Connect with us

science

Przeciwciała można wykryć przez co najmniej dziewięć miesięcy po zakażeniu – praktyka gojenia

Published

on

Jak długo przeciwciała pozostają w organizmie po COVID-19?

Nawet dziewięć miesięcy po zakażeniu SARS-CoV-2 poziom tak zwanego przeciwciała wydaje się być wysoki. Ponadto nie ma znaczących różnic między poziomem przeciwciał w zakażeniach objawowych i bezobjawowych, co wskazuje, że siła odpowiedzi immunologicznej nie zależy od objawów i ciężkości zakażenia.

W ramach nowego badania naukowcy z Uniwersytetu w Padwie i Imperial College London przeskanowali prawie całe włoskie miasto (85 procent) pod kątem infekcji SARS-CoV-2 w lutym/marcu 2020 r. Następnie uczestnicy zostali ponownie przebadani pod kątem przeciwciał przeciwko wirusowi w maj i listopad 2020 r. .

Poziom przeciwciał nadal wysoki dziewięć miesięcy po zakażeniu COVID-19

Stwierdzono, że poziomy przeciwciał pozostają podwyższone dziewięć miesięcy po zakażeniu SARS-CoV-2, niezależnie od tego, czy były bezobjawowe, czy bezobjawowe. Wyniki badania można znaleźć w Journal of English”Połączenia z naturą„Można czytać.

Zespół odkrył, że 98,8 procent osób zarażonych w lutym i marcu nadal miało wykrywalny poziom przeciwciał w listopadzie i nie było różnicy między osobami, które doświadczyły objawów COVID-19, a tymi, które ich nie doświadczyły.

Różne wyniki w różnych testach

Poziomy przeciwciał monitorowano za pomocą trzech testów zwanych testami, czyli testami wykrywającymi różne typy przeciwciał, które reagują na różne części wirusa. Zdaniem naukowców wyniki wykazały, że chociaż wszystkie rodzaje przeciwciał wykazywały pewien spadek między majem a listopadem, tempo spadku różni się w zależności od badania.

Eksperci dodali, że zidentyfikowano przypadki, w których niektóre osoby mają podwyższony poziom przeciwciał, co wskazuje na możliwość ponownego zakażenia wirusem i wzmocnienia układu odpornościowego.

Od czego zależy siła odpowiedzi immunologicznej?

Autor badania, dr. Ilaria Durigati z Imperial College London.

Zachowaj ostrożność podczas szacowania poziomu infekcji

Nasze badanie pokazuje jednak, że poziomy przeciwciał różnią się znacznie w zależności od użytego testu. Oznacza to, że należy zachować ostrożność przy porównywaniu szacunkowych poziomów infekcji w populacji uzyskanych w różnych częściach świata za pomocą różnych testów i w różnym czasie” – dodaje ekspert.

READ  Czy Korona to zupełnie inna choroba? Zaskakujące wyniki wyszukiwania

Sama infekcja nie jest często obserwowana

Według autora badania, profesora Enrico Lavizzo z Uniwersytetu w Padwie, wyniki wykazały, że 3,5 procent populacji było narażone na wirusa. Nie wszystkie z tych osób były świadome swojej ekspozycji ze względu na dużą częstość występowania bezobjawowych infekcji.

„Podczas badania kontrolnego, które przeprowadzono około dziewięć miesięcy po wybuchu epidemii, stwierdziliśmy również, że przeciwciała były mniej liczne, więc musimy nadal monitorować utrzymywanie się obecności przeciwciał przez dłuższy czas” – dodaje specjalista. .

Infekcje w rodzinie?

Zespół przyjrzał się również statusowi infekcji innych osób w gospodarstwie domowym, aby ocenić prawdopodobieństwo, że zarażona osoba przenosi infekcję w gospodarstwie domowym. Modelowanie przeprowadzone przez grupę badawczą sugerowało, że ryzyko przeniesienia z osoby zakażonej SARS-CoV-2 na inną osobę w domu wynosiło około jednej czwartej.

Zespół stwierdził, że większość przypadków transmisji (79 proc.) była spowodowana przez 20 proc. zarażonych. Potwierdza to istnienie znaczących różnic w liczbie przypadków wtórnych wynikających z zakażonych, gdyż większość zarażonych nie powoduje żadnych innych obrażeń, a mniejszość zakażonych powoduje dużą liczbę obrażeń.

Zasady bezpieczeństwa są również ważne po szczepieniu

Duża różnorodność sposobów, w jakie zarażona osoba może zarażać inne osoby w populacji wskazuje, że czynniki behawioralne mają kluczowe znaczenie dla kontrolowania epidemii i że fizyczne dystansowanie, oprócz ograniczenia liczby kontaktów i ciągłego noszenia masek, jest ważne dla ograniczenia ryzyko przeniesienia choroby, nawet w populacjach zaszczepionych. Co istotne, wyjaśnili naukowcy.

Potrzebna była izolacja i godzina policyjna

Oszacowany zestaw danych umożliwił zespołowi rozróżnienie skutków różnych środków kontroli. Według ekspertów biorących udział w badaniu wyniki pokazały, że samo ręczne śledzenie kontaktów nie wystarczyłoby do przerwania epidemii, gdyby nie izolacja przypadków i krótka godzina policyjna.

Badanie sugeruje również, że ręczne śledzenie kontaktów – poszukiwanie pozytywnych osób na podstawie znanych i wykazanych kontaktów – mogłoby mieć ograniczony wpływ na powstrzymanie epidemii, gdyby nie było połączone z masowymi badaniami przesiewowymi, powiedział główny badacz. Projekt profesora Andrei Crisanti z Uniwersytetu w Padwie w jednym komunikat prasowy.(Jak na przykład)

READ  Olbrzymia kometa obiecuje sensacje na najbliższe dziesięć lat

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi klinicznymi oraz aktualnymi badaniami i został przeanalizowany przez lekarzy.

puchnąć:

  • Laria Dorigatti, Enrico Lavezzo i Andrea Crisanti: dynamika przeciwciała SARS-CoV-2 i transmisja z testów serologicznych na poziomie społeczności we włoskiej gminie Vo’; W: Nature Communications (veröffentlicht 19.07.2021), Połączenia z naturą
  • Imperial College London: Przeciwciała COVID-19 utrzymują się przez co najmniej dziewięć miesięcy po zakażeniu (veröffentlicht 19.07.2021), Imperial University of London

ważna uwaga:
Ten artykuł ma wyłącznie charakter ogólnych wskazówek i nie jest przeznaczony do samodzielnej diagnozy ani samoleczenia. Nie zastąpi wizyty u lekarza.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Ta niebezpieczna dezinformacja pojawiła się wokół tematu profilaktyki raka piersi

Published

on

Diagnoza raka piersi dotyczy wielu kobiet w Niemczech. Niektórzy słyszą to po raz pierwszy w życiu, a inni wracają do choroby (często Odpowiadają za to dwa czynniki ryzyka). Istnieje wiele plotek o przyczynach i środkach zapobiegawczych, które chcielibyśmy dzisiaj wyjaśnić.

Geny odgrywają dużą rolę

To prawda, że ​​niektóre mutacje genetyczne kilkakrotnie zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi. 70% wszystkich kobiet z wykrywalną mutacją BRCA1 faktycznie zachoruje na raka piersi. Jednak większość pacjentów, którzy otrzymują diagnozę, nie ma historii rodzinnej.

Według dr. Sumana Arora, wiceprezes Zdrowie z dnia na dzień Indie, Inne czynniki odgrywają znacznie większą rolę:

Około 13% kobiet w populacji ogólnej zachoruje na raka piersi w pewnym momencie swojego życia. Zakłada się, że tylko około 5 do 10% wszystkich przypadków jest dziedzicznych. Większość ludzi nie ma historii rodzinnej, co sugeruje, że inne czynniki, takie jak środowisko i styl życia, odgrywają większą rolę.

Nie oznacza to jednak, że kobiety z chorobą często w rodzinie powinny całkowicie wykluczyć składnik genetyczny, ponieważ jest to bardzo poważny czynnik ryzyka.

Wiek odgrywa główną rolę

Jest to błąd. Diagnoza raka piersi nie kończy się w każdym wieku. Choroba najczęściej dotyka kobiety w wieku 50 lat lub starsze, ale nie oznacza to, że młode kobiety są na nią odporne i powinny poważnie podchodzić do swoich badań lekarskich.

Karmienie piersią może zapobiegać rakowi

Podczas gdy karmienie piersią dzieci może zmniejszyć ryzyko raka piersi, młode matki nie mogą temu zapobiec.

Pigułki antykoncepcyjne mogą powodować raka piersi

Zażywanie tabletek robi głośne Pinkville Nie stwarzają dużego ryzyka zachorowania na raka piersi, ponieważ zawierają raczej niewielkie ilości progesteronu i estrogenu.

współudział Mosiądz

Chociaż noszenie staników jest czasami powiązane z rozwojem raka piersi, nie udowodniono jeszcze, że są one ze sobą powiązane.

READ  Ogromna asteroida zbliża się do Ziemi - nawet amatorzy mogą ją zobaczyć przez teleskop

Zapobieganie jest możliwe dzięki zdrowej diecie

Generalnie zaleca się zdrowy tryb życia, ale zdrowa dieta lub aktywność fizyczna nie mogą zapobiec rakowi piersi. Tylko zdrowy styl życia może nieco zmniejszyć ryzyko.

Radzimy bardzo świadomie podchodzić do profilaktycznych badań kontrolnych i regularnie macać piersi – do czasu ich uzyskania Pięć oznak raka piersi sprężysty. Jeśli rak zostanie wykryty wcześnie, szanse na całkowite wyleczenie są bardzo duże.

Continue Reading

science

Połączenie galaktyk karłowatych: naukowcy odkrywają charakterystyczne gromady kuliste

Published

on

połączenie galaktyk karłowatych
Naukowcy odkrywają charakterystyczne gromady kuliste

Wielki Obłok Magellana to galaktyka sąsiadująca z Drogą Mleczną. Tam naukowcy natknęli się na gromadę kulistą, jedyny świadek połączenia dwóch małych galaktyk. Odkrycie potwierdza regułę w kosmologii.

Gromada kulista NGC 2005 to dziwny gaz w Wielkim Obłoku Magellana, małej galaktyce sąsiadującej z Drogą Mleczną. Obserwacje przeprowadzone przez międzynarodowy zespół naukowców pokazują, że skład chemiczny jej gwiazd znacznie różni się od składu innych gromad gwiazd w galaktyce karłowatej. W związku z tym powinny to być pozostałości mniejszej galaktyki, która połączyła się z Wielkim Obłokiem Magellana, Tak więc naukowcy z czasopisma „Nature Astronomy”. Widzisz to jako afirmację „hierarchicznego scenariusza” kosmologii.

„Następnie obserwowane przez nas duże galaktyki osiągnęły swoją ogromną masę, łącząc się z wieloma mniejszymi galaktykami” – wyjaśniają Alessio Mucciarelli wraz z kolegami z Uniwersytetu Bolońskiego we Włoszech. „Ale ten proces powinien zachodzić również w galaktykach mniejszych satelitów, takich jak Obłoki Magellana”. Widać to w symulacjach komputerowych ewolucji kosmicznej – ale jak dotąd nie ma obserwacji, które dowodzą takich połączeń w galaktykach karłowatych.

Mucciarelli i współpracownicy przebadali 11 gromad kulistych w Wielkim Obłoku Magellana i 15 gromad kulistych w Drodze Mlecznej, korzystając z własnych obserwacji i danych archiwalnych z Bardzo Dużego Teleskopu ESO w Chile. Gromady kuliste to niezwykle gęste gromady kilku tysięcy gwiazd. “Ze względu na swoją gęstość mogą przetrwać połączenia przez miliardy lat” – podczas gdy mniejsza galaktyka, która przebiła się przez większą, już w tym czasie rozpadła się bez śladu – twierdzą naukowcy.

„duże różnice chemiczne”

Zgodnie z oczekiwaniami skład chemiczny gwiazd w gromadach kulistych Drogi Mlecznej i Wielkiego Obłoku Magellana znacznie się od siebie różni, ponieważ obie galaktyki mają różne historie ewolucyjne. Mucciarelli postrzega to jako potwierdzenie, że gromady kuliste są dobrze przystosowane do badania ewolucji galaktyk. Istnieje jednak anomalia wśród gromad kulistych Wielkiego Obłoku Magellana: NGC 2005 nie pasuje do innych gromad galaktyki karłowatej.

„Oczywiste różnice chemiczne między NGC 2005 a innymi gromadami kulistymi pokazują, że musiały istnieć tutaj dwie bardzo różne ścieżki ewolucyjne” – powiedzieli Mucciarelli i współpracownicy. NGC 2005 nie mogła powstać w tym samym środowisku, co inne gromady gwiazd. Zamiast tego niższy udział ciężkich pierwiastków pokazuje, że NGC 2005 pochodzi ze znacznie mniejszej galaktyki, w której formowanie się gwiazd zachodziło wolniej niż Wielki Obłok Magellana.

Tak więc NGC 2005 jest jedynym zachowanym świadkiem połączenia małej galaktyki z Wielkim Obłokiem Magellana. Nie ma już śladu po samej małej galaktyce, ponieważ proces ten miał miejsce podobno miliardy lat temu. Zgodnie z przewidywaniami scenariusza hierarchicznego, nie tylko duże galaktyki, ale także galaktyki karłowate rosną w wyniku fuzji.

READ  Rozprzestrzenianie się wirusa Corona musi zostać wkrótce zatrzymane
Continue Reading

science

Leczenie raka lekami przeciwdepresyjnymi: badanie bada nową formę leczenia

Published

on

  • Nowa nadzieja dla raka okrężnicy i trzustki
  • umiejętność Leki przeciwdepresyjne spowalniają wzrost guza?
  • Leki przeciwdepresyjne na raka: Pierwsza obiecująca egzaminy z myszami

Obecne badania nad leczeniem raka w ramach badania pacjentów dają nadzieję na nową formę leczenia: Według szwajcarskich naukowców znany antydepresant „Prozac” może zapobiegać rozwojowi guzów okrężnicy i raka trzustki. Udowodniły to przynajmniej pierwsze obiecujące testy na myszach.

Leki przeciwdepresyjne na raka: mówi się, że Prozac spowalnia wzrost guza

Sprawę zbadał zespół badawczy z Uniwersytetu w Zurychu W niedawnym badaniuJak serotonina wpływa na komórki rakowe. Serotonina znana jest również jako „hormon szczęścia” i odpowiada przede wszystkim za nasz nastrój. Osoby z niskim poziomem serotoniny mogą cierpieć na depresję. Tak wiele popularnych antydepresantów zaczyna się tutaj. Często są inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny i zwiększają poziom serotoniny w mózgu.

Jednak większość serotoniny jest wytwarzana w wyściółce jelit i magazynowana w płytkach krwi. Inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) zwiększają poziom serotoniny w mózgu, zmniejszając w ten sposób poziom serotoniny w płytkach krwi. Naukowcy odkryli, że komórki rakowe wykorzystują serotoninę przekaźnikową do kamuflowania się przed komórkami odpornościowymi.

W jaki sposób antydepresyjna fluoksetyna, lepiej znana jako Prozac, może pomóc w walce z rakiem? Ponieważ antydepresanty obniżają poziom serotoniny w płytkach krwi, nowotwory nie mogą już używać substancji przekaźnikowej. W eksperymentach na myszach naukowcy odkryli, że wzrost guza znacznie spowolnił u myszy i że więcej limfocytów T migrowało do guzów, aby walczyć z rakiem.

Blokery serotoniny pomagają zidentyfikować komórki rakowe

„Leki przeciwdepresyjne i inne blokery serotoniny powodują, że komórki odpornościowe ponownie rozpoznają komórki rakowe i skutecznie je eliminują” – wyjaśnia jeden z naukowców biorących udział w badaniu. Może spowolnić wzrost raka okrężnicy i trzustki u myszy.

Porada dla książek: komórki rakowe nie lubią jagód — sprawdź Amazon

„Nasze wyniki dają nadzieję pacjentom chorym na raka, ponieważ stosowane leki zostały już zatwierdzone do użytku klinicznego” – mówi badacz Pierre-Alain Clavin. Mam nadzieję, że rozpoczną się również badania kliniczne leki przeciwdepresyjne na raka Zacznij wkrótce.

READ  Cudowna pigułka na koronę? Biontech / Pfizer ma nadzieję uzyskać zezwolenie jesienią 2021 roku

Interesujące również: Antybiotyki zwiększają ryzyko raka okrężnicy: badanie pokazuje związek

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

*Uwaga: W redakcji zawsze szukamy produktów przydatnych dla naszych czytelników. Linki podane w tym artykule i oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką są nazywane linkami partnerskimi/linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jeden z tych linków i dokonasz z niego zakupu, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. To nie zmienia ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są przede wszystkim niezależne od obecności lub wysokości prowizji.

Continue Reading

Trending