Connect with us

science

Nawiązanie do pochodzenia laboratorium? Wirusy koronowe dobrze przystosowują się do ludzkich komórek – RT DE

Published

on

Korzystając z modeli komputerowych, australijscy naukowcy odkryli, że patogen SARS-CoV-2 wiąże się zaskakująco dobrze z komórkami ludzkimi – znacznie lepiej niż komórki nietoperzy czy łuskowców, które podejrzewa się o bycie oryginalnym.

Nawet po ponad roku kwestia pochodzenia wirusa pozostaje w dużej mierze nierozwiązana. Teoria, zgodnie z którą Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) najprawdopodobniej odkryła, że ​​SARS-CoV-2 wyewoluował naturalnie i przeskoczył z nietoperzy lub pośredniego żywiciela zwierzęcego na człowieka, może teraz napotkać porażkę z powodu pracy australijskich naukowców.

Korzystając z modeli komputerowych, odkryli, że patogen SARS-CoV-2 wiąże się zaskakująco dobrze z komórkami ludzkimi — znacznie lepiej niż komórki nietoperzy lub łuskowców, które były poprzednimi kandydatami do naturalnego pochodzenia SARS-CoV-2.

Wewnątrz w magazynie branżowym Raporty naukowe opublikowana praca Naukowcy opisują, jak za pomocą wysokowydajnych modeli komputerowych byli w stanie określić zdolność patogenu SARS-CoV-2 do zarażania ludzi i dwunastu różnych gatunków zwierząt. Początkowo chcieli wykorzystać swoją pracę do zidentyfikowania zwierzęcych „wektorów pośrednich”, które mogłyby odgrywać rolę w przenoszeniu „wirusa nietoperza” na ludzi. Naukowcy byli również w stanie wykazać, że niektóre zwierzęta domowe, takie jak psy, koty i chomiki, są również podatne na infekcje.

Raport końcowy WHO na temat pochodzenia SARS-CoV-2 pozostawia kluczowe pytania bez odpowiedzi

W tym celu naukowcy z Uniwersytetu Flinders i Uniwersytetu La Trobe wykorzystali dane genomowe dwunastu gatunków zwierząt do stworzenia modeli komputerowych receptorów ACE2 dla każdego gatunku. Opracowane modele wykorzystano następnie do obliczenia, jak silnie białko kolczaste SARS-CoV-2 wiąże się z receptorami odpowiednich gatunków zwierząt. Ale wyniki zaskoczyły naukowców: jak się okazało, SARS-CoV-2 wiązał się silniej z ludzkimi komórkami niż jakikolwiek rodzaj testowanego zwierzęcia. Zwykle można by oczekiwać, że wirus będzie wykazywał najsilniejszy związek z gatunkiem zwierząt, z którego pochodzi wirus.

„Najsilniejsze powiązanie wykazali ludzie, co jest zgodne z wysoką podatnością na wirusa, ale bardzo zaskakujące, gdy zwierzę było głównym źródłem infekcji u ludzi” – powiedział autor badania David Winkler.

Jeden z uczestniczących naukowców, Nikołaj Pietrowski, również stwierdził:

„Modelowanie komputerowe wykazało, że zdolność wirusa do wiązania się z białkiem nietoperza ACE2 była słaba w porównaniu z jego zdolnością do wiązania się z komórkami ludzkimi, co zapobiega przenoszeniu wirusa bezpośrednio z nietoperzy na ludzi, więc gdyby wirus miał naturalne źródło, mógłby tylko dotarły do ​​ludzi poprzez typy pośrednie, których jeszcze nie znaleziono.

U badanych gatunków zwierząt wirus silnie wiąże się z receptorem ACE2 dla łuskowców, które występują w niektórych częściach Azji Południowo-Wschodniej i są czasami używane jako żywność lub w medycynie tradycyjnej. Jednak twierdzenie poczynione na początku kryzysu koronowego, że łuskowce są żywicielem pośrednim, opiera się na nieporozumieniu, biorąc pod uwagę, że koronawirus w łuskowcach jest mniej niż 90% podobny do SARS-CoV-2. Dlatego nie mógł być pionierem SARS-CoV-2., powiedział autor badania Nikołaj Pietrowski

Mikrobiolog odkrył potencjalnie wybuchowe dowody laboratoryjnego pochodzenia koronawirusaفيروس

READ  Testy antygenowe wykrywają tylko 56,3% zakażeń COVID-19

Jednak specyficzna część białka szczytowego koronawirusa pangoliny, która wiąże się z receptorem, jest prawie identyczna z wariantem SARS-CoV-2. Podobieństwo białek kolczastych można wyjaśnić naturalnym procesem ewolucji konwergentnej lub rekombinacją wirusów przy użyciu inżynierii genetycznej. Jednak według Pietrowskiego obecnie nie można wykluczyć jednej z dwóch możliwości. Oprócz ekscytujących wyników testów łuskowców, prace mogły wykazać, że SARS-CoV-2 jest zaskakująco przystosowalny do ludzkich komórek.

Pytanie, skąd pochodzi patogen SARS-CoV-2, wciąż pozostaje otwarte. Aby ustalić pochodzenie odzwierzęce, ponieważ wirus jest przenoszony z nietoperzy na ludzi za pośrednictwem żywiciela pośredniego, nadal brakuje identyfikacji żywiciela pośredniego. Hipoteza, że ​​koronawirus został przypadkowo uwolniony z laboratorium wirusologicznego, może uzyskać nowe pożywienie dzięki pracy australijskich naukowców.

Więcej na ten tematNaukowiec: teoria wycieku laboratorium COVID-19 była uzasadniona, ale nie powinna wspierać Trumpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Katastrofalna fala upałów uderzyła w południową Europę! Do 50 stopni! Czy jest teraz rekord? Meteorologia

Published

on

Duża część Włoch i prawie cała południowo-wschodnia Europa odczuwa upalne pustynne powietrze. Przez kilka kolejnych dni wartości wynoszą 45 stopni lub więcej i 50 stopni w sferze możliwej.

Gorące sirocco już od jakiegoś czasu wieje pustynne powietrze w południowo-wschodniej Europie. Jednak to, co zaczyna się w niedzielę, można określić tylko jako katastrofalne. Upał podnosi wartości najpierw do 40 stopni, a następnie w ciągu tygodnia do 45 do 50 stopni. Brutalne upały rozprzestrzeniają się na południowe Włochy, Grecję, Albanię, północną Macedonię, Bułgarię, Rumunię i Turcję.

Intensywne upały trwają około tygodnia, zanim zimne powietrze z północy usunie przegrzane masy powietrza.

Fala upałów w południowej Europie: możliwe są nowe rekordy

10 lipca 1977 r. w Atenach zmierzono 48,0 stopni. To wciąż najgorętszy rekord Europy. Ten rekord będzie mocno wstrząśnięty w nadchodzącym tygodniu. Zarówno w Grecji, jak i Turcji wartości mogą lokalnie przekroczyć 50 stopni.

Rekordy ciepła można ustawić również w innych krajach. Nie jest jeszcze jasne, jak daleko fala upałów może przeniknąć na północ, a następnie dotknąć również Węgry i Chorwację. Ale pewne jest, że we Włoszech i Grecji będzie bardzo gorąco.

Ekstremalne upały mogą szybko stać się bardzo niebezpieczne. Szczególnie układ krążenia może być obciążony, dlatego wymagana jest szczególna ostrożność. Temperatury od 45 do 50 stopni już nie pryskają. Skakanie do wody może powodować problemy z krążeniem tak szybko, jak długie przebywanie na zewnątrz.

Niezwykle zimne systemy klimatyzacji również mogą być niebezpieczne – zwłaszcza w samochodach. Jeśli klimatyzacja jest ustawiona na zbyt niską temperaturę, istnieje ryzyko późniejszego szoku termicznego. Jeśli wysiądziesz z zimnego samochodu, istnieje ryzyko problemów z krążeniem.

Ciepły śródziemnomorski: sezon medyczny jest najbardziej prawdopodobny

Wraz ze wzrostem upałów wzrasta ryzyko pożarów lasów w całej południowej Europie, które w tej chwili nie może być wyższe. Oczekuje się, że pożary rozprzestrzenią się w południowej Europie. Zarejestrowano już 2,5 razy więcej pożarów niż przeciętnie. Oczywiście do końca lipca można spodziewać się 419 pożarów, ale w tym roku jest ich ponad 1000.

READ  Sonda marsjańska wysyła próbki gleby na Ziemię - eksperci ostrzegają: `` możliwe zanieczyszczenie ziemi ''

Niespotykane obecnie upały mogą wpłynąć jesienią na sezon sztormowy na Morzu Śródziemnym. Na powierzchni woda jest już gorąca i ciepła od 2 do 3 stopni. Biorąc pod uwagę stałe ciepło można założyć, że woda będzie znacznie cieplejsza. Wtedy, jesienią, Medycyna stanie się bardziej prawdopodobna. Są to huragany podobne do huraganów na Morzu Śródziemnym.

Ponieważ Morze Śródziemne jest stosunkowo daleko na północ i jest stosunkowo małe, prawdziwe cyklony tropikalne nie są możliwe, ale są silne burze. Leki należą do najpotężniejszych burz pozazwrotnikowych i mogą być bardzo destrukcyjne. Jesień to czas Medycyny. Ten rok może być trudny ze względu na upały.

Oryginalna wersja tego postu „Do 50 stopni! Katastrofalny piekielny upał, który ogarnął Europę Południową” pochodzi z kanał pogodowy.