Connect with us

Tech

Vision Pro dla osób noszących okulary: oryginalne soczewki kontaktowe innych firm

Published

on

Vision Pro dla osób noszących okulary: oryginalne soczewki kontaktowe innych firm

Podczas gdy w przypadku zestawów VR, takich jak Metas Quest 3, można stosunkowo łatwo nosić okulary pod goglami, w przypadku Apple Vision Pro jest to niemożliwe. Problemem są nie tylko ograniczenia przestrzenne, ale szczególnie problematyczne jest śledzenie wzroku, które nie działa już w okularach. Dlatego Apple oferuje tzw. wejścia optyczne, które firma produkuje w Chinach Zeiss. Są dostępne jako okulary do czytania lub na indywidualną receptę. Tak zwane czytniki kosztują 100 dolarów, natomiast wkładki optyczne na indywidualną receptę kosztują 150 dolarów.

reklama

Wybraliśmy wkładki optyczne. Dotarcie do tej kwestii nie jest takie proste, o czym pisaliśmy już w poprzednim artykule. Musi mieć receptę od okulisty z USA. Jest też inny problem: Zeiss nie produkuje wszystkich mocnych stron, a część z nich jest „poza zasięgiem” Vision Pro. Zwłaszcza w przypadku astygmatyzmu wartości Zeissa mogą zostać odrzucone. Ponieważ nie podano żadnych konkretnych informacji na temat obszarów, w których mogą znajdować się bodźce wzrokowe, może to zamienić się w grę w ping-ponga: zamawiasz okulary za pośrednictwem strony internetowej Apple, przesyłasz receptę (w razie potrzeby skorygowaną w dół przez lekarza) a następnie Oczekiwanie na wiadomość e-mail od Zeissa z odrzuceniem lub zatwierdzeniem. Wpisy optyczne – podobnie jak sam Vision Pro – dostarczane są wyłącznie na adresy w USA. Oczekuje się, że Vision Pro dotrze do Europy, w tym do Niemiec, najwcześniej w czerwcu, ale nie jest to jeszcze oficjalne.

Po zatwierdzeniu przepisu przygotowanie zajmuje około 10 dni. Za dostawę odpowiada firma Zeiss, a opakowanie jest typowe dla Apple – zawiera łatwą do zrozumienia instrukcję. Na życzenie wkładki optyczne można również grawerować – na przykład, żeby się nie pomylić, jeśli w rodzinie jest ich kilka. Są oznaczone lewą i prawą stroną. Magnesy w Vision Pro utrzymują wkładki – utrzymując je na miejscu. Konfiguracja jest prosta: Po wpisaniu i wpisaniu PIN-u urządzenia należy w Vision Pro sprawdzić kod wydrukowany na opakowaniu wkładów optycznych. Następnie następuje nowa konfiguracja śledzenia dłoni i oczu, znana już z pracy bez okularów. Wreszcie należy ponownie wdrożyć biometryczną ochronę tożsamości wizualnej, ponieważ to wyraźnie się zmienia ze względu na okulary.

Dla osób noszących okulary, które wcześniej musiały nosić Vision Pro bez soczewek, wejścia optyczne zapewniają coś w rodzaju pobudzenia: wyświetlacze OLED 4K w końcu wyglądają ostro. Dotyczy to nie tylko oglądania pięknych scenerii lub filmów, ale zwłaszcza korzystania z wirtualnego wyświetlacza Mac, za pomocą którego można przenieść swój komputer do Vision Pro. Można naprawdę zanurzyć się w słuchawkach, nawet jeśli na chwilę stracimy poczucie przestrzeni i czasu.

Jeżeli posiadasz urządzenie Vision Pro ale nie masz możliwości wykonania procesu wkładek optycznych Apple w USA możesz skorzystać także z alternatywy z Niemiec: Optometrysta wirtualnej rzeczywistości, która specjalizuje się w tej tematyce i oferuje już okulary do wielu słuchawek, niedawno rozpoczęła pracę w sektorze Apple. Okulary również pochodzą od Zeissa i są wyższej jakości i bardziej konfigurowalne niż te sprzedawane przez Apple. Ponadto nie jest wymagana recepta, wystarczą wartości z badania wzroku lub okulisty. Ale jedną wadą jest to, że obecnie nie ma kodu instalacyjnego. Konfiguracja odbywa się ręcznie, łącznie z nowym śledzeniem dłoni i oczu. Spowodowało to problemy z naszymi soczewkami testowymi, które miały przede wszystkim korygować duży astygmatyzm, ale proces nie został ukończony. W takich – podobno rzadkich – przypadkach firma pomaga i odzyskuje okulary. Według firmy nie powinno się to zdarzać w przypadku regularnych recept, takich jak krótkowzroczność. Podczas użytkowania wystąpiły pewne artefakty i „błyski”, których nie zauważyliśmy w przypadku oryginalnych okularów Apple. Może to mieć również związek z procesem konfiguracji.(licencjat)

Do strony głównej

READ  Jest więcej różnic niż myślisz
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Komentarz: Proszę, Apple – jestem brzydki, chcę z powrotem Touch ID!

Published

on

Komentarz: Proszę, Apple – jestem brzydki, chcę z powrotem Touch ID!
jabłko

Nie mogę stracić twarzy tak samo jak nie mogę stracić palca. Jednak w wielu sytuacjach wolę Touch ID od nowszego Face ID. komentarz.

Kiedy Apple wprowadziło Face ID na iPhonie (źródło: zrzut ekranu z Reddita)

Kiedy Apple wprowadziło na rynek iPhone’a 5S, pierwszy smartfon ze skanerem linii papilarnych i Touch ID, jesienią 2013 roku, siedziałem w domu z gulą w gardle. Zbieranie danych biometrycznych za pomocą telefonu komórkowego Duża amerykańska firma przechowuje moje najbardziej wrażliwe dane, a ja tego nie chciałem. Miało to charakter przestępczy, ale nie zrobiłem nic złego.

Nawet kilka tygodni później, gdy na demonstracji prasowej poproszono mnie, abym położył palec na przycisku Home, który teraz miał Touch ID, odmówiłem. Pozbyłem się tego strachu dopiero, gdy zrozumiałem i zobaczyłem, jak i gdzie przechowywane są moje dane odcisków palców. Kiedy dzisiaj to piszę, mam wrażenie, że jestem bardzo spanikowany. Ale świat był wtedy inny. Kiedy Apple wprowadziło Face ID w iPhonie

Czy jest jasne, co mam na myśli?  Sztuczna inteligencja, w tym przypadku ChatGPT lub DALL-E, nie powiodła się podczas próby wizualizacji nowoczesnego iPhone'a z Touch ID i przyciskiem Home.

Czy jest jasne, co mam na myśli? Sztuczna inteligencja, w tym przypadku ChatGPT lub DALL-E, nie powiodła się podczas próby wizualizacji nowoczesnego iPhone’a z Touch ID i przyciskiem Home. (Źródło: treści generowane przez sztuczną inteligencję, reżyseria: Netzwelt.)

Odblokowywanie smartfona za pomocą danych biometrycznych już dawno stało się częścią życia codziennego. Ale tak proste i niezawodne, jak działa Face ID, chcę, aby Touch ID był przywrócony w coraz większej liczbie sytuacji. Nie na iPhonie SE czy iPadzie Mini, ale na nowym smartfonie od Cupertino. Nie ma to nic wspólnego z noszeniem maseczki czy okularów.

Chodzi o wrażenie interfejsu człowiek-maszyna

Zawsze lubiłem bawić się przyciskiem Home. Nawet gdy Apple wraz z premierą iPhone’a 7 zdecydował, że nie będzie on już wsuwał się w głąb obudowy, a będzie współdziałał wyłącznie elektronicznie za pomocą silnika Taptic Engine. I o to właśnie chodzi: brakuje mi tego uczucia.

Brakuje mi ich podczas pobierania aplikacji. Płacąc smartfonem. Szczególnie w tych dwóch scenariuszach położenie palca na przycisku Home było czymś w rodzaju „położenia ręki, zgadzamy się”. To było jak uścisk dłoni między człowiekiem a maszyną. Face ID natomiast kieruje się mottem: Spójrz mi w oczy i zaufaj mi – ale poza „złapaniem” tak naprawdę nic nie wraca. Touch ID to uścisk dłoni pomiędzy dwoma partnerami biznesowymi; Face ID to milczący bramkarz przed klubem, którego interesuje tylko Twoje ubranie. Jesteś brzydka, nie masz tu wstępu.

Być może moje obawy staną się bardziej widoczne, jeśli ozdobię je nowymi implementacjami, które wciąż są całkowicie wyimaginowane w przypadku przycisku Home 3.0, który sprawdził się z Touch ID. A więc: Wyobraź sobie nowoczesny iPhone. iPhone, w którym Apple nie uległ szaleństwu na coraz cieńsze ramki ekranowe, gdyż producent w pełni wykorzystuje cały ekran, gdzie mogłaby znaleźć się przynajmniej dolna ramka. Oto piękny nowy przycisk Home z Touch ID, który obecnie sobie wyobrażam.

Rzeczywiście możesz nacisnąć ten przycisk. Apple poświęcił tyle samo uwagi, co Nokia przy modelu 8800 Sirocco. Ten rozsuwany telefon przesuwa się w górę i w dół z dużą płynnością. Naciśnięcie przycisku Home to uczta dla zmysłów, a wciśnięcie przycisku to przyjemność. Solidne kliknięcie. Głęboki udar. W ten sposób chcę płacić cyfrowo. Najpierw połóż palec, a prawidłowy odcisk palca zostanie rozpoznany. Następnie dla ostatecznego potwierdzenia operacji wciśnij przycisk głęboko w obudowę. Wrrrr.

Lub tutaj, inteligentny dom, włączaj i wyłączaj światła. Zamiast dotykać obszaru na ekranie dotykowym, naciśnij przycisk głęboko. Przycisk Home zamienia się w włącznik światła. Płaski ekran nigdy nie byłby w stanie imitować takiego przełącznika.

Ostatni przykład. Podobnie jak Apple Watch, iPhone mógłby teoretycznie pełnić funkcję kluczyka do samochodu. Wiem, że wiele rzeczy jest tutaj możliwych dzięki NFC, Bluetooth i czujnikom oraz że samochód odblokowuje się sam, jeśli staniesz wystarczająco blisko niego.

Myślę jednak, że byłoby lepiej, gdybym mógł wyjąć iPhone’a, najpierw położyć palec na przycisku Home — a potem wiesz, co dzieje się dalej: wcisnąć przycisk głęboko w korpusie. W momencie, gdy przycisk osiągnie koniec naciśnięcia, światła awaryjne pojazdu wskażą, że można już otworzyć drzwi. Potem wchodzę, odsuwam się i myślę o kolejnym nagłówku. Bo nie uważam, że jestem aż tak brzydka.

  • ” rada: Najlepsi dostawcy VPN zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę danych
  • » Zakup elektrowni Al-Shorfa: Porównanie najlepszych systemów energii słonecznej

Nie przegap niczego Świat sieciwiadomości

W każdy piątek: najbardziej przydatne i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

READ  Najlepsze oferty technologiczne firm Apple, Samsung i Bose
Continue Reading

Tech

Microsoft odkłada uruchomienie funkcji wyszukiwania sztucznej inteligencji „Recall”

Published

on

Microsoft odkłada uruchomienie funkcji wyszukiwania sztucznej inteligencji „Recall”

„Wycofanie” zapewnia ochronę danych
Microsoft odkłada premierę swojej kontrowersyjnej funkcji sztucznej inteligencji

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Nowa funkcja AI ma ułatwić użytkownikom Microsoftu odnajdywanie zapomnianych plików lub stron internetowych. Po ogłoszeniu działacze ochrony danych udali się jednak na barykady. Grupa ogłosiła teraz, że wstępnie dokona przeglądu zadania.

Po ostrej krytyce Microsoft opóźnia wprowadzenie w systemie Windows nowej funkcji wyszukiwania, która ma co kilka sekund zapisywać nagrania ekranu. Pierwotnie miała zostać udostępniona 18 czerwca na nowym typie komputerów PC. Microsoft zapowiedział, że funkcja o nazwie „Recall” będzie teraz testowana na mniejszą skalę w programie „Windows Insider” w późniejszym terminie.

Zdaniem firmy celem „Recall” jest ułatwienie wyszukiwania informacji na komputerze. Wykorzystując sztuczną inteligencję, oprogramowanie analizuje to, co widać na kilku zrzutach ekranu, a następnie tworzy przewodnik. Powinno ci to pomóc, jeśli na przykład nie pamiętasz już nazwy odwiedzanej strony turystycznej, ale nadal wiesz, że były tam palmy i plaża. Następnie powinno być możliwe ponowne znalezienie strony, wyszukując „palmy i plaża”.

Jednak niektórzy badacze zajmujący się bezpieczeństwem sztucznej inteligencji ostrzegali przed katastrofą w zakresie ochrony danych po ogłoszeniu „wycofania”. Ostrzegli, że dostęp do list mogą również uzyskać cyberprzestępcy. W zeszłym tygodniu Microsoft ogłosił ulepszone zabezpieczenia danych „wycofywanych”. Ponadto funkcja ta nie powinna być już domyślnie włączana podczas konfigurowania komputera, ale użytkownicy będą musieli najpierw ją aktywować samodzielnie. Krytyka pozostała, potem przyszło odroczenie.

Producenci komputerów Microsoft i komputerów z systemem Windows chcą 18 czerwca wypuścić nową kategorię komputerów PC, która będzie bardziej dostosowana do użytku ze sztuczną inteligencją. Klasa urządzenia nosi nazwę „Copilot + PC” i bazuje na asystencie AI firmy Microsoft o nazwie „Copilot”.

READ  Najlepsze oferty technologiczne firm Apple, Samsung i Bose
Continue Reading

Tech

Dwie „dwie” gry są teraz bezpłatne

Published

on

Dwie „dwie” gry są teraz bezpłatne

Tygodnie niepewności w Epic Games Store minęły i teraz właściciel sklepu ponownie stawia na pełną przejrzystość. Do niedawna gracze nadal mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ Marvel’s Midnight Suns kosztowało 60 euro i można je było wymieniać przez tydzień. Teraz znów dostępne są dwie darmowe gry, ale dzięki tej ofercie możesz zaoszczędzić znacznie mniej. Dodatkowo przez tydzień tylko jedna z dwóch oferowanych gier będzie dostępna bezpłatnie w Epic Games Store. Redout 2 i Idle Champions of the Forgotten Realms to nowe darmowe gry od 17:00.

Dwie „darmowe gry” w Epic Games Store

Dzięki Redout 2 gracze otrzymają „najszybszą grę wyścigową we wszechświecie”. Tak przynajmniej twierdzi wydawca Sabre Interactive i deweloper 34BigThings na swoich stronach produktowych w Steam i Epic Games Store. „Hołd dla klasycznych gier wyścigowych zręcznościowych” został wydany 16 czerwca 2022 roku i mimo to uzyskał pozytywny wynik z 79-procentową oceną akceptacji na Steamie.

Polecane treści redakcyjneTutaj znajdziesz treści zewnętrzne z [PLATTFORM]. Aby chronić Twoje dane osobowe, integracje zewnętrzne zostaną wyświetlone tylko wtedy, gdy potwierdzisz to klikając „Wczytaj całą zawartość zewnętrzną”: