplikacjami internetowymi i aplikacjami na iPhone’a. Z jednej strony będzie skrót klawiszowy. Jeśli naciśniesz jednocześnie kombinację opcji i spację, natychmiast pojawi się małe okno wprowadzania. Tak więc ChatGPT jest dosłownie na jedno kliknięcie przycisku.

Po użyciu kombinacji klawiszy Option + spacja okno wprowadzania tekstu ChatGPT otwiera się natychmiast na komputerze Mac. (Zrzut ekranu: t3n)

Druga funkcja specjalna: jeśli klikniesz małą ikonę spinacza w lewym dolnym rogu okna aplikacji, użytkownicy będą mogli nie tylko przesyłać dokumenty lub zdjęcia, ale także będą mogli poprosić ChatGPT o wykonanie zrzutu ekranu interfejsu Mac – opcjonalnie cały ekran lub tylko okno aktualnie otwartej aplikacji. ChatGPT może następnie bezpośrednio przeanalizować ten zrzut ekranu. Nie jest to możliwe bezpośrednio w interfejsie internetowym. Tak, oczywiście, możesz po prostu ręcznie zrobić zrzut ekranu, a następnie przesłać go do ChatGPT, ale to oczywiście trwa dłużej.

Jeśli chcesz, możesz przesyłać zrzuty ekranu ChatGPT ze swojego komputera Mac, które sztuczna inteligencja może następnie analizować. (Zrzut ekranu: t3n)

Oczywiście aplikacja na Maca oferuje również możliwość interakcji z ChatGPT za pomocą głosu, ale wciąż brakuje nowej i ulepszonej funkcjonalności głosowej GPT-4o.

READ  Największa eksplozja w kosmosie, jaką kiedykolwiek wykryto

Perspektywa przyszłości

Samo OpenAI twierdzi, że w najbliższej przyszłości wdroży ulepszoną funkcjonalność głosową w aplikacji na Maca. Wtedy ChatGPT może odpowiedzieć w bardziej naturalnym języku. OpenAI pracuje również nad poprawą pamięci dla mowy AI. W razie potrzeby ChatGPT zapamięta fakty o użytkownikach z innych rozmów.

Nie jest ona jeszcze dostępna w aplikacji na Maca, ale jest już pokazana w przemówieniu przewodnim: możliwość udostępnienia całego ekranu za pomocą ChatGPT. Dzięki temu zrzuty ekranu nie byłyby konieczne, ponieważ sztuczna inteligencja mogłaby po prostu zobaczyć, co dzieje się na ekranie za naciśnięciem przycisku i przeanalizować to w czasie rzeczywistym.

Dostępność

Jak opisano wcześniej, OpenAI początkowo udostępnia aplikację dla komputerów Mac fragment po kawałku klientom płacącym za wersję Pro. Nie ma bezpośredniego linku do pobrania, przynajmniej oficjalnie. Gdy aplikacja stanie się dla Ciebie dostępna, w interfejsie internetowym ChatGPT pojawi się powiadomienie, które będzie również zawierać link do aplikacji.

Jak wspomniano wcześniej, aplikacja jest obecnie dostępna tylko dla komputerów Mac z procesorem M. Musi być zgodna z wersją dla systemu Windows. Nadal nie jest jasne, co stanie się z komputerami Mac z procesorem Intel.

Prawie skończone!

Aby dokończyć rejestrację, kliknij link w wiadomości e-mail z potwierdzeniem.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat newslettera? Dowiedz się więcej już teraz

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Komentarz: Proszę, Apple – jestem brzydki, chcę z powrotem Touch ID!

Published

on

Komentarz: Proszę, Apple – jestem brzydki, chcę z powrotem Touch ID!
jabłko

Nie mogę stracić twarzy tak samo jak nie mogę stracić palca. Jednak w wielu sytuacjach wolę Touch ID od nowszego Face ID. komentarz.

Kiedy Apple wprowadziło Face ID na iPhonie (źródło: zrzut ekranu z Reddita)

Kiedy Apple wprowadziło na rynek iPhone’a 5S, pierwszy smartfon ze skanerem linii papilarnych i Touch ID, jesienią 2013 roku, siedziałem w domu z gulą w gardle. Zbieranie danych biometrycznych za pomocą telefonu komórkowego Duża amerykańska firma przechowuje moje najbardziej wrażliwe dane, a ja tego nie chciałem. Miało to charakter przestępczy, ale nie zrobiłem nic złego.

Nawet kilka tygodni później, gdy na demonstracji prasowej poproszono mnie, abym położył palec na przycisku Home, który teraz miał Touch ID, odmówiłem. Pozbyłem się tego strachu dopiero, gdy zrozumiałem i zobaczyłem, jak i gdzie przechowywane są moje dane odcisków palców. Kiedy dzisiaj to piszę, mam wrażenie, że jestem bardzo spanikowany. Ale świat był wtedy inny. Kiedy Apple wprowadziło Face ID w iPhonie

Czy jest jasne, co mam na myśli?  Sztuczna inteligencja, w tym przypadku ChatGPT lub DALL-E, nie powiodła się podczas próby wizualizacji nowoczesnego iPhone'a z Touch ID i przyciskiem Home.

Czy jest jasne, co mam na myśli? Sztuczna inteligencja, w tym przypadku ChatGPT lub DALL-E, nie powiodła się podczas próby wizualizacji nowoczesnego iPhone’a z Touch ID i przyciskiem Home. (Źródło: treści generowane przez sztuczną inteligencję, reżyseria: Netzwelt.)

Odblokowywanie smartfona za pomocą danych biometrycznych już dawno stało się częścią życia codziennego. Ale tak proste i niezawodne, jak działa Face ID, chcę, aby Touch ID był przywrócony w coraz większej liczbie sytuacji. Nie na iPhonie SE czy iPadzie Mini, ale na nowym smartfonie od Cupertino. Nie ma to nic wspólnego z noszeniem maseczki czy okularów.

Chodzi o wrażenie interfejsu człowiek-maszyna

Zawsze lubiłem bawić się przyciskiem Home. Nawet gdy Apple wraz z premierą iPhone’a 7 zdecydował, że nie będzie on już wsuwał się w głąb obudowy, a będzie współdziałał wyłącznie elektronicznie za pomocą silnika Taptic Engine. I o to właśnie chodzi: brakuje mi tego uczucia.

Brakuje mi ich podczas pobierania aplikacji. Płacąc smartfonem. Szczególnie w tych dwóch scenariuszach położenie palca na przycisku Home było czymś w rodzaju „położenia ręki, zgadzamy się”. To było jak uścisk dłoni między człowiekiem a maszyną. Face ID natomiast kieruje się mottem: Spójrz mi w oczy i zaufaj mi – ale poza „złapaniem” tak naprawdę nic nie wraca. Touch ID to uścisk dłoni pomiędzy dwoma partnerami biznesowymi; Face ID to milczący bramkarz przed klubem, którego interesuje tylko Twoje ubranie. Jesteś brzydka, nie masz tu wstępu.

Być może moje obawy staną się bardziej widoczne, jeśli ozdobię je nowymi implementacjami, które wciąż są całkowicie wyimaginowane w przypadku przycisku Home 3.0, który sprawdził się z Touch ID. A więc: Wyobraź sobie nowoczesny iPhone. iPhone, w którym Apple nie uległ szaleństwu na coraz cieńsze ramki ekranowe, gdyż producent w pełni wykorzystuje cały ekran, gdzie mogłaby znaleźć się przynajmniej dolna ramka. Oto piękny nowy przycisk Home z Touch ID, który obecnie sobie wyobrażam.

Rzeczywiście możesz nacisnąć ten przycisk. Apple poświęcił tyle samo uwagi, co Nokia przy modelu 8800 Sirocco. Ten rozsuwany telefon przesuwa się w górę i w dół z dużą płynnością. Naciśnięcie przycisku Home to uczta dla zmysłów, a wciśnięcie przycisku to przyjemność. Solidne kliknięcie. Głęboki udar. W ten sposób chcę płacić cyfrowo. Najpierw połóż palec, a prawidłowy odcisk palca zostanie rozpoznany. Następnie dla ostatecznego potwierdzenia operacji wciśnij przycisk głęboko w obudowę. Wrrrr.

Lub tutaj, inteligentny dom, włączaj i wyłączaj światła. Zamiast dotykać obszaru na ekranie dotykowym, naciśnij przycisk głęboko. Przycisk Home zamienia się w włącznik światła. Płaski ekran nigdy nie byłby w stanie imitować takiego przełącznika.

Ostatni przykład. Podobnie jak Apple Watch, iPhone mógłby teoretycznie pełnić funkcję kluczyka do samochodu. Wiem, że wiele rzeczy jest tutaj możliwych dzięki NFC, Bluetooth i czujnikom oraz że samochód odblokowuje się sam, jeśli staniesz wystarczająco blisko niego.

Myślę jednak, że byłoby lepiej, gdybym mógł wyjąć iPhone’a, najpierw położyć palec na przycisku Home — a potem wiesz, co dzieje się dalej: wcisnąć przycisk głęboko w korpusie. W momencie, gdy przycisk osiągnie koniec naciśnięcia, światła awaryjne pojazdu wskażą, że można już otworzyć drzwi. Potem wchodzę, odsuwam się i myślę o kolejnym nagłówku. Bo nie uważam, że jestem aż tak brzydka.

  • ” rada: Najlepsi dostawcy VPN zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę danych
  • » Zakup elektrowni Al-Shorfa: Porównanie najlepszych systemów energii słonecznej

Nie przegap niczego Świat sieciwiadomości

W każdy piątek: najbardziej przydatne i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

READ  Android 13: te telefony otrzymują aktualizację Tiramisu
Continue Reading

Tech

Microsoft odkłada uruchomienie funkcji wyszukiwania sztucznej inteligencji „Recall”

Published

on

Microsoft odkłada uruchomienie funkcji wyszukiwania sztucznej inteligencji „Recall”

„Wycofanie” zapewnia ochronę danych
Microsoft odkłada premierę swojej kontrowersyjnej funkcji sztucznej inteligencji

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Nowa funkcja AI ma ułatwić użytkownikom Microsoftu odnajdywanie zapomnianych plików lub stron internetowych. Po ogłoszeniu działacze ochrony danych udali się jednak na barykady. Grupa ogłosiła teraz, że wstępnie dokona przeglądu zadania.

Po ostrej krytyce Microsoft opóźnia wprowadzenie w systemie Windows nowej funkcji wyszukiwania, która ma co kilka sekund zapisywać nagrania ekranu. Pierwotnie miała zostać udostępniona 18 czerwca na nowym typie komputerów PC. Microsoft zapowiedział, że funkcja o nazwie „Recall” będzie teraz testowana na mniejszą skalę w programie „Windows Insider” w późniejszym terminie.

Zdaniem firmy celem „Recall” jest ułatwienie wyszukiwania informacji na komputerze. Wykorzystując sztuczną inteligencję, oprogramowanie analizuje to, co widać na kilku zrzutach ekranu, a następnie tworzy przewodnik. Powinno ci to pomóc, jeśli na przykład nie pamiętasz już nazwy odwiedzanej strony turystycznej, ale nadal wiesz, że były tam palmy i plaża. Następnie powinno być możliwe ponowne znalezienie strony, wyszukując „palmy i plaża”.

Jednak niektórzy badacze zajmujący się bezpieczeństwem sztucznej inteligencji ostrzegali przed katastrofą w zakresie ochrony danych po ogłoszeniu „wycofania”. Ostrzegli, że dostęp do list mogą również uzyskać cyberprzestępcy. W zeszłym tygodniu Microsoft ogłosił ulepszone zabezpieczenia danych „wycofywanych”. Ponadto funkcja ta nie powinna być już domyślnie włączana podczas konfigurowania komputera, ale użytkownicy będą musieli najpierw ją aktywować samodzielnie. Krytyka pozostała, potem przyszło odroczenie.

Producenci komputerów Microsoft i komputerów z systemem Windows chcą 18 czerwca wypuścić nową kategorię komputerów PC, która będzie bardziej dostosowana do użytku ze sztuczną inteligencją. Klasa urządzenia nosi nazwę „Copilot + PC” i bazuje na asystencie AI firmy Microsoft o nazwie „Copilot”.

READ  Największa eksplozja w kosmosie, jaką kiedykolwiek wykryto
Continue Reading

Tech

Dwie „dwie” gry są teraz bezpłatne

Published

on

Dwie „dwie” gry są teraz bezpłatne

Tygodnie niepewności w Epic Games Store minęły i teraz właściciel sklepu ponownie stawia na pełną przejrzystość. Do niedawna gracze nadal mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ Marvel’s Midnight Suns kosztowało 60 euro i można je było wymieniać przez tydzień. Teraz znów dostępne są dwie darmowe gry, ale dzięki tej ofercie możesz zaoszczędzić znacznie mniej. Dodatkowo przez tydzień tylko jedna z dwóch oferowanych gier będzie dostępna bezpłatnie w Epic Games Store. Redout 2 i Idle Champions of the Forgotten Realms to nowe darmowe gry od 17:00.

Dwie „darmowe gry” w Epic Games Store

Dzięki Redout 2 gracze otrzymają „najszybszą grę wyścigową we wszechświecie”. Tak przynajmniej twierdzi wydawca Sabre Interactive i deweloper 34BigThings na swoich stronach produktowych w Steam i Epic Games Store. „Hołd dla klasycznych gier wyścigowych zręcznościowych” został wydany 16 czerwca 2022 roku i mimo to uzyskał pozytywny wynik z 79-procentową oceną akceptacji na Steamie.

Polecane treści redakcyjneTutaj znajdziesz treści zewnętrzne z [PLATTFORM]. Aby chronić Twoje dane osobowe, integracje zewnętrzne zostaną wyświetlone tylko wtedy, gdy potwierdzisz to klikając „Wczytaj całą zawartość zewnętrzną”: