Connect with us

science

Monachium: Wskaźnik infekcji koronawirusem znów rośnie – mężczyzna (21 lat) wyjaśnia, dlaczego nie chce się jeszcze szczepić

Published

on

Ludzie czekają na szczepienia w centrum szczepień w Messe München.

© Sven Hoepe / D

Zmniejsza się dynamika wskaźnika szczepień. Coraz mniej osób rezerwuje wizytę w Monachium. Miasto stara się temu przeciwdziałać specjalnymi promocjami. Tymczasem infekcja rośnie, ale liczba pacjentów z Covid w szpitalach jest niska.

Monachium – Od miesięcy nie ma wystarczającej ilości szczepionek. Umówić się na wizytę w Centrum Szczepień Reem? Prawie beznadziejne. Teraz jest odwrotnie. Zdolność w Riem będzie obecna, ale gotowość do szczepień maleje. Miejskie Ministerstwo Zdrowia potwierdza: „Już monitorujemy w Monachium* Zmniejszony entuzjazm do szczepień.

Wirus koronowy w Monachium: Wzrasta zmęczenie szczepieniem

Liczby mówią same za siebie. Na przykład w tygodniu 21-27 czerwca, według Departamentu Zdrowia Obręczy, było ich około 43 800 Pierwsze i drugie szczepienie* Procedura. W następnym tygodniu było 39 000. Od 5 do 11 lipca liczba ta szybko spadła do około 24 000 pierwszych i drugich szczepień. A w zeszłym tygodniu, według wstępnych szacunków, prawdopodobnie podniosłoby go mniej niż 15 000 mieszkańców Monachium w Reims. Korona wirus* Otrzymałem.

Inne godne uwagi liczby: Na początku czerwca w Monachium było ponad 150 000 osób, które zarejestrowały się za pośrednictwem centralnego portalu BayImco, ale nie otrzymały zaproszenia na spotkanie. Teraz jest tylko 10 000 dobrych ludzi. Oznacza to, że: każdy, kto chce się zaszczepić, stosunkowo szybko zostanie umówiony na wizytę. Z kolei teraz pojawia się kolejny problem: prawie 100 000 osób w Monachium otrzymało zaproszenie na spotkanie, ale jeszcze się z nami nie skontaktowało. Można przypuszczać, że większość z tej grupy osób została już zaszczepiona przez lekarza rodzinnego lub lekarza zakładowego. Dlatego Departament Zdrowia wymaga, aby każdy, kto został w pełni zaszczepiony poza ośrodkiem szczepień, usunął swoje konto BayImco.

Ochrona przed koroną powinna być zapewniona wszystkim osobom powyżej 18 roku życia: Münchner wyjaśnia, dlaczego się jej nie stosuje

W piątek wskaźnik pierwszych szczepień w Monachium, w oparciu o mieszkańców w wieku 18 lat i starszych, wyniósł 65,4 procent. Ponad połowa obywateli (51,3%) jest w pełni chroniona przed szczepieniami. Zgodnie z aktualnym zaleceniem Stałego Komitetu ds. Szczepień, ochrona przed koroną powinna być zapewniona wszystkim osobom w wieku 18 lat i starszym. Do chwili obecnej w miejskim centrum szczepień (wraz z zespołami mobilnymi) przeprowadzono 407 245 pierwszych szczepień i 339 337 drugich szczepień, 374 021 pierwszych szczepień i 267 065 drugich szczepień w gabinetach lekarskich. Ministerstwo Zdrowia nie ośmiela się spekulować na temat realnego bezwzględnego limitu szczepień w Monachium. Można jedynie spekulować, ile osób nie chce się szczepić. 21-latek z Monachium powiedział naszej gazecie: “Obecnie klasyfikuję ryzyko długotrwałych konsekwencji szczepień jako większe niż ryzyko ciężkiej choroby koronowej. Gdy tylko niezależni naukowcy udowodnią, że korzyści przewyższają korzyści, Ja też otrzymam szczepienie”.

READ  Kolejna fala upałów: 41 stopni w Europie! Niemcy również ucierpiały - meteorologia

Monachium planuje kolejne specjalne kampanie z dniami otwartymi szczepień – wskaźnik infekcji znów rośnie

W międzyczasie miasto stara się dotrzeć do jak największej liczby osób z niskoprogowymi ofertami wykraczającymi poza oficjalne terminy. Tak więc w niedzielę w Reem był dzień otwartych szczepień. Odpowiedź była raczej słaba. Zespoły mobilne będą w trasie w Moosach w dniach 22-24 lipca, w Hasenbergl w dniach 23-24 lipca oraz w Riem w dniach 30-31 lipca. Planowane są kolejne promocje.

Losowa się* W międzyczasie rośnie również w Monachium. W poniedziałek wartość siedmiu dni wyniosła 17,3. Z drugiej strony liczba pacjentów z Covid w szpitalach spada od tygodni. Od piątku intensywną opieką wymagało dziesięć osób na zwykłym oddziale i 17 pacjentów. Dla porównania: na początku maja było ich 300, w szczytowym momencie kryzysu koronowego na początku roku było ich ponad 600.

Monachium: Oto, co mówią zaszczepieni ludzie o tym, jak się czują po nakłuciu

Miałem swoje pierwsze szczepienie Astrazeneca i musiałem czekać kolejne osiem tygodni. Tutaj w Reem udało mi się zrobić drugie szczepienie. Nie było to możliwe dzięki lekarzom rodzinnym. Nie chodzi tylko o ochronę naszych szczepień, ale także o to, aby móc lepiej chronić nasze dzieci. Nie mogą być szczepione. W środku niewiele się działo. Praktyczne dla nas, ale szkoda też, że ta oferta jest akceptowana przez niewielu. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mogli osiągnąć 80 procent szczepień. Christian (44), Salma (4), Sonia (1) i Stephanie Hess (37)

Ghaith Ghoka (28)

© Oliver Bodmer

Dla mnie to było pierwsze szczepienie. Chciałem zaszczepić się jak najszybciej. Wcześniej było kilka opcji, ale to była dla mnie najlepsza opcja. Szczepienia w weekend mi odpowiadają. Nie było kolejki, co było miłe. W dodatku wszystko wydawało mi się bardzo dobrze zorganizowane. Ghaith Ghoka (28)

jetina grzywny (55)

© Oliver Bodmer

Wczoraj dostałam informację, że można dostać szczepienie bez wizyty w Centrum Szczepień Obręczy, w ten sposób mogłam zrobić drugie szczepienie przez trzy tygodnie. Cała sprawa nie zajęła nawet pół godziny. I wszystko było dobrze zorganizowane. Cieszę się, że jestem lepiej chroniony. Zwłaszcza, że ​​liczba koron w niektórych przypadkach znów rośnie. jetina grzywny (55) * tz.de i Merkur.de to oferty od IPPEN.MEDI

READ  W ten sposób grzyb jelitowy Candida albicans wpływa na nasze zdrowie – praktyka lecznicza
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Turbo przestaje się dziać w gorących punktach delty! Dlaczego trend się teraz zmienia?

Published

on

Wielka Brytania, Holandia i Portugalia: Turbo zatrzymuje się w hotspotach Delta! Dlaczego trend się teraz zmienia?

Wskaźniki infekcji gwałtownie rosną w wielu krajach: Delta kontroluje proces infekcji w Europie. Przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, a także w Holandii i Portugalii liczby gwałtownie spadają. Epidemiolog wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje i czy rozwój jest zrównoważony.

Wariant delta spowodował wzrost liczby infekcji w Wielkiej Brytanii w ostatnich tygodniach. W połowie lipca Ministerstwo Zdrowia zgłosiło ponad 60 000 przypadków w ciągu zaledwie jednego dnia. Na początku stycznia liczby prawie osiągnęły poziom silnej drugiej fali. I chociaż w Wielkiej Brytanii ponad 70 procent populacji w wieku 18 lat i więcej jest obecnie w pełni zaszczepionych, to co najmniej 88 procent zostało zaszczepionych po raz pierwszy.

Ale kilka dni temu krzywa w Wielkiej Brytanii ponownie zaczęła się obniżać: liczba przypadków spadła o ponad 50 procent od 15 lipca, do nieco ponad 24 000 dziennie, co odnotowano 26 lipca. 7-dniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie 490 przypadków na 100 000 populacji. Kilka dni temu wciąż było znacznie powyżej znaku 500. Ogólnie liczba spraw jest nadal bardzo wysoka, ale dlaczego liczby nagle spadają?

Zamknięcia szkół i wpływ lata mogą odgrywać pewną rolę

Naukowiec Kit Yates z University of Bath podejrzewa, że ​​może to mieć związek z zamkniętymi szkołami, napisał codzienne lustro. do lata TemperaturyWedług Yatesa życie za granicą mogło przyczynić się do niższych wskaźników infekcji. Dlatego też pewną rolę może odegrać fakt, że wielu Brytyjczyków jest na wakacjach i nie jest poddawanych testom.

Epidemiolog Timo Ulrichs z Akkon University w Berlin Sugerowano, że te czynniki mogą odgrywać pewną rolę. „Nie testowano ze względu na wakacje, ludzie nie są na miejscu, ale na wakacjach i prawie rezygnują z testowania tam”, wyjaśnia, pytany przez FOCUS Online. Dodatkowo, ze względu na dobrą pogodę, ludzie częściej przebywali na zewnątrz, co zmniejsza prawdopodobieństwo przeprowadzki.

Wszystkie ważne wiadomości o koronawirusie w e-biuletynie FOCUS. Zapisz się teraz.

W odniesieniu do Anglii Ulrich nadal podejrzewa, że ​​zniesienie wszystkich ograniczeń nałożonych na wirusa Corona może nadal skłaniać ludzi do ogólnej ostrożności.

dla SzkocjaW przeciwieństwie do południowo-zachodniej części Wielkiej Brytanii, gdzie liczba wypadków faktycznie zmniejsza się regionalnie, inny czynnik może być częścią wyjaśnienia: Szkocja ustala własne środki, aby poradzić sobie z Coroną i, w przeciwieństwie do reszty Wielkiej Brytanii, nie chce więcej do sierpnia 9, jeśli trend jest w dół Ograniczenia wzrostu. Procedury są tam bardziej rygorystyczne niż gdziekolwiek indziej w Wielkiej Brytanii.

READ  Szczepienie koronowe: ostrzegają eksperci - należy unikać alkoholu przez tak długi czas

Turbo przestaje się dziać w gorących punktach delty! Liczba infekcji spada również w Holandii

W rzeczywistości Wielka Brytania nie jest jedynym krajem, w którym pomimo masowego rozpowszechnienia wariantu delta, obserwuje się ogólny spadek liczby infekcji. Również w Holandii liczby drastycznie spadły przez kilka dni – chociaż kraj, według RKI, jest obszarem o wysokiej zachorowalności od wtorku (27 lipca), a Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczące podróży.

Według holenderskiego rządu Corona Dashboard, liczba nowych infekcji w dniu 16 lipca nadal wynosiła ponad 11 000 w ciągu 24 godzin. W ciągu ostatnich 10 dni liczba nowych codziennych infekcji spadła do 3914 (stan na 26 lipca). Siedmiodniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie 266 przypadków na 100 000 mieszkańców, ale tydzień temu był znacznie wyższy: 407 przypadków. Więc poziom jest podobny do w Anglii Nadal jest wysoki, ale nadal niski.

mutacje

ten który Korona wirus Może tysiąc razy zmutowany. To, czy spowoduje to, że wirus stanie się bardziej niebezpieczny, zależy od tego, jak się zmieni. Tutaj możesz zobaczyć 360-stopniowy widok głównych kolców, ich rozmieszczenie na mapie Europy i niebezpieczeństwa, jakie stwarzają.

Holenderski rząd ponownie zaostrzył przepisy

Za tym spadkiem mogą również stać zmieniające się działania: bo to dopiero pod koniec czerwca Holandia Zasady korony Jest prawie całkowicie odwołany, a duże imprezy są również dozwolone dla osób zaszczepionych i przebadanych negatywnie. Następnie 1000 osób zostało rannych na festiwalu na świeżym powietrzu w Utrechcie. Od tego czasu rząd holenderski ponownie zaostrzył przepisy: kluby nocne i dyskoteki zostały ponownie zamknięte, a pojemność i godziny otwarcia sektora gastronomicznego zostały ograniczone. Ponadto premier Mark Rutte wezwał mieszkańców do ponownej pracy w domowym biurze i do utrzymywania przez cały czas odległości co najmniej 1,5 metra od innych osób. Bardziej rygorystyczne środki mogły przyczynić się do zmniejszenia liczby.

READ  Nowa maska ​​wykrywa SARS-CoV-2 w powietrzu, którym oddychamy

Ponieważ ponad 50 procent populacji w Holandii jest teraz w pełni zaszczepionych, a prawie 70 procent otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, rząd chce ponownie złagodzić zasady podróżowania dla swoich obywateli. W poniedziałek rząd ogłosił anulowanie ostrzeżeń dotyczących podróży do krajów Unii Europejskiej o wysokim wskaźniku infekcji. Obecnie jest nadal używany przez nieistotnego turystę na podróż prawie do Hiszpaniii Portugalii i Cypr doradzać przeciwko. Rząd powiedział, że ostrzeżenia dotyczące podróży oparte wyłącznie na liczbie infekcji nie były proporcjonalne, a także zwrócił uwagę na wysoki poziom szczepień w Europie.

Wskazówka dotycząca surfowania: Wirus koronowy – śmiertelna odmiana delta? Jak naprawdę niebezpieczny jest boom

Niewielki spadek infekcji również w Portugalii

W Portugalii również od kilku dni nastąpił nieznaczny spadek liczby infekcji – po tym, jak liczba infekcji stale rosła od czerwca i przyniosła krajowi trzecią falę. W połowie lipca portugalski urząd ds. zdrowia odnotował ponad 3300 nowych infekcji dziennie. Zmniejsza się tylko od kilku dni i obecnie wynosi 1610 nowych infekcji dziennie (stan na 26 lipca). Bieżące wystąpienie 7 dni w Portugalii O godzinie 214, 21 lipca, była jeszcze godzina 224.

Liczba wypadków 7-dniowych była jak dotąd najwyższa w Algarve i w Lizbonie. Ale tam też wyraźnie zatonęły. Według portugalskiego Ministerstwa Zdrowia w Algarve liczba ta wynosi obecnie 419. 19 lipca było to 493 w Lizbonie, a obecnie 315 w dniu 18 lipca. Dali władzom 348.

Niższe liczby mogą być związane z bardziej rygorystycznymi środkami nałożonymi niedawno w związku z sytuacją w Portugalii. W Lizbonie iw dużej jej części istnieją znaczne ograniczenia dotyczące godzin otwarcia i pojemności restauracji i sklepów. Dotyczy to zwłaszcza dni świątecznych i weekendów.

Ponadto ponownie obowiązuje godzina policyjna od 23:00 do 5 rano w miastach takich jak Lizbona i obszarach o wysokim wskaźniku infekcji. W Niemczech Portugalia od 7 lipca jest obszarem o wysokim poziomie infekcji. W Portugalii 51 procent populacji jest w pełni zaszczepionych; 15 proc. zostało zaszczepionych po raz pierwszy.

Ulrich obawia się spadku, który nie potrwa długo

Epidemiolog Timo Ulrichs nie wierzy, że ten pozytywny rozwój utrzyma się długo w Portugalii, a także w Wielkiej Brytanii i Holandii. „Obawiam się, że liczby ponownie gwałtownie wzrosną po powrocie tylu osób do tych krajów i że to zakłócenie jest tylko przejściowym zjawiskiem” – mówi.

READ  Eksperci ostrzegają przed nieuprawnionym spożyciem w dużych dawkach

„Nie ma powodu, aby wskaźnik infekcji w tych krajach spadał niemal sam – szczególnie ze względu na znacznie bardziej zaraźliwy wariant delta”. Byłoby tak tylko wtedy, gdyby populacja stała się już wysoce odporna poprzez szczepienie i zanieczyszczenie, co pokazuje, że wirus nie był już w stanie przeciwdziałać łatwowierności immunologicznej, jak to często bywa. Ale ten stan nie został jeszcze osiągnięty w Wielkiej Brytanii, Holandii czy Portugalii.

Najlepsze Kliniki Rehabilitacyjne 2021 (Ogłoszenie)

Tak dla zdrowia, NIE dla podkreślenia: Ten numer FOCUS-GESUNDHEIT dotyczy rehabilitacji i leczenia. Pokazujemy, jak chroniczny ból pleców może być złagodzony na rehabilitacji, chorzy na astmę lepiej kontrolują duszność, a chorzy na raka odmładzają się fizycznie i psychicznie. Program rehabilitacji dostarcza zbiorczą wiedzę na temat zastosowania, procedur i kosztów oraz prowadzi przez cykl rekonwalescencji. W tym numerze znajdziecie Państwo również najlepsze kliniki rehabilitacyjne, które zostały dokładnie przebadane, podzielone według wskazań, a także 80 uzdrowisk zdrowia i odnowy biologicznej.

Wideo: Schulz jako konsultant? Natychmiast podniosę moją pensję 10 milionów ludzi.

Mielony makaron z cukinii z serem jagnięcym: pyszne letnie danie dla młodszych i starszych

Zabawne też?

CS / z materiałem z dpa