Connect with us

entertainment

Specjalny program telewizyjny o wyborach europejskich: Czy Polska może wkrótce nas zostawić w tyle?

Published

on

Specjalny program telewizyjny o wyborach europejskich: Czy Polska może wkrótce nas zostawić w tyle?

„Europa 2024 – co nas porusza?”

Specjalny program telewizyjny o wyborach europejskich: Czy Polska może wkrótce nas zostawić w tyle?

środa, 1 maja 2024 | 06:52

Od tygodni wszędzie pojawia się coraz więcej plakatów partyzanckich dotyczących wyborów europejskich. Najbardziej zauważalna jest impreza Volt (nie mylić z dostawą Wolt). Na plakatach widnieje hasło „Nie bądź głupcem”. Dobrze jest teraz nie być idiotą, na wielu płaszczyznach – w życiu prywatnym, w pracy i wobec ludzi, których nie znasz. Ale co dokładnie Volt ma przez to na myśli? Chcą nie tylko „zademonstrować wyraźne stanowisko wobec prawicy”, ale chcą także skierować „moralny apel” do wszystkich obywateli. Powinny one opierać się na wartościach liberalnych, demokratycznych i humanitarnych.

Zaufanie wśród młodych ludzi? Raczej nastrój kaca

Od 6 do 9 czerwca 360 milionów uprawnionych do głosowania w Europie zostanie zaproszonych do oddania głosu. Z tego powodu kanał tematyczny Arte przygotował w ramach programu specjalny program: „Europa 2024 – Co nas porusza?” W tym celu korespondenci podróżowali po całej Europie. Szybko stało się jasne: zwłaszcza młodzi ludzie nie wierzyli, że rozwiązano palące problemy. zaufanie? To jak „kacowy nastrój w Europie”, jak mówi jedna z osób.

Transmisja strumieniowa w Joyn jest bezpłatna

Telewizja na żywo, seriale, filmy, sport, a także wiele ekskluzywnych treści

reklama

Piłka nożna w Hiszpanii: Odgłosy małpy, gdy czarny gracz przejmuje piłkę

Nic dziwnego, że każdy Europejczyk dostrzega problem migracji. W rzeczywistości 71% twierdzi, że przyjmuje się zbyt wielu obcokrajowców, szczególnie z krajów, które nie stanowią zagrożenia dla ludności. Konkluzja jest taka, że ​​imigracja wymaga ściślejszej kontroli. Ale wśród młodych ludzi szczególnie popularna jest opinia: „Nie należy całkowicie zamykać granic!” Jak doniósł jeden z korespondentów, szczególnie w Hiszpanii imigracja stała się ważnym problemem. „Rasizm jest już powszechny w Hiszpanii”. Na co dzień wygląda to tak: podczas niedawnego meczu piłki nożnej kilku widzów wydawało małpie odgłosy, gdy przy piłce znajdowała się czarna osoba.

Niebezpieczeństwo: Chiny i Stany Zjednoczone chcą podzielić Europę

Z aktualnego sondażu przeprowadzonego w programie telewizyjnym wynika, że ​​wyborami interesuje się 70% Europejczyków. Różnice są jednak znaczne: o ile 73% Niemców jest zainteresowanych wyborami europejskimi zaplanowanymi na czerwiec, to Francuzów jedynie 52%. Rośnie rozwój partii prawicowych. A także dlatego, że kraje takie jak Polska i Węgry budzą nastroje antyeuropejskie. Wyniki koalicji na froncie gospodarczym nie są złe. „Wygląda na to, że dużo malujemy w ciemności” – mówi ekonomista Sander Tordowar. Ale widzi też niebezpieczeństwo, że Chiny i Stany Zjednoczone wykorzystają swoją hegemonię do podziału Europy.

Niemieckie firmy pójdą do Polski, a polscy pracownicy nie będą już jeździć do Niemiec

Pozostańmy przy zaskakującym stanowisku Polski: jej PKB w ciągu ostatnich 30 lat wzrósł niemal trzykrotnie. Wielu Polaków, którzy pracowali za granicą, wraca do ojczyzny. Właśnie zaobserwowaliśmy to w przypadku takich firm jak Bosch, Mercedes-Benz i Miele: niemieckie firmy coraz częściej przenoszą swoją działalność do Polski. Wiąże się to z inwestycjami wartymi miliardy. W czym właściwie ten kraj radzi sobie lepiej od Niemiec? Ważna uwaga: jest coraz więcej wykwalifikowanych pracowników, którzy są znacznie tańsi niż w Niemczech. Płaca minimalna wzrosła, ale inflacja spadła do poziomu poniżej 2%. to znaczy? W Niemczech jest mniej Polaków, którzy chcą z nami pracować. Czy Polska wkrótce nas opuści?

Prawicowi ekstremiści rosną w siłę, a liberałowie mogą zostać królami

Jakie są szanse partii działających obecnie w Parlamencie Europejskim? Europejska Partia Ludowa, czyli Chrześcijańscy Demokraci, prawdopodobnie pozostanie stosunkowo stabilna. Na drugim miejscu znajdą się Socjaldemokraci. Ale także to: partie skrajnie prawicowe znacznie się rozwiną. Liberałowie – partia Macrona i Wolna Partia Demokratyczna – mogą zostać królami.

READ  Twórcy „Ciemności” ukazują nową serię tajemnic
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Prezenter ARD Alexandre Pomis chce odwołać program – ogromny błąd

Published

on

Prezenter ARD Alexandre Pomis chce odwołać program – ogromny błąd

Alexandre Pomis umiarkowanie „zapytany-goniony”.Zdjęcie: ARD/Arne Volstedt

sławni ludzie

Jennifer Ulrich

W dni powszednie o 18:00 na ARD napisano: „Rozpoczyna się polowanie”. W pokazie konkursowym „Gefragt – Gejagt” Alexander Pomis wita czterech uczestników, którzy stają naprzeciw myśliwego. Przełożony często przyjmuje ofensywną postawę i atakuje ekspertów testowych.

Ale w numerze z 18 lipca jeden z kandydatów również został pobity: Patrick Donath podał błędną odpowiedź, co rozgniewało Alexandre’a Boumesa. Ale nie tylko on popełnił błąd.

Zapytany – ścigany: Alexandre Boumes musi się wycofać

Alexander Pomis urodził się w Kilonii i do dziś pozostaje blisko związany z miastem. Jako fan piłki nożnej nie muszę dodawać, że Holstein powinien pogratulować Kilonii. Pod koniec ubiegłego sezonu klub świętował awans do niemieckiej I ligi.

Watson jest teraz na WhatsApp

Teraz na Whatsapp i Instagramie: zaktualizuj swojego Watsona! Zaopiekujemy się Tobą Tutaj na WhatsAppie Z dzisiejszymi atrakcjami Watsona. Tylko raz dziennie – bez spamu, bez bla, tylko siedem linków. obietnica! Czy wolisz być na bieżąco na Instagramie? Tutaj Znajdziesz nasz kanał streamingowy.

18 lipca w „Gefragt – Gejagt” drużyna zawodników zmierzyła się z myśliwą Annegret Schinkel. Ekspert ds. testów i kandydat Patrick Donath podczas pojedynku musiał zmierzyć się między innymi z następującym pytaniem: „Który klub z II Bundesligi został mistrzem jesieni w sezonie 2023/2024?”

  • Klub św. Pawła
  • Fortuna Dusseldorf
  • Holsztyńska Kilonia

Nic dziwnego, że przełożonemu spodobało się to pytanie. Jak wynika z jego własnych wypowiedzi, musiał się też szczególnie postarać, aby przeczytać go beznamiętnie, aby mimowolnie nie zdradzić wskazówki do prawidłowej odpowiedzi.

Alexandre Boumis grozi odwołaniem programu w ARD

Wkrótce jednak Alexandre Boumis przeżył rozczarowanie, ponieważ Patrick Donath zdecydował się dołączyć do FC St. Pauli. Reakcja moderatora na to jest jasna: „byliśmy przyjaciółmi.” Kandydat przeprasza, mówiąc, że sympatyzuje z Schalke.

READ  Książę William odwiedza prezenterkę BBC Deborah James, która cierpi na raka

Sprawa gospodarza stała się jeszcze bardziej gorzka, gdy stało się jasne, że Annegret Schenkel również nie zna prawidłowej odpowiedzi. Podpisała także kontrakt z opcją St. Pauli.

W tym momencie Alexandre Pomis miał już dość. „Myślę o kontynuowaniu gry” – wyjaśnił ze złością. Kiedy Annegret Schinkel przypomniała mu o jego kontrakcie z ARD, powiedział Patrickowi Donathowi: „Dam ci kolejną szansę”. Później wyjaśnił, że znów się uspokoił i nie chowa urazy.

Continue Reading

entertainment

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków

Published

on

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków
  1. tz
  2. Monachium
  3. miasto

Naciska

Adele będzie przebywać w luksusowym hotelu w Monachium w sierpniu 2024 roku. Na 36-latkę na piątym piętrze czekają dodatkowe atrakcje.

Monachium – Adele oznacza same superlatywy. Jak informowaliśmy, brytyjska gwiazda międzynarodowa, która w sierpniu przyjedzie do Isar na dziesięć koncertów (od 2 do 31 sierpnia), obecnie posiada własny stadion na terenach targowych w Reims na 80 000 miejsc. Ceny biletów, które w szczycie przekraczają 400 euro, wnoszą do kasy piosenkarza pokaźną sumę. Piosenkarka musi zapłacić rachunek za hotel z drobnej gotówki. Koszt noclegu w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w mieście to 30 tysięcy euro. Adele pozwala sobie na rozrywanie!

Jak podaje gazeta Bild, artysta wybrał hotel Rosewood na Starym Mieście. Królowa Popu („Skyfall”, „Hello”) podczas swojego pobytu w Monachium podobno przebywa w hotelowym apartamencie XXXL. Szlachetny hostel został otwarty dopiero w październiku 2023 roku przy Kardinal-Faulhaber-Straße i został sklasyfikowany przez klienta Bayerische Hausbau jako „Five Star Ultra Luxury”.

Adele podczas wizyty w Monachium zatrzymuje się w luksusowym hotelu: obsługa lokaja i marmurowe łazienki

Dawna siedziba Bayerische Staatsbank i przyległy Palais Neuhaus-Preysing zostały przekształcone w Rosewood. Pałac pozostał – w domu z neobarokową fasadą króluje przepych: na 20 tysiącach metrów kwadratowych znajdują się łącznie 73 pokoje, 59 luksusowych apartamentów, obsługa lokaja, otwarte kominki, duże szafy i marmurowe łazienki.

Adele wkrótce weźmie prysznic w jednym. Podczas pobytu w Monachium Goldkihlschen zatrzymuje się w „Domu króla Maksymiliana I” na piątym piętrze hotelu – nieruchomości o powierzchni 452 metrów kwadratowych, w której znajdują się cztery sypialnie, sześć łazienek, w pełni wyposażona kuchnia, jadalnia dla maksymalnie dwanaście osób i kominek. Sala telewizyjna, dwa tarasy i kamerdyner. Cena za noc w sierpniu: 30 000 euro – bez śniadania. Kosztuje to dodatkowe 50 euro za osobę.

Adele spędza sierpień w Monachium – z wieloma udogodnieniami

Po pełnych potu godzinach na scenie piosenkarka może zrelaksować się na tarasie w patio lub wypić drinka ze swoją ekipą, aby uczcić udany wieczór. Czysty luksus! W cenę wliczone jest również: korzystanie z prywatnego baru, luksusowa pościel z Włoch, rozpakowanie i zapakowanie wraz z usługą prasowania – za pięć sztuk odzieży. Nie jest jasne, czy piosenkarce uda się tego dokonać, biorąc pod uwagę jej niesamowite kostiumy sceniczne. Ale na pewno nie musi sama używać żelazka.

Hotel w Monachium
Hotel Rosewood w Monachium zostanie otwarty jesienią 2023 roku. © Jens Hartmann

Mieszkańcy hotelu Rosewood są przyzwyczajeni do odwiedzania gości i nie robią wielkiego zamieszania w związku z ważnymi gośćmi. Pracownik luksusowej restauracji powiedział naszej gazecie: „Kate Winslet była tam niedawno”. Jest bardzo prawdopodobne, że Adele również się wycofa. „Traktujemy gwiazdy jak każdego innego gościa.”

Wygląda na to, że Królowa Popu nie może się doczekać Monachium. Jak informowaliśmy, kilka dni temu zamieściła na swoim koncie na Instagramie wygenerowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, na których jest ubrana w dirndl, z ciastami i ciastkami. „Już niedługo… pakuj się!” Napisała pod zdjęciem. Oczekiwanie jest ogromne. Również z mieszkańcami Monachium. Bilety na wszystkie 10 koncertów są nadal dostępne, ale tanie bilety na tylnych poziomach (74,90 euro) zostały już wyprzedane.

READ  Książę William odwiedza prezenterkę BBC Deborah James, która cierpi na raka
Continue Reading

entertainment

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków

Published

on

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków
  1. tz
  2. Monachium
  3. miasto

Naciska

Adele będzie przebywać w luksusowym hotelu w Monachium w sierpniu 2024 roku. Na 36-latkę na piątym piętrze czekają dodatkowe atrakcje.

Monachium – Adele oznacza same superlatywy. Jak informowaliśmy, brytyjska gwiazda międzynarodowa, która w sierpniu przyjedzie do Isar na dziesięć koncertów (od 2 do 31 sierpnia), obecnie posiada własny stadion na terenach targowych w Reims na 80 000 miejsc. Ceny biletów, które w szczycie przekraczają 400 euro, wnoszą do kasy piosenkarza pokaźną sumę. Piosenkarka musi zapłacić rachunek za hotel z drobnej gotówki. Koszt noclegu w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w mieście to 30 tysięcy euro. Adele pozwala sobie na rozrywanie!

Jak podaje gazeta Bild, artysta wybrał hotel Rosewood na Starym Mieście. Królowa Popu („Skyfall”, „Hello”) podczas swojego pobytu w Monachium podobno przebywa w hotelowym apartamencie XXXL. Szlachetny hostel został otwarty dopiero w październiku 2023 roku przy Kardinal-Faulhaber-Straße i został sklasyfikowany przez klienta Bayerische Hausbau jako „Five Star Ultra Luxury”.

Adele podczas wizyty w Monachium zatrzymuje się w luksusowym hotelu: obsługa lokaja i marmurowe łazienki

Dawna siedziba Bayerische Staatsbank i przyległy Palais Neuhaus-Preysing zostały przekształcone w Rosewood. Pałac pozostał – w domu z neobarokową fasadą króluje przepych: na 20 tysiącach metrów kwadratowych znajdują się łącznie 73 pokoje, 59 luksusowych apartamentów, obsługa lokaja, otwarte kominki, duże szafy i marmurowe łazienki.

Adele wkrótce weźmie prysznic w jednym. Podczas pobytu w Monachium Goldkihlschen zatrzymuje się w „Domu króla Maksymiliana I” na piątym piętrze hotelu – nieruchomości o powierzchni 452 metrów kwadratowych, w której znajdują się cztery sypialnie, sześć łazienek, w pełni wyposażona kuchnia, jadalnia dla maksymalnie dwanaście osób i kominek. Sala telewizyjna, dwa tarasy i kamerdyner. Cena za noc w sierpniu: 30 000 euro – bez śniadania. Kosztuje to dodatkowe 50 euro za osobę.

Adele spędza sierpień w Monachium – z wieloma udogodnieniami

Po pełnych potu godzinach na scenie piosenkarka może zrelaksować się na tarasie w patio lub wypić drinka ze swoją ekipą, aby uczcić udany wieczór. Czysty luksus! W cenę wliczone jest również: korzystanie z prywatnego baru, luksusowa pościel z Włoch, rozpakowanie i zapakowanie wraz z usługą prasowania – za pięć sztuk odzieży. Nie jest jasne, czy piosenkarce uda się tego dokonać, biorąc pod uwagę jej niesamowite kostiumy sceniczne. Ale na pewno nie musi sama używać żelazka.

Hotel w Monachium
Hotel Rosewood w Monachium zostanie otwarty jesienią 2023 roku. © Jens Hartmann

Mieszkańcy hotelu Rosewood są przyzwyczajeni do odwiedzania gości i nie robią wielkiego zamieszania w związku z ważnymi gośćmi. Pracownik luksusowej restauracji powiedział naszej gazecie: „Kate Winslet była tam niedawno”. Jest bardzo prawdopodobne, że Adele również się wycofa. „Traktujemy gwiazdy jak każdego innego gościa.”

Wygląda na to, że Królowa Popu nie może się doczekać Monachium. Jak informowaliśmy, kilka dni temu zamieściła na swoim koncie na Instagramie wygenerowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, na których jest ubrana w dirndl, z ciastami i ciastkami. „Już niedługo… pakuj się!” Napisała pod zdjęciem. Oczekiwanie jest ogromne. Również z mieszkańcami Monachium. Bilety na wszystkie 10 koncertów są nadal dostępne, ale tanie bilety na tylnych poziomach (74,90 euro) zostały już wyprzedane.

READ  Utrzymywanie pszczół blisko natury | Telepolis
Continue Reading

Trending