Connect with us

Economy

Ferrari Daytona SP3 (2022) ma jak dotąd najmocniejszą serię silników tej marki

Published

on

Ferrari
uzupełnij go Seria Icona z 2018 roku
trzeci model. Na Monza SP1 i Monza SP2
Daytona SP3 jest teraz dostępny. Bella Machina uhonorowała 330 P3/4, który wygrał legendarny wyścig 24 Hours of Daytona w 1967 roku.

×
Nowa Daytona SP3 ma najmocniejszy silnik Ferrari w historii

cytaty historyczne

Daytona SP3 nie ma wiele wspólnego ze swoim historycznym wzorem do naśladowania. Tylko zaokrąglona przednia szyba, zdejmowany dach Targa i lusterka wsteczne na przednich błotnikach przypominają 330 P3 / 4. Daytona SP3 ma również przednie reflektory z ruchomymi osłonami. 330 P3/4 miał wysuwane reflektory – dziś nie są już dozwolone.

×
Nowa Daytona SP3 ma najmocniejszy silnik Ferrari w historii

Zaawansowana aerodynamika

W przypadku nowicjusza projekt podlegał aerodynamice. Jest odpowiednio ostro narysowany. Oprócz głębokiego przodu z wąskimi reflektorami LED i sięgającym daleko do przodu dolnym rozdzielaczem, wzrok przyciąga szeroki widok z boku. Wynika to głównie z kanałów powietrznych w drzwiach motylkowych. Kierują wiatr do tylnych wlotów powietrza, aby schłodzić silnik. W dolnej części nadwozia znajdują się specjalne kominy, które odprowadzają powietrze pod niskim ciśnieniem, dzięki czemu Daytona SP3 dosłownie trzyma się drogi. Z tyłu znajduje się niezwykle wąski, ciągły pasek świetlny i wylot powietrza poniżej. Ten ostatni wystaje prawie całkowicie ponad rufę. Dwururowy układ wydechowy znajduje się nad dolnym dyfuzorem powietrza.

×
Nowa Daytona SP3 ma najmocniejszy silnik Ferrari w historii

Lider

Jeśli chodzi o jazdę, Daytona SP3 korzysta z modelu wprowadzonego w maju 812 konkurencja
6,5-litrowy, dwunastocylindrowy, bezssący cylinder zawierał wiele zaawansowanych technologicznie komponentów z Formuły 1. Tutaj jednak silnik generuje o 10 KM więcej, co czyni go najmocniejszym silnikiem spalinowym, jaki Ferrari kiedykolwiek zbudowało. dzięki niemu 840 KM I 697 Nm Polid, który waży zaledwie 1485 kilogramów, uwalnia się sam z momentem obrotowym 2,85 sekundy Od zera do 100 km/h. I najbardziej imponujące: znak 200 km/h Upada po tylko raz 7,4 sekundy. Ferrari daje maksymalną prędkość pojazdowi z napędem na tylne koła Ponad 340 km/h w. Jeśli całkowicie usuniesz biegi, 7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia przełącza się na następny bieg dopiero przy 9500 (!)

×
Nowa Daytona SP3 ma najmocniejszy silnik Ferrari w historii

Przetwarzanie

Dla zwinności prowadzenia, oprócz wspomnianej wcześniej mniejszej masy, którą osiągnięto dzięki kilku lekkim komponentom kompozytowym i podwoziu z włókna węglowego, rozkładowi masy od 44 (przód) do 56 procent i P Zero Corsa specjalnie dobranym przez Pirelli do opon. Wyczynowa Daytona SP3 ma wymiary 265/30 ZR20 (przód) i 345/30 ZR21 (tył). Za pięcioramiennymi felgami znajdują się ceramiczne tarcze hamulcowe 398 mm lub 380 mm. Ponadto Ferrari wyposaża dwumiejscowy samochód w najnowszą generację układu napędowego (SSC 6.1). Zdaniem inżynierów pozwala to nie tylko na kontrolowany dryf, ale także zapewnia lepszą przyczepność i większą stabilność na zakrętach. Innowacyjna technologia utrzymuje samochód na idealnej trajektorii dzięki automatycznym interwencjom hamowania, których kierowca nie odczuwa. W razie potrzeby czujni asystenci mogą zostać całkowicie dezaktywowani. Jednak w programach jazdy „Race” i „CT-Off” musisz dokładnie wiedzieć, co robisz.

×
Nowa Daytona SP3 ma najmocniejszy silnik Ferrari w historii

przestrzeń wewnętrzna

Dzięki ciągłym siedzeniom kokpit przypomina bardziej samochód wyścigowy niż uliczny sportowiec. Cyfrowa tablica przyrządów jest lekko zakrzywiona, mierzy 16 cali i dostarcza kierowcy wszystkich istotnych informacji. Obrotomierz jest wyświetlany z żółtym tłem w widocznym miejscu pośrodku. W zestawie kierownica wielofunkcyjna Manitino (czerwone pokrętło dla trybów jazdy) i różne powierzchnie dotykowe, za pomocą których steruje się wieloma funkcjami (w tym kierunkowskazami), to już tradycja Ferrari. Na wąskiej konsoli środkowej jest tylko kilka przełączników i trzy przełączniki suwakowe. Klimatyzacja jest sterowana za pomocą oddzielnego obszaru dotykowego w dolnej części deski rozdzielczej.

Więcej informacji o Ferrari znajdziesz na naszej stronie internetowej Kanał marki

Dostępność

Według Ferrari produkcja Daytony SP3 powinna wkrótce ruszyć. Nie ujawniono, ile jednostek Bolide zostanie zbudowanych i ile będzie to kosztować. Miniseria mogła zostać wyprzedana przed oficjalną prezentacją. Tutaj najlepsi klienci firmy zawsze mają szansę z góry. Do sterowania: kierowca Formuły 1 Max Verstappten, który obecnie walczy o mistrzostwo świata z zespołem Red Bull, powinien być Za Monza SP2 zapłacili 1,6 mln euro
.

READ  Reforma polskiego sądownictwa jest nielegalna / Europejski Trybunał Sprawiedliwości o zakazie noszenia chusty w gospodarce / Kto płaci za szkody powodziowe?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

W Vodafone, Telekom i O2: teraz dla klientów jest dużo taniej

Published

on

To powód do radości dla klientów Vodafone, Telekom i O2. Dla wielu użytkowników smartfonów połączenia pod numer 0180 z infolinii stały się ostatnio znacznie tańsze. Tutaj możesz przeczytać o uproszczeniu, które wciąż czeka na Ciebie w 2022 roku.

READ  Globalna zdolność do elektrolizy wodoru powinna zostać zwiększona 1000 razy do 2040 roku ...
Continue Reading

Economy

Szczyt Gospodarczy SZ: Schulze widzi rozmowy o sygnalizacji świetlnej na torze – Gospodarka

Published

on

Olaf Schulz odpoczywa w poniedziałkowy wieczór w Berlinie, nawet raczkująca koalicja sygnalizacyjna SPD, Zielonych i Wolnej Partii Demokratycznej jest w gorącej fazie negocjacji. Dochodzi północ, ale przyszły doradca wciąż siedzi w Muzeum Komunikacji i rozmawia. Poczęstuje się nawet kieliszkiem białego wina. A może dwa też? W zasadzie wyróżnia się swoimi standardami, co wskazuje, że negocjacje idą naprawdę dobrze. W przeciwnym razie będzie.

Tego wieczoru na Szczycie Gospodarczym SZ, kiedy redaktor naczelny Wolfgang Krach przeprowadza wywiad z Olafem Schulzem, dowiesz się niezwykłej ilości informacji o bardzo zamkniętym w sobie Olafie Schulzu.

Na przykład może rozmawiać nawet po dniu dziesięciu godzin negocjacji. Zapytano go, ile głosów, jak sądził, zdobędzie, startując w wyborach do Bundestagu. Dumny uśmiech: „Większość”. Czy uważasz, że nadal możesz zdobywać głosy od innych? „To byłoby sprawiedliwe – ale niezwykłe.” Schulz uśmiecha się. Wydaje się być kimś, kto nie pozwala się denerwować. Jak zwycięstwo wyborcze, w które prawie nikt nie wierzył, mogło zmienić polityka.

Dziś wieczorem Schulz przemawia pod okiem potencjalnych partnerów rządowych: Na widowni siedzi przewodnicząca Wspólnej Rady Zielonych Annalena Barbock. Al-Khader cierpi na silny ból brzucha spowodowany sygnalizacją świetlną. Obywatele, młodzież, ich wyborcy – każdy chce czystej ochrony klimatu. Zespół zielonego rządu zostanie oceniony na podstawie tego, czy może go wdrożyć. W berlińskiej dzielnicy rządowej niektórzy twierdzą, że Barbock i ich współprzewodniczący Robert Habeck spierali się o to, kto przejmie ministerstwo klimatu. Powinnam – A wraz z tym odpowiedzialność.

Tak, polityka jest nudna, ale on pyta: „Kto chce, żeby John Wayne był rządzony?”

Dowiesz się również, jak Scholz próbuje rozwiązać dylematy. Można by określić jego metodę jako prowadzenie zakulisowe. Najpierw pozostaje w cieniu, pozwala innym dyskutować, a potem proponuje kompromis. Dlatego ponowne przemyślenie planowania ministerstw jest sprawą Zielonych. Pozostawia też walkę o szczepienia.

READ  To dlatego w Turowie jest tak cicho

Na początku nic nie powiedział. Gdy liczba zachorowań gwałtownie wzrosła, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i dziecięcych, a niektóre grupy zawodowe w krajach sąsiednich wprowadzono już obowiązkowe szczepienia, a spór o to dotarł także do Partii Zielonych i FDP, Scholz został wysłuchany. To było „słuszne” i był „osobiście za tym” – powiedział podczas wieczoru SZ – „powinniśmy rozpocząć dyskusję teraz, że w Niemczech zaczęliśmy inaczej”. Chcieli przekonać, że zadziałało to dziesiątki milionów razy, ale nie do końca.

Scholz obchodzi słowo „obowiązkowe szczepienie”, nie wypowiadając go w rzeczywistości. Tak jak „on” lub „ten” jest zawsze używany do opisu drażliwych i kontrowersyjnych spraw. Przykład: „To duży, duży krok, którego niewiele osób podjęłoby tydzień temu”. Co ma na myśli: infekcja musi mówić o obowiązkowym szczepieniu. Wręcz przeciwnie, oznacza to, że dziesiątki tysięcy muszą najpierw zostać ponownie zainfekowane, zanim politycy będą mieli odwagę ustalić wytyczne. Czy to prowadzi?

Olaf Schultz w rozmowie z redaktorem naczelnym SZ Wolfgangiem Krachem: Polityk SPD był niezwykle zrelaksowany. Ale nie dla wszystkich przedmiotów.

(fot. Friedrich Bangert/SZ)

Dziś wieczorem Olaf Schultz mówi o kompromisie, fundamentalnej demokratycznej cnocie, bez której nie odniesiesz sukcesu. To niewątpliwie dobrze wyglądałoby na każdym przyszłym doradcy. Jednak nie był tak bardzo zainteresowany tym, jak kunsztownie wyklucza tych, którzy myślą inaczej, z jego światopoglądu: „Nienawidzę ludzi, którzy nie mogą iść na kompromis. Kto chce być rządzony przez Johna Wayne’a?” Wayne, barczysty bohater westernu z rękawami koszuli.

Jednak jako ostrzeżenie dla swojego partnera negocjacyjnego, nie chce tego zrozumieć: „Każdej godzinie, kiedy siedzimy, coraz bardziej czuję, że coś rośnie razem, coś do siebie pasuje” – mówi. Czy sygnalizacja świetlna wkrótce wzrośnie, być może do końca tygodnia, razem – a może lepiej -? Tak wiele jest w świecie możliwości, wymyka się Schulzowi. Prowadzone są „bardzo znaczące negocjacje”. Lubił to robić na mocy umowy koalicyjnej, jak w latach 60.: napisz na trzech stronach, co chcesz robić. „Ale oczywiście robimy to inaczej”, patrząc na współprzewodniczącego Zielonych, „z pewnością piszemy wiele całych stron”. Szczegółowa umowa to przede wszystkim koncesja na rzecz Zielonych. W Hamburgu partia koalicji Czerwono-Zielonych z burmistrzem I. Schulzem czasami czuła, że ​​została oszukana, ponieważ Schulz inaczej niż oni interpretował niejasne sformułowania programu rządowego.

Wciąż dowiadujemy się, że Scholz wyraźnie uważa, że ​​słuszne jest budowanie bardzo wysokiego muru na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej, na przykład w Polsce na granicy z Białorusią, aby odstraszyć uchodźców. „Nie byłbyś w stanie powstrzymać krajów związkowych przed stwierdzeniem w tym przypadku, że nie mogą polegać tylko na patrolach, które tam się odbywają, ale że będą też środki bezpieczeństwa” – mówi Schulz. Byłoby „bardzo, bardzo prywatnie”, gdybym usiadł wygodnie w holu i powiedział: „Tak, my też nie wiemy, co robić, ale nie budujemy ściany. „Jeśli polski rząd podjął taką decyzję, nie mamy prawa mówić, że nie może tego zrobić”.

Krótko o relacji między Schultzem i Merkel. To, że ustępujący kanclerz powiedział, że może spać spokojnie, gdy on jest w kancelarii, był „komplementem” dla siebie i demokracji, „że można spać spokojnie, gdy rządzą inni”. Ale teraz Schulze nie pozostawia wątpliwości, że tego wieczoru chce rządzić pierwszy. I tak dalej i tak dalej.”

Continue Reading

Economy

Dlaczego obcokrajowcy opuszczają Chiny w czasach epidemii?

Published

on

NSW piątkowe popołudnie Muzeum Sztuki Liu Haisu w Szanghaju świętuje „kulturowe więzi i przyjaźń” między Chinami a Niemcami. Wydział Kultury Konsulatu Niemieckiego zorganizował imponującą wystawę na temat czasu. Dzieła powstałe w ciągu ostatnich dwóch lat zostały stworzone przez artystów z obu krajów. Ale kiedy otwarto ich galerię, Niemcy byli tylko marginalną rzeczą. Twarze trzech kobiet milczą na ekranie z boku. Nie otrzymali wizy na wjazd do Chin, jak większość nie-Chińczyków od początku pandemii.

Tak jak niemieckim artystom nie wolno mówić, tak dyrektor muzeum unika słowa „Covid”, ale niemiecki konsul generalny zwraca się do słonia w pokoju i mówi o „wyzwaniach” w stosunkach niemiecko-chińskich. Lata po wybuchu pandemii. Każdy obcokrajowiec w regionie wie, co to oznacza: od dwóch lat Republika Ludowa wydaje wizy tylko po nerwowej procedurze tylko tym, którzy mogą udowodnić organom podatkowym i lokalnym pracownikom, że wykonują tam ważną pracę. Artyści nie są wymienieni.

FAZ Frühdenker – Biuletyn dla Niemiec

W dni powszednie o 6.30.

Zaloguj sie

Przyczynę tego widać niemal co wieczór w głównych wiadomościach telewizji państwowej, gdzie malowany jest znacznie mniej wrażliwy obraz Niemiec niż na wystawie Muzeum Liu Haisu. W niebieskim świetle karetek pogotowia zatrzymujących się z hałaśliwymi oponami przed niemieckimi szpitalami i rozładowujących skrzypiących pacjentów pod maskami tlenowymi, najnowsze katastroficzne statystyki Covid w Republice Federalnej Niemiec są wyjaśniane opinii publicznej za pomocą wykresów słupkowych: „67 186 nowych infekcji i 446 zgonów w jeden dzień”.

Z drugiej strony, znacznie większe Chiny zgłosiły w czwartek zaledwie 96 nowych infekcji i zero zgonów. Według oficjalnych statystyk tylko 4636 osób zmarło z powodu wybuchu wirusa w Wuhan, co stanowi 4% liczby zgonów z powodu Covid zgłoszonych przez Niemcy. Dziesięć dni temu Uniwersytet Pekiński opublikował badanie przeprowadzone przez matematyków, stwierdzające, że spodziewano się „masowej epidemii” z 640 000 nowych infekcji dziennie, co miałoby „niszczący wpływ” na system opieki zdrowotnej i kraj, gdyby Chiny miały szerzyć się. Otwarcie granic doprowadzi do „katastrofy”.

READ  N26 osiąga większą niż oczekiwano rundę finansowania - Gospodarka
Continue Reading

Trending