Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Polska: Informacje o wjeździe, zasadach koronacji, świętach

Podróżować

Możliwość Corona Holiday: Polska nie jest już obszarem wysokiego ryzyka

Wakacje nad Bałtykiem w 2021 roku

Wakacje nad Bałtykiem w 2021 roku

Shellswick Holstein ponownie otwiera się dla turystów. Podczas wakacji nad Bałtykiem należy zwrócić uwagę na jedną rzecz.

Pokaż opis

Polska nie jest już klasyfikowana jako strefa niebezpieczna, a Czechy otwierają swoje granice dla Niemców. Wszystkie informacje na wakacje Corona.

Berlin.

  • Polska nie jest już klasyfikowana jako obszar ryzyka
  • Sąsiedni kraj łagodzi zasady wjazdu i izolacji
  • Czechy otwierają swoje granice dla osób zaszczepionych po raz pierwszy
  • Przeczytaj tutaj, co musisz wiedzieć na wakacje w Polsce i Czechach

Kraje wschodniej UE zazwyczaj działają szybko i ciężko Infekcja koronowa Niż ich sąsiedzi na Zachodzie. Zajęło im więcej czasu na relaks. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych nadal odradza niechcianą turystykę – ze względu na gwałtowny spadek liczby infekcji koronowych Wakacje Jednak znów jest to możliwe w Polsce i Czechach. Przeczytaj tutaj, jakich działań związanych z koroną możesz się spodziewać podczas swojej podróży.

Corona: Polska nie jest już niebezpiecznym obszarem

Instytut Roberta Kocha (RKI) klasyfikuje sąsiednie państwo od 30 maja 2021 r. Polska nie jest już obszarem ryzyka koronowego. Zmienia również zasady wjazdu i wyjazdu. Kto wtedy krajobraz? Niemcy Dochód jest zwolniony z opłaty za testowanie. Z drugiej strony pasażerowie muszą przedstawić dowody pełnej ochrony lub powrotu do zdrowia po szczepieniu przed ujemnym wynikiem testu koronowego lub odlotem.Przy wchodzeniu Polska Zwykle obowiązuje dziesięciodniowa izolacja, którą można wykonać z wyprzedzeniem, jeśli wynik testu jest negatywny. Jeżeli przy wejściu podano już negatywny wynik testu, Izolowany obowiązek Anulowany. Zatwierdzono tutaj zarówno testy PCR, jak i antygenowe. W obu przypadkach testy nie powinny trwać dłużej niż 48 godzin.

Zaszczepione i aktywne Izolacja jest zwolniona z obowiązku dowodowego i nie ma potrzeby przedstawiania negatywnych wyników badań.
Polska ułatwia operacje koronowe

Życie publiczne jest w Polsce nadal zakazane. Coś tam jest Maska jest potrzebna W pomieszczeniach zamkniętych i w środkach komunikacji miejskiej. Wyjątki dotyczą dzieci poniżej piątego roku życia.

Ale jeśli chcesz odpocząć w okolicy, możesz spodziewać się przynajmniej kilku Relaks Naprawić. Imprezy są dozwolone w instytucjach kultury od 21 maja 2021 r. Studia fitness mogą zostać ponownie otwarte od 28 maja. Możliwe są spotkania publiczne i prywatne z niewielką liczbą osób.

Od 28 maja restauracje mogą otwierać swoje wnętrza. Hotel Może otwierać się maksymalnie w 50 procentach – jednak strefy zdrowia i spa firm nie powinny być zamykane. Tylko ograniczona liczba osób może jednocześnie przebywać w sklepach, kościołach i urzędach pocztowych. Liczba miejsc noclegowych w lokalnym transporcie publicznym jest ograniczona. Istnieje ryzyko kary grzywny, jeśli naruszone zostaną zasady dotyczące korony.
Wakacje w Czechach dla Niemców znów są możliwe

Więcej świąt Republika Czeska Możliwy jest powrót Niemców na warunkach wynikających z nowych rozporządzeń Ministerstwa Zdrowia, wydanych w sobotę w Pradze. Od 31 maja obywatele Niemiec mogą wejść do środka, jeśli otrzymali przynajmniej jedną szczepionkę. Warunkiem wstępnym jest podanie pierwszej szczepionki co najmniej 21 dni temu. Dowód szczepienia musi być w języku angielskim. Ponadto Wejście Zarejestruj się wcześniej online. Nowe przepisy dotyczą również urlopowiczów w Chorwacji, na Węgrzech, w Polsce, Austrii, Słowacji i Słowenii.

Osoby niepełnosprawne nie mogą wjechać do kraju bez ważnego powodu. Dobre powody to praca, nauka i względy medyczne. Wjazd do Czech jest kontrolowany przez system sygnalizacji świetlnej – Niemcy zaliczane są do kategorii czerwonej. Nieznany Brak testu PCR lub testu antygenowego przez ponad 72 godziny i nie dłużej niż 48 godzin w przypadku wjazdu do kraju. Drugi test PCR należy przeprowadzić w ciągu pięciu dni od wejścia. Uczestnicy muszą się izolować do końca. Wyniki testu należy następnie przekazać do właściwego organu ds. zdrowia. Wtedy izolacja może zostać zakończona.

Należy jednak zauważyć, że Niemcy to Czechy Obszar ryzyka I wydał alert podróży.
Czechy: Te działania związane z koronowaniem należy obserwować podczas wakacji

Jeśli nie można zachować minimalnej odległości dwóch metrów, co najmniej jeden powinien znajdować się na zewnątrz Maska OP Ubierać. Noszenie maski FFP2 jest obowiązkowe w sklepach, środkach komunikacji miejskiej, przystankach autobusowych i parkingach samochodowych.

Restauracje I Hotel Otwarty dla zaszczepionych, wyleczonych lub przebadanych gości. Maksymalnie 20 osób może spotykać się wewnątrz i na zewnątrz. Dozwolone są tu jednak wyjątki: maksymalnie 30 osób może uczestniczyć w zorganizowanych imprezach halowych oraz weselach i pogrzebach. Maksymalnie 50 osób może uczestniczyć w pomieszczeniu i maksymalnie 100 na zewnątrz, jeśli uczestnicy zostali zaszczepieni, wyzdrowieni lub przebadani.

Sklepy spożywcze Są otwarte. Z usług intymnych dla ciała, w tym wizyty u fryzjera i wizyty u profesjonalistów kosmetycznych, mogą korzystać tylko osoby, które zostały przebadane, zaszczepione lub wyzdrowiały. Instytucje kulturalne, takie jak muzea, pałace, teatry, kina i obiekty rekreacyjne oraz ogrody botaniczne i zoologiczne są otwarte dla ograniczonej liczby zwiedzających. Możliwe są również wizyty w szpitalach, domach opieki i domach opieki.


READ  Mały ruch graniczny rozpoczął się cicho | M.D.R.T.E.