Connect with us

Tech

Ekran kinowy: BMW zamienia samochód w kino z 31-calowym ekranem i Fire TV

Published

on

W przyszłych luksusowych modelach BMW chce oferować ekran kinowy, masywny 31-calowy ekran o rozdzielczości do 8K, jako nową rozrywkę dla tyłu. Ekran jest przechowywany w tytule głównym i w razie potrzeby jest rozbudowywany w trybie kinowym, któremu muzycznie towarzyszy Hans Zimmer. Zintegrowany jest również Amazon Fire TV.

BMW wykorzystuje targi CES 2022 jako wizytówkę przyszłych technologii w sektorze motoryzacyjnym. Jednak ekran kinowy nie jest studium, ale zostanie zaprezentowany w nowej generacji luksusowej klasy BMW. W nowej Serii 7, która będzie również dostępna z napędem elektrycznym, BMW chce zaoferować mobilne kino, nawet jeśli producent samochodu nie podał jeszcze nazwy modelu. Niemniej jednak, redakcja była w stanie zająć miejsce przed ekranem kinowym w Monachium i pomimo skomplikowanego kamuflażu, podstawowy samochód był stosunkowo łatwy do zidentyfikowania jako 7 Series.

Tam tylko wtedy, gdy potrzebujesz show

Koniec zwykłych ekranów montowanych na oparciach przednich siedzeń. „brzydki„To wcześniejsze rozwiązanie zostało nazwane przez dr Tarka Zaki, szefa projektu i partnera w Back-Seat Entertainment w BMW, w wywiadzie przed pokazem. Z drugiej strony ekran kinowy jest przechowywany w nagłówku, więc nie jest trwale obecny i nie rozciąga się Tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujesz.

Hans Zimmer towarzyszy przejściu na tryb kinowy

Kiedy nadejdzie czas, BMW będzie prawie świętować przejście na tryb kinowy. Po aktywacji trybu „My Theatre Mode” ekran wysuwa się z podsufitki za pomocą odchylanych bocznych szyn i wyświetla się 31 cali przed pasażerami na tylnych siedzeniach. Jednocześnie rolety przeciwsłoneczne na bocznych i tylnych szybach są zamknięte, a oświetlenie nastrojowe z tyłu samochodu jest przyciemnione. Odpowiednią muzykę w tle zapewnia Hans Zimmer, który odpowiada również za odgłosy jazdy elektrycznej w BMW. Sekwencja audio kończy się całkowicie w momencie, gdy ekran zajmuje swoją ostateczną pozycję. Jednak kąt nachylenia ekranu można dostosować do pozycji siedzącej publiczności. Odpowiednie przyciski znajdują się w obszarze krawędzi ekranu, dzięki czemu można do nich łatwo uzyskać dostęp z dwóch pozycji siedzących.

Ekran kinowy BMW (Zdjęcie: BMW)

Rozdzielczość 8K w formacie 32:9

Średnica rozciąga się na około 31 cali lub 79 cm przed pasażerami w szczególnie szerokim formacie 32:9 i jest rejestrowana w rozdzielczości do 8K. BMW mówi o 8000 x 2000 pikseli, ale nie podaje szczegółów na panelu. Jednak ani OLED, ani mały wyświetlacz LCD z podświetleniem LED nie można było oczekiwać po tym, jak obszary czarnego obrazu nie wydawały się wystarczająco ciemne podczas pierwszego kontaktu w Monachium. Jednak posiadanie tak ogromnego ekranu przed sobą było imponujące.

READ  Środowisko programistyczne Eclipse 2024-03: Funkcja refaktoryzacji zapewnia stabilność dla języka Java

Fire TV dostarcza treści

Wiele pikseli powinno być wypełnionych odpowiednią treścią o wysokiej rozdzielczości, najlepiej taką znaną również ze smartfonów, tabletów i telewizorów smart. Jednak w systemie operacyjnym BMW OS 8, który jest używany na przykład w nowej serii iX, i4 i 2 Active Tourer, brakuje aplikacji Disney+, Netflix czy Prime Video. Tak więc Fire TV został zintegrowany z ekranem kinowym, dzięki czemu wiele znanych aplikacji z tej platformy Amazon może być używanych również w samochodzie. W tym czasie w Monachium Amazon nie chciał komentować, czy pojawią się również gry, aplikacje desktopowe i przeglądarka Silk. Usługi są połączone przez 5G, które będzie wykorzystywane w coraz większej liczbie sieci po iX i i4.

Panele dotykowe w drzwiach

Obsługiwany jest dotykiem bezpośrednio na ekranie lub za pomocą dwóch paneli dotykowych, które zostały zintegrowane w BMW w tylnych panelach drzwi. W przyszłej klasie luksusowej BMW z tyłu każdych drzwi pojawi się ekran o wielkości podobnej do smartfona. Użytkownicy mogą również ustawić proporcje, w jakich ekran powinien wyświetlać zawartość, tj. 16:9, 21:9 lub pełną szerokość w 32:9, co nieuchronnie skutkuje przyciętym obrazem. Filmom i serialom towarzyszy dźwięk przestrzenny, Bowers & Wilkins zapewnia kinowe wrażenia dźwiękowe dzięki Diamond Surround Sound System.

ComputerBase otrzymał informację o tej pozycji od BMW podczas imprezy zorganizowanej przez producenta pod Monachium na podstawie umowy o zachowaniu poufności. BMW ponosi koszty dojazdu do iz miejsca. Nie było wpływu producenta ani obowiązku zgłoszenia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Komentarz: Proszę, Apple – jestem brzydki, chcę z powrotem Touch ID!

Published

on

Komentarz: Proszę, Apple – jestem brzydki, chcę z powrotem Touch ID!
jabłko

Nie mogę stracić twarzy tak samo jak nie mogę stracić palca. Jednak w wielu sytuacjach wolę Touch ID od nowszego Face ID. komentarz.

Kiedy Apple wprowadziło Face ID na iPhonie (źródło: zrzut ekranu z Reddita)

Kiedy Apple wprowadziło na rynek iPhone’a 5S, pierwszy smartfon ze skanerem linii papilarnych i Touch ID, jesienią 2013 roku, siedziałem w domu z gulą w gardle. Zbieranie danych biometrycznych za pomocą telefonu komórkowego Duża amerykańska firma przechowuje moje najbardziej wrażliwe dane, a ja tego nie chciałem. Miało to charakter przestępczy, ale nie zrobiłem nic złego.

Nawet kilka tygodni później, gdy na demonstracji prasowej poproszono mnie, abym położył palec na przycisku Home, który teraz miał Touch ID, odmówiłem. Pozbyłem się tego strachu dopiero, gdy zrozumiałem i zobaczyłem, jak i gdzie przechowywane są moje dane odcisków palców. Kiedy dzisiaj to piszę, mam wrażenie, że jestem bardzo spanikowany. Ale świat był wtedy inny. Kiedy Apple wprowadziło Face ID w iPhonie

Czy jest jasne, co mam na myśli?  Sztuczna inteligencja, w tym przypadku ChatGPT lub DALL-E, nie powiodła się podczas próby wizualizacji nowoczesnego iPhone'a z Touch ID i przyciskiem Home.

Czy jest jasne, co mam na myśli? Sztuczna inteligencja, w tym przypadku ChatGPT lub DALL-E, nie powiodła się podczas próby wizualizacji nowoczesnego iPhone’a z Touch ID i przyciskiem Home. (Źródło: treści generowane przez sztuczną inteligencję, reżyseria: Netzwelt.)

Odblokowywanie smartfona za pomocą danych biometrycznych już dawno stało się częścią życia codziennego. Ale tak proste i niezawodne, jak działa Face ID, chcę, aby Touch ID był przywrócony w coraz większej liczbie sytuacji. Nie na iPhonie SE czy iPadzie Mini, ale na nowym smartfonie od Cupertino. Nie ma to nic wspólnego z noszeniem maseczki czy okularów.

Chodzi o wrażenie interfejsu człowiek-maszyna

Zawsze lubiłem bawić się przyciskiem Home. Nawet gdy Apple wraz z premierą iPhone’a 7 zdecydował, że nie będzie on już wsuwał się w głąb obudowy, a będzie współdziałał wyłącznie elektronicznie za pomocą silnika Taptic Engine. I o to właśnie chodzi: brakuje mi tego uczucia.

Brakuje mi ich podczas pobierania aplikacji. Płacąc smartfonem. Szczególnie w tych dwóch scenariuszach położenie palca na przycisku Home było czymś w rodzaju „położenia ręki, zgadzamy się”. To było jak uścisk dłoni między człowiekiem a maszyną. Face ID natomiast kieruje się mottem: Spójrz mi w oczy i zaufaj mi – ale poza „złapaniem” tak naprawdę nic nie wraca. Touch ID to uścisk dłoni pomiędzy dwoma partnerami biznesowymi; Face ID to milczący bramkarz przed klubem, którego interesuje tylko Twoje ubranie. Jesteś brzydka, nie masz tu wstępu.

Być może moje obawy staną się bardziej widoczne, jeśli ozdobię je nowymi implementacjami, które wciąż są całkowicie wyimaginowane w przypadku przycisku Home 3.0, który sprawdził się z Touch ID. A więc: Wyobraź sobie nowoczesny iPhone. iPhone, w którym Apple nie uległ szaleństwu na coraz cieńsze ramki ekranowe, gdyż producent w pełni wykorzystuje cały ekran, gdzie mogłaby znaleźć się przynajmniej dolna ramka. Oto piękny nowy przycisk Home z Touch ID, który obecnie sobie wyobrażam.

Rzeczywiście możesz nacisnąć ten przycisk. Apple poświęcił tyle samo uwagi, co Nokia przy modelu 8800 Sirocco. Ten rozsuwany telefon przesuwa się w górę i w dół z dużą płynnością. Naciśnięcie przycisku Home to uczta dla zmysłów, a wciśnięcie przycisku to przyjemność. Solidne kliknięcie. Głęboki udar. W ten sposób chcę płacić cyfrowo. Najpierw połóż palec, a prawidłowy odcisk palca zostanie rozpoznany. Następnie dla ostatecznego potwierdzenia operacji wciśnij przycisk głęboko w obudowę. Wrrrr.

Lub tutaj, inteligentny dom, włączaj i wyłączaj światła. Zamiast dotykać obszaru na ekranie dotykowym, naciśnij przycisk głęboko. Przycisk Home zamienia się w włącznik światła. Płaski ekran nigdy nie byłby w stanie imitować takiego przełącznika.

Ostatni przykład. Podobnie jak Apple Watch, iPhone mógłby teoretycznie pełnić funkcję kluczyka do samochodu. Wiem, że wiele rzeczy jest tutaj możliwych dzięki NFC, Bluetooth i czujnikom oraz że samochód odblokowuje się sam, jeśli staniesz wystarczająco blisko niego.

Myślę jednak, że byłoby lepiej, gdybym mógł wyjąć iPhone’a, najpierw położyć palec na przycisku Home — a potem wiesz, co dzieje się dalej: wcisnąć przycisk głęboko w korpusie. W momencie, gdy przycisk osiągnie koniec naciśnięcia, światła awaryjne pojazdu wskażą, że można już otworzyć drzwi. Potem wchodzę, odsuwam się i myślę o kolejnym nagłówku. Bo nie uważam, że jestem aż tak brzydka.

  • ” rada: Najlepsi dostawcy VPN zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę danych
  • » Zakup elektrowni Al-Shorfa: Porównanie najlepszych systemów energii słonecznej

Nie przegap niczego Świat sieciwiadomości

W każdy piątek: najbardziej przydatne i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

READ  Moduł księżycowy Odyseusz został wycofany
Continue Reading

Tech

Microsoft odkłada uruchomienie funkcji wyszukiwania sztucznej inteligencji „Recall”

Published

on

Microsoft odkłada uruchomienie funkcji wyszukiwania sztucznej inteligencji „Recall”

„Wycofanie” zapewnia ochronę danych
Microsoft odkłada premierę swojej kontrowersyjnej funkcji sztucznej inteligencji

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Nowa funkcja AI ma ułatwić użytkownikom Microsoftu odnajdywanie zapomnianych plików lub stron internetowych. Po ogłoszeniu działacze ochrony danych udali się jednak na barykady. Grupa ogłosiła teraz, że wstępnie dokona przeglądu zadania.

Po ostrej krytyce Microsoft opóźnia wprowadzenie w systemie Windows nowej funkcji wyszukiwania, która ma co kilka sekund zapisywać nagrania ekranu. Pierwotnie miała zostać udostępniona 18 czerwca na nowym typie komputerów PC. Microsoft zapowiedział, że funkcja o nazwie „Recall” będzie teraz testowana na mniejszą skalę w programie „Windows Insider” w późniejszym terminie.

Zdaniem firmy celem „Recall” jest ułatwienie wyszukiwania informacji na komputerze. Wykorzystując sztuczną inteligencję, oprogramowanie analizuje to, co widać na kilku zrzutach ekranu, a następnie tworzy przewodnik. Powinno ci to pomóc, jeśli na przykład nie pamiętasz już nazwy odwiedzanej strony turystycznej, ale nadal wiesz, że były tam palmy i plaża. Następnie powinno być możliwe ponowne znalezienie strony, wyszukując „palmy i plaża”.

Jednak niektórzy badacze zajmujący się bezpieczeństwem sztucznej inteligencji ostrzegali przed katastrofą w zakresie ochrony danych po ogłoszeniu „wycofania”. Ostrzegli, że dostęp do list mogą również uzyskać cyberprzestępcy. W zeszłym tygodniu Microsoft ogłosił ulepszone zabezpieczenia danych „wycofywanych”. Ponadto funkcja ta nie powinna być już domyślnie włączana podczas konfigurowania komputera, ale użytkownicy będą musieli najpierw ją aktywować samodzielnie. Krytyka pozostała, potem przyszło odroczenie.

Producenci komputerów Microsoft i komputerów z systemem Windows chcą 18 czerwca wypuścić nową kategorię komputerów PC, która będzie bardziej dostosowana do użytku ze sztuczną inteligencją. Klasa urządzenia nosi nazwę „Copilot + PC” i bazuje na asystencie AI firmy Microsoft o nazwie „Copilot”.

READ  W trakcie realizacji są dwa projekty – „Duży tytuł” ​​i „Coś nowego”
Continue Reading

Tech

Dwie „dwie” gry są teraz bezpłatne

Published

on

Dwie „dwie” gry są teraz bezpłatne

Tygodnie niepewności w Epic Games Store minęły i teraz właściciel sklepu ponownie stawia na pełną przejrzystość. Do niedawna gracze nadal mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ Marvel’s Midnight Suns kosztowało 60 euro i można je było wymieniać przez tydzień. Teraz znów dostępne są dwie darmowe gry, ale dzięki tej ofercie możesz zaoszczędzić znacznie mniej. Dodatkowo przez tydzień tylko jedna z dwóch oferowanych gier będzie dostępna bezpłatnie w Epic Games Store. Redout 2 i Idle Champions of the Forgotten Realms to nowe darmowe gry od 17:00.

Dwie „darmowe gry” w Epic Games Store

Dzięki Redout 2 gracze otrzymają „najszybszą grę wyścigową we wszechświecie”. Tak przynajmniej twierdzi wydawca Sabre Interactive i deweloper 34BigThings na swoich stronach produktowych w Steam i Epic Games Store. „Hołd dla klasycznych gier wyścigowych zręcznościowych” został wydany 16 czerwca 2022 roku i mimo to uzyskał pozytywny wynik z 79-procentową oceną akceptacji na Steamie.

Polecane treści redakcyjneTutaj znajdziesz treści zewnętrzne z [PLATTFORM]. Aby chronić Twoje dane osobowe, integracje zewnętrzne zostaną wyświetlone tylko wtedy, gdy potwierdzisz to klikając „Wczytaj całą zawartość zewnętrzną”: