Connect with us

Economy

Hybrydowy opór wojenny Moskwy | opinie

Published

on

Zbliża się zima, a Kreml sprawia kłopoty w Europie. Jego ostatnie machinacje to między innymi wojna gazowa przeciwko krajom Europy Środkowo-Wschodniej, kryzys migracyjny na granicach od Białorusi po Litwę, Łotwę i Polskę, ponowna mobilizacja wojskowa na wschodnich granicach Ukrainy oraz agitacja za serbską secesją od Bośni i Hercegowiny.

Chociaż ta kampania ma wiele celów, przebiega przez nią jeden wątek: chęć Kremla do dzielenia i osłabiania Unii Europejskiej. Oznacza to jak najszybsze uzyskanie zgody na gazociąg Nord Stream 2 przez Niemcy, destabilizację unijnego rynku gazu w celu powrotu do długoterminowych kontraktów w stylu sowieckim, w których ceny gazu są powiązane z ceną ropy, osłabiając Ukrainę . Zmuszenie Republiki Mołdawii do rezygnacji z umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską i przystąpienia do Rosyjskiej Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej.

Kreml ma tendencję do wysyłania balonów próbnych, aby zobaczyć, co może im ujść na sucho, a następnie mocno uderza, gdy nadarzy się okazja. Dlatego Zachód – USA, UE i Wielka Brytania – muszą działać szybko, aby uniknąć tego, co nadejdzie. Największym błędem, jaki można popełnić w odpowiedzi na rosyjskie prowokacje, jest nie robienie niczego lub reagowanie zbyt wolno i zbyt słabo. Jak przekonuje Ker Giles (Chatham House), Zachód musi zdać sobie sprawę, że „konfrontacja z Rosją jest nieunikniona, ponieważ już trwa”. Historia pokazuje, że „Rosja szanuje władzę i gardzi ustępstwami i koncesjami”.

Wojna gazowa powinna być łatwa do zmierzenia

Na szczęście Zachód dysponuje już wieloma skutecznymi narzędziami, a wraz z utworzeniem nowego niemieckiego rządu federalnego, który może być mniej przychylny prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, pojawia się szansa na nowe myślenie strategiczne.

Zmierzenie się z wojną gazową powinno być stosunkowo łatwe. 21 lipca Stany Zjednoczone i Niemcy wydały wspólne oświadczenie w sprawie Nord Stream 2; Wyrazili w nim swoją „determinację, by pociągnąć Rosję do odpowiedzialności za agresję i działalność wywrotową poprzez nałożenie kosztów za pomocą sankcji i innych narzędzi”. Po czterech miesiącach rosyjskiej eskalacji administracja prezydenta USA Joe Bidena powinna czuć się zobowiązana do zaprzestania znoszenia sankcji już zatwierdzonych przez Kongres wobec Nord Stream 2AG, a rząd federalny powinien się na to zgodzić. To by szybko położyło kres rurociągowi. Ale jeśli administracja Bidena nic nie zrobi, Kongres nadal może działać, dodając nowe obowiązkowe sankcje do ustawy o autoryzacji obrony narodowej na rok fiskalny 2022 — ustawy, która ustala budżet Pentagonu na rok podatkowy 2022.

READ  Mężczyzna z Drezna mówi o wolności

Europa nie ma obecnie wystarczających dostaw gazu, ponieważ Gazprom sztucznie stworzył niedobory. Rosyjski państwowy gigant energetyczny posiada jedną czwartą pojemności magazynów gazu w Niemczech, Austrii i Holandii i pozostawił te obiekty puste, wypełniając swoje rosyjskie zbiorniki po brzegi. Oczywistym rozwiązaniem dla UE jest zakazanie Gazpromowi i innym zagranicznym dostawcom posiadania magazynów w UE oraz ustalenie minimalnych poziomów zapasów dla obecnej pojemności magazynowej. Ponieważ Unia Europejska jest de facto monopolistą (jedynym nabywcą) gazu Gazpromu, musi zacząć wspólnie działać na rzecz zmniejszenia siły monopolu Gazpromu.

Partnerstwo strategiczne między Stanami Zjednoczonymi a Ukrainą

Pomimo akceptacji Nord Stream 2 (przy blokowaniu ropociągu Keystone XL z Kanady), rząd Bidena odmówił interwencji w europejskim kryzysie gazowym. To musi się zmienić. Stany Zjednoczone powinny podjąć kroki, aby zacząć dostarczać gaz do Europy teraz, gdy ma możliwości odbioru dostaw LNG.

Jeśli chodzi o dramat na pograniczu białorusko-polskim, obecnie jesteśmy świadkami nowej odmiany wojny hybrydowej prowadzonej przez nieślubnego władcę Białorusi Aleksandra Łukaszenkę. NATO i UE powinny uznać taką sytuację i udzielić pełnego poparcia Polsce, Łotwie i Litwie. Rada Ministrów Spraw Zagranicznych UE słusznie nałożyła sankcje na wszystkie linie lotnicze i firmy zaangażowane w przemyt ludzi z Bliskiego Wschodu na granicę białoruską. Stany Zjednoczone powinny się na to zgodzić, zaostrzając własne (raczej miękkie) sankcje wobec Białorusi.

Odkąd Biden objął urząd, Stany Zjednoczone pokazały się jako zagorzały obrońca południowego sąsiada Białorusi, Ukrainy. Punktem zwrotnym była wrześniowa wizyta prezydenta Ukrainy Wołodymyra Selinskiego w Białym Domu. Ponadto co najmniej trzech sekretarzy USA odwiedziło w tym roku Ukrainę, a 10 listopada Stany Zjednoczone przyjęły zaskakująco mocną Kartę amerykańsko-ukraińskiego partnerstwa strategicznego. Dokument zobowiązuje Stany Zjednoczone do poparcia „prawa Ukrainy do decydowania o przebiegu swojej przyszłej polityki zagranicznej bez ingerencji z zewnątrz, w tym w odniesieniu do ukraińskiego pragnienia przystąpienia do NATO”.

READ  „Uszkodzenie planety”: Brudny obrazek raniący rozgłos na temat bitcoinów

Niemcy nie są gotowe do obrony

Oprócz tych obiecujących wydarzeń, ukraiński rząd powołał właśnie nowego ministra obrony Ołeksija Resnikowa, który jest szanowany przez członków gabinetu. Resnikow właśnie wrócił z wizyty na froncie Donbasu i wkrótce odwiedzi Waszyngton.

Ale Unia Europejska, NATO, Niemcy i Francja muszą działać. Wszyscy przynajmniej protestowali przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę w ciągu ostatnich kilku dni. Imponujące jest to, że Wielka Brytania wysłała na Ukrainę 600 członków specjalnej jednostki.

Jeśli nowy rząd niemiecki poważnie myśli o zapewnieniu pokoju w Europie, nie może zrobić nic bardziej skutecznego niż przyjęcie Ukrainy do NATO. Ukraina od lat opiera się rosyjskiej agresji militarnej i służy jako bastion dla reszty Europy. Same Niemcy nie są gotowe do obrony, więc powinny pomóc Ukrainie w obronie, dostarczając jej broń, tak jak robią to Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Polska i Litwa.

Napięcia na Bałkanach

Wreszcie jest pytanie bałkańskie. W byłej Jugosławii napięcia ponownie narastają, gdy Unia Europejska nie dotrzymała obietnicy rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych z Macedonią Północną i Albanią. W Macedonii Północnej proeuropejski rząd stracił władzę po wielu ustępstwach wobec Unii Europejskiej i nie otrzymał nic w zamian.

Unia Europejska musi poważnie potraktować swoją ideę „zjednoczonej, wolnej i pokojowej Europy” (jak powiedział George HW Bush w maju 1989 r.). Rozpoczęcie natychmiastowych negocjacji akcesyjnych z Macedonią Północną i Albanią mogłoby pomóc zniechęcić Republikę Serbską do dążenia do secesji Bośni i Hercegowiny.

Stany Zjednoczone i Unia Europejska mają wiele cennych kart. Ale będą musieli to wykorzystać szybko i skutecznie, aby odeprzeć ostatnią ofensywę rosyjską.

Prawa autorskie: Project Syndicate.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Cła ciężarowe częściowo naruszały prawo UE w 2010 i 2011 r. – Gospodarka

Published

on

Dwóch spedytorów z Polski pozwało Republikę Federalną Niemiec o naliczanie opłat od samochodów ciężarowych. Teraz orzeczenie wydał Naczelny Sąd Administracyjny Nadrenii Północnej-Westfalii.

Continue Reading

Economy

Wiadomość DHL „Nie mogliśmy dostarczyć paczki” może kosztować 700 euro

Published

on

Klienci, którzy aktualnie otrzymują SMS o spóźnionej paczce, powinni być ostrożni. za tym oszustwem. Ofiary zgłaszają straty w zakresie trzycyfrowym.

Dortmund – Czarny piątek dobiegł końca, a świąteczne interesy są tuż za rogiem: dla DHL, Hermes, DPD & Co. oznacza to, że biznes wysyłkowy jest w pełnym rozkwicie. Dla klientów, którzy właśnie coś zamówili i oczekują paczki, ważne jest, aby zachować ostrożność, ponieważ obecnie istnieje szczególnie utrudniony krążący oszustwo.

Firma wysyłkowa i odbiorcza DHL International GmbH
Główne biuro bon
część Grupa Deutsche Post DHL
Znaczenie DHL Skrót od inicjałów nazwisk założycieli firmy Adriana Dalseya, Larry’ego Hillbloma i Roberta Lynna

Ostrzeżenie o wiadomości DHL za spóźnioną paczkę: to oszustwo!

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym wielu klientów, którzy na przykład zamówili prezenty przez Internet, chce oczywiście wiedzieć, czy paczka dotrze na czas. wiadomość typu „Nie mogliśmy dziś dostarczyć paczki. Proszę odwiedź…” lub „Twoja przesyłka została opóźniona. Teraz potwierdzasz dostawę…”, zachęca do kliknięcia.

Ale takie kliknięcie może być drogie. Ponieważ oszuści skorzystali również z boomu paczkowego spowodowanego Czarnym Piątkiem i Bożym Narodzeniem i wprowadzili tę tandetną wiadomość do obiegu. Jednak stojące za nimi fałszerstwo ma tragiczne konsekwencje.

ten Centrum doradztwa konsumenckiego w Hamburgu Zgłosiłem już kilka ofiar, które otrzymały informację o dostarczeniu SMS-em i ostatecznie otrzymały trzycyfrowy rachunek. Klienci, którzy obecnie zamawiają coś za pośrednictwem DHL lub innej firmy kurierskiej, powinni zachować ostrożność (Więcej Ostrzeżenia w RUHR24).

Pakiet SMS od DHL and Co.: klienci tracą 700 euro

Ponieważ, jak twierdzą rzecznicy konsumentów, oszustwa DHL SMS służą jedynie do kradzieży danych osobowych i przejęcia telefonu. Jeśli klienci oczekujący pakietu klikną wiadomość, dzieje się co następuje: Na smartfonie zostaje zainstalowane złośliwe oprogramowanie, które następnie co sekundę wysyła wiadomości SMS.

READ  Ręce precz od polskiego węgla: protest przeciwko transformacji energetycznej w Warszawie

Duże badanie czytelników w RUHR24

RUHR24 chce wiedzieć. Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii. Lepiej, jeśli weźmiesz udział w ankiecie bezpośrednio, a na koniec zapewnisz sobie szansę na wygraną.

Ostatecznie koszt SMS-a poniesie ofiara. Jeśli nie masz stałej stawki za SMS, na koniec miesiąca możesz spodziewać się rachunku za telefon komórkowy w wysokości kilkuset euro. Niektóre ofiary, które schroniły się w poradni konsumenckiej, zgłosiły po tym oszustwie rachunki przekraczające 700 euro.

Oszuści często wykorzystują wiadomości od DHL, aby uzyskać dostęp do danych i pieniędzy klientów (awatar).

© Ole Spata, Oliver Berg / dpa; Kolaż: RUHR24

Jeśli klient szybko zauważy oszustwo, możliwe, że jest już za późno. Ponieważ, jak wskazuje Centrum Doradztwa Konsumenckiego, usługodawcy w porę blokują dotknięte nią karty SIM. Musisz jednak uiścić opłatę za wszystkie SMS-y, które zostały wysłane do tego momentu. Ponieważ ładowanie trwa kilka sekund, nadal może być drogie.

DHL SMS to oszustwo: tak powinny zrobić ofiary

Kiedy wiosną i latem 2021 r. krążył potok oszukańczych wiadomości SMS, Krajowy Urząd Kryminalny Dolnej Saksonii zalecił ofiarom następującą sztuczkę pierwszej pomocy: Jeśli przypadkowo klikniesz łącze i zainstalujesz złośliwe oprogramowanie na smartfonie, tryb samolotowy należy natychmiast aktywować. Pomoże to uniknąć dalszych uszkodzeń.

Aby pozbyć się złośliwego oprogramowania, klienci mogą również wykonać następujące czynności:

 • Uruchom ponownie smartfon w trybie awaryjnym. Dzięki temu możliwe jest wyszukiwanie nowo zainstalowanego oprogramowania. Złośliwe oprogramowanie można następnie znaleźć i usunąć.
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa należy zresetować telefon do ustawień fabrycznych. Ale bądź ostrożny: ryzykujesz utratę wszystkich danych.

Kliknięcie w niewłaściwy pakiet SMS-ów może kosztować nawet 700 euro – nie akceptuj oszustwa

Jednak ofiary tych ataków spamowych nie muszą ponosić kosztów oszustwa. „Każdy, kto otrzyma wysoki rachunek od swojego dostawcy usług mobilnych w wyniku ataku phishingowego, powinien nie tylko go zapłacić, ale także się bronić” — radzi Julia Rehberg z Consumer Center Hamburg.

READ  Nowa treść (1) | Indeks miasta Kolonia

Na przykład klienci, którzy padli ofiarą oszustwa związanego z pakietami, muszą poprosić swojego dostawcę o szczegółową fakturę. Należy również zbierać zrzuty ekranu, aby udowodnić oszustwo. Dzięki temu możesz udowodnić, że SMS-y są wysyłane automatycznie co sekundę.

Centrum Doradztwa Konsumenckiego oferuje bezpłatne centrum formularz wiadomości Aby móc wnieść sprzeciw. Poszkodowani klienci mogą wykorzystać zebrane dowody, aby złożyć skargę na policję.

SMS Parcel Fraud wchodzi do kolejnej rundy: DHL i Centrum Konsumenckie udzielają porad

Ponieważ nie jest to pierwszy raz, kiedy DHL był zaangażowany w oszukańcze plany, dział kurierski opublikował również wskazówki, jak wypowiedzieć wojnę takim oszukańczym atakom. Klienci pakietów powinni być lepiej chronieni przed kradzieżą. Konduktor doradza:

 • Przede wszystkim należy zawsze zadać sobie pytanie, czy w ogóle oczekujesz paczki i aktywowałeś powiadomienie SMS. Jeśli tak, sprawdź, czy dany sprzedawca wysłał potwierdzenie wysyłki.
 • Sprawdź dokładnie nadawcę. Często okazuje się, że nie pochodzi z dhl.de. Prawdziwym nadawcą jest: DHL Paket. Prawidłowe linki prowadzą do http://mailing.dhl.de/… lub https://nolp.dhl.de/… lub https://www.paket.de/pkp/…
 • Jeśli chcesz mieć pewność, że śledzenie przesyłek jest bezpieczne, możesz po prostu ręcznie wprowadzić swój numer przesyłki do DHL pod adresem: http://www.dhl.de.

Jak stwierdził DHL i inni dostawcy usług kurierskich, oszuści wykorzystują nie tylko SMS-y do pozyskiwania danych i pieniędzy swoich klientów, ale także e-maile. Zła rzecz w fałszywych wiadomościach e-mail: fałszywe wiadomości e-mail wyglądają zwodniczo na prawdziwe. Cyberprzestępcy tak precyzyjnie dostosowują projekt wiadomości spamowych do ich pochodzenia, że ​​trudno je odróżnić od tych, które dostarczają usługi kurierskie.

To samo dotyczy tutaj: klienci powinni zawsze spojrzeć na nadawcę lub sprawdzić, dokąd prowadzi link. Jeśli wygląda to na podejrzaną stronę internetową lub adres e-mail, radzimy zachować ostrożność i najlepiej nie klikać w link.

READ  Rewe, Aldi, Lidl i Spółka: Sytuacja Corona się pogarsza - to zmieni się w listopadzie w supermarketach

Lista ocen: © Sebastian Gollnow / dpa, DHL, kolaż: RUHR24

Continue Reading

Economy

Whisky, Wine & Gin: najlepsza oferta na napoje w Cyberponiedziałku

Published

on

Najnowsze oferty na alkohole
Whisky, wino i gin wciąż na wystawie w Cyberponiedziałek

Jeśli chcesz zapełnić swój pasek domowy przed świętami pod koniec roku, nadal możesz zaoszczędzić w Cyberponiedziałek w Amazon & Co. Najnowsze oferty są dostępne dla whisky, ginu, szampana i innych wysokiej wydajności. Najlepsze oferty w skrócie.

Boże Narodzenie i Sylwester to tradycyjnie czas odpoczynku. Jeśli szukasz ofert na wino, whisky, szampana itp. i chcesz przygotować się na święta, na Amazon znajdziesz świetne oferty od Czarnego Piątku do Cyberponiedziałku.

Dalwhinnie za Cyberponiedziałkową cenę na Amazon

15-letni Dalwhinnie to pachnący góralski szkocki słód. W Czarny Piątek możesz zaoszczędzić blisko 20 proc.

Reklamy

Dalwhinnie 15 Years Highland Scotch Single Malt Whisky, 700 ml

34,99 euro (49,99 euro / litr) 42,99 euro (61,41 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Oferta na whisky: Cragganmore bei Amazon

Oszczędności skorzystały 11 proc. z Cyberponiedziałkowej umowy Amazona na zakup dwunastoletniej whisky Cragganmore ze Szkocji.

Reklamy

Kraganmore 12 Jahr Speyside whisky (1 x 0,7 litra)

32,99 € (4713 € / litr) 36,99 euro (52,84 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Więcej ofert na whisky w Cyberponiedziałek:

Reklamy

Talisker 10 Years Islay Single Malt Scotch Whisky – w pudełku prezentowym, 700 ml

27,90 euro (39,86 euro / litr) 37,99 euro (54,27 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Reklamy

Talisker Storm Islay Single Malt Scotch Whisky – w opakowaniu Geschenkbox (1 x 0,7 l)

31,99 € (45,70 € / litr) 39,99 euro (5713 euro / litr)

pokazać w amazon.de

suche ptaki gin

Ręcznie robiony gin „Made in Germany” pojawił się również w Cyberponiedziałek w Amazon. The Birds Dry Gin łączy nuty bazylii, cytrusów i imbiru.

 • suchy dżin z niemiec
 • Zawartość alkoholu: 42% obj.
 • 0,5 litra

Reklamy

BIRDS Dry Gin – Świeży niemiecki ręcznie robiony gin z bazylią, cytrusami i imbirem – ręcznie robiony z 15 składnikami z 5 kontynentów (0,5 l)

38,99 euro (77,98 euro / litr) 44,99 euro (89,98 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Te geny wciąż są wycinane w Cyberponiedziałek:

Roku Gin łączy w sobie smak sześciu japońskich roślin botanicznych: m.in. sakury, herbaty sencha i yuzu. Na Amazon ma ogólną ocenę 4,8 na 5 gwiazdek.

The Illusionist to niewielka dawka ginu z Monachium. Ze względu na kwiatowe rośliny spirytus ma fioletowy kolor, co gwarantuje wyjątkowy napój.

Szwedzka Wódka Absolutna

Najwyższa cena w historii wódki premium: Absolut Swedish Vodka kosztuje około 10 euro za litrową butelkę w Czarny piątek.

 • Wódka Apollo
 • Zawartość alkoholu: 40% obj.
 • 1 litr

Tanqueray „Kwiat Sewilli” gin

W tygodniu Czarnego Piątku na Amazon możesz kupić Tanqueray o słodkim zapachu gorzkiej pomarańczy w szczególnie przystępnej cenie.

Zaoszczędź 5 euro na Gude Nacht

Lekko słodki orzech laskowy „Gude Nacht” jest równie odpowiedni jako prezent, jak w Twoim domowym barze. W ostatnim dniu tygodnia sprzedaży tropiki spadły o ponad 20 procent przy 29 procentach objętości.

Kalendarz adwentowy z amazon

Cóż, w nowym kalendarzu adwentowym Amazona są solidne dowody. Firma zajmująca się sprzedażą wysyłkową online przygotowała 24 małe niespodzianki dla przyjaciół Gin & Whiskey & Co, którzy mogą zaoszczędzić na noc lub dwie towarzyskie przed świętami Bożego Narodzenia.

Zrób własny gin: zestaw upominkowy w ofercie na Cyberponiedziałek

Specjalny zestaw do ginu DIY na wystawie w sam raz na Święta Bożego Narodzenia. Na Amazon jest zestaw alkoholi bazowych, osiem przypraw i wszystkie niezbędne akcesoria w ofercie błyskawicznej za około 36 euro. Uczciwa cena, która zachwyci miłośników ginu w te święta.

Więcej ofert win i alkoholi w Cyberponiedziałek:

Reklamy

Double Step Primitivo Apulien, Rotwein Italien (6 x 0,75l)

4229 euro (9,40 euro / litr) 4494 euro (9,99 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Reklamy

Plantation Barbados Extra Alt 20th Anniversary Rum, 700ml

39,90 € (57,00 € / litr) 45,90 € (6557 € / litr)

pokazać w amazon.de

Reklamy

Kapitan Morgan Original Spiced Gold Rum Freshnet, 700 ml

9,25 euro (13,21 euro / litr) 11,99 euro (17,13 euro / litr)

pokazać w amazon.de

Oferty „Poniedziałek Internetowy”: jakie oferty są warte zachodu?

Nie tylko alkohole, w których nadal można uzyskać dobre oferty w Cyber ​​Poniedziałek, wiele sklepów używa również czerwonego ołówka, jeśli chodzi o wino, słodycze lub inną żywność i towary luksusowe. Ważne: Bardzo ważne jest porównanie cen w Czarny Piątek i Poniedziałek Internetowy. Często warto spojrzeć poza dobrze znanych gigantów zakupowych, takich jak Amazon i tym podobne. Wskazówka: często zdarzają się zamówienia z bezpłatną wysyłką o minimalnej wielkości sprzedaży.

READ  Kolej - Küstriner Vorland - Kamień węgielny położony pod węglowy most kolejowy nad Odrą - Gospodarka
Continue Reading

Trending