Connect with us

Top News

Nestl விற sprzedaje polską sprężynę firmie private equity | Wiadomości lokalne

Published

on

Freiburg, Maine – 31 marca ogłoszono sprzedaż polskiej marki wiosennej Natural Springwater z fontann wokół Freibergu na rzecz One Rock Capital Partners LLC i MetroPowlos & Co. w ramach przejęcia private equity przez Nestl. Wody Ameryki Północnej, w tym Polskie Źródło od Nestle SA

Według Venting Times, Dean Metropolos, który ma 40-letnie doświadczenie i inwestycje w branży marek żywności i napojów, został mianowany prezesem i tymczasowym dyrektorem generalnym Nestle Waters North America.

Metropolis & Co określa się jako „rodzinna firma inwestycyjna” i ma swoją siedzibę w Greenwich, Cone.

Szwajcarski międzynarodowy koncern Nestl எஸ் SA zwiększył sprzedaż do 4,3 miliarda dolarów.

Według strony internetowej Tony W. na One Rock 2010. Lee i R. Opracowany przez Scotta Spielvogela, byłego dyrektora zarządzającego w Ripplewood Holdings. Mitsubishi Corp. One Rock to strategiczny partner i największy inwestor w firmie. Posiada biura w Nowym Jorku i Los Angeles.

Nestl வா Waters obejmuje kilka marek wody butelkowanej w Ameryce Północnej, w tym Arrowhead, Deer Park, Ice Mountain i Polish Spring, a także Ready Refresh, usługę dostawy wody i napojów.

Siedziba główna Nestle Waters znajduje się w Stamford i zatrudnia około 7230 osób w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Marka Polish Spring czerpie wodę z ośmiu źródeł w Maine, w tym z Evergreen Spring we Freiburgu.

Podczas referendum miejskiego w 2017 roku selekcjonerzy odmówili zezwolenia Polish Spring na sprzedaż około 100 akrów ziemi na regionalnym lotnisku East Slope, które zamierzała wykorzystać jako fabrykę butelek. Artykuł nie powiódł się 600-259.

Minimalny zakup rocznie to 75 mln galonów, co oznacza, że ​​Polska Wiosna musiała tyle zapłacić, ale nie trzeba było zabierać takiej ilości galonów.

Firma Sun poprosiła firmę PUC, aby zapytała, jak może to wpłynąć na umowę sprzedaży.

„Potencjalny wpływ sprzedaży na istniejące kontrakty powinny zostać określone przez strony zaangażowane w sprzedaż poprzez przegląd języka umowy” – powiedziała Susan Balloon z Komisji ds. Usług Publicznych stanu Maine.

Wiadomość, że Nestle planuje sprzedawać fundusze private equity, zepsuła się w zeszłym roku. 18 marca tysiące ludzi wzięło udział w „wirtualnym wiecu mającym na celu odzyskanie złożonej wody Nestl”. Imprezę internetową częściowo zorganizowali Nicky Sekera z Freibergu i jego syn Luke Sekera z Social Water Justice.

„Nie ma przejrzystości w odniesieniu do kluczowych punktów sprzedaży w tej umowie”, powiedział Social Water Justice na swojej stronie na Facebooku. Chociaż Nestle twierdzi, że obejmuje wszystkie fabryki, magazyny, biura i oddziały Nestle Waters w USA, Social Water Justice powiedział, że „unikanie odniesienia do ziemi i pozwoleń rodzi wiele pytań”. „Jakie inne inwestycje może mieć Nestle w tej nowej umowie biznesowej?”

Polish Spring posiada około 460 akrów ziemi we Fryburgu.

„Kiedy One Rock Capital i Metropoulos & Co mówią, że marki wodne„ osiągają większe zyski ”, wiemy, że mieszkańcy stanu Maine i nasze środowisko naturalne w końcu dostaną krótki koniec kija” – powiedział Justice na swojej stronie na Facebooku.

„Żaden dobry pracownik nie sprzedałby towarzyszy wodnych drapieżnym inwestorom w celu dalszego pogłębienia prywatyzacji naszego dobrego źródła życia”, powiedział.

Komentując sprzedaż rzecznika Nestl Waters w Ameryce Północnej, Nestle Waters powiedział:

„Wiele innych szczegółów nie zostało jeszcze ustalonych, a odpowiednie informacje dostarczymy, gdy tylko będą dostępne. W międzyczasie skupiamy się na naszych bieżących działaniach, w tym na naszym zaangażowaniu na rzecz społeczności, w których żyjemy i funkcjonujemy. Właściciele będą nadal wspierać nasze zaangażowanie w inwestowanie i współpracę z nowymi społecznościami lokalnymi firmy ”.

Zapytany, czy sprzedaż wpłynie na lokalne stawki za wodę, Tom Klinepeter, szef działu selekcji we Freiburgu, powiedział: „Stawki pobierane przez przedsiębiorstwo wodociągowe są ustalane przez PUC, a nie przez firmę”.

Maine State Sen. Richard Bennett (R-Oxford) zasiada w Komisji ds. Środowiska i Zasobów Naturalnych Legislatury stanu Maine. Chciałbym poznać szczegóły kontraktu Nestle Waters, tj. Które sprężyny są kupowane i jakie zaangażowanie mają nowi właściciele w zrównoważony rozwój.

„Chcę mieć pewność, że społeczeństwo jest tu chronione, a nasze zaopatrzenie w wodę jest chronione” – powiedział Bennett.

Bennett jest prezesem i dyrektorem generalnym ValueEdge Advisors LLC, firmy specjalizującej się w odpowiedzialnym inwestowaniu. Bennett powiedział, że zarówno OneRock, jak i Metropoulos są znane z przekształcania firm w biznesy o słabych wynikach.

„Czasami można to zrobić w bardzo oświecony sposób, który otwiera jakiś rodzaj uśpienia, ale wymaga pewnych składników odżywczych i pielęgnacyjnych” – powiedział Bennett.

„Czasami jest to podejście„ Chainsaw Al Dunlap ”, w ramach którego masz kogoś wartościowego soku w krótkim czasie … ale przez długi czas było to możliwe dla firmy i dotkniętych społeczności” – powiedział Bennett o spóźnionym Sunbeam prezes i dyrektor generalny, który jest znany z masowych zwolnień.

Od wielu lat Poland Spring udziela grantów dla Straży Pożarnej i Policji we Fryburgu, Wystawy we Fryburgu oraz stypendiów dla studentów stanu Maine.

Podczas wirtualnego wiecu kongresmenka Rashida Tala (D-Michigan), reprezentująca 13. dzielnicę swojego stanu, powiedziała, że ​​uważa sprzedaż za „bardzo niepokojącą”. Powiedział, że zrzut z szybu Nestle Ice Mountain “niekorzystnie wpływa na jeziora i pary” w Michigan.

„Nestl ஏற்கனவே już osiąga ogromne zyski dzięki odpowiednim zabezpieczeniom, a nasze środowisko cierpi” – powiedział Diab. „Jeśli firma private equity kupi to posunięcie, powinna pomyśleć, że należy odciąć więcej pieniędzy niż wycisnąć naszą ziemię. Jeśli chodzi o wodę, nie ma miejsca na skróty”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Polska: Nielegalna trawa bawole na wódkę
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Virginia Polska | Śmierć | Cumberland Times News

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Kandydat na prezydenta Unii Lacet przyznaje się do błędów we własnej książce
Continue Reading

Trending