Connect with us

Top News

Czy w Polsce odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne?

Published

on

Czy w Polsce odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne?

Chociaż w Polsce przedterminowe wybory nie są możliwe, niektórzy odrzucają taką możliwość, ponieważ pogłębiają się podziały w koalicji rządzącej.

Zdaniem Alexa Skerbiaka, profesora politologii i współczesnej europeistyki na Uniwersytecie w Sussex, natychmiastowy upadek polskiego rządu nie jest jeszcze możliwy, mimo poważnych wewnętrznych konfliktów między jego elementami.

Nie wykluczył jednak całkowicie takiej możliwości.„Prawicowa partia rządząca [Law and Justice] Jedynym sposobem na przełamanie politycznego impasu jest podjęcie decyzji o utworzeniu tymczasowego rządu mniejszościowego i rozpisaniu przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Tymczasem w wywiadzie dla prawicowej, prorządowej gazety Gazette Polka, opublikowanej 7 kwietnia, lider partii rządzącej Jarosław Kokszyski powiedział, że nadal ma „poparcie i zaufanie” do premiera Matosa Moravskiego.

„Bo gdyby tego nie zrobił, nie byłby tym, kim jest” – mówi Keizsky w wywiadzie dla portalu Niepodlegśości.pl.

„Na razie moje poparcie dla niego to potwierdza i oczywiście może się zdarzyć, że mój głos nie jest taki ważny” – dodał.

Zapytany, co mówi, Kokzyaski wyjaśnił: „Powszechnie wiadomo, że w polityce nic się nie dzieje. Nie szukaj niczego specjalnego. ”

Szczeliny się pogłębiają

Jak szczerbiak Wyjaśnia, Główną słabością strukturalną obozu rządzącego jest to, że najpotężniejsza izba niższa parlamentu, Sezm (obecnie 234 z 460 mandatów) ma większość, w rzeczywistości koalicję wyborczą Prawa i Sprawiedliwości (PIS) Zjednoczoną Prawicę (Z). Największy komponent.

Obejmuje dwie małe grupy: prawicową konserwatywną Solidarną Polkę (SP), kierowaną przez ministra sprawiedliwości Gbigno Geopro; Porozumienie liberalno-konserwatywne (Porosumini) pod przewodnictwem wicepremiera i ministra gospodarki Jarosvy Kovina.

Obie partie zwiększyły swoją reprezentację po wyborach parlamentarnych w 2019 roku, zyskując po 20 delegatów, co daje im większe wpływy w obozie rządzącym.

Z wywiadu Coxiewskiego wynika, że ​​kryzys w Zjednoczonej Prawicy nie ustąpił.

Oceny Prawa i Sprawiedliwości (PiS) spadły do ​​tego stopnia, że ​​nie do pomyślenia jest obrona niezależnej większości. Koalicja nadal ma większość w SSE, ale prace parlamentu zwolniły, a tzw. Nowe porozumienie dla Polski – plan Paisa – było kilkakrotnie przekładane.

READ  Polska chce przystąpić do Europejskiej Tarczy Narciarskiej

Z przecieków wynika, że ​​do nowych pomysłów należy odliczenie od podatku najniższej pensji i podniesienie limitu wolnego od podatku. Politics Insight, warszawski think tank, twierdzi, że obietnice partii rządzącej dotyczące transferu pieniędzy dla emerytów i osób o niskich dochodach pomogą jej odzyskać utracony elektorat.

Think Tank przekonuje, że Koksiyasky powinien zaprosić swoich sojuszników do porządku, zwłaszcza w celu zapobieżenia konfrontacji Solidarnej Polki z Moravskim.

Porosumini może sprzeciwić się niektórym propozycjom podatkowym, a Solidarna Polka może sprzeciwić się polityce energetycznej.

Zostaw drzwi otwarte

Szczerbiak mówi, że ważnym politycznym testem dla określenia synchroniczności obozu rządzącego może być zbliżające się referendum parlamentarne w sprawie uznania unijnego funduszu naprawczego wirusa koronowego, z którego Polska ma być głównym beneficjentem.

W wywiadzie dla Gazette Polka Kachchiaski daje do zrozumienia, że ​​spodziewa się, iż rząd doczeka się jego kadencji, ale otwiera drzwi do wyborów.

„Mogą zdarzyć się wydarzenia, które skracają twoją kadencję. Ale żeby było jasne: nie przewidziałem przedterminowych wyborów. Nie wykluczam takiego zdarzenia – powiedział.

„Jesteśmy zdeterminowani, aby zakończyć tę kadencję jako organ zarządzający. Będąc w koalicji, zawsze trzeba być przygotowanym na pewne przeszkody. Ale nawet jeśli kilka głosów zostanie odrzuconych, myślę, że będą nowe głosy. Nasz cel jest osiągalny”.


Zdjęcie: Rada Unii Europejskiej


W przeciwieństwie do wielu witryn z wiadomościami i informacjami, Rosnąca Europa Wolny do czytania, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, powiązani lub reprezentowani przez jakąkolwiek partię polityczną lub organizację biznesową. Chcemy tego, co najlepsze dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Wasze wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym cudownym obszarze.

Możesz wnieść swój wkład Tutaj. Dzięki.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Tradycyjne firmy wysyłkowe przenoszą się do Polski: krytyka rządu centralnego
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  Siatkówka - Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej już w Polsce i Słowenii - na Ukrainie - mecz
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending