Connect with us

Tech

Księżyc, Mars i asteroidy – NASA, ESA i spółka mają wielkie plany na 2022 r.

Published

on

  • ZTanya Baner

    Blisko

Głównym celem podróży kosmicznych w 2022 r. będzie Księżyc, ale Mars, asteroidy i podróże kosmiczne również ich nie ominą. Plany NASA, ESA & Co.

FRANKFURT – Rok podróży kosmicznych 2021 przyniósł kilka ważnych wydarzeń: misje amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, chińskiego CNSA i Zjednoczonych Emiratów Arabskich dotarły do ​​Marsa i od tego czasu rzetelnie dostarczyły naukowej wiedzy i obrazów Czerwonej Planety. Misje asteroid pobrały próbki gleby i zwróciły je na Ziemię. Turystyka kosmiczna szybko się odbiła – Virgin Galactic, Blue Origin i SpaceX sprowadziły turystów w kosmos. Dla astronomów długo oczekiwany start teleskopu kosmicznego Jamesa Webba przez NASA i ESA pod koniec 2021 roku miał być wydarzeniem szczególnym.

Ale jaki jest program kosmiczny na 2022 rok? Podczas gdy w zeszłym roku skupiono się wyraźnie na czerwonej planecie Mars, w tym roku skupiono się na Księżycu. Kilka misji powinno skierować się na satelitę w 2022 roku lub przygotować grunt pod kolejne loty księżycowe. Ale Mars znów jest teleportowany na Marsa, a asteroidy również są w centrum uwagi podróż kosmiczna.

Podróż kosmiczna 2022: NASA chce wrócić na Księżyc, SpaceX robi fundamenty

Jedną z najważniejszych misji NASA w tym roku będzie prawdopodobnie dziewiczy lot nowej rakiety SLS (Space Launch System). Ten start, obecnie zaplanowany na marzec 2022 r., ma na celu oprowadzenie rakiety wokół Księżyca. To misja „Artemis 1”, sygnał startowy dla programu NASA „Artemis”, który ma przywrócić ludzi na Księżyc najwcześniej w 2025 roku. Przynajmniej taki jest plan – start „Artemidy 1” był już kilkakrotnie przekładany, podobnie jak data powrotu ludzi na Księżyc.

Kolejna duża rakieta, która ma zostać wystrzelona po raz pierwszy w 2022 roku: rakieta SpaceX „Statek kosmiczny” ma wystartować po raz pierwszy w tym roku na orbitę, obecnie wyznaczono datę najwcześniej na marzec 2022 roku. Z księżycowymi planami NASA: „statek kosmiczny” ma być modułem księżycowym, gdy ludzie następnym razem polecą na Księżyc. SpaceX i Elon Musk wygrali przetarg NASA przeciwko „Blue Origin” założyciela Amazona Jeffa Bezosa.

READ  Mars: zaskakujące odkrycie czerwonej planety pod „Wielkim Kanionem”

Podróż kosmiczna 2022: NASA wysyła kilka misji na Księżyc

Trzy zautomatyzowane lądowniki mają wylądować na Księżycu w 2022 roku w imieniu NASA. Prywatne firmy Intuitive Machines i Astrobotic zostały wybrane przez amerykańską Agencję Kosmiczną do sprowadzenia na Księżyc małych lądowników księżycowych wyposażonych w różne instrumenty naukowe do końca 2022 roku. Tłem tego jest program NASA Commercial Lunar Payload Services (CLPS), który naciska na prywatne firmy kosmiczne, aby sprowadzały ładunki i narzędzia badawcze na Księżyc.

Lądownik Nova-C firmy Intuitive Machines z rakietą SpaceX „Falcon 9” ma wystartować na Księżyc wiosną 2022 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, druga misja księżycowa Intuitive Machines powinna nastąpić w ostatnim kwartale 2022 roku Lądownik Peregrine Astrobota ma wystartować na powierzchni Księżyca w połowie 2022 roku – wraz z pierwszym lotem nowej rakiety United Launch Alliance (ULA) Vulcan.

Ciężka rakieta SLS (Space Launch System) NASA ma po raz pierwszy okrążyć Księżyc w 2022 roku. (zdjęcie archiwalne)

© Imago / Zdjęcia UPI

Podróż kosmiczna 2022: NASA chce przetestować orbitę Księżyca, podczas gdy inne kraje też latają na Księżyc

W marcu 2022 roku prywatna firma kosmiczna Rocket Lab wyśle ​​w kosmos małego CubeSata dla NASA. Ten mały satelita o nazwie „Capstone” służy do testowania orbity wokół Księżyca, z której później będzie korzystać planowana stacja księżycowa „Gate”.

Inne kraje również polecą na Księżyc w 2022 roku: Korea Południowa chce użyć SpaceX do wysłania „Korea Pathfinder Lunar Orbiter” na orbitę księżycową, gdzie satelita będzie badał geologię Księżyca. Satelita ma również na pokładzie kamerę, która ma szukać potencjalnych miejsc lądowania dla kolejnej misji lądowania.

Po raz pierwszy od 1976 roku Rosja również chce ponownie wylądować na Księżycu. Lądownik Luna-25 ma wystartować na Księżyc około połowy 2022 roku, gdzie będzie między innymi badać Ziemię i testować przyszłe technologie lądowania. Po katastrofalnym lądowaniu w 2019 r. Indie chcą ponownie spróbować lądowania na Księżycu w ramach misji „Chandrayaan-3”. Cel na razie to trzeci kwartał 2022 roku. Japońska firma również chciałaby w tym roku spróbować szczęścia na Księżycu. Jeśli lądowanie się powiedzie, na satelitę Ziemi zostaną wystrzelone dwa małe statki kosmiczne – jeden ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich „Rashid”, a drugi z japońskiej agencji kosmicznej JAXA.

READ  Smartwatche Fossil Group: Gen 6 korzysta ze Snapdragon Wear 4100+ i starszego Wear OS

Podróż kosmiczna 2022: Esa używa tylko okna startowego na Marsa

Rozpoczęcie europejsko-rosyjskiej misji „Exomars” zaplanowano na 2018 rok. Pierwsza część misji „Trace Gas Orbiter” krąży teraz wokół Czerwonej Planety, podczas gdy lądowanie eksperymentalnego pojazdu „Schiaparelli” było błędne. Druga część misji, start łazika Rosalind Franklin, zaplanowany jest teraz na wrzesień 2022 roku. Jesienią jest dobre okno na start na Marsa, z którego chce skorzystać Europejska Agencja Kosmiczna Esa i jej rosyjski odpowiednik Roskosmos. start w 2020 roku został odwołany z powodu problemów ze spadochronem.

Europejsko-rosyjski start na Marsa jest obecnie zaplanowany na 22 września 2022 r., a Rosalind Franklin ma wylądować na 10 czerwca 2023 r. Czy tym razem lądowanie się powiedzie? Rosyjskie i europejskie doświadczenia z Marsem niekoniecznie są dobre – 19 rosyjskich i europejskich prób lądowania na Marsie jak dotąd nie powiodło się. Ostatnio był to „Schiaparelli”, który wylądował na czerwonej planecie w 2016 roku.

Wylądował na Marsie w 2021 r.: łazik „Perseverance” NASA i minihelikopter „Ingenuity”.

©NASA/JPL-Caltech przez www.imago-images.de

Kosmos 2022: trwa eksploracja asteroid

W 2021 r. wystartowała misja DART NASA do układu asteroidy Didymos. W 2022 musi dotrzeć do podwójnej asteroidy – dużej asteroidy krążącej wokół mniejszej asteroidy – i podjąć działania: DART ma zderzyć się z mniejszą planetoidą we wrześniu 2022 roku i tym samym zmienić jej orbitę. Jest to pierwszy praktyczny test teorii obrony planetarnej. Wyniki posłużą do stworzenia dokładniejszych planów obrony przed niebezpiecznymi asteroidami. Druga część misji zostanie zrealizowana przez Europejską Agencję Kosmiczną i rozpocznie się w 2024 roku.

NASA planuje kolejną misję na asteroidę w sierpniu 2022 roku: sonda kosmiczna ma odwiedzić planetoidę „Psyke”. Asteroida jest wykonana z niklu i żelaza i uważana jest za pozostałość planety. Badania nad „psychiką” mają na celu umożliwienie naukowcom wglądu w jądro planet.

READ  PvEvP-Survival-Shooter Scavengers rozpoczną się rankiem 28 kwietnia w Den Early Access

Kosmos 2022: Misje astronautyczne na Międzynarodową Stację Kosmiczną i turystyka kosmiczna

2021 to rok, w którym rozpoczęła się turystyka kosmiczna, a 2022 będzie rokiem, w którym loty turystyczne na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) powinny stać się bardziej powszechne. Pod koniec 2021 r. Międzynarodową Stację Kosmiczną odwiedziło dwóch Japończyków, których przetransportowała rosyjska kapsuła kosmiczna Sojuz w towarzystwie doświadczonego rosyjskiego kosmonauty. SpaceX, prywatna firma kosmiczna Elon Musk, planuje w tym roku dwie misje czysto turystyczne na Międzynarodową Stację Kosmiczną: 28 lutego 2022 r. czterech turystów kosmicznych (w tym były astronauta NASA) ma udać się na pokładową stację kosmiczną. Kapsuła Dragon Crew. Mają tam przebywać osiem dni i w stanie nieważkości wykonać tam 25 eksperymentów. Druga misja turystyczna SpaceX na Międzynarodową Stację Kosmiczną zaplanowana jest na jesień 2022 roku. Loty turystyki kosmicznej z Virgin Galactic (autorstwa Richarda Bransona) i Blue Origin (autorstwa Jeffa Bezosa) również powinny powrócić do programu na 2022 rok.

Co dzieje się w astronomii i podróżach kosmicznych? Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i bądź na bieżąco!

Poza turystyką kosmiczną w 2022 roku powinno być dużo lotów kosmicznych: Boeing nie zamierza podejmować kolejnej próby lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną swoim nowym statkiem kosmicznym Starliner najwcześniej do maja 2022 roku. Pierwsza próba w 2019 roku zakończyła się niepowodzeniem i od tego czasu nie podjęto żadnej próby. Jeśli lot bezzałogowy na Międzynarodową Stację Kosmiczną się powiedzie, lot z załogą odbędzie się jeszcze w tym roku. Chiny budują obecnie stację kosmiczną Tiangong. Stacja będzie dalej rozbudowywana w 2022 roku i przez co najmniej dziesięć lat ma być stale obsługiwana przez trzech astronautów.

Misją, która rozpoczęła się w 2021 roku, ale pokaże tylko, co może zrobić w tym roku, jest Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba z NASA, ESA i CSA. Gigantyczny teleskop kosmiczny został wystrzelony pod koniec 2021 roku i potrzebuje około sześciu miesięcy, aby dotrzeć do celu 1,5 miliona kilometrów od Ziemi i być gotowym do użycia. Wtedy naukowcy nie spodziewają się niczego więcej niż rewolucji w naszej wiedzy o wszechświecie. Webb powinien móc patrzeć w przeszłość jak każdy inny teleskop i, między innymi, widzieć najstarsze galaktyki w świetle podczerwonym. (patka)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Pierścionek Elden osiągnął złoty status

Published

on

Na Taipei Game Show 2022 firmy Bandai Namco i FromSoftware ogłosiły, że elden pierścień Osiągnął złotą pozycję. Oznacza to, że gra jest skończona i gotowa do masowej produkcji. Nic więc nie powinno stanąć na przeszkodzie planowanej premierze 25 lutego.

Teraz nadal pracują nad korektą pierwszego dnia. Kiedy producent Yasuhiro Kitao został zapytany o wywiad, do którego link znajduje się poniżej, stwierdził, że gra zostanie ukończona za około 30 godzin (dzięki VGC).

„To będzie się znacznie różnić w zależności od gracza, ale jeśli chodzi o cele wyznaczone podczas tworzenia, chodzi o to, aby główna droga mogła zostać ukończona w około 30 godzin” – powiedział Kitao.

Oczywiście możesz też spędzić więcej czasu z Elden Ring. „Gra jako całość jest bardzo duża i ma dziesiątki dodatkowych godzin rozgrywki, ale gdybyśmy rozmawiali tylko o głównym torze, nie zajęłoby to dużo więcej czasu”.

Możecie sami Zamów Elden Ring od Amazon tutaj*. Zostanie wydana fizycznie na PS4, PlayStation 5, Xbox i cyfrowo na PC. Jeśli chcesz wejść w bardziej odpowiedni nastrój, możemy Ci pomóc Nasz raport z gry Również z testów sieci Zwiastun historii Polecamy.

Prezentacja na Taipei Game Show 2022

youtube

Przesyłając film, zgadzasz się z Polityką prywatności YouTube.
Ucz się więcej

pobierz wideo

przez JimatsuMateriał: pierścień ognia, Bandai NamcoZ oprogramowania

READ  Mars: zaskakujące odkrycie czerwonej planety pod „Wielkim Kanionem”
Continue Reading

Tech

Watch Dogs Legion: koniec z aktualizacjami

Published

on

Jak ogłosili twórcy Watch Dogs Legion, wsparcie popremierowe dla tytułu z otwartym światem zostało przerwane. Dodaje, że trzeci, czwarty i piąty sezon gry wieloosobowej online powróci kilka razy w nadchodzących miesiącach.

W liście otwartym deweloperzy odpowiedzialni za przygodę z otwartym światem Watch Dogs Legion ponownie zwrócili się do społeczności i podziękowali graczom za wsparcie.

Jednocześnie urzędnicy spojrzeli wstecz na rozwój „Legionu Strażników Psów” i zauważyli, że od czasu wydania wydano różne aktualizacje, które obejmują nowe tryby, takie jak „Inwazja”, „Opór” lub pod-„Oglądanie zombie”. Dogs: Legion of the Dead”. Jednak ta zawartość pozostanie bez zmian, ponieważ wsparcie popremierowe dla Watch Dogs: Legion zostało już zakończone. Tym samym łatka 5.6, wydana we wrześniu 2021 r., jest ostatnią aktualizacją tytuł akcji.


Powtarzają się sezony w trybie online

„Wreszcie, dzięki waszym opiniom, dodaliśmy do gry kilka ulepszeń jakości życia. Przez cały czas pokazaliście nam swoje zespoły DedSec, swoich ulubionych rekrutów, najlepsze momenty w grze, grafiki fanów, kostiumy, filmy, i nie tylko.Bardzo podobało nam się oglądanie zawartości specjalnej Duża aktualizacja 5.6 była naszą najnowszą aktualizacją do Watch Dogs Legion” – napisali twórcy na oficjalnej stronie internetowej.

Więcej aktualności o Legionie Watch Dogs:

Jak ogłoszono również, gracze, którzy przegapili wiele nagród w trybie online, mogą spodziewać się kolejnej okazji do zdobycia dodatków. Sezony 3–5 będą regularnie powtarzane przez kilka następnych miesięcy: „Obecny czwarty sezon Rebeliantów będzie kontynuowany z 80 rangami do 22 stycznia 2022 r., a następnie Stripes, sezon 5. Następnie rozpoczną się sezony 3-5 i powrócą gra, dająca ci możliwość zdobycia nagród. Być może przegapiłeś to w przeszłości.

Watch Dogs Legion jest dostępny na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Stadia.

READ  Google wprowadza pakiety aplikacji na Androida jako obowiązkowe dla nowych aplikacji

tych: Ubisoft

Więcej wiadomości na temat Watch Dogs Corps.

Omów tę wiadomość na PlayStation Forum

Zazwyczaj linki do Amazon, Media Markt, Saturn i niektórych innych sprzedawców są linkami partnerskimi. Jeśli dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, którą możemy wykorzystać na sfinansowanie darmowej witryny. Nie masz wad.

Continue Reading

Tech

Apple opóźnia wprowadzenie nowych zasad usuwania kont i masowych wirtualnych wydarzeń online

Published

on

| 21:11 | 0 komentarzy

Apple opóźniło egzekwowanie niektórych zasad App Store, które miały wejść w życie 31 stycznia. Daje to programistom więcej czasu na zmianę aplikacji, aby były zgodne z planowanymi regułami wirtualnych wydarzeń grupowych online i usuwanie kont w aplikacji. Nowy termin wyznaczono na 30 czerwca.

Kredyt fotografa: Apple

Apple wydłuża terminy nowych polis

W aktualizacji wydanej w sobotę w Apple Witryna programisty Firma poinformowała, że ​​zmieniły się terminy obowiązywania zasad dotyczących aplikacji w App Store. Terminy zostały przedłużone, dając programistom kilka miesięcy więcej na wprowadzenie zmian w swoich aplikacjach.

„Aby dać Ci więcej czasu na aktualizację aplikacji, zmieniliśmy następujące wymagania do 30 czerwca 2022 r.” – napisał Apple.

Pierwsze przedłużenie terminu dotyczy wyjątku, który Apple wprowadził dwa lata temu. Firma Apple zezwoliła aplikacjom oferującym usługi grupowe w czasie rzeczywistym (wirtualne wydarzenia grupowe online) na korzystanie z metod płatności innych niż zakupy w aplikacji podczas pierwszego zamknięcia w 2020 r. To zwolnienie zostało wprowadzone, aby pomóc firmom próbującym dostosować się do pandemii. Ze względu na niedawny powrót COVID, zwolnienie to zostało przedłużone do czerwca. To już drugi raz, kiedy Apple przedłużyło zwolnienie.

Planowane reguły usuwania kont zachęcą aplikacje do oferowania łatwej do znalezienia opcji usuwania kont w aplikacji. Apple powiedział, że ta funkcja powinna usunąć całe konto użytkownika wraz ze wszystkimi danymi osobowymi. Pierwotny termin stosowania tej zasady upłynął pod koniec stycznia. Apple twierdzi teraz, że firma daje wydawcom i programistom aplikacji więcej czasu, dostrzegając złożoność wprowadzenia tej funkcji.

W pewnym sensie trendem stało się ogłaszanie przez Apple zmian w zasadach App Store i terminie, tylko po to, aby kilkakrotnie opóźnić wdrożenie. To odpowiedź firmy na komentarze deweloperów, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Na przykład w zeszłym roku przejrzystość śledzenia aplikacji została wdrożona w kwietniu 2021 r., po tym, jak pierwotnie była zaplanowana na wrzesień 2020 r. W niektórych przypadkach, po komentarzach deweloperów, całkowicie zrezygnowano ze zmiany reguły.

READ  Google wprowadza pakiety aplikacji na Androida jako obowiązkowe dla nowych aplikacji
Continue Reading

Trending