Connect with us

Economy

Szanse są lepsze niż bitcoin? biuletyn

Published

on

?? Miami oferuje swoją kryptowalutę MiamiCoin
?? Burmistrz pokłada nadzieję w MiamiCoin
?? Czy Miami będzie nową kryptowalutą El Dorado?

Niedawno Miami uruchomiło własną walutę cyfrową MiamiCoin. Podobnie jak w przypadku innych walut cyfrowych, każdy może pobrać oprogramowanie i kopać monety. Górnicy przejęli 70 proc. zysków, a reszta trafi do portfela miasta, informuje Invezz. Dzięki temu Miami wkracza na zupełnie nowe terytorium. Jednak pomysł wydaje się opłacać: od sierpnia do prywatnej torebki miasta napłynęło 10 milionów dolarów.

Burmistrz Miami Francis Suarez chce wykorzystać dochody z monet do ulepszenia miasta, na przykład poprzez inwestycje w edukację, zapewnienie niedrogich mieszkań i rozwiązywanie innych problemów, na które w przeciwnym razie mogłoby brakować środków finansowych.

Burmistrz Miami pokłada nadzieję w MiamiCoin

Według Coindesk, Suarez ogłosił niedawno, że MiamiCoin „krąży znacznie szybciej niż Bitcoin”. MiamiCoin kosztuje kilka groszy, co oznacza, że ​​ludzie są bardziej skłonni je wydać – w porównaniu z Bitcoinem, który obecnie kosztuje około 55 000 USD. “Interesujące w przypadku Bitcoina jest to, że jego przypadek użycia jest zasadniczo magazynem wartości, a pytanie brzmi, czy MiamiCoin nadal będzie magazynem wartości? A może ma inny przypadek użycia? “Coindesk cytuje wypowiedź Suareza. „Wierzymy, że jeśli MiamiCoin zamieni się w walutę, istnieje szansa, że ​​będzie on powszechnie dostępny i opłacalny” – powiedział burmistrz Miami.

Jak donosi Invezz, burmistrz powiedział, że to dopiero początek, jego zdaniem Miami może wkrótce zarobić nawet 60 milionów dolarów w obecnym tempie i ma nadzieję, że ten sposób zarabiania pieniędzy zadziała również w przyszłości. Można zastosować substytucję podatku.

Chcesz zainwestować w kryptowalutę? Nasze przewodniki wyjaśniają, jak to zrobić w 15 minut:

» kup bitcoina, kup falę, kup IOTA, kup litecoin, kup eter, Kup Monero.

READ  Dlatego dyrektor generalny Evonik Kullmann walczy o wycofanie energii jądrowej

Monety, które nie zostały jeszcze wykorzystane – trwają testy

Jednak w tej chwili nie możesz nic kupić za MiamiCoin. Według Invezz, monety są obecnie nadal przechowywane na rachunku powierniczym – powinny pozostać tam przez następne kilka miesięcy – ponieważ zespół programistów odpowiedzialny za MiamiCoin przeprowadza dodatkowe kontrole przed wprowadzeniem MIA do obiegu, według Suareza. Są to proste testy, aby upewnić się, że technologia działa prawidłowo.

Według Coindesk, MIA działa na protokole Stacks, który z kolei działa w sieci Bitcoin. MiamiCoin jest bity poprzez wysłanie oryginalnego tokena Stacks, STX, do inteligentnego kontraktu.

Do tej pory cyfrowa waluta była notowana tylko na jednej giełdzie o nazwie Okcoin. Te reklamy są „możliwe” – ale nie są gwarantowane – Zwroty 430 proc. dla klientów (płatne w STX). Burmistrz Miami był zaskoczony ofertą, a Suarez powiedział: „Nie jestem pewien, jak uzyskają taką stopę zwrotu”. „Może możesz spróbować za dolara i zobaczyć, czy uzyskasz taki zwrot, i to działa, czy nie”.

Burmistrz chce zwabić firmy kryptograficzne do Miami

Burmistrz Miami jest znany jako zwolennik Bitcoina i ogólnie kryptowaluty i wyraził chęć uczynienia Miami amerykańską kryptowalutą El Dorado dla opinii publicznej. Jak poinformował Coindesk na początku tego roku, burmistrz Miami od miesięcy zabiegał o branżę kryptograficzną. „Cieszymy się, że jesteśmy wiodącym miastem w czołówce kryptowalut i technologii blockchain” – powiedział Quindesk Suarez w lutym. „Chcemy mieć pewność, że żadne miasto ani stan nie mają bardziej odpowiednich przepisów i regulacji”.

Czy inne miasta pójdą w ślady Miami?

Miami jest obecnie pierwszym miastem w kraju, które posiada własny portfel kryptowalut, ale według Patricka Stanleya, założyciela CityCoins, która wspiera finansowanie samorządów kryptowalutami, inne miasta wkrótce powinny docenić potencjał własny i Miami. Podążysz za tym przykładem, donosi portal „StateScoop”. Jak wyjaśnia Stanley, kod źródłowy CityCoins jest otwarty, więc miasta mogą tworzyć własne monety bez pomocy organizacji non-profit – co jego zdaniem nie powinno potrwać długo: „W USA każde miasto startupowe będzie miało swój własny CityCoin w Stanley przewiduje dwa lata.

READ  Hiszpania planuje z pieniędzmi z pomocy Corona: Modernizacja dzięki Unii Europejskiej

Według Invezz niektóre pytania pozostają otwarte, na przykład status regulacyjny MiamiCoins, problemy takie jak pranie pieniędzy i zmienność. Jednak popularność i sława CityCoins mogą przyczynić się do przyciągnięcia szybko rozwijającej się branży kryptowalut do Miami.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Źródła obrazu: Pasuwan / Shutterstock.com, Wit Olszewski / Shutterstock.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

W Austrii, Czechach, Polsce i na Węgrzech olej napędowy i benzyna kosztują mniej

Published

on

Hanower. Jest niedziela: ADAC ogłosił najwyższą w historii cenę oleju napędowego w Niemczech – 1,55 euro za litr. Cena benzyny również zbliża się do rekordowego poziomu z 2012 roku. Dlatego wielu kierowców przyciąga tankowanie za granicą, ponieważ paliwo jest zwykle znacznie tańsze, zwłaszcza we wschodnich krajach sąsiednich.

Turystyka na zbiornikach wodnych wzrosła w ciągu ostatnich kilku dni, zapewnia Florian Hurdigen z ADAC Südbayern. Po drugiej stronie granicy można czasem zobaczyć kolejki na stacjach benzynowych. Jednak objazdy nie zawsze są opłacalne: „Przejazd przez granicę tylko w celu uzupełnienia paliwa jest szczególnie opłacalny, gdy różnice cenowe są duże, a odległości bardzo krótkie”, mówi ekspert ADAC ds. cen paliw Jürgen Albrecht. „Ponieważ trzeba również wziąć pod uwagę wymagany czas i zużycie samochodu”.

Inaczej jest w przypadku urlopowiczów, którzy i tak przejeżdżają przez granicę, ponieważ spędzają wakacje za granicą. Korzystasz również z małych spreadów.

Jest jednak kilka rzeczy do rozważenia podczas tankowania za granicą, na przykład w krajach, w których nie ma euro. Przegląd:

Możesz zaoszczędzić na tankowaniu w tych krajach

  • Austria: W Austrii kierowcy obecnie płacą morze Ze średnią 1,35 euro za litr oleju napędowego i 1,38 euro za litr benzyny premium. Niższe ceny wynikają z niższych podatków, aw Austrii nie ma podatku od emisji CO₂, co spowodowało, że paliwo w Niemczech jest droższe od początku roku. Niskie ceny paliw przyciągają ludzi w pobliżu granicy: jak donosiły lokalne media, w okolicach Pasawy powstały korki spowodowane przez turystów tankowców.
  • Republika Czeska: Diesel jest obecnie nieco tańszy w Czechach o 1,31 euro, podczas gdy cena litra benzyny wynosi średnio 1,38 euro, tyle samo co w Austrii. Ponieważ Czechy nie należą do strefy euro, podczas tankowania należy zwracać uwagę na potencjalne opłaty kursowe. Jeśli płacisz kartą, przy kasie zostaniesz zapytany, czy chcesz zapłacić w euro, czy w koronach czeskich – zawsze warto wybrać lokalną walutę. Bo jeśli przeliczysz kwotę na euro, płacisz dodatkową opłatę.
  • Polska: Poza Bułgarią i Rumunią, Polska ma obecnie najniższe ceny paliw w Europie. Według ADAC litr oleju napędowego w Polsce kosztuje obecnie równowartość 1,30 euro, a benzyna też jest dostępna za 1,27 euro. Tutaj też kierowcy muszą upewnić się, że przy płatności kartą cena jest liczona w złotówkach, a nie w euro. Jeśli chcesz zabrać ze sobą benzynę w zapasowym kanistrze, trzymaj się wytycznych: władze zezwalają na wwóz bezcłowego paliwa tylko 20 litrów w puszkach zapasowych obok pełnego baku samochodu. Ze względów bezpieczeństwa ADAC zaleca maksymalnie dziesięć litrów.
  • Węgry: Jeśli spędzasz wakacje na Wschodzie, możesz również zaoszczędzić na tankowaniu na Węgrzech. Litr oleju napędowego kosztuje równowartość 1,40 euro, a supersamochód jest tańszy, bo 1,36 euro. Jednak, podobnie jak w innych krajach, obowiązuje następująca zasada: w obszarach turystycznych, takich jak na przykład Balaton, ceny paliwa są zwykle znacznie wyższe niż w odległych obszarach. Na Węgrzech na wielu stacjach benzynowych często zdarza się, że pracownik przejmuje jednocześnie zadanie tankowania i sprawdzania ciśnienia w oponach oraz poziomu oleju. Oczekuje się porady dla tej usługi.

W tych krajach tankowanie jest droższe niż w Niemczech

  • Holandia: Jeśli chodzi o tankowanie, Holandia jest jednym z najdroższych krajów Unii Europejskiej. Więc każdy, kto tu spędza wakacje, powinien ponownie napełnić baki w Niemczech. Ceny wynoszą obecnie 1,61 € za litr oleju napędowego i 1,98 € za litr supersamochodu. Stacje benzynowe są bardzo popularne w Holandii. Kierowcy muszą najpierw trzymać kartę debetową lub kredytową przed stacją, a następnie mogą ją wypełnić. Koszt napełnienia zbiornika zostanie wówczas odliczony bezpośrednio z karty.
  • Dania: W Danii olej napędowy kosztuje obecnie średnio 1,72 euro, litr 1,90 euro. Bardzo popularne są tu stacje benzynowe. Ponieważ Dania również nie należy do strefy euro, warto po odczytaniu karty wybrać opcję rozliczenia w koronie duńskiej. Jeśli chcesz zapłacić rachunek w euro, musisz uiścić opłatę.

Tankowanie jest obecnie nieco droższe w Belgia (Diesel 1,61 euro, super 1,65 euro) Francja (diesel 1,58 euro, super 1,67 euro) i in Włochy (Diesel 1,62 euro, super 1,76 euro).

READ  Reakcje z zagranicy po wyborach federalnych: wiwatują europejscy socjaldemokraci - Chiny i Rosja czekają - Polityka

Continue Reading

Economy

Danone ogłasza podwyżki cen

Published

on

Oczekuje się, że produkty Fruchtzwerge, Actimel, Volvic i Milupa-Danone wkrótce będą droższe. Chociaż sprzedaż grupy ostatnio wzrosła.

Mimo rosnącej sprzedaży firma spożywcza Danone obawia się rosnących kosztów. To, co początkowo zaczęło się od wyższych cen surowców, ostatnio wzrosło ze względu na daleko idące ograniczenia w łańcuchu dostaw, powiedział we wtorek dyrektor finansowy Jürgen Esser, kiedy w Paryżu zaprezentowano sprzedaż za trzeci kwartał.

Firma chce teraz temu przeciwdziałać, podnosząc ceny i zwiększając wydajność. Oprócz problemów z zakupem surowców wiele firm skarży się również na ogromne wzrosty kosztów logistyki. Zarząd potwierdził jednak swoją prognozę na ten rok.

Danone ostatnio zwiększył sprzedaż

W trzecim kwartale Danone zwiększył swoją sprzedaż o 5,8 proc. do prawie 6,2 mld euro. Skorygowany o efekty walutowe, a także przejęcia i sprzedaż, wzrost wyniósł 3,8 proc. Tym samym utrzymał się trend wzrostowy z poprzedniego kwartału.

Wszystkie obszary przyczyniły się do wzrostu sprzedaży, przy czym w szczególności kontynuował silny rozwój branży mleczarskiej i warzywnej. Ale dział wodociągowy i dział żywności specjalistycznej również się regenerowały.

W 2021 r. Danone nadal spodziewa się powrotu rentownego wzrostu w drugiej połowie roku. Spółka wypracowała niższe przychody przez pierwsze sześć miesięcy po słabym pierwszym kwartale. Grupa nie podała żadnych informacji o zysku.

READ  Narasta presja na gubernatora Białorusi Łukaszenkę
Continue Reading

Economy

N26 osiąga większą niż oczekiwano rundę finansowania – Gospodarka

Published

on

Neo-Bank N26 otrzymał duży zastrzyk środków. Pomimo gniewu na regulatora bankowego Baffina, jest on większy niż oczekiwano. Ale w pewnym momencie N26 musi pójść na ustępstwa wobec Baffina.

Continue Reading

Trending