Connect with us

Economy

Przyszła korekta: czy akcje Apple’a osiągnęły szczyt? | Wiadomość

Published

on

?? Akcje Apple mają się dobrze
?? Analitycy są podzieleni
?? RSI nie wskazuje na nic dobrego

Dla smartfonowego giganta Apple rok 2021 był do tej pory bardzo pozytywny, co znajduje również odzwierciedlenie w silnym napływie akcji Apple. Gazeta od początku roku odnotowała wzrost o 7,36 proc. (według kursu zamknięcia 19 lipca 2021 r.). Kiedy Bloomberg News poinformował w zeszłym tygodniu, że firma technologiczna planuje… Zwiększenie produkcji iPhone’a w bieżącym rokuStawka zdołała ustanowić nowy rekord w wysokości 150 dolarów.

JPMorgan wciąż uparty

Nawet jeśli gazeta ostatnio spadła z powodu słabego otoczenia rynkowego: eksperci z amerykańskiego banku inwestycyjnego JPMorgan są pozytywnie nastawieni do Apple. Jak poinformował analityk Samik Chatterjee w analizie, motywy zakupowe pojawią się w drugiej połowie roku, dlatego to dobry moment, aby dołączyć do Apple jako udziałowiec. Tutaj ekspert przekonuje, że z iPhonem 13 należy się liczyć. W przeszłości zapasy Apple zawsze rosły w miesiącach poprzedzających wprowadzenie produktu na rynek. W związku z tym analityk podniósł swoją cenę docelową z 165 USD do 170 USD i powtórzył swoją ocenę „nadwagi”.

RBC wciąż jest uparty

Ale to nie czyni z amerykańskiego banku najbardziej optymistycznie nastawionego do gazety Apple. Cena docelowa analityka RBC Capital Markets, Mitcha Stevesa, wynosząca 171 USD, jest nieco wyższa od niego. W analizie po raz kolejny stwierdził, że dział biznesu i usług iPhone’a zasadniczo zabezpieczy giganta technologicznego i zapewni znaczne rezerwy gotówkowe. Ponadto Steves widzi również potencjał dla firmy w segmentach Apple Car i kryptowalut. Pozostawił również ocenę „nadwagi”.

Historia się powtarza

Jednak bynajmniej nie wszyscy stratedzy podzielają zaufanie do akcji Apple. Miller niedawno ostrzegł głównego stratega rynku tytoniowego, Matta Malleya, według Yahoo Finance, że udziały iCompany są obecnie „na terytorium wykupienia, tak jak było na początku września zeszłego roku, na krótko przed tym, jak przechyliły się w drugą stronę”.

READ  Wi-Fi 6E w Europie: Komisja Europejska zatwierdza zmniejszone pasmo

Na początku września 2020 r. akcje osiągnęły rekordowy poziom 134,80 USD, spadając do 105 USD w kolejnych tygodniach.

RSI nie wróży dobrze

Z pomocą wskaźnika siły względnej (RSI) dla akcji Apple, Mali teraz twierdzi, że znalazł wskazówki, że historia akcji Apple może się powtórzyć po osiągnięciu ostatnio rekordowego poziomu. Wskaźnik jest pomocą technologii wykresów, która dostarcza inwestorom informacji o dynamice akcji i wskazuje, czy akcje są wykupione, czy też wykupione. Od 77 do 78 indeks znajduje się obecnie na najwyższym poziomie od osiągnięcia szczytu jesienią 2020 r., co wskazuje na znaczną korektę. Akcje Apple’a nie były w stanie ponownie wzrosnąć do nowych szczytów do końca grudnia 2020 r. Okaże się, czy Mali będzie mieć rację ze swoją niedźwiedzią prognozą. Obecnie zwiększone obawy o szybko rozwijający się wariant delta prawdopodobnie zwiększą prawdopodobieństwo spowolnienia trendu wzrostowego akcji Apple.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej wiadomości o Apple Inc.

Źródła obrazu: Bocman1973 / Shutterstock.com, nui7711 / Shutterstock.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

N26 osiąga większą niż oczekiwano rundę finansowania – Gospodarka

Published

on

Neo-Bank N26 otrzymał duży zastrzyk środków. Pomimo gniewu na regulatora bankowego Baffina, jest on większy niż oczekiwano. Ale w pewnym momencie N26 musi pójść na ustępstwa wobec Baffina.

Continue Reading

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Konkurencja w witrynie niszczy demokrację

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Konkurencja w witrynie niszczy demokrację
Continue Reading

Trending