Connect with us

science

Nawiązanie do pochodzenia laboratorium? Wirusy koronowe dobrze przystosowują się do ludzkich komórek – RT DE

Published

on

Korzystając z modeli komputerowych, australijscy naukowcy odkryli, że patogen SARS-CoV-2 wiąże się zaskakująco dobrze z komórkami ludzkimi – znacznie lepiej niż komórki nietoperzy czy łuskowców, które podejrzewa się o bycie oryginalnym.

Nawet po ponad roku kwestia pochodzenia wirusa pozostaje w dużej mierze nierozwiązana. Teoria, zgodnie z którą Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) najprawdopodobniej odkryła, że ​​SARS-CoV-2 wyewoluował naturalnie i przeskoczył z nietoperzy lub pośredniego żywiciela zwierzęcego na człowieka, może teraz napotkać porażkę z powodu pracy australijskich naukowców.

Korzystając z modeli komputerowych, odkryli, że patogen SARS-CoV-2 wiąże się zaskakująco dobrze z komórkami ludzkimi — znacznie lepiej niż komórki nietoperzy lub łuskowców, które były poprzednimi kandydatami do naturalnego pochodzenia SARS-CoV-2.

Wewnątrz w magazynie branżowym Raporty naukowe opublikowana praca Naukowcy opisują, jak za pomocą wysokowydajnych modeli komputerowych byli w stanie określić zdolność patogenu SARS-CoV-2 do zarażania ludzi i dwunastu różnych gatunków zwierząt. Początkowo chcieli wykorzystać swoją pracę do zidentyfikowania zwierzęcych „wektorów pośrednich”, które mogłyby odgrywać rolę w przenoszeniu „wirusa nietoperza” na ludzi. Naukowcy byli również w stanie wykazać, że niektóre zwierzęta domowe, takie jak psy, koty i chomiki, są również podatne na infekcje.

Raport końcowy WHO na temat pochodzenia SARS-CoV-2 pozostawia kluczowe pytania bez odpowiedzi

W tym celu naukowcy z Uniwersytetu Flinders i Uniwersytetu La Trobe wykorzystali dane genomowe dwunastu gatunków zwierząt do stworzenia modeli komputerowych receptorów ACE2 dla każdego gatunku. Opracowane modele wykorzystano następnie do obliczenia, jak silnie białko kolczaste SARS-CoV-2 wiąże się z receptorami odpowiednich gatunków zwierząt. Ale wyniki zaskoczyły naukowców: jak się okazało, SARS-CoV-2 wiązał się silniej z ludzkimi komórkami niż jakikolwiek rodzaj testowanego zwierzęcia. Zwykle można by oczekiwać, że wirus będzie wykazywał najsilniejszy związek z gatunkiem zwierząt, z którego pochodzi wirus.

„Najsilniejsze powiązanie wykazali ludzie, co jest zgodne z wysoką podatnością na wirusa, ale bardzo zaskakujące, gdy zwierzę było głównym źródłem infekcji u ludzi” – powiedział autor badania David Winkler.

Jeden z uczestniczących naukowców, Nikołaj Pietrowski, również stwierdził:

„Modelowanie komputerowe wykazało, że zdolność wirusa do wiązania się z białkiem nietoperza ACE2 była słaba w porównaniu z jego zdolnością do wiązania się z komórkami ludzkimi, co zapobiega przenoszeniu wirusa bezpośrednio z nietoperzy na ludzi, więc gdyby wirus miał naturalne źródło, mógłby tylko dotarły do ​​ludzi poprzez typy pośrednie, których jeszcze nie znaleziono.

U badanych gatunków zwierząt wirus silnie wiąże się z receptorem ACE2 dla łuskowców, które występują w niektórych częściach Azji Południowo-Wschodniej i są czasami używane jako żywność lub w medycynie tradycyjnej. Jednak twierdzenie poczynione na początku kryzysu koronowego, że łuskowce są żywicielem pośrednim, opiera się na nieporozumieniu, biorąc pod uwagę, że koronawirus w łuskowcach jest mniej niż 90% podobny do SARS-CoV-2. Dlatego nie mógł być pionierem SARS-CoV-2., powiedział autor badania Nikołaj Pietrowski

Mikrobiolog odkrył potencjalnie wybuchowe dowody laboratoryjnego pochodzenia koronawirusaفيروس

READ  Wywiad z prof. Jelinekiem: „Zaszczepieni ludzie są chronieni i prawie niezakaźni”

Jednak specyficzna część białka szczytowego koronawirusa pangoliny, która wiąże się z receptorem, jest prawie identyczna z wariantem SARS-CoV-2. Podobieństwo białek kolczastych można wyjaśnić naturalnym procesem ewolucji konwergentnej lub rekombinacją wirusów przy użyciu inżynierii genetycznej. Jednak według Pietrowskiego obecnie nie można wykluczyć jednej z dwóch możliwości. Oprócz ekscytujących wyników testów łuskowców, prace mogły wykazać, że SARS-CoV-2 jest zaskakująco przystosowalny do ludzkich komórek.

Pytanie, skąd pochodzi patogen SARS-CoV-2, wciąż pozostaje otwarte. Aby ustalić pochodzenie odzwierzęce, ponieważ wirus jest przenoszony z nietoperzy na ludzi za pośrednictwem żywiciela pośredniego, nadal brakuje identyfikacji żywiciela pośredniego. Hipoteza, że ​​koronawirus został przypadkowo uwolniony z laboratorium wirusologicznego, może uzyskać nowe pożywienie dzięki pracy australijskich naukowców.

Więcej na ten tematNaukowiec: teoria wycieku laboratorium COVID-19 była uzasadniona, ale nie powinna wspierać Trumpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Ta niebezpieczna dezinformacja pojawiła się wokół tematu profilaktyki raka piersi

Published

on

Diagnoza raka piersi dotyczy wielu kobiet w Niemczech. Niektórzy słyszą to po raz pierwszy w życiu, a inni wracają do choroby (często Odpowiadają za to dwa czynniki ryzyka). Istnieje wiele plotek o przyczynach i środkach zapobiegawczych, które chcielibyśmy dzisiaj wyjaśnić.

Geny odgrywają dużą rolę

To prawda, że ​​niektóre mutacje genetyczne kilkakrotnie zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi. 70% wszystkich kobiet z wykrywalną mutacją BRCA1 faktycznie zachoruje na raka piersi. Jednak większość pacjentów, którzy otrzymują diagnozę, nie ma historii rodzinnej.

Według dr. Sumana Arora, wiceprezes Zdrowie z dnia na dzień Indie, Inne czynniki odgrywają znacznie większą rolę:

Około 13% kobiet w populacji ogólnej zachoruje na raka piersi w pewnym momencie swojego życia. Zakłada się, że tylko około 5 do 10% wszystkich przypadków jest dziedzicznych. Większość ludzi nie ma historii rodzinnej, co sugeruje, że inne czynniki, takie jak środowisko i styl życia, odgrywają większą rolę.

Nie oznacza to jednak, że kobiety z chorobą często w rodzinie powinny całkowicie wykluczyć składnik genetyczny, ponieważ jest to bardzo poważny czynnik ryzyka.

Wiek odgrywa główną rolę

Jest to błąd. Diagnoza raka piersi nie kończy się w każdym wieku. Choroba najczęściej dotyka kobiety w wieku 50 lat lub starsze, ale nie oznacza to, że młode kobiety są na nią odporne i powinny poważnie podchodzić do swoich badań lekarskich.

Karmienie piersią może zapobiegać rakowi

Podczas gdy karmienie piersią dzieci może zmniejszyć ryzyko raka piersi, młode matki nie mogą temu zapobiec.

Pigułki antykoncepcyjne mogą powodować raka piersi

Zażywanie tabletek robi głośne Pinkville Nie stwarzają dużego ryzyka zachorowania na raka piersi, ponieważ zawierają raczej niewielkie ilości progesteronu i estrogenu.

współudział Mosiądz

Chociaż noszenie staników jest czasami powiązane z rozwojem raka piersi, nie udowodniono jeszcze, że są one ze sobą powiązane.

READ  Asteroida Bennu: naukowcy NASA obliczają ryzyko kolizji

Zapobieganie jest możliwe dzięki zdrowej diecie

Generalnie zaleca się zdrowy tryb życia, ale zdrowa dieta lub aktywność fizyczna nie mogą zapobiec rakowi piersi. Tylko zdrowy styl życia może nieco zmniejszyć ryzyko.

Radzimy bardzo świadomie podchodzić do profilaktycznych badań kontrolnych i regularnie macać piersi – do czasu ich uzyskania Pięć oznak raka piersi sprężysty. Jeśli rak zostanie wykryty wcześnie, szanse na całkowite wyleczenie są bardzo duże.

Continue Reading

science

Połączenie galaktyk karłowatych: naukowcy odkrywają charakterystyczne gromady kuliste

Published

on

połączenie galaktyk karłowatych
Naukowcy odkrywają charakterystyczne gromady kuliste

Wielki Obłok Magellana to galaktyka sąsiadująca z Drogą Mleczną. Tam naukowcy natknęli się na gromadę kulistą, jedyny świadek połączenia dwóch małych galaktyk. Odkrycie potwierdza regułę w kosmologii.

Gromada kulista NGC 2005 to dziwny gaz w Wielkim Obłoku Magellana, małej galaktyce sąsiadującej z Drogą Mleczną. Obserwacje przeprowadzone przez międzynarodowy zespół naukowców pokazują, że skład chemiczny jej gwiazd znacznie różni się od składu innych gromad gwiazd w galaktyce karłowatej. W związku z tym powinny to być pozostałości mniejszej galaktyki, która połączyła się z Wielkim Obłokiem Magellana, Tak więc naukowcy z czasopisma „Nature Astronomy”. Widzisz to jako afirmację „hierarchicznego scenariusza” kosmologii.

„Następnie obserwowane przez nas duże galaktyki osiągnęły swoją ogromną masę, łącząc się z wieloma mniejszymi galaktykami” – wyjaśniają Alessio Mucciarelli wraz z kolegami z Uniwersytetu Bolońskiego we Włoszech. „Ale ten proces powinien zachodzić również w galaktykach mniejszych satelitów, takich jak Obłoki Magellana”. Widać to w symulacjach komputerowych ewolucji kosmicznej – ale jak dotąd nie ma obserwacji, które dowodzą takich połączeń w galaktykach karłowatych.

Mucciarelli i współpracownicy przebadali 11 gromad kulistych w Wielkim Obłoku Magellana i 15 gromad kulistych w Drodze Mlecznej, korzystając z własnych obserwacji i danych archiwalnych z Bardzo Dużego Teleskopu ESO w Chile. Gromady kuliste to niezwykle gęste gromady kilku tysięcy gwiazd. “Ze względu na swoją gęstość mogą przetrwać połączenia przez miliardy lat” – podczas gdy mniejsza galaktyka, która przebiła się przez większą, już w tym czasie rozpadła się bez śladu – twierdzą naukowcy.

„duże różnice chemiczne”

Zgodnie z oczekiwaniami skład chemiczny gwiazd w gromadach kulistych Drogi Mlecznej i Wielkiego Obłoku Magellana znacznie się od siebie różni, ponieważ obie galaktyki mają różne historie ewolucyjne. Mucciarelli postrzega to jako potwierdzenie, że gromady kuliste są dobrze przystosowane do badania ewolucji galaktyk. Istnieje jednak anomalia wśród gromad kulistych Wielkiego Obłoku Magellana: NGC 2005 nie pasuje do innych gromad galaktyki karłowatej.

„Oczywiste różnice chemiczne między NGC 2005 a innymi gromadami kulistymi pokazują, że musiały istnieć tutaj dwie bardzo różne ścieżki ewolucyjne” – powiedzieli Mucciarelli i współpracownicy. NGC 2005 nie mogła powstać w tym samym środowisku, co inne gromady gwiazd. Zamiast tego niższy udział ciężkich pierwiastków pokazuje, że NGC 2005 pochodzi ze znacznie mniejszej galaktyki, w której formowanie się gwiazd zachodziło wolniej niż Wielki Obłok Magellana.

Tak więc NGC 2005 jest jedynym zachowanym świadkiem połączenia małej galaktyki z Wielkim Obłokiem Magellana. Nie ma już śladu po samej małej galaktyce, ponieważ proces ten miał miejsce podobno miliardy lat temu. Zgodnie z przewidywaniami scenariusza hierarchicznego, nie tylko duże galaktyki, ale także galaktyki karłowate rosną w wyniku fuzji.

READ  Ogromna asteroida zbliża się do Ziemi - nawet amatorzy mogą ją zobaczyć przez teleskop
Continue Reading

science

Leczenie raka lekami przeciwdepresyjnymi: badanie bada nową formę leczenia

Published

on

  • Nowa nadzieja dla raka okrężnicy i trzustki
  • umiejętność Leki przeciwdepresyjne spowalniają wzrost guza?
  • Leki przeciwdepresyjne na raka: Pierwsza obiecująca egzaminy z myszami

Obecne badania nad leczeniem raka w ramach badania pacjentów dają nadzieję na nową formę leczenia: Według szwajcarskich naukowców znany antydepresant „Prozac” może zapobiegać rozwojowi guzów okrężnicy i raka trzustki. Udowodniły to przynajmniej pierwsze obiecujące testy na myszach.

Leki przeciwdepresyjne na raka: mówi się, że Prozac spowalnia wzrost guza

Sprawę zbadał zespół badawczy z Uniwersytetu w Zurychu W niedawnym badaniuJak serotonina wpływa na komórki rakowe. Serotonina znana jest również jako „hormon szczęścia” i odpowiada przede wszystkim za nasz nastrój. Osoby z niskim poziomem serotoniny mogą cierpieć na depresję. Tak wiele popularnych antydepresantów zaczyna się tutaj. Często są inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny i zwiększają poziom serotoniny w mózgu.

Jednak większość serotoniny jest wytwarzana w wyściółce jelit i magazynowana w płytkach krwi. Inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) zwiększają poziom serotoniny w mózgu, zmniejszając w ten sposób poziom serotoniny w płytkach krwi. Naukowcy odkryli, że komórki rakowe wykorzystują serotoninę przekaźnikową do kamuflowania się przed komórkami odpornościowymi.

W jaki sposób antydepresyjna fluoksetyna, lepiej znana jako Prozac, może pomóc w walce z rakiem? Ponieważ antydepresanty obniżają poziom serotoniny w płytkach krwi, nowotwory nie mogą już używać substancji przekaźnikowej. W eksperymentach na myszach naukowcy odkryli, że wzrost guza znacznie spowolnił u myszy i że więcej limfocytów T migrowało do guzów, aby walczyć z rakiem.

Blokery serotoniny pomagają zidentyfikować komórki rakowe

„Leki przeciwdepresyjne i inne blokery serotoniny powodują, że komórki odpornościowe ponownie rozpoznają komórki rakowe i skutecznie je eliminują” – wyjaśnia jeden z naukowców biorących udział w badaniu. Może spowolnić wzrost raka okrężnicy i trzustki u myszy.

Porada dla książek: komórki rakowe nie lubią jagód — sprawdź Amazon

„Nasze wyniki dają nadzieję pacjentom chorym na raka, ponieważ stosowane leki zostały już zatwierdzone do użytku klinicznego” – mówi badacz Pierre-Alain Clavin. Mam nadzieję, że rozpoczną się również badania kliniczne leki przeciwdepresyjne na raka Zacznij wkrótce.

READ  Według RKI częstość występowania ponownie przekracza 25

Interesujące również: Antybiotyki zwiększają ryzyko raka okrężnicy: badanie pokazuje związek

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

*Uwaga: W redakcji zawsze szukamy produktów przydatnych dla naszych czytelników. Linki podane w tym artykule i oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką są nazywane linkami partnerskimi/linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jeden z tych linków i dokonasz z niego zakupu, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. To nie zmienia ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są przede wszystkim niezależne od obecności lub wysokości prowizji.

Continue Reading

Trending