Connect with us

science

Szczególnie niesamowita kometa jest w drodze do naszego Układu Słonecznego

Published

on

  • doTania Baner

    Blisko

Dwóch badaczy odkryło ogromną kometę: nie tylko imponuje rozmiarami, ale także jest w drodze do Układu Słonecznego.

FRANKFURT – Komety od dawna uważane są za przyczynę katastrof, ale te czasy już dawno minęły. Obecnie ciała niebieskie są mierzone wewnętrznie przez astronomów amatorów i zawodowych i dokładnie obserwowane na ich orbitach w przestrzeni kosmicznej. Jeśli kometa jest widoczna na niebie gołym okiem, to radość jest szczególnie cudowna – jak latem 2020 roku, kiedy Kometę Neowise (C2020/F3) można zobaczyć na wieczornym niebie przez kilka tygodni* Byłam. Naukowcy odkryli teraz szczególnie niesamowitą próbkę komety w głębinach wszechświata.

Kometa Bernardinelli-Bernstein (C/2014 ONZ .)271) zauważeni przez badaczy Pedro Bernardinelli i Gary Berstein. „Być może odkryliśmy największą kometę, jaką kiedykolwiek widziano”, mówi radośnie Bernstein. „Jest co najmniej większa niż jakakolwiek kometa zbadana do tej pory bardziej szczegółowo”. Kometa Bernardinelli-Bernstein jest w drodze z Obłoku Oorta w kierunku Układu Słonecznego. To dobra wiadomość dla astronomów: nigdy wcześniej nie wykryto komety w drodze do Układu Słonecznego z tak dużej odległości. Naukowcy mają wiele lat na obserwację komety w jej podróży.

Odkryto ogromną kometę – jest w drodze do Układu Słonecznego

Jak się zachowuje, gdy zbliża się do słońca? Na ogół komety zaczynają się opróżniać, gdy docierają do cieplejszych regionów, a ich lód zaczyna topnieć. Następnie pojawia się typowy warkocz komety. Astronomowie komety Bernardinelli-Bernstein będą teraz mogli dokładnie to wszystko śledzić. Szacuje się, że kometa ma rozmiar około 100 do 200 kilometrów – około dziesięć razy więcej niż większość znanych komet. Ciała niebieskie są reliktem przeszłości, a do badań są szczególnie interesujące, ponieważ dzięki nim można, że ​​tak powiem, zajrzeć w „przeszłość” Układu Słonecznego. Szczególnie interesująca powinna być analiza materiału z komety. „Żadna kometa nie odwiedziła Układu Słonecznego przez ostatnie trzy miliony lat” – mówi z pewnością Bernstein.

READ  Wskaźnik zakażenia koroną w Anglii gwałtownie rośnie po Dniu Wolności: zmienna delta, którą trudno kontrolować

Gigantyczna kometa Bernardinelli-Bernstein ma już ogon komety

Odkrycie gigantycznej komety brzmi dziwnie, ale w rzeczywistości historia nie jest niezwykła: badacze Bernardinelli i Bernstein odkryli kometę na zdjęciach z Dark Energy Survey, systematycznego przeglądu nieba. Na potrzeby tego projektu kamera 570 MP zainstalowana na teleskopie w Chile zbiera dane; Między innymi 300 milionów galaktyk jest odwzorowanych w określonej części nieba. Zarejestrowano również komety lub obiekty transneptunowe, które poruszały się w polu widzenia kamery.

Przy pomocy superkomputera i specjalnych algorytmów Bernardinelli i Bernstein byli w stanie zidentyfikować w danych ponad 800 obiektów transneptunowych – lodowych ciał niebieskich, które poruszają się w Układzie Słonecznym poza orbitą Neptuna. Kometę Bernardinelli-Bernstein można również zobaczyć na zdjęciach z lat 2014-2018 – jednak w tym czasie nie posiadała jeszcze typowego warkocza komety. Zostało to odkryte dopiero później. Dzień po ogłoszeniu odkrycia w czerwcu 2021 roku astronomowie wykonali nowe zdjęcia wnętrza komety i odkryli: Od 2018 roku Bernardinelli Bernstein opracował warkocz – to Więc faktycznie jest winnyJak potwierdziła Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU).

biuletyn satelitarny

Co dzieje się we wszechświecie, w Układzie Słonecznym lub podczas podróży kosmicznych? Biuletyn FR na temat astronomii i podróży kosmicznych* Informuje Cię.

Kometa Bernardinelli-Bernstein (C/2014 ONZ .)271zbliżając się do słońca

Według informacji, gigantyczna kometa rozpoczęła swoją podróż w kierunku Układu Słonecznego w odległości ponad 40 000 jednostek astronomicznych (AU) od Słońca. Jednostka astronomiczna opisuje średnią odległość między Ziemią a Słońcem (około 149 milionów km), więc kometa znajdowała się 40 000 razy dalej od Słońca niż Ziemia i pochodzi z Obłoku Oorta w zewnętrznej części Układu Słonecznego.

Kiedy po raz pierwszy zarejestrowano ją w 2014 r., kometa znajdowała się 29 j.a. od Słońca (w przybliżeniu odległość między Słońcem a Neptunem), a w czerwcu 2021 r. nadal wynosiła 20 j.a. (w przybliżeniu odległość między Słońcem a Uranem). Oczekuje się, że w 2031 roku kometa Bernardinelli-Bernstein osiągnie swój najbliższy Słońcu punkt, tzw. peryhelium. Wtedy będzie znacznie bliżej Słońca, odległość powinna wynosić tylko 11 AU (odległość od Słońca do Saturna). Nie zbliży się do Słońca i jest za wcześnie, aby spojrzeć na obiekt, który można zobaczyć gołym okiem: naukowcy obecnie zakładają, że kometę można zobaczyć tylko z najbliższego punktu za pomocą dużego teleskopu .

Kometa Bernardinelli-Bernstein (C/2014 UN271) została zauważona na tym zdjęciu z przeglądu ciemnej energii. Zdjęcie wykonano w październiku 2017 r., kiedy to kometa znajdowała się 25 ja od Słońca.

© Ankieta Ciemnej Energii / DOE / FNAL / DECam / CTIO / NOIRLab / NSF / AURA / P. Bernardinelli & G. Bernstein (UPenn) / DESI Legacy Imaging Surveys

Gigantyczna kometa (C/2014 UN271) przez Towarzystwo Astronomiczne

W nadchodzących latach kometa Bernardinelli-Bernstein będzie śledzona przez społeczność astronomiczną, aby dowiedzieć się więcej o jej powstawaniu i zachowaniu. Naukowcy są przekonani, że w obłoku Oorta istnieją inne komety w tym zakresie rozmiarów. Teoria mówi, że po uformowaniu się Jowisza, Saturna, Urana i Neptuna te duże lodowe ciała niebieskie zostały rozproszone w zewnętrznych częściach Układu Słonecznego. „Znalezienie dużych obiektów, takich jak Comet Bernardinelli Amber, ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia wczesnej historii naszego Układu Słonecznego” – powiedział Chris Davis z National Science Foundation.

READ  Leki hipotensyjne mogą chronić przed utratą pamięci

wiadomości astronomiczne* Wiadomości z podróż kosmiczna* Można je znaleźć na naszych stronach tematycznych.

Nie jest jeszcze jasne, jak energetyczna i jasna będzie kometa Bernardinelli Amber, gdy osiągnie swoją pozycję najbliższą słońcu. Ale już pewne jest, że przyszły teleskop Vera C. Rubin będzie „ciągle mierzył” kometę w drodze do peryhelium. (Sztandar Tani) * fr.de widok z IPPEN.MEDIA.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Turbo przestaje się dziać w gorących punktach delty! Dlaczego trend się teraz zmienia?

Published

on

Wielka Brytania, Holandia i Portugalia: Turbo zatrzymuje się w hotspotach Delta! Dlaczego trend się teraz zmienia?

Wskaźniki infekcji gwałtownie rosną w wielu krajach: Delta kontroluje proces infekcji w Europie. Przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, a także w Holandii i Portugalii liczby gwałtownie spadają. Epidemiolog wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje i czy rozwój jest zrównoważony.

Wariant delta spowodował wzrost liczby infekcji w Wielkiej Brytanii w ostatnich tygodniach. W połowie lipca Ministerstwo Zdrowia zgłosiło ponad 60 000 przypadków w ciągu zaledwie jednego dnia. Na początku stycznia liczby prawie osiągnęły poziom silnej drugiej fali. I chociaż w Wielkiej Brytanii ponad 70 procent populacji w wieku 18 lat i więcej jest obecnie w pełni zaszczepionych, to co najmniej 88 procent zostało zaszczepionych po raz pierwszy.

Ale kilka dni temu krzywa w Wielkiej Brytanii ponownie zaczęła się obniżać: liczba przypadków spadła o ponad 50 procent od 15 lipca, do nieco ponad 24 000 dziennie, co odnotowano 26 lipca. 7-dniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie 490 przypadków na 100 000 populacji. Kilka dni temu wciąż było znacznie powyżej znaku 500. Ogólnie liczba spraw jest nadal bardzo wysoka, ale dlaczego liczby nagle spadają?

Zamknięcia szkół i wpływ lata mogą odgrywać pewną rolę

Naukowiec Kit Yates z University of Bath podejrzewa, że ​​może to mieć związek z zamkniętymi szkołami, napisał codzienne lustro. do lata TemperaturyWedług Yatesa życie za granicą mogło przyczynić się do niższych wskaźników infekcji. Dlatego też pewną rolę może odegrać fakt, że wielu Brytyjczyków jest na wakacjach i nie jest poddawanych testom.

Epidemiolog Timo Ulrichs z Akkon University w Berlin Sugerowano, że te czynniki mogą odgrywać pewną rolę. „Nie testowano ze względu na wakacje, ludzie nie są na miejscu, ale na wakacjach i prawie rezygnują z testowania tam”, wyjaśnia, pytany przez FOCUS Online. Dodatkowo, ze względu na dobrą pogodę, ludzie częściej przebywali na zewnątrz, co zmniejsza prawdopodobieństwo przeprowadzki.

Wszystkie ważne wiadomości o koronawirusie w e-biuletynie FOCUS. Zapisz się teraz.

W odniesieniu do Anglii Ulrich nadal podejrzewa, że ​​zniesienie wszystkich ograniczeń nałożonych na wirusa Corona może nadal skłaniać ludzi do ogólnej ostrożności.

dla SzkocjaW przeciwieństwie do południowo-zachodniej części Wielkiej Brytanii, gdzie liczba wypadków faktycznie zmniejsza się regionalnie, inny czynnik może być częścią wyjaśnienia: Szkocja ustala własne środki, aby poradzić sobie z Coroną i, w przeciwieństwie do reszty Wielkiej Brytanii, nie chce więcej do sierpnia 9, jeśli trend jest w dół Ograniczenia wzrostu. Procedury są tam bardziej rygorystyczne niż gdziekolwiek indziej w Wielkiej Brytanii.

READ  Testy antygenowe wykrywają tylko 56,3% zakażeń COVID-19

Turbo przestaje się dziać w gorących punktach delty! Liczba infekcji spada również w Holandii

W rzeczywistości Wielka Brytania nie jest jedynym krajem, w którym pomimo masowego rozpowszechnienia wariantu delta, obserwuje się ogólny spadek liczby infekcji. Również w Holandii liczby drastycznie spadły przez kilka dni – chociaż kraj, według RKI, jest obszarem o wysokiej zachorowalności od wtorku (27 lipca), a Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczące podróży.

Według holenderskiego rządu Corona Dashboard, liczba nowych infekcji w dniu 16 lipca nadal wynosiła ponad 11 000 w ciągu 24 godzin. W ciągu ostatnich 10 dni liczba nowych codziennych infekcji spadła do 3914 (stan na 26 lipca). Siedmiodniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie 266 przypadków na 100 000 mieszkańców, ale tydzień temu był znacznie wyższy: 407 przypadków. Więc poziom jest podobny do w Anglii Nadal jest wysoki, ale nadal niski.

mutacje

ten który Korona wirus Może tysiąc razy zmutowany. To, czy spowoduje to, że wirus stanie się bardziej niebezpieczny, zależy od tego, jak się zmieni. Tutaj możesz zobaczyć 360-stopniowy widok głównych kolców, ich rozmieszczenie na mapie Europy i niebezpieczeństwa, jakie stwarzają.

Holenderski rząd ponownie zaostrzył przepisy

Za tym spadkiem mogą również stać zmieniające się działania: bo to dopiero pod koniec czerwca Holandia Zasady korony Jest prawie całkowicie odwołany, a duże imprezy są również dozwolone dla osób zaszczepionych i przebadanych negatywnie. Następnie 1000 osób zostało rannych na festiwalu na świeżym powietrzu w Utrechcie. Od tego czasu rząd holenderski ponownie zaostrzył przepisy: kluby nocne i dyskoteki zostały ponownie zamknięte, a pojemność i godziny otwarcia sektora gastronomicznego zostały ograniczone. Ponadto premier Mark Rutte wezwał mieszkańców do ponownej pracy w domowym biurze i do utrzymywania przez cały czas odległości co najmniej 1,5 metra od innych osób. Bardziej rygorystyczne środki mogły przyczynić się do zmniejszenia liczby.

READ  Tak można było ją rozpoznać 10 lat temu

Ponieważ ponad 50 procent populacji w Holandii jest teraz w pełni zaszczepionych, a prawie 70 procent otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, rząd chce ponownie złagodzić zasady podróżowania dla swoich obywateli. W poniedziałek rząd ogłosił anulowanie ostrzeżeń dotyczących podróży do krajów Unii Europejskiej o wysokim wskaźniku infekcji. Obecnie jest nadal używany przez nieistotnego turystę na podróż prawie do Hiszpaniii Portugalii i Cypr doradzać przeciwko. Rząd powiedział, że ostrzeżenia dotyczące podróży oparte wyłącznie na liczbie infekcji nie były proporcjonalne, a także zwrócił uwagę na wysoki poziom szczepień w Europie.

Wskazówka dotycząca surfowania: Wirus koronowy – śmiertelna odmiana delta? Jak naprawdę niebezpieczny jest boom

Niewielki spadek infekcji również w Portugalii

W Portugalii również od kilku dni nastąpił nieznaczny spadek liczby infekcji – po tym, jak liczba infekcji stale rosła od czerwca i przyniosła krajowi trzecią falę. W połowie lipca portugalski urząd ds. zdrowia odnotował ponad 3300 nowych infekcji dziennie. Zmniejsza się tylko od kilku dni i obecnie wynosi 1610 nowych infekcji dziennie (stan na 26 lipca). Bieżące wystąpienie 7 dni w Portugalii O godzinie 214, 21 lipca, była jeszcze godzina 224.

Liczba wypadków 7-dniowych była jak dotąd najwyższa w Algarve i w Lizbonie. Ale tam też wyraźnie zatonęły. Według portugalskiego Ministerstwa Zdrowia w Algarve liczba ta wynosi obecnie 419. 19 lipca było to 493 w Lizbonie, a obecnie 315 w dniu 18 lipca. Dali władzom 348.

Niższe liczby mogą być związane z bardziej rygorystycznymi środkami nałożonymi niedawno w związku z sytuacją w Portugalii. W Lizbonie iw dużej jej części istnieją znaczne ograniczenia dotyczące godzin otwarcia i pojemności restauracji i sklepów. Dotyczy to zwłaszcza dni świątecznych i weekendów.

Ponadto ponownie obowiązuje godzina policyjna od 23:00 do 5 rano w miastach takich jak Lizbona i obszarach o wysokim wskaźniku infekcji. W Niemczech Portugalia od 7 lipca jest obszarem o wysokim poziomie infekcji. W Portugalii 51 procent populacji jest w pełni zaszczepionych; 15 proc. zostało zaszczepionych po raz pierwszy.

Ulrich obawia się spadku, który nie potrwa długo

Epidemiolog Timo Ulrichs nie wierzy, że ten pozytywny rozwój utrzyma się długo w Portugalii, a także w Wielkiej Brytanii i Holandii. „Obawiam się, że liczby ponownie gwałtownie wzrosną po powrocie tylu osób do tych krajów i że to zakłócenie jest tylko przejściowym zjawiskiem” – mówi.

READ  Leki hipotensyjne mogą chronić przed utratą pamięci

„Nie ma powodu, aby wskaźnik infekcji w tych krajach spadał niemal sam – szczególnie ze względu na znacznie bardziej zaraźliwy wariant delta”. Byłoby tak tylko wtedy, gdyby populacja stała się już wysoce odporna poprzez szczepienie i zanieczyszczenie, co pokazuje, że wirus nie był już w stanie przeciwdziałać łatwowierności immunologicznej, jak to często bywa. Ale ten stan nie został jeszcze osiągnięty w Wielkiej Brytanii, Holandii czy Portugalii.

Najlepsze Kliniki Rehabilitacyjne 2021 (Ogłoszenie)

Tak dla zdrowia, NIE dla podkreślenia: Ten numer FOCUS-GESUNDHEIT dotyczy rehabilitacji i leczenia. Pokazujemy, jak chroniczny ból pleców może być złagodzony na rehabilitacji, chorzy na astmę lepiej kontrolują duszność, a chorzy na raka odmładzają się fizycznie i psychicznie. Program rehabilitacji dostarcza zbiorczą wiedzę na temat zastosowania, procedur i kosztów oraz prowadzi przez cykl rekonwalescencji. W tym numerze znajdziecie Państwo również najlepsze kliniki rehabilitacyjne, które zostały dokładnie przebadane, podzielone według wskazań, a także 80 uzdrowisk zdrowia i odnowy biologicznej.

Wideo: Schulz jako konsultant? Natychmiast podniosę moją pensję 10 milionów ludzi.

Mielony makaron z cukinii z serem jagnięcym: pyszne letnie danie dla młodszych i starszych

Zabawne też?

CS / z materiałem z dpa