Connect with us

science

Przeciwciała można wykryć przez co najmniej dziewięć miesięcy po zakażeniu – praktyka gojenia

Published

on

Jak długo przeciwciała pozostają w organizmie po COVID-19?

Nawet dziewięć miesięcy po zakażeniu SARS-CoV-2 poziom tak zwanego przeciwciała wydaje się być wysoki. Ponadto nie ma znaczących różnic między poziomem przeciwciał w zakażeniach objawowych i bezobjawowych, co wskazuje, że siła odpowiedzi immunologicznej nie zależy od objawów i ciężkości zakażenia.

W ramach nowego badania naukowcy z Uniwersytetu w Padwie i Imperial College London przeskanowali prawie całe włoskie miasto (85 procent) pod kątem infekcji SARS-CoV-2 w lutym/marcu 2020 r. Następnie uczestnicy zostali ponownie przebadani pod kątem przeciwciał przeciwko wirusowi w maj i listopad 2020 r. .

Poziom przeciwciał nadal wysoki dziewięć miesięcy po zakażeniu COVID-19

Stwierdzono, że poziomy przeciwciał pozostają podwyższone dziewięć miesięcy po zakażeniu SARS-CoV-2, niezależnie od tego, czy były bezobjawowe, czy bezobjawowe. Wyniki badania można znaleźć w Journal of English”Połączenia z naturą„Można czytać.

Zespół odkrył, że 98,8 procent osób zarażonych w lutym i marcu nadal miało wykrywalny poziom przeciwciał w listopadzie i nie było różnicy między osobami, które doświadczyły objawów COVID-19, a tymi, które ich nie doświadczyły.

Różne wyniki w różnych testach

Poziomy przeciwciał monitorowano za pomocą trzech testów zwanych testami, czyli testami wykrywającymi różne typy przeciwciał, które reagują na różne części wirusa. Zdaniem naukowców wyniki wykazały, że chociaż wszystkie rodzaje przeciwciał wykazywały pewien spadek między majem a listopadem, tempo spadku różni się w zależności od badania.

Eksperci dodali, że zidentyfikowano przypadki, w których niektóre osoby mają podwyższony poziom przeciwciał, co wskazuje na możliwość ponownego zakażenia wirusem i wzmocnienia układu odpornościowego.

Od czego zależy siła odpowiedzi immunologicznej?

Autor badania, dr. Ilaria Durigati z Imperial College London.

Zachowaj ostrożność podczas szacowania poziomu infekcji

Nasze badanie pokazuje jednak, że poziomy przeciwciał różnią się znacznie w zależności od użytego testu. Oznacza to, że należy zachować ostrożność przy porównywaniu szacunkowych poziomów infekcji w populacji uzyskanych w różnych częściach świata za pomocą różnych testów i w różnym czasie” – dodaje ekspert.

READ  Nauka: Powinno to pomóc, jeśli nie ma wentylatorów

Sama infekcja nie jest często obserwowana

Według autora badania, profesora Enrico Lavizzo z Uniwersytetu w Padwie, wyniki wykazały, że 3,5 procent populacji było narażone na wirusa. Nie wszystkie z tych osób były świadome swojej ekspozycji ze względu na dużą częstość występowania bezobjawowych infekcji.

„Podczas badania kontrolnego, które przeprowadzono około dziewięć miesięcy po wybuchu epidemii, stwierdziliśmy również, że przeciwciała były mniej liczne, więc musimy nadal monitorować utrzymywanie się obecności przeciwciał przez dłuższy czas” – dodaje specjalista. .

Infekcje w rodzinie?

Zespół przyjrzał się również statusowi infekcji innych osób w gospodarstwie domowym, aby ocenić prawdopodobieństwo, że zarażona osoba przenosi infekcję w gospodarstwie domowym. Modelowanie przeprowadzone przez grupę badawczą sugerowało, że ryzyko przeniesienia z osoby zakażonej SARS-CoV-2 na inną osobę w domu wynosiło około jednej czwartej.

Zespół stwierdził, że większość przypadków transmisji (79 proc.) była spowodowana przez 20 proc. zarażonych. Potwierdza to istnienie znaczących różnic w liczbie przypadków wtórnych wynikających z zakażonych, gdyż większość zarażonych nie powoduje żadnych innych obrażeń, a mniejszość zakażonych powoduje dużą liczbę obrażeń.

Zasady bezpieczeństwa są również ważne po szczepieniu

Duża różnorodność sposobów, w jakie zarażona osoba może zarażać inne osoby w populacji wskazuje, że czynniki behawioralne mają kluczowe znaczenie dla kontrolowania epidemii i że fizyczne dystansowanie, oprócz ograniczenia liczby kontaktów i ciągłego noszenia masek, jest ważne dla ograniczenia ryzyko przeniesienia choroby, nawet w populacjach zaszczepionych. Co istotne, wyjaśnili naukowcy.

Potrzebna była izolacja i godzina policyjna

Oszacowany zestaw danych umożliwił zespołowi rozróżnienie skutków różnych środków kontroli. Według ekspertów biorących udział w badaniu wyniki pokazały, że samo ręczne śledzenie kontaktów nie wystarczyłoby do przerwania epidemii, gdyby nie izolacja przypadków i krótka godzina policyjna.

Badanie sugeruje również, że ręczne śledzenie kontaktów – poszukiwanie pozytywnych osób na podstawie znanych i wykazanych kontaktów – mogłoby mieć ograniczony wpływ na powstrzymanie epidemii, gdyby nie było połączone z masowymi badaniami przesiewowymi, powiedział główny badacz. Projekt profesora Andrei Crisanti z Uniwersytetu w Padwie w jednym komunikat prasowy.(Jak na przykład)

READ  Kontrowersyjne badania podstawowe: „Każdy rodzaj RNA w komórce ma potencjał, aby dostać się do genomu” - Wikipedia

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi klinicznymi oraz aktualnymi badaniami i został przeanalizowany przez lekarzy.

puchnąć:

  • Laria Dorigatti, Enrico Lavezzo i Andrea Crisanti: dynamika przeciwciała SARS-CoV-2 i transmisja z testów serologicznych na poziomie społeczności we włoskiej gminie Vo’; W: Nature Communications (veröffentlicht 19.07.2021), Połączenia z naturą
  • Imperial College London: Przeciwciała COVID-19 utrzymują się przez co najmniej dziewięć miesięcy po zakażeniu (veröffentlicht 19.07.2021), Imperial University of London

ważna uwaga:
Ten artykuł ma wyłącznie charakter ogólnych wskazówek i nie jest przeznaczony do samodzielnej diagnozy ani samoleczenia. Nie zastąpi wizyty u lekarza.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Katastrofalna fala upałów uderzyła w południową Europę! Do 50 stopni! Czy jest teraz rekord? Meteorologia

Published

on

Duża część Włoch i prawie cała południowo-wschodnia Europa odczuwa upalne pustynne powietrze. Przez kilka kolejnych dni wartości wynoszą 45 stopni lub więcej i 50 stopni w sferze możliwej.

Gorące sirocco już od jakiegoś czasu wieje pustynne powietrze w południowo-wschodniej Europie. Jednak to, co zaczyna się w niedzielę, można określić tylko jako katastrofalne. Upał podnosi wartości najpierw do 40 stopni, a następnie w ciągu tygodnia do 45 do 50 stopni. Brutalne upały rozprzestrzeniają się na południowe Włochy, Grecję, Albanię, północną Macedonię, Bułgarię, Rumunię i Turcję.

Intensywne upały trwają około tygodnia, zanim zimne powietrze z północy usunie przegrzane masy powietrza.

Fala upałów w południowej Europie: możliwe są nowe rekordy

10 lipca 1977 r. w Atenach zmierzono 48,0 stopni. To wciąż najgorętszy rekord Europy. Ten rekord będzie mocno wstrząśnięty w nadchodzącym tygodniu. Zarówno w Grecji, jak i Turcji wartości mogą lokalnie przekroczyć 50 stopni.

Rekordy ciepła można ustawić również w innych krajach. Nie jest jeszcze jasne, jak daleko fala upałów może przeniknąć na północ, a następnie dotknąć również Węgry i Chorwację. Ale pewne jest, że we Włoszech i Grecji będzie bardzo gorąco.

Ekstremalne upały mogą szybko stać się bardzo niebezpieczne. Szczególnie układ krążenia może być obciążony, dlatego wymagana jest szczególna ostrożność. Temperatury od 45 do 50 stopni już nie pryskają. Skakanie do wody może powodować problemy z krążeniem tak szybko, jak długie przebywanie na zewnątrz.

Niezwykle zimne systemy klimatyzacji również mogą być niebezpieczne – zwłaszcza w samochodach. Jeśli klimatyzacja jest ustawiona na zbyt niską temperaturę, istnieje ryzyko późniejszego szoku termicznego. Jeśli wysiądziesz z zimnego samochodu, istnieje ryzyko problemów z krążeniem.

Ciepły śródziemnomorski: sezon medyczny jest najbardziej prawdopodobny

Wraz ze wzrostem upałów wzrasta ryzyko pożarów lasów w całej południowej Europie, które w tej chwili nie może być wyższe. Oczekuje się, że pożary rozprzestrzenią się w południowej Europie. Zarejestrowano już 2,5 razy więcej pożarów niż przeciętnie. Oczywiście do końca lipca można spodziewać się 419 pożarów, ale w tym roku jest ich ponad 1000.

READ  Lepsze zdrowie psychiczne dzięki częstszemu korzystaniu z internetu? - Ćwicz uzdrawianie

Niespotykane obecnie upały mogą wpłynąć jesienią na sezon sztormowy na Morzu Śródziemnym. Na powierzchni woda jest już gorąca i ciepła od 2 do 3 stopni. Biorąc pod uwagę stałe ciepło można założyć, że woda będzie znacznie cieplejsza. Wtedy, jesienią, Medycyna stanie się bardziej prawdopodobna. Są to huragany podobne do huraganów na Morzu Śródziemnym.

Ponieważ Morze Śródziemne jest stosunkowo daleko na północ i jest stosunkowo małe, prawdziwe cyklony tropikalne nie są możliwe, ale są silne burze. Leki należą do najpotężniejszych burz pozazwrotnikowych i mogą być bardzo destrukcyjne. Jesień to czas Medycyny. Ten rok może być trudny ze względu na upały.

Oryginalna wersja tego postu „Do 50 stopni! Katastrofalny piekielny upał, który ogarnął Europę Południową” pochodzi z kanał pogodowy.