Connect with us

Top News

Ministerstwo Środowiska przestaje reklamować się na RLP Facebook – SWR Rzeczywiste

Published

on

Ministerstwo Środowiska Nadrenii-Palatynatu, kierowane przez Greena, podejmuje kolejne decyzje w ramach kontrowersyjnej praktyki reklamowej na Facebooku. To odpowiedź na badania SWR.

Sekretarz stanu ds. środowiska Erwin Mans (Zielony) powiedział, że ministerstwo nie umieści więcej reklam na Facebooku do odwołania do SWR. „Jesteśmy bardzo ostrożni” – przyznał Mans. Grupa robocza „powinna dokładnie przetestować działania ministerstwa w mediach społecznościowych”. Tak zwany mikrotargeting, czyli kierowanie reklam do określonych grup docelowych. Ministerstwo mówi teraz: „Wybór drużyny docelowej na Facebooku jest błędny””.


Prawnicy postrzegają reklamę jako naruszenie Konstytucji

Na przykład jest to powszechny sposób dotarcia do użytkowników zainteresowanych ochroną przyrody i klimatu. Jednak kierowane przez Zielonych ministerstwo miało na celu promocję użytkowników zainteresowanych Partią Zielonych. Badania SWR wykazały, że jest to powszechna praktyka od trzech lat. Dopiero niedawno został ukończony. Eksperci prawni uważają tę kampanię reklamową Ministerstwa Środowiska Nadrenii-Palatynatu za niezgodną z konstytucją.

SWR Research: Ministerstwo kieruje takimi reklamami od 2018 roku

Z Redaktor ZDF John Bohrman Tuż przed wyborami federalnymi pod koniec września, sprawa miała ministerstwo środowiska Nadrenii-Palatynatu. Czyta maile promocyjne dla zainteresowanych zielenią.

Z badań SWR wynika: Nie jest to odosobniony przypadek, jest to powszechna praktyka od września 2018 roku, czyli od trzech lat. Ministerstwo zgadza się: tylko w wyjątkowych przypadkach atrybut grupy docelowej „Zainteresowanie imprezą Bündnis90 / Die Grünen” nie jest używany w mailach reklamowych na Facebooku.

Reklama Ministerstwa Obrony Klimatu Nadrenii-Palatynatu na Facebooku skrytykowana przez BoomerZrzut ekranu Biblioteki reklam na Facebooku


W ciągu ostatnich trzech lat na Facebooku pojawiło się ok. 130 tego typu reklam, kosztujących ok. 9 9400. Praktyka ta rozpoczęła się za zielonego ministra Ulrika Hoffkena i trwała do niedawna za jego następcy, Spiegla.

Ministerstwo działa po raz pierwszy od transmisji Bowermana

Gdy się o tym dowiedziało, ministerstwo bardzo szybko przestało atakować osoby zainteresowane zielenią. W ciągu 24 godzin od transmisji Behrmana Ministerstwo Środowiska Nadrenii-Palatynatu napisało pisemne oświadczenie do SWR w dniu 25 września 2021 r., na dzień przed wyborami federalnymi:

Krytyka tej praktyki jest uzasadniona. Gdy tylko nadeszło ogłoszenie, wyłączyliśmy je i upewniliśmy się, że taki dobór grupy docelowej nie powtórzy się w przyszłości.

Minister środowiska Anne Spiegel (Zieloni) wykłada w parlamencie stanowym (fot. dpa Bildfunk, Image Coalition / dpa | Andreas Arnold)

Kierowane przez Zielonych Ministerstwo Środowiska w Nadrenii-Palatynacie zostało skrytykowane przez satyryka Johna Bohrmana za jego praktyki reklamowe na Facebooku. Teraz zmienia swoje podejście.
Dalej …

Wydaje się, że osoby odpowiedzialne za Ministerstwo Środowiska Nadrenii-Palatynatu od razu zorientowały się, że sprawa może być bardzo skomplikowana. Podczas kampanii wyborczych urzędnicy muszą być bardziej neutralni niż zwykle. W kolejnym pisemnym oświadczeniu przesłanym do SWR w dniu 1 października 2021 r. Ministerstwo zaprzecza zarzutowi reklamowania stron zakazanych:

Reklama imprezowa nie odbyła się. W postach na Facebooku nie ma reklam dla stron.

Profesor prawa: praktyka reklamowa jest nielegalna

W zależności od treści ogłoszenia, czołowi prawnicy mogą zostać oskarżeni o nielegalne darowizny od stron. Jednak według prawników nawet regularne wiadomości z Ministerstwa Rysia lub Rolnictwa Ekologicznego w Lesie Palatynackim są uważane za problematyczne.
Ministerstwo kierowane przez Zielonych jest skierowane w szczególności do klientów Partii Zielonych. Sophie Schonberger, profesor prawa i ekspert ds. prawa partyjnego na Uniwersytecie Heinricha Heina w Düsseldorfie, na pytanie SWR składa jasne oświadczenie:

Jest to jednak praktyka nielegalna. Działania public relations państwa powinny być neutralne politycznie – i to w stosunku do grupy docelowej.

Ostatecznie opiera się na zasadzie demokracji w prawie podstawowym. Schெnberger mówi, że państwowa praca public relations będzie mogła tylko wzmocnić zaufanie obywateli do demokracji, państwa i jego instytucji: „Jeśli celowo wybiera się grupy docelowe do reklamy zgodnie z wolą partii, ten wymóg i tak musi zostać naruszony, ponieważ obywatele muszą tylko zaadresować wolę partii.”

„Część zespołu ds. kampanii wyborczej szefa wydziału”

W tygodniach poprzedzających wybory federalne Ministerstwo Środowiska Nadrenii-Palatynatu regularnie zamieszczało reklamy na Facebooku i rozpowszechniało je wśród osób zainteresowanych zielenią poprzez tzw. mikrodermatyzację. W opinii prawniczki Diany Sue Hohenlohe jest to postrzegane jako naruszenie Konstytucji. Profesor prawa ogólnego na Uniwersytecie Zygmunta Freuda w Wiedniu zwraca uwagę, że neutralny obowiązek urzędników podczas kampanii wyborczych jest jeszcze silniejszy:

Organ, który podczas kampanii wyborczej wykorzystuje mikrotargetowanie do określonych osób za pomocą reklam politycznych na Facebooku, działa jako część zespołu ds. kampanii wyborczej swojego menedżera ds. władzy. Nie jest to konstytucyjnie dozwolone (…).

„Ministerstwo było narzędziem partyjnych interesów politycznych”

Profesor prawa stosuje również trzyletnie stosowanie atrybutu grupy docelowej „Pantnis 90 / Die Cronen zainteresowany”: Zachowanie ujawnia wątpliwe zrozumienie funkcjonowania przydzielonego narzędzia do zarządzania i zarządzania mocą zadań. Tutaj ministerstwo, jak sama nazwa wskazuje, zostało powołane do realizacji ważnych agendy w dziedzinie ochrony klimatu, ochrony środowiska, energetyki i mobilności, a tym samym przez wiele lat pełniło funkcję instrumentalną w politycznych celach partii w interesie publicznym.”

Prawnik Konstytucyjny nie odrzucił opłaty organowej

Profesor Jorn Ibsen, prawnik konstytucyjny i wykonawczy, uważa, że ​​naruszenie prawa podstawowego ma konsekwencje. Opłaty za organy – od partii politycznych – można uznać za środki ochrony prawnej, być może dla państwowego Trybunału Konstytucyjnego. Były przewodniczący sądu krajowego Dolnej Saksonii powiedział SWR:

Kontakty ministerstwa wyłącznie z klientami bliskimi kierownictwu nie są pracą public relations, ale ukierunkowanym wpływem wyborczym.

Według Ibsena możliwe jest również naruszenie § 3 ust. 3 Ustawy Zasadniczej: Priorytetowe traktowanie ze względu na poglądy polityczne.

W rządzie Nadrenii-Palatynatu nie są znane żadne inne przypadki

Ministerstwo Środowiska od dawna samokrytycznie odnosi się do grupy docelowej „zainteresowanej Bündnis90 / Die Grünen”. Funkcja grupy docelowej została zaproponowana przez Facebooka w 2018 roku i została wówczas uwzględniona w doborze grupy docelowej „bez zadawania krytycznych pytań”.

Według sondażu SWR zrobiło to tylko Ministerstwo Środowiska w rządzie stanowym. Kanclerz Stanu, Ministerstwo Spraw Społecznych i Nauki kieruje pocztę reklamową do określonych grup docelowych, ale według własnych oświadczeń, a nie do zainteresowanych partią. Pozostałe resorty wskazują, że nie umieściły żadnych reklam na swoim koncie na Facebooku lub nie prowadziły konta na Facebooku.

READ  Lista krajów ponownie zablokowanych, od Francji po Polskę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Armia – Polska chce znacznie wzmocnić swoje wojsko

Published

on

Polski rząd chce znacznie wzmocnić wojsko.

W Warszawie wicepremier Kaczyński powiedział, że liczba weteranów powinna wzrosnąć ze 110 tys. do 250 tys. Jako przyczyny planowanej broni podał pogarszającą się sytuację międzynarodową i sytuację geopolityczną w Polsce. Białoruś prowadzi wojnę hybrydową, przemycając przygranicznych imigrantów do UE, a Rosja gloryfikuje „imperialistyczne aspiracje”. Jeśli chcesz uniknąć najgorszego – wojny – musisz działać zgodnie ze starą prohibicyjną zasadą “Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się na wojnę”. Polska leży we wschodniej części Unii Europejskiej i NATO i może się długo bronić. NATO również na tym skorzysta.

Według Kaczyńskiego sprzęt wojskowy kupowany jest również ze Stanów Zjednoczonych. Rozważona zostanie również broń europejska. Ustawa „O ochronie ojczyzny” nie została jeszcze zatwierdzona przez parlament i prezydenta Dudę. Polska jest jednym z nielicznych krajów NATO, które już na obronę wydają co najmniej dwa procent swojego PKB.

Wiadomość wyemitowana w Deutschlandfunk 26 października 2021 r.

READ  Polska: Zniszczenie prawa – polityka
Continue Reading

Top News

“Całkowicie akceptuję wybór”

Published

on

Nowo wybrany Bundestack spotyka się po raz pierwszy. To oznacza koniec kadencji mówcy Shaubil. Teraz jest jasne: polityk SPD Boss będzie trzecią po nim kobietą na stanowisku.

Miesiąc później Wybory do Bundesstock Nowy Bundesstock Spotkałem się po raz pierwszy. Na posiedzeniu konstytucyjnym Prezydium Bundestagu zostało ponownie wybrane: do poprzedniego Przewodniczącego Parlamentu niemiecki polityk (CDU) Obserwuje SPD– Członek Bärbel Bas. Obsadzane będą również stanowiska uzupełniające. Schäuble rozpoczął spotkanie jako starszy lider. Po twoim wyborze szef przejmie przewodnictwo spotkania i nada ton twojemu urzędowi w swoim pierwszym przemówieniu.

Śledź sesję Bundestagu w transmisji na żywo powyżej i przeczytaj najważniejsze raporty w D-Online Live Ticker poniżej.

Zgodnie z Ustawą Zasadniczą kadencja poprzedniego rządu kończy się wraz z Zgromadzeniem Ustawodawczym. Kanclerz Angela Merkel (CDU) i ich ministrowie otrzymują popołudnie od przywódcy federalnego Frank-Walter Steinmeier Przekazano im zaświadczenia o zwolnieniu. Jednak pozostaniesz na stanowisku do czasu objęcia urzędu przez nowy rząd.

Sesja Bandestock na T-Online Live Ticker:

13:45: „Mamy funkcję prototypu”, powiedział Boss. Każdy poseł ma obowiązek godnie reprezentować Bundestag. To jest kwestia kultury demokratycznej. „Nie jesteśmy tu po to, by walczyć ze sobą”, mówi nowy lider Bundesstocku, mówiąc, że nienawiść i bunt nie są opinią.

13:39 To pokazuje, że członkowie nowego bandestocku są zakorzenieni w różnych częściach społeczności. To wzbogaci dyskusje. Wezwał posłów do nawiązania kontaktu z mieszkańcami kraju, zwłaszcza tymi, którzy wycofali się z polityki. Aby to zrobić, muszą używać języka zrozumiałego dla wszystkich. Opowiada się za „polityką wyprowadzania dyskusji ze społeczności”.

13:32: Barbell Boss przychodzi na wykład na przemówienie powitalne. Swój wybór postrzega jako punkt zwrotny. „Dobrze, gdy obywatele widzą, że kobieta jest odpowiedzialna w sercu demokracji” – powiedziała.
Ale odpowiedzialność jest daleka od sprawiedliwego podziału – chce kontynuować pracę.

READ  Polska "Bociania Wieś" ywkowo | M.D.R.T.E.

Bärbel Bas: Jest nowym przewodniczącym Bundestagu. (Źródło: Michael Kappeler / dpa)

13:27: Koniec głosowania na prezydenta Pundestock. Większość posłów głosowała na Bärbel Bas, polityk z Däsberg SPD. Według starszego przywódcy Wolfganga Schuble 53-latek powiedział, że w wyborach w nowym Bundesstocku otrzymał 576 głosów. Po Annemarie Wrangler (SPD) i Rita Sasmuth (Związek) Jest trzecią kobietą na stanowisku.

12.15: Teraz zostanie wybrany następca lidera Pundestock. Przewodniczący Sejmowej Komisji SPD Rolf Mützenich Bärbel Bas poleca. Obecnie głosuje w nim 736 posłów. Proces trwa około godziny.

12.00: członkowie Bundesstock komentują wniosek AfDKomitet ds. Zmian Regulaminu. Partie zdecydowanie się temu sprzeciwiały. Propozycja podważa zaufanie do demokratycznego rządu Marco Bushman Z FDP. Stephen Brandner von der AfD w swoim przemówieniu wspomina o płci: „W przyszłości takie bzdury zostawimy w niemieckim Bundestagu”. Nazywa zasady praktyki „absolutnie poza światem”. Każda partia powinna mieć prawo do zgłoszenia kandydata na prezydenta. Politycy lewicy mówią o „obrzydliwej ilości brązu” John Gorde. “To jest dziwne.” Coraz głośniejsze są apele komisji sejmowej AfD.

11.40: „Zwłaszcza w tym Parlamencie robimy swoją część, aby zapobiec pogłębianiu się podziałów w Europie” – mówi Schubel. Dziękuję za wsparcie, jakiego udzielił w tym okresie Lider Bundesstock. Posłowie to pochwalili. „Wszyscy mamy takie same prawa jak członkowie parlamentu i prezydent musi je monitorować”. Schubel zakończył przemówienie i otrzymał brawa.

Wolfgang Schäuble: Starszy prezydent otrzymał wiele braw za swoje pożegnalne przemówienie.  (Źródło: dpa / k Needfeld)Wolfgang Schäuble: Starszy prezydent otrzymał wiele braw za swoje pożegnalne przemówienie. (Źródło: K. Needfeld / DPA)

O 11.30 Infekcja koronowa Odbyły się równie kontrowersyjne dyskusje. Demokracja parlamentarna zdała bezprecedensowy test. „To doświadczenie będzie dla nas bardzo przydatne w przypadku innych globalnych wyzwań”. Ale: „Polityka nie wszystko dobrze wie”. Posłowie powinni zawsze brać pod uwagę interes publiczny. „Każdy z nas po prostu nie reprezentuje części populacji”.

READ  Rodzina opłakuje ataki: ABD MP Hepner zmarł

11.15 Prezydent Shouble oficjalnie rozpoczyna spotkanie. Powitał prezydenta federalnego Franka-Waltera Steinmeiera, prezydent Angelę Merkel i byłą przewodniczącą Bundestagu Ritę Sasmood. W oczach parlamentu Schoupell mówi: „Oto miejsce, w którym możemy się spierać”. To jest scena polityczna, na której otwarcie dyskutuje się o różnych poglądach. „Musimy szukać kontrowersji we wspólnocie i przedstawiać je publicznie w parlamencie”. Polityka nie służy egoizmowi grupy społecznej.

11:00: spotkanie otwiera Wolfgang Schௌuble. Następnie skomentował to Bernd Baumann, kierownik parlamentarny komisji sejmowej AfD. W tej sprawie poszukuje starszego członka Bundesstocku Aleksander CowlandW trakcie spotkania następca Schäuble przewodniczy posiedzeniu do czasu wyboru, a sam Schäuble nie pełni funkcji starszego lidera. Carsten Schneider, parlamentarny dyrektor wykonawczy komisji sejmowej SPD kategorycznie odrzuca ten wniosek i opowiada się za Schubel jako starszym liderem. Większość członków Puntestock również odrzuciła wniosek w sondażu. Schäuble, jako starszy prezes, będzie przewodniczyć posiedzeniu do czasu ustalenia następcy.

Continue Reading

Top News

Moraviki ostrzega UE, aby nie rozpoczynała „trzeciej wojny światowej”

Published

on

Sąsiednie państwa Szef Rządu RP

Moraviki ostrzega UE, aby nie rozpoczynała „trzeciej wojny światowej”

Cięcia finansowe?  Bronimy naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Mateusz Morawiecki

Cięcia finansowe? Będziemy bronić naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Mateusz Morawiecki

Źródło: AFP

W tym momencie zobaczysz treść z Podigee

Aby komunikować się z Podigee i innymi sieciami społecznościowymi lub je wyświetlać, potrzebujemy Twojej zgody.

Czy UE powinna ciąć, czy przestać finansować Polskę w kontrowersji o praworządność? Premier Polski Mateusz Morawiecki ostrzega przed takimi scenariuszami – i grozi spowolnieniem.

iW sporze o praworządność polski premier Mateusz Morawiecki mówił o „trzeciej wojnie światowej” i ostrzegał UE przed wstrzymywaniem obiecanych środków dla swojego kraju.

„Kiedy rozpoczną III wojnę światową, będziemy bronić naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Moraviki brytyjskiej gazecie. „Czasy finansowe”. Nie wykluczył też, że Warszawa może zablokować ważne projekty unijne, takie jak zmiany klimatyczne.

Tłem dla obecnych kontrowersji jest orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym istotne części prawa unijnego są niezgodne z Konstytucją RP. Decyzja ta jest uważana przez Komisję Europejską i wiele państw za zbyt skomplikowaną, ponieważ mogłaby dać narodowo-konserwatywnemu rządowi PiS powód do ignorowania niepożądanych orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS).

Ponadto Warszawa od lat jest krytykowana za reformę polskiego sądownictwa. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen zapowiedziała, że ​​zablokuje miliardową pomoc koronową dla Polski do czasu wycofania niektórych reform sądownictwa.

Moraviki postrzega to jako „praktykę przypominającą dyktando”

Moravic powiedział, że Komisja Europejska narusza europejskie prawo, nie zatwierdzając ani nie odrzucając pomocy Corona dla jego kraju. Polska jest gotowa czekać na te pieniądze. „Wtedy to rozumiemy. Jest wiele dowodów na to dyskryminacyjne traktowanie i podejście podobne do podejścia Komisji Europejskiej”. Moraviki wspomniał również w wywiadzie o tzw. funduszach synchronizacyjnych przeciwko nierównościom gospodarczym i społecznym w krajach UE. .

Czytaj więcej

Angela Merkel zrobiła to, co zawsze robiła przez 16 lat: próbowała ochłodzić sytuację

W wywiadzie Moraviki oskarżył UE o wysuwanie żądań wobec swojego kraju „z pistoletem przy głowie”. Wskazał, że ETS już wcześniej występował o sankcje wobec Polski z uwagi na fakt, że organ regulacyjny, który karze sędziów, nadal działa wbrew odmiennemu orzeczeniu ETS.

Szef polskiego rządu ponownie zapowiedział rozwiązanie kontrowersyjnej komisji dyscyplinarnej.

READ  Polska "Bociania Wieś" ywkowo | M.D.R.T.E.
Continue Reading

Trending