Connect with us

Top News

Corona Current: Wydarzenie znacznie spada – Polityka Poli

Published

on

Urzędnicy ds. zdrowia w Niemczech zgłosili 3165 nowych infekcji koronowych do Instytutu Roberta Kocha (RKI) tego samego dnia. Tydzień temu był wart 7380 infekcji. RKI poinformowało o wydarzeniach siedmiodniowych w całym kraju w piątek rano o godzinie 29,7 (poprzedni dzień: 34,1; poprzedni tydzień: 39,8). W niektórych częściach Niemiec czwartek był świętem państwowym, które mogło wpłynąć na liczby.

Według doniesień w Niemczech w ciągu 24 godzin zgłoszono 86 nowych zgonów. Tydzień temu zmarły 192 osoby. RKI naliczył 3 695 633 zakażeń zdiagnozowanych przez SARS-Cowie-2 od początku choroby. Rzeczywista całkowita liczba może być jednak znacznie wyższa, ponieważ wiele infekcji nie zostało zidentyfikowanych.

Ogólnokrajowa siedmiodniowa wartość R wyniosła 0,87 (poprzedni dzień: 0,83), zgodnie z raportem stanu RKI od czwartku wieczorem. Oznacza to, że 100 ofiar teoretycznie dotknie kolejnych 87 osób. Wartość R wskazuje na infekcję 8 do 16 dni wcześniej. Jeśli przez długi czas jest poniżej 1, proces infekcji ulega spowolnieniu; Jeśli nadal jest wysoki, liczba przypadków wzrasta. (04.06.2021)

Wiele krajów związkowych łagodzi operacje koronacyjne

W wielu krajach związkowych ograniczenia dotyczące korony zostaną jeszcze bardziej zmniejszone w ten piątek ze względu na mniejszą liczbę infekcji:

  • Meklemburgia-Pomorze Przednie Umożliwia zagranicznym wczasowiczom powrót do kraju. Warunkiem wstępnym jest wczesne dostarczenie aktualnego ujemnego testu koronowego. Pobyt w mieszkaniu wakacyjnym i nie chodzenie do restauracji lub muzeów nie wymaga kolejnego testu na wakacje. Wszystkie inne powinny być sprawdzane co 72 godziny. Od 28 maja turyści z ojczystego kraju związkowego mogą ponownie przenocować w McLenberg-Pomorze Zachodnie. Wznowienie dla gości zagranicznych pierwotnie zaplanowano na 14 czerwca, ale przedstawiono jako gwałtowny spadek liczby infekcji koronowych: według RKI, stan północno-wschodni miał najniższą wartość w czwartek, z 14,1 nowych epidemii na 100 000 osób w siedmiu federalnych dni.
  • W Berlin Wiele ograniczeń zostało znacznie złagodzonych. Wewnątrz może się spotkać sześć osób z trzech domów, a na zewnątrz dziesięć osób z pięciu domów. Dzieci poniżej 14 roku życia nie są liczone. Zakupy i catering na świeżym powietrzu są teraz możliwe bez testowania koronowego. Otwarty catering wewnętrzny, ale potrzebne są tam testy.
  • Więcej w środku Hamburg Od piątku restauracje i puby mogą ponownie przyjmować gości do domu. Jednak goście muszą mieć negatywny wynik testu koronowego i tylko pięć osób może siedzieć przy jednym stole. Pracownicy powinni być sprawdzani dwa razy w tygodniu. Po godzinie 23:00 goście muszą opuścić lub opuścić restaurację. Jeśli zajazd znajduje się w jakiejś części Scansenvirtel lub St. Paulie, wino nie będzie już podawane na zewnątrz w weekendy.
  • W Bayern Instruuje Gabinet w piątek o dalszym odprężeniu. Powinna dotyczyć tego, ile defaultu można założyć w kulturze, sporcie czy gastronomii. Koła rządowe w Monachium stawiają ogromne kroki na starcie. Między innymi pojawiają się prośby o otwarcie wnętrz restauracji po posiłku na świeżym powietrzu. Można również zmienić układ elementów sterujących komunikacją. Poprzednie warunki Corona, ostatnio zaktualizowane 25 maja, wygasają 6 czerwca. (04.06.2021)
READ  Wojna z agresją rosyjską: Wojska NATO w Polsce: Ukraina Nie do pomyślenia

Altmeier chce przedłużyć pomoc Corony do końca 2021 r.

Pomimo postępów w szczepionkach i malejącej liczby infekcji, wielka koalicja chce zapewnić firmom pomoc koronową po czerwcu. Minister gospodarki Peter Altmeyer (CDU) powiedział, że w przyszłym tygodniu dojdzie do ostatecznego porozumienia. „Będą firmy, które nie są jeszcze w pełni otwarte i będą firmy, których sprzedaż nie zostanie natychmiast odebrana”. Będzie więc więcej pomocy dla firm, które mogą udowodnić spadek sprzedaży o co najmniej 30 proc.

Nie jest jeszcze jasne, czy pomoc Corona zostanie przedłużona do końca września czy do końca grudnia, dodał Altmeyer. „Osobiście uważam, że rozsądne byłoby przedłużenie tego okresu do końca tego roku, aby uniknąć debaty z kampanii wyborczej”.

Dzięki szerokiej pomocy rządowej udało się uniknąć poważnych szkód. „W sumie wzięliśmy do ręki prawie 300 miliardów euro”. Ponad 30 miliardów euro miejsc pracy zostało stworzonych na krótkoterminowe świadczenia pracownicze, ponad 100 miliardów euro trafiło na pomoc koronie, a rok temu 130 miliardów euro powstał pakiet bodźców gospodarczych. Te ostatnie przyczyniły się do tego, że w okresie powojennym było większych i relatywnie mniej bankructw. „Dzisiaj możemy powiedzieć, że machina ekonomiczna znów działa”, powiedział Altmeyer. W tym roku możliwy jest wzrost o trzy i pół do czterech procent. „Niemcy i ich gospodarka są najtrudniejsze – dzięki Bogu – za nimi”. (03.06.2021)

Mieszana szczepionka koronowa jest prawdopodobnie dobrze tolerowana

Według wstępnych szacunków fundacji, pierwszy Astrogenene, a po drugie Biotech/Pfizer, nie mają braków pod względem wydajności i wytrzymałości. Według badań, połączenie produktów jest dobrze tolerowane w odstępach od dziesięciu do dwunastu tygodni i wykazuje odpowiedź immunologiczną porównywalną do kolejnych szczepionek z dwoma biotechnologami, napisał naukowiec Fundacji. Liść Eric Sander na Twitterze.

Tło Mieszanej Serii Szczepionek Astro-Geneca została zarekomendowana przez Standards Vaccine Commission (STICO) po pierwszych szczepieniach, zwłaszcza po tym, jak rzadkie, ale poważne powikłania stały się znane wśród młodszego pokolenia. Jeśli chodzi o stosunek ryzyka do korzyści, osobom w wieku poniżej 60 lat, które otrzymały już szczepionkę Astra-Geneca, zaleca się drugie szczepienie szczepionką MRNA, taką jak Biotech / Pfizer. Eksperci nadal jednak stwierdzili brak wiarygodnych danych dotyczących bezpieczeństwa i wydajności. Ocena śródokresowa Fundacji nazywana jest osią frontu. Oznacza to, że wciąż oczekuje na recenzję ekspertów zewnętrznych i publikację w specjalnym czasopiśmie.

READ  Sejm w Warszawie: polski rozwiązuje izbę regulacyjną

Zespół Sandera zebrał i porównał dane od około 340 pracowników służby zdrowia, którzy zostali zaszczepieni między 21 maja a 2020 r. – jedna grupa została zaszczepiona biotechnologią/fizerem w odstępach dwutygodniowych, a druga pierwszą i biotechnologiczną szczepionką AstraZeneca. (03.06.2021)

Lotteryback: To wydarzenie będzie 35.

Ekspert ds. zdrowia SPD Carl Lauterback spodziewa się bardziej trzeźwego procesu infekcji koronowej w nadchodzącym okresie. „Siedmiodniowe incydenty zostaną zrównane z około 35 w ciągu najbliższych kilku dni” – powiedział Landerbach dla gazet Funky Media Group. Początkowe kroki doprowadziły do ​​większej liczby infekcji, ale jednocześnie więcej osób było chronionych szczepionkami. „Ponadto dużo się teraz dzieje – co również zmniejsza ryzyko infekcji.

Jednak nowa fala infekcji grozi końcem lata. „Indyjski mutant prawdopodobnie rozprzestrzeni się w wielu krajach europejskich w nadchodzących miesiącach. Letterbach może wkrótce rozprzestrzenić się na cały kontynent” – powiedział Lotterbach. Uważa, że ​​mutacja rozprzestrzenia się szeroko w Niemczech jesienią dzięki powracającym podróżnikom.

W sieci redakcyjnej Germany (RNT) Lauterbach podkreślił, że jesienią może rozprzestrzenić się nowy wariant wirusa. Oprócz szczepionek przypominających konieczne może być zaszczepienie ogółu społeczeństwa zmodyfikowaną substancją, która następnie działa przeciwko nowej mutacji. „Musimy być gotowi na jesienne szczepienia przypominające”. (03.06.2021)

Merkel: Nauka z korony

Zdaniem kanclerz Angeli Merkel (CDU) rząd i administracja muszą być lepiej przygotowane na nowe kryzysy w wyniku epidemii korony. Obejmuje to cały system federalny, powiedziała Merkel podczas dyskusji w Komisji Parlamentarnej Unii na temat nadchodzących planów reform potrzebnych dla państwa cyfrowego. Kryzysy przypominające kryzysy czasami pokazują, że ugruntowane procedury nie działają wystarczająco dobrze – „ponieważ presja czasu jest zbyt duża, standardy nie są takie same, ponieważ wiele poziomów jest zbyt wysokich”. Dlatego administracja i rząd muszą być przygotowane na kolejne kryzysy, „aby mogły działać zamiast reagować”.

READ  „Klucz do wzrostu”: czy unia rynków kapitałowych UE nadejdzie?

„Strategiczny foresight i analiza ryzyka muszą stać się oczywistością dla kierownictwa i rządu” – zażądała Merkel. Testy warunków skrajnych w gospodarce i sektorze bankowym powinny być również wprowadzone w zarządzaniu. Wiele się nauczyliśmy o radzeniu sobie ze złożonymi, przyspieszonymi i złożonymi ulepszeniami, zwłaszcza podczas epidemii. Niemniej jednak należy „znacznie poprawić i szeroko rozpowszechnić dobre osobiste postawy” we wszystkich departamentach rządowych. Ponadto potrzebna jest silniejsza współpraca między polityką a kierownictwem, aby rozwiązywać złożone problemy, na przykład w dużych, przekrojowych projektach.

Kanclerz powiedział, że zaangażowanie obywateli w prace rządu powinno stać się bardziej naturalne niż kiedykolwiek. „Powinno to stać się powszechnym modelem zarządzania” – powiedziała Merkel. W przyszłości, w jak największej liczbie projektów, „zaangażowane osoby muszą zapewnić, że ich perspektywa jest zawsze uwzględniona od początku, tak aby cały proces był zaprojektowany z myślą o ludzkości, że tak powiem”.02.06.2021)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Czołgi z Polski znów czynią Ukrainę mobilną

Published

on

Czołgi z Polski znów czynią Ukrainę mobilną
  1. Strona główna
  2. Polityka

Naciskać

„Wysokiej jakości czołg transportowy” – werdykt byłego premiera Polski Mateusza Morawieckiego w sprawie KTO Rosomak – polski produkt ponownie daje armii ukraińskiej inicjatywę pod Charkowem. © IMAGO/Beata Zawrzel

Błyskawicznie i na rzekach jak u siebie: Ukraina bardzo wierzyła w polski transporter opancerzony – sama wybrała.

Charków – „W związku z tym reżim w Kijowie nie powinien zbytnio ufać takiemu sprzętowi” – ​​mówią rosyjscy propagandyści. Magazyn Twoja Armia najwyższa bitwa Już na początku sierpnia próbował zabić „żarłoka”. Ukraina Mówiąc drobno. Ale dziennikarz mógł nie trafić w strzał w poprzek łuku. Magazyn opublikował właśnie tę wiadomość Akredytacja wojskowa Strażnicy z rzeczywistości Wojna ukraińska Wokół Gargi nastąpiła zmiana, aby ponownie ruszyć przeciwko żołnierzom Władimir Putin Udało się – dzięki polskiemu transporterowi opancerzonemu Ukraina nie otrzymała darowizny, ale wybrała i kupiła sama.

„Podczas ostatnich walk w obwodzie charkowskim pluton Sił Zbrojnych Ukrainy użył kilku bojowych wozów piechoty Rosomak. Pomimo kilkukrotnych podejmowanych przez Siły Zbrojne Rosji prób zneutralizowania tych pojazdów za pomocą dronów Lancet, wszystkie próby zostały udaremnione, wykazując się solidną ochroną i mobilność Rosomaka. Rezerwat wojskowy. „Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak” to skrót od opancerzonego kołowego transportera personelu „Wolverine” i ośmiokołowego lekkiego transportera opancerzonego, którego Ukraina wysłała na front 200 jednostek.

„Dowództwo Wschodnie Ukrainy wymienia stare pojazdy radzieckie na nowe, polskie, w rezultacie stając się znacznie potężniejsze”.

najwyższa bitwa Jego konstrukcyjna bliskość do innych bojowych wozów piechoty zachodnich dyskwalifikuje ten pojazd – co jest w istocie prawdą – i już z tego powodu przewiduje „problemy o charakterze wymiarowym i taktycznym” – co również może mieć ziarno prawdy. Przecież ukraińscy czołgiści i piechota pancerna manewrują w walce z wieloma pojazdami. Ponieważ mają już bardzo mało materiałów, piętrzą się wyzwania logistyczne – na przykład zakup części zamiennych lub interoperacyjność jednostek o różnych udogodnieniach – na przykład z różnymi urządzeniami komunikacyjnymi.

READ  „Klucz do wzrostu”: czy unia rynków kapitałowych UE nadejdzie?

Pomoc zbrojeniowa: Ukraina korzysta z pomysłowych fińskich inżynierów

Załogi rosyjskich czołgów po prostu wysiadają z jednego zniszczonego pojazdu i zajmują następny. Być może ukraińska załoga będzie musiała przyzwyczaić się do nowego sprzętu. Zasadniczo „Wolverine” jest licencjonowanym produktem podobnego fińskiego transportera Patria AMV. Bundeswehra może w przyszłości korzystać także z pojazdów skandynawskiego producenta broni.

Od kwietnia 2023 roku Niemcy są częścią programu CAVS (Common Armored Vehicle System), pierwotnie ustanowionego przez Finlandię i Łotwę. CAVS nawiązuje do planu rozwoju możliwie najtańszego pojazdu 6×6 pod względem kosztów zakupu i utrzymania dla regionu Europy Wschodniej; Albo nawet dalej. Finlandia, Łotwa I Estonia Uczestnicząc w programie od 2019 roku, Szwecja Od 2021 roku. Patria produkuje transporter opancerzony 6×6, który jest uważany za preferowany zamiennik około 900 niemieckich transporterów opancerzonych Fuchs. Konkurentami są czołg transportowy Fuchs 1A9 firmy Rheinmetall i Pandur Evolution z przypominającego magazyn General Dynamics European Land System (GDELS). Europejska Obrona i Technologia zgłoszone. Jednak nic nie zostało jeszcze przesądzone.

Bestseller: Licencjonowany produkt Polski jako globalnego gracza w operacjach pokojowych

Jednakże Patria AMV pozostaje bestsellerem i używa go wiele armii Unia Europejska Na przykład Chattel korzystał z pojazdu do załatwiania spraw. Magazyn ukazał się pod koniec września Forbesa Opublikowano kolejną piosenkę wychwalającą „Wolverine’a”: „Dowództwo Wschodnie Ukrainy wymienia stare pojazdy radzieckie na nowe, polskie – w rezultacie staje się znacznie potężniejsze”.

ForbesaWedług autora Davida Axe, ośmiokołowe transportery opancerzone 200 z M-2 Bradley A 200 kołowych bojowych wozów piechoty Stryker z USA to najpopularniejsze wozy bojowe konstrukcji zachodnich na ukraińskim wyposażeniu. Ziemia wojskowa W X (poprzednio Świergot) opublikowano.. Dzięki wymianie bojowych wozów piechoty BMP i BTR Ukraina stała się bardziej mobilna i odporna – można to teraz zobaczyć w Charkowie.

READ  FDP wice Kubicki: „Wskazywanie na fakty jest uważane za prawicowy ekstremizm” Polityka

Nieśmiertelny: Polskiego „obżarstwa” nie pokonają drony Putina

Achs zauważa, że ​​nowoczesna armia, podobna do wojsk NATO, wyłoniła się jedynie pod względem wyposażenia z przestarzałej części byłego Układu Warszawskiego: Pod względem siły ognia, celności broni, mobilności i pancerza szybko zrobili różnicę w bitwie.

Akredytacja wojskowa Modułowy pancerz „Wolverine” podkreśla ochronę. Ze względu na zdolność pokonywania płytkiej wody pancerz jest odpowiednio lżejszy i można go wzmocnić w zależności od zadania, które ma zostać wykonane. Modernizacji wymaga również budowa podstawowych zabezpieczeń przed ogniem z broni strzeleckiej i pocisków artyleryjskich, bloków chroniących przed minami lądowymi i minami przeciwpancernymi. Akredytacja wojskowa pisze

Najlepsza bitwa Jeżeli pod kołem lub pod podłogą wybuchnie sześciokilogramowy ładunek wybuchowy, załoga chce wiedzieć, czy przeżyje i czy przód jest osłonięty przed ostrzałem 30-milimetrowych pocisków. Ta zbroja Reorganizacja wojskowa Jego ostatnie oświadczenie jest tego warte: pomimo wielu prób Rosja Mówi się, że jednostki, które mają używać dronów lancetowych przeciwko tym pojazdom, noszą Rosomax – drony lancetowe to miny w kształcie pręta, które ze względu na konstrukcję skrzydeł unoszą się w powietrzu i powodują efekt nagłego upadku z nieba i eksplozji.

Zastrzyk finansowy: Unia Europejska uruchamia specjalny fundusz dla Ukrainy

Dla Ukrainy „Wolverine” oznacza zakup podarowanej broni, takiej jak czasopisma, zamiast pomocy Żołnierz i Tech zgłoszone. Zdaniem poprzedniego premiera PolskiWedług doniesień Mateusz Morawiecki część kosztów przekazał bezpośrednio UE, część zaś Ukraina pokryła ze środków otrzymanych ze Stanów Zjednoczonych.

Fundusze europejskie pochodzą z Europejskiego Instrumentu na rzecz Pokoju, funduszu pomocowego na projekty, które przede wszystkim stabilizują struktury demokratyczne w różnych krajach. Według magazynu Uraktywny W połowie ubiegłego roku z tego funduszu publicznego samej Ukrainie udostępniono 5,6 mln euro – m.in. jako rekompensatę za zaangażowanie poszczególnych krajów partnerskich w sprzęt obronny.

READ  Kilka ciał znaleziono na granicy polsko-białoruskiej

Zgłoszono w połowie marca Uraktywny UE zgodziła się teraz na utworzenie dla Ukrainy funduszu o wartości pięciu miliardów euro. Do 2027 roku kwota ta może wzrosnąć do 17 miliardów euro. Projekt decyzji będzie oczekiwał na podpis. Środki zostaną przeznaczone także na zakup amunicji i broni – m.in. nowych transporterów opancerzonych. Prezydent Ukrainy tego potrzebuje Wołodymyr Zełenski Bardziej pilne. W związku z nowym prawem mobilizacyjnym spodziewa się dla swojej armii około 100 000 nowych żołnierzy Gazeta południowoniemiecka rozszerza się.

Kontratak: Błyskawiczny polski czołg przenosi Ukrainę do ofensywy

Na przykład w pobliżu Charkowa brakuje obecnie pojazdów do kontrataku. „Oddziały ukraińskie potrzebują wszystkich warunków do prawdziwego zmechanizowanego połączonego ataku zbrojnego, aby przełamać impas w okopach i wypchnąć wojska rosyjskie z ich twierdz: czołgi, piechota w pojazdach opancerzonych. Czołgi, artyleria samobieżna, inżynierowie bojowi i mostowcy. sprzęt budowlany i pojazdy zaopatrzeniowe” – powiedział. Michael Beck napisał w zeszłym roku. Znawca biznesu – Nie ma prędkości bez pojazdów, nigdy więcej kontrataku bez prędkości – nie ma końca wojny.

Rosomak zaprojektowany jest z myślą o stałej dużej mobilności – może osiągnąć prędkość 100 kilometrów na godzinę, a na wodzie co najmniej dziesięć; Jednak biorąc pod uwagę fińskiego zwycięzcę swojego przetargu, Polacy nalegali na produkcję licencjonowaną w swoim kraju. Aby nadać większą wagę krajowej gospodarce za pomocą lekkiego czołgu – Musiał szybko udowodnić swoje praktyczne znaczenie w różnych misjach pokojowych, takich jak Afganistan; Teraz jest to znowu metoda z wyboru, aby wymusić pokój. Jednak były premier Mateusz Morawiecki podpisując umowę był pewien jakości swojego krajowego produktu. Oficjalne lustro Uważał, że „Rosomax to wysokiej jakości transportery opancerzone”.

Continue Reading

Top News

Getynga: „To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych

Published

on

Getynga: „To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych
Niemcy Getynga

„To jest niedopuszczalne” – premier potępia atak na polityka Zielonych

Polityk Partii Zielonych, Kollenrod, został lekko ranny w ataku

Parlamentarzystka Dolnej Saksonii Marie Kollenrod (Zieloni) została zaatakowana i lekko ranna w Getyndze. Z aktualnych ustaleń policji wynika, że ​​około południa mężczyzna kilkakrotnie uderzył polityka w górną część ciała.

Kolejny atak na polityków: W Getyndze zaatakowano przedstawiciela Partii Zielonych. Podobno został kilka razy uderzony w górną część ciała. Kobieta odniosła lekkie obrażenia. Premier Dolnej Saksonii SPD Stefan Weil jednoznacznie potępił atak.

BParlamentarzystka stanu Dolna Saksonia Marie Kollenrott (Zieloni) została zaatakowana i lekko ranna podczas wydarzenia związanego z kampanią wyborczą w centrum Getyngi. Oświadczenie poinformowała policja i grupa parlamentarna Partii Zielonych w sobotni wieczór. Z aktualnych ustaleń policji wynika, że ​​około południa mężczyzna kilkakrotnie uderzył polityka w górną część ciała.

Według policji Kollenrod odniósł lekkie obrażenia rąk. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego niedługo później w pobliżu miejsca zbrodni. Ustalili tożsamość 66-latka, a następnie go wypuścili. Agencja Bezpieczeństwa Państwa prowadzi dalsze dochodzenie.

Treści osób trzecich można znaleźć tutaj

Niezbędna jest Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ zgoda ta jest wymagana jako osoba trzecia przez dostawcę osadzonych treści, aby wyświetlić osadzone treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

W sobotni wieczór Kollenrod powiedział niemieckiej agencji prasowej, że do ataku doszło w miejscu kampanii. Doznano obrażeń ramienia, które policja udokumentowała. Według jego własnych relacji Kollenrod nie musiał trafiać do szpitala. 39-latek zasiada w parlamencie krajowym od października 2021 roku. Do jego obszarów zainteresowań należy polityka środowiskowa i energetyczna.

Jedność CDU i SPD

„To niedopuszczalne, że politycy wielokrotnie padają ofiarami brutalnych ataków podczas kampanii wyborczych” – powiedział w sobotni wieczór premier Dolnej Saksonii Stefan Weil (SPD).

„To, czego obecnie doświadczamy, jest alarmującym zjawiskiem. „Nasza demokracja będzie działać tylko wtedy, gdy ludzie publicznie zobowiążą się do swoich przekonań” – powiedział premier. Weil zaapelował o czujność i podjęcie działań przeciwko nadmiernej ingerencji.

„Zdecydowanie potępiamy ten atak” – powiedziała wieczorem liderka Partii Zielonych Anne Cura. „Fizyczne ataki na demokratów są atakiem na naszą demokrację. Jesteśmy przerażeni, ale nie damy się zastraszyć” – powiedziała Cura.

Treści stron trzecich można znaleźć tutaj

Niezbędna jest Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ zgoda ta jest wymagana jako osoba trzecia przez dostawcę osadzonych treści, aby wyświetlić osadzone treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

Lider grupy parlamentarnej CDU w Dolnej Saksonii Sebastian Lechner również w „najostrzejszych słowach” potępił „wyraźny atak” na Kollenroda. Polityk napisał tego wieczoru w X, że atakujący powinien ponieść pełne konsekwencje praworządności.

„Zdecydowanie potępiamy ten atak” – powiedziała wieczorem liderka Partii Zielonych Anne Cura. „Fizyczne ataki na demokratów są atakiem na naszą demokrację. Jesteśmy przerażeni, ale nie damy się zastraszyć” – powiedziała Cura.

Wiceprzewodnicząca Zielonego Bundestagu Kathryn Göring-Eckard również podkreśliła, że ​​demokracja zależy od „zaangażowania się” ludzi. Atak na Kollenrotta „dokładnie miał na celu” – wyjaśnił w serwisie internetowym X.

Najpierw debata, potem walka

Według wstępnych ustaleń mieszkaniec Getyngi poczynił obraźliwe uwagi na temat Zielonych na stoisku kampanii wyborczej w strefie dla pieszych w pobliżu starego ratusza – podała policja. Następnie rzekomo odbyła się krótka dyskusja polityczna z ofiarą.

Następnie mężczyzna podszedł do polityka. Uderzył kobietę w górną część ciała i odszedł. Według doniesień poseł do parlamentu krajowego i świadek ruszyli w pościg i powiadomili policję.

Czytaj

Fala ataków na polityków i pracowników kampanii, która miała miejsce w ostatnich tygodniach, zszokowała krajem. W Dreźnie działacz wyborczy SPD Matthias Ecke został pobity do czasu hospitalizacji, a lokalna polityk Yvonne Mosler (Zieloni) została wygwizdana i zastraszona podczas wieszania plakatów wyborczych. W Berlinie podejrzany został tymczasowo umieszczony w szpitalu psychiatrycznym po ataku na senator ds. gospodarki Franziskę Giffey (SPD). Celem ataków byli także politycy AfD.

READ  „Klucz do wzrostu”: czy unia rynków kapitałowych UE nadejdzie?
Continue Reading

Top News

Czy Polska zrzuca z nieba rosyjskie rakiety?

Published

on

Czy Polska zrzuca z nieba rosyjskie rakiety?
  1. Strona główna
  2. Polityka

Naciskać

Polska rozważa wystrzelenie rosyjskich rakiet nad Ukrainą, ale nie osiągnięto jeszcze porozumienia. Przyczyną mógł być incydent z marca.

WARSZAWA – Polska rozważa możliwość wykorzystania swoich systemów obrony powietrznej do zestrzelenia rosyjskich rakiet nad Ukrainą. W przeszłości kraj musiał używać myśliwców do ochrony swojej przestrzeni powietrznej przed rosyjskimi rakietami. Ukraina zwróciła się także do Polski w sprawie wykorzystania polskich systemów obrony powietrznej do zestrzelenia rosyjskich rakiet nad terytorium Ukrainy. Z doniesień wynika, że ​​zamierza to zrobić Prezydent Ukrainy Wołodymyr ZełenskiDalej NATOSojusznicy również powinni zgłosić podobne zabójstwa w przyszłym miesiącu.

Dyskusje na ten temat rozpoczęły się rok później w Polsce Wojna ukraińska Rosyjski pocisk wleciał w polską przestrzeń powietrzną. Pocisk wleciał w polską przestrzeń powietrzną w pobliżu Ozerdowa na 39 sekund.

„Kwestia jest rozpatrywana od strony prawnej i technicznej” – Polska wkrótce wystrzeli rosyjskie rakiety?

Teraz polscy urzędnicy debatują nad konsekwencjami prawnymi wystrzelenia rosyjskich rakiet w stronę Ukrainy. Rzecznik polskiego MSZ Paweł Wroński powiedział w środę (22 maja) Ukraińskiej Agencji Informacyjnej. Ugrinform. „Ta kwestia jest badana z prawnego i technicznego punktu widzenia, ale nie ma w tej sprawie żadnych wniosków” – kontynuował Wroński.

Wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna i rzecznik polskiego MSZ Paweł Wroński (od lewej). © IMAGO/Marek Antoni Iwańczuk

Rzecznik MSZ wykluczył jednak dostarczenie Ukrainie polskich systemów obrony powietrznej. „W Polsce nie ma dyskusji na ten temat. Jest mało prawdopodobne, aby polski system obrony powietrznej znalazł się poza granicami kraju” – powiedział Wroński.

Podsekretarz ds. Wyrzutni – „Kiedy są bardzo blisko granic NATO”

Wcześniej wiceminister spraw zagranicznych Polski Andrzej Szejna powiedział, że jego kraj rozważa zestrzelenie rosyjskich rakiet zbliżających się do jego granicy. „NATO rozważa różne pomysły, m.in. wystrzelenie takich rakiet, jeśli znajdą się zbyt blisko granic NATO” – Sejna powiedziała w marcu Polskiemu Radiu. RMF FM. Powinno to jednak nastąpić „za zgodą strony ukraińskiej i z uwzględnieniem konsekwencji międzynarodowych”.

READ  FDP wice Kubicki: „Wskazywanie na fakty jest uważane za prawicowy ekstremizm” Polityka

Za takimi startami wypowiadał się Jacek Siewiera, szef Urzędu Obrony Narodowej. „Do tej pory mieliśmy z tym duże trudności. „Wynika to z norm formalnych, procesów decyzyjnych i pewnej kultury państw utrzymujących pokój” – stwierdził pod koniec marca, jak podał amerykański portal. Newsweek.

Zełenski od dawna narzekał na brak obrony powietrznej: „tylko 25 procent tego, czego potrzebujemy”.

Witryna internetowa z wiadomościami amerykańskimi Polityka Według doniesień, prezydent Ukrainy planuje wkrótce poprosić swoich sojuszników z NATO o zestrzelenie rosyjskich rakiet. Ze środowego raportu (22 maja) wynika, że ​​raport sporządziły dwa anonimowe źródła zaznajomione ze sprawą. W związku z tym Zełenski zostanie poproszony o udział w obchodach D-Day we Francji w czerwcu oraz w posiedzeniu G7 we Włoszech.

Zełenski wielokrotnie narzekał, że obrona powietrzna jego kraju nie dysponuje potężną bronią i obawia się rosnącej rosyjskiej ofensywy we wschodniej Ukrainie. Agencja informacyjna podała, że ​​Ukraina posiada obecnie jedynie ułamek systemów obrony powietrznej, których potrzebuje do samoobrony AFP. Rosja posunęła się o pięć do dziesięciu kilometrów w ofensywie lądowej w obwodzie charkowskim. I należy się obawiać fal ataku. Jeśli chodzi o obronę powietrzną – kontynuował Zełenski – jego kraj ma obecnie „tylko około 25 procent tego, czego potrzebujemy do obrony Ukrainy”. (w miliardach)

Continue Reading

Trending