Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Corona Current: Wydarzenie znacznie spada – Polityka Poli

Urzędnicy ds. zdrowia w Niemczech zgłosili 3165 nowych infekcji koronowych do Instytutu Roberta Kocha (RKI) tego samego dnia. Tydzień temu był wart 7380 infekcji. RKI poinformowało o wydarzeniach siedmiodniowych w całym kraju w piątek rano o godzinie 29,7 (poprzedni dzień: 34,1; poprzedni tydzień: 39,8). W niektórych częściach Niemiec czwartek był świętem państwowym, które mogło wpłynąć na liczby.

Według doniesień w Niemczech w ciągu 24 godzin zgłoszono 86 nowych zgonów. Tydzień temu zmarły 192 osoby. RKI naliczył 3 695 633 zakażeń zdiagnozowanych przez SARS-Cowie-2 od początku choroby. Rzeczywista całkowita liczba może być jednak znacznie wyższa, ponieważ wiele infekcji nie zostało zidentyfikowanych.

Ogólnokrajowa siedmiodniowa wartość R wyniosła 0,87 (poprzedni dzień: 0,83), zgodnie z raportem stanu RKI od czwartku wieczorem. Oznacza to, że 100 ofiar teoretycznie dotknie kolejnych 87 osób. Wartość R wskazuje na infekcję 8 do 16 dni wcześniej. Jeśli przez długi czas jest poniżej 1, proces infekcji ulega spowolnieniu; Jeśli nadal jest wysoki, liczba przypadków wzrasta. (04.06.2021)

Wiele krajów związkowych łagodzi operacje koronacyjne

W wielu krajach związkowych ograniczenia dotyczące korony zostaną jeszcze bardziej zmniejszone w ten piątek ze względu na mniejszą liczbę infekcji:

  • Meklemburgia-Pomorze Przednie Umożliwia zagranicznym wczasowiczom powrót do kraju. Warunkiem wstępnym jest wczesne dostarczenie aktualnego ujemnego testu koronowego. Pobyt w mieszkaniu wakacyjnym i nie chodzenie do restauracji lub muzeów nie wymaga kolejnego testu na wakacje. Wszystkie inne powinny być sprawdzane co 72 godziny. Od 28 maja turyści z ojczystego kraju związkowego mogą ponownie przenocować w McLenberg-Pomorze Zachodnie. Wznowienie dla gości zagranicznych pierwotnie zaplanowano na 14 czerwca, ale przedstawiono jako gwałtowny spadek liczby infekcji koronowych: według RKI, stan północno-wschodni miał najniższą wartość w czwartek, z 14,1 nowych epidemii na 100 000 osób w siedmiu federalnych dni.
  • W Berlin Wiele ograniczeń zostało znacznie złagodzonych. Wewnątrz może się spotkać sześć osób z trzech domów, a na zewnątrz dziesięć osób z pięciu domów. Dzieci poniżej 14 roku życia nie są liczone. Zakupy i catering na świeżym powietrzu są teraz możliwe bez testowania koronowego. Otwarty catering wewnętrzny, ale potrzebne są tam testy.
  • Więcej w środku Hamburg Od piątku restauracje i puby mogą ponownie przyjmować gości do domu. Jednak goście muszą mieć negatywny wynik testu koronowego i tylko pięć osób może siedzieć przy jednym stole. Pracownicy powinni być sprawdzani dwa razy w tygodniu. Po godzinie 23:00 goście muszą opuścić lub opuścić restaurację. Jeśli zajazd znajduje się w jakiejś części Scansenvirtel lub St. Paulie, wino nie będzie już podawane na zewnątrz w weekendy.
  • W Bayern Instruuje Gabinet w piątek o dalszym odprężeniu. Powinna dotyczyć tego, ile defaultu można założyć w kulturze, sporcie czy gastronomii. Koła rządowe w Monachium stawiają ogromne kroki na starcie. Między innymi pojawiają się prośby o otwarcie wnętrz restauracji po posiłku na świeżym powietrzu. Można również zmienić układ elementów sterujących komunikacją. Poprzednie warunki Corona, ostatnio zaktualizowane 25 maja, wygasają 6 czerwca. (04.06.2021)
READ  Ciężkie brzemię: Polska walczy, by poradzić sobie z rekordową liczbą zgonów spowodowanych COVID w 2021 r. | Świat | Aktualności

Altmeier chce przedłużyć pomoc Corony do końca 2021 r.

Pomimo postępów w szczepionkach i malejącej liczby infekcji, wielka koalicja chce zapewnić firmom pomoc koronową po czerwcu. Minister gospodarki Peter Altmeyer (CDU) powiedział, że w przyszłym tygodniu dojdzie do ostatecznego porozumienia. „Będą firmy, które nie są jeszcze w pełni otwarte i będą firmy, których sprzedaż nie zostanie natychmiast odebrana”. Będzie więc więcej pomocy dla firm, które mogą udowodnić spadek sprzedaży o co najmniej 30 proc.

Nie jest jeszcze jasne, czy pomoc Corona zostanie przedłużona do końca września czy do końca grudnia, dodał Altmeyer. „Osobiście uważam, że rozsądne byłoby przedłużenie tego okresu do końca tego roku, aby uniknąć debaty z kampanii wyborczej”.

Dzięki szerokiej pomocy rządowej udało się uniknąć poważnych szkód. „W sumie wzięliśmy do ręki prawie 300 miliardów euro”. Ponad 30 miliardów euro miejsc pracy zostało stworzonych na krótkoterminowe świadczenia pracownicze, ponad 100 miliardów euro trafiło na pomoc koronie, a rok temu 130 miliardów euro powstał pakiet bodźców gospodarczych. Te ostatnie przyczyniły się do tego, że w okresie powojennym było większych i relatywnie mniej bankructw. „Dzisiaj możemy powiedzieć, że machina ekonomiczna znów działa”, powiedział Altmeyer. W tym roku możliwy jest wzrost o trzy i pół do czterech procent. „Niemcy i ich gospodarka są najtrudniejsze – dzięki Bogu – za nimi”. (03.06.2021)

Mieszana szczepionka koronowa jest prawdopodobnie dobrze tolerowana

Według wstępnych szacunków fundacji, pierwszy Astrogenene, a po drugie Biotech/Pfizer, nie mają braków pod względem wydajności i wytrzymałości. Według badań, połączenie produktów jest dobrze tolerowane w odstępach od dziesięciu do dwunastu tygodni i wykazuje odpowiedź immunologiczną porównywalną do kolejnych szczepionek z dwoma biotechnologami, napisał naukowiec Fundacji. Liść Eric Sander na Twitterze.

Tło Mieszanej Serii Szczepionek Astro-Geneca została zarekomendowana przez Standards Vaccine Commission (STICO) po pierwszych szczepieniach, zwłaszcza po tym, jak rzadkie, ale poważne powikłania stały się znane wśród młodszego pokolenia. Jeśli chodzi o stosunek ryzyka do korzyści, osobom w wieku poniżej 60 lat, które otrzymały już szczepionkę Astra-Geneca, zaleca się drugie szczepienie szczepionką MRNA, taką jak Biotech / Pfizer. Eksperci nadal jednak stwierdzili brak wiarygodnych danych dotyczących bezpieczeństwa i wydajności. Ocena śródokresowa Fundacji nazywana jest osią frontu. Oznacza to, że wciąż oczekuje na recenzję ekspertów zewnętrznych i publikację w specjalnym czasopiśmie.

READ  Węgry vs Polska - Raport z meczu piłki nożnej - 25 marca 2021 r

Zespół Sandera zebrał i porównał dane od około 340 pracowników służby zdrowia, którzy zostali zaszczepieni między 21 maja a 2020 r. – jedna grupa została zaszczepiona biotechnologią/fizerem w odstępach dwutygodniowych, a druga pierwszą i biotechnologiczną szczepionką AstraZeneca. (03.06.2021)

Lotteryback: To wydarzenie będzie 35.

Ekspert ds. zdrowia SPD Carl Lauterback spodziewa się bardziej trzeźwego procesu infekcji koronowej w nadchodzącym okresie. „Siedmiodniowe incydenty zostaną zrównane z około 35 w ciągu najbliższych kilku dni” – powiedział Landerbach dla gazet Funky Media Group. Początkowe kroki doprowadziły do ​​większej liczby infekcji, ale jednocześnie więcej osób było chronionych szczepionkami. „Ponadto dużo się teraz dzieje – co również zmniejsza ryzyko infekcji.

Jednak nowa fala infekcji grozi końcem lata. „Indyjski mutant prawdopodobnie rozprzestrzeni się w wielu krajach europejskich w nadchodzących miesiącach. Letterbach może wkrótce rozprzestrzenić się na cały kontynent” – powiedział Lotterbach. Uważa, że ​​mutacja rozprzestrzenia się szeroko w Niemczech jesienią dzięki powracającym podróżnikom.

W sieci redakcyjnej Germany (RNT) Lauterbach podkreślił, że jesienią może rozprzestrzenić się nowy wariant wirusa. Oprócz szczepionek przypominających konieczne może być zaszczepienie ogółu społeczeństwa zmodyfikowaną substancją, która następnie działa przeciwko nowej mutacji. „Musimy być gotowi na jesienne szczepienia przypominające”. (03.06.2021)

Merkel: Nauka z korony

Zdaniem kanclerz Angeli Merkel (CDU) rząd i administracja muszą być lepiej przygotowane na nowe kryzysy w wyniku epidemii korony. Obejmuje to cały system federalny, powiedziała Merkel podczas dyskusji w Komisji Parlamentarnej Unii na temat nadchodzących planów reform potrzebnych dla państwa cyfrowego. Kryzysy przypominające kryzysy czasami pokazują, że ugruntowane procedury nie działają wystarczająco dobrze – „ponieważ presja czasu jest zbyt duża, standardy nie są takie same, ponieważ wiele poziomów jest zbyt wysokich”. Dlatego administracja i rząd muszą być przygotowane na kolejne kryzysy, „aby mogły działać zamiast reagować”.

READ  Walter-Forgens: „Prawo do bycia wysłuchanym” - socjaldemokraci narzucają Izraelowi warunki

„Strategiczny foresight i analiza ryzyka muszą stać się oczywistością dla kierownictwa i rządu” – zażądała Merkel. Testy warunków skrajnych w gospodarce i sektorze bankowym powinny być również wprowadzone w zarządzaniu. Wiele się nauczyliśmy o radzeniu sobie ze złożonymi, przyspieszonymi i złożonymi ulepszeniami, zwłaszcza podczas epidemii. Niemniej jednak należy „znacznie poprawić i szeroko rozpowszechnić dobre osobiste postawy” we wszystkich departamentach rządowych. Ponadto potrzebna jest silniejsza współpraca między polityką a kierownictwem, aby rozwiązywać złożone problemy, na przykład w dużych, przekrojowych projektach.

Kanclerz powiedział, że zaangażowanie obywateli w prace rządu powinno stać się bardziej naturalne niż kiedykolwiek. „Powinno to stać się powszechnym modelem zarządzania” – powiedziała Merkel. W przyszłości, w jak największej liczbie projektów, „zaangażowane osoby muszą zapewnić, że ich perspektywa jest zawsze uwzględniona od początku, tak aby cały proces był zaprojektowany z myślą o ludzkości, że tak powiem”.02.06.2021)