Connect with us

Tech

Ekran kinowy: BMW zamienia samochód w kino z 31-calowym ekranem i Fire TV

Published

on

W przyszłych luksusowych modelach BMW chce oferować ekran kinowy, masywny 31-calowy ekran o rozdzielczości do 8K, jako nową rozrywkę dla tyłu. Ekran jest przechowywany w tytule głównym i w razie potrzeby jest rozbudowywany w trybie kinowym, któremu muzycznie towarzyszy Hans Zimmer. Zintegrowany jest również Amazon Fire TV.

BMW wykorzystuje targi CES 2022 jako wizytówkę przyszłych technologii w sektorze motoryzacyjnym. Jednak ekran kinowy nie jest studium, ale zostanie zaprezentowany w nowej generacji luksusowej klasy BMW. W nowej Serii 7, która będzie również dostępna z napędem elektrycznym, BMW chce zaoferować mobilne kino, nawet jeśli producent samochodu nie podał jeszcze nazwy modelu. Niemniej jednak, redakcja była w stanie zająć miejsce przed ekranem kinowym w Monachium i pomimo skomplikowanego kamuflażu, podstawowy samochód był stosunkowo łatwy do zidentyfikowania jako 7 Series.

Tam tylko wtedy, gdy potrzebujesz show

Koniec zwykłych ekranów montowanych na oparciach przednich siedzeń. „brzydki„To wcześniejsze rozwiązanie zostało nazwane przez dr Tarka Zaki, szefa projektu i partnera w Back-Seat Entertainment w BMW, w wywiadzie przed pokazem. Z drugiej strony ekran kinowy jest przechowywany w nagłówku, więc nie jest trwale obecny i nie rozciąga się Tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujesz.

Hans Zimmer towarzyszy przejściu na tryb kinowy

Kiedy nadejdzie czas, BMW będzie prawie świętować przejście na tryb kinowy. Po aktywacji trybu „My Theatre Mode” ekran wysuwa się z podsufitki za pomocą odchylanych bocznych szyn i wyświetla się 31 cali przed pasażerami na tylnych siedzeniach. Jednocześnie rolety przeciwsłoneczne na bocznych i tylnych szybach są zamknięte, a oświetlenie nastrojowe z tyłu samochodu jest przyciemnione. Odpowiednią muzykę w tle zapewnia Hans Zimmer, który odpowiada również za odgłosy jazdy elektrycznej w BMW. Sekwencja audio kończy się całkowicie w momencie, gdy ekran zajmuje swoją ostateczną pozycję. Jednak kąt nachylenia ekranu można dostosować do pozycji siedzącej publiczności. Odpowiednie przyciski znajdują się w obszarze krawędzi ekranu, dzięki czemu można do nich łatwo uzyskać dostęp z dwóch pozycji siedzących.

Ekran kinowy BMW (Zdjęcie: BMW)

Rozdzielczość 8K w formacie 32:9

Średnica rozciąga się na około 31 cali lub 79 cm przed pasażerami w szczególnie szerokim formacie 32:9 i jest rejestrowana w rozdzielczości do 8K. BMW mówi o 8000 x 2000 pikseli, ale nie podaje szczegółów na panelu. Jednak ani OLED, ani mały wyświetlacz LCD z podświetleniem LED nie można było oczekiwać po tym, jak obszary czarnego obrazu nie wydawały się wystarczająco ciemne podczas pierwszego kontaktu w Monachium. Jednak posiadanie tak ogromnego ekranu przed sobą było imponujące.

READ  Xiaomi Redmi Note 10 Pro z taryfą 10 GB w przystępnej cenie

Fire TV dostarcza treści

Wiele pikseli powinno być wypełnionych odpowiednią treścią o wysokiej rozdzielczości, najlepiej taką znaną również ze smartfonów, tabletów i telewizorów smart. Jednak w systemie operacyjnym BMW OS 8, który jest używany na przykład w nowej serii iX, i4 i 2 Active Tourer, brakuje aplikacji Disney+, Netflix czy Prime Video. Tak więc Fire TV został zintegrowany z ekranem kinowym, dzięki czemu wiele znanych aplikacji z tej platformy Amazon może być używanych również w samochodzie. W tym czasie w Monachium Amazon nie chciał komentować, czy pojawią się również gry, aplikacje desktopowe i przeglądarka Silk. Usługi są połączone przez 5G, które będzie wykorzystywane w coraz większej liczbie sieci po iX i i4.

Panele dotykowe w drzwiach

Obsługiwany jest dotykiem bezpośrednio na ekranie lub za pomocą dwóch paneli dotykowych, które zostały zintegrowane w BMW w tylnych panelach drzwi. W przyszłej klasie luksusowej BMW z tyłu każdych drzwi pojawi się ekran o wielkości podobnej do smartfona. Użytkownicy mogą również ustawić proporcje, w jakich ekran powinien wyświetlać zawartość, tj. 16:9, 21:9 lub pełną szerokość w 32:9, co nieuchronnie skutkuje przyciętym obrazem. Filmom i serialom towarzyszy dźwięk przestrzenny, Bowers & Wilkins zapewnia kinowe wrażenia dźwiękowe dzięki Diamond Surround Sound System.

ComputerBase otrzymał informację o tej pozycji od BMW podczas imprezy zorganizowanej przez producenta pod Monachium na podstawie umowy o zachowaniu poufności. BMW ponosi koszty dojazdu do iz miejsca. Nie było wpływu producenta ani obowiązku zgłoszenia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Activision Blizzard może również zostać sprzedany na Facebooku • Eurogamer.de

Published

on

Po sprzedaży Activision firmie Microsoft mała transakcja wybuchła wczoraj Bomba w świecie gry. Być może byłby jeszcze większy, gdyby firma wpadła w ręce innego sponsora, Facebooka. Bobby Kotick, dyrektor generalny Activision Blizzard, podobno planował sprzedać firmę Zuckerbergowi.

jak Bloomberg Według doniesień, dyrektor generalny najwyraźniej rozważał od jakiegoś czasu sprzedaż giganta gier – a dokładniej po poważnych zarzutach o molestowanie seksualne w Activision Blizzard. Wygląda na to, że Kotik rozważał już sprzedaż firmy, co zostało wówczas skrytykowane.

Mówi się, że Microsoft był zainteresowany kupnem Activision w 2020 roku, ale dyrektor generalny nie był wtedy gotowy do zawarcia umowy. Jednak wraz z gwałtownym spadkiem ceny akcji firmy w 2021 r. i ostrzałem Activision z powodu toksycznego środowiska pracy, szef Xbox, Phil Spencer, dostrzegł szansę na kolejny wzrost, według Bloomberga, i voila: Tym razem Kotick był gotowy do sprzedaży.

Ta treść jest hostowana na zewnętrznej platformie, która wyświetli ją tylko wtedy, gdy zaakceptujesz pliki cookie do targetowania. Włącz pliki cookie, aby je wyświetlić.

Wcześniej prezes rozglądał się również za innymi potencjalnymi partnerami biznesowymi, w tym Facebookiem, a dokładniej jego macierzystą firmą Meta Platforms. Jednak ani tego porozumienia nie udało się osiągnąć, ani z inną firmą medialną.

Może to wskazywać, że Bobby Kotick od jakiegoś czasu poważnie podchodzi do sprzedaży Activision. Najwyraźniej nie trafili do nich z powodu dobrej oferty Microsoftu. Zamiast tego, po całej krytyce, wydaje się, że szef firmy pilnie chciał zawrzeć umowę, a Phil Spencer był ostatecznie osobą, która do tego doprowadziła.

READ  Najnowsze oferty na finał w Cyberponiedziałek

Szczere porównanie do zatopionego statku, z którego Kotick wolałby odejść, nie byłoby całkowicie poprawne, ponieważ Activision nadal jest właścicielem jednego nawet po zarzutach. Ogromna wartość rynkowa Jak pokazują liczby, Microsoft przejął obecnie najbardziej wartościową ekonomicznie firmę zajmującą się grami.

Więc może Bobby Kotik schodzi z fotela Activision – co za ogromny, „Pociecha” finansowa Zabiera go ze sobą, co z kolei może przyprawić o zawrót głowy. Pozostaje również niepewne, w jaki sposób przejęcie wpłynie na graczy w dłuższej perspektywie – oraz na platformy, na które wydano gry Activision.

Continue Reading

Tech

Splitgate – 1. sezon beta rozpoczyna się 27 stycznia wraz z edytorem map

Published

on

Splitjet-Deweloper 1047 gier Zapowiada premierę 1. sezonu Splitgate Beta 27 stycznia 2022 r. z mnóstwem nowych funkcji, trybów i ulepszeń, w tym kreatorem niestandardowych map. Zawarta również w 1. sezonie beta: całkowicie przeprojektowana mapa „Przesądzone zniszczenie”, która przenosi arenę na nowy poziom, w oparciu o ewolucję całej gry. Do sezonu 1 trafią również nowe przedmioty i skórki broni, wraz z nową przepustką bojową na 100 poziomów, nowymi postaciami, sztandarami i graffiti, a także dwoma zupełnie nowymi trybami gry: ewolucją i przejęciem flagi przez jedną flagę . Nowy sezon zostanie wydany na PC, Xbox i Playstation i jest całkowicie darmowy.

Splitgate łączy elementy strzelanki sci-fi z dynamicznym trybem wieloosobowym i portalami kontrolowanymi przez graczy. Z ponad 17 milionami pobrań gra stała się jedną z najlepszych gier 2021 roku, kiedy po pierwszym udostępnieniu na PC weszła również do otwartej bety na Xbox i PlayStation.

Dzięki wprowadzeniu kreatora niestandardowych map w 1. sezonie Splitgate Beta gracze będą mogli tworzyć i odtwarzać własne mapy, w tym możliwość tworzenia i udostępniania map innym. Mapy rzemieślnicze dają graczom możliwość tworzenia i umieszczania obiektów, broni, spawnów, bloków konstrukcyjnych, ścian portalowych i nie tylko – jednocześnie umożliwiając obracanie magnetyczne i podnoszenie między scenami, aby ułatwić umieszczanie obiektów. Kreator map jest w pełni konfigurowalny, obsługuje konsolę, mysz i klawiaturę i może być używany przez wszystkich zainteresowanych.

„Nasz projektant map niestandardowych będzie ewoluował wraz z resztą gry” – obiecał Ian Proulx, dyrektor generalny 1047 Games. „Postrzegamy tę nową funkcję jako narzędzie ewolucyjne kierowane przez społeczność – jest to ważna funkcja dla fanów, którzy mogą skorzystać z pierwszego dnia naszego nowego sezonu i jesteśmy bardzo zainteresowani informacją od społeczności, jakie funkcje i narzędzia chcą poza tym.”

Sezon 1 Beta wprowadza również przebudowę mapy Foregone Destruction, która charakteryzuje się niesamowitym poziomem szczegółowości i kompleksowym projektem, który daje wskazówkę, czego fani mogą oczekiwać w przyszłych aktualizacjach innych map w grze – i czego doświadczą, kiedy to nowe karty dostępne online. Tej zmianie towarzyszy zupełnie nowy tryb gry Evolution, tryb turowy, w którym drużyna, która przegrała poprzednią turę, otrzymuje ulepszone zapasy broni w każdej turze. Nowością w 1. sezonie beta jest także tryb przejmowania flagi pod jedną flagą, turowa wersja przejmowania flagi, w której jedna drużyna broni flagi, a druga próbuje ją przejąć. Drużyny na zmianę atakują i bronią, a drużyna z największą liczbą rund na koniec wygrywa mecz. Dzięki Evolution i One Flag Capture-the-Flag, łączna liczba trybów gry oferowanych przez Splitgate zwiększa się do 21. Aby ukończyć nowe tryby gry, Splitgate Beta Season 1 wprowadza również nową mapę symulacyjną o nazwie Hotel, w którą można grać w trybie 3v3 tryby takie jak Takedown i Showdown oraz nowy tryb Evolution.

READ  Xiaomi Redmi Note 10 Pro z taryfą 10 GB w przystępnej cenie

Fani mogą również spodziewać się zupełnie nowej przepustki bojowej poziomu 100, która zawiera trochę darmowej i płatnej zawartości, aby jeszcze bardziej ulepszyć ich rozgrywkę. Możesz także spodziewać się nowych darmowych skórek na broń, takich jak: epicka strzelba gwiazdowa, która jest skuteczna w eliminowaniu wrogów z bliskiej odległości, oraz niesamowita rzadka wyrzutnia usterek, która jest równie zabójcza, co kolorowa.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę gry pod adresem Splitgate.com lub w górę Świergot.

jakie jest twoje zdanie na ten temat?

Kocham go!

Kocham go!

Nie za dobrze!

Nie za dobrze!

Continue Reading

Tech

Seriale takie jak Diablo i Call of Duty: Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów – Digital

Published

on

Microsoft kupuje Activision Blizzard za ponad 60 miliardów euro. Zdjęcie: Siergiej Elagin / Shutterstock.com


Dział gier Microsoftu nadal się rozwija: gigant technologiczny chce kupić producenta gier wideo Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów.

Microsoft przejmuje producenta gier wideo i programistę Activision Blizzard. Obie firmy ogłosiły to 18 stycznia. Umowa obejmuje przejęcie popularnych serii i marek, takich jak „Call of Duty”, „Diablo”, „Warcraft”, „Overwatch” i „Candy Crush”. Jak wynika z komunikatu prasowego, Microsoft zapłaci na ten cel 68,7 mld dolarów, co odpowiada około 60,5 mld euro.

Microsoft nie tylko rozszerza swój dział gier wideo, ale stanie się także trzecią co do wielkości firmą zajmującą się grami na świecie pod względem przychodów, po Tencent i Sony. Activision Blizzard jest właścicielem studiów gier na całym świecie, zatrudniających około 10 000 osób.

„Kultura proaktywnej integracji”

W ostatnich miesiącach narasta krytyka Activision Blizzard. Kalifornia, USA Złożył pozew przeciwko firmie latem 2021 r.. Stwierdzono m.in., że pracownice były narażone na „ciągłe molestowanie seksualne” i dyskryminację.

Phil Spencer (54), prezes Microsoft Gaming, powiedział w innym wtorkowym oświadczeniu, że Microsoft jest zaangażowany w zachęcanie pracowników i graczy do włączenia „we wszystkie dziedziny gier”. Przywiązujemy dużą wagę do kultury jednostki w naszych pracowniach i głęboko wierzymy, że twórczy sukces i niezależność można osiągnąć tylko wtedy, gdy każdy człowiek jest traktowany z szacunkiem i godnością. Dotyczy to wszystkich zespołów, a także menedżerów. „Nie możemy się doczekać rozszerzenia naszej kultury proaktywnego włączania o niesamowite zespoły w Activision Blizzard”.READ  Elgato Facecam: Kamera internetowa 200 €, aby wypełnić lukę w kamerach systemowych
Continue Reading

Trending