Connect with us

Economy

Sprawdzono korelację: Analitycy: Bitcoin wpływa na giełdę — nie jest już aktywem w randach | Wiadomość

Published

on

DBS bada związek między Bitcoinem a kontraktami terminowymi na S&P 500
Szczególnie wysoka korelacja po „ekstremalnych” ruchach Bitcoin
Według analityków Bitcoin nie jest już „marginalnym aktywem” wraz ze wzrostem wpływu

Na przełomie 2020 i 2021 roku rynek kryptowalut i największa waluta cyfrowa Bitcoin odnotowały silny wzrost. Przed gwałtownym spadkiem ceny w maju 2021 r. Bitcoin osiągnął jeden poziom Kapitalizacja rynkowa osiągnęła ponad 1 bilion dolarów, a całkowita wielkość rynku kryptowalut wzrosła do ponad 2 bilionów dolarów.. Biorąc pod uwagę ogromny rozmiar tego rynku, eksperci z DBS Group zastanawiali się nad pytaniem, czy zmiany cen bitcoinów w jakikolwiek sposób wpłyną na całą amerykańską giełdę. Wyniki badania opublikowali pod koniec maja analitycy największego banku Singapuru – i doszli do wniosku, że wpływ Bitcoina wzrósł wykładniczo i że kryptowaluta powinna być brana pod uwagę także – poza inwestycjami – przez inwestorów kapitałowych.

Chcesz zainwestować w kryptowalutę? Nasze przewodniki wyjaśniają, jak to zrobić w 15 minut:

kup bitcoina, kup falę, kup IOTA, kup litecoin, kup eter, Kup Monero.

DBS znajduje korelację między Bitcoinem a S&P 500

W ramach swoich badań Taimur Baig, główny ekonomista DBS i strateg forex Chang Wei Liang, zbadali związek między Bitcoinem a stale notowanymi kontraktami terminowymi na S&P 500 na podstawie godzinowych zwrotów z dwóch aktywów od listopada. Listopad został wybrany jako czas rozpoczęcia analizy, ponieważ „Bitcoin urósł do klasy aktywów o znacznej kapitalizacji rynkowej dopiero od końca 2020 r.”, zgodnie z raportem analityków. Okazuje się, że wpływ Bitcoina stał się w międzyczasie tak silny, że szczególnie silne ruchy cenowe w kryptowalucie przenoszą się na giełdę.

Ogólnie rzecz biorąc, według autorów badania, „Bitcoin okazał się być pozytywnie skorelowany z kontraktami terminowymi na S&P 500”, ponieważ taka pozytywna korelacja jest wykazywana co miesiąc od listopada. Okazało się to jednak stosunkowo niskie ze średnią wartością 0,20. Jednak zgodnie z badaniem DBS korelacja była znacznie wyższa podczas 60 godzin „ekstremalnych ruchów Bitcoin” niż w okresach bez takich wahań cen. Analitycy opisują okresy jako „ekstremalne”, w których bitcoin zyskał lub stracił ponad dziesięć procent swojej wartości w ciągu godziny. Tak było w ciągu czterech dni handlowych w okresie obserwacji: 28 grudnia oraz 4 i 29 stycznia godzinowe zarobki bitcoina były powyżej dziesięciu procent, natomiast 19 maja – w trakcie spadku cen rynek kryptowalut – wartość została podzielona, ​​predefiniowana dla ekspertów. W okresach następujących po gwałtownych ruchach na rynku kryptowalut korelacja z kontraktem terminowym S&P 500 wzrosła do wartości 0,26, podczas gdy w innym przypadku wynosiła 0,19.

READ  Rolnictwo - Poczdam - Spotkanie z rolnikami w Brandenburgii na temat pomoru świń - Gospodarka

Analitycy: Bitcoin nie jest już marginalnym aktywem i powinien być uwzględniany w ocenach ryzyka

Wartość 0,26 jest nadal stosunkowo niska – korelacja jest tym silniejsza, im wartość jest bliższa 1, gdzie 1 oznacza doskonałą korelację, a wartość 0 nie ma w ogóle żadnej statystycznej zależności – ale według analityków inne testy statystyczne również wykazały, że duże ruchy w bitcoinach pociągają za sobą większą zmienność na giełdzie, jak zwykle. W swoim badaniu analitycy Taimur Baig i Chang Wei Liang stwierdzają, że „Bitcoin nie jest już tak marginalnym aktywem, jak kiedyś, biorąc pod uwagę wysoką korelację i zwiększoną zmienność akcji amerykańskich, które podlegają ekstremalnym ruchom na rynkach Follow Bitcoin”.

Kiedy bitcoin gwałtownie spadł w maju, S&P 500 również odniósł cios, ale – w przeciwieństwie do Bitcoina – był w stanie szybko się odbudować. Według ekspertów DBS, akcja cenowa w Bitcoin nadal jest kluczowym czynnikiem w określaniu ryzyka na giełdzie. Rekomenduje: „Biorąc pod uwagę niedawną ekspozycję na bitcoin, rozważnym może być, aby uczestnicy rynku monitorowali rozwój sytuacji w tym obszarze w ramach monitorowania ich ryzyka i nastrojów”. Ponieważ Bitcoin wyraźnie rozszerzył swój wpływ poza swoją poprzednią pozycję na rynku kryptowalut.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej wiadomości o S&P 500

Źródła zdjęć: Dorottya Mathe / Shutterstock.com, Adrian Today / Shutterstock.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

IPO: Stawka Robinhood: Cathie Woods ARK stawia na nowego brokera pomimo flip-flopa w IPO | biuletyn Informacyjny

Published

on

?? Robinhood ze słabym IPO

?? Cathy Wood wciąż była obecna na IPO
?? Akcje Robinhood kupione za główne fundusze ETF

Broker giełdowy Robinhood zakończył swój pierwszy dzień notowań na giełdzie Nasdaq ze stratą na poziomie 8,37 proc. Debiut spółki na giełdzie był mieszany, ponieważ zainteresowanie akcjami spółki było już niskie. Zamiast oczekiwanej ceny 42 USD, Robinhood przyniósł swoje akcje inwestorom za jedyne 38 USD, a zatem musiał zadowolić się ceną emisyjną na dolnym końcu przedziału cenowego.

Zapasy Cathy Wood Zapasy Robinhood

Trzeciego dnia notowań akcje Robinhooda nadal były notowane poniżej ceny emisyjnej – chociaż firma uzyskała ostatnio znaczny wzrost. Gwiazda inwestora Cathy Wood nabyła 1 297 615 akcji nowego brokera dla flagowego funduszu ETF ARK Innovation. Wynika to z codziennej aktualizacji handlowej firmy inwestycyjnej. Po pierwszym dniu notowań w czwartek, 1,3 miliona akcji Robinhooda na rachunku powierniczym ARK zostało wycenione na 45,2 miliona dolarów.

Od piątku ARK Innovation ETF posiada łącznie 3 623 092 akcji Robinhood, co stanowi 0,55 procent całkowitego udziału funduszu. Ogólnie rzecz biorąc, w piątek akcje zostały wycenione na 126 milionów dolarów.

Inni inwestorzy są mniej przekonani do akcji Robinhood

Jak dotąd słabe wyniki Robinhooda na giełdzie pokazują, że nie wszyscy uczestnicy rynku podzielają optymizm Cathy Wood co do akcji Robinhood. Nawet w okresie poprzedzającym IPO podniesiono głosy, które były bardzo krytyczne wobec modelu biznesowego i roli, jaką Robinhood odegrał pod względem szumu wokół akcji memów, takich jak GameStop. Na krótko przed wejściem na giełdę spółce udało się rozstrzygnąć spór z amerykańskim regulatorem finansowym Finra o zapłatę grzywny. Agencja celowała w Robinhood za rzekomo wprowadzających w błąd klientów, zbyt luźne kontrole ryzykownych zakładów giełdowych i awarie techniczne, a kara wyniosła 57 milionów dolarów i była najwyższa, jaka kiedykolwiek została nałożona przez agencję.

READ  Badanie Commerzbanku: Zrównoważony rozwój to kluczowa kwestia na przyszłość ›My

Jednak przeciwko brokerowi nadal toczy się kilka procesów sądowych i dochodzeń, których wynik jest obecnie niejasny. Ponadto model pay-to-order, na podstawie którego Robinhood zarabia pieniądze, spotkał się z ostrą krytyką. W Europie taka praktyka biznesowa jest przedmiotem zainteresowania organów nadzoru, a liczba krytyków modelu biznesowego rośnie również na krajowym rynku amerykańskim. W najgorszym przypadku mogą wystąpić ograniczenia w amerykańskim modelu biznesowym, co może poważnie obniżyć dochody Robinhooda.

Intencje Wooda są niejasne

Gwiazda inwestora nie ogłosiła, dlaczego Cathy Wood nabywa udziały w nowym brokerze w kontekście mocno krytykowanego modelu biznesowego i toczących się spraw sądowych. Udało mu się jednak dotrzeć do pierwszej oferty publicznej giełdy kryptowalut Coinbase i po gwałtownej korekcie na akcjach Coinbase był stale kilkakrotnie kupowany.

Strategia wczesnego inwestowania w obiecujące firmy była czymś, co Cathy Wood odniosła w zeszłym roku ogromny sukces dla swojej firmy inwestycyjnej ARK. W 2020 r. to producent samochodów Tesla znacznie poprawił wyniki funduszu. Zobaczymy, czy ten sukces można powtórzyć za pomocą Coinbase i Robinhood.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej wiadomości o Robinhood

Bildkilin: Cindy Ord/Getty Images dla Bloomberg Businessweek, OpturaDesign/Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Megapack w nowej dużej baterii Tesla w Australii usunięty po 3 dniach> teslamag.de

Published

on

Firma energetyczna Neoen ogłosiła w środę swoją nową wiktoriańską dużą baterię w Australii, zajęło to zaledwie 205 dni od rozpoczęcia pracy, aby zainstalować nowy system baterii z megapakietów Tesli. Jest to jeden z największych systemów magazynowania litowo-jonowego na świecie i, podobnie jak inne projekty Neoen, ma na celu uczynienie energii elektrycznej czystszą, bezpieczniejszą i bardziej przystępną cenowo. Jednak w piątek podczas testów wybuchł pożar, zanim system był w pełni operacyjny. Aktualizacja: Australijska Straż Pożarna podała czas lokalny w poniedziałek po południu (patrz niżej) po trzech dobrych dniach, pożar był pod kontrolą.

Płomień i dym z akumulatora megapack

Australijska gazeta 7News poinformowała o wybuchu pożaru. Zamieściła na Twitterze kilka zdjęć lotniczych, pokazujących ogromne paczki Tesli, dwie z rzędu, w kilku rzędach. Z jednego z nich otoczonego kilkoma płomieniami i gęstym dymem. Straż pożarna jest na miejscu i stara się zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na inne jednostki, napisał @7NewsMelbourne w piątek czasu niemieckiego.

Wkrótce potem Straż Pożarna Stanu Wiktorii potwierdziła wypadek. Napisała, że ​​w płonącym kontenerze transportowym znajdowała się 13-tonowa bateria litowa. Specjalna załoga wyposażona jest w środki ochrony dróg oddechowych. Operacja, wspierana przez policję i siły medyczne, potrwa kilka godzin. Informacje nie ujawniają liczby zaangażowanych strażaków. Nie powinno być żadnych obrażeń.

Świergot

Pobierając Tweet, akceptujesz Politykę prywatności Twittera.
Ucz się więcej

Pobierz zawartość

Według Newena Duża wiktoriańska bateria składa się z 212 megapaków firmy Tesla Daje to do 300 megawatów mocy i 450 megawatogodzin. Po zakończeniu instalacji w zeszłym tygodniu Tesla zaczęła podłączać system do sieci i testować go.

Drugi co do wielkości projekt Tesli w Australii

W trakcie tej pracy musiał wybuchnąć ogień w jednej z ogromnych belek wielkości. Według jednego Relacja z The Sydney Morning Herald Ostrzeżono mieszkańców okolicy o obecności toksycznych oparów. Tak więc baterie Tesli zostały odłączone od sieci energetycznej, a zasilanie w Victorii nie zostało naruszone.

READ  Rolnictwo - Poczdam - Afrykański pomór świń: Ogrodzenie jest w dużej mierze ukończone - Gospodarka

Wielka Bateria w stanie to drugi co do wielkości projekt Tesli i Neoen w Australii (powyższy obrazek to grafika komputerowa planowanego stanu końcowego). Wcześniej obie firmy miały Od 2017 roku wybudowano park magazynowy Hornsdale ReserveZ mocą 100 megawatów przez długi czas był to największy tego typu system na świecie.

Aktualizacja: Australijska straż pożarna poinformowała, że ​​pożar Megapack został sklasyfikowany w poniedziałek, krótko po godzinie 15:00 czasu lokalnego, jako „pod kontrolą”. Wszystkie drzwi uszkodzonego ogromnego kontenera zostały otwarte i nie znaleziono śladów ognia. W przypadku ponownego zapłonu niektórzy strażacy i pojazdy muszą pozostać na miejscu przez dodatkowe 24 godziny. Zgodnie z dotychczasową wiedzą, płonąca jednostka Tesli powinna zacząć rozprzestrzeniać się na jednostkę bezpośrednio za nią. Na początku nic nie było wiadomo o prawdziwej przyczynie.

Continue Reading

Economy

Sterowniki Tesli nieumyślnie aktywują drogiego autopilota: czy to możliwe?

Published

on

Z Christian Lutz AM 02.08.2021

Tesla

Twierdzi się, że po dwukrotnym pociągnięciu dźwigni zmiany biegów właściciel Tesli aktywował specjalną, pełną funkcję samodzielnego prowadzenia. Zgodnie z jego zeznaniami, równowartość 12 000 euro została obciążona jego kartą kredytową bez żadnych dodatkowych środków bezpieczeństwa. Ale wielu ekspertów wątpi, czy jest to naprawdę możliwe.

Aktualizacja z 31 lipca 2021:

Spór wybuchł pod tweetem Dominca Preussa: amerykańscy kierowcy Tesli sugerują, że “podwójne dotknięcie” w ich Modelu 3 aktywuje tempomat lub standardowego “autopilota” w nowszych samochodach, w zależności od wyposażenia. Tak więc dźwigni zmiany biegów nie można użyć do rozpoczęcia zakupu pakietu FSD (Full Autonomous Driving).

W odpowiedzi Prius spekuluje, że jego teść mógł wywołać zakup w innej procedurze, ale nadal skarży się, że jego karta kredytowa została obciążona bez potwierdzenia lub wprowadzenia hasła lub kodu PIN. Oświadczenie Tesli USA wciąż czeka.

Wiadomość oryginalna:

Amerykański Dominic Prius opisuje na Twitterze, jak doszło do incydentu. Albo on, albo jego teść spowodowali zakup błędami w obsłudze. W Modelu 3 jeden z nich “podwójnie kliknął” dźwignią zmiany biegów dwa razy z rzędu, w tym momencie autopilot powinien zostać aktywowany. Jeśli nie jest jeszcze zainstalowany, zostanie zażądana płatna aktualizacja i zostanie ona skonfigurowana automatycznie. Koszty wyniosły około 12 tysięcy euro. Według Preussa do zamówienia nie jest wymagane żadne dalsze potwierdzenie, hasło ani zatwierdzenie karty kredytowej od użytkownika.

Zwrot w ciągu kilku dni

Właściciel Tesli odkrył paskudną niespodziankę na wyciągu z karty kredytowej. Na obronę Tesli należy zauważyć, że po aktywacji zostanie wysłany e-mail o zakupie autopilota. Dodatkowo, po niezamierzonym uaktualnieniu w aplikacji Tesla, Preuss był w stanie cofnąć zakup i otrzymał pełny zwrot pieniędzy w ciągu kilku dni.

Na Twitterze wymienia również koszt różnych funkcji aktualizacji dla swojego modelu Tesla 3, zbudowanego w 2018 roku: poprawa przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,7 zamiast 4,2 sekundy kosztuje jednorazową opłatę 2000 USD, autopilot z wykrywaniem ruchu Pomoc w zakresie ruchu i wyznaczania tras wynosi 3000 USD. W pełni autonomiczna jazda, wymagająca do działania autopilota, kosztuje dodatkowe 10 000 USD. Czyli te dwa miejsca pracy z podatkiem wynoszą 12 000 euro, o których mowa powyżej.

Przegląd możliwości autopilota Tesli.

TeslaPrzegląd możliwości autopilota Tesli.

Kierowcy Tesli w Niemczech nie muszą się martwić o przypadkowo zamówione i zwrócone płatne dodatki. Niezależnie od dobrej woli Tesli i zaangażowanej firmy obsługującej karty kredytowe, w Niemczech w przypadku zakupów w sklepie, które nie są dokonywane w sklepie, Prawo sprzedaży na odległość. Daje to kupującemu prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Ponieważ zdalne potwierdzenie funkcji autopilota również będzie musiało zostać uwzględnione, powrót tej opcji w 14-dniowym oknie czasowym nie powinien stanowić problemu.

Również interesujące: przegląd wszystkich testów Tesli

Czy jesteś również fanem samochodów elektrycznych Elona Muska? A może myślisz o zakupie Tesli? Nasze testy i filmy dostarczą Ci wszystkich informacji potrzebnych do oszacowania zakupu.

Dla wszystkich testów Tesli na EFAHRER.com

READ  Badanie: 44% błędnie oblicza koszty pojazdów elektrycznych
Continue Reading

Trending